finansportali.net

YATIRIM

Twitchten Para Kazanmak – Ayda EN AZ 5.000 TL Kazanın

Twitchten Para Kazanmak

Her geçen gün teknoloji alanını genişletmeye devam ediyor. Bu yüzden de sosyal medya alanı da değişiyor ve yeni platformlar oluşuyor. Bunlardan birisi de e-spor.  Sadece oyun oynayarak ve bu oyununuzu milyonlarca kişiye canlı izleterek para kazanabileceğinizi biliyor musunuz?

Oyun sektörü oldukça ön planda. Bu yazımda size çok güzel bir platformdan bahsedeceğim. Okumayı bitirdiğinizde siz de Twitchten para kazanmak istiyorum diyeceksiniz. Hatta takipçi sayınızı artırdıktan sonra sadece oyun oynayarak değil, sohbet ederek dahi para kazanabileceksiniz. Twitch para kazanma hakkında detayları merak ettiniz değil mi?

O zaman haydi okumaya başlayalım… 🙂

Advertisement

Twitch Nedir?

Twitch nedir

Twitch nedir

Twitch para kazanmak için neler yapmanız gerektiğini anlatmadan önce Twitch nedir, bundan bahsedeyim.

Twitch, son zamanların en popüler sitelerinden birisi. Hatta elektronik spor denildiğinde ilk akla gelen sitedir. Twitch, müzik ya da video oyunu gibi aktivitelere odaklı canlı görüntü akışı sağlanan bir platformdur. Özellikle canlı video oyunlarının yayınlanmasına yönelik olan site, para kazanma açısından da ön plana çıkıyor.

Sadece bir oyun yayınlanıyor gibi düşünmeyin. Bu site her ay 43 milyondan fazla izleyiciye hizmet ediyor. Bir oyun oynadığınızı, bu oyunu milyonlarca insanın izlediğini düşünsenize. Harika olmaz mıydı? Üstelik Twitch para kazanma açısından da oldukça eğlenceli.

Şimdi Twitchten para kazanmak ile ilgili detaylara geçiyorum.

Benzer İçerik: Telegram Para Kazanma 

Twitch Kullanabilmeniz İçin Bunlara Dikkat!

Twitch Kullanabilmeniz İçin Bunlara Dikkat

Twitch nasıl para kazanılır

İlginizi çektim mi? O zaman şimdi daha fazla odaklanabilirsiniz. Twitch kullanmanız için  Twitchten para kazanmak gerekiyor. İşte Twitchte ön plana çıkmanız için gerekenler:

 • Öncelikle Twitchten para kazanmak için belli bir takipçi sayınız  olması gerekiyor. Ayrıca kanalınızdaki canlı yayın süresi de önemli.
 • Twitch hesabınızdan düzenli yayınlar yapmanız lazım ve böylece izleyi kitlenizi oluşturabilirsiniz.
 • Oyun yayınlayacağınız için çok iyi bir konsolunuz, mikrofonunuz ve kameranız olması gerekiyor. Çünkü bu üç ana eşya, Twitchten para kazanmak için ihtiyacınız olan en önemli şeyler.

Gördünüz mü hiç de zor değil…

Eğer oyun oynamayı çok seviyorsanız ve bu konuyla ilgili daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız Oyun Oynarak Para Kazanın başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Advertisement

Twitch Hesabı Nasıl Açarım?

Twitch Hesabı Nasıl Açarım

Twitch ten ne kadar para kazanılır

“Şartları karşılayabilirim, oyun konusunda ustayım” diyorsanız o zaman hemen Twitch hesabı açmanız lazım.

 • Öncelikle video oyun oynayan birisi olarak Twitch sayfasına girerek üye olmalısınız.
 • Bir üyelik oluşturmak yerine Facebook ile de giriş yapabilirsiniz.
 • Ardından bilgisayarınızda ya da başka bir araç yardımıyla oynadığınız oynuu canlı olarak yayınlamanız gerekiyor.
 • Yayınlarken de mutlaka video kaydı sırasında yüzünü göstermelisiniz.
 • Görüntü harici ses de çok net olmalı. Çünkü izleyiciler sesleri duymalı. Hatta Twitchte genelde sohbet odaları da yapılıyor. Ama bunların detayını az sonra anlatacağım.
 • Üyeliğinizi tamamladıktan sonra yapmanız gereken son şey ise Twitch Studio programını indirip kurmalısınız.
 • Twitch para kazanma yaş sınırı 13 olduğunu unutmayın.

Twitchten para kazanma dediğimizde bunu sağlamanız için üç temel şeye dikkat etmeniz gerekir:

 1. Oyunun kendisi
 2. Görüntünüz
 3. Yorumlarınız

Twitchten Para Nasıl Kazanılır?

