finansportali.net

PARA KAZANMA

Shutterstock Para Kazanma – 2023 KAZANÇ TABLOSUYLA!

shutterstock para kazanma

Sizlere keyifli ve bol kazançlı bir para kazanma yöntemiyle geldim! Fotoğraf çekmekle aranız nasıl? Bir nevi hobinizle para kazanmanızın yolunu sizlere sunacağım. Shutterstock para kazanma yöntemiyle birlikte çektiğiniz fotoğraflardan para kazanabileceksiniz!

Shutterstock nedir? Sizlere detaylı şekilde anlatacağım. Sonrasında ise Shutterstock’tan nasıl para kazanılır? Adım adım anlatacağım.

Üstelik Shutterstock kazanç tablosu ile bu işten ne kadar para kazanacağınızı da anlatacağım. Lafı daha fazla uzatmıyorum ve ayrıntılara geçiyorum! 🙂

Advertisement

Shutterstock Nedir?

shutterstock nedir
shutterstock nedir

Shutterstock para kazanma adımlarından önce sizlere kısa Shutterstock nedir? Bundan bahsedeceğim. Shutterstock dünyanın birçok ülkesinde kullanılan bir stok fotoğraf, video, vector, müzik sağlayıcısıdır.

Yazının ilerleyen kısımlarında sizlere stok fotoğraf konusunu ele alarak para kazanma fırsatından bahsedeceğim. Zira hızla dijitalleşen dünyada kaliteli ve lisanslı fotoğrafların çok önemli olduğunu görüyoruz.

Shutterstock aracılığıyla dünyanın dört bir yanından insanlar buradan fotoğraf indiriyor. İndirilen her fotoğraf için de ödeme yapılıyor. Çektiğiniz fotoğrafları bu siteye yükleyerek siz de dolarla para kazanmaya başlayabilirsiniz! Nal mı? Detaylar aşağıda…

Shutterstock Fotoğraf Yükleme Ücretli mi?

Hayır, çektiğiniz fotoğrafları Shutterstock’a ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz. Hesap açmak, kullanmak tamamen ücretsizdir.

Shutterstock Güvenilir mi?

shutterstock güvenilir mi
shutterstock güvenilir mi

Shutterstock’tan para kazanmak isteyenlerin akıllarında “Güvenilir mi?” sorusu olduğunu biliyorum. Yukarıda bahsettiğim gibi Shutterstock dünyanın birçok noktasında kullanılıyor. Kişiler ücret ödemesi yaparak fotoğrafınızı indiriyor.

Ücret direkt site aracılığıyla gerçekleşiyor ve site hesabınıza komisyon ödemesini anında sağlıyor. Shutterstocks ne kadar kazandırıyor? Yazının devamında kazanç tablosu ile birlikte sunacağım. Bu bilgilerden hareketle, Shutterstocks tamamen güvenilir bir stok fotoğraf sitesidir. Fotoğraftan para kazanmak için kuşkusuz tercih edebilirsiniz.

Advertisement

Daha fazla fotoğraf çekerek para kazanmak için site arıyorsanız, ayriyeten yazmış olduğumuz yazıyı okuyabilirsiniz!

Shutterstock Para Kazanma Adımları

shutterstock para kazanma
shutterstock para kazanma

Shutterstock fotoğraf satmak ve para kazanmak için gelelim nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine… Shutterstock sayesinde ek gelir elde edebilir ve zamanla büyüyerek tamamen aylık geçiminizi sağlayacak kadar dahi para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun için Shutterstock para kazanma için adım adım ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğim.

1- İçerik Üretici Üyeliği Açın

Shutterstock para kazanma
Shutterstock para kazanma

Shutterstock para kazanma için sizlere ilk adımdan, son adıma kadar rehber olacağım. İlk olarak tabi ki üye olmanız gerekiyor. Ancak içerik üretici sayfasından üye olmanız gerekiyor.

Sonrasında mail adresinizi, isim soy isminizi, kullanıcıların göreceği ismi ve şifreyi girerek, 18 yaşında olduğunuzu kabuk eden bildiriyi işaretleyip, ileri diyorsunuz.

