finansportali.net

PARA KAZANMA

Seslendirme Yaparak Para Kazanma I EN AZ 10.000 TL Kazanç!

seslendirme yaparak para kazanmak

Her geçen gün farklı para kazanma yolları ortaya çıkıyor. Size şimdi önereceğim iş fırsatı da oldukça karlı… Filmlere, kitaplara, animasyonlara seslendirme yaparak para kazanma fikri kulağa nasıl geliyor? Eğer sesinize güveniyorsanız harika bir iş önerisinde bulunacağım.

Sesinle para kazanma zamanı! Bir ayda en az 6.000 TL kazabilirsiniz.

Seslendirme ve dublaj yaparak para kazanma oldukça tercih edilen bir yöntem. Özellikle e-kitaplara ya da podcast gibi uygulamalara seslendirme yapmak çok popülerleşti. Hatta iyi haber şu ki evden seslendirme yaparak para kazanmak dahi mümkün! 

İşte bütün detaylarıyla seslendirme ile para kazanma yöntemleri… 😉

Nasıl Seslendirme Yapılır?

Nasıl Seslendirme Yapılır
Seslendirme nasıl yapılır?

Gelelim “seslendirme nasıl yapılır?” mevzusuna… En başta seslendirme yaparak para kazanmak için uygun bir ortamınız olması gerekiyor. Uygun ortamı da seslendirme yaparken kullanacağınız ekipmanlarla sağlayabilirsiniz. Evde seslendirme yapmak istiyorsanız da bu konulara dikkat edin!

 • Ekipmanlarınız varsa seslendirme yapmanız oldukça kolay olacaktır.
 • Bunun için en iyi yöntem bir kayıt stüdyosu oluşturmaktır.
 • İyi bir mikrofonunuz olmalı. Sesinizi oldukça iyi bir şekilde yansıtabilmeli, sesi boğmamalı ve iyi duyulabilmeli.
 • r10.net, Bionluk gibi sitelere üye olabilirsiniz. Buna benzer sitelerde dublaj yaparak para kazanma şansı elde edebilirsiniz. Çünkü bu sitelerde birçok freelancer dublaj ve seslendirme yaparak para kazanma amacıyla ilan açıyor.
 • Bu siteler ayrıca ödenen paradan komisyon kesiyor ama yine de seslendirme yaparak para kazanma açısından iyi bir başlangıç olabilir. (Siteler önemli olduğu için detaylıca aşağıda bahsedeceğim.)
 • Sesinizi eğitmelisiniz. Bunu nasıl yapacağınıza dair detayları da bu yazının içerisinde açıklayacağım.

Size verilen işleri istenilen tarihte ve istenilen şartlara uygun olarak teslim ederseniz birçok iş alabilirsiniz.

Seslendirme Yapabileceğiniz Yerler

Seslendirme Yapabileceğiniz Yerler
seslendirme ile para kazanmak

“Seslendirme işi arıyorum” diyorsanız ve seslendirme yaparak para kazanmak istiyorsanız o zaman size alternatif yerlerden bahsedeyim.

İşte dublaj ve seslendirme işleri için çalışma yapabileceğiniz yerler:

Advertisement

1. Animasyon- Televizyon Seslendirmesi

Seslendirme başvurusu yapabileceğiniz yerler arasında en yaygını televizyonlardır. Eğer siz işinizde profesyonelseniz o zaman bu iş için kesinlikle uygun bir aday olabilirsiniz.

Televizyonlarda yayınlanan yabancı diziler veya filmler için düzenli olarak dublaj yapılması gerekiyor. Aynı şekilde animasyonlar için de ses tonu ve diksiyonu iyi olan kişiler aranıyor.

Eğer sizin sesiniz de bunun için uygunsa kesinlikle seslendirme başvurusu yapabilirsiniz.

2. Reklamcılık Seslendirmesi

Seslendirme yaparak para kazanma yollarından bir diğeri de reklamlardır. Reklam filmlerinde bazen ön planda görüntü olmasına rağmen o reklamı seslendiren başka bir ses daha oluyor. İşte bu noktada siz devreye giriyorsunuz.

Advertisement

Reklam filmlerinde akılda kalıcı ve etkileyici ses tonuna sahip kişiler seslendirme yapıyor.