Twitchten Para Nasıl Kazanılır

Twitchten Para Nasıl Kazanılır

Şimdi geldik en önemli kısma. Evet Twitch üyelik oluşturdunuz ve artk “Twitchten para kazanmak  istiyorum” diyorsunuz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Twitchten nasıl para kazanılır? İşte yöntemler…

1- Twitch ile ortaklık

Twitch çeşitli oyunların reklamını yapıyor ve böylece oyun şirketlerinden para alıyor.  Sizin de mantığınız o şekilde olmalı. Oyuncu olarak kendi kanallarınızdan kazandığınız paranın bir kısmını Twitch’e veriyorsunuz ki reklamınızı yapsın.

2- Oyununuzu satın

Twitch Amazon’a ait bir site ve bu yüzden kanalınızda oynadığınız ve yayınladığınız oyunlar Amazon üzerinden paylaşılabilir. Oyununuz link üzerinden satın alındığı zaman siz de belli bir komisyon elde edersiniz.

3- Sponsor bulun

Sponsor kazanmanız lazım. Az önce belirtmiştik, düzenli oyun paylaşımı yapmalısınız. Sağlam bir kanalınız ve iyi bir oranda izleyici kitleniz varsa sponsor bulmanız da zor olmayacaktır.

Örneğin, X marka, oyun klavyesi ve oyun kulaklığı üretiyor. O markanın ürünlerini kullanıp gösterdiğiniz zaman size ciddi miktarlarda para ödeyebilir. Bir başka şirket de yeni geliştirdiği bir oyunu oynamanızı isteyebilir. Bunun gibi sponsorluklar size iyi gelir sağlar.

Advertisement

4- Bağış alın

Ama Twitch para kazanma dediğimiz zaman en çok bu yöntem kullanılıyor: Bağış. Takipçileriniz sizin oynadığınız oyunlar için bağış yapıyor. Eğer videolarınızı izleyerek eğlenen ve mutlu olan varsa,  örnek 200 TL gönderebiliyor.

Sistemde bağış özelliğini açarsanız, hesabınızı da aktif hale getirirseniz, takipçilerinizden bağış toplayabilirsiniz. İzleyicileri bağış vermeye teşvik edin.

5-  Turnuva kazancı

Twitchten para kazanmak için diğer bir yol turnuvalar. Oyun oynamakta başarılıysanız, oyun turnuvalarına katılabilirsiniz. Derece aldığınız taktirde para kazanacaksınız.

NOT: Çok rekabeti olmayan oyunlar seçin ve oyun sırasında mutlaka konuşun. Bu sayede takipçi kazanmanız daha kolay olacaktır.

Advertisement

Bunu da okuyun:  Evden Para Kazanın

Twitch’te Takipçi Kazanmak

Twitch para kazanmak

Twitch den para kazanmak

Twitch te para kazanmak için neler yapabileceğinizden yukarıda 5 maddede bahsettim. Bu maddeler sayesinde kazanmak için en önemli faktör takipçinizin olması…

Twitch para kazanma aktif etme için belli bir takipçi ve izlenme oranınız olması gerekiyor. Takipçiniz ne kadar fazla olursa izlenmeniz ve diğer etkileşimler o kadar fazla olacak. Bu sayede Twitch ten günlük para kazanmak mümkün.

Şu noktalara takipçi artırmak için dikkat edin:

 • Takipçi sayınızın artması için izleyenlerinizi etkileyebilmelisiniz,
 • Mizahınızla, sohbetinizle, görüntünüzle insanları çekebilmelisiniz,
 • Oynayacağınız oyunlarda iyi olmanız güzel etken,
 • İlk yayınlarınızı izlemeleri için tanıdıklarından ricada bulunun,
 • Saatlerinizi iyi belirleyin. Yoğun saatlerde yayın açın,
 • Twitchten para kazanmak için her gün yayın yapın,
 • Sosyal medya platformlarından reklamınızı yapın,
 • Çekiliş yapın.

Twitch İzlenmeye Para Veriyor mu?

Twitch İzlenmeye Para Veriyor mu

Twitch İzlenmeye Para Veriyor mu?

Twitch’ten nasıl para kazanılır? Hakkında sizlere çeşitli yollar sundum. Şimdi merak edilen diğer bir konuya değineceğim. Başlarda Twitch üzerinden takipçi kazanmanız belki biraz zaman alabilir. Ama çok iyi içerikler çıkarabilirseniz bu süre uzun olmayacaktır.

