finansportali.net

PARA KAZANMA

2022 En İyi Pasif Gelir Kaynakları – UYURKEN PARA KAZANIN!

pasif gelir kaynakları

Az uğraşla çok para kazanmayı kim istemez ki? Pasif gelir kaynakları işte tam da bu noktada sizi sevindirecek… Çünkü uyurken  dahi para kazanacaksınız! Evet yanlış okumadınız…Pasif gelir fikirleri sayesinde, işle uğraşmadığınız vakitlerde bile gelir elde edeceksiniz.

Şanslısınız: Özellikle 2022 yılında sosyal medya kullanımının artmasıyla pasif gelir yöntemlerinin sayısı çoğaldı. Öğrenci için pasif gelir, bayanlar için pasif gelir yolları gibi birçok alana göz atacağız. Üstelik yatırımsız ya da yatırımlı seçenekler mevcut.

Sizlere günümüzde en etkili pasif gelir kaynaklarından bahsederek müthiş tüyolar vereceğim. Hazırsanız pasif gelir elde etmek için neler yapabileceğinizi anlatmaya koyulalım. 🙂 Pasif gelir yaratmak bizden sorulur!

Advertisement

Nedir Bu Pasif Gelir? – Gelir Çeşitleri

Gelir Çeşitleri Nelerdir
Gelir Çeşitleri Nelerdir

Pasif gelir nasıl elde edilir? Ondan önce pasif geliri tanımlayabilmek için öncelikle aktif gelir ve ek geliri anlamamız gerekiyor.

Bu sebeple öncelikle sizlere gelir çeşitlerinden kısaca bahsetmek istiyorum. İlk bakışta karışık bir kavram olarak gelse de birazdan konunun çok kolay olduğunu öğreneceksiniz! Hadi aktif ve pasif gelir nedir? Öğrenelim…

1- Aktif Gelir Nedir?

Bir işte çalışıyorsanız, emekli olduysanız ya da bir kurum ya da kuruluştan düzenli olarak yardım parası alıyorsanız bu sizin aktif gelirinizdir.

Yani şimdi ya da geçmişte emek vererek elde ettiğiniz gelirler, aktif gelir kategorisine giriyor. Aktif gelir, çok uğraşla uzun bir zamana yayılan gelir kaynaklarınıza giriyor.

Aktif gelir kaynakları örnek:

Advertisement
 • Maaşlı işte çalışmak
 • Ulaşım hizmeti vermek
 • Freelance bir iş yapmak
 • Danışmanlık yapmak gibi…

2- Ek Gelir Nedir?

Aktif gelirinizin yanında, daha rahat yaşam koşullarında yaşamak amacıyla ya da tamamen çalışma tutkusundan yaptığınız kısa vadeli işler sizin ek geliriniz oluyor.

Ek gelir kaynakları, neredeyse aktif gelir kaynaklarınız kadar sizin zamanınızı alıyor. Ayrıca ek gelir kaynakları için de gerçekten çabalamak zorunda kalabiliyorsunuz. Örneğin, Müzik Dinleyerek Para Kazanma bir ek gelir yöntemidir. Fakat bu işten kazanç sağlayabilmek için vaktinizin bir kısmını ayırmanız gerekiyor.

Ek gelire aynı zamanda yan gelir de diyebiliriz. Anlaşıldı değil mi? Haydi yeniden dönelim pasif gelire.

İlgili İçerik: Ek gelir seçeneklerine göz atın! Evde Paketleme İşi Veren Firmalar sayesinde kolay yoldan çok para kazanın!

3- Pasif Gelir Nedir?

Pasif gelir, zamanında hayata geçirdiğiniz bir iş fikrinin artık hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan size para kazandırmasına deniyor.

Advertisement

Ne güzel öyle değil mi? Pasif gelir ile ilgili detayları öğrenmek için can attığınızı duyar gibiyim 🙂 Hiç merak etmeyin. Pasif gelir kaynakları sayesinde para kazanmanın püf noktalarını sizlerle paylaşacağım.

