finansportali.net

PARA KAZANMA

Twitch Kazanç Hesaplama | 2023 GELİR LİSTESİ!

twitch kazanç hesaplama

Dünyanın birçok ülkesinde e-spor ve video görüntü yayın platformu olarak sevilerek kullanılan Twitch birçok yayıncıya gelir kapısı oluyor. Peki, Twitch kazanç hesaplama nasıl yapılıyor? Sizlere Twitch gelir hesaplama için bilinmesi gereken güncel bilgileri aktardım.

Oyun tutkunlarının vazgeçilmez sitesi Twitch ne kadar kazandırıyor? Merak konusu. Platform üzerinden yayın yapmaya başlayacaklar için de oldukça önemli bir konu olduğunu biliyorum.

Twitch 1000 izlenme kaç TL? Twitch 1 abone kaç TL? Hepsini öğrenebileceksiniz. Hadi konuya hemen geçelim! 🙂

Advertisement

Twitch Gelir Hesaplama

twitch gelir hesaplama
twitch gelir hesaplama

Twitch kazanç hesaplama için ilk olarak sizlere mantığı kavramanız açısından kabataslak bir gelirden bahsedebilirim. Genel olarak, ortalama bir yayıncı ayda minimum 100 dolardan başlayarak 10.000 dolara kadar kazanabilir. 

Bu sayı, takipçi sayısı, canlı izleyiciler, sohbet edenler, yayın dakikalarınız, yayın sıklığınız vb. gibi bir dizi katılım ve büyüme faktörüne bağlıdır.

Bu nedenle Twitch gelir hesaplama yaparken değişkenlerin istatistiklerini değerlendirmek gerek. Twitch yayıncıları en çok Bit’lerden, aboneliklerden ve reklamlardan kazanmakta. T

Sizlere Twitch gelir hesaplama için aşağıda bir hesaplayıcı sundum. Bu hesaplayıcı sayesinde kabataslak olarak çeşitli değişkenlere göre Twitch yayınları ne kadar kazandırıyor? Öğrenmiş olacaksınız.

Twitch Kazanç Hesaplayıcısı

Twitch Kazanç Hesaplayıcısı
Twitch Kazanç Hesaplayıcısı

Twitch kazanç hesaplama için birçok faktörün önemli olduğundan bahsettik. O nedenle tamamen net bir kazançtan bahsetmek söz konusu değil.

Ancak temel bazı değişkenlere bağlı olarak ne kadar kazanç elde edilebileceğini söylemek mümkün. Twitch kazanç hesaplayıcı bu konuda sizlere yardımcı olacak. Ne işe yarıyor?

Advertisement
 • Aylık ve yıllık olarak Twitch kanalının potansiyelini görmek,.
 • Twitch yayıncıları ne kadar kazanıyor? Kontrol etmek.
 • Yayıncının canlı yayın başına kazancını tahmin etmek.
 • Farklı istatistikler ve akışlar ile kanalları karşılaştırmak.

Aşağıdaki gerekli bilgileri doldurduktan sonra sonuçları görebilirsiniz. İşte Twitch kazanç hesaplayıcı:

Günlük Video İzlenmesi
Tahmini kazancı hesaplamak için barı kaydırın.
1,000 İzlenme/Gün
Ortalama Etkileşim Oranı
30,000
Aylık İzlenme
360,000
Yıllık İzlenme
Ortalama Günlük Kazanç
5,00 TL - 8,00 TL
Ortalama Aylık Kazanç
150 TL - 240 TL
Öngörülen Yıllık Kazanç
2,000 TL - 3500 TL

Benzer olarak Youtube’da ne kadar kazanç elde edileceği konusunda net bilgi mi arıyorsunuz? Youtube Kazanç Hesaplama yazısını okuyabilirsiniz.

twitch kazanç hesaplama
twitch kazanç hesaplama

Twitch Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Twitchten para kazanmak 50 takipçiye ulaşmanız gerekiyor. Böylelikle iştirak programına katılabilirsiniz. Twitch ile ortaklık kurmak için ise 5.000 aboneye sahip olmak gerek.

Twitch Abonelik Geliri

twitch yayını ne kadar kazandırır
twitch yayını ne kadar kazandırır

Twitch yayıncılarının para kazanmasına olanak sağlayan önemli bir yol da abonelerdir. Aboneler çeşitli avantajlara sahip olmak ve sevdikleri yayıncılara destek olmak için abone olurlar. Peki Twitch abonelik geliri nasıl işliyor.

Twitch yerel abonelik fiyatları ile durumu yakın zamanda güncelledi. Böylece izleyici yaşadığı ülkenin yaşam maliyetlerine uygun şekilde ödeme gerçekleştiriyor. Yani her ülkede aboneleri için farklı bir yerel abone fiyatları var.

Twitch 1 Abone Kaç TL Kazandırıyor?

Twitch aboneliklerinden yayıncılat kademelere göre kazanç alıyor. Kademe 1, kademe 2, kademe 3 abonelikler farklı ücret öderler. Minimum 1 aboneden 18,50 TL kazanç elde edilir.

