finansportali.net

ACİL PARA

Kredi Kartı Nakite Çevirme – 2023’te 0 KOMİSYONLA Nakit Para!

kredi kartı nakite çevirme

Acil nakit para lazım diyorsanız, kredi kartı nakite çevirme başlıklı bu yazımı mutlaka okumalısınız! Nakit ihtiyacı olan kişiler bankadan kredi alamıyorsa kredi kartlarını taksitli bir şekilde nakit paraya çevirebilirler.

Kredi kartını en az zararla nakde çevirme yollarıyla nakit paraya sahip olacaksınız. Kredi kartını nakit paraya çevirmek için birçok yol söz konusu. Burada asıl amacım, bu işlemi gerçekleştirirken yaşayacağınız zararı minimalize etmek.

Yani en az zararlı kredi kartınızı nasıl nakit paraya çevirebilirsiniz? N11, GittiGidiyor, Letgo gibi sitelerden faydalanmanıza olanak sağlayacağım

Advertisement

Daha öncesinde denenmiş, pişman olunmamış, en az komisyonla kredi kartını kırdırma yöntemlerini paylaşacağım. En az komisyonla kredi kartını kırdırma yöntemlerini burada bulacaksınız

İşte, 2023 yılında en geçerli kredi katını nakite çevirme yöntemleri!

Kredi Kartı Kırdırma Nasıl Yapılır?

Advertisement
Kredi Kartı Kırdırma
Kredi Kartı Kırdırma

Acil para bulma yolları arayan bir kişi aynı zamanda kredi kartı nakite çevirme yollarını da arıyordur! Bu ihtiyacınız için kredi kartınızı kırdırabilirsiniz.

Şöyle ki kredi kartınızla bir ürünü satın alıyorsunuz. Bu ürünün 2. elinin değer kaybetmeyen bir ürün olmasına dikkat etmelisiniz.

Örneğin: Altın ya da cep telefonu gibi ürünler ikinci elde fazla değer kaybetmez. Bu ürünleri, kredi kartınızı kullanarak taksitlendirerek satın alıyorsunuz.

Advertisement

İşte işin püf noktası burada! Aldığınız ürünleri hemen akabinde nakit para karşılığında satıyorsunuz. Bu yönteme halk arasında kredi kartı kırdırma denilir. Yani kartınızı bu şekilde paraya çeviriyorsunuz.

Peki en sağlıklı ve en az zararla kartın nakde çevrilmesi için ne gibi yollar kullanılabilir? Kredi kartını en az zararla nakde çevirme yolları neler? Tüm bunları alt başlıklar halinde sizin için sıraladım.

Advertisement

Vereceğim tavsiyeleri okuyun ve içlerinden en uygun olanını belirleyerek hemen acil nakit para ihtiyacınızı karşılayın!

Kredi Kartından Nakit Para Çekmek

kredi kartını nakite çevirme
kredi kartını nakite çevirme

Kredi kartını nakde çevirme işlemlerinde yer alan bu seçenek, belki de en çok zarar edeceğiniz yöntem olacaktır. Aslında kredi kartından nakit avans çekmek çoğumuzun sıkışık olduğu dönemlerde koştuğu çözüm yolu

Advertisement

Çünkü birçok kişi aslında pratik olduğu için ATM aracılığı ile kredi kartından nakit para çekimi yapıyor.Ancak bu yöntemde günlük faiz uygulandığı için çok yüksek oranda zarar etmeniz mümkün.

Bu nedenle benzer durumlar için en kolay yöntem olan kredi kartından para çekme yöntemini uygularken lütfen kullandığınız bankanın faiz özelliklerini de dikkate alınız.

 • Örneğin: 1.000 TL taksitli nakit avans çekimi için 6 taksit ödeyecekseniz ortalama 200 TL gibi bir fark ödersiniz.

Özellikle acil paraya ihtiyacı olan öğrenciler için sıklıkla tercih edilen kredi kartından taksitli nakit avans çekimi, önceki yıllarda çok yüksek faiz ve komisyonlar alınmasına karşın, şu sıralar çok daha uygun. Bu arada Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.

Advertisement

Hangi Banka Kartlarını Nakit Paraya Çevirebilirsiniz?

Banka Kartını Nakite çevirme
Banka Kartını Nakite çevirme

Banka kartlarını nakit paraya çevirebileceğinizi bildiğinizi düşünüyorum. Ancak kafanızı karıştıran şey, bu kartların neler olduğu konusu olabilir.