Bir hobinizi, yeteneğinizi, yatırım yaparak ya da yatırımsız işlemeye başladığınızı düşünün. İşte pasif gelir elde etmeye başlamanın ilk adımları bunlar!

Çalışmadan duramayanlar! Akşam Ne İş Yapabilirim? diyenler! Sizi yazıya alalım… Durmak yok!

En kolay yapabileceğiniz para kazanma yöntemlerini ve elbette kendinizi keşfederek bir süre sonra çalışmanıza bile gerek kalmadan oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Bu durumda artık pasif gelir kaynağı olan biri olursunuz!

Artık aktif, pasif, ek gelir kaynakları neler tahmin ediyorsunuzdur. Şimdi pasif gelir fikirlerine göz atabiliriz!

Advertisement

Pasif Gelir Kaynakları 2022

Pasif Gelir Kaynakları 2021
Pasif Gelir Kaynakları 2022

1- Stok Fotoğraf Satmak

Stok fotoğrafçılık yaparak pasif gelir elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken çektiğiniz profesyonel fotoğrafları Adobe Stock gibi sitelere yüklemek.

Sonrasında yapmanız gereken herhangi bir şey yok. Siz uyurken dahi fotoğraflarınız indirildikçe para kazanabileceksiniz. Risksiz pasif gelir elde etmek için tercih edebilirsiniz.

2- Kripto Para Ticareti

Kripto para borsası dünyada ses getirmeye devam ediyor. Akıllı ve doğru stratejilerle yatırımlar yaparsanız kripto para borsasından para kazanabilirsiniz. Doğru yatırımlarla siz uyurken paranız ikiye üçe hatta beşe katlanabilir!

3- Udemy’de Kurs Oluşturmak

Uzmanlık alanınız varsa bunu insanlara bir defada sunabilir ve sürekli gelir elde edebilirsiniz. Udemy platformuna yükleyeceğiniz kurs sayesinde gün içerisinde siz hiç uğraşmıyorken dahi para kazanabilirsiniz.

Konuyla alakalı daha fazla bilgi sahibi olmak ister misiniz? Udemy’den para kazanmak hakkında yazdığım yazıyı okuyun.

Advertisement

4- Evinizi Günlük Kiraya Vermek

Pasif gelir kaynakları arayanlara harika bir öneri olacak! Boş odanızı, evinizi kiraya vererek zahmetsizce para kazanabilirsiniz.

Airbnb gibi uygulamalar aracılığıyla mekanlarınızı kiraya verebilirsiniz. Yapmanız gereken kiraya vereceğiniz mekanın fotoğraflarını çekip yüklemek ve fiyatlandırmasını yapmak!

5- Sesli Kitap Kaydetmek

İnsanların birçoğu artık sesli kitap dinliyorlar. Siz de diksiyonunuza ve vurgularınıza güveniyorsanız, boş zamanlarınızda sesli kitap kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz kayıttan sonrasında sürekli olarak para kazanma şansınız var.

Uyurken dahi birisi sesli kitabınızı dinledikçe para kazanabilirsiniz. Kitap okuyarak para kazanmak için daha fazla bilgiyi yazmış olduğum yazıdan öğrenebilirsiniz.

Advertisement

6- Aracınıza Reklam Almak

Aracınız varsa aracınıza reklam alarak pasif gelir kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Bazı firmalar araçlarda reklamlarının yapılması için ödemeye hazırlar. Siz de bu işlem sayesinde para kazanabilirsiniz.

7- Blogger Olmak

Bloggerlar oluşturdukları içerikler sayesinde her daim para kazanıyorlar. Dışarıda kendi işlerini yaparken ek gelir elde etmek için blog başlatan birçok kişi artık pasif gelir elde ediyor. Sizin de orjinal bir fikriniz varsa blog başlatabilirsiniz.

Tavsiye yazı: Hızlı Para Kazanma

8- E-Kitap Yazmak

Yazma becerilerinize güveniyorsanız e-kitap yazmayı düşünebilirsiniz. Son zamanlarda insanlar çok fazla e-kitap okumaya başladı. Hatta bu sayede kolayca kitap yayınlayan insan var.

