finansportali.net

PARA KAZANMA

Yatırımsız Para Kazanma | 2023 Güncel Yöntemler

Yatırımsız Para Kazanma

Yatırımsız para kazanma, insanların çokça araştırdığı konulardan birisi. Yeterli sermayeye sahip olmadan para kazanmak mümkün mü? Elbette!

İnternetten para kazanma yolları arasında yer alan basit işlerle para kazanabilirsiniz. Ya da serbest işler ile emeğinizle kazanabilirsiniz. Çok yüksek kazançlar elde edemeseniz de düzenli olarak yaptığınız taktirde sizi tatmin edecek kazançlara sahip olabilirsiniz.

Bedava para kazanma konusunda sermaye gerektirmeyen 22 yol açıklayacağım. Vakit kaybetmeden en kolay para kazanma yolları hakkında seçeneklere bakalım.

Advertisement

Yatırımsız Para Kazanma Yolları 2023

Yatırımsız Para Kazanma Yolları

Yatırımsız para kazanma iş modelinde ağırlıklı olarak internet üzerinden yapabileceğiniz işler mevcut. Bunun nedeni, internetin hemen para kazanma için çok iyi fırsatlar sunuyor olmasıdır. Günlük hayatta sermayesiz bir şekilde kendi işinizi yaparak kazanç sağlamanız çok da olası değil.

Yukarıda açıkladığım nedenlerden dolayı ben de en hızlı para kazanma fikirleri için internette yapabileceğiniz işleri araştırdım. İlk iş modeliyle açıklamaya başlayalım.

1- Video ve Ses Dosyalarını Metne Dönüştürme

yatırımsız para kazanma

Yatırım gerektirmeyen en kolay işlerden birisi video ve ses dosyalarını metne dönüştürmektir. Bu iş modeli, internet üzeri para kazanma için oldukça popüler. Uzun video ve ses kayıtlarını yazıya dökmekle uğraşmak istemeyen kişiler başkalarına bu işi yaptırabiliyor.

Herhangi bir beceri gerektirmeyen bu işi yapabilirsiniz. Hatta el yazısıyla yazılmış yazıları dijital ortama aktararak dâhi para kazanabilirsiniz. İnternette yatırımsız para kazanma konusunda oldukça etkili bir iş modelidir.

Bu işi yapabileceğiniz birçok platform var. Hizmetiniz karşılığında düzenli olarak ödeme alabileceğiniz bir yerli, bir de yabancı site paylaşacağım. Yabancı diliniz varsa dolarla para kazanmak daha kolay olacaktır.

Advertisement
 • Kazanç: Kelime sayısından hareketle fiyat belirleyebilirsiniz. 1000 kelimelik yazınız için 50 TL talep edebilirsiniz.

2- CoinTiply

yatırımsız para kazanma

Yatırımsız oyun oynayarak para kazanma denildiğinde oldukça popüler bir uygulama bulunuyor. CoinTiply üzerinden coin kazanabilir ve sonrasında bunları paraya dönüştürebilirsiniz. Sistem içerisinde oyun oynayarak, anket ve görevleri tamamlayarak, video izleyerek coin kazanabilmeniz mümkün.

Düzenli olarak vakit ayırdığınız takdirde ayda 30 dolara kadar kazanabiliyorsunuz. Tabi, daha fazla vakit ayırarak yüksek kazançlar da elde edebilirsiniz. Bakiyeniz minimum 3 dolar olduğunda Bitcoin, LTC, DOGE, Dash cüzdanınıza ilgili tutarı aktarabiliyorsunuz.

 • Kazanç: Düzenli vakit ayırdığınızda en aylık en az 30 $

3- Grafik Tasarım Yapmak

Grafik Tasarım
Grafik Tasarım

Ekstra para kazanma yolları içerisinde önereceğim bir iş var! Grafik tasarım… Bu konuya dair bir yeteneğiniz yoksa üzülmeyin. İnternette binlerce kaynak var. Bunlarla grafik tasarlamayı öğrenebilirsiniz. Sonrasında tasarım yaparak kazanmaya başlayabilirsiniz.