Reklam seslendirme iş ilanları için de reklam ajanslarını araştırabilirsiniz ya da Bionluk benzeri siteleri takip edebilirsiniz. Bu işlerden de oldukça iyi para kazanabilirsiniz.

seslendirme sanatçılığı
kitap seslendirme işi

3. Kitap Seslendirme ile Para Kazanmak

Son zamanlarda sesli kitap okuyarak para kazanma popüler. Özellikle görmeyen arkadaşlarımız için kitap seslendirmeleri yapılıyor. Bu yüzden siz de e-kitaplarla ya da kitap seslendirmesi yaptırmak isteyen bir yerle iletişime geçebilirsiniz. Böylece sesli kitap okuyarak oldukça iyi paralar kazabilirsiniz.

Storytel sitesi tamamen sesli kitapların dünyasına girebileceğiniz bir site. Eğer kitap seslendirme yaparak para kazanma fikriniz varsa bu site çok hoşunuza gidecek. Storytel iş başvurusu yapmak için mail atabilirsiniz. Aylık üyelik ücreti ödeniyor ama ücretsiz denemesi de bulunuyor. 

Kitap seslendirme ne kadar kazanıyor? diye soranlar var. Bu tamamen yaptığınız işin zorluk derecesine bağlı. Ne kadar uzun seslendirme yaparsanız, o kadar kazanırsınız. Kazanç kısmına yazının ilerleyen bölümlerinde ayrıca değineceğim.

4. Masal Seslendirme İşi

Bayanların evde para kazanma yolları için tavsiye edebileceğim bir başlık. Masal seslendirme işi de aslında sesli kitap okumaya benziyor. Ama buradaki fark, bir çocuğa dinletileceği için ses tonunuzun ve diksiyonunuzun ona göre ayarlanması gerekiyor. Genellikle kadınlara bu tarafta daha çok ihtiyaç duyuluyor diyebilirim. Çünkü daha ince sesler gerekiyor.

Advertisement

Buna göre bazı ajanslar masal seslendirme işi  yapacak ses sanatçıları arıyor. Siz de bunları bularak hemen başvuru yapabilirsiniz. Evimde para kazanmak istiyorum diyenler için mükemmel bir fırsat. Seslendirme yaparak para kazanma detaylarına devam edelim… 🙂

Seslendirme Yapmak İçin Şartlar

Seslendirme Yapmak İçin Şartl
evde seslendirme yapmak

“Seslendirme yapmak istiyorum” diyenler dikkat! Seslendirme ve dublaj işi yapmak için nasıl şartlar gerekiyor? Kimler seslendirme yapabilir?

Aslında seslendirme yaparak para kazanma sürecini biraz da olsa anlattım. Ama şimdi detaylı bir şekilde ele alacağım.

 • Seslendirme yapmak demek “Sesinle para kazan” demek. Bu yüzden sesinizi çok iyi bir şekilde eğitmelisiniz.
 • Seslendirme için eğitim alabileceğiniz birçok kurs bulunuyor.
 • 2010 yılında da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Seslendirme ve Dublaj Bölümü açıldı. Buraya başvuru yaparak sesinizi eğitebilirsiniz.
 • Diksiyon eğitimi almalısınız. Ses eğitimi dediğimizde aslında diksiyon eğitimini de kapsıyor fakat yine de diksiyon son derece önemli.
 • Dublaj ve seslendirme yaparak para kazanmak isteyenler için  bir yaş sınırı da bulunmuyor: “15 yaşındayım para kazanmak istiyorum” diyenler de bu işi yapabilir, 35 yaşındayım diyen birisi de yapabilir, Bu tamamen sizin yeteneğinize bağlı. Tabi ki bir de müşterinin istediği işe…

Seslendirme sanatçısı olmak için ne yapmak gerekir? Artık biliyorsunuz… Kendinize bu konuda güveniyorsanız, harekete geçmeye hazır olun. Hadi şimdi bu işten ne kadar para kazanabileceğinizi görelim!

Ayrıca okuyabilirsiniz: Twitch Para Kazanma

Seslendirme Yaparak Ne Kadar Kazanırsınız?

Seslendirme Yaparak Ne Kadar Kazanırsınız
seslendirme ücretleri

Dublaj ve seslendirme yaparak oldukça iyi kazanç elde ediyorsunuz. Peki tam olarak dublaj sanatçıları ne kadar kazanıyor? Seslendirme yapanlar ne kadar kazanıyor?

