finansportali.net

PARA KAZANMA

Podcast Para Kazanmak – Ayda EN AZ 10.000 TL Kazanabilirsiniz!

Podcast para kazanma

Dijital sektör gelişmeye devam ediyor. Bu süreçte de yeni iş olanakları ortaya çıkıyor. Bir müzik uygulamasından bile para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? İşte şimdi ben de tam olarak bunu anlatıyorum.

Spotify podcast, son zamanların en popüler para kazandıran yöntemi diyebilirim. Podcast ile dizi halindeki dijital medya ürünlerinin taşınabilir cihazlara indirilmesini sağlayacak şekilde yayınlanması mümkün. Böyle bir uygulamadan nasıl para kazanırım diyorsanız, bütün detaylar için devam edin.

“Peki bu benim ne işime yarar, Spotify podcast para kazandırır mı?” diyorsanız biraz bekleyin. Yazıyı okudukça bütün sorulara cevap bulacaksınız. 2023’te podcast para kazanmak anlamında sizi üzmeyecek.

Advertisement

Podcast İçin Bunlara Dikkat Edin!

Podcast İçin Bunlara Dikkat Edin!
Podcast İçin Bunlara Dikkat Edin!

Spotify podcasti bünyesine eklediğinden beri birçok kişi bu sayede güzel gelirler sağladı. O zaman konu belirledikten sonra ne yapmanız gerektiğini de anlatayım. Sonuçta podcast para kazanmak için dikkat etmeniz gereken şeyler var.

 1. Podcast yapmak için ilk önce konunuzu belirlemeli ve bir yol haritası çıkarmalısınız.
 2. Podcast konunuzu belirlediniz değil mi? Size bir ipucu vereyim: En çok ilgi gören konuları araştırmalısınız.
 3. İşlevsel ve ilgi gören konular seçtiğiniz zaman sponsorlara ve reklam verenlere ulaşmanız da kolaylaşıyor.
 4. Bir diğer önemli nokta yayınınız başlangıçta nasılsa o şekilde devam etmeli.
 5. Podcast konunuzu belirledikten sonra kendinizi mümkün olan en iyi podcast yayınını yapmak için hazırlayın. Çünkü podcastlerin iyi olması demek birçok kitleye ulaşması demek.
 6. Podcast para kazanma dediğimizde bir diğer konu da sahip olmanız gereken beceriler. Ama bunun detayını az sonra vereceğim. Şimdi listemize devam edelim.
 7. Satış tekliflerinizi belirleyin. Örneğin, reklam arayışında olan işletmelere X ürününe aylık 100 TL harcayan dinleyici sayınızın 340 olduğunu söyleyebilirsiniz. İşte böylesi net bilgiler, reklam vermek isteyenlerin ilgisi çekecektir.
 8. Podcast ile nasıl para kazanılır dediğimizde öncelikle bunları halletmeniz gerekiyor. Hepsini yaptığınız zaman artık online para kazanmak için hazırsınız.

Online olarak başka mobil uygulamalar yardımıyla da para kazanabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi edinmek isterseniz Para Kazanacağınız Uygulamalar ile ilgili yazımı okuyabilirsiniz.

Podcast İçin Gereken Beceriler

podcastten para kazanmak
podcastten para kazanmak

Az önce podcast para kazanmak için nasıl bir başlangıç yapmanız gerrektiğinden bahsettim. Bu sırada da bazı becerileriniz olması gerektiğini söyledim. İşte o beceriler:

 • İlk önce ses temizliği ve prodüksiyonun tamamen iyi olması gerekiyor. Çünkü ses, sizin asıl malzemeniz. Eğer seste bir sıkıntı olursa podcast para kazanma durumunuz sekteye uğrayabilir.
 • Etkileşim kurmanız önemli. Çünkü ne kadar çok etkileşim kurarsanız o kadar çabuk kitle oluşturursunuz. Böylece sponsor bulmanız kolaylaşır.
 • Sosyal medyayı kullanarak kulaktan kulağa pazarlama sistemini kullanmayı iyi bilmelisiniz. İnsanlar sizi görmüyor, sadece dinliyor.
 • Ses tonunuz, cümleleriniz oldukça ikna edici olmalı ki işe yarasın.
 • Podcast uyumlu uygulamalar geliştirmeyi deneyebilirsiniz. Yani sadece podcast yapmak yeterli olmayabilir.
 • Ses yeteneğinizin olması da son derece önemli.

Podcast Yapmak  İçin Önemli Kriterler Neler?

Podcast Yapmak  İçin Önemli Kriterler
Podcast Yapmak  İçin Önemli Kriterler

Peki, nasıl podcast yüklerim? Şimdi podcast para kazanmak için içeriklerinizin nasıl olması gerektiğini anlatıyorum. Bir diğer konum da yükleme süreciniz olacak. 🙂

 1. Öncelikle kullanacağınız platformun yayınlama kriterlerine uymanız lazım. Yani, podcast kayıtları belli formatlarda olmak zorunda.
 2. Podcast görseli olarak kullanacağınız resim kare ve yüksek çözünürlükte olmalı. Aynı şekilde PNG ya da JPEG olması gerekiyor.
 3. Bölüm başlıklarınız kullanıcılarına daha çekici gelmesi açısından 20 karakteri aşmasın. Başlıkla birlikte görsel kullanmalısınız.
 4. Hazırladığınız bir bölüm podcasti de sisteme yüklemelisiniz.

Şimdi içeriklerinizin nasıl olması gerektiğini biliyorsunuz. O zaman podcast yükleme aşamalarına geçebiliriz.

Bunu da okuyun: Telegram Para Kazanma

Podcast para kazanmayla alakalı olarak izleyebilirsiniz:

spotify podcast para kazanma

Podcast’ten Para Kazanmak İçin İpuçları

Podcast yayınından para kazanmak için çaba sarf etmeniz gerekiyor. Size tüyo olacak bazı noktalara değindim. İşte podcast para kazanmak için birkaç yöntem:

Advertisement
 • Sponsorluk ve reklam almanız: Evet siz belli bir kitleye ulaşabilirsiniz. Ama buradan ne kadar gelir elde edeceksiniz. Bu yüzden reklam ve sponsor alımı son derece önemli.
 • Podcast para kazanmak için gelir ortaklığı: Gelir ortaklığı mı? Evet, bir hizmeti ön plana çıkardığınızda satışlardan bir yüzde kazanırsınız. Bu sistem gelir ortaklığıdır.  Yani, dinleyicilerini sıkmamaya çalışın.
 • Özel içerikler üretin: Diğer podcast yapanlardan farklı olun. Dinleyicilerinizin görüşlerini dikkate alın. Böylece hem onların istediği tarzda özel içerikler üretebilirsiniz hem de daha fazla dinleyiciye ulaşabilirsiniz. Bunlar da podcast para kazanma açısından olumlu etki sağlıyor.
 • Abonelik ücreti: Birçok podcast dinleyiciden doğrudan gelir kazanıyor.. Eğer sabırlı ve düzenli bir yayıncı iseniz, fırsat maliyetini değerlendirdiğinizde iyi bir gelir kapısı olduğunu fark edeceksiniz.

Ayrıca sadece müzik dinleyerek para kazanabileceğini biliyor muydun? Hemen yazıya tıkla ve öğren. Ama önce podcast para kazanmak için neler yapmalısın bunu tam olarak öğren.

Spotify Podcast Para Kazanmak 2023

Spotify Podcast Para Kazanmak
Spotify Podcast Para Kazanmak

Podcast yayıncılığı çok uzun zamandır ön planda. Çünkü insanlar artık görüntü yerine sese önem vermeye başladılar. Bir şeyi izlemek yerine sadece dinlemek onlar için daha cazip oluyor. Peki Podcast para kazanma yolları neler? Podcast ile ne kadar kazanırım? Cevapları vermeye başlayayım o halde.

Spotify podcast dinlenme sayısı şu anda, müzik listelerinin dinlenme sayısından daha fazla. Üstelik podcast yayınlamak çok da zor değil. Dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Bunları da anlatacağım.

Podcast ile hem tutkularınızı, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz hem de ekstra para kazanabilirsiniz.

Spotify Podcast Ücretli mi?

Spotify için bir üyelik oluşturmanız yeterli. Üyeliği olan herkes Spotify podcastlerini ücretsiz olarak dinleyebiliyor. Yine aynı şekilde podcast yayıncısı da ücretsiz şekilde yayınlarını yükleyebiliyor.

