finansportali.net

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız.

Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz.

İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size uygun ve ilginizi çekecek başlıklar bulabileceksiniz. Klişe makyaj, oyun, challenge seçeneklerini bir kenara bırakın ve farkınızı ortaya koyun! Öyleyse başlayalım. 😉

Advertisement

1- Hızlandırılmış Videolar

youtube video fikirleri

Hızlandırılmış videolar çekimi oldukça kolay ve izlenmesi yüksek bir fikirdir. Türkiye’de olmayan youtube içerikleri arıyorsanız sadece bu konuya odaklanan popüler bir kanal yok. Hızlandırılmış videolarda sonuç genellikle büyüleyicidir. 

Şehir manzaraları, bulutlar ve gece gökyüzü videoları, popüler olanlardan bazılarıdır. Özellikle güzel manzaralardan hızlandırılmış videolar çıkartmak izlenme oranınızı yükseltebilir.

İpucu: Hızlandırılmış videolar çekmek için profesyonel bir kameraya sahip olmanız önemli bir konudur. İnsanların bu videoları izlemesinin en büyük nedeni videoların gerçekçi kalitede olmasıdır. Kimse 360p kalitesinde hızlandırılmış bir videoyu izlemek istemez.

2- Benimle Ders Çalış Videoları

youtube içerik fikirleri

“Benimle çalış” konsepti Youtube içerik fikirleri içerisinde en popüler olanlardan bir tanesi. İnsanlar ders çalışma konusunda motive olmak için Youtube’daki bu videoları izliyorlar. Evet siz de düzenli ders çalışan biriyseniz yapmanız gereken kameranızı açıp güzelce ders çalışmak.

Advertisement

Yukarıda sizlerle paylaştığım video 3 saate yakın bir video ve toplam 10 milyona yakın izlenmesi mevcut. Youtube’a “study with me” yazdığınızda karşınıza birçok örnek çıkacak. İnsanlar bu tarz videolara gerçekten ilgi gösteriyorlar.

Youtube’dan ne kadar para kazanacağınızı izlenme sayınıza göre bilmek ister misiniz? Youtube gelir hesaplama yazısını şimdi okuyabilirsiniz! Hesaplama aracıyla hemen tahmini kazanç hesaplayabilirsiniz.

3- Arkadaşlarla Eğlenceli Bir Gününüzü Paylaşın

youtube video fikirleri
youtube video fikirleri

Youtube içerik fikirleri için eğlenceli bir seçenek sunacağım. Arkadaş video konsepti YouTube’da popülerdir, özellikle de eğlenceli olursa… Çünkü izleyenleri bir grubun parçası gibi hissettirirler. 

Arkadaşlarınızla bir gün dışarı çıkarken yanınıza bir kamera alıp iyi bir kurgu yapabilirseniz, izleyicileriniz orada sizinle birlikteymiş gibi hissedecekler! Youtube’da insanların birçoğu yalnız hissettiklerinde bu tarz videolar izliyorlar.

4- Egzersiz Videosu

Egzersiz zamanı geldiğinde, birçok insan hem belirli egzersizleri nasıl yapacaklarını hem de rehberli egzersiz programları için YouTube’a başvuruyor. Yoga, esneme ve fitness gibi egzersizlerin videolarını çekebilirsiniz.

Advertisement

Youtube içerik fikirleri arasında eşsiz bir başlık sayılmaz ancak burada farkınızı yaratabilirsiniz. Örneği parkta ya da kendi evinizde egzersizler yaparak insanları spor salonlarından ziyade kendi alanlarında spor yapmaya teşvik edebilirsiniz.

5- Sabah Rutinleri

Birçok ülkede popüler olan bir Youtube içerik fikrinden bahsetmek istiyorum. İnsanlar sabah ya da gece rutinlerini çekerek video yayınlıyorlar. Örneğin sabah uyandığında düzenli rutinleri olan biriyseniz, bunları video çekerek deli izlenme sayılarına sahip olabilirsiniz.

