finansportali.net

PARA KAZANMA

Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları – EN İYİ 13 KURS!

para kazandıran halk eğitim kursları

Son dönemlerde halk eğitim kursları ile eğitim görüp işe başlayan birçok kişi var. Siz de kariyerinizi yeni bir yönde şekillendirmek ya da var olan kariyerinizi zenginleştirmek istiyorsanız aşağıda sıralayacağım kursları mutlaka değerlendirin.

Para kazandıran halk eğitim kursları 2023 yılında hangileri? Tek tek sıralayıp açıkladım. En iyi meslek kurslarına katılabilir ve kısa süre içerisinde bir alanda uzmanlaşabilirsiniz.

Kendinizi belli bir mesleğe hazırlayabilir ve halihazırda bir sertifika ile iş başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. İŞKUR, SGK meslek edindirme kurslarından da bahsedeceğim. Yeni bir adım atmak ve Halk Eğitim iş garantili kurslar için okumaya devam edebilirsiniz.

Advertisement

Halk Eğitim Kurslarında Hangi Bölümler Var?

Para kazandıran halk eğitim kursları
Para kazandıran halk eğitim kursları

Halk eğitim merkezlerinde hangi kursların olduğunu eminim merak ediyorsunuzdur. Burada kendinize en uygun olanı ya da olanları değerlendirebilmeniz açısından bölümlerden bahsetmek istiyorum. Halk eğitim kurslarında hangi bölümler var? En rağbet görenleri şöyle sıralabiliriz:

 • Çocuk bakıcılığı
 • Bayan terziliği
 • Bahçe ve saksı çiçeği yetiştiriciliği
 • Bilgisayar bakım ve onarım
 • Bilgisayar destekli grafik
 • Çini desenleme
 • Cilt bakım ve makyaj
 • Hasır takı örücülüpü
 • Fotoğrafçılık
 • Erkek kuaförü
 • Hukuk sekreteri
 • Kasiyer eğitimi
 • Kuaför
 • Kurumculuk
 • Manikür peditür
 • Muhasebe yardımcılığı
 • Oto boyacılığı
 • Pastacılık
 • Sahne makyajcısı
 • Yüzme
 • Takı tasarım
 • Tıp sekreteri

Gibi birçok seçenek mevcut. Daha fazlası için halk eğitim kurs programları listesine bakabilirsiniz. Halk eğitim iş garantili kurslar için okumaya devam edin!

Halk Eğitim Kursları Ne İşe Yarar?

Halk eğitim kursları sertifika ile iş imkanlarından yararlanılabilir. Özel sektörde ya da KPSS girmeye gerek kalmadan bazı kamu kuruluşlarında çalışabilirler. Halk eğitim kurslarından alınan sertifika iş yeri açma belgesi değildir. İşe girmeniz konusunda sizlere yardımcı olur.

En Çok Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları 2023

para kazandıran halk eğitim kursları

Halk eğitim kursları için yüzlerce seçeneğinizin olduğunun farkındasınızdır. Eğer amacınız hobi, kişisel gelişim değil, para kazanmak ise en çok para kazandıran kursları değerlendirmeniz önemli bir konu.

En çok para kazandıran halk eğitim kursları için sizlere bir liste hazırladım. Bu listeden kendinize en uygun olanları değerlendirin! Seçenek çok fazla…

1- Bilişim

En iyi meslek kursları
En iyi meslek kursları

Bilişim sektörü için katılacağınız halk eğitim kurslarıyla çok kazançlı çıkabilirsiniz. En çok para kazandıran halk eğitim kursları için kuşkusuz bilişim sektörü çok değerli. Yazılım kursları, bilgisayar teknik servis gibi kurslara katılabilirsiniz.

Özellikle yazılım konusunda kendinizi geliştirmeniz demek çok rahat para kazanabileceğiniz anlamına gelir. Ancak tabi kurs dışında da kendinizi geliştirmeniz gerek.

Advertisement

2- Grafik Tasarım

Sertifikalı meslek Kursları
Sertifikalı meslek Kursları

Grafik tasarım için açılan halk eğitim kurslarını mutlaka değerlendirmenizi önereceğim. Halk eğitim para kazandıran kurslar denildiğinde grafik tasarım kesinlikle ilk akla gelenlerden birisi olmalı.

Kurs dışında da kendinizi geliştirir ve freelance işler yapabilirseniz, ilerde sertifikanızla birlikte reklam ajanslarında vs. çalışabilirsiniz. Tabi kendinizi gerçekten ilerletmeniz gerekiyor.

3- Cilt bakım ve makyaj

Sertifikalı meslek Kursları
Sertifikalı meslek Kursları

Güzellik sektörü her geçen gün büyüyor. Buna bağlı olarak güzellik salonlarının, bakım salonlarının sayısı da artıyor. Cilt bakım ve makyaj için halk eğitim merkezlerinin açtığı kurslara gidebilirsiniz.

Bu sektör için alacağınız sertifikalarla birlikte güzellik salonlarında, kuaförlerde çalışabilirsiniz. Para kazandıran halk eğitim kursları 2023 için iyi bir seçenek.

İyi bir makyöz olarak ayda 10 bin TL‘nin üzerinde kazanç elde edebilirsiniz. Hatta güzellik salonu açmak için bile cesaretlenebilirsiniz. 🙂

4- Meslek kazandıran kurslar – Manikür Pedikür

Meslek kazandıran kurslar
Meslek kazandıran kurslar

Manikür pedikürde güzellik sektörünün olmazsa olmaz hizmetlerinden bir tanesi. Halk eğitim merkezlerinde bunun için açılan ayrıca kurslar bulunuyor. En çok para kazandıran kurslar arasında manikür ve pedikür aradığınız iş olabilir.

Hatta protez tırnak alanında uzmanlaşırsanız güzellik salonlarında rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Manikür pedikür uzmanı olmak için üniversitelerin belli bir bölümünden mezun olma şartı yok.

Advertisement

Bu da demek oluyor ki alacağınız sertifikalarla direkt olarak işe girebilirsiniz. Halk eğitim iş garantili kurslar için diğer güzel bir öneriyle devam edelim…

5- Fotoğrafçılık

para kazandıracak halk eğitim kursları
para kazandıracak halk eğitim kursları

Alaylı fotoğrafçılık yaparak para kazanan birçok fotoğrafçı olduğunu biliyorsunuzdur. Para kazandıran halk eğitim kursları 2023 için fotoğrafçılık kesinlikle listede olmayı hak ediyor.

Eğer fotoğraf çekmeyi seviyor ve bu alanda kendinizi uzmanlaştıracağınıza inanıyorsanız çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

En iyi meslek kursları için halk eğitim merkezlerinde mutlaka fotoğrafçılık eğitimini göreceksinizdir. Fotoğrafçılığa bu yolla adım atabilirsiniz. Fotoğrafçılarda çalışabilir ya da kendi işinizi yapabilirsiniz. Örneğin stok fotoğrafçılık yaparak aylık dolar kazanabilirsiniz. Stok fotoğrafçılık nedir? Öğrenmek içi yazımı okuyabilirsiniz.

6- İnsan Kaynakları

halk eğitim para kazandıran kurslar
halk eğitim para kazandıran kurslar

İnsan kaynakları uzmanları birçok kurum ve kuruluşun olmazsa olmaz personellerinden birisidir. Eğer üniversitede işletme, iktisat, sosyoloji, iletişim gibi bölümlerden mezunsanız halk eğitim kursları için insan kaynakları kursunu değerlendirebilirsiniz.

Direkt belli bir bölümden mezun olma zorunluluğu olmadığı için alacağınız sertifikalar önemlidir. İnsan kaynakları uzmanı olarak şirketlerde gayet iyi ücretlerle çalışabilirsiniz.

Advertisement

Öneri İçerik: Pasif Gelir Kaynakları

7- Web Tasarım

Para kazandıran halk eğitim kursları
Para kazandıran halk eğitim kursları

Para kazandıran halk eğitim kursları 2023 için devam edelim. Web tasarımının önü fazlasıyla açık görünüyor. Bu alanda uzmanlaşıp, uzmanlığınızı sertifika ile taçlandırabilirsiniz. Halk eğitim merkezlerine web tasarım kursları mevcut.

Hiçbir ücret ödemeden bu kurslardan faydalanabilir ve kendinize web tasarım yolunda bir kariyer çizebilirsiniz. Bir web sitesini en iyi, estetik ve kullanışlı şekilde kullanıcıya sunmak için web tasarım uzmanları çok önemli elemanlardandır. Alanda uzmanlaşarak aylık yüksek maaşlar kazanabilirsiniz.

8- Bahçe ve Saksı Çiçek Yetiştiriciliği

para kazandıran kurslar
para kazandıran kurslar

Halk eğitim merkezlerinde son zamanlarda çok rağbet gören bir kurstan bahsedeceğim. Bahçe ve saksı çiçek yetiştiriciliği kursu ile çiçek seralarında, çiçekçilerde çalışabilirsiniz. Son dönemlerde dekoratif olarak çiçeklerin alıcısı fazlasıyla çoğaldı.

Bu konuda kendini geliştirmiş elemanlara ihtiyaç var. İlginizi çeken bir iş fikri ise meslek kazandıran kurslar içerisinde olan bu kursu seçeneklerinizin arasına alabilirsiniz.

Evde para kazandıran işler neler merak ediyorsanız okuyun!

Advertisement

9- Pastacılık

halk eğitim para kazandıran kurslar
halk eğitim para kazandıran kurslar

Para kazandıran halk eğitim kursları içerisindeki bu seçenek eminim birçok kişinin ilgisini çekecek. Herhangi bir ücret ödemeden halk eğitim merkezlerindeki pastacılık kurslarına katılabilirsiniz.

Böylelikle pastanelerde, fırınlarda, pasta üretim yerlerinde iş bulabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Uzmanlaşarak kendi pasta siparişlerinizi dahi alabilirsiniz. Bol kazançlı bir iş olduğu aşikar.

10- Ön Büro Memurluğu

Meslek kazandıran kurslar
Meslek kazandıran kurslar

Para kazandıran halk eğitim kursları için değerlendirebileceğiniz bir diğer kus büro memurluğu kursu olacaktır. Birçok ofis, işletme ofislerinde birtakım işleri üstlenecek büro memurları ararlar. Siz de konuyla alakalı kurslardan faydalanarak ofis içi çalışan olabilirsiniz.

11- Güvenlik Hizmetleri

Para kazandıran halk eğitim kursları
Para kazandıran halk eğitim kursları

Para kazandıran eğitim kursları arıyorsanız güvenlik hizmetleri için kurs almayı düşünebilirsiniz.

Özel güvenlik görevlisi olarak düzenli çalışan birçok insan var. Ofisler, siteler ve daha birçok yer için güvenlik görevlilerine ihtiyaç duyuluyor. Siz de onlardan birisi olabilirsiniz!

12- Profesyonel Koçluk

Yaşam Koçları Ne İş Yapar
En iyi meslek kursları

Günümüzde profesyonel koçluk yaparak çok yüksek meblağ kazananlar var. Elbette bunun için belli bir eğitim düzeyine sahip olmak gerek. Profesyonel koçluk eğitimi alarak kendinizi daha da geliştirmelisiniz.

Temel göreviniz müşterilerinizin performanslarını iyileştirmek, kişisel gelişimlerini yükseltmek ve hedef yollarını seçmelerine yardım etmektir. İyi bir profesyonel koç ayda 10 bin TL rahatlıkla kazanabilir.

Halk Eğitim Kurslarından Ücret Alınır mı?

Devlete, belediyelere ait halk eğitim merkezlerinden herhangi bir ücret alınmamaktadır. İŞKUR, SGK, Belediyelere ait kurs merkezleri tamamen ücretsiz olarak eğitim kursları gerçekleştirmektedir. Sertifika ücreti de yoktur.

Advertisement

Ancak ücretsiz halk eğitim kurslarının hepsinde aradığınız eğitim kurslarını bulamayabilirsiniz. Bazı kurslar ücretsiz halk eğitim merkezlerinde bulunmayabiliyor. Öyle durumlarda ücretli eğitim merkezlerine üye olabilir ve sertifika alabilirsiniz.

Sertifikalar İşe Yarar Mı?

Evet, meslek sahibi olmak ve kariyerinde yükselmek isteyenler için sertifikalar işe yaramaktadır. Ancak bazı meslek kolları için sertifikalar yeterli olmuyor. Direkt üniversiteden alakalı bölümlerden mezun olmanız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE!

müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında neler duydunuz? Hazır olun çünkü bu yazıda sizlere gerçekten şarkı dinleyerek para kazanmanın yollarını sunacağım. Bu içerikte Radioearn ile para kazanma detaylarını da öğreneceksiniz. Siz de, müzik dinleyerek nasıl para kazanabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm sorularınızın cevabı bu yazıda. Müzik dinle para kazan sistemini çok seveceksiniz. 🙂 Yani gerçekten müzik […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Youtube, Amazon, Trendyol!

yorum yaparak para kazanma

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Ya da ek gelir mi arıyorsunuz? O halde size bir önerim olacak… Yorum yap para kazan! Evet yanlış okumuyorsunuz. Yorum yaparak para kazanmak son dönemin popüler işleri arasında. Yorum yaz para kazan sistemi nedir? Açıkladık! Yaşadığımız çevrimiçi dünyada para kazanma yöntemleri gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak sürekli yeni yöntemler çıkıyor. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.