finansportali.net

PARA KAZANMA

En Hızlı Para Biriktirme Yolları – 2022 İÇİN TAKTİKLER!

En Hızlı Para Biriktirme Yolları ve Taktikleri

Para, parayı çeker demişler! Ne kadar da doğru değil mi? Bugün sizlerle para biriktirmenin altın kurallarını paylaşacağım. Para biriktirme yolları öğrenci, yetişkin, çocuk için farklı olabilir ancak siz yine de hepsine dikkat edin.

Para biriktirme yöntemleri sayesinde eskisinden daha az para harcayacaksınız ve para biriktirme alışkanlığı kazanacaksınız! 🙂

Para nasıl biriktirilir bu yazıdan sonra iyice emin olacaksınız. Evet, birikim yapma, herkesin rahat bir hayat yaşamak için tercih ettiği yöntemlerden birisi. Fakat çoğumuzun hayallerine ulaşmak için çok uzun yılları yok! Bu sebeple bize hemen, şimdi, acil para lazım!

Peki bu acil paraya nasıl ulaşacağız? E, bunun için buradayım dedim ya! Para biriktirme yolları benden sorulur 🙂 Haydi gelin sizlerle sıkı bir hızlı ve kolay para biriktirme planı yapalım.

Advertisement

Birikim Yapmanın Önemi Nedir?

Acil bir ihtiyacınız olduğunda kendinizi güvende hissetmek istemez misiniz? Kendinizin ve sevdiklerinizin geleceğine yatırım yaparak ferah bir yaşam sürdürebilirsiniz. Birikim yapma, ister öğrenci olun isterseniz ev hanımı, işçi ya da başka biri…

Her yaştan insan için kendi parasını biriktirebilmek çok önemli… Kim kendi bankasının sahibi olmayı istemez ki? 🙂

Evde Para Biriktirme Fikirleri (7 Altın Öneri!)

En Hızlı Para Biriktirme fikirleri

Evde Para Biriktirme fikirleri

Evde oturarak para biriktirmek mümkün! Yalnızca doğru yönlendirilmeye ve aydınlatılmaya ihtiyacınız var. Sıfırdan para biriktirmek için bu aşamaları dikkate alabilirsiniz.

Ben hızlı para biriktirme asistanınız olmaya hazırım. Eğer birazdan anlatacağım evde para biriktirme yöntemlerini hayata geçirirseniz paranızın nasıl da kolay arttığına çok şaşıracaksınız! Kemerleri bağlayın, para nasıl biriktirilir anlatmaya başlıyorum!

1- Kumbarada Para Biriktirin!

Bir kumbaranız var mı? İlla ki şekilli, dikkat çekici ve pahalı bir kumbara satın almanıza gerek yok! Evinizde bulunan etiketsiz bir kavanoz, büyük derin bir tabak ya da komodin çekmeceniz sizin kumbaranız olabilir. Kendinize paranızı biriktirecek bir alan yaratarak başlayın.

Advertisement

Kumbarada para biriktirme fikri, sizleri günden güne teşvik edecek! Nasıl mı? Orada bozuk para ya da kağıt paraların çoğaldığını gördükçe daha fazla biriktirmek isteyeceksiniz. Bu da ihtiyacınız olan acil para biriktirme sürecinizi hızlandıracak!

Bozuk paralarla ekmek, şeker, çikolata alma devrine son verin! Kağıt paralarınızın üstü olarak verilen bozuk paraları hemen kumbaraya atın! Onları yok sayın. O küçük demir parçalarının ilerle ne kadar büyük meblağlarda kağıt paralara dönüştüğünü gördüğünüzde şaşkına döneceksiniz!

2- Günlük Bütçe Belirleyin!

Para biriktirme yolları arıyorsanız, harcamalarınıza dikkat etmeniz gerek. Örneğin gün içinde harcamalarınızı tahmin edemiyor, kendinize sınır çekemiyor musunuz? En iyi birikim yöntemi için günlük bütçe ayarlayın.

Zorunlu ödemeler haricinde kendinize günlük sınır koyun. Bu sınırı aşmamaya özen gösterirseniz, gereksiz harcamalardan kaçınmış olursunuz.

Advertisement

3- Harcamaları Not Alın!

Para biriktirmek için harcamalara dikkat! Kira, fatura, mutfak masrafı gibi temel giderleri hesaplıyor olabilirsiniz. Ancak kalan paranızın nereye gittiği çok önemli. Gereksiz harcamaların önüne geçmenin ve bunu kontrol etmenin en iyi yolu, not etmek.

Bir kaç ay boyunca bunu yaptığınızda artık paranızı daha iradeli kullandığınızı göreceksiniz. Bu da sizi birikim yapmaya teşvik edecek. Bunun için para biriktirme uygulamaları indirebilirsiniz.

Para biriktirme yollar

Para biriktirme yolları

4- Otomatik Birikim Hesabı Açın!

Banka hesabınızdan otomatik birikim hesabı açmaya ne dersiniz? Ben kumbarayla uğraşamam diyorsanız, her gün banka hesabınızdan bir miktar kenara atabilirsiniz. Bunun için bankaların birikim hesaplarından faydalanabilirsiniz.

Otomatik olarak günlük birikim yapmanızı sağlayan bankalar var. Para biriktirme yöntemleri içerisinde para biriktirme alışkanlığı olmayanlar için harika bir fırsat. Siz farkında olmadan ay sonunda bir miktar paranız zaten birikmiş olacak!

5- Sık Harcamalara Alternatif Geliştirin!

Sürekli para harcadığınız ne var? Bunu bir düşünün… Örneğin ben filtre kahve çok seviyorum ve her dışarı çıktığımda buna günlük 20 – 40 TL arasında buna harcama yaptığımı fark ettim. Halbuki en ucuz kahve çeşitlerinden birisi çünkü maliyeti düşük.

Advertisement

Gereksiz bir harcama yaptığımı fark ettim. O yüzden artık filtre kahvemi evde kendim yapıyor ve termosuma koyuyorum. Bu sayede aylık 300 TL’den fazla tasarruf ettim. 300 TL’yi de birikim hesabıma attım. 🙂 Sizin de bunun gibi bir harcamanız varsa, evden buna bir çözüm bulabilirsiniz!

6- 24 Saat Kuralı Uygulayın!

En hızlı para biriktirme yolları için 24 saat kuralını uygulayın. 24 saat kuralını daha önce duymayanlar için açıklayayım… Bu yöntemle gereksiz harcama yapmayacaksınız. Diyelim çok beğendiğinizi düşündüğünüz bir ayakkabı var. Onu hemen almak istiyor olabilirsiniz ancak aslında yanılıyor da olabilirsiniz.

İhtiyacınız olmayan bir şey olma ihtimali de var. O nedenle o şeyi almadan önce 24 saat düşünün. Gerçekten ihtiyacınız olup, olmadığına odaklanın. Vazgeçme ihtimaliniz çok yüksek. Bu sayede 1 yılda ne kadar para biriktirilir? Tahmin bile edemezsiniz…

7- Ek İş Yapın!

Evinize giren paradan daha çok para kazanıp, birikim yapmaya ne dersiniz? Hem de evden çıkmanıza gerek kalmadan! Hızlı para biriktirme yolları için ek iş yapmayı düşünün. Evde paketleme işleri, freelance işler gibi birçok seçeneğiniz bulunuyor.

Advertisement

Konuyla alakalı sizlere derinlemesine bir yazı yazmıştım. Evde para kazanmanın yolları için sizlere 70 iş fikri sundum! Evet yanlış okumadınız birçok seçenek var. Evde para biriktirmek istiyorum diyorsanız mutlaka okuyun.

Öğrenci Para Biriktirme Yöntemleri

Para biriktirme yollar öğrenci

Hızlı para biriktirme yolları öğrenci

Hangi öğrencinin paraya ihtiyacı olmaz ki? Okul masrafları, arkadaşlarla planlar, kültürel aktiviteler derken para geldiği gibi gidiyor…

Peki bu yoğun dönemde acaba elimizdeki parayı biriktirebilmek mümkün mü?

Cevabım kesinlikle evet! Her ne koşulda olursanız olsun, para bitirmenin mutlaka bir yolu vardır! Para biriktirme yolları lise ya da üniversitede olun fark etmeksizin bulunur!

Üstelik kolay para biriktirme yolları öğrenciler için oldukça fazla diyebilirim. Meraklandınız değil mi? 🙂 Okumaya devam edin…

1- Burslara Başvurun!

Para biriktirme yolları öğrenci için daha sınırlı olabiliyor. Çünkü bir öğrencinin kendi gelirini elde etmesi zor. Bu nedenle farklı önerilerim olacak.

Advertisement

Ailenizin maddi durumu sizi desteklemeye yeterli değilse, öğrenci burslarından yararlanarak para biriktirebilirsiniz! Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar yazımı inceleyerek aylık en az 400 TL geri ödemesiz -Bunu istediğinizi biliyorum 🙂 – nakit para alabilirsiniz!

Ayrıca daha önce hiç burs başvurusunda bulunmadıysanız, Öğrenci Burs Başvuruları içeriğine göz atarak burs başvurusu tüyolarını öğrenebilirsiniz!

2- Part Time İşe Girin!

Part – time işe girerek para kazanabilir ve temel ihtiyaçlarınızdan arta kalan parayı biriktirebilirsiniz! Okuduğunuz okula yakın bölgelerde zorlanmayacağınız, iş gücü az işlerde çalışabilirsiniz.

Öğrencilere özel fırsat! Evden de para kazanmanız mümkün! Öğrenci İçin Para Kazanma Yolları yazımızda 50 çarpıcı iş fikriyle karşınızdayız! Bu yazıyla uzaktan çalışma imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Advertisement

3- Kumbara Edinin!

Yukarıda evde para biriktirme yolları içerisinde geçirmiştim. Elbette öğrenciler için kolay para biriktirme yolları içerisinde de bunu vermeliyim. Kumbaraya harçlığınızdan her gün biraz para koyun. 1 TL bile olsa olur…

Kumbarada para biriktirmenin yollarını arıyorsanız, istikrar çok önemli. O nedenle günlük olarak para atmaya özel gösterin. Lisede para biriktirme yolları öğrenci için en etkili yöntem bu emin olabilirsiniz!

para biriktirme yolları öğrenci

Kolay para biriktirme yolları öğrenci

4- İndirimleri Takip Edin!

Öğrenciler için para biriktirme yolları mı arıyorsunuz? Cevaplar burada! İndirimleri takip etmekte yarar var. Örneğin gerekli alışverişleriniz için indirim günlerini bekleyebilirsiniz. Böylece bir ürüne harcayacağınız parayı yarı yarıya düşürme şansınız bulunuyor.

Örneğin almanız gereken bir kitabı birçok kitapçıda araştırın. Eminim ucuzunu bulacaksınız!

5- İkinci El Ürünleri Değerlendirin

Kolay para biriktirme için güzel bir yol daha! Özellikle para biriktirme yolları öğrenci için iyi bir seçenek. Mesela ben öğrenciyken ikinci el kitap satarak cep harçlığı kazandığım çok oldu. Ya da bir kitap almam gerektiğinde önce sahafları tercih  ettim. İkinci el alışveriş yapmak her zaman daha karlı.

Advertisement

Böylece nasıl para biriktirebilirim? Diye kara kara düşünmenize gerek kalmaz. Sadece kitap için geçerli değil; kıyafet, eşya için de aynı şey geçerli. Hatta bu madde sadece öğrenci para biriktirme için geçerli değil. Bence herkesin tercih etmesi gerektiği bir şey. En iyi para biriktirme yolu için hadi bilgilere devam edelim.

Öğrencilerin para biriktirme yolları için evde para biriktirme yollarına da göz atmayı unutmayın.

6- Freelance Çalışın

Öğrenciler için freelance çalışmak çok iyi bir para biriktirme yolu. Örneğin üniversite öğrencisiniz ve dil bölümünde okuyorsunuz. Okul dışında kalan zamanlarınızda çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için Bionluk gibi freelance çalışma sitelerine üye olabilirsiniz. Boş zamanlarınızı bu şekilde öğrenciyken değerlendirin ve para biriktirin!

Kendinizi geliştireceğiniz birçok alan var. Evde para kazandıran işler yazısına göz atabilir ve iş seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Çocuk İçin Para Biriktirme Tüyoları

çocuk için para biriktirme

Çocuk İçin Para Biriktirme

Çocuk sahibi olanlar! Çocuk sahibi olmayı düşünenler! Burada mısınız? Şimdi çok özel çocuk için para biriktirme taktiklerini anlatacağım. Kağıtları kalemleri hazırlayın: Para biriktirme programı yapacağız.

 • Kazancı olan bir işte çalışıyorsanız aylık net gelirinizi hesaplayarak işe başlayın.
 • Net gelirinizden temel ihtiyaçlarınızı çıkartarak artan her bir kuruşu para biriktirme kutusu yapacağınız bir yere koyun.

ÖNEMLİ TÜYO: Biriken paralarınızı asla günlük saymayın! Aklınızda bir miktar belirleyerek, aylık sayımlar yapabilirsiniz. Böylelikle paranızın bereketi de kaçmaz! Hem miktarı bilmediğiniz için biriktirmeye de devam edersiniz.

