finansportali.net

BAYİLİK

Özsüt Bayilik Şartları – EN AZ 100.000 TL Kazanacaksınız!

Özsüt bayilik şartları

İşte size bir girişimcilik seçeneği daha… Parasını ikiye katlamak ve kendine ait bir  yer açmak isteyen girişimciler burada mı? Özsüt bayilik şartları için uygunsanız harika bir fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kendinize ait bir kafeniz olsun istiyorsanız ama tamamen sıfırdan da başlamak istemiyorsanız Özsüt franchise aradığınız yatırım olabilir. Özsüt bayilik ücreti ne kadar bundan da bahsedeceğim.

Özsüt, 1938 yılında İzmir’de kurulan; şu anda sunduğu birçok ürünüyle müşteri kitlesini artırmış bir firma. Peki, siz de Özsüt bayilik almak istemez misiniz? Size, Özsüt bayilik veriyor mu, veriyorsa Özsüt bayilik başvurusu nasıl yapılır? Hepsini öğreneceğiz.

Advertisement

Haydi başlayalım…

Özsüt Bayilik Alma

özsüt bayilik alma
Özsüt Bayilik Alma

Özsüt tatlıdan kahveye kadar birçok ürün çeşidini insanlara sunuyor. Ayrıca her ürünü de birbirinden güzel. Eğer bir kafe açmayı düşünüyorsanız Özsüt bayilik almak için gayet uygun bir seçenek olabilir.

Özsüt bayilik veriyor mu?

Özsüt uzun zamandır bayilik veriyor. Şu anda hem şehir içinde hem de Türkiye genelinde birçok yerde Özsüt bayilik görüyoruz. Franchise sistemiyle büyümeye devam ediyor.

Özsüt bayilik almak istiyorsanız o zaman bir diğer konuya geçebiliriz. İşte Özsüt bayilik şartları…

Özsüt Bayilik Şartları Neler?

Özsüt Bayilik Şartları Neler?
Özsüt Bayilik Şartları Neler?

Özsüt franchising sistemi ile büyümeye devam ediyor. Fakat bayilik almak için birkaç şarta dikkat etmeniz gerekiyor. Özsüt bayilik şartları için aşağıdaki gibi:

 • Özsüt bayilik almak için çok ciddi bir yatırım yapmanız lazım. Bunun için iyi bir bütçeniz olmalı. Özsüt franchise bedeli ile ilgili birazdan daha detaylı bilgi vereceğim.
 • Eğer cadde üzerinde bir mağaza seçtiyseniz en az 120 metrekare kapalı alan, 60 metrekare de açık alan şartı aranıyor.
 • Ama cadde üstü değil de AVM mağazası belirlediyseniz en az 70 metrekare kapalı alan olmalı.
 • Bankadan istenilen miktarda bir teminat mektubu almalısınız.
 • Maliyeti oldukça yüksek ama zaten sermayenin sadece yüzde 30’unu açılış sırasında ödüyorsunuz. Kalan miktar da taksitlendiriliyor.
 • Özsüt Franchising 10 yıl olarak yapılıyor.
 • Özsüt’ün belirlemiş olduğu işletme kurallarına uymak oldukça önem taşıyor. Bunların bütün detaylarını zaten görüşme yaptığınızda öğrenebilirsiniz.

Özsüt Franchise Avantajları

Özsüt Franchise Avantajları
Özsüt Franchise Avantajları

Neden Özsüt bayilik seçmelisiniz? Özsüt geçmişten bugüne çok iyi bir imaja sahip. Başka  bir kafe açsanız bu kadar çabuk beğenilmesi mümkün olmayabiliyor. Evet çok yüksek bir meblağ ile yatırım yapmanız gerekiyor ama ön yargılı olmayın. Paranız varsa bunu en iyi şekilde değerlendirmek için  Özsüt bayilik almak iyi olacaktır. Okumaya devam edin.

Ayrıca Özsüt size birçok avantaj sağlıyor.

Advertisement
 • Bu avantajlar; reklam, kalite kontrol, operasyon, lojistik destek, eğitim ve pazarlama gibi birçok alanda yardımcı olacak çalışmaları kapsıyor.
 • Detaylandıracak olursam; örneğin, Özsüt franchising ile doğru yer seçimi yapabilirsiniz.
 • Kalite kontrol dediğimizde, mal ve hizmet standardını sağlamasını ifade eder..
 • Eğitim dediğimizde ise açılış öncesi personel eğitim sürecini planlıyor ve uygulanmasına yardımcı oluyor.

Özsüt bayilik şartları gibi birkaç farklı alternatif de okumak isterseniz mutlaka Kahve Dünyası Bayiliği ile ilgili yazımı da okumalısınız.