Bu konuda yurt dışında çekilen videoları izleyerek örnek alabilirsiniz. Çekim açıları, ışık, video içeriğinde sunduğunuz her şey çok önemli. Motive edici, sağlıklı bir rutininiz varsa süper! İnsanlar bu rutinleri izlemeyi çok seviyorlar. Youtube içerik üretme konusunda fikirler sunmaya devam ediyorum!

Öneri İçerik: TikTok Para Kazanma

Advertisement

6- YouTube Yüzünü Göstermeden Video Fikirleri

Türkiye’de olmayan youtube içerikleri için bu öneri kaçmaz. Çok fazla bu konsepti kullanan Youtuber yok. Yüzünü göstermeden vlog çekimi yapan birçok kişi var. Özellikle asyalı Youtuberlar bu konseptte çok başarılılar.

Yaptıkları şey ise çok basit. Sadece geçirdikleri günleri videoya alıyorlar. Örneğin yukarıda sizlere paylaştığım videoda kadın günlerini videoya alıyor. toplam 3 4 gününü bir videoya topluyor ve paylaşıyor.

Bunun için çok renkli bir hayata sahip olmanız bile gerekmiyor. Günlük rutininizi izlemek isteyecek birçok kişi var. Üstelik adınızı ve kendinizi de tanıtmanız gerekmiyor…

7- Ürün İncelemeleri

Ürün incelemeleri, en popüler YouTube içerik fikirleri arasındadır. Milyonlarca izleyici, bir şey satın almadan önce bu tarz bilgilendirici videoları aratırlar… Özellikle teknik cihazlar ve güzellik ürünleri popüler konulardır. Ancak her tür ürün için incelemelerde bulunabilirsiniz.

Advertisement

Derdinizi iyi anlatabiliyor olmanız gerekmekte. Net ve iyi bir şekilde bir ürün incelemesi yapan kişi çoğu zaman izlenecektir.

8- Yemek Asmr Videoları

Youtube içerik fikirleri içerisindeki diğer bir önerim de yemek asmr videoları… Yurt dışında bu video fikri ile çok fazla izlenen kanal var. Yemek yemeyi sevenlerdenseniz siz de bu fikri değerlendirebilirsiniz.

Üstelik bu fikri uzatabildiğiniz kadar uzatabilirsiniz. Lezzetli birçok yiyecek var. Her videoda farklı farklı yiyecekleri kullanabilirsiniz. İnsanlar bu tarz yemek videolarını izlemeyi çok seviyor. Yukarıda sizlere paylaştığım videonun 23 milyona yakın izlenmesi mevcut!

9- “Nasıl Yapılır?” Videoları

Nasıl yapılır videoları, YouTube içerik fikirleri içerisinde en çok izlenenlerden biridir. Özellikle teknoloji ve güzellik YouTuber’ları arasında popülerler. Konu olanakları gerçekten sınırsız. 

Advertisement

En sevdiğiniz şarkıyı gitarda nasıl çalacağınızdan kendinize nasıl daha fazla güveneceğinize kadar konu mevcur. Eğer öğretebilirseniz, sizi sürekli olarak izleyecek kitleye erişebilirsiniz.

Hatta pratik nasıl yapılır videoları çok rağbet görüyor. Örneğin bol gelen bir elbiseyi kolay şekilde nasıl daraltacağınızı gösteren bir video çok ilgimi çekmişti! Bu tarz fikirlere yönelebilirsiniz.

10- Bir Hikayenizi Anlatın!

youtube kanallı içerik fikirleri
youtube kanallı içerik fikirleri

Youtube gibi büyük bir platformda paylaşacağınız ilginç hikayeniz dikkat çekebilir. Zaten halihazırda sizi izleyen küçük bir kitleniz varsa çok şanslısınız. Videonuz elden ele paylaşılacak!

