finansportali.net

ACİL PARA

Sivas’ta Senetle Borç Para Veren Yerler – 2021 Tam Liste!

Sivas'ta senetle borç para veren yeler

Zara, Şarkışla, Suşehri, Gemerek, Hafik, Divriği, Altınyayla, Akıncılar ve Doğanşar gibi Sivas’ta senetle borç para veren yerler, nereler? Daha fazla araştırma yapmayın. 2021 yılı Sivas senetle borç para verenler hakkında en güncel bilgileri sizler için tek tek sıraladım!

Maddi sıkıntıyı özellikle şu ekonomik krizde neredeyse herkes yaşıyor. Sivas iline özel olan bu yazımda acil nakit para ihtiyacı olan kişiler için Sivas merkezde ve ilçelerinde senetle para veren yerler ve şahıslar hakkında tüm detayları verdim.

” Sivas senetle borç para veriyorum ”

Cümlesini daha önceden duydunuz mu bilmiyorum ama lütfen her duyduğunuz yere gidip senet imzalamamanız gerektiğini belirtmeliyim.

Advertisement

Ayrıca elden borç para veren şahıslardan para almadan önce bu kişilerin yasa dışı işlem yapıp yapmadıklarını itinayla araştırınız. Türkiye’de tefecilerden senetle kredi ya da borç para almak büyük bir suçtur. Ben bu yazımda, yasal yollardan size Sivas’ta senetle kredi veren yerler hakkında gereken her şeyi sundum!

O zaman nakit paraya sıkışan kişiler için kuyumcular, faktöring şirketler, vakıflar ve tefeciler ile nasıl görüşebilirsiniz, bakalım!  

Sivas’ta Kimler Elden Nakit Para Verir?

Sivas'ta senetle borç para veren yerler

Sivas’ta senetle borç para veren yerler

Senetle borç para veren yerler sadece İstanbul‘a özgü bir şey değil. Sivas, Mersin, Adana, Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin daha pek çok yerinde senet karşılığında borç para alabileceğiniz kurumlar ve kişiler bulunuyor. Ancak bugün sizlere Sivas’ta senetle borç para veren yerler hakkında bir açıklamada bulunacağım.

Aşağıda anlatacağım yerler, belli miktarlarda komisyon alarak, esnafa ve diğer vatandaşlara bazı şartlar karşılığında elden nakit borç para vermektedir. Eğer doğru yöntemi ve yolları kullanırsanız çok yüksek faiz ve komisyon ödemeden elden nakit para bulma şansınız olacaktır.

Burada sizin için etkili olabilecek bazı para bulma yollarını anlatacağım. Aynı gün içinde acil nakit paraya mı sıkıştınız? İşte, Sivas’ta senetle borç para veren yerler!

Advertisement

Sivas’ta Senetle Borç Para Veren Yerler – Merkezde Para Bulma Yolları!

Sivas'ta Senetle Borç Para Veren Yerler

Sivas senetle borç para veren yerler

Sivas merkezde nakit para yardımında bulunan yerler arasında bazı kurum ve firmalar bulunmaktadır. Ancak bu durumda sizin hangi konu için paraya ihtiyacınız olduğu da son derece önemli. Eğer acil paraya ihtiyacınız varsa ve zor durumdaysanız Sivas’ta senetle borç para veren yerler arasında bazı hayır kurumları ve devlet vakıfları size nakdi yardım yapacaklardır.

 • Bunların başında Sosyal Yardımlaşma Kurumu gelmektedir. Sivas Sosyal Yardımlaşma Kurumu ihtiyaç sahiplerine yeri geldiğinde nakit para yardımı yapmaktadır.
 • Bunun yanı sıra bazı önemli ve zengin iş adamları nakit ihtiyacı olan öğrencilere burs vererek para yardımında bulunurlar.
 • Sivas Ticaret Odası burs yardımı yapan yerlerin başında gelmektedir. Sizin de çocuğunuz Sivas yüksek öğrenimde okuyorsa bu kurumdan para yardımı alabilirsiniz. 

Bu arada Senetle Borç Para Veren Yerler ve Şahıslar – Tam Liste! başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ediyorum! Burada bankalar ile ilgili seçenekleri de bulacaksınız.

 • Ayrıca Sivas’ta bulunan bazı hayırseverler, vakıflar ve varlıklı kişiler de ihtiyaç halinde borç para verirler. Bu yerler iş yapacak olan girişimcilere kredi  ve borç para verdiği gibi, hastası olan vatandaşlara da nakit para yardımında bulunmaktadır.

Sivas Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Sivas Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Sivas senetle borç para veren kuyumcular

Senetle para veren yerler bulmak istiyorsanız işe kuyumculardan başlamanızda fayda var. Sivas’ta senetle borç para veren yerler arasında en güvenilir olanı kuyumculardır. Acil nakit ihtiyacınızı tanıdık bir kuyumcu vasıtasıyla 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde giderebilirsiniz.  Özellikle Sivas merkezde bulunan İstasyon Caddesi‘ndeki kuyumcular senet karşılığında altın veren yerler olarak bilinir.