Çocuk sahibi olanlar için para biriktirme yolları:

Advertisement
 • Çocuklarınızın istekleri onları ihtiyaçları değildir. Her istediklerini karşılamak için panik harcaması yapmamanızı tavsiye ederim. Temel ihtiyaçlarını ve elbette birtakım özel ihtiyaçlarını almalısınız. Fakat yapılan araştırmalara göre, çocukların her isteğini karşılamanız, onlarda yetinmemeye ve daha fazla istemeye yol açıyor. Çocuklarla konuşarak para farkındalığına sahip olmasını sağlayın. Emin olun çocuklar her şeyi bizden daha iyi anlıyorlar!
 • Para biriktirme tablosu yaparak çocuklarınızla oyun oynayın! “Ayda şu kadar lira biriktirirsen, o istediğin oyuncağı alırız.” gibi tavlayabilirsiniz. Böylelikle sizden çok tutumlu olmayı denecektir!

Unutmayın, para biriktirme yolları her zaman sancılı bir süreç olmak zorunda değil… Bunu bir oyuna, etkinliğe, aktiviteye çevirmek tamamen sizin elinizde!

Gelecekteki çocuğu için para biriktirme yolları arayanlar:

 • Hepimizin bildiği gibi para biriktirme yolları arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri altın satın almak. Gün geçtikçe değerleniyor olması altını kaçınılmaz bir yatırım aracı yapıyor.

Peki ya altın alacak kadar nakit paramız yoksa?

Altın alabilmek için illa nakit paraya ihtiyacınız yok! Altına taksit yapan kredi kartları var. Bu yöntemle taksitle altın alabilir ve çocuğunuzun geleceği için şimdiden az miktarda ödeme yaparak para biriktirebilirsiniz.

 • Eğer çalışmıyorsanız ve kredi kartınızın limiti çok yüksek değilse, ev hanımlarına özel kredi veren bankalardan yararlanabilirsiniz. Bu noktada siz de aldığınız krediyi ev ihtiyaçlarından arttığınızın cüzi miktarda parayla ödeyebilirsiniz. Bu işlemin tüm detayları için Gelir Belgesi Olmadan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Para Biriktirme Hesabı Hakkında

para biriktirmek için banka hesabı açmak

Para Biriktirme İçin Banka Hesabı

Bankada para biriktirme yolları tam size göre olabilir! Paranızın hesabını rahat tutmak, paranızı güvende tutmak ve ay sonu para sayma işlemiyle uğraşmamak için yatırım kararı olarak para biriktirme hesabı açmak isteyebilirsiniz.

Üstelik birçok banka artık faizsiz para biriktirme yolları sunuyor!

 • Hesap danışmanınız ile birlikte bir para biriktirme programı oluşturarak risk ve getiri tercihleri için yardım alabilirsiniz.
 • Para biriktirme tablosu talep ederek, banka hesabı içinde biriken paranızı anlık takip edebilirsiniz. Böylelikle para biriktirme hesaplama işiyle de vakit kaybetmemiş olursunuz.

Para Biriktirme Sıkça Sorulan Sorular

Hızlı para biriktirmek isteyenlerin en çok merak ettiği soruları derledim! Cevaplarımı dikkate alarak kolayca paranızı biriktirebilirsiniz.

En Hızlı Nasıl Para Biriktirilir?

Ben sizin hızlı para biriktirme yolları aradığınızı biliyorum. Peki ya siz 1 saatte Hızlı Para Kazanma yöntemlerini biliyor musunuz? İşte sorunuzun cevabı yazıda! Hemen tıklayın, 1 saat içinde para kazanarak biriktirmeye başlayın!

Advertisement

Evde Nasıl Para Biriktirilir?

 • Eğer çalışmıyorsanız, devlet desteklerinden yararlanarak ek gelir sağlayabilirsiniz.

Bu noktada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen Aile Yardımları programlarına kayıt olarak karşılıksız para yardımı alabilirsiniz.

 • Çalışmayan ev hanımları! “Nasıl para biriktireceğim?” diye kafa yorma derdinize son! Ne demiştim, ben artık sizin yatırım danışmanınızım. Sizlere özel hazırladığımız 10 etkili evden para kazanma yöntemiyle hızlı ve çok kolay bir şekilde para biriktirebilirsiniz! Hemen linke tıklayın: Kadınlar İçin Evde Yapılacak İşler 🙂
 • Yalnızca hanımlar çalışmasın değil mi? Evet, işsiz baylar! Sizler de Evde Para Kazandıran İşler yazımızı okuyarak para kazanma yöntemleri öğrenin!

