finansportali.net

EVDE EK İŞ

Penye Fason İş Veren Firmalar – 2021 İletişim Bilgileri!

Penye fason iş veren firmalar

El becerileri kuvvetli olanlara yönelik harika bir içerik ile karşınızdayım. Türkiye’de penye fason iş veren firmalar hakkında ne biliyorsunuz?

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen kişiler için evlere penye fason işi veren yerler hakkında detaylı bir yazı hazırladım!

Özellikle; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Gaziantep ve Denizli gibi şehirlerde yaşayan ve ek gelir elde etmek isteyenlerin rahatlıkla bu işi yapabileceğinin altını çizmek istiyorum.

Advertisement

Penye fason işi ne demek? Daha önce hiç duymuş muydunuz? Bu, aslında tekstil üretimi yapan firmaları ve atölyeleri temsil eden bir iş kolu. Yani, asında bir nevi tekstil atölyesinde çalıştığınızı düşünün.

Penye fason işi alarak, hangi işleri yapabileceğinizi, bu firmalara nasıl başvuruda bulanabileceğinizi ve evde penye fason dikim işi alarak ne kadar para kazanabileceğinizi tüm ayrıntılarıyla aşağıda paylaştım.

Ayrıca, kargo ile evlere penye fason işi veren firmalar 2021 adres ve telefon numaraları hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için lütfen bu yazıyı dikkatle bir şekilde okuyunuz.

Fason İşler Hakkında Küçük Bir Açıklama!

fason işler

Penye fason iş veren firmalar

Penye fason iş veren firmalar bilgisini paylaşmadan önce fason işler nedir, açıklamak istiyorum. Fason işler, tek sefere mahsus üretilen ürünlerin yapıldığı bir sektördür. Çoğu zaman küçük ölçekli işletmeler ve tekstil atölyeleri tarafından alınan siparişler bazı sebeplerden dolayı satıcısıyla buluşamaz. Böyle durumlarda, ortaya fason ürünler çıkar.

Türkiye’de yapılan fason işlerin neredeyse %99’u tekstil ürünlerini kapsar. Yani, pantolonlar, penye kıyafetler, gömlekler, iç çamaşırları, elbiseler ve etekler fason ürünler olarak bilinir.

Advertisement

Firmalar, genellikle fason işleri, evde çalışmak isteyen kişilere yönlendirirler. Bu sayede, evde yapılabilecek ek işler bir nevi ayağınıza kadar gelir.  Başta ev hanımları, öğrenciler ve emekliler fason ürünler üzerinde çalışarak ev ekonomilerine katkıda bulunabilirler.

Penye Fason Dikim Veren Firmalar

Penye fason dikim işi veren firmalar

Penye fason dikim veren firmalar

Penye fason iş veren firmalar, sizden çoğu zaman dikim ve düzeltme yapmanızı isteyeceklerdir. El becerisi olan ve pratik kişiler, bu işi evlerinde rahatlıkla yapabilirler. Günde sadece 5-6 saat ayırarak ek gelir elde edebileceğiniz penye fason firmaları ile oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.

Fason firmalar, hem personel masrafını azaltmak hem de evlerde istihdam oluşturma amacıyla pek çok işi artık evlere veriyor. Bu işler ise şöyle sıralanabilir:

Penye Fason İşler

 • Çanta dikimi
 • Abiye kıyafet dikimi
 • Nevresim dikimi
 • Tişört dikimi
 • Pantolon dikimi
 • İç çamaşır dikimi
 • Perde dikim işi

gibi işleri size sıralayabilirim. Ayrıca penye fason iş veren firmalar konusu ilginizi çektiyse, içinde telefon numaraları bilgisinin de olduğu Evlere Dikiş İşi Veren Firmalar başlıklı yazımı da okumanızı  öneriyorum.

 

Evlere Verilen Fason İşlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

evlere fason iş dikkat edilmesi gerekenler

Evde ek iş önerileri

Her işte olduğu gibi, penye fason iş veren firmalar da, sizlerden belli başlı kriterlere ve şartlara uymanızı isteyeceklerdir. Sonuçta bu işi her ne kadar evinizden yapıyor olsanız da; ürünlerin tamamı tekstil ürünü olduğu için ilk olarak temizliğe ve hijyene son derece dikkat etmelisiniz.