Advertisement

Yatırımsız pasif gelir elde etmek isterseniz bu başlığı düşünebilirsiniz. Ancak gerçekten iyi bir yazar olmanız gerektiğini unutmayın!

9- Döviz Yatırımı

Pasif gelir kaynakları dediğimizde aklımıza gelen ilk kaynaklardan birisi dövizdir. Döviz piyasasını takip konusunda kendinize güveniyorsanız çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Piyasa işlem saatlerine göre dövize yatırım yapabilirsiniz.

10- Parayı Faize Yatırmak

Belli bir birikmiş paranız varsa pasif gelir kaynakları için önerdiğim bu başlık kaçmaz! Paranızı yüksek faiz veren bir bankaya yatırarak faizli hesaba geçirebilirsiniz. Bu sayede belli bir oranda pasif gelir elde etmiş olursunuz.

11- Altın Almak

Pasif gelir kaynakları içerisinde belki de en eski ve geçerli fikirlerden birisi… Altının değeri neredeyse hiç düşmüyor. Fiyatının görece düşük olduğu bir anda altına yatırım yapabilirsiniz. Zamanla aldığınız altın değerlenecektir.

Advertisement

12- Borsa Oynamak

Borsa takibi yapabilir ve değerlenebilecek hisselere yatırım yaparsanız, zamanla zahmetsizce paranızı katlayabilirsiniz. Bunun için gerçekten iyi bir takipçi olmanız gerekiyor. Riskli bir pasif gelir yöntemi olduğunu söyleyebilirim.

13- Podcast Yayını Yapın

Podcast’lerin dinleyicileri her geçen gün artıyor. Benim de düzenli olarak dinlediğim podcast yayıncıları var. Podcast yayınlarınız siz gününüze devam ederken size para kazandıracak! Nasıl mı? Podcast para kazanmak hakkındaki yazıyı okuyun…

14- Melodiler Yaratıp Lisans Almak

Müzikle aranız iyiyse melodiler, müzikler yaratıp lisanslayabilirsiniz. Böylece sizin müziklerinizi kullanacak kişilerden para kazanabilirsiniz.

15- Blog Sitesi Satın Almak

Hazırda başarılı bir blog alarak üzerinde ufak oynamalar ile blogu daha iyi hale getirebilirsiniz. Ardından Google reklamlar vs. sayesinde para kazanabilirsiniz! Pasif gelir yöntemleri için bu başlığı değerlendirebilirsiniz.

Advertisement

Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur?

Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur
Pasif Gelir Nasıl Oluşturulur

Artık pasif gelir ne demek biliyorsunuz. Etkili para kazanma yollarından biri olan pasif gelir için aşamalar halinde yol almanız gerekiyor. Bu aşamalardan sizlere bahsettiğimde pasif gelir yöntemiyle para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

 1. Cüzdanınıza bakın. Bir yatırım yaparak mı bu işe gireceksiniz yoksa yatırımsız mı? Önce buna karar verin.
 2. Diyelim ki yatırım yapacaksınız, bu alana ne kadar hakimsiniz onu ölçün.
 3. Yatırım yapmak istediğiniz alanda çalışma olan insanlarla görüşerek fikirler edinin. Hatta bu fikirleri internetten işlerin yorumlarına bakarak dahi edinebilirsiniz! Sonuçta elimizin altında artık bize istediğimiz bilgiyi veren binlerce liralık cihazlar var değil mi? Bunları da kullanalım!
 4. Yatırım yapmadan pasif gelir elde etmeyi düşünenler için de aynı şey geçerli olabilir. Bu nokta biraz daha sizin kendi yeteneklerinizle ilgili dahi olsa, fikir edinmekten kaçmayın!
 5. Kendinize bir ya da birden fazla pasif gelir kaynağı seçin. NOT: Ben sizler için en verimli pasif gelir kaynaklarını araştırdım! Bir sonraki başlıkta hepsi sizi bekliyor! 🙂

İşte pasif gelir oluşturmak bu kadar kolay! Gördünüz mü sizlere bu işin kolay para kazanma yöntemlerinden biri olduğunu söylemiştim. E, boşuna milyonlarca insan pasif gelirle ilgilenmiyor!