Girdiğiniz e – posta adresinize bir onay maili gelecek. Mailinizdeki linke tıklayarak hesabınızı onaylayacaksınız. Sonrasında giriş yaparak hesabınızı sorunsuz şekilde kullanabiliyorsunuz.

Advertisement

2- Bilgilerinizi Tamamlayın

üyelik tamamlama
üyelik tamamlama

Üye olduktan sonra adres girmeniz istenecek. Bu bilgileri verirken endişelenmenize hiç gerek yok çünkü tam tersi sitenin güvenilirliğini de aslında kanıtlıyor. Paranızı öderken bu bilgiler ışığında ödemeniz gerçekleşecek.

Özetle bilgilerinizi doğru şekilde tamamlamanız çok önemli. İş burada bitmiyor… Temel bilgilerinizi girdikten sonra tercih edilebilirliğinizi artırmak için bir de hesabınızı özelleştirmeniz gerek. Aşağıda anlattım.

3- Portföyünüzü Özelleştirin

shutterstock para kazan
shutterstock para kazan

Hesabınızı oluşturduktan sonra profilinize gittikten sonra profil gücünüzün sadece %5 olduğunu göreceksiniz. Profil gücünüzü artırmanız, insanların sizi daha çok göreceği anlamına gelir.

Çok iyi fotoğraflar yükleseniz dahi profiliniz güçsüzse, fotoğraflarınız insanların önüne düşmeyebilir. Bunun için yapmanız gereken sağ kısımda yer alan isminize girmek ve altındaki “portföyümü kişiselleştir” butonuna tıklamak.

Burada doldurabileceğiniz birçok kısım bulunuyor. Tarzlar, konular, kullandığınız ekipmanlar, profil fotoğrafı, biyografi, slogan gibi kısımları ne kadar çok tamamlarsanız, o kadar profilinizin gücü artacak.

İlginizi çekecek: Sermayesiz Para Kazanma

Advertisement

4- Shutterstock Fotoğraf Yükleme Yapın

shutterstock fotoğraf yükleme
shutterstock fotoğraf yükleme

Fotoğraf yüklemeden önce profilini başarılı şekilde doldurmanızın ne kadar önemli olduğunu artık biliyorsunuz. Şimdi asıl beklediğiniz kısma geldik. Shutterstock para kazanma için yapmanız gereken fotoğraflarınızı sisteme atmaktır.

Shutterstock fotoğraf yükleme için yapmanız gereken anasayfaya gitmek ve “İçerik yükle” butonuna tıklamak. Bu alanda basitçe kaç fotoğrafınızın olduğunu, kaç onay bekleyen fotoğrafın olduğunu vs. görüyorsunuz.

İçerik yükleye bastığınızda sizden dosya seçmenizi istiyor. Unutmayın, görseller .eps veya .jpg formatında olmalıdır. Aksi taktirde yüklenmezler. Sonrasında fotoğrafları “Gönderilecek” kısmında göreceksiniz. Peki sonra?

Fotoğrafları Ayrıntılandırın!

shutterstock fotoğraf yükleme
shutterstock fotoğraf yükleme

Fotoğtaflarınız “Gönderilecek” kısmına düştüğünde sıra ayrıntılandırmaya geliyor. Bunun için göndermek istediğiniz fotoğrafın üstüne tıklayın. Karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek.

İngilizce olarak alakalı anahtar kelimeler seçmeniz gerek. Diğer tüm bilgileri de tamamladıktan sonra Shutterstock fotoğraf yükleme işlemini tamamlamış olursunuz.

Onaylanma Süreci

shutterstock fotoğraf satmak
shutterstock fotoğraf satmak

Shutterstock para kazanma için en önemli süreçleri tamamlamayı artık biliyorsunuz! Shutterstock fotoğraf yükleme işleminden sonra fotoğraflarınız direkt olarak sisteme düşmüyor. Bir onaylanma süreci var. Uzmanlar tarafından fotoğraflarınız bir kaç gün içerisinde sisteme sisteme düşüyor. Artık onaylanan fotoğraflarınız indirildikçe para kazanacaksınız!