 • Ayrıca, kargo ile evlere iş veren firmalar tarafından size gönderilen tüm mallar ve malzemeler üzerinize zimmetli olup, sayılmış bir şekilde teslim edilir. O nedenle, iş bitiminde firma temsilcilerine vereceğiniz siparişlerin eksik olmamasına özen göstermelisiniz. Aksi taktirde, firma ile çalışmanızın devamlılığı olmayacaktır.
 • Bunun dışında; evlere ek iş veren fason firmalar ile işinizin devamlılığını sağlamak adına ürünlerin teslim tarihini zamanında gerçekleştirmelisiniz.
 • Son olarak bu ürünlerin tamamı kıyafet olduğundan, iş bitiminde tüm ürünleri düzgün bir şekilde katlayarak çuvallara koymalı ve öyle teslim etmelisiniz.

Evde Fason İşler Yaparak Ne Kadar Para Kazanırım?

Fason işlerin kazancı ne kadar?

Fason işlerin kazancı ne kadar?

Evlere penye fason iş veren firmalar, evden çalışanlarına ortalama bir ücret öderler. Yani bu işten az çalışıp çok para kazanamazsınız. Ancak kolay bir şekilde çalışıp iyi paralar kazanabilirsiniz.

Evde fason işler yaparak ne kadar para kazanırım diye merak ediyorsanız, şöyle açıklayabilirim… Şimdi bu işlerin tamamı tekstil ürünlerini kapsar ve sizin yapacağınız şeyler ise şunlar olabilir:

Advertisement
 • dikim,
 • kesim,
 • boncuk ekleme,
 • düğme dikme,
 • iplik temizleme,
 • ütüleme ve katlama

Penye fason işi yapan yerlerin sizlere verebileceği işler yukarıdakiler gibidir. Bu işler ile ne kadar para kazanacağınız, bu işleri günde kaç saat yapacağınıza göre de değişecektir.

Örneğin: Günde 5 saat çalışan bir ev hanımıyla, 10 saat çalışan bir hanımın alacağı para aynı olamaz.

Firmalar, iş görüşmelerinde sizlerden günde kaç saat çalışabileceğinizi ve ne kadar ürün bitireceğinizi öğrenmek isterler.

Şöyle ifade edeyim: Günde 10 saat boyunca tekstil ürünlerine boncuk ve düğme dikimi yapan bir kişi ayda ortalama 3 bin TL civarında para kazanacaktır.

İstanbul’da Penye Fason İş Veren Firmalar

İstanbul fason firmalar

İstanbul fason firmalar

İstanbul’da evlere paketleme işi veren firmalar ve penye fason iş veren firmalar, bilhassa İstanbul’da oldukça yoğundur. Binlerce tekstil üretim atölyesi ve fabrikası bulunan mega kent İstanbul’da yaşayan ev hanımları ve evde ek iş arayan kişilerin, fason firmalar konusunda oldukça şanslı olduğunu belirtmek istiyorum.

Özellikle Merter, Fatih, Bağcılar ve Sultanbeyli bölgelerinde evlere penye dikim işi alabileceğiniz yüzlerce firma bulunuyor. Bu firmalar ile görüşerek, deneyimli olduğunuzu ve temiz bir şekilde çalışıp ürünleri teslim edeceğinizi söyleyebilirsiniz.

Advertisement

İstanbul’da penye fason işi veren firmalar; Zara, Mango, Koton, Lc Waikiki ve Defacto gibi büyük tekstil markalarının elde kalan ürünleri ve malzemeleri ile çalışırlar. Yani bu atölyelerin size gönderecekleri ürünler, bu markaların ürünleridir.

Bu arada haberiniz var mı? LC Waikiki Evlere İş Veriyor!

Penye Fason İş Veren Firmalar İzmir

 

Tekstil ürünleri üretiminde yine başarılı olan bir başka şehir İzmir’dir. Özellikle Kemeraltı, Gaziemir, Buca ve Çiğli bölgelerinde yaşayan kişiler, evlere fason dikim işi veren firmalar ile kolay bir şekilde irtibat kurabilirler.

Genellikle; nevresim dikimi, iplik kesme ve temizleme gibi fason işler alabileceğiniz İzmir’de, evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen hanımlar için yüzlerce atölye ve imalathane bulunuyor.