Twitch 1 abone ne kadar kazandırıyor diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Kanalınıza abone olacak kişiler birçok ayrıcalıktan yararlanabiliyor. Bu yüzden abone başına siz de 2.5 dolar gibi bir ücret kazanıyorsunuz. Düşünün binlerce takipçiniz olduğunu. 🙂

Yani Twitchten ne kadar para kazanılır derseniz bu durum abone sayınıza ve diğer kriterlere göre değişir. Ama ayda en az 5.000 TL kazanabilirsiniz. Bu sayı gittikçe artabilir. Twitch kazançları böyle…

Advertisement

Twitch yayın yaparak para kazanmak bu şekilde çok karlı. Eğer abone sayınız çoksa Twitch kendiliğinden harekete geçerek size reklam veriyor ve siz de bu reklamlar yardımıyla daha çok para kazanıyorsunuz. O yüzden şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim: Twitchten para kazanmak karlı mı? Kesinlikle çok karlı ve eğlenceli.

Twitch Partner Programı Nedir?

Twitch Partner Programı

Twitchten para kazanmak

Twitch’ten para kazanma şartları ve takipçi edinme bilgilerine değindik. Şimdi size ek olarak  bir konudan daha bahsedeceğim. Eğer Twitch üzerinde çok fazla aboneye ve izleyici kitlesine sahipseniz Twitch Partner Programı’na kesinlikle katılmalısınız. Peki bu program nedir?

Twitch Partner Programı, kendini tamamen yayıncılığa adamış kişilerin daha üst seviyeye çıkmak istedikleri programdır. Twitch partnerleri her konuda içerik üretirler. Peki buna başvurmak için gereken şartlar neler?

 • Twitch partneri olmadan önce Twitch İştirak Programına katılmalısınız. Buradan başarılı olun ki partnerlik için başvuru yapın.
 • Son bir ay içinde 25 saat canlı yayın yapmış olmanız lazım. Ayrıca 12 farklı günde de yayın yapmalısınız. Yayın başına ortalama 80 izleyiciniz olmalı.
 • Tabi bunlar olsa bile Twitch partneri olmak kolay değil. Site bunları inceliyor ve bir hafta içinde size dönüş yapılıyor.
 • Twitch Partner Programı da size birçok ayrıcalık sunuyor ve aynı zamanda ek gelir elde etmenize yardımcı oluyor. Twitchten para kazanmak için bu konuya da hakim olmalısınız.

Hobilerinizi yarı zamanlı işe dönüştürmek isterseniz bununla ilgili çok güzel bir yazım var: Hobilerinizle Para Kazanın

Twitch’te Kendinizi Geliştirin!

Twitchten para kazanmak gerçekten çok kolay. Şimdiye kadar Twitch para kazanma yöntemleri ve Twitch para kazanma şartları nelerdir, bunları detaylıca anlattım. Eğer çok iyi bir oyuncuysanız mutlaka Twitchte videolar yayınlamalısınız.

Takipçi artırma yollarından da bahsettim. Bunları kullanarak bir ayda kazancınızı ikiye katlamanız mümkün.

Advertisement

Oyun oynamak çoğu kişi için bir tutkudur. Twitch para kazanma açısından hem eğlenceli hem de tutkunuzu paraya dönüştürebileceğiniz çok iyi bir platform… Çok fazla sermaye harcamadan Twitch kar oranı da oldukça iyi. Belli bir düzende çalışırsanız aylık en az 5.000 TL kazanabilirsiniz.

Ben bunu yaparım diyorsanız o zaman neyi bekliyorsunuz? Haydi, gerekli ekipmanlarınızı ayarlayın ve bir Twitch hesabı açarak canlı  yayınlara başlayın… Twitchten para kazanmak imkansız değil.

 

 

 

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Bedava Kripto Para Veren Siteler – 14 EN GÜVENİLİR SİTE! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

YATIRIM

Son 5 Yılın Altın Fiyatları – Altının Geleceği Ne Olur?

son 5 yılın altın fiyatları

Gram Altın fiyatları son 5 yılda yaklaşık 6 kat artış göstererek diğer tüm yatırım araçlarını geride bırakacak yükselme trendini yakalamıştır. Peki Altın fiyatlarının geleceği ne olur? 2022-2023 beklenen tahminler nelerdir? Son 5 yılın Altın fiyatları ve grafiklerini detaylı şekilde sizlere sundum. Ayrıca canlı (anlık) fiyat değişim tabloları ve karşılaştırmalı grafikler eşliğinde; Altın yatırımı yapacaklar için […]

Okumaya devam et

YATIRIM

Baby Doge Coin Geleceği – 2022’de Rekor Kıracak Mı?

BABY DOGE COİN GELECEĞİ

Bu yılın en çok merak edilen kripto paraları arasında olan Baby Doge Coin geleceği hakkında birçok kişi fiyat araştırması yapmakta. Baby Doge artacak mı diye soranlar için güncel yorumlar eşliğinde canlı grafikler ve fiyat tahminleri yalnızca bu yazıda! Uzun vadeli yatırım aracı olarak görülen bu kripto para birimini almak gerçekten mantıklı mı? Son aylarda yaşanan […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.