Yukarıda en etkili ve kolay para kazandıran pasif gelir kaynakları yer alıyor. Peki ama bu kaynaklara nasıl ulaşacaksınız? İşte bu noktada pasif gelir yöntemlerine başvuracağız. Pasif gelir elde etmek için detaylara geçiyorum.

Pasif Gelir Yöntemleri 2022

Pasif Gelir Yöntemleri
Pasif Gelir Yöntemleri

Pasif gelir yollarını elde etmenizin en büyük kazancı uyurken bile para kazanabilmek! Fiziki güce ihtiyaç duymadan, zaten var olan bir imkanınız ya da yeteneğinizle devamlı para kazanıyor olacaksınız.

Tam da bu noktada pasif gelir kaynaklarını ikiye ayırabiliriz:

 1. Yatırımlı Pasif Gelir Kaynakları
 2. Yatırımsız Pasif Gelir Kaynakları

1- Yatırımlı Pasif Gelir Kaynakları

Elinizde fazladan bütçeniz mi var? Ya da paslanmaya yüz tutmuş bir yatırım fikriniz de olabilir.

Bir süre düşündükten sonra vakit ayıramadığınız veya vazgeçtiğiniz fikri yerine getirme zamanı!

Bütçenizi fikrinize aktararak yatırımlı pasif gelir kaynağı elde edebilirsiniz. Ne kadar çok para yatırırsanız, zamanla hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan o kadar para kazanırsınız.

Advertisement

Evden yatarak para kazanmayı kim istemez ki? Yalnızca biraz stratejiye ihtiyacınız var o kadar! Kendinize güvenin. İnsan bir şeyi gerçekten istediğinde başarabilir.

Yalnızca 14 yöntemle zengin olmak ister misiniz? 🙂 Kolay Zengin Olmanın Yolları linkine tıklayarak detayları öğrenin!

2- Yatırımsız Pasif Gelir Kaynakları

Belirli bir bütçeye ihtiyaç duymadan, tamamen yeteneklerinizden faydalanarak yapacağınız işler yatırımsız pasif gelir kaynakları statüsüne giriyor.

Burada ek bir bütçe ayırmadan zamanda kendiliğinden para kazanıyorsunuz! Bu sebeple de yatırımsız pasif gelir kaynakları genellikle insanlar arasında en çok tercih edilen para kazanma yolları oluyor.

Örneğin; görsel yanı güçlü, fotoğraf çekmeyi seven biriyseniz bugüne kadar çektiğiniz fotoğrafları iStock ya da gettyimages gibi fotoğraf satma siteleri üzerinden yüzlerce dolara satabilirsiniz. Ayrıca satışını bizzat kendinizin yapmasına gerek yok! Bu sitelere istediğiniz kadar fotoğrafınızı yüklüyorsunuz ve onlar satış işlemlerine aracı olarak size para kazandırıyor. Mükemmel değil mi?

Advertisement

Eğer hobiniz işiniz olursa, pasif gelir sayesinde aylık binlerce lira para kazanabilirsiniz! Yeteneklerinizi keşfedin. Hobilerinizi irdeleyin. Neleri düzenli paraya çevirebileceğinizi iyi düşünün! Hepimizin yetenekleri var. En az üç tane pasif gelir tekniği bulacağınızdan eminim!

Para Kazandıran Uygulamalar tam size göre! Yazıya göz gezdirerek aradığınız gelir seçeneğine ulaşabilirsiniz.

Pasif Gelirden Para Kazanma Taktikleri

Pasif Gelirden Para Kazanma Taktikleri
Pasif Gelirden Para Kazanma Taktikleri

İyi planlayacağınız bir pasif gelir fikri, sizleri şaşkına çevirecek kadar çok para kazandırabilir. Bu noktada uygulamanız gereken belirli taktikler bulunuyor.