Aslında neredeyse tüm bankaların kartlarını nakde çevirebilir, ardından ekstre tutarınız kadar nakit ödeme yapabilirsiniz. Bu işlem için bankaların ATM’leri veya şubelerini kullanabilirsiniz. Bankaların en çok kullanılan kredi kartı tipleri ise şunlardır;

Advertisement
 • Bonus,
 • World,
 • Maximum,
 • Paraf,
 • Axess,
 • Advantage

Bu kredi kartı tipleri her bankaya özel olup, her markanın kendine özel kampanyaları doğrultusunda çalışır. Kredi kartı nakite çevirme yöntemlerine hadi göz atalım.

Kredi Kartı Nakite Çevirme Yolları

kredi kartı nakite çevirme yöntemleri
kredi kartı nakite çevirme yöntemleri

Banka kanalı dışında en az kayıpla kartlarınızı bozdurabilirsiniz. Çok sıkıştıysanız ve nakit olarak 100-200 tl gibi paraya ihtiyacınız varsa tavsiye ettiğimiz taktikleri “0” kayıpla uygulayabilirsiniz. İşte, kredi kartını en az zararla nakde çevirme yolları!

İninal Kart Para Çekme (ANINDA NAKİT PARA!)

İninal Kart Para Çekme

acil nakit para

Sıkı durun! Sizlere harika yeni bir fikirle geldim. Öncesinde kredi kartını nakite çevirme paypal çok fazla kullanılıyordu. Paypal kalktıktan sonra bu yöntem de çöpe gitti. Şimdi bunun yerini alacak bir yol sunacağım.

 • İninal kartınızı Migros marketlerden 5 TL karşılığında hemen alın. 
 • Kredi kartınızla 1.250 TL’ye kadar İninal karta para yükleyebiliyorsunuz.
 • 2 TL karşılığında İninal kartınıza yükleme gerçekleştiriyorsunuz. 
 • Sonrasında banka ATM’lerinden ininal kartınızdaki parayı nakit olarak çekebiliyorsunuz.
 • DİKKAT! Yılda 500 TL’ye kadar çekim hakkı var. Bu nedenle çevrenizde İninal kart kullanan tanıdıklarınızdan rica da bulunabilirsiniz.
 • Ufak meblağlar için kullanışlı ve kolay bir kredi kartı nakite çevirme yolu.

İPUCU! Kredi kartlarının bonuslarından faydalanabilirsiniz. Belli bir alışverişe ek olarak 50, 100, 200 TL bonuslar verilebiliyor. Bunu da takip ederek kazançlı çıkabilirsiniz. 😉 

Advertisement

Kredi Kartı Harçlık Avanslarınızı Bedava Nakde Çevirin!

kredi kartını nakite çevirme
kredi kartını nakite çevirme 2023

N11 kredi kartını nakite çevirme için size bir yol sunacağım! Kredi kartınızda bulunan harçlık avanslarınızı, anında tümüyle hiç komisyon ödemeden sıfır kayıpla nakit paraya çevirebilirsiniz. Hemen N11 uygulamasına giriş yapıp işleme başlayabilirsiniz.

Bunun için n11 uygulamasını indirin. Üye olun. Ne kadar nakit para varsa bu değerde bir ürün seçin ve satın alma alanına gelin. Satın almak istediğinizi ürünü harçlık avans limitinizden satın alın

Advertisement

Ürünü satın aldıktan hemen bir dakika içinde ürün satın almayı iptal edin. Ürün iptal edilecek ve hesabınıza NAKİT olarak ürünün parası iade edilecektir. Bu yöntemle kart harçlık avans hesabınızdaki bakiyeyi sıfır kayıpla nakit paraya çevirmiş olacaksınız.

Not: N11 uygulamasından normal kart bakiyeniz ile yapacağınız alışverişleri iptal ederseniz bu tutar size nakit ödenmez. Bunun yerine kartınıza tekrar limit tanımlanır. 

İlgili içerik: Senetle Borç Para Veren Yerler 

Advertisement

Büyük Marketlerden Kartla Alışveriş Yaparak Kart Bozma!

Kredi kartı nakite çevirme yolları arasında bulunan ancak mecbur kalınmadıkça kullanılmasını önermediğim bir başlık. Migros, A101, ŞOK, BİM gibi kurumsal mağazalardan kredi kartı ile tek çekim market alışverişi yapın.

Sonra ürün iade hakkınızı kullanmanız durumunda, iade ettiğiniz ürünlerin ücreti size elden nakit verilir. Bu da kartla yapmış olduğunuz alışverişin nakit olarak size dönmesi anlamına geliyor. Bu teknik acil durumlar dışında kullanılmamalıdır.

