finansportali.net

PARA KAZANMA

Tiktok Kazanç Hesaplama – 2022 PARA HESAPLAMA!

tiktok kazanç hesaplama

Tiktok tüm dünyada sevilerek kullanılmaya devam ediyor. Son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından birisi olan Tiktok ile para kazanmak artık çok mümkün. Peki Tiktok kazanç hesaplama nasıl yapılıyor?

Sizlere bu yazıda Tiktok kazanç sistemi konusunda tüm bilgileri aktaracağım. Hatta para hesaplayıcı sayesinde kendiniz beğeni ve takipçi sayısına göre kazancınızı görüntüleyebileceksiniz!

Tiktok para hesaplama hakkında daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin!

Advertisement

Tiktok Kazanç Sistemi

tiktok kazanç hesaplama

Tiktok’tan gelir elde etmek isteyenlerin en çok merak ettiği konuyu açıklayarak ilerleyeceğim. Tiktok kazanç sistemi nasıl işliyor? Bunu öğrenmek için platformdan nasıl para kazanıldığını öğrenmek gerekiyor.

Tiktok yayıncılarının para kazanmak için çeşitli yolları var. Eğer bellir bir kitlesi, takipçisi olan yayıncıysanız birçok yöntemden para kazanabilirsiniz.

 • Canlı yayınlar: En az bin takipçi gerekiyor. Canlı yayın açtığınızda bağış toplayabilirsiniz.
 • Marka işbirlikleri: Markaların reklamlarını yaparak belli bir anlaşma üzerinden para kazanabiliyorsunuz.
 • Bahsetme: İsteğe göre insanların sayfalarını, profillerini paylaşarak para kazanabilirsiniz.
 • Ürün satışı: Yüksek takipçisi olan birçok yayıncı kendi ürünlerini satarak para kazanıyor.

Gördüğünüz gibi Tiktok para kazanma için birçok yol var. Bu yollardan birçoğu takipçi edindikten sonra tamamen değişkenliğe sahip. Yani bütün yayıncılar markalarla aynı ücret üzerinden para almıyor. Her yayıncının izlenme, beğeni oranı ve takipçi sayısı farklı. Bu nedenle farklı ödemeler alacaklardır.

Tiktok Para Birimi Nedir?

Tiktok kazanç hesaplama konusunda diğer bir vereceğim bilgide sıra… Tiktok para birimi jetondur. Tiktok’ta en olağan para kazanma yollarından birisi olan canlı yayınlarda yayıncılara jeton atılır.

Tiktok Jeton Fiyatları

tiktok para birimi
tiktok para birimi

Tiktok yayıncılarının canlı yayında kazandıkları jetonlar ne kadar? Tiktok kazanç hesaplama için hemen öğrenelim.

 • 70 Jeton: 12 TL
 • 350 Jeton: 58 TL
 • 700 Jeton: 116TL
 • 1.400 Jeton: 230 TL
 • 3.500 Jeton: 580 TL
 • 7.000 Jeton: 1.200 TL
 • 17.500 Jeton: 2.900 TL
 • 100.000 Jeton: 16.600TL
 • 1.000.000 Jeton: 165.600 TL

Tiktok 1 jeton kaç TL?

Tiktok 1 jetonun değer 0.10 kuruştur. Jeton satın almak için en düşük seçenek ise 70 jetondur. 12 TL ödeyerek 70 jeton alınabiliyor.

Tıpkı Tiktok gibi yayın açarak kolayca para kazanmak ister misiniz? Öyleyse Bigo Live para kazanma yazısını okuyun!

Tiktok Ne Kadar Para Veriyor?

tiktok kazanç ne kadar
tiktok kazanç ne kadar

Tiktok izlenme parası çok fazla merak ediliyor. Tiktok ne kadar para veriyor? Merak edenlere cevap vermiş olayım. Öncelikle akıllardaki bir kafa karışıklığını gidereyim. Tiktok direkt olarak kişilere ödeme yapmıyor.

Bu platformda aslında takipçileriniz sayesinde para kazanacaksınız. Yukarıda bahsettiğim yöntemlerle gelir elde edebiliyorsunuz. O nedenle direkt platformun size bir ödeme gerçekleştirmediğini bilmeniz gerekiyor.

Advertisement

Evet, şimdi Tiktok para hesaplayıcı ile izlenme ve takipçi sayınıza göre ne kadar kazanacağınızı öğrenebiliriz! Tiktok kazanç ne kadar? Hadi hesaplayalım!

