finansportali.net

BAYİLİK

McDonalds Bayilik Nasıl Alınır? – 2023 Bedeli ve Kazancı!

McDonalds Bayilik Nasıl Alınır

Dünya’nın en büyük fastfood marka zincirlerinden birisi olan McDonalds ile çalışmak ister misiniz? Evet böyle bir şey McDonalds franchise alarak mümkün! McDonalds bayilik nasıl alınır en çok sorulan sorulardan birisi farkındayım.

Ben de bu yazıda sizlere nasıl McDonalds bayiliği alabilirsiniz, neler bilmeniz gerekiyor, McDonalds bayilik ücretine kadar? McDonalds bayilik şartları ve avantajları neler? Hepsini anlattım. Eğer yeteri kadar sermayeniz varsa ve garanti işler yapmak istiyorsanız, bu yazı tam da size göre!

McDonalds fastfood markasının potansiyel müşteri kitlesi bulunuyor. Müşterisi hazır bir bayilik almak oldukça cazip değil mi? Dünyanın dört bir yanında bayisi bulunan bu firmanın, her yıl elde ettiği cirolar, aklınızın alamayacağı kadar yüksek! 2023 Mcdonalds bayilik başvuru için okumaya devam edin!

Advertisement

McDonalds Franchising 2023

McDonalds bayilik nasıl alınır

Dünyaca ünlü McDonalds 2017 Brand Z Raporu’nca dünyanın en değerli 8. Markası olarak belirlenmiş. Tüm dünyada 2 milyona yakın çalışanıyla, 34 binden fazla restoran bayiliği bulunuyor. Türkiye’de de birçok insan tarafından sıklıkla tercih edilen bir yemek mağazası…

McDonalds bayilik veriyor mu?

Marka hızla büyümeye devam ederek, McDonalds bulunmayan lokasyonlarda bayilik açıyor. Bunun için McDonalds için yatırımcılar ve girişimciler arıyor. Günlük 58 milyondan fazla müşteri kitlesi bulunan McDonalds ile çalışmak isterseniz eğer franchise başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

McDonald’s bayilik nasıl alınır
McDonalds bayilik nasıl alınır

Marka, 2023 yılında da hız kesmeden franchising için çalışmalarına devam ediyor.

Kahve sektöründe bayilik almayı düşünürseniz, Coffeemania bayilik hakkında detayları öğrenmek isteyebilirsiniz. Oldukça karlı bir firma!

Advertisement

McDonalds Bayilik Avantajları

McDonalds bayilik nasıl alınır
McDonalds bayilik nasıl alınır

McDonalds bayilik aldığınızda birçok avantajla karşılaşıyorsunuz.

 1. İlk önce tüm dünyaca tanınan bir fastfood zinciri ile çalışmaya başlamış oluyorsunuz. Bunun potansiyel düzenli müşteri gibi birçok avantajı bulunuyor.
 2. Mağazanızın başarılı olması dışında, McDonalds, işletmecilerine der daim destek oluyor. McDonalds eğitim programları sayesinde lisans sahibi olabiliyorsunuz. Böylelikle McDonalds ismi altında ticari faaliyette bulunabilme hakkına sahip oluyorsunuz.
 3. McDonalds sizle bayilik için sözleşme imzaladığında, restoran açılımı için gerekli destekleri verir. Örneğin restoranın açılması için yerin ayarlanmasını sağlar. En uygun konuma en uygun mağazayı alır.

Perakende sektöründe bayilik almayı düşünüyor musunuz? Bayilik veren marketler yazısı ilginizi çekebilir…

 1. Restoranın açılacağı yer belirlendikten sonra inşaat işlerine geçilir. Bunun için sizin yapmanız gereken bir şey yoktur. Firma dekorasyon, ekipman için gerekli desteği sunar.
 2. Restoranınız için ürünlerin tarafınıza tedariki, McDonalds tarafından gerçekleştirilir. Ürünleri nasıl tedarik edeceğim diye endişeniz olmasın.
 3. McDonalds restoran açılmadan önce sizlere ve personellerinize eğitim veriyor. Böylelikle restoranınız işi bilen insanlar tarafından yönetiliyor.

McDonalds bayilik nasıl alınır için diğer soru işaretlerine cevap vermeye başlıyorum!

McDonalds Bayilik Şartları Nelerdir?