Freelance çalışma modeliyle %100 evden çalışarak aylık güzel miktarlar kazanabilmeniz mümkün. Grafik tasarım konusunda UI/UX tasarımdan logo tasarıma kadar birçok işi yapabilirsiniz. Freelance çalışma sitelerinden iş alabilirsiniz. Hatta sosyal medya hesaplarınızı geliştirerek oradan bile müşteri bulabilirsiniz.

 • Kazanç: Örneğin logo tasarımı yapıyorsanız bu hizmeti 250 TL üzerinden fiyatlandırabilirsiniz.

Yatırımsız para kazandıran uygulamalar mı arıyorsunuz? Yazımıza davetlisiniz.

4- Dijital Ürün Satışı

Dijital Ürün
Dijital Ürün

Yatırımsız para kazanma fikirleri için son dönemin popüler uygulamalarından birisi dijital ürün satışıdır. Dijital ürünler, sermaye gerektirmeden tamamen bilgi birikiminizle üretebileceğiniz ürünlerdir. Örneğin Excel şablon dosyaları, e-Kitaplar, NFT görseller vb. dijital ürün fikirlerinden bazılarıdır. Dijital ürün satışı yapabileceğiniz bazı pazaryerleri şu şekildedir;

 • Etsy
 • OpenSEA
 • Shutter Stock
 • Amazon

Kazanç: Örneğin e-Kitap ürettiyseniz bunu ortalama 50 TL‘den satabilirsiniz.

5- İnternetten Yatırımsız Para Kazanma – Metin Yazarlığı

Metin Yazarlığı
Metin Yazarlığı

Yatırımsız para kazanma konusunda popüler işlerden birisi de metin yazarlığıdır. Hatta internetten para kazanma 2023 yılı içerisinde belki de en fazla yapılan iştir diyebilirim. Dil bilginize güveniyorsanız bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Metin yazarlığı kapsamında hikâye yazmaktan web sitesi içerik üreticiliğine kadar birçok seçenek mevcut. Türkiye’de metin yazarlığı yapabileceğiniz çeşitli freelance siteleri var. Freelancer bunlardan birisi.

 • Kazanç: 100 kelimesi 7 TL üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Makale Yazarak Para Kazanmak

6- Excel ile Veri Analizi Yapmak

Excel Veri Analizi
Excel Veri Analizi

Excel’i iyi bir şekilde kullanıyor musunuz? O zaman yatırımsız para kazanma için birçok iş yapabilirsiniz. Özellikle firmalar, Excel’de veri analizi yaptıracak kişilere ihtiyaç duyuyor. Bunun için freelance sitelerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya profili oluşturarak hesabı geliştirebilir, farklı müşteri kitlelerine de ulaşabilirsiniz.

 • Kazanç: Hizmet başına 250 TL’lik ücret belirleyebilirsiniz.

7- Çeviri Yapmak

Çeviri Yapmak
Çeviri Yapmak

Yabancı dil biliyorsanız sermayesiz para kazanabilmek için en kazançlı çıkacağınız işlerden birisi çeviri yapmaktır. Bunun için profesyonel çevirmen olmanız gerekmez. İnternette yaptırılan çeviri işleri genel olarak profesyonellik istemeyen niteliklere sahiptir. Buradan gelir elde etmek için yukarıda bahsettiğim freelance sitelerinden faydalanabilirsiniz.

 • Kazanç: 100 kelimesi 20 TL üzerinden fiyatlama yapabilirsiniz.

8- Veri Girişi Yapmak

Veri Girişi Yapmak
Veri Girişi Yapmak

Yatırımsız para kazanma yöntemleri arasında veri girişi de bulunuyor. Dijitalleşmenin giderek yaygınlaştığı günümüzde veri giriş elemanına ihtiyaç artıyor.

Örneğin e-ticaret sitelerinin ürün girişlerini yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir eğitim almanız gerekmez. Oldukça kolaydır. Freelance sitelerinden iş yapabileceğiniz gibi bir şirkete bağlı olarak veri giriş elemanı olarak da çalışabilirsiniz.

Advertisement

Para kazanmanın kolay yolları arayışındaysanız veri giriş işini değerlendirin derim.

 • Kazanç: Günlük birkaç saatinizi ayırarak aylık 1.500 – 2.000 TL arasında kazanç sağlamanız mümkün.

9- SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı
SEO Danışmanlığı

Online para kazanma yöntemleri içerisinde SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) danışmanlığı oldukça geniş yer kaplıyor. Ancak bu iş için öncelikle eğitim almanız gerekiyor. Çünkü SEO, oldukça kapsamlı bir iş!