Shutterstock satış yapmak hakkındaki şu videoyu da ek olarak izleyebilirsiniz:

Advertisement

Shutterstock Ret Nedenleri

shutterstock fotoğraf satmak
shutterstock fotoğraf satmak

Shutterstock para kazanma için fotoğraf yüklediğinizde ret alabiliyorsunuz. Her fotoğraf onaydan geçemeyebiliyor. Bunun belli başlı nedenleri var… O nedenle fotoğraflarınızı yüklerken ret nedenlerini bilmenizde fayda var. Temel olarak Shutterstock ret nedenleri şunlardır:

Odaklama

Yüklediğiniz fotoğraflarla odak sorunu varsa onaylanmayacaktır. Eğer fotoğrafınızda hiç odaklanmayan bir nokta yoksa, odaklama sorunu olarak adlandırılır. En azından bir noktaya odak yapılması gereklidir.

Pozlama

Doğru pozlama yapılmış fotoğrafların ışık problemi yoktur. Eğer fotoğraflarınız aşırı aydınlıksa ya da karanlıksa pozlama sorunu barındırıyordur. Bu nedenle fotoğraflarınızı yüklerken pozlamasının düzgün olduğundan emin olun.

Daha farklı yatırımsız para kazandıran siteler arıyorsanız, sizlere hazırladığımız yazıya tıklayın!

Pikselasyon

Çektiğiniz fotoğraflar aşırı pikselliyse onaylanmayacaktır. Shutterstock profesyonel çekimlerin indirildiği bir platfoırmdur. Bu nedenle çekimlerin kaliteli olması gereklidir. Aşırı pikselli, çözünürlüğü düşük fotoğraflar onaylanmamaya sebep olur.

Ticari Markalar

Fotoğraflarınızda kesinlikle bir marka görünmemeli! Ticari markaları barındıran fotoğrafların olması fotoğrafın reddedilmesine sebep olur. Örneği nike bir ayakkabı fotoğrafta görünüyorsa, hiçbir sebep yokken fotoğraf reddedilmiş olur.

Advertisement

Hobilerden para kazanmak mümkün! Peki diğer en çok para kazandıran hobiler neler? Öğrenmek için yazımızı okuyun.

Shutterstock Ne Kadar Kazandırıyor?

shutterstock kazanç
shutterstock kazanç tablosu

Şimdi Shutterstock para kazanma için devam ediyoruz. Kazançlar çok merak ediliyor. Shutterstock ne kadar kazandırıyor? Öncelikle bu sizin seviyenize bağlı olarak değişiyor.

Toplamda 6 seviye var. Shutterstock’ta seviyenizi ise indirilen yani lisanslanan fotoğraflarınıza göre belirleniyor. İlk başladığınızda 100 indirmeye kadar seviye 1 sayılırsınız ve kazanç yüzdeniz %15 olur.

Bu da ortalama olarak bir indirme için 0,30 dolar demektir. Fotoğrafınız 3 kere indirildiğinde 3 dolar kazanmış oluyorsunuz. Seviyeniz arttıkça bahsettiğim kazançlar çok daha artacaktır.

Shutterstock Kazanç Tablosu

Shutterstock para kazanma konusunda artık bilgi sahibisiniz. Site sayesinde ne kadar kazanacağınızın seviyenize bağlı olduğunu söylemiştim. Peki oranlar seviyelere göre nasıl? Detaylarıyla Shutterstock kazanç tablosu aşağıdadır:

Advertisement
SeviyenizLisanslı fotoğraf sayısıKazanç yüzdesi
Seviye 1100%15
Seviye 2101 – 250%20
Seviye 3251 – 500%25
Seviye 4501 – 2500%30
Seviye 52.501 – 25.000%35
Seviye 625.000+%40
shutterstock kazanç tablosu

Shutterstock Fotoğraf Satmak için İpuçları

shutterstock fotoğraf satmak
shutterstock fotoğraf satmak

Sizlere Shutterstocks para kazanma için tüm detayları aktardım. Sitede başarılı olmak ve yüksek kazançlar elde etmek istiyorsanız size söyleyeceklerimi not alın. İşte Shutterstock fotoğraf satmak için ipuçları:

 • Fotoğraf çekerken tek pozla yetinmeyin. Benzer fotoğrafın birden fazla versiyonunu çekin.
 • Siteye ne kadar fazla yükleme yaparsanız, o kadar kazanırsınız. 10 fotoğraf yükleyerek para kazanmayı beklemeyin.
 • Fotoğraflarınızı profesyonel fotoğraf makinesiyle çekmeye özen gösterin.
 • Arama motorundan indirdiğiniz fotoğrafları yüklemekle zaman kaybetmeyin. Sistem bunu görecek ve fotoğrafa onayu vermeyecektir.
 • Konsept fotoğraflar düşünün.
 • Mutlaka gündemi takip edin, ona göre fotoğraflar yükleyin.
 • Siteye ilk girdiğinizde sabırlı olmaya çalışın. Burada başarıyı zamanla sağlayacaksınız.