Örneğin geçen günlerde ufak bir kitlesi olan Youtube içerik üreticisinin “Bipolar olmak” başlıklı bir videosunu gördüm. Her zamanki izlenme oranından çok daha yüksek bir izlenmeye sahipti. İnsanlara samimi bir şekilde deneyimlerinizi, hikayelerinizi anlatabilirsiniz…

Evde para kazanmak isteyenlerden misiniz? Evde para kazandıran işler hakkında hazırladığım listeye göz atın!

Advertisement

11- Temizlik Video Fikri

Youtube’da temizlik videolarına ilgi çok fazla. Temizlik ve düzenleme konusunda başarılı biriyseniz Youtube içerik fikirleri için temizlik konseptli videolar çekebilirsiniz. Hatta evinizi, odanızı, banyonuzu düzenlerken dahi çekeceğiniz videolar bile fazlasıyla izlenebilir.

İnsanlar rahatlamak için bu tarzda videolar izliyorlar. Yurt dışında da Türkiye’de de çok fazla izleyicisi olan bir fikir.

12- Yemek Pişirme veya Tarif Eğitimi

youtube içerik fikirleri
youtube içerik fikirleri 2022

İzleyicilere bir yemek pişirme veya hazırlama tekniği öğretin ya da en sevdiğiniz yemek pişirme ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşın. Direkt olarak yemek tarifleri de paylaşabilirsiniz. En iyi Youtube video fikirleri için bu başlık çok fazla rakip içeriyor.

Burada farklı olmak için bir yol bulmalısınız. Belki kendi tariflerinizi ya da pişirme tekniklerini paylaşabilirsiniz. Konsept belirlemeniz çok önemli.

13- Şaka Videoları

youtube içerik fikri
youtube içerik fikri

En popüler Youtube içerik fikirlerinden bir diğeri ise kuşkusuz şaka videolarıdır. Çok uzun yıllardır Youtube şaka videoları her zaman çok izleniyor. İnsanlar eğlenmek için şaka videolarını çok fazla aratıyorlar.

Siz de şaka videoları çekebilir ve bu başlıkta kendinizi geliştirebilirsiniz. Hatta komik biriyseniz kendinizi sadece şaka videolarıyla sınırlandırmanız gerekmez.

Advertisement

Stand – up videoları da çekebilirsiniz. İnsanları güldürebilme de başarılıysanız, video fikirleri içerisinde size en çok kazanç sağlayacak başlıklardan birisi

14- Kutu Açma Videosu

En yeni iPhone’dan en popüler oyuncağa kadar, insanlar YouTube’da diğer insanların kutuları açmasını izlemeyi seviyor. Bu yüzden bir dahaki sefere yeni bir ürün aldığınızda, onu öylece yırtıp atmayın, önce kameranın açıldığından emin olun. Youtube içerik fikirleri arayanlar için alternatif bir başlık.

Para kazandıran siteler ile daha çok kazançlı çıkın! Detaylar yazıda…

15- Araba Tanıtım Videoları

İnsanların birçoğu araba modellerine ilgi duyuyorlar. Arabalar konusunda bilgili biriyseniz çeşit çeşit arabaları anlatıp, mümkünse inceleyebildiğiniz videolarla yüksek izlenme oranlarına sahip olabilirsiniz.

Advertisement

Araba fuarlarını, galerileri ziyaret ederek farklı farklı arabaları değerlendirebilirsiniz. Bunun için elbette video çekmek için insanlarla anlaşmanız gerekiyor. Bazen bunun için harcama dahi yapmanız gerekebilir.

16- Çantamda Ne Var?

Özellikle kadın Youtube içerik üreticilerinin tercih edebileceği bir video fikri. Bir kadının çantası kişiseldir, ancak Youtube’da bu konsepte sahip videolar çok fazla izleniyor.

Özellikle hem modaya uygun (genellikle sponsorlu) ürünleri, hem pratik ürünleri çantanızda bulunduruyorsanız böyle bir içerik hazırlayabilirsiniz. Örnek videoları izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

17- En İyi X Listesi

youtube içerik bulma
youtube içerik bulma

Youtube içerik bulma için devam…İnternet listeleri sever. 1 numara ne olacak? Favorim listeye girecek mi? En sevdiğiniz 10 favoriniz için geri sayım yapın… Her konuda olabilir.