Aslında dublaj ve seslendirme ücretleri ile ilgili net olarak bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü seslendirme için ödenen paralar; firmalara ya da kişilere göre değişim gösteriyor.

Advertisement

Örneğin X firması size bir reklam için seslendirme işi verdi. 2 dakikalık bir reklam seslendirmesi için 300 TL verebilir. Benzer bir işi Y firması size 1.000 TL’ye yaptırabilir.

Eğer yabancı siteler aracılığıyla bir iş bulduysanız kesinlikle daha karlı olacaktır.  İnternetten seslendirme yaparak para kazanmanızı hızlandıracak en iyi yol bu. Örneğin tek bir iş için 100 dolar teklif edilebilir. TL’ye çevirdiğiniz zaman elde edeceğiniz para, 1.801 TL olacak. Yurt dışından birkaç iş alarak bile oldukça iyi paralar  kazanabilirsiniz.

Yani buradan yola çıkarak sadece dublaj ve seslendirme yaparak kazanabileceğiniz miktar bir ayda en az 10.000 TL – 15.000 TL oluyor. Ne kadar çok iş alırsanız kazancınızı artırmak mümkün. Hem de kendi işinizin patronu olarak!

Seslendirme sanatçıları ne kadar kazanıyor sorusunu da cevapladığıma göre şimdi diğer önemli konuya geçebilirim. 🙂

Seslendirme İşi Yapabileceğiniz Siteler

Evde otururken nasıl para kazanılır? Diye düşünmenize gerek yok… Sizlere bahsedeceğim siteler sayesinde seslendirme işleri alabilirsiniz. Dublaj ve seslendirme iş ilanları nerede bulabilirim diyorsanız da merak etmeyin, bu konuda da size yardımcı olacağım. Hem ücretli siteleri hem de ücretsiz siteleri sizler için araştırdım. Online internetten para kazanma için hepsi harika siteler.

Advertisement

Okumaya  devam edin. 🙂

Ücretli Siteler

Ücretli Siteler
Seslendirme Yaparak Para Kazanma Siteleri

Seslendirme ve dublaj işi yaparak para kazanmak için aşağıda sıralayacağım siteleri incelemelisiniz. Aralarında hem yabancı hem de Türkçe siteler mevcut. Evde seslendirme yapmak isterseniz, bahsedeceğim sitelerden faydalanın!

NOT: Ücretli siteler arasında en popülerleri daha çok yabancı siteler… Bu yüzden yabancı dilinizin son derece iyi olması gerekiyor. Çünkü burada yapacağınız bütün seslendirmeler yabancı dilde olacak. Eğer İngilizceniz çok iyiyse ve telaffuz sorununuz da yoksa mutlaka bu sitelere bakmalısınız. Diğer sitelere oranla daha fazla gelir sağlayabilirsiniz.

1- Voices.com

İlk bahsedeceğim site voices.com. Bu site ses sanatçılarını ve müşterileri bir araya  getiren en büyük ağlardan birisi. seslendirme işleri ile para kazanmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir yer. Son derece profesyonel bir site. Üyeliği aslında ücretsiz yapabilirsiniz ama bir projede yer almak ve para kazanmaya başlamak için bir davet almanız gerekiyor.

Daha sonra da seçmelere katılabilmek için 500 dolar ücret ödemeniz lazım. Eğer iş olumlu olursa zaten bu paranın en az iki katı kazanıyorsunuz. Örneğin, 60 saniyelik bir reklam seslendirmesi için 250 dolar kazanabilirsiniz.

2- Voice123

Bir diğer site de yine fazlasıyla profesyonel olan voice123. Bu site hem dublaj yaparak para kazanma isteği olanları hem de müşterileri bir araya getiriyor. İlk üyeliğiniz ücretsiz fakat dublaj iş ilanları için seçmelere katılamazsınız. Bunun için üyelik ücreti olan 395 doları ödemeniz gerekiyor. Voices.com da olduğu gibi bu sitede de davet edildiğinizde ya da platinum iş aldığınızda üyelik ücreti alınıyor.