Twitch Kaç İzlenme Kaç Para?

twitch yayını ne kadar kazandırır
twitch yayını ne kadar kazandırır

Twitch kazanç hesaplama yaparken en merak edilen konulardan birisi Twitch kaç izlenme kaç para? Elbette izlenme oranınız Twitch kazanç hesaplama konusu için çok önemli. Mantıken ne kadar fazla izlenmeniz olursa, o kadar çok aboneniz ve reklam vereniniz olacaktır.

Ancak direkt olarak izlenme üzerinden bir gelir elde etmek mümkün değil. Yani twitch 1000 izlenme kaç TL? Sorusunun net bir cevabı olmayacak. Bu bir yayıncı için kimi zaman 0 dolara da tekabül edebilir 50 dolara da… Diğer değişkenler için faydalı olan izlenme sayısı, ancak bir etken olarak kazanç elde etmenizi sağlar.

Advertisement

Son dönemde birçok kişi TikTok üzerinden para kazanıyor. Peki, TikTok ne kadar kazandırıyor? TikTok kazanç hesaplama yazısını okuyun. Twitch kazanç hesaplama için devam edelim.

Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?
Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Twitch’in popülaritesi arttı ve geçen yıla göre %63,5’lik bir artışla ayda 3,3 milyondan fazla yayıncı var. Her ay izlenen 48 milyar dakikalık Twitch yayını var. Günün herhangi bir zamanında 1,1 milyondan fazla izleyici bulunuyor. Yoğun zamanlarda yaklaşık 4 milyon izleyici ile Twitch’i izliyor. Peki bu kadar izleyicisi bulunan platformda yayıncılar ne kadar kazanıyor?

 • Platformda ilk 100’de yer alan yayıncılar, abonelikler, bit bağışları ve yalnızca reklamlar yoluyla Twitch’te ayda en az 32.850 dolar kazanıyor.
 • Platformda ilk 1000’de yer alan yayıncılar ayda en az 7.063 ABD Doları kazanıyor.
 • Platformda ilk 10.000’de yer alan yayıncılar ayda minimum 904 USD kazanıyor.

Bir yayıncının ilk Twitch ödemesi genellikle 100-150 dolar arasındadır, çünkü Twitch herhangi bir ödeme yapmadan önce 100 $’lık bir eşiğe sahiptir. İlk ödemenizi almanız, genellikle gelecekteki ödemelerinizden daha uzun sürer. Twitch kazanç hesaplama yaparken bunu da göz önünde bulundurun.

 Yayıncılar, ilk ödemelerinden itibaren Ortak olana kadar genellikle 100-1000 ABD Doları arasında kazanmaya başlar. Aktif Ortaklar, içeriklerine ve kitlesine bağlı olarak genellikle 500 dolar ve fazlasını kazanır. 

Twitch İştirak Olunca Ne Oluyor?

Twitch iştirak olunca ne oluyor
Twitch iştirak olunca ne oluyor

Twitch yayıncılarının bir diğer para kazanma yöntemi de Twitch iştirak programıdır. Twitch iştirak olunca ne oluyor? Şöyle ki Twitch partner olma yolundaki yayıncılara para kazanmaya olanak sağlayan bir sistemidir. Twitch iştirak programına katılmak işin şartları yerine getirmek gerekiyor. Twitch iştirak programı katılım şartları:

 • En az 50 takipçiye sahip olmak
 • 30 gün i ayrı günde yayın yapmak
 • Yayınların ortalama 3 izleyiciye sahip olması
 • 30 günde en az 8 saat yayın yapmak

Bu 4 temel şartı karşılayan yayıncılar iştirak programına katılarak Twitch üzerinden para kazanma fırsatını yakalayabilirler. Daha fazla Twitch para kazanma hakkında bilgi almak için detaylı bilgi içeren yazımızı inceleyebilirsiniz.

Twitch kazanç hesaplama için sizlere gerekli olan tüm bilgileri sundum. Aklınıza takılan başka soru mu var? Yorum bırakın, cevaplayalım!

Bir önceki yazımız olan Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE!

müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında neler duydunuz? Hazır olun çünkü bu yazıda sizlere gerçekten şarkı dinleyerek para kazanmanın yollarını sunacağım. Bu içerikte Radioearn ile para kazanma detaylarını da öğreneceksiniz. Siz de, müzik dinleyerek nasıl para kazanabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm sorularınızın cevabı bu yazıda. Müzik dinle para kazan sistemini çok seveceksiniz. 🙂 Yani gerçekten müzik […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Youtube, Amazon, Trendyol!

yorum yaparak para kazanma

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Ya da ek gelir mi arıyorsunuz? O halde size bir önerim olacak… Yorum yap para kazan! Evet yanlış okumuyorsunuz. Yorum yaparak para kazanmak son dönemin popüler işleri arasında. Yorum yaz para kazan sistemi nedir? Açıkladık! Yaşadığımız çevrimiçi dünyada para kazanma yöntemleri gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak sürekli yeni yöntemler çıkıyor. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.