Benzer içerik: Instagram takipçi ile para kazanma

Tiktok Para Hesaplayıcı 2022

Tiktok kazanç hesaplama
Tiktok kazanç hesaplama

Şimdi gelelim tiktok kazanç hesaplama 2022 için sizlere çok faydalı olacak olan hesaplayıcıya… Tiktok kazanç sistemi için toplam beğeni sayısını, takipçi sayısını ve yayınlanmış video sayısını ayarlayarak ortalama olan görebilirsiniz.

Yukarıdaki ayarlamalara göre Tiktok kazanç hesaplama gerçekleştirebilirsiniz. Kabataslak olarak kazancınızı görebileceksiniz. Net olmamasının sebebi birçok değişkenin söz konusu olmasıdır. Bu nedenle ortalama olarak bir kazançtan bahsedebiliyoruz.

Tıpkı bu hesaplayıcı gibi Youtube kazançlarını da hesaplayabilirsiniz. Youtube Kazanç Hesaplama yazısına tıklayın ve ayrıntılara göz atın!

Advertisement
tiktok ne kadar para veriyor
tiktok ne kadar para veriyor

Tiktok Ne Kadar Kazandırıyor?

Tiktok’ta kazanç tamamen yayıncının kitlesine bağlı. Ne kadar çok izleniyor, bağış alıyor ve popülerse o kadar çok kazanıyordur. Ortalama 500 bin takipçisi olan Tiktok yayıncısı aylık olarak 50 bin dolar kazanabiliyor.

Her ay için aynı kazancı elde etmek gibi bir durum söz konusu değil. O ay büyük bir işbirliği yaparak daha yüksek kazançlar da elde edebilirsiniz. Firmalar da zaten sizlerin beğeni ve izlenme sayınıza bakarak fiyatlandırma yapıyorlar.

Tiktok Kazanç Nereden Öğrenilir?

tiktok kazanç sistemi
tiktok kazanç sistemi

Tiktok kazanç hesaplama konusunda artık bilgi sahibisiniz. Peki, tiktok kazanç nereden öğrenilir? Kazancınızı nereden sorgularsınız? Uygulamayı kullanmada yeniyseniz kazançları görüntülemeyi bilmiyor olabilirsiniz. Aşağıdaki adımlarla Tiktok kazancınızı görebilirsiniz.

 • Telefon uygulamasından profilinize girin
 • Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın
 • Ayarlar ve gizlilik kısmı açılmış olacak
 • 4. sıradaki bakiye kısmına tıklayın.
 • Güncel bakiyenizi göreceksiniz.

Tiktok Kazanç Nasıl Alınır?

Tiktok kazanç hesaplama için bilmeniz gereken her şeyi sizlere sıralıyorum. Tiktok’ta kazancınızı nasıl alacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Yukarıdaki başlıkta sizlere Tiktok bakiye sorgulama nasıl yapılır anlattım.

Para çekme işlemini de bakiye kısmından yapıyorsunuz. Ancak Tiktok para çekme işlemi için kazanç değerinizin 30 dolara erişmesi gerekiyor. Bunun için banka hesabınızın tiktok hesabınızla bağlı olması gerekiyor.

Benzer para kazanma yolu: Nonolive para kazanma

Tiktok Kazanç Vergisi var mı?

Bir Tiktok yayıncısı düzenli olarak her ay Tiktok üzerinden para kazanıyorsa bu ticari gelire girer. Gelir idaresi başkanlığı gelirleri kontrol edebiliyorlar. Kazancınızı beyan ederek verginizi ödemeniz gerekir.

Advertisement

Yılda birden fazla Tiktok üzerinden gelir elde ediyorsanız, bu noktaya dikkat etmelisiniz.

Tiktok Canlı Yayın Para Hesaplama

tiktok canlı yayın para hesaplama
tiktok canlı yayın para hesaplama

Tiktok’ta en basit para kazanma yollarından birisinin canlı yayınlar olduğunu biliyorsunuzdur. Tiktok kazanç hesaplama için Tiktok canlı yayın para hesaplama da önemli bir konu.

Canlı yayın açmak için 16 yaşını doldurmanız ve en az 1.000 takipçiye sahip olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Canlı yayın açtığınızda insanlar yayınınızı beğenirse, yukarıda bahsettiğim jetonlar ile sizlere bağış gönderirler.

Her yayında ne kadar jeton elde edeceğiniz belli değildir. Jeton türlerine göre kazancınız farklılık gösterebiliyor. Yayınınız bittikten sonra ayarlar kısmından “bakiye” kısmına girerek, bugün toplanan elmaslar kısmına bakabilirsiniz.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.