finansportali.net

GENEL

Pinterest Para Kazanma Yolları – 6 YÖNTEMLE KAZANÇ SAĞLAYIN!

pinterest para kazanma

Pinterest uzun zamandır hayatlarımızda… Peki, bu platform sayesinde para kazanmanın mümkün olduğunu söylesem. Pinterest para kazanma için bilmeniz gereken yollar var!

Pinterest, diğer sosyal medya platformlarından daha farklı olarak fotoğrafların ön planda olduğu bir mecradır. İnsanlar 2023 yılında Pinterestten nasıl para kazanılır? Merak ediyor.

Sizlere en etkili Pinterest ile para kazanma yollarını anlatacağım. Teknoloji çağında artık internetten kazanç sağlamak bu kadar yaygınken, emin olun Pinterest’te buna yardımcı oluyor.

Advertisement

Yardımcı derken ne demek istediğimi aşağıda okuduğunuzda anlayacaksınız… 🙂 Başlayalım!

Pinterest para kazanma
Pinterest para kazanma

Doğru stratejilerle ve doğru yollarla Pinterest’ten iyi gelirler elde edebilirsiniz. Hangi yolları seçebileceğinizi sizlere anlatacağım. Kendinize en uygun olanı seçerek ilerleyebilirsiniz. Hemen şimdi olmasa da belli bir zaman sonra Pinterest ile para kazanmak mümkün bir hale gelecek.

Pinterestten Ne Kadar Para Kazanılır?

Pinterest’ten ne kadar para kazanabileceğiniz birçok faktöre bağlıdır. Pinterest’ten para kazanmak için kullanabileceğiniz birçok farklı yöntem vardır. Bu nedenle kazanacağınız para miktarı, hangi yöntemi seçtiğinize ve nasıl uyguladığınıza bağlı olacaktır.

Pinterest Ücretli mi?

Pinterest’i kullanmak ve hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir. Herhangi bir abonelik sistemi bulunmuyor. Bu nedenle hesap oluştururken ya da sonrasında ücret ödemeniz gerekmiyor.

Advertisement

Hemen okuyun! Tiktok Para Kazanma

En Kazançlı Pinterest Para Kazanma Yolları

pinterestten nasıl para kazanılır
pinterestten nasıl para kazanılır

Şimdi gelelim Pinterest para kazanma hangi yolları kullanabileceğinize. Bahsi geçen yollardan para kazanmak için en önemli şeyin takipçi sayınız olduğunu söyleyebilirim. Mantıken takipçi sayısının az olduğu bir hesaptan para kazanmayı beklemek hayalperestlik olur.

Takipçi sayınızı nasıl artıracağınıza dair bilgileri aşağıda sizlerle paylaşacağım. Ondan önce hadi hangi yöntemlerle para kazanabileceğinize bakalım.

1- Blog İle Pinterest’ten Para Kazanma

pinterest ile para kazanma
pinterest ile para kazanma

Blog yazarak para kazanmak hakkında sizlere bilgilendirici bir yazı hazırlamıştım. Bu yazıyı rehber alarak kendinize bir blog başlatabilir ve Pinterest yardımıyla hızlıca para kazanmaya başlayabilirsiniz. Nasıl mı?

 • Bunun için Pinterest’te işletme hesabı oluşturmanız gerekiyor. Böylelikle daha profesyonel görünecek, blogunuzu doğrulatabileceksiniz.
 • Analitik değerleri görüntüleyebileceksiniz. Stratejilerinizi daha sağlıklı şekilde değerlendirebileceksiniz.
 • Pinterest görsel arama platformudur diyebiliriz. Bu nedenle paylaşımlarınız bloğunuzu işaret etmeli. Bloğunuzda yazdığınız konulara dikkat çekmelisiniz ki trafik alabilesiniz.
 • Paylaşımlarınızda mutlaka anahtar kelime bulundurmalısınız. Pano açıklamaları ve pinlerde anahtar kelime eksik etmemelisiniz!
 • İnsanları harekete geçirici mesajlar ile paylaşım yapın.

2- Pinterest Satış Yapmak

pinterest te para kazanma
pinterest satış yapmak

Pinterest para kazanmak için en etkili yollardan birisi de kendi ürünlerini satmaktır. Girişimci bir ruha sahipseniz, pinterest satış yapmak tam size göre. Pinterest kullanıcılarının bir çoğu Pinterest’ten alışveriş yapma konusunda fazlasıyla etkileniyorlar.