Spotify Podcast Yüklemek

Adım Adım Podcast Yüklemek
Adım Adım Podcast Yüklemek

Gerekli kriterlere uygun içeriklerimizi hazırladık değil mi? E, şimdi podcast para kazanmak için ideal ama ben bunları nasıl yükleyeceğim diyorsanız okumaya devam edin. Sizlere adım adım spotify podcast yükleme aşamalarını sıraladım:

 • İlk önceSpotify for Podcasters kısmından kullanıcı girişinizi yapın. Gelen ekranda “Let’s Go” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından kullanıcı sözleşmesini kabul edin ve “Link to RSS Feed” bölümüne Podcast RSS linkinizi yapıştırın. Bu da şu demek: Paylaşımlarınızı dağıtmak için gerekli web yayınınıza yükleme yapın.
 • Spotify RSS kontrolü yapıyor. Sonrasında yayın içeriğinize yönelik bilgileri giriyorsunuz. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru olarak tamamlayın.
 • Gelen ekran üzerinden de bütün bilgileri gözden geçirin ve “Submit” ile onaylayın.
 • Podcast üyeliğiniz oluştuktan sonra Spotify birkaç gün içerisinde sitenizi inceleyerek size geri dönüş yapıyor.
 • Podcastinizin yayınlanması için de 5 gün gibi bir süreye ihtiyacınız var. Bu sürede zaten inceleme gerçekleşiyor.
 • Onaylandığı durumda artık podcast para kazanmak için hazır.
Podcast İçin Gereken Beceriler
podcast para nasıl kazanılır

Spotify Podcast Karlı mı?

Spotify podcast internetten para kazanmak için son yıllarda oldukça popüler olan bir yöntem. Özellikle Spotify uygulaması üzerinden podcast yayınlayarak para kazananların sayısı çok fazla. Böyle baktığımızda Spotify podcast sonra derece karlı bir iştir

Podcast Yayını Yapılabilecek Platformlar

Spotify dışında en sık kullanılan podcast yayını yapabileceğiniz platformlar Google podcast ve Youtube podcast.

Advertisement

Podcast Kazancımı Nasıl Artırırım?

Uzun süredir podcast para kazanma yönteminiz aynı mı? Bunu daha da artırmak mı istiyorsunuz? O zaman şunu söyleyebilirim: Öncelikle, podcast para kazanma yöntemleri için sıraladığım maddelere dikkat etmeniz lazım. Bu maddeleri uygulamak size ciddi gelir kazandırabilir. Ama onların haricinde dolar üzerinden de para kazanmanız mümkün. Peki nasıl dolar kazanılır?

Eğer sponsor veya reklam vereniniz yabancı olursa bu fiyatlandırmayı dolar üzerinden yapmayı deneyebilirsiniz. Böylece geliriniz iki katına çıkabilir.

Bunun dışında bazı ek hizmetler sunabilirsiniz. Peki bu ek hizmetler neler?

 1. Podcast kapak görseli tasarlayabilirsiniz. Eğer çizimle ve grafikle aranız iyiyse kendi podcast yayınınız haricinde kapak görselleri tasarlayabilirsiniz.
 2. Aynı şekilde podcast programının logo ve kurumsal kimliğini tasarlayabilirsiniz.
 3. Başka bir podcast yayını için seslendirme yapabilirsiniz. Bu da ciddi anlamda gelir kazanmanıza yardımcı olur. Yani aylık kazancınız 9.500 – 12.000 TL‘yi bulabilir.

Dolar üzerinden para kazanmak istiyorsanız Dolarla Para Kazanma yazımıza bir göz at istersen…

Online para kazanma son dönemlerde gerçekten çok popüler. Bu yüzden podcast para kazanmak için ideal olacak. Aklınıza yattıysa neden  siz de bir podcast yayını yapmıyorsunuz? Başladıktan sonra spotify para kazanma için gerçekten iyi bir yol olacak.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE!

müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında neler duydunuz? Hazır olun çünkü bu yazıda sizlere gerçekten şarkı dinleyerek para kazanmanın yollarını sunacağım. Bu içerikte Radioearn ile para kazanma detaylarını da öğreneceksiniz. Siz de, müzik dinleyerek nasıl para kazanabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm sorularınızın cevabı bu yazıda. Müzik dinle para kazan sistemini çok seveceksiniz. 🙂 Yani gerçekten müzik […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Youtube, Amazon, Trendyol!

yorum yaparak para kazanma

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Ya da ek gelir mi arıyorsunuz? O halde size bir önerim olacak… Yorum yap para kazan! Evet yanlış okumuyorsunuz. Yorum yaparak para kazanmak son dönemin popüler işleri arasında. Yorum yaz para kazan sistemi nedir? Açıkladık! Yaşadığımız çevrimiçi dünyada para kazanma yöntemleri gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak sürekli yeni yöntemler çıkıyor. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.