finansportali.net

GENEL

T.C. ile PTT Yardım Parası Sorgulama – ŞİMDİ ÖĞREN!

PTT Yardım Parası Sorgulama

Sosyal yardım paraları PTT üzerinden kişilere yatırılıyor. Birçok kişi paranın yatırılıp, yatırılmadığını sorgulamak için ne yapacağını bilmiyor. Peki, PTT yardım parası sorgulama nasıl yapılır?

PTT’den paranızın yatıp yapmadığını öğrenmek, PTT sosyal yardım sorgulama yapmak için aşağıda sizlere hangi adımları izlemeniz gerektiğinden bahsettim. PTT adıma yatan para sorgulama yapmak istiyorum diyorsanız, görselleri ve adımları iyice izleyin.

PTT Yardım Parası Nedir?

ptt sosyal yardım sorgulama
ptt sosyal yardım sorgulama

İhtiyaç sahipleri E – devlet üzerinden birçok sosyal yardım ödemeleri için başvuru da bulunuyorlar. Alakalı olarak yazdığımız yazıya girerek, hangi sosyal yardım ödemelerine başvuruda bulunabileceğinize bakabilirsiniz.

Sosyal yardım ödemeleri ise E – devlet üzerinden vatandaşlara yatırılıyor. PTT sosyal yardım sorgulaması yapmak için insanlar ne yapmaları gerektiğini düşünüyorlar. PTT yardım parası sorgulama artık çok kolay. İnternet üzerinden T.C. ile PTT yardım parası sorgulama yapabiliyorsunuz. Aşağıda anlattım.

Advertisement

T.C. ile PTT Yardım Parası Sorgulama

PTT Yardım Parası Sorgulama
PTT Yardım Parası Sorgulama

Şimdi sizlere adım adım sosyal yardım parası sorgulama için hangi adımları izlemenizden bahsedeceğim. Devlet tarafından ödenen sosyal yardım ödemelerinin PTT aracılığıyla yatırıldığından bahsetmiştim.

PTT’deki paranızı T.C. bilginizle kolay şekilde öğrenebileceksiniz. T.C. ile PTT yardım parası sorgulama şu şekilde gerçekleştirilir:

  • E-devlet PTT üzerinden yapılan kurum ödemeleri sorgulama ve hesaba aktarma sayfasına girin.
t.c ile para sorgulama ptt
t.c ile para sorgulama ptt
  • Kimliğimi şimdi doğrula diyin. (Bunun için e – devlet şifreniz olması gerekiyor. PTT sosyal yardım sorgulama için yoksa, e devlet şifresi edinin)
  • Karşınıza T.C. ve şifre kısmı gelecek.
ptt sosyal yardım sorgulama
ptt sosyal yardım sorgulama
  • T.C Kimlik No ve e – Devlet şifrenizi girerek “Giriş Yap” kısmına tıklayın.
ptt adıma yatan para sorgulama
ptt adıma yatan para sorgulama

Karşınıza ödeme yapılmadıysa böyle bir ekran düşecek. Ödeme yapıldıysa, ödeme detaylarıyla karşılacaksınız. T.C. ile PTT yardım parası sorgulama ekranına bu şekilde erişebiliyorsunuz.

Maddi durumunuz kötü mü? Aile destek programı başvurusu için tüm ayrıntıları aktardığımız yazıyı okuyabilirsiniz! Vakit kaybetmeden sizde başvurunuzu gerçekleştirin!

Ayrı olarak PTT yardım parası sorgulama için çekilen videoyu izleyerek, aşamaları görebilirsiniz:

PTT yardım parası sorgulama

T.C ile Para Sorgulama PTT Yaparken Dikkat!

t.c ile para sorgulama ptt
t.c ile para sorgulama ptt

sosyal yardım parası sorgulama için yukarıdaki ekranı kontrol etmeniz önemlidir. Çünkü gerçekleştirilen ödemeler, ödemenizi PTT’den alana kadar bu ekranda gösterilir. Son ödeme tarihi geçen ödemenizi almazsanız ise para ilgili kuruma iade ediliyor.

O nedenle sorgulama yaptıktan sonra bekleyen ödemeniz bulunuyorsa, en kısa zamanda PTT’den T.C. kimlik numaranızı vererek paranızı almanız önemlidir.

Eğer EFT ile başka banka hesabınıza aktarılan bir yardım ödemesi varsa da bu ekrandan görüntüleyebiliyorsunuz. 6 ay boyunca ekrandan görüntülemeniz mümkün. Hafta içi i16:45’e kadar EFT yapıldıysa aynı gün, sonraki saatlerde yapıldıysa ertesi gün hesaba düşer. Hafta sonları ya da resmi tatillerde EFT gerçekleştiyse de ertesi gün hesaba düşer.

Advertisement

Diğer Sosyal Yardım Parası Sorgulama Yöntemleri

Sosyal Yardım Parası Sorgulama Yöntemleri
Sosyal Yardım Parası Sorgulama Yöntemleri

İnternet üzerinden PTT yardım parası sorgulama yapmayı tercih etmezseniz, size sunacağım diğer iki yöntemi kullanabilirsiniz. Sosyal yardım parası sorgulama yöntemleri şöyle:

  1. Telefondan: Dilerseniz PTT yardım parası sorgulama için PTT ile iletişime de geçebilirsiniz. PTT çağrı merkezi numarasını (444 17 88) arayarak adıma yatan para sorgulama yapmak istiyorum diyebilirsiniz.
  2. Şubeden: Diğer bir seçenek olarak da PTT şubeye giderek tc ile para sorgulama yapmaktır. Gişedeki görevlile sizlere yardımcı olacaktır.

PTT üzerinden tc ile para sorgulama bu şekilde gerçekleştiriliyor. Aklınıza takılan soruları aşağıya yorum olarak bırakmaktan çekinmeyin!

Bir önceki yazımız olan Pinterest Para Kazanma Yolları – 6 YÖNTEMLE KAZANÇ SAĞLAYIN! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

GENEL

Pinterest Para Kazanma Yolları – 6 YÖNTEMLE KAZANÇ SAĞLAYIN!

pinterest para kazanma

Pinterest uzun zamandır hayatlarımızda… Peki, bu platform sayesinde para kazanmanın mümkün olduğunu söylesem. Pinterest para kazanma için bilmeniz gereken yollar var! Pinterest, diğer sosyal medya platformlarından daha farklı olarak fotoğrafların ön planda olduğu bir mecradır. İnsanlar 2023 yılında Pinterestten nasıl para kazanılır? Merak ediyor. Sizlere en etkili Pinterest ile para kazanma yollarını anlatacağım. Teknoloji çağında […]

Okumaya devam et

GENEL

İzmir Kahvaltı Yerleri – 20 EN GÜZEL MEKAN ÖNERİSİ!

izmir kahvaltı yerleri

İzmir, Ege bölgesinin incisi olarak ülkemizde pek çok lezzetli yemeğe ev sahipliği yapıyor. İzmir’in kahvaltı kültürü de oldukça zengin… Özellikle hafta sonu kahvaltı keyfi için birçok yerli ve turist İzmir kahvaltı yerlerini arıyor. Sizlere bu konuda yardımcı olacağım ve İzmir’de kahvaltı yapılacak güzel yerleri sıralayacağım. Birbirinden güzel kahvaltı yerleri İzmir’de çok fazla. Bu nedenle İzmir […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.