  • Favori Kitaplar
  • Favori Filmler
  • Favori YouTube Videoları
  • Favori Şarkılar
  • Favori Albümler
  • Favori Oyunlar
  • Seyahat Ettiğiniz Favori Yerler
  • Favori Sporcular/Takımlar
  • Favori Uygulamalar

18- Magazin Videoları

en iyi youtube video fikirleri
en iyi youtube video fikirleri

İçerik fikri youtube video önerileri denildiğinde akla ilk gelenlerden bir tanesi de magazin videoları oluyor. Eğer güncel magazin olaylarını takip eden biriyseniz böyle videolar hazırlayabilirsiniz.

Örneğin Johnny Depp ve Amber Heard’ün arasındaki dava tüm dünyaca çok konuşuldu. Bu davayı canlı olarak takip edip, değerlendiren birçok Youtube kanal sahipleri yüzlerce bin tıklama aldı. Hiç popüler olmayan kanallar dahi böyle bir dava sayesinde popüler oldu.

Advertisement

19- Eğitim Videoları

youtube içerik üretme
youtube içerik üretme

Alanında uzman olduğunuz konular varsa bunu eğitim video serisine dönüştürebilirsiniz. Örneğin ben de bir gitar kursuna gitmek yerine Youtube’da gitar eğitim videolarını izlemiştim. Çok da faydalı…

İnsanlar artık online platformlardan yararlanmayı fiziksel kurslardan ziyade tercih ediyor. Bildiklerinizi öğretme konusunda başarılıysanız kendinize ait bir eğitim serisi oluşturabilirsiniz! Youtube içerik bulma konusunda farklı seçenekleri görmek için okumaya devam edin. 🙂

20- “Nasıl Kullanılır?” Videoları

Youtube içerik üretme için “Nasıl kullanılır?” videoları çekebilirsiniz. Akla gelebileceğiniz birçok ürünün nasıl kullanılacağına dair videolar izleniyor. Ütü, çamaşır makinesi, traktör, klima kumandası gibi…

Youtube yeni başlayanlar için video fikirleri çok seçenekli! Böyle bir konsept ilginizi çekiyorsa değerlendirebilirsiniz. Elbette nasıl kullanılır videosu çekebilmeniz için gerçekten eşyanın nasıl kullanıldığını bilmelisiniz.

21- Hata Çözüm Videoları

En iyi Youtube video fikirleri için diğer bir önerim hata çözüm videoları çekmek. Mesela bilgisayarlardaki bazı basit hatalar için insanlar ne yapacaklarını bilmiyorlar. Böyle bir durumda Google’da arama yapmak yerine hemen Youtube’a girip sorununu arama kısmına yazıyorlar.

Advertisement

İnsanlar video izleyerek hataların çözümlerini daha iyi anlıyorlar. Ekran videosu alarak siz de bilgisayardaki hataları düzeltebilirsiniz. Örneğin “bilgisayarımda wifi kopuyor” şeklinde sık aranan bir hatanın çözümlerini anlattığınız bir video çekebilirsiniz.

Hatta pasif gelir kaynakları arasında bunu değerlendirebilirsiniz. Basit bir hatanın çözüm videosu sayesinde yıllarca para kazanabilirsiniz.

23- İstatistik Videoları

Youtube içerik fikirleri için önerilerim daha bitmedi… İstatistik videolar Youtube’da çok sık izlenen video konseptlerinden bir tanesi. Örneğin Türkiye’nin en iyi üniversiteleri 2022 için bir video çekebilirsiniz. Ya da dünyanın en huzurlu 10 ülkesi şeklinde de bir video çekebilirsiniz.

Bu tarz istatistik videoları çekebilmeniz için kaynakları iyice araştırmanız gerekmekte. Yalan videolar yaparsanız Youtube’da büyümeniz çok zor olacaktır.

Advertisement

24- Film – Dizi İncelemeleri

video fikirleri
video fikirleri 2022

Modası geçmeyen Youtube içerik fikirlerinden birisi de dizi – film incelemeleri. Dizi – film izlemeyi seven insanların vazgeçilmezlerinden birisi de analiz videolarıdır.

Örneğin Netflix’te yayınlanan After Life dizisi hakkında Türkiye’de en çok aratılan anahtar kelimelerden birisi “After Life dizi analizi” oldu. Anlık olarak sezona yeni giren dizileri ya da vizyona yeni giren filmleri analiz ederek çok iyi izlenmeler elde edebilirsiniz.

25- Moda Sizden Sorulsun!

Youtube içerik üretme için güzel bir önerim daha var. Modayla ilgilenen ve trendleri takip eden biriyseniz, Youtube’da izlenmeleriniz tatmin edici olabilir. Bunun için güzel videolar çekebilmeniz gerekiyor tabi ki.

Trendler de çok önemli. Örneğin son zamanlarda renkli eyelinerla yapılan çeşit çeşit göz makyajları çok fazla ilgi görüyor. Buna yönelik hemen bir video çekebilirsiniz. Kombin videoları hazırlayabilirsiniz. Seçenek çok fazla.

Mutlaka Okuyun: Hobilerden Para Kazanmak

Advertisement

27- Pratik İpuçları

Pratik ipuçları için da Youtube’da en çok izlenen videolar arasında bulunuyor. Örneğin pratik şekilde kıyafet katlama, bavul yerleştirme, temizlik yapma gibi videolar var.

Yabancı kanalları takip ederek kendinize birçok fikir bulabilirsiniz. Seçeneği çok fazla olan bir Youtube içerik fikirlerinden.

28-Kripto Para Geleceği Videoları

youtube içerik fikirleri
youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri düşünürken mutlaka yükselen sektörleri göz önünde bulundurun. Kripto para piyasası günümüzde birçok kişinin ilgisini çekiyor. Sizde kripto para piyasasını sıkı takip edenlerden biriyseniz bu konuda birçok video çekebilirsiniz.

Daha spesifik olarak kripto paraların geleceklerini değerlendirebilirsiniz. İnternette yaptığım araştırmaya göre coinin geleceği çok fazla aranıyor. Kendinize bu konuda güveniyorsanız mutlaka değerlendirebileceğiniz bir seçenek.

Bedava coin veren siteler hakkındaki yazı ilginizi çekecek!

Advertisement

29- Sağlıklı Beslenme Videoları

YouTube yeni başlayanlar için video fikirleri
YouTube yeni başlayanlar için video fikirleri

Diyetisyen ya da sağlıklı beslenme konusunda başarılı biri misiniz? YouTube yeni başlayanlar için video fikirleri arıyorsanız bu seçenek sizin için biçilmiş kaftan olabilir. İnsanlar ellerindeki malzemelerle özellikle pratik olarak nasıl sağlıklı besleneceklerini araştırıyorlar.

Örneğin smoothie tarifleri, hafif doğal tatlılar, sağlıklı atıştırmalıklar için tarifler paylaşabilirsiniz. İnsanlar özellikle son yıllarda sağlıklı beslenme konusuna çok önem veriyorlar. Youtube için içerik fikirleri arayanlar mutlaka talebi fazla olan alanları değerlendirebilmeliler. 🙂

Bir önceki yazımız olan Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları – EN İYİ 13 KURS!

para kazandıran halk eğitim kursları

Son dönemlerde halk eğitim kursları ile eğitim görüp işe başlayan birçok kişi var. Siz de kariyerinizi yeni bir yönde şekillendirmek ya da var olan kariyerinizi zenginleştirmek istiyorsanız aşağıda sıralayacağım kursları mutlaka değerlendirin. Para kazandıran halk eğitim kursları 2022 yılında hangileri? Tek tek sıralayıp açıkladım. En iyi meslek kurslarına katılabilir ve kısa süre içerisinde bir alanda […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.