SEO eğitimini aldıktan sonra bireysel olarak danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Yatırımsız para kazanma için oldukça iyi bir seçenek.

 • Kazanç: Hizmet başına 2.000 TL’lik fiyat belirleyebilirsiniz.  

10- Sanal Asistanlık

Sanal Asistanlık
Sanal Asistanlık

İnternetten gelir elde etmek için yapabileceğiniz işlerden birisi de sanal asistanlıktır. Firmalar, çeşitli basit hizmetler için (e-mail gönderme, zaman yönetimi vb.) sanal asistana ihtiyaç duyar.

Tamamen bilgisayar üzerinden yapacağınız bu iş ile güzel rakamlar kazanabilirsiniz. Sanal asistanlık kapsamında kişisel hizmetlerden kurumsal hizmetlere kadar çok geniş bir skalada hizmet verebilirsiniz.

 • Kazanç: İş potansiyelinize göre hizmet başına 1.000 TL’lik ücret talep edebilirsiniz.

11- Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı
Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya, son dönemde gittikçe gelişme gösteren alanlardan birisi. Dolayısıyla sosyal medyadan gelir elde etme modelleri de oldukça gelişti. Yatırımsız para kazanma için sosyal medya danışmanlığı yapabilirsiniz. Hizmet kapsamınızı geliştirerek ciddi kazançlar elde edebilmeniz mümkün.

 • Kazanç: Hizmet kapsamına göre değişmekle beraber 1.000 TL’lik ücret talep edilebilir.

12- Fotoğraf Satmak

Fotoğraf Satmak | Yatırımsız Para Kazanma
Fotoğraf Satmak | Yatırımsız Para Kazanma

Eğer profesyonel bir fotoğraf makineniz varsa fotoğraf satmayı düşünebilirsiniz. Bunun için kaliteli kamera özelliklerine sahip olan akıllı telefonunuz da yeterli olacaktır.

Fotoğraf satarak para kazanmak için Shutterstock platformunu tercih edebilirsiniz. yatırımsız para kazanma siteleri içerisinde çok popüler bir site olduğuna kuşku yok

Advertisement
 • Kazanç: Fotoğrafınız ne kadar indirilirse o kadar kazanıyorsunuz. Satış potansiyelinize göre aylık 100 dolar kazanabilmeniz mümkün.

13- Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket Doldurarak Para Kazanma
Anket Doldurarak Para Kazanma

Yatırımsız para kazanma konusunda beceri gerektirmeyen basit işler arıyorsanız anket yapmayı deneyebilirsiniz. Anket doldurarak para kazanma için birçok site mevcut. Bunun için ülkemizden Anket Cepte uygulamasını önereceğim.

 • Kazanç: Kazancınız anket sayısına ve türüne göre değişiklik gösterir. Tüm anketlere katılmanız durumunda ortalama 200 TL kazanç elde edebiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir: Anket Doldurarak Para Kazanma

14- Reklam İzleyerek Para Kazanmak

Reklam İzleyerek Para Kazanma
Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam izleyerek para kazanma sağlayabilirsiniz. Bunun için birçok site ve uygulama mevcut. Aşağıda reklam izleyerek para kazanabileceğiniz sitelerden bazılarını listeledim. Yatırımsız para kazanma siteleri için tercih edebilirsiniz.

 • OffersBux
 • Coinpayu
 • Swagbucks
 • adBTC

Kazanç: Düzenli olarak reklam izlemeniz hâlinde aylık ortalama 50 dolar kazanabilirsiniz.

15- Yatırımsız Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun Oynamak
Oyun Oynamak

Günlük para kazanma için oyun oynamayı tercih edebilirsiniz. Yatırımsız oyun oynayarak para kazanma için sistem aslında ikiye ayrılıyor. Birincisiyle gerçek para elde edebilirsiniz. İkincisiyle coin elde ederek gerçek paraya dönüştürebilirsiniz.

Her iki yöntemde de güzel kazançlar elde edebiliyorsunuz. Yatırımsız para kazanma için oyun oynamayı tercih ediyorsanız şu oyunlara yönelebilirsiniz;

 • Team Fortress 2
 • Second Life
 • Exodus 3000
 • Axie Infinity

Kazanç: Kazancınız işlem türünden oynadığınız saate kadar değişiklik gösterir. Yeterince vakit ayırmanız hâlinde ayda 1.000 TL kazanabilmeniz mümkün!