En kesin yöntemlerden biri olan bu seçenek: Kuyumcu esnafları senetle ve elden taksitle altın satarlar. Sivas gibi birbirini tanıyan esnafların olduğu bir şehirde, kefil bulmanız durumunda size elden taksitle altın satışı yapılabilir.

Bu altını da aynı kuyumcudan bozdurup anında nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kuyumcular senetle altın, bilezik, küpe, yüzük, gerdanlık, kolye, set, cumhuriyet altını, çeyrek altın gibi tüm ürünleri verirler. Senedin günü geldikçe de kişiler bu borçlarını öderler.

Ancak Sivas senetle borç para veren kuyumcular, altınları aynı fiyattan değil; daha yüksek rakamlardan sizlere satarlar. Çünkü bazı senetler uzun vadeli olabilir.

Aynı Gün Senetle Para Veren Faktoring Firmalar

Senetle Para Veren Faktoring Firmalar

Sivas’ta senetle borç para veren yerler olarak faktoring firmalardan da bahsedebilirim. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenli aralıklarla denetlenen ve tamamen yasal olan bu şirketler, size senet ya da çek bozdurma karşılığında  aynı gün içinde kredi vermektedir.

Advertisement

Senetle para lazım diyorsanız, yapmanız gereken günü gelmemiş ticari vasfı olan senet ya da çek temin ederek bunu genelde %20 komisyon karşılığında faktoring firmaya bozdurmalısınız.

Bu kurumlar, sizden aldıkları çekleri zamanı geldiğinde bankadan temlik ederek sizden komisyon aldıkları için ödemenizi çok daha erken gerçekleştirebilirler.

Bu arada sizlere deva hizmet sağladığım Acil Borç Para Bulma Yolları – 1 Saat İçinde Para Bulun! başlıklı yazımı hemen okumalısınız! 

Sivas Senetle Borç Para Veren Vakıflar ve Dernekler

Senetle Borç Para Veren Vakıflar

Sivas senetle borç para veren vakıflar

Sivas’ta senetle borç para veren yerler arasında bazı büyük vakıflar da bulunuyor. Bu şehirde yaşayanlar için acil para yardımı arıyorum demek gerçekten zorlu bir süreci kapsıyor. Çünkü acil nakit yardımı yapanlar ya da borç para veren vakıflar, genellikle birkaç büyük şehirde faaliyet gösterirler.

Sivas’ta para veren dernekler veya vakıflar neredeyse yok denecek kadar az sayıda. Bunun için şehirdeki çeşitli vakıfları arayıp bilgi alabilirsiniz. 

Sivas Senetle Borç Para Veren Tefeciler

Senetle Borç Para Veren Tefeciler Sivas’ta senetle borç para veren yerler olarak tefecilerden de bahsetmek istiyorum. Bazı vatandaşlar, çok acil paraya sıkıştığı için hemen bu yerlerden para almak durumunda kalabilmektedir.

Yüksek faizler ile senetle para veren bu yerler Sivas ve ilçeleri Kangal, Zara ve Divriği gibi yerlerde de bulunmaktadır.

Advertisement

Her ne kadar tefeciler aracılığıyla nakit para ihtiyacı karşılama düşüncesine karşı olsak da bu başlığı bir farkındalık yaratmak adına oluşturduk. senetle elden borç para veren tefeciler hiçbir şekilde yasal olmayan ve ülkemizde bir suç olarak kabul edilen kişilerdir. Üstelik bu gibi yerler sizi son derece mağdur edecek ve elinizde bulunan her şeye el koyabilecek yapıdadır.

ÖRNEK: Sizin 100 bin TL’ye ihtiyacınız var, tefeciler bu 100 bin TL’yi size anında verecek ve karşılığında tüm taşınabilir ve taşınamaz mal varlığınızı ipotek ettireceklerdir. Bunun yanı sıra; aldığınız 100 bin TL’ye karşılık sizden çok yüksek faiz oranları isteyecek ve geri ödemenizi yaklaşık 200-300 bin TL olarak yapmanızı söyleyeceklerdir. Kabul etmemeniz durumunda ise eviniz, tarlanız, arabanız gibi mallarınıza anında el koyacaklardır.

Senetle borç para veren tefeciler paravan şirketleri olan, insanların en zor durumlarını fırsat bilip onları yüksek faiz oranlarıyla kısa vadeli anlaşmalara mecbur bırakan kişilerdir.

Muhakkak duymuşsunuzdur: Sivas tefeci Mehmet, tefeci Erol, tefeci Kadir gibi kişilerin isimlerini…Siz zannediyor musunuz ki bu isimler onların gerçek adları? Hepsi yalan inanın bana. Zaten illegal yollardan para veren kişiler niçin kendi isimlerini kullansınlar ki? Bu nedenle tefeci Osman iletişim kurduğunda çok dikkatli olmalı ve borç para istemeden kaçınmalısınız.

Senetle borç para veren tefeciler ile acil para bulan ve ardından mağdur olan kişileri haberlerde ve gazetelerde üzücü bir şekilde maalesef görüyorum. Dolayısıyla senet imzalayarak aldığınız paralar için çok dikkatli olmalısınız!