Görsellik ön planda olduğu için insanları iyi fotoğraflarla etkileyebilirsiniz. Yani bir e – ticaret sitesine sahipseniz ya da kendi kendinize bir şeyler satıyorsanız, Pinterest’te kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Etkili olmak için şunlara dikkat edin.

 • Ürünü veya stili tanımlayan veya tanımlayan stratejik anahtar kelimelerle Pinterest kullanıcılarının pininizi bulmasına yardımcı olun.
 • Bunları pininizin açıklamasında kullanın, aynı zamanda profilinizde ve ideal olarak URL’nizde de kullanın.

Pinterest’ten daha farklı seçenekleri değerlendirmek isterseniz – Para Kazandıran Siteler – hakkında yazdığım yazıya göz atabilirsinz.

3- Pinterest’te Satış Ortaklığıyla Para Kazanmak

Pinterest para kazan
Pinterest para kazanma

Eğer satmak için kendi ürünleriniz yoksa başka markalarla iş birliği yapabilirsiniz. Satış ortaklığı, insanlar sizin sağladığınız bir bağlantıdan alışveriş yaptıklarında para kazanma fırsatı sunar. 

Envanter biriktirmeye veya kendi e-ticaret mağazanızı işletmeye gerek yok – sadece izlenen bir bağlantıyı paylaşın ve biri tıklayıp alışveriş yaparsa bir yüzde talep edin. Başarılı olmak için:

Advertisement
 • Bir ürünü başarılı bir şekilde satmak için onu doğru kitlenin önüne çıkarmanız gerekir. Bulabileceğiniz herhangi bir satış ortaklığı yerine, özellikle takipçilerinize hitap edecek markaları veya ürünleri seçin.
 • Bir URL kısaltıcı ile tıklamaları daha da spesifik olarak izleyin. Bu şekilde verileri değerlendirebileceksiniz.
 • Ürünleri panonuzda güzel fotoğraf ve açıklamalarla tanıtın ve linkini paylaşın.
 • Pinterest’in kural ve düzenlemelerini yakından takip edin. Çünkü Pinterest, satış ortaklığı için paylaşılan bağlantılarının beğenilerinde spam görebiliyor. Cezalandırılmamak için Pinterest’teki kuralları ve güncellemeleri takip edin.

Öneri yazı: Al Sat Yaparak Para Kazanmak

4- Pinterest Sanal Asistanlığı

pinterestten nasıl para kazanılır
pinterestten nasıl para kazanılır

Pinterest sanat asistanlığı yaparak Pinterest ile para kazanmak ister misiniz? Kulağa ilginç geliyor olabilir! Biliyorsunuz ki birçok marka, işletme için tüm sosyal medya mecraları çok önemli. Pinterest’te bunlardan bir tanesi.

Pinterest zanaatınızı geliştirdiyseniz, neden profesyonel olmayı denemiyorsunuz?

Hizmetlerinizi bir Pinterest Sanal Asistanı olarak sunmak iyi bir para kazanma fırsatı olabilir. Sanal Asistanlar gönderileri planlayabilir, pinler oluşturabilir veya reklamları yönetebilir. 

İş başvurusu yapmadan önce kendi panonunuzun güzel olduğundan emin olun. Kendi panolarınız en iyi şekilde görünmüyorsa, bir Pinterest uzmanı olarak işe alınmak zor olacak.

Yardım arayan şirketlere ulaşmak için iş ilan sitelerine veya Bionluk gibi freelance çalışma sayfalarına da gönderebilirsiniz.

5- Pinterest Adsense Para Kazanma

pinterest adsense para kazanma
pinterest adsense para kazanma

Konuyla alakalı en çok araştırılan konulardan birisinin de Pinterest Adsense para kazanma yolu olduğunu gördüm. O nedenle ayrıca sizlere anlatmak istiyorum. Pinterest para kazanma 2023 için harika bir yol.

 • Bu yöntem için bir sitenizin olması gerekiyor. WordPress’ten kolayca bir site kurabilir ve tema belirleyebilirsiniz. Dikkat! Pinterest fotoğraflarının paylaşımına uygun bir tema olmasına önem verin. Yani fotoğraflar ön planda olmalı.
 • Adsense hesabınızın olması ve onaylı domainin olması gerekiyor.
 • Pinterest automatic ve WordPress Automatic eklentilerini sitenize kurmanız gerekiyor. Eklentilerin ücretli olduğunu söylemiş olayım.
 • Pinterest hesabınızın da elbette olması gerekiyor. Hesabınız işletme hesabında olmalı.
 • Pinterest hesabınızın ayarlar kısmından site tanımlama işlemini gerçekleştirmelisiniz.
 • WordPress eklentilerini entegre ettikten sonra 2 – 3 ay gibi bir süre bekliyorsunuz.