McDonalds bayilik nasıl alınır
McDonalds bayilik şartları

McDonalds bayilik nasıl alınır için sizlere cevaplar sunmaya devam ediyorum. McDonalds bayiliği almak istiyorum diyorsanız, bayilik şartlarını yerine getirebiliyor olmalısınız.

Firma başarılı olmasının sebebini, işletmecilerinin üstün becerilerine dayandığını söylüyor. Bu nedenle işletmeci olmak isteyen adayları detaylıca değerlendiriyor. McDonalds bayilik şartları aşağıdaki gibi:

 • McDonalds başarılı, girişimci bir ruha sahip işletmecilerle çalışmak ister.
 • Özgeçmişin başarılı olması, alanda tecrübe bulunması McDonalds için önemlidir. İnsan ve finans yönetiminde iyi olacağını düşündükleri adaylar ile yola devam ederler.
 • Restoran yönetimine tam zaman ayırabilecek adaylar arar.
 • McDonalds bayilik nasıl alınır diyorsanız eğer bu işin, sizin tek işiniz olması gerektiğini bilmelisiniz. İşletmeci olacak kişinin tek işi, McDonalds olmak zorunda. Farklı bir iş ile meşgul olup, mağaza açma düşünceniz varsa yanlış düşünüyorsunuz.
 • McDonalds bayiliği sadece şahsa verilir. Şahıs herhangi birisiyle ortaklığa giremez, şirketlerle anlaşamaz.
 • Bayilik alacak kişi işleri uzaktan idare etmez. İş yerine giderek her gün düzenli olarak işleriyle ilgilenir.
 • İşletmeciye verilen lisans sadece bir restoran içindir. Bölge imtiyazı bulunmaz.
 • Yatırım maliyetini ve başlangıç ücretini ödeyebilecek işletmeci adaylarını değerlendirir. Yani finansal olarak bayilik almaya uygun olmalısınız. Yatırımı öz sermayenizden karşılamalısınız.
 • Lisans alındığında işletmeci, aylık satışlardan reklam katkı payı, isim hakkı ve geliştirme ücreti öder.
 • Bu şartları yerine getiren adaylar bayilik başvurusunu rahatlıkla geçebilirler.

Benzer olarak başarılı bir firmanın daha bayiliğini değerlendirebilirsiniz. Burger King franchise hakkında yazılan bu yazıyı mutlaka okuyun. Böylelikle size en uygun olan markayı tercih edeceksiniz.

McDonalds Franchise Bedeli 2023

McDonalds bayilik nasıl alınır
McDonalds bayilik almak istiyorum

McDonalds bayilik nasıl alınır sorusunun cevabı için sizlere franchise bedelinden bahsedeceğim. Dünyanın en değerli 8. Markası seçilen McDonalds markasından bayilik almaya karar verdiğinizde belli bir miktar sermayenizin olması gerekiyor.

Elbette bu büyük marka ile çalışmak için başlangıç ücreti ve yatırım maliyeti ödemelisiniz.

McDonalds siz yatırımcı ile on yıllık bir sözleşme imzalar. Peki…

Mcdonald’s francchise bedeli ne kadar?

Başlangıç ücreti McDonalds tarafından 2023 yılı için 40.000$ + KDV olarak belirlenmiştir. McDonalds franchise bedeli dışında bir de mağazanızı açmak için yatırım bedeli gerekiyor. Yatırım bedeli ise 300.000$ – 450.000$+ KDV arasında değişiyor.

Advertisement

Mağazayı açacağınız şehir, ilçe, konum, mağaza büyüklüğü gibi birçok durum, bedel fiyatını değiştirebiliyor. Bu nedenle ortalama olarak sizlere bedel sunabiliyorum. En net cevabı franchising departmanı ile görüşmelere başladığınız zaman alabiliyorsunuz.

Dünyanın en büyük markalarından biriyle çalışacağınız için ortalama olarak bu sermayelere sahip olmalısınız. Ancak çalışmaya başladıktan kısa süre sonra, elde ettiğiniz cirolar sayesinde sermayenizi geri kazanabileceksiniz. Mcdonald’s francchise bedeli 2022 işte böyle.