 • Trendleri takip edin.
 • Trend belirleyici unsurları iyi inceleyin.
 • Z ve Alfa Kuşağı internette etkin rol oynuyor. Onlardan feyz alın!
 • Uygulama indirdiğiniz alanlarda gezintiye çıkın! Yeni uygulamaları öğrenin.
 • Aklınıza gelen fikirleri mutlaka not alın. “Unutmam” diye düşünmeyin! Kalıcı olacak şekilde cep telefonunuza ya da bir not defterine düşündüğünüz her şeyi yazın.
 • Hobilerinizi irdeleyin. Acaba hangisi insanların size para kazandırmasını sağlayabilir? Buna odaklanın.
 • Pasif gelirden para kazanma işini aceleye getirmeyin. Geleceğe yatırım yaptığınız hep aklınızda olsun. İyi bir plan her zaman işler!
 • Dağınık çalışmayın. Fikirlerinizi, işe koyulma yöntemlerinizi ve tüm hesaplamalarınızı bir yerde toplayın. Dağınık masa dağınık akfa demektir! Buna hiç ihtiyacımız yok.
 • Kendinizi deneyin. Hep yapmak istediğiniz ama sürekli ertelediğiniz o hobiye bir göz atın.
Pasif Gelir Para Kazanma Tüyoları
Pasif Gelir Para Kazanma Tüyoları

Örneğin, uzun zamandır bir kitap yazmayı düşündüğünüzü varsayalım. Yazma yeteneğinizden emin olmadığınız için hiç başlamadınız diyelim. Peki ya henüz üzerinde çalışmaya gereksinim dahi duymadığınız bir işte başarılı olup olmayacağınızı nerden bilebilirsiniz? Kendinize güvenin! Belki yazacağınız kitap trendlerde yükselerek uyurken bile para kazanmanızı sağlayacak!

Teknoloji dünyasının fırsatlarını kaçırmayın. Her şeyden yararlanın!

 • Fikirlerinizi faaliyete geçirince başarısız olmaktan korkmayın! Deneyin ve yanılın. Yanılmak da bu işin bir parçası.
 • İlerlemeyeceğini gördüğünüz bir işi hemen çöpe atmayın! Bırakın kenarda kalsın. Başka fikirlere odaklandıktan bir süre sonra dönüp yeniden göz gezdirin. İnsan yaptığı işten ne kadar uzaklaşırsa, sorunları o kadar kolay fark eder!
 • Ara vermekten çekinmeyin. Yorulduğunuz zaman kendinizi zorlamayın.

NOT: Unutmayın ki pasif gelir yöntemi sizin en rahat para kazandığınız yöntem olacak! Bu sebeple sakin yol almaktan çekinmeyin. Ne demişler: “Yavaş ilerleme de bir ilerlemedir”

İşte pasif gelir yöntemiyle para kazanmanız için uygulamanız gereken taktirler bunlar! Hadi doğruyu söyleyin, çok iyi tüyolar olmadılar mı? 🙂

Pasif Gelir Ne Kadar Para Kazandırır?

Pasif Gelir Ne Kadar Para Kazandırır
Pasif Gelir Ne Kadar Para Kazandırır

Evet, konuya dair en çok merak edilen noktaya geldik! Pasif gelir ne demek, pasif gelir kaynakları nelerdir, pasif gelir elde etme yöntemleri derken; işin en can alıcı noktasındayız.

Pasif gelir ne kadar süre sonra ne kadar para kazandırıyor?

Advertisement

Birkaç pasif gelir kaynağını ele alarak sizlere durumu güzelce özetleyeceğim. Örneğin, Youtube’a videolar yüklemeye başladınız. Video içeriklerinizin trendlere uygun ve dikkat çekici olduğunu varsayalım. Siz eğer her hafta aynı gün ve aynı saatte video yükleme işlemi yaparsanız, Youtube sizi tanımaya başlıyor.

İlgili İçerik: Hızlı Para Kazanma Yolları için tıklayın! 1 saatte para kazanmaya başlayın!

