finansportali.net

PARA KAZANMA

Makale Yazarak Para Kazanmak – En Çok Kazandıran Siteler

makale yazarak para kazanmak

Yazı yazmak sizin için bir tutkuysa bu işi yaparken de para kazanabilirsiniz. Makale yazarak para kazanmak isteyenler için sektördeki çalışma dallarından ve iş alabileceği sitelerden detaylı şekilde bahsettim. Günde sadece bir iki yazarak ayda 9 bin TL kazanç sağlayabilirsiniz.

Freelance olarak dilediğiniz yerde yazılarınızı yazarak para kazanabileceğiniz iş imkanlarını ve kazançlarını öğrenmek için daha fazla vakit kaybetmeyin. İşte o fırsatlar…

Singapur İş İlanları
makale yazarak para kazanmak nasıl olur

Makale Yazarak Para Kazanmak Nasıl Olur?

Artık günümüzde uzaktan çalışmak hem çağın getirileri arasında iyi bir alternatif hem de birçok kişi için bu çalışma sistemi öncelik tercihi olmaktadır. Yazı yazmayı bir tutku haline getiren birçok kişi ise freelance yazı yazarak para kazanma yollarını araştırmaktadır.

Ülkemizde giderek yaygınlaşan blog yazarlığı, dergi çeşitliliği ve yayınevi sayısı nedeniyle yazım alanında da hatrı sayılır bir istihdam oluşmaktadır. Peki, iyi bir dil hakimiyetiniz var ise makale yazarak para kazanmak nasıl olur?

Advertisement

Bunun için sizlere önce sektörel olarak çalışma alanlarını ardından da freelance veya tam zamanlı olarak işler bulabileceğiniz siteleri önereceğim.

Eğer okumak ve yazmak sizin için bir tutkuysa Kitap Okuyarak Para Kazanmak yazısı sizler için iyi bir fırsat olabilir…

Dergilere Yazı Yazarak Para Kazanma

Eğer dergide yazı yazarak para kazanmak istiyorum diyorsanız bunun için öncelikle bilmeniz gereken yazacağınız alana olan hakimiyetiniz nedir? Dergilerde yayınlanan makalelerde iyi bir dil bilgisinin yanı sıra okuyucunun ilgisini çekecek özgün, kaliteli içerikler bulabilme yeteneğine de önem verilir.

Dergiler zaman zaman Linkedin, Kariyer veya Secretcv gibi sitelerde makale yazarı, içerik yazarı, freelance içerik üreticisi gibi tanımlarla iş ilanı duyurmaktadır. Bu sitelerden başvuracağınız makale yaz para kazan sisteminde ödemeler yazı başına ücret olarak belirlenmektedir. Bu ücretler sizin yazılarınızın kalitesine ve okuyucu kitlenize göre değişmekle birlikte yazı başına 100 TL’den 2 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Kitap Özeti Yazarak Para Kazanma

Kitap özeti yazarak para kazanmak isteyenlerin yapması gereken ilk şey düzenli çalışacakları bir yayıneviyle anlaşmak olacaktır. İyi bir editöryal geçmişiniz var ise birçok yayıneviyle anlaşmanız mümkündür. Ayrıca birazdan aşağıda sıralayacağım siteler aracılığı ile bağımsız kitap yazarlarının ve makale yazarlarının yazılarına özet yazısı yazabilirsiniz.

Advertisement

Kitap ve makale özetleri ücretler açısında sektörün diğer dallarına göre daha düşüktür. Ancak işlerin 400-8000 kelime arasında olması, gününüzün çok küçük bir kısmını dahi ayırarak para kazanmanızı sağlayabilir. Bu yazılarda ücretler genelde 20 Lira – 500 Lira arasında değişse de bir saat içinde para kazanmak bile mümkün olduğu için tercih edilme nedenleri arasındadır.

Singapur İş İlanları
makale yazarak para kazanmak 2023

İngilizce Makale Yazara Para Kazanma

Ülkemizde her geçen gün İngilizce bilen sayısı artsa dahi konu İngilizce makale yazarak para kazanma olunca iş biraz değişmektedir. Kimi zaman çeviri forumlarında kimi zaman freelance yazar sitelerinde bazen de dijital medya sektöründe İngilizce makale yazarı ilanları paylaşılmaktadır.

Söz konusu yabancı dil olunca ücretler de elbette artış göstermektedir. Freelance yurtdışı iş sitelerinde 1000 kelimelik yazı başına 10-15 Dolar yani ortalama 180 – 280 TL arasında kazanç sağlamaktadır. Bu da gününüzün çok küçük bir kısmını ayırarak aylık olarak yüksek paralar kazanmanızı sağlayabilir.

Makale yazarak para kazanmak mı istiyorsunuz o halde Ödev Yaparak Para Kazanmak sizin için iyi bir ek gelir olabilir. Hemen tıkla, hemen oku!

Hikaye Yazarak Para Kazanmak

Yüksek kazançlı iş fikirleri arasında yazı yazmak ve makale yazmak ile ilişkili bir dal daha bulunmaktadır. O da hikaye yazarak para kazanmak. Evet, çocuk ve ergenlik çağındaki gençler için yazacağınız hikayelerin yazı başına ücretleri yüksektir. Çünkü yayınevleri bu hikayeleri kitaplaştırarak hatrı sayılır paralar ile satışa sunmaktadır.

