finansportali.net

İŞ BULMA

Radyoloji Teknikeri Maaşları – 2023 Devlet ve Özel Hastane

radyoloji teknikeri maaşları

Radyoloji Teknikeri olmak isteyenler için en güncel bilgiler burada! Radyoloji Teknikeri Maaşları 2023’te ne kadar? Yeni bilgiler ile birlikte aktaracağım.

Bu yazımda sizlerle Radyoloji Teknikeri olmaktan, Radyoloji Teknikeri maaşları devlette ve özel hastanelerde ne kadar açıklayacağım. Ayrıca iş ilanlarından da bahsedeceğim.

Son zamanların gözde mesleklerinden biri olan Radyoloji Teknikerlerine dair her şeyi öğrenmeye hazır mısınız? Evet dediğinizi duyar gibiyim… Hadi başlayalım 🙂

Advertisement

Radyoloji Teknikeri Ne İş Yapar?

Radyoloji Teknikeri Ne İş Yapar
Radyoloji Teknikeri Ne İş Yapar

Her sağlık kurumunda mutlaka bir Radyoloji Teknikerine ihtiyaç vardır. Bu sebeple sağlık kurumlarında Radyoloji Teknikerinin, bir diğer adıyla tıbbi görüntüleme teknikerlerinin yeri oldukça önemlidir diyebiliriz. Aslında biz de bu mesleğe çok uzak değiliz. Hepimiz hayatımızın bir noktasında röntgen çektirmişizdir öyle değil mi?

Doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının hastalığı teşhis etmesine ve tedavi etmesine yardımcı olan görüntüleri sağlamak için çalışan görevlilere Radyoloji Teknikeri denir. Radyoloji Teknikerlerinin amacı,

 • Hastalığın teşhis edilmesine yardımcı olmak ve
 • Hastayı röntgen cihazındaki radyasyondan korumaktır.

Bankacı Nasıl Olunur? Sorunun cevabını linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Üstelik tüm güncel maaş bilgileriyle…

Radyoloji Teknikeri Nasıl olunur?

Radyoloji Teknikeri Nasıl olunur
Radyoloji Teknikeri Nasıl olunur

Radyoloji Teknikeri olmak için yükseköğretim kurumlarının Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümünden mezun olmanız gerekiyor. Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümünün 2 yıllık bir eğitim süreci oluyor. Bölümden mezun olur olmaz Radyoloji Teknikeri unvanına kavuşabilir ve çalışma hayatına başlayabilirsiniz.

2023 yılı Tıbbi Görüntüleme Teknikeri başarı sıralamaları yayınlandı! Radyoloji Teknikeri olabilmek için Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümünün taban ve tavan puanlarını inceleyebilirsiniz. ÖSYM ve YÖK üzerinden puan sıralamalarına ulaşabilirsiniz.

Çok para kazandıran mesleklerden biri olan CEO’luğun püf noktalarını öğrenmek ister misiniz? Hadi, CEO Nasıl Olunur yazımıza gelin, detayları öğrenin.

Radyoloji Teknikeri İş Olanakları

Radyoloji Teknikeri İş Olanakları
Radyoloji Teknikeri İş Olanakları

Radyoloji Teknikeri olmak isteyenler elbette bu mesleğin iş olanaklarını da öğrenmek istiyor. Tıp alanındaki en gözde mesleklerden biri olan Radyoloji Teknikerliği için tüm iş olanaklarından size bahsedeceğim.

Neredeyse hepimizin mahallesinde birer hastane var. Üstelik bunlar hem devlet hem de özel olarak birbirlerinden ayrılıyorlar. Ayrıca diş, estetik ve ortodonti gibi bölümlerde de klinikler hizmet veriyor. Tüm bunların birer Radyoloji Teknikerine ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz?

Evet, doğru okudunuz. Siz de biraz düşününce gittiğiniz her hastane ya da klinikte bir Radyoloji Teknikerinin çalıştığını fark edebilirsiniz. Gelelim Radyoloji Teknikeri iş olanaklarına… Aşağıdaki maddelere göz attığınız zaman sizler de bu mesleğin ne kadar çok olanağı olduğuna şahit olacaksınız 🙂

Advertisement

Radyoloji Teknikeri İş Olanakları

 • Özel Hastaneler,
 • Devlet Hastaneleri,
 • Özel Tıp Merkezleri,
 • Özel Görüntüleme Merkezleri,
 • Üniversite Hastaneleri,
 • Klinikler.

Görmüş olduğunuz kurum seçeneklerinde bir Radyoloji Teknikeri kolaylıkla iş bulabilir. Radyoloji teknikeri maaşı ne kadar? Artık öğrenebiliriz.

Kadın okuyucularımızın dikkatine! Kadınlar İçin Meslekler yazımıza göz atarak en iyi ve havalı mesleklere sahip olabilirsiniz.