İlk merhabası da hiç izleyici kitlesi olmayan biri için 10. videodan itibaren başlıyor! Youtube sizin düzenli içerik üreticisi olduğunuzu varsayarak insanlara önermeye başlıyor. Aslında bir bakıma reklamınızı yapıyor diyebiliriz.

Böylelikle daha fazla kişiye erişebiliyorsunuz. İçeriklerinizin zamansız olması burada en büyük önemi taşıyor. Mevsim ya da herhangi bir koşul fark etmeksizin zamansız içerikler üretirseniz her zaman izlenirsiniz!

Pasif Gelir Miktarı
Pasif gelir fikirleri

Youtube serüvenine başladıktan sonra bir yıl içerisinde bırakabilirsiniz. Siz video çekmiyorsunuz diye içerikleriniz silinmiyor ki değil mi? İnsanlar izlemeye size para kazandırmaya devam ediyor.

İşte bu noktada siz bir daha Youtube’a geri dönmeseniz dahi aylık izlenme istatistiklerinize göre Youtube size para ödüyor! Şahane para kazanma yollarından biri olan Youtuber olmak, düzenli içerik üretmeyi bıraktığınız taktirde otomatikman pasif gelir kaynağınıza dönüşüyor!

Advertisement
 • Bir Youtuber, kanalı üzerinden ayda en az 10.000 TL para kazanıyor. İşin içine reklam ve marka iş birlikleri de girmişse bu miktar 100.000 TL’ye kadar çıkıyor! YouTube kazanç hesaplama  ile detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Merak etmeyin sizlere yalnızca Youtuber olma seçeneğinden bahsedip geçmeyeceğim. Yalnızca içerik üretme sürecinizi açmak istedim.

İşte diğer pasif gelir kaynaklarının para kazandırma miktarları:

 • Instagrammer Olmak 50.000 TL
 • Stok Fotoğraf Satmak 10.000 TL
 • Aracınıza Reklam Almak 8.000 TL
 • Grafik Tasarımı Satmak 8.000 TL
 • Tekstil Tasarımı Yapmak 15.000 TL
 • Aplikasyon Yapmak 150.000 TL
 • Evinizi Günlük Kiraya Vermek 10.500 TL
 • Arabanızı Kiralamak 15.000 TL
 • E – Kitap Yazmak 5.000 TL
 • Marka Patenti Almak 50.000 TL

Pasif Gelir Kaynakları Sıkça Sorulan Sorular

Pasif Gelir Kaynakları Sıkça Sorulan Sorular
Pasif Gelir Kaynakları Sıkça Sorulan Sorular

Konuya dair sıkça sorulan soruları cevaplayarak aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidereceğim. Bu yazıdan kimse pasif gelire dair içinde bir şüphe barındırarak ayrılmayacak!

Öğrenciler İçin En İyi Pasif Gelir İşleri Hangileri?

İşte öğrenciler için süper pasif yöntemleri:

 • Stok Fotoğraf Satmak
 • Youtuber Olmak
 • Instagrammer Olmak
 • Grafik Tasarımı Satmak
 • Tekstil Tasarımı Yapmak (Moda Tasarımı bölümü öğrencileri için)
 • Melodiler Yaratıp Lisans Almak, (Konservatuvar Müzik bölümü ya da diğer bölümlerde okumasına rağmen müzik konusunda yeteneğine güvenen öğrenciler için)
 • Blogger Olmak
 • E – Kitap Yazmak

gibi seçenekler değerlendirilsin! Yatırım ihtiyacı duymadan bu pasif gelir yöntemleriyle istediğiniz hayatı yaşayabilirsiniz! Öğrenci için pasif gelir yöntemleri bunlar tabi yelpazeyi genişletebilmek mümkün. Bunlar en yaygın olanları olduğu için sizlerle patlaştım.

Ayrıca kendiniz için öğrenci bursu almıyorsanız, Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar yazıma göz atarak burs fırsatlarından yararlanabilirsiniz 🙂

En Çok Kazandıran Pasif Gelir İşleri Nelerdir?