Advertisement

3- Upwork

Upwork sitesi freelancer sitesidir. İşleyiş tarzı Fiverr ile benzerlik gösteriyor. Hesabınızı ücretsiz oluşturabilirsiniz ve bu sitede birçok alanda iş ilanı açma şansınız var. Sadece seslendirme yaparak para kazanma değil yazı yazarak, müzik dinleyerek para kazanma ya da benzer  birçok seçenekle de para kazanma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Ama tabi ki açılmış olan ilanlara başvurmak için tanesi 0.15 dolara satılan “connects” almanız gerekiyor. Ayrıca Freelance Plus üyeliği istiyorsanız bunun da ücreti aylık 15 dolar.

seslendirme yaparak para kazanma
seslendirme yaparak para kazanma

4- Bionluk

Bionluk çeşitli iş ilanlarının bulunduğu bir freelancer sayfasıdır. İlk üyeliğiniz sırasında sadece 10 TL ödemeniz gerekiyor. Sonrasında başka bir ödeme yapmıyorsunuz. Her aldığınız iş ödeme sonunda hesabınızda birikiyor. Eğer siz birileriyle iletişime geçmek isterseniz de ilk konuşma başlatan siz olduğunuz için 10 coins alıyor.

Ayrıca her yaptığınız işte coinsleriniz birikiyor ve daha sonrasında bunları yeni konuşmalar için ya da öne çıkmak için kullanabiliyorsunuz. seslendirme yaparak para kazanmak için ücretsiz sitelere de göz atalım.

Bu yazı da hoşunuza gidebilir: Evden Para Kazanma

Ücretsiz Siteler

1- Fiverr

Fiverr sayesinde deneyimli ya da deneyimsiz olmanız önemli değil. Sadece işinizi çok iyi yapmanız gerekiyor. Bu site deneyim konusuna çok dikkat etmediği için iş bulabileceğiniz en büyük sitelerden birisi. Bu yüzden seslendirme işleri bulmanız kolay olacaktır. İşverenler “Seslendirme sanatçıları aranıyor” şeklinde ilan açıyor.

Advertisement

Böyle bir ilana rahatlıkla başvurabilirsiniz. Ama başlangıç için ücretler biraz düşük olabilir. Daha sonrasında siz öne çıktıkça bu fiyatlar artacaktır.  İnternet ile para kazanmak gördüğünüz gibi çok çeşitli…

2- Voiver

Ücretsiz bir platform olan Voiver, profesyonel dış ses sanatçıları için sürekli ilan açıyor. Buraya üye olup siz de seslendirme yaparak para kazanabilirsiniz. Diğer sitelerde olduğu gibi seçmelere katılma söz konusu değil. Bahsettiğim siteler sayesinde evden seslendirme yaparak para kazanma şansınız daha fazla.

Hızlıca göz atabilirsiniz: Yorum Yaparak Para Kazan

2023 Seslendirme İş İlanları

seslendirme başvurusu
seslendirme yapmak istiyorum

Sizlere seslendirme yaparak para kazanmak isteyenler için yukarıda siteler paylaştım. Bu sitelerden işler alabilirsiniz. Peki seslendirme iş ilanları 2023 için ne yapmak gerek? Bazı firmalar, ajanslar sitelerden hizmet almak yerine direkt iş ilanı oluşturabiliyorlar. Seslendirme başvurusu için aşağıda sıralayacağım sitelerdeki iş ilanlarına bakın.

 1. İsinolsun.com
 2. Kariyer.net
 3. Sesizi.com
 4. Seslendirmeajansi.com

Sizlere seslendirme ve dublaj işi yaparak para kazanmak için bilmeniz gerekenleri sıraladım. Konu ile alakalı aklınıza takılan sorular varsa aşağıya YORUM olarak bırakabilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş sağlayacağım. 🙂

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE!

müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında neler duydunuz? Hazır olun çünkü bu yazıda sizlere gerçekten şarkı dinleyerek para kazanmanın yollarını sunacağım. Bu içerikte Radioearn ile para kazanma detaylarını da öğreneceksiniz. Siz de, müzik dinleyerek nasıl para kazanabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm sorularınızın cevabı bu yazıda. Müzik dinle para kazan sistemini çok seveceksiniz. 🙂 Yani gerçekten müzik […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Youtube, Amazon, Trendyol!

yorum yaparak para kazanma

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Ya da ek gelir mi arıyorsunuz? O halde size bir önerim olacak… Yorum yap para kazan! Evet yanlış okumuyorsunuz. Yorum yaparak para kazanmak son dönemin popüler işleri arasında. Yorum yaz para kazan sistemi nedir? Açıkladık! Yaşadığımız çevrimiçi dünyada para kazanma yöntemleri gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak sürekli yeni yöntemler çıkıyor. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.