İlginizi çekebilir: Gerçek Para Kazandıran Oyunlar

16- Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Sosyal Medya
Sosyal Medya

Sosyal medya uygulamalarından gelir elde etmek için çeşitli yollar bulunuyor. YouTube, Instagram, Facebook, Twitter… Her birinden güzel miktarlar kazanabilirsiniz. Sosyal medyadan para kazanmak için farklı iş modelleri mevcut.

 • Kazanç: Platformdan yaptığınız işlemlere kadar birçok faktöre göre kazancınız değişiklik gösterir. Bu nedenle net bir rakam veremiyoruz.

İlginizi çekebilir: Pinterest Para Kazanma

17- Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır
Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır

Acil para kazanma yollarını merak ediyorsanız işte size eşsiz bir öneri! Müzik dinleyerek para kazanma… Günümüzde müzik dinleyerek de kazanç sağlayabilirsiniz. Playlist Push, önerebileceğim uygulamalardan birisidir.

 • Kazanç: İncelediğiniz her şarkı için 12 dolar ödeme alabilmeniz mümkün.

İlginizi çekebilir: Müzik Dinleyerek Para Kazanma

18- Online Eğitim Vermek

Online Eğitim Vermek
Online Eğitim Vermek

Tamamen bilgi birikiminizle sermayesiz gelir elde etmek için online eğitim vermeyi düşünebilirsiniz. Örneğim web tasarımı üzerinde uzmansınız ve video dersler oluşturdunuz. Bunu Udemy üzerinden sunabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Kazanç: Eğitiminizin fiyatını siz belirlersiniz. Satış başına belirli bir oranda kesinti olduktan sonra kalan tutar sizin olacaktır.

19- Link Kısaltarak Para Kazanmak

Link Kısaltma
Link Kısaltma

İnternetten para kazanma konuları içerisinde link kısaltarak para kazanmak da bulunuyor. Bazı siteler, link kısaltma karşılığında 1000 tık başına ödeme yapıyor.

 • Kazanç: Kazanç oranları değişmekle birlikte 1.000 tık başına 20 TL gibi bir rakam alabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir: Link Kısaltarak Para Kazanmak

20- Yürüyerek Para Kazanmak

1 Saatte Para Kazanma
1 Saatte Para Kazanma

1 saatte para kazanmak mümkün olsaydı bunu en iyi şekilde yürüyerek yapabilirdiniz. Çünkü attığınız adımları sayarak size ödeme yapan birçok uygulama mevcut.

Bu uygulamalarda ödemeyi genel olarak coin aracılığıyla alıyorsunuz. Bu nedenle kendinize kripto para cüzdanı edinmeniz gerekiyor. Uygulamalar içerisinde ben SweatCoin’i öneriyorum.

 • Kazanç: Adım atarak para kazanma uygulamalarında günde en az 50 TL kazanabilmeniz mümkün.

Daha fazla bununla alakalı uygulama öğrenmek için Yürüyerek Para Kazanma yazısını okuyabilirsiniz.

21- Yorum Yaparak Para Kazanma

Yorum Yap Para Kazan
Yorum Yap Para Kazan

Her şey dijitalleşmeye başladığı için firmalar, internet ortamındaki itibarına oldukça önem veriyor. Bu itibarı değerlendirmek için baktığımız ilk kıstas ise yorumlar oluyor. İlgili firmalar, değerlendirme yorumları yapmanız karşılığında size ödeme yapıyor. Bu hizmeti freelance sitelerinden verebilirsiniz. Bu iş için ben R10 forum sitesini öneriyorum.

 • Kazanç: Bir yorumdan ortalama olarak 2 TL kazanırsınız.

İlginizi çekebilir: Yorum Yaparak Para Kazanma

22- Görev Yap Para Kazan

Görev Yap Para Kazan
Görev Yap Para Kazan

İnternetten gelir elde etmek için görev yap para kazan uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Uygulama üzerinden pek çok görev tanımlanır. Bu görevleri yapmanız hâlinde genellikle ekran görüntüsü alarak kanıt gönderiyorsunuz.