Shutterstock Para Çekme

Shutterstock’ta artık para kazanıyorsunuz diyelim. Paranızı nasıl çekeceğinizi de merak ediyorsunuzdur. Hesap ayarları kısmından ödeme yönteminizi seçebiliyorsunuz. 3 yöntemle paranızı alabilirsiniz.

 • Paypal
 • Skrill
 • Payoneer

Paypal ve Skrill Türkiye’de kullanılamadığı için şu an kullanabileceğiniz tek yöntem Payoneer. Shutterstock para çekme için 35 dolara erişmeniz gerek. 35 dolara eriştiğinizde Payoneer hesabınıza kolayca çekim yapabilirsiniz.

Shutterstock Para Kazanma Vergi

Shutterstock para kazanma vergi
Shutterstock para kazanma vergi

Shutterstock para kazanma hakkında bilinmesi gereken önemli bir konu da vergidir. Bu platform üzerinden düzenli gelir elde ettiğiniz taktirde vergi vermeniz gerekiyor. Eğer işletme olarak kayıt olduysanız ve o şekilde satış yapacaksanız vergi numaranızı girmeniz gerekiyor.

Böylelikle gerçekleşen satışlardan vergileriniz otomatik olarak düşüyor. Eğer işletme değilseniz, satışlarınızdan yüzde 18 KDV alınır.

Bir önceki yazımız olan Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

1 Yorum

 1. mehmet balcı

  16 Aralık 2023 at 10:00

  kesinlikle bulaşmayın çok büyük tuzak. ben bulaştım ödeme yöntemi olarak payoneeri size zorunlu tutuyor ardından bir ödeme limiti var o ödeme limitine gelmeden ödeme alamıyorsunuz. aslında hiç ödeme alamıyorsunuz çünkü sistemi çok güzel tuzaklamışlar. Önce payoneere üye oluyorsunuz sonra shutterstock sitesine portfolyonuzu yüklüyorsunuz ardından ödeme limitinizin dolmasını bekliyorsunuz ki bu çok uzun bir süre alıyor. diyelimki ödeme limintiniz 25usd. parayı payoneer hesabınıza gönderiyorlar. payoneer de parayı sizin hesabınıza göndermesi lazım ama senelik ücret olarak sizden 30 usd alıyor ve size daha para gelmeden 5 usd içeridesiniz. yani bu sistem çok güzel bir tuzak ve bu tuzağa düşmeyin. kesinlikle para kazanamazsınız bu sistemde. benden söylemesi. verdiğiniz emeklere deymez ve sürekli kontrol etmek için girdiğizde ayırdığınız zamana da yazık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

PARA KAZANMA

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE!

müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında neler duydunuz? Hazır olun çünkü bu yazıda sizlere gerçekten şarkı dinleyerek para kazanmanın yollarını sunacağım. Bu içerikte Radioearn ile para kazanma detaylarını da öğreneceksiniz. Siz de, müzik dinleyerek nasıl para kazanabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm sorularınızın cevabı bu yazıda. Müzik dinle para kazan sistemini çok seveceksiniz. 🙂 Yani gerçekten müzik […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Youtube, Amazon, Trendyol!

yorum yaparak para kazanma

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Ya da ek gelir mi arıyorsunuz? O halde size bir önerim olacak… Yorum yap para kazan! Evet yanlış okumuyorsunuz. Yorum yaparak para kazanmak son dönemin popüler işleri arasında. Yorum yaz para kazan sistemi nedir? Açıkladık! Yaşadığımız çevrimiçi dünyada para kazanma yöntemleri gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak sürekli yeni yöntemler çıkıyor. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.