Özsüt Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Özsüt Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır
Özsüt Bayilik Başvurusu

EVet gerekli Özsüt bayilik şartları nelerdir açıkladık. Özsüt bayilik bedeli konusuna daha sonra değineceğim. Merak etmeyin…

İşte adım adım Özsüt bayilik başvuru süreci:

 • İlk önce Özsüt’ün resmi sitesine girerek “Özsüt Franchise Başvuru Formu” nu doldurmanız gerekiyor. Burada sizden kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz ve bayilik açmak istediğiniz il isteniyor. Bunları tam ve doğru doldurduktan sonra yollayın.
 • Bir diğer aşaması da ön görüşmedir. Özsüt franchising ekibi başvurunuzu değerlendiriyor. Adayla iletişime geçip Özsüt bayilik almak ile ilgili bilgilendirme yapıyorlar.
 • Görüşme olumlu geçerse, sizi çağırıyorlar ve yüz yüze görüşüyorsunuz. Görüşme de tamamlanınca, Özsüt bayilik alma sürecini başlatan ön protokol imzalıyorsunuz.
 • Ardından lokasyon kriterleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz ve beraber en uygun mekanı seçiyorsunuz.
 • Yukarıda bahsettiğimiz, Özsüt bayilik şartları arasında yer alan bazı belgeler var. İstenilen bu evrakları teslim ediyorsunuz.
 • Karşılıklı Özsüt bayilik sözleşmesi imzalanıyor.
 • Bu aşamalar bittikten sonra artık açılış için hazırlanıyorsunuz. Özsüt konseptine göre kendi mimarlarını işe katıyor ve projelendirmeler yapılıyor.
 • Bu süreçte personel alımı ve eğitimleri yapılıyor. Daha sonra da şube açılışınız için gün sayabilirsiniz.

Bunu da okuyun: Sir Winston Bayiliği Alın

Özsüt Bayilik Almak Karlı mı?

Özsüt Bayilik Almak Karlı mı
Özsüt Bayilik Almak Karlı mı

Özsüt bayilik almak için çok yüklü miktar sermaye ayırmanız gerekiyor demiştik. Bu kadar sermaye yatırdığınızda karşılığını alıp alamayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Özsüt bayilik almak karlı mı?

Özsüt çok iyi bilinen ve müşterileri tarafından yıllardır sevilen bir firma. Birçok ürünü doğal ve çeşidi de çok fazla. Bu yüzden bütçeniz uygunsa ve iyi bir yere yatırım yapmak istiyorum diyorsanız, Özsüt bayilik almak oldukça doğru bir karar olacak. Çünkü Özsüt bayiliği size çok kar getirecek.

Eğer Özsüt bayilik  yorumları nasıldır diye bakarsanız bu işin oldukça karlı olduğunu görebilirsiniz.

Advertisement

Benzer bir seçenek daha sunacağım size… Mado franchise bedeli ve daha fazla ayrıntıyı barındıran yazıya göz atın! Kendinize en uygun olan firmayı değerlendirin…

Özsüt Bayilik Ücreti 2023

Özsüt Bayilik Bedeli
Özsüt Bayilik Bedeli 2023

Şimdi gelelim en can alıcı kısma… Özsüt bayilik şartları nelerdir kısmında sizden birçok alanda harcama yapmanız gerektiğinden kısaca bahsetmiştim. Şimdi  bu maliyetler ne kadar, Özsüt bayilik ücreti nedir sorularınıza cevap vereceğim.

 • İlk önce Özsüt isim hakkı bedelinden bahsedeyim. Bu miktar yaklaşık 70 bin dolar ve Türk parasına çevirdiğimizde sırf isim hakkı için bile oldukça yüksek bir meblağ gerekiyor.
 • Bankadan bir teminat mektubu almanız gerektiğini de belirtmiştim. Bu da 200 bin liralık bir teminat mektubu olmalı.
 • Bunlar haricinde işletme kurulum bedeli için her metrekare başına 1.300 dolar ayırmanız lazım.
 • Örneğin sizin mekanınız 70 metrekare kapalı bir alana sahip o zaman sizden  91 bin dolar istenecek. Ayrıca açık alanlar için de bu miktar 800 dolar. Cadde üstü yer istiyorsanız mutlaka açık alanı da olmak zorunda. Bu sermaye miktarına bir de açık alan için bütçe eklemeniz gerekiyor.
 • Gıda ürün malzemeleri ve tabak- bıçak gibi malzemelere de ekstra para vereceksiniz.
 • Toplam yaptığınız cirodan yüzde 5 katılım bedeli alınıyor.  Örneğin 2 milyon TL ciro yaptığınızda 100 bin TL katılım bedeli ödemek zorundasınız.
 • Katılım bedelinin alınmasındaki sebep de bayi destekleri ve pazarlama gibi alanlarda kullanılıyor olması.