Veya online okuma platformlarında bağımsız yazar olarak hikayelerinizi yazarak tıklanma başına ücret alabilirsiniz. Bir sonraki başlık e-kitap yazarlığı ile kesişen bu alanda yazı başına 1000 okumaya 50 Lira kazanabilirsiniz.

Advertisement

E-kitap Yazarak Para Kazanmak

Son yılların en popüler icadı pdf kitap okuyucular sayesinde e-kitap yazarlığı da yayınlaşan bir meslek dalı olmuştur. Makale yazarak para kazanmak isteyenler dilerse politika dilerse çocuk hikayesi bile yazabileceği geniş bir yelpazede içerik üretebilir.

Bu yazdığınız yazılar ile 100 okuma ücreti 20-30 TL arasında değişen kazanç sağlayabilirsiniz. Yazdığınız yazıları; Wattpad, Google Books ve Amazon Kindle gibi platformlarda yayınlayabilirsiniz. 10 bin okuma rakamlarına ulaştığınız zaman ortalama 2000 Lira gibi kazanç sağlarsınız, bu sayılara ulaşmanın kolay olduğunu siz de içerik ürettikçe göreceksiniz.

Kendi yazılarınız yazmak ve kendi işinizin patronu olmak mı istiyorsunuz? O haldeBlog Yazarak Para Kazanmak yazım sizler için kaçırılmaz bir fırsat!

Singapur İş İlanları
makale yazarak para kazanma siteleri

Makale Yazarak Para Kazanma Siteleri

Yazı yazarak para kazanmak ve geçimini sağlamak isteyenler için birbirinden kazançlı 15 siteyi sıraladım. Bu siteler içerisinde yer alan yerli ve yabancı platformlarda dilerseniz ek gelir dilerseniz de dolgun ücretler ile yazı işi alabilirsiniz.

Kazançları Euro ve Dolar olan yabancı siteler elbette daha fazla para kazanmanızı sağlayacak fakat çok iyi bir İngilizce bilmeniz şartıyla… Yerli sitelerde ise iyi bir Türkçe dil kuralları bilginiz varsa kısa sürede yüksek gelirler elde edebileceğiniz fırsatları yakalayabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığım makale yazarak para kazanma siteleri 2022 listesi şöyledir;

 • Upwork.com
 • Armut.com
 • Fiverr.com
 • Freelancer.com
 • Bionluk.com
 • Makaleyaz.net
 • Wordapp.com
 • Sadeceon.com
 • R10.net
 • İcerik.net
 • Pakicerik.com
 • Yazankazanir.net
 • Wmaraci.com
 • Makalehizmeti.com
 • Yazkazan.com

Bu listede yer alan siteler haricinde birçok freelance makale yazma sitesi bulunmaktadır. Fakat bu listede sizler için en güvenilir, en yüksek kazançlı ve kolayca iş alabileceğiniz siteleri listeledim.

Günde sadece çok küçük bir vakit ayırarak pasif gelir elde edebileceğiniz sitelere ulaşmak için Anket Doldurarak Para Kazanmak yazıma mutlaka göz atın!

Makale Yazarak Para Kazanmak İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Evde makale yazarak nasıl para kazanılır?

Bunun için freelance iş bulabileceğiniz siteler veya medya ajanları ile anlaşarak çalışabilirsiniz.

Advertisement

E-kitap yazmak ne kadar kazandırır?

Bu satış, okuma oranına göre değişiklik göstermektedir. Fakat az bir tıklanmayla bile 2 bin TL – 3 bin TL kazanmak mümkün. 200 bin üstü okuma, indirme oranlarında ise 1 milyon TL’ye varan kazançlar yer almaktadır.

Makale yazarak ne kadar kazanırım?

Elbette bu sorunun net bir cevabı yoktur çünkü freelancer veya tam zamanlı olması önemli bir değişkendir. Ancak makale yazarak ortalama 2 binden başlayarak 6 bin kadar uzaktan çalışarak kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan YouTube Kazanç Hesaplama – 2023 KAZANÇ SORGULA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

YouTube Kazanç Hesaplama – 2023 KAZANÇ SORGULA!

youtube kazanç hesaplama

YouTube’dan ne kadar para kazanılıyor? Birçok kişi tarafından merak edildiğinin farkındayım! Bu yazımda sizlere tüm ayrıntılarıyla YouTube kazanç hesaplama nasıl yapılır? Anlatacağım. Vereceğim bilgiler ışığında YouTube kanal kazanç hesaplama, video geliri hesaplama gibi konuları anlayacaksınız. YouTube para kazanmak için belli başlı kriterler var. Ayrıca tüm bunları anlattıktan sonra sizlere Youtube gelir hesaplama programı paylaşacağım. Youtube […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Dolar Kazandıran Uygulamalar | 15 Kazandıran Uygulama!

Dolar Kazandıran Uygulamalar

Dolar kazandıran uygulamalar ile günümüzde döviz kazancı elde edilebiliyor. Uygulamaları incelediğimizde para kazanma uygulamalarından çok fazla kazanç elde edilemediği görülüyor. Ancak döviz fiyatlarının yüksek olması, kazancınızın TL bazında iyi miktarda olmasını sağlıyor. Rahatlıkla ek gelir olarak düşünebilirsiniz. Para kazandıran uygulamalar içerisinde sadece dolar kazanabileceğiniz seçenekleri sizler için listeledim. Dolar kazandiran uygulamalar incelemesinde freelance iş yapabileceğiniz […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.