1 Yılda Nasıl Para Biriktirilir?

1 yılda para biriktirme ipuçları

1 yılda ne kadar para biriktirilir

Ne kadar şanslısınız! Para biriktirmek için önünüzde aylarınız var… Yine de vaktin çabuk geçtiğini unutmayalım tabii 🙂

1 yıl boyunca, gereksiz alışverişten kaçınarak harcamalarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Bunun için alışveriş merkezlerinden, sinema salonlarından ve pahalı restoranların bulunduğu caddelerden uzaklaşabilirsiniz.

Aktivite herkesin hakkı! 12 ayda para biriktirme yolları için dişinizi biraz sıkabilirsiniz. Her hafta sonu yerine ayda bir hafta sonları felekten bir gece çalabilirsiniz. 1 yılın sonunda tavrınızın cüzdanınıza yansıyan değişikliğini görünce çok mutlu olacaksınız. Getiri tercihleri hayat kalitenizi yükseltecek!

Az Maaşla Nasıl Para Biriktirilir?

Siz istedikten sonra maaşınız azmış, çokmuş fark etmez! Para biriktirme yollarının başında özgüven gelir!

 • Kendine güven!
 • Temel ihtiyaçlarınla özel ihtiyaçlarını ayır.
 • Harcamalarını not at!
 • Sürekli para hesabı yapmayı bırak! Stresle bu iş yürümez…
 • Ek para kazanma yöntemlerine göz at: Mesela, Evde Paketleme İşi Veren Firmalar olduğunu biliyor muydun? İşinden artan zamanlarda yalnızca evden oturarak ek gelir sağlayabilirsin! Bu fırsatları değerlendir!

Evde Paketleme İşi Fırsatları: Evde Plastik Bardak Paketleme İşi aradığın ek gelir olabilir!

Çocuklar İçin Nasıl Para Birikir?

çocuklar için para biriktirme

Çocuklar İçin Para Biriktirme

Bir çocuğun para biriktirme yolları daha sınırlıdır. Ebeveyn olarak çocukları bu konuda bilinçlendirmek gerek. Peki hangi yolları izlemek gerek? İşte çocuklar için en hızlı kolay para biriktirme yolları:

 1. Tutumlu olmalarını aşılamak,
 2. Çocuklarınıza öz benlik kazandırarak, para farkındalığı yaratmak,
 3. Harçlıklarını biriktirmeye teşvik etmek
 4. Biriken parayı kendisinin harcayabileceğini anlatmak.

gibi yolları takip edebilirsiniz.

Ev Almak İçin Nasıl Para Biriktirilir?

ev almak için para biriktirme

Ev Almak İçin Nasıl Para Biriktirilir

En çok merak edilen soruyu sona bıraktım. E biraz meraklandırmayı seviyorum 🙂 Milyonlarca insan hep kendi evinin hayaliyle yaşıyor… Fakat bu yalnızca bir hayal olmak zorunda değil. İyi bir para biriktirme planıyla kendi evinizi satın alabilirsiniz. Bunun için çok yüksek maaşlı bir işte çalışıyor olmanız ya da doğuştan varlık biri olmanıza gerek yok.

Harekete geçmekten, para biriktirmekten, tutumlu davranmaktan sakınmayın. Çok sevdiğim bir söz vardır;

Advertisement

“Küçük bir fikrin arkasındaki aktivite, bir dahinin uygulanmayan planından daha üretkendir.”

Hayallerinizi ertelemeyin. Uygulamaya koyulun! Emin olun en ufak adımlarınız, sizi istediğiniz büyük geleceğe ulaştıracak. Kendinize, emeğinize, gücünüze güvenin! Bu hayatı siz yaşıyorsanız. İsterseniz başarırsınız!

Evet, sizlere birbirinden farklı para biriktirme ipuçları verdim. Tüm taktiklerin temelinin size dayandığınız fark ettiniz değil mi? Kendinizi yönetmeyi ve fırsatları değerlendirmeyi unutmayın!

Yalnız bir hatırlatma yapmadan da geçmemeyim; bu işe kendinizi kaptırıp sakın para biriktirme hastalığı sahibi de olmayın! İstediğinizi aldıktan sonra hayatın tadını çıkarmaya odaklanın. Şimdiden yolunuzda iyi şanslar. Ben size inanıyorum 🙂

Advertisement

Bir önceki yazımız olan 50.000 TL ile Ne İş Yapabilirim? – 2022 EN KARLI İşler! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.