Pasif gelir işleri genel olarak asgari ücretin üstünde kazandırıyor. Bu sebeple de hepsinin çok kazandıran işler olduğunu söyleyebilirim. Yine de sizler için en çok para kazandıran pasif gelir işlerini şöyle sıralayabilirim;

Advertisement
 • Aplikasyon Yapmak,
 • Kripto Para Oynamak,
 • Marka Patenti Almak,
 • Arabanızı Kiralamak,
 • Borsa Oynamak

Pasif Gelir Yaratmak Zorlu Bir Süreç Mi?

Pasif Gelir Yaratmak Zor Mu
Pasif Gelir Yaratmak

Cevabım çok net: Asla! Pasif gelir elde etmenin birçok avantajı var. En kolay yoldan para kazandırıyor olması da bunlardan biri!

Kendinize yeni bir iş oluşturuyorsunuz fakat bunu aktif ya da ek gelir seçeneklerinizle karıştırmayın.

Pasif gelir yaratmak, zamandan tasarruf ederek yapabileceğiniz en etkili para kazanma yöntemlerinden biri. Olayı da bu zaten.

Kısa zamanda pasif gelir yaratmak mümkün. Fikri faaliyete geçirebiliyor ve ilgilenmeyi bırakabiliyorsunuz. Ha, çok seversiniz ve devam ederek aktif gelir haline getirmek isterseniz, onu siz bilirsiniz! 🙂

İnternetten Pasif Gelir Kazanma Yolları Nelerdir?

Blogger Olmak,
Kripto Para Oynamak,
E – Kitap Yazmak,
Blog Sitesi Satın Almak,
Instagrammer Olmak,
Borsa Oynamak,
Uygulama İndirerek Para Kazanmak,
Udemy’de Kurs Oluşturmak

Advertisement

online pasif gelir oluşturmanın en etkili kaynaklarından! Yukarıda sıralanmış olan işlerin tamamı pasif gelir kategorisinde ve yalnızca internet üzerinden yapılabiliyor.

Mobilden Kazandıran Pasif Gelir Kaynakları
Pasif gelir uygulamaları

Mobilden Kazandıran Pasif Gelir Kaynakları Nelerdir?

Uygulama İndirerek Para Kazanmak,
– Kripto Para Oynamak,
– Grafik Tasarımı Satmak,
– Borsa Oynamak ve
– Blogger Olmak

mobilden para kazanabileceğiniz pasif gelir seçeneklerini oluşturuyor. Bu işlerin hepsini yalnızca cep telefonunuzla halledebilirsiniz.

 • Kripto para oynanan uygulamaları indirebilirsiniz.
 • Tasarım uygulamalarından çizimler yaparak çıktı alabilirsiniz.
 • Bedava borsa aplikasyonları yükleyebilirsiniz.
 • Blog yazmak için illa bilgisayara ihtiyacınız yok! Okuyucularınızla iletişim kurmak için cep telefonunuz üzerinden yazılar yazabilirsiniz. Üretimin yeri yok öyle değil mi?

Pasif gelir uygulamaları gayet tatmin edici. İşte bu şekilde mobilden pasif gelir elde edecek işler yapabilirsiniz! Sizlere pasif gelirden para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu söylemiştim. Tekrarlamanın bir gereği yok.

Kendinize güvendiğiniz ve kendinizi keşfettiğiniz süre para sizin kapınızı çalmaya devam edecek! Bunu asla unutmayın! Para bir enerjidir. İnanırsanız mutlaka sizi bulur. 🙂

Pasif gelir kaynakları 2022 için sizlere vereceğim bilgiler bunlardı. Ek gelir elde etme için bu fırsatı kaçırmayın. Aklınızı karıştıran bir soru varsa, aşağı YORUM bırakın, cevaplayayım.

İyi günler dilerim

Advertisement

Bir önceki yazımız olan 50.000 TL ile Ne İş Yapabilirim? – 2022 EN KARLI İşler! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

 1. Halil05346573899

  5 Şubat 2022 at 14:43

  İş arıyorum 0534 657 3899

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.