İncelemeler sonucunda görev için belirlenen tutar hesabınıza yatıyor. Yatırımsız para kazanma konusunda son dönemin popüler iş modelinden birisidir. SendeYorumYapKazan platformunu öneriyorum.

Advertisement
 • Kazanç: Yaptığınız görev sayısına göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak günde 30 TL kazanabilirsiniz.

Yatırımsız Para Kazandıran Siteler

yatırımsız para kazanma
yatırımsız para kazanma

Yatırımsız para kazandıran siteler bulunmaktadır. Aşağıda sizlere en popüler olanları sıraladım. İşte yatırımsız para kazandıran siteler:

 1. Swagbucks: Anketler doldurarak, çevrimiçi alışveriş yaparak, videolar izleyerek veya çevrimiçi oyunlar oynayarak Swagbucks puanları kazanabilirsiniz. Puanlarınızı hediye kartlarına veya PayPal ödemelerine çevirebilirsiniz.
 2. InboxDollars: Anketler, çevrimiçi alışveriş, videolar izleme gibi aktivitelerle InboxDollars’ta para kazanabilirsiniz. Minimum ödeme miktarına ulaştığınızda PayPal aracılığıyla ödeme alabilirsiniz.
 3. UserTesting: Bu platformda web sitelerini veya mobil uygulamaları test ederek gelir elde edebilirsiniz. Testleri tamamladıkça ödeme alırsınız.
 4. Amazon Mechanical Turk: Bu platform, küçük görevleri tamamlamanız karşılığında ödeme yapar. Örneğin, veri girişi, fotoğraf etiketleme veya anketler gibi görevler yapabilirsiniz.
 5. Upwork: Yeteneklerinize dayalı serbest çalışma işleri bulabileceğiniz bir platformdur. Yazılım geliştirme, tasarım, çeviri, metin yazarlığı gibi birçok farklı alanda iş imkanları sunar.
 6. Fiverr: Fiverr’da becerilerinizi kullanarak çeşitli hizmetler sunabilirsiniz. Logo tasarımı, video düzenleme, seslendirme gibi hizmetler için fiyatlandırma yaparak para kazanabilirsiniz.

Daha fazlası için para kazandıran siteleri listelediğim ve açıkladığım yazıyı okuyabilirsiniz. Bu siteler, yatırım yapmadan para kazanma fırsatı sunar. Ancak, gelirinizi maksimize etmek için genellikle çaba, zaman ve yeteneklerinizi kullanmanız gerekecektir.

SONUÇ

Yatırımsız para kazanma hakkında aktarabileceğim işler bu şekilde. Görüldüğü üzere bilgi birikiminizle yapacağınız işlerde daha yüksek kazançlar elde edebiliyorsunuz.

Basit ve beceri gerektirmeyen işlerde ise aylık bazda iyi denebilecek kazançlar elde edebilmek mümkün. Örneğin internette boş vakit öldürmektense görev yaparak para kazanabilirsiniz. 😊

Siz hangi yöntemleri denediniz ya da deneyeceksiniz? Aşağıda yorumlarda buluşabiliriz!

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yorum

 1. cs2 prefire taktikleri

  4 Ekim 2023 at 08:14

  CS2 haritaları oyunun çeşitli oyun modlarında kullanılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

PARA KAZANMA

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE!

müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında neler duydunuz? Hazır olun çünkü bu yazıda sizlere gerçekten şarkı dinleyerek para kazanmanın yollarını sunacağım. Bu içerikte Radioearn ile para kazanma detaylarını da öğreneceksiniz. Siz de, müzik dinleyerek nasıl para kazanabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm sorularınızın cevabı bu yazıda. Müzik dinle para kazan sistemini çok seveceksiniz. 🙂 Yani gerçekten müzik […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Youtube, Amazon, Trendyol!

yorum yaparak para kazanma

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Ya da ek gelir mi arıyorsunuz? O halde size bir önerim olacak… Yorum yap para kazan! Evet yanlış okumuyorsunuz. Yorum yaparak para kazanmak son dönemin popüler işleri arasında. Yorum yaz para kazan sistemi nedir? Açıkladık! Yaşadığımız çevrimiçi dünyada para kazanma yöntemleri gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak sürekli yeni yöntemler çıkıyor. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.