Advertisement

Penye Fason İşi Veren Firmalar Adres ve Telefon Numarası

evde fason penye işi veren firmalar

Evlere penye fason iş veren firmalar, adres ve telefon bilgileri bakımından kendilerini geri planda tutmazlar. Eğer, aşağıda adım adım anlatacağımız yöntemleri denerseniz; evinizde fason dikim, düzenleme ve süsleme işleri alabilirsiniz.

 • Bölgenizde yer alan tüm tekstil atölyelerine ve fabrikalara giderek yüz yüze bir görüşme sağlayın.
 • İnternete, yaşadığınız şehri girin ve yanına tekstil atölyesi yazın. Karşınıza, size yakın tüm firmaların harita üzerinde isimleri ve telefon numaraları çıkacaktır. Bunları not edin ve teker teker aramaya başlayın.
 • Lütfen 0532-0543-0506 gibi sayılarla başlayan cep telefon numaralarını aramayın. Bunun yerine, 0216- 0216 – 0322 – 0312 gibi alan kodu ile başlayan fason firmaların telefon numaralarını aramayı tercih edin.
 • Kısa yol için buraya tıklayabilirsiniz. (Bu yönlendirme, örnek olarak verilmiştir, lütfen kendi yaşadığınız şehri baz alarak bir arama yapın!)

fason iş veren firma iletişim bilgileri

 • İnternete İstanbul, İzmir Ankara, Bursa, Antalya, Kocaeli, Balıkesir fason iş ilanları gibi söz öbekleri yazın ve karşınıza çıkan evde penye fason iş veren firmalar iş ilanlarına başvuruda bulunun.
 • Bunun için sahibinden.com, tr.jooble.org ve indeed.com gibi güvenilir, iş ilanı yayınlayan web sitelerini kullanabilirsiniz.
 • Evlere ek iş veren firmaların ve kişilerin olduğu evde ek iş ilanları ve evden para kazanma ilanları olan Facebook gruplarına katılın ve firmalar ile hızlı bir şekilde iletişime geçin.

DİKKAT! Hiç bir iş veren sizden depozito veya kapora gibi ücret taleplerinde bulunmaz. Size, ek iş vereceğim bahanesiyle ön ödeme isteyen kişilere lütfen itibar etmeyiniz.

 

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Evde Plastik Bardak Paketleme İşi – 2022 Adres Bilgileri! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

10 Yorum

 1. Adile bayram

  24 Mayıs 2022 at 09:34

  Ben Gaziantep gazikent te oturuyorum evde paketleme işine çok ihtiyacım var lütfen destek olun şimdiden teşekkür ederim

 2. Gül

  22 Mayıs 2022 at 12:07

  Evde dikiş işi arıyorum overlok ustasıyım düz biraz biliyorum Darıca’da dikim işi arıyorum evimde dikmek için

 3. Gül

  5 Aralık 2021 at 20:56

  Umarım burdan işe ihtiyacı olan insanlara dönüş oluyodur bende evde overlokda dikiş yapmak istiyorum düz makina çok usta değilim fakat overlokda tüm işleri dikebilirim

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum

EVDE EK İŞ

Eve İş Veren Güvenilir Firmalar – 10 EN GÜVENİLİR Firmayla!

Eve iş veren güvenilir firmalar

Sizlere evde ek iş yapabilmeniz için bilgiler sunmaya devam ediyorum. Bu yazımda da tüm detaylarıyla eve iş veren güvenilir firmalar hangileri? 2022 için sizlerle paylaştım. Her geçtiğimiz gün evden çalışanların sayısı artıyor. Ev hanımları başta olmak üzere, öğrenciler, emekliler, ek kazanca ihtiyacı olan herkes eve iş veren firmalar sayesinde para kazanabiliyor.💸 Güvenilir evde paketleme işi […]

Okumaya devam et

EVDE EK İŞ

Evde Para Kazandıran İşler – 40 EN KAZANÇLI İŞ FİKRİYLE!

evde para kazandıran işler

Evde boş vaktiniz mi var? Hadi bunu kazanca çevirelim ve evden kazanç sağlayalım. Evde para kazandıran işler sayesinde, gayet tatmin edici gelirler sağlayabilirsiniz. Bunun için kazançlı evde ek iş fikri neler, bulmanız gerekiyor. Merak etmeyin, sizlere bu yazıda 40 bol kazançlı, yapabileceğiniz evde ek iş fikri sunacağım. Bu yazıda evde para kazanılacak işler bir sürü! […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.