Radyoloji Teknikeri Maaşları 2023

Radyoloji Teknikeri Maaşları 2021 GÜNCEL
Radyoloji Teknikeri Maaşları 2023

Radyoloji Teknikeri olmak isteyenlerin en çok merak ettiği nokta: maaşlar! Şimdi sizlerle Radyoloji Teknikeri Maaşlarını paylaşacağım. Bu yazımdan sonra bir Radyoloji Teknikleri Maaşları hakkında çok fazla bilgiye sahip olacaksınız 🙂

Radyoloji Teknikerlerinin maaşları, görev sürelerine göre değişiklik gösteriyor. Deneyimli bir Radyoloji Teknikeri ile yeni başlayan bir Radyoloji Teknikeri elbette aynı maaşı almıyor. Hadi şimdi radyoloji teknikeri maaş devlet ve özel hastanelerde ne kadar? Öğrenelim.

En güncel Özel Güvenlik Nasıl Olma Şartları için tıklayın! Özel Güvenlik olmak için gereken her şeyi öğrenin.

Radyoloji Teknikeri Maaşları Devlet 2023

Devlet hastanesinde çalışmak, her Radyoloji Teknikerinin hayalidir diyebiliriz. Çünkü diğer özel sağlık kuruluşlarına göre devlet hastaneleri daha fazla maaş ödemesi yaparlar.

Fakat devlet hastanelerinde Radyoloji Teknikeri olabilmek için yalnızca 2 yıllık Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümünü okumuş olmak yetmez. Bir de KPSS’ye girmeniz gerekir. KPSS sınavı ile devlet hastanelerine atanarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Advertisement

EK BİLGİ: Özel sağlık kuruluşları için KPSS detayı geçerli değildir. Orada mezun olur olmaz iş başvurusu yaparak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Radyoloji Teknikeri Maaşları devlet için en düşük 10.625 TL’den başlar. Ayrıca bu maaşın içinde aile yardımları da dahil edilir. Eğer yardıma muhtaç bir aileniz varsa, başlangıç maaşınızda artış olabilir.

 • Yeni mezun bir Radyoloji Teknikeri: 10.625 TL
 • 5 yıllık Radyoloji Teknikeri maaşı: 12.700 TL
 • 10 yıllık Radyoloji Teknikeri: 14.700 TL

Radyoloji Teknikeri Maaşları Özel Hastane 2023

Özel Hastane Radyoloji Teknikeri Maaşları 2022
Özel Hastane Radyoloji Teknikeri Maaşları 2023

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri mezunu olan her Radyoloji Teknikeri özel hastanelerde iş bulabilir.

Bir özel hastanede Radyoloji Teknikeri Maaşları 8.500 TL ile 10.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu aradaki farkın sebebini hemen açıklayayım.

Yeni mezun Radyoloji Teknikeri ile mesleğinde yıllarını geçirmiş bir teknikerin maaşı aynı planlanmaz. Radyoloji Teknikerliği mesleğinde deneyimin çok büyük bir önemi vardır. Bu sebeple işe yeni başlayan Radyoloji Teknikeri Maaşları genellikle en az asgari ücret olan 8.500 TL’den başlar.

Advertisement
 • 5 yıllık özel hastane Radyoloji Teknikeri Maaşları: 10.000 TL
 • 10 yıllık özel hastane Radyoloji Teknikeri Maaşları: 11.000 TL

Radyoloji maaşları için gerekli bilgilere artık sahipsiniz.

Radyoloji Teknikerleri Ek Ödemeleri 2023

Radyoloji Teknikeri Maaşları 2023 devlet ve özelde ne kadar öğrendiğimize göre ek ücretlere geçebiliriz. Ek ödemeler, maaşların bütçesine oldukça etki edebiliyor. Bu ek ödemeler; medeni durum, çocuk sayısı, mesleki deneyim yılı gibi noktalarla belirleniyor.

 • Eşi çalışmayan bir Radyoloji Teknikerinin maaşına aile yardımı olarak 414,43 TL ekleniyor.
 • Radyoloji Teknikerinin 6 yaşından küçük çocuğu varsa, 90 TL çocuk yardımı ödeniyor.
 • Radyoloji Teknikerinin 6 yaşından büyük çocuğu varsa, 46 TL ödeme yapılıyor.
 • Eşi çalışmayan ve 6 yaşından küçük çocuğu olan Radyoloji Teknikerine ek olarak 410 TL + 90 TL = 500 TL ödeme yapılıyor.

Ayrıca Radyoloji Teknikeri Maaşları hesaplanırken teknikerin eğitim seviyesi, deneyim yılı ve mesleki başarıları da göz ardı edilmiyor. Mesai saatlerinde aktif çalışan Radyoloji Teknikerlerine çalıştığı kurum tarafından ek teşekkür ödemesi de yapılabiliyor. Tıbbi görüntüleme teknikeri maaşları bu şekilde.

Radyoloji Teknikeri İş İlanları

Radyoloji Teknikeri İş İlanları
Radyoloji Teknikeri İş İlanları

“Radyoloji Teknikeri oldum. Peki şimdi ne yapmalıyım?” Bu soru Görüntüleme Teknikleri mezunu olan herkesin kafasında! Şimdi size nasıl iş bulacağınızdan bahsedeceğim ve bu soru işaretini aklınızdan sileceğiz. Hazır mısınız?

Bir Radyoloji Teknikeri 2 şekilde iş bulabilir.

 1. Fiziksel olarak bir kurumu ziyaret ederek CV bırakır.
 2. İnternet üzerinden iş ilanlarına CV gönderir.

Günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden biri internet üzerinden iş ilanlarına başvurmak. Bunun için Kariyer, Eleman ve indeed gibi online iş ilanlarının paylaşıldığı sitelere göz atabilirsiniz. Burada aradığınız pozisyonu belirleterek bildirimler oluşturabilirsiniz.

Örneğin, “Radyoloji Teknikeri İş İlanları” bölümü için bildirim açabilirsiniz. Böylelikle her yeni Radyoloji Teknikeri iş ilanında cep telefonunuza SMS ya da e – posta adresinize bir mail gönderebilirler. Ne kadar basit değil mi?

Ayrıca fiziksel olarak çalışmak istediği kurumla kendisi görüşmek isteyenler, iş görüşmelerinde ilk intiba çok önemlidir. Çalışmayı düşündüğünüz sağlık kuruluşuna uygun bir kıyafetle gidebilir ve insan kaynaklarına CV bırakabilirsiniz.

Advertisement

Mesleki bilgilerinizi paylaşarak para kazanmak ister misiniz? Udemy’den Para Kazanmak başlıklı yazımızı okuyarak çalışırken ekstra para kazanmaya devam edebilirsiniz 🙂

Radyoloji Teknikerliği Sıkça Sorulan Sorular

Radyoloji Teknikerliği Sıkça Sorulan Sorular
Radyoloji Teknikerliği Sıkça Sorulan Sorular

Son olarak Radyoloji Teknikeri olmak isteyenlerin sıklıkla merak ettiği soruları yanıtlamak istedim. Daha fazlasını merak ediyorsanız YORUM bırakabilirsiniz 🙂

Radyoloji Teknikeri Kaç Saat Çalışır?

Radyoloji Teknikerleri, radyasyon kullanarak işleri yaptıkları için uzun mesai şartlarına maruz kalmazlar. Bir Radyoloji Teknikerinin günlük mesai saati 5 saat olarak belirlenmiştir.

Radyoloji Teknikeri Nöbet Tutar Mı?

Radyoloji Teknikerlerinin yaptıkları iş sağlık açısından oldukça yorucu olabilmektedir. Buna bağlı olarak ek mesaiye asla kalmazlar. Yalnızca sadece acil tanı ve tedavinin gerektiği noktalarda nöbet tutabilirler. Aksi taktirde bir Radyoloji Teknikerinin nöbet tutması mümkün değildir.

Radyoloji Teknikeri ile Tıbbı Görüntüleme Teknikeri farklı mı?

Radyoloji Teknikeri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri mezunu olduğu için bazen Tıbbı Görüntüleme Teknikeri de denebilmektedir. İki birbirinden farklı meslekler değildir.

Radyoloji şua izni kaç gün?

Şua izni günümüzde sağlık izni olarak kullanılıyor. Bu sağlık izni ise hastanelerin radyoloji bölümünde çalışan için biraz daha farklı uygulanıyor. Radyolojik ışınlara maruz kalınan ya da kalınma riski yüksek olan bölümlerde çalışanlar, yıllık izin hakkına ek olarak 4 haftalık izin kullanabiliyor.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Makedonya Vatandaşlığı Almak – 2023 Detaylı Başvuru Süreci! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

İŞ BULMA

Bim Çalışma Şartları 2023 | Çalışma Saatleri ve Maaşları!

bim çalışma şartları

Türkiye’de markette çalışmak isteyen binlerce kişi var. En çok araştırılan konu ise Bim personel alımı yapıyor mu? Sizler için Bim çalışma şartları incelemesi yaptık! Bim’e girmek için şartların tamamını öğreneceksiniz… Ek olarak zamlı haliyle güncel Bim maaşları 2023 bilgilerini açıklayacağız. Bim’de çalışmak zor mu? Çalışma saatleri nasıl? Hepsine değindik… Bim part time çalışma saatleri ilginizi […]

Okumaya devam et

İŞ BULMA

Gürcistan İş İlanları 2023 | Kariyer Siteleri ve İş İmkanları

gürcistan iş ilanları

Gürcistan iş ilanları arayışında mısınız? Sizler için kariyer sitelerini ve nasıl iş başvurusu yapacağınızı anlatacağız! Gürcistan’da çalışmak istiyorum diyorsanız, bu içerik tam olarak size göre… Gürcistan iş olanakları bakımından oldukça iyi durumda ülkelerden birisidir. Ancak vasıflı işlerde şansınız daha fazla… Gürcistan iş fırsatlarını şimdi inceleyin! Gürcistan’a çalışmak için gitmek, pek çok durum için oldukça mantıklı […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.