Sivas’ta Acil Para Bulabileceğiniz Diğer Yerler!

1 Saat İçinde Acil Nakit Para

1 Saat İçinde Acil Nakit Para

Yukarıda yazdığım Sivas’ta senetle borç para veren yerler dışında, sizlere acil nakit para bulabileceğiniz birkaç yöntem daha söyleyeceğim.

 • Eğer, kullandığınız telefon hattı faturalı ise Sivas’ta telefon satışı yapan yetkili bayilere gidebilir ve bir akıllı telefon alabilirsiniz. Ardından aldığınız bu telefonu kutusunu açmadan aynı bayiye satıp nakit para ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bu parayı ise her ay faturanıza yansıtılmış bir şekilde taksit taksit ödeyebilirsiniz.
 • En güvenilir acil para kaynakları olan bankalar çektiğiniz kredinin ortalama 2 katı kadar bu parayı sizden geri ödemenizi isterler. 1 saat içinde acil nakit para lazım diyorsanız çoğu bankanın sizden gelir belgesi ya da kefil isteyeceğini söyleyebilirim.
 • Son olarak ben nasıl hemen para bulacağım diye düşünüyorsanız, 144 numaralı çağrı merkezini arayarak yardım isteyebilirsiniz. 144 tamamen ücretsiz olup; devletin verdiği bir hizmeti kapsamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin maddi durumu kötü olan vatandaşlara yönelik faaliyete koyduğu bu sistem size yardımcı olabilir.

 

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2022 İLETİŞİM ADRESİ başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

8 Yorum

 1. elizabeth

  11 Mayıs 2019 at 14:45

  Bir işletme kredisi, kişisel kredi, ev kredisi, araba mı arıyorsunuz?
  kredi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyonu kredisi, teminatsız krediler, girişim
  sermaye, vb .. Ya da bir banka veya finans tarafından bir krediyi reddetmiştiniz
  bir veya daha fazla nedenden ötürü kurum.
  kredi çözümleriniz! Ben özel bir borç verdim, borç veriyorum
  şirketleri ve bireyleri düşük ve uygun bir faiz oranına sahip
  % 2. Faiz. Sureloanfirm@gmail.com e-posta yoluyla bizimle irtibata geçiniz

  • Veysel

   2 Şubat 2020 at 01:47

   Bana acil ulaşın nakite ihtiyacım var 05525522658

 2. Burak yiyit

  26 Ocak 2019 at 14:03

  Sivasta gorev yapiyorum askeri personelim acil 15 bin tl ye ihtiyacim var yardimci olurmusunuz faiziyle oderim acil paraya ihtiyacim var

 3. Mert

  29 Ekim 2018 at 00:18

  Acil 15000 TL ihtiyacım var bunu nasıl veya nereden alabilirim çok acil yardımcı olun

 4. fuat

  6 Ağustos 2018 at 14:39

  Bana Sivas merkezde porc para bulacağım yer veya adres söyler misiniz acillll

 5. fuat

  23 Temmuz 2018 at 10:33

  Sivasta nerde adres verebilirmisiniz

 6. Samet Beşirik

  4 Haziran 2018 at 01:48

  Selamun aleyküm sivasta senetle borç veren kimse varmı borçlarım dağınık ödeyemiyorum bi araya toplamak istiyorum sigortalı işçiyim aylık ödeyebilecek gücüm var kuyumcu yada şirket olabilir farketmez ilgilenen varsa bana ulaşsın 05538295358

 7. Turan avci

  31 Mayıs 2018 at 12:07

  Sivas’ta ikamet ediyorum senetle paraya ihtiyacım var aylık düzenli öderim

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum

ACİL PARA

Adana’da Senetle Borç Para Veren Yerler 2022 İLETİŞİM ADRESİ

Adana'da senetle borç para veren yerler

Adana’da senetle borç para veren yerler hakkında araştırma yapanları buraya alalım! Acil paraya sıkışan kişiler, banka kredisi çekemediklerinde hemen senetle para veren yerleri araştırmaya başlarlar. Neyse ki, kredi çekemeyen kişiler için tek çıkış yolu bankalar değildir. Adana dâhil birçok ilimizde senetle borç veren yerler bulunuyor. Ancak bu yerlerin güvenilir ve düşük faizli olmasına özen göstermelisiniz. […]

Okumaya devam et

ACİL PARA

Taksitle Telefon Satan Yerler – En Ucuz Öneriler!

taksitle telefon satan yerler

2014 yılında getirilen taksitle telefon alma yasağı sonrasında birçok kişi taksitle telefon nasıl alınır araştırmak zorunda kalmakta. Çünkü bu tarihten sonra doların da bir hayli yükselmesi peşin olarak telefon almayı neredeyse imkansız kılmıştır. Ortalama 5 bin ile 10 bin arasında değişen telefon piyasasında kimse elindeki nakit paranın tamamını tek seferde harcamak istememektedir. Senetle telefon satışı […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.