Kazançlı bayilik fikri: Popeyes Bayilik Almak

McDonalds Bayilik Kâr Marjı Ortalaması

McDonalds bayilik nasıl alınır

McDonalds bayilik nasıl alınır sorusundan sonra en çok merak edilen ise kar marjı! Gelelim McDonalds bayiliği için kar marjı oranlarına. McDonalds için sermaye ayırmak için elbette ne kadar kar elde edeceğinizi bilmek isteyeceksiniz. Size çok iyi gelecek bir haberim var!

Mc donalds bayilik kar marjı ne kadar?

McDonalds bayilik kar marjı %60 – %70 arasındadır. Size şunu rahatlıkla söyleyebilirim, zarar ettiği için batan McDonalds bayiliği oldukça azdır.

Advertisement

Yüksek oranda ciro elde eden bir markayla çalıştığınız için içiniz rahat olsun. Normal bir McDonalds bayisi ayda 1 milyon ciro elde ediyor. 1 milyon ciro elde eden bayinin brüt karı da 650 bin TL ediyor. McDonalds için yapacağınız ödemeleri ve diğer giderleri çıkarttığınız da McDonald’s aylık kazanç 300 bin TL civarında denilebilir.

İlgili olarak okumak isteyebileceğiniz bir içerik: Ücretsiz bayilik veren firmalar

Verdiğim kazanç, restoranınız büyüklüğüne göre de değişebilmekte. Genel olarak standart bir McDonalds bayiliği 200 bin TL – 300 bin TL arasında net gelir elde edebiliyor.

McDonalds Bayilik Başvuru Süreci

McDonalds bayilik nasıl alınır
McDonalds franchise nasıl alınır

McDonalds bayilik nasıl alınır için gelelim en önemli adıma. Yani başvuru sürecine…

McDonald’s bayilik başvurusu nasıl yapılır?

Advertisement

McDonalds bayilik başvurusu için ilk önce yapacağınız şey franchise başvuru formunu doldurmak. Başvuru formunuz olumlu değerlendirilirse, franchising departmanı ile ilk mülakatınıza giriyorsunuz. Mülakat olumlu geçerse diğer süreçlere geçiliyor.

—–> Mc Donalds bayilik Başvuru formu

Bu formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Başvuru formunu CV’nizle beraber yolluyorsunuz. Başvuru formunuz şartlara ve kriterlere uyduğu taktirde değerlendirmeye alınıyorsunuz.

İstanbul’da bir  McDonalds  restoranında 5 gün süren değerlendirme programına dahil ediliyorsunuz. Buna İDB (İş başında değerlendirme) programı deniliyor.

Programdan başarıyla geçtiğinizde son mülakatınıza giriyorsunuz. Üst yönetimle yapacağınız mülakatta iki tarafta uzlaşırsa en zor adım bitmiş oluyor. Anlaşmadan sonra ortalama 6 – 7 ay sürecek eğitim programına geçiliyor.

Advertisement

Tavsiye yazı: Dominos Pizza Bayilik

Mcdonalds Franchising Başvuru Telefon Numarası

McDonalds  bayilik nasıl alınır hakkında daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? McDonalds franchising departmanına ulaşmak için 0212 336 34 00 telefon numarasını arayabilirsiniz. McDonalds bayiliği hakkında aklınıza takılan soruları direkt departman ile görüşerek cevaplandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK

Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti!

Starbucks bayilik şartları

Günümüzün başarılı ve popüler kahve firmalarından birisi Starbucks, girişimcilerin ilgisini çekiyor. Bu yazıda, “Starbucks bayilik almak istiyorum” diyenlerin akıllarındaki tüm soru işaretlerini gidereceğim. Starbucks bayilik şartlarını bu içerikten öğreneceksiniz… Starbucks bayilik ücreti ne kadar? Kâr marjı nedir? Hepsini yanıtlayacağım… Starbucks franchise bedeli 2024 bilgilerini açıklayacağım. Starbucks açmak kaç para diyorsanız, sizin için de bilgiler mevcut. […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı!

seç market bayilik şartları

Kendi işini kurmak isteyenlerin, özellikle 2023 yılında rağbet gösterdiği bir seçenekten bahsedeceğim. Seç Market bayilik şartları için uygunsanız siz de perakende sektörüne adım atabilirsiniz. Seç Market bayilik kar marjını bu içerikten öğrenebilirsiniz! Seç Market aylık kazanç hakkında da bilgiler vereceğiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Seç Market bayilik yorumlarının çok fazla olduğunu gördük. Seç Market günlük cirosunu […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.