Buradaki mantık; eklentiler sitenize konu çekiyor ve paylaşıyor. Benzer tarzdaki konuları paylaşmak önemlidir. Sonrasında konuyu okumak isteyenler linke tıklayarak sizin sitenize girmiş oluyor. Siteniz İngilizce, Almanca olursa daha çok kazanç sağlarsınız.

6- Reklam Yaparak Pinterest ile Para Kazanma

pinterest para kazanma
pinterest para kazanma

Pinterest para kazanma için devam ediyorum… Bu da aslında satış ortaklığı ile benzer bir başlık. Ancak daha farklı bir yol diyebilirim. Örneğin çok güzel panosu olan bir Pinterest kullanıcısı olabilirsiniz. Eğer takipçi sayınız da yüksek ise markaların, kişilerin isteği üzerine arada bazı paylaşımlar yaparak para kazanabilirsiniz.

Örneğin moda hakkında paylaşım yaptığınız pano içerisinde bir giyim markası size reklam verebilir. Bu tarz bir para kazanma yoluyla tek bir paylaşımdan dahi binlerce TL kazanabilirsiniz.

Advertisement

Tabi ki böyle işbirlikleri için gerçekten takipçi sayınızın yüksek olması gerekiyor!

Pinterest’te Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Pinterest para kazanma için takipçi sayısı önemli olsa da bunun için herhangi bir takipçi sınırlama bulunmamaktadır. Para kazanma yollarından istediğinizi seçerek takipçi sayınız fark etmeksizin gelir elde edebilirsiniz.

Telefondan para kazanın! Para Kazandıran Uygulamalar

Pinterest Para Kazanma için Ek olarak izleyebilirsiniz!

Advertisement

Pinterestte Takipçi Nasıl Kazanılır?

Pinterestte takipçi nasıl kazanılır?
Pinterestte takipçi nasıl kazanılır?

Pinterest para kazanmak için takipçi sayısı için bir sınırlama yok. Fakat birçok gelir elde etme yöntemi için yüksek takipçi büyük avantaj sağlıyor. Sizlere Pinterestte takipçi nasıl kazanılır? Birkaç tüyo vererek anlatacağım:

 • Başkalarının pinlerini beğenerek, yorum yaparak etkileşim kurabilirsiniz.
 • Hesapları veya belirli panoları takip etmek, geri takipleri de teşvik etmenin güzel bir yöntemidir.
 • Fotoğraflar yüksek kalitede ve dikey olarak ayarlanmış olmalıdır. (Pinterest 2:3 en boy oranını önerir.)
 • Fotoğraflar kesinlikle dikkat çekici olmalıdır.
 • Anahtar kelime araştırmalarınızı her defa yapın. Anahtar kelimeler, insanların hem doğrudan arama yoluyla hem de Pinterest’in öneri algoritması aracılığıyla pinlerinizi keşfetmesine yardımcı olur.
 • Tek seferde bir grup pin yüklemek yerine zaman içinde yeni pinler eklemek, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

GENEL

T.C. ile PTT Yardım Parası Sorgulama – ŞİMDİ ÖĞREN!

PTT Yardım Parası Sorgulama

Sosyal yardım paraları PTT üzerinden kişilere yatırılıyor. Birçok kişi paranın yatırılıp, yatırılmadığını sorgulamak için ne yapacağını bilmiyor. Peki, PTT yardım parası sorgulama nasıl yapılır? PTT’den paranızın yatıp yapmadığını öğrenmek, PTT sosyal yardım sorgulama yapmak için aşağıda sizlere hangi adımları izlemeniz gerektiğinden bahsettim. PTT adıma yatan para sorgulama yapmak istiyorum diyorsanız, görselleri ve adımları iyice izleyin. […]

Okumaya devam et

GENEL

İzmir Kahvaltı Yerleri – 20 EN GÜZEL MEKAN ÖNERİSİ!

izmir kahvaltı yerleri

İzmir, Ege bölgesinin incisi olarak ülkemizde pek çok lezzetli yemeğe ev sahipliği yapıyor. İzmir’in kahvaltı kültürü de oldukça zengin… Özellikle hafta sonu kahvaltı keyfi için birçok yerli ve turist İzmir kahvaltı yerlerini arıyor. Sizlere bu konuda yardımcı olacağım ve İzmir’de kahvaltı yapılacak güzel yerleri sıralayacağım. Birbirinden güzel kahvaltı yerleri İzmir’de çok fazla. Bu nedenle İzmir […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.