Özsüt bayilik bedeli ne kadar?

Tüm giderlerle birlikle değerlendirecek olursam; Özsüt bayilik bedeli için ortalama 350 bin dolar gerektiğini söyleyebilirim. 

Bu tutarın yaklaşık 100 bin doları da işletme açılırken ödeniyor. Kalanı da 4 yıl vade ile taksitlendirilebiliyor. Bunun detaylarını görüşme yaptığınızda daha net öğrenebilirsiniz.

Kısaca şunu söyleyebilirim ki Özsüt franchise bedeli yüksek sermaye gerektiriyor. Ama garantisini verebileceğim bir şey var ki bir Özsüt bayilik asla kolay kolay batmıyor. Bu da bizi bir diğer konumuza getiriyor…

Özsüt Bayilik Kar Marjı

Özsüt Bayilik Kar Marjı
Özsüt Bayilik Kar Marjı

Özsüt bayilik bedeli sizi biraz korkuttu mu? Evet, çok ciddi bir paranız yoksa Özsüt bayilik almak fazla gelebilir. Ama eğer bu kadar masrafı ben rahatlıkla karşılıyorum, bu yüzden de Özsüt bayilik almak istiyorum diyorsanız kesinlikle doğru yoldasınız.

Bir Özsüt bayilik kolayca batmaz demiştim. Çünkü Özsüt gerçekten sürekli dolu olan ve ürünleri çok beğenilen bir firma. O halde Özsüt bayilik kar marjı nedir?

 • Bir yıl sonunda  bu hedefi sürekli tutturan bayiliklerin aylık brüt karları 300 bin TL oluyor. Ama bu bütçeden harcayacağınız alanlara gidecek paraları çıkarırsanız size aylık en az 80 bin TL kalıyor.
 • Bu oranlarla bir Özsüt bayilik kar marjı yüzde 60’tır. Tabi bu mekanın olduğu yere göre de farklılık gösterebilir.
 • 2 yıl dolduğunuda ciro hedefi de artar. Bu zamana kadar zaten kar marjı yükseliyor ve borçlar da azaltılıyor. Böylece elinizde kalan para da artıyor.
 • Yani, Özsüt bayilik şartları uygun olduktan sonra zaten işletme karı zaman içerisinde karşılığını veriyor. 2 yıl içerisinde kesinlikle yatırdığınız sermayenin en az iki katı kar edebilirsiniz.

Eğer karlı işler yapmak istiyorsanız bu konuda yardımcı olacak  bir yazım daha var. Karlı Bayilik Verecek İşletmeler ilginizi çekebilir.

Özsüt Bayilik İletişim

Bu kadar çok şey anlattık. Peki Özsüt bayilik almak için firmaya nereden ulaşabilirsiniz. İşte Özsüt bayilik iletişim bilgileri:

Advertisement
 • Özsüt resmi sitesine girip, Özsüt Franchising yazan kısma girebilirsiniz. Burada bütün detaylar yer alıyor.
 • Özsüt Çağrı merkezini arayabilirsiniz: 444 11 10
 • iletisim@ozsut.com.tr mail adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Eğer İzmir’de yaşıyorsanız da Kemalpaşa’da bulunan merkezine gidebilirsiniz.

Özsüt bayilik şartları size biraz zor gelse bile kesinlikle korkmayın. Karşılığı olacak…

Bir önceki yazımız olan Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK

Starbucks Bayilik Şartları 2024 – YENİ Franchise Ücreti!

Starbucks bayilik şartları

Günümüzün başarılı ve popüler kahve firmalarından birisi Starbucks, girişimcilerin ilgisini çekiyor. Bu yazıda, “Starbucks bayilik almak istiyorum” diyenlerin akıllarındaki tüm soru işaretlerini gidereceğim. Starbucks bayilik şartlarını bu içerikten öğreneceksiniz… Starbucks bayilik ücreti ne kadar? Kâr marjı nedir? Hepsini yanıtlayacağım… Starbucks franchise bedeli 2024 bilgilerini açıklayacağım. Starbucks açmak kaç para diyorsanız, sizin için de bilgiler mevcut. […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

Seç Market Bayilik Şartları 2023 – %40 Kâr Marjı!

seç market bayilik şartları

Kendi işini kurmak isteyenlerin, özellikle 2023 yılında rağbet gösterdiği bir seçenekten bahsedeceğim. Seç Market bayilik şartları için uygunsanız siz de perakende sektörüne adım atabilirsiniz. Seç Market bayilik kar marjını bu içerikten öğrenebilirsiniz! Seç Market aylık kazanç hakkında da bilgiler vereceğiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Seç Market bayilik yorumlarının çok fazla olduğunu gördük. Seç Market günlük cirosunu […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.