Advertisement

Benzinliklerde Kredi Kartı Bozdurma!

kredi kartındaki parayı hesaba aktarma
kredi kartındaki parayı hesaba aktarma

Petrol istasyonlarında market görevlileri çoğu zaman kredi kartını nakit paraya çevirir. Bunun için alışveriş yapmadan sözlü olarak rica etmeniz yeterli olacaktır. %10 gibi bir komisyonla market görevlisi kartınızı nakde çevirir. 

Advertisement

Kredi kartını en az zararla nakde çevirme yolları üzerinden bir şeyler yapmak istiyorsanız, o zaman deponuzu fullemek kaydı ile kartınızı kırdırabilirsiniz.

Dolum devam ederken siz Pos cihazından 250 TL geçtiniz. Petrol istasyonu size 150 TL para iadesi nakit olarak yapabilir. Bu gibi durumlarda karşıdaki komisyon alacaktır.

Bu işlemi yaparken deponun tam ne kadara dolacağını da bilmeniz gerekiyor. Sadece acil durumlar için bunları tavsiye ediyorum.

İlgili içerik: Maxipuan Geçen ve Kullanılan Yerler

Advertisement

Kuyumcuda Kredi Kartını Nakit Paraya Çevir!

kredi kartı nakite çevirme yolları
kredi kartı nakite çevirme yolları

Türkiye’de birçok kuyumcu kredi kartlarını nakit paraya çevirme işlemi yapar. Halk arasında kart kırdırma ve bozma şeklinde yapılan bu uygulama için 4 taksite kadar taksitlendirme yapabilirsiniz.

Altın almanız da şart değil. Direkt olarak bozmak istediğinizi belirtin. Ortalama 3.500 TL’lik çekim için sizden 500 TL talep edebilir. Siz de kabul ederseniz bu çekim yapılır.

Advertisement

Cep Telefon Alarak Kredi Kartını Kırdır!

kredi kartını nakte çevirme
kredi kartını nakte çevirme

Kredi kartı nakite çevirme yöntemleri içerisindeki diğer bir popüler yöntem! Kurumsal olmayan cep telefonu mağazaları da kart kırdırma işlemleri yaparlar. Normalde kartla sıfır telefon alıp bunu tekrar satmak zarara neden olacaktır.

Şu anda 7.000 TL’ye alınan bir telefon aynı gün kutusu açılmadan dahi aynı fiyata satmanız zordur. Bu işlem yerine telefoncudan 9 taksitle kart çekimi yapılır ve %10-15 arasında komisyon ödenir. Örneğin 6 bin TL çekim yapıldıysa size nakit olarak 5.000 TL civarı nakit para elden ödenir.

Advertisement

Online Alışveriş Yaparak Kredi Kartını Nakit Paraya Çevir!

kredi kartı nakite çevirme online
kredi kartı nakite çevirme online

İşte, kredi kartı nakite çevirme yolları arasında en sürprizli olanı! Kredi kartını nakite çeviren siteler mi arıyorsunuz?  Trendyol, Gittigidiyor, Sahibinden ve Letgo… Ya da aklınıza diğer büyük E-ticaret siteleri üzerinden nakit para ihtiyacınızı nasıl karşılaşırsınız? Bilmiyorsanız, okumaya devam edin!

 • Hemen bu veya benzer sitelere üye olun.
 • Online alışveriş yapın. Ancak 1 dakika! Unutmadan hatırlatayım. Her şeyden önce bu süreci iki farklı bilgisayar üzerinden yapmalısınız.
 • E-ticaret sitesi üzerinden açacağınız iki farklı hesap ile bu işlemi yapabileceğiniz gibi, kendinizin ve bir yakınınızın bu tür platformlarda hesabının olması da uygundur.
 • Bu iki hesaptan biri satıcı olurken diğeri ise alıcı olacaktır.
 • Satıcı herhangi bir ürünü e-ticaret sitesinde satışa koyduğunda, alıcı da bu ürünü alarak kart ile ödemesini gerçekleştirir.
 • Şehirlerin aynı olması durumunda 1 günlük ürün teslim süresi vardır.
 • Ardından kredi kartından çekilen tutar platformun keseceği komisyon haricinde, satıcı olarak görülen kişinin hesabına geçecektir.
 • Unutmadan şunu da hatırlatmamda fayda var: Platformlarda ürün teslim tarihine önem verildiği için önemli olduğu için iki hesabın bulunduğu şehir içinde teslimat sürelerini mantıklı bir şekilde ayarlamanızı tavsiye ediyorum.

İlgili içerik: Ev Hanımları İçin Para Kazanma Yolları

İnternetten Fatura Ödemesi Yaparak Nakit Para Kazan!

kredi kartını nakite çeviren siteler
kredi kartını nakite çeviren siteler

Kredi kartı nakite çevirme yolları arasında internetten fatura ödeme seçeneği de bulunuyor. Şaşırdınız mı? Yalnız, bahsettiğim fatura size ait değil. Şöyle ki bir arkadaşınıza elektrik faturasını kredi kartınız ile ödeyeceğinizi söyleyin ve ödeyin.

Advertisement

Ardından o parayı nakit olarak arkadaşınızdan isteyin. Hem arkadaşınız fatura ödemek ile uğraşmasın hem siz acil nakit para ihtiyacınızı karşılayın. Bu yöntem, kredi katını nakit paraya çevirmek için kullanılan en masrafsız seçeneklerden biridir.

Acil nakit sıkıntısı çekenler için bence harika bir çözüm yoludur.

Pos Cihazları Üzerinden Nakit Para Bulun!

kredi kartındaki parayı hesaba aktarma
kredi kartı nakite çevirme

Tanıdığınız bir esnaf var mı? Eş, dost, akraba… Bir düşünün muhakkak vardır. Üstelik kesin bu kişi ile oldukça yakınsınız. Şöyle ki şu sıralar her işletmecinin, dükkan sahibinin, esnafın en az bir POS cihazı var. Bu ne demek biliyor musunuz? Kredi kartı nakite çevirme yolları arasında en güzel olanı demek.

Advertisement

Şimdi yapacağınız şey çok basit. Hemen gidiyorsunuz bu tanıdığınız esnafın yanına. Ona diyorsunuz ki ‘ Al benim kredi kartımı para çek, bana nakit olarak ver.’ işte bu kadar.

Örneğin: Nalbur bir arkadaşınız var. Dükkanına gidin. 5.000 TL alışveriş yapmışsınız gibi POS cihazından kredi kartınız ile para çeksin. Hatta mümkünse bunu taksitlendirin. Ardından bu parayı o kişiden nakit olarak anında alın.

Eğer tanıdığınız kişi bu işlemden bir miktar zararlı çıkacaksa, elbette alacağınız nakit parayı bunu düşünerek isteyin. Ne siz mağdur olun, ne de size yardım etmek isteyen o kişi!

Tekel Bayiden Kredi Kartı Nakite Çevirme

nakit para

nakit paraya ihtiyacım var

Hepimizin sıklıkla kullandığı tekeller, büfe marketler vardır. Sizleri tanıyan yerlerde de kredi kartı nakite çevirme yolunu kullanabilirsiniz. Tekel, büfe sahibine belirli bir komisyon vererek, nakit para ricasında bulunabilirsiniz. Bunu mutlaka kabul edeceklerdir. Acil nakit paraya ihtiyacı olanlar için etkili bir yöntem. 

Sizlere kredi kartı nakite çevirme için birbirinden farklı yöntemler sundum. En kısa sürede nakit para ihtiyacınızı bu yöntemlerden birisini seçerek kullanabilirsiniz! 🙂

 

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Acil Para Bulma Yolları – 1 SAAT İçinde Para Bulmak! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

ACİL PARA

Acil Para Bulma Yolları – 1 SAAT İçinde Para Bulmak!

acil para bulma yolları

Sıkıştım acil para lazım diyenler buraya! Sizlere aynı gün içinde acil nakit para nasıl bulunur, anlatıyorum. Hatta şöyle yapalım; 1 saat içinde acil para bulma yolları neler, tek tek inceleyelim! Banka hariç nereden para bulabilirim diyenler için de önerilerimiz var! Aşağıda sıralayacağım alternatif para bulma yöntemleri ile dakikalar içerisinde para bulabilirsiniz. Ancak “Nakit para verilir, borç […]

Okumaya devam et

ACİL PARA

Senetle Borç Para Veren Yerler 2023 | Elden Senetle Kredi!

senetle borç para veren yerler

Acilen nakit paraya sıkışanlar, hoş geldiniz! Bu yazımda sizlere, senetle borç para veren yerler ve şahıslar ile ilgili 2023 tam listesini veriyorum. Üstelik yaşadığınız şehrin herhangi bir önemi de yok! Yine de senet karşılığı borç para verilir diyenlere karşı dikkatli olmanızı öneriyoruz… Diğer seçenekleriniz de olabilecek senetle borç para veren kuyumcular, vakıflar, ikrazatçılar, deva finans, […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.