finansportali.net

PARA KAZANMA

YouTube Kazanç Hesaplama – 2022 KAZANÇ SORGULA!

youtube kazanç hesaplama

YouTube’dan ne kadar para kazanılıyor? Birçok kişi tarafından merak edildiğinin farkındayım! Bu yazımda sizlere tüm ayrıntılarıyla YouTube kazanç hesaplama nasıl yapılır? Anlatacağım.

Vereceğim bilgiler ışığında YouTube kanal kazanç hesaplama, video geliri hesaplama gibi konuları anlayacaksınız. YouTube para kazanmak için belli başlı kriterler var.

Ayrıca tüm bunları anlattıktan sonra sizlere Youtube gelir hesaplama programı paylaşacağım.

Advertisement

100 bin izlenme, 1 milyon izlenme kaç TL mantığını kavrayacağız. Tüm dünyada birçok kullanıcısı bulunan YouTube için kazanç sistemi konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Hadi Youtube gelir hesaplamaya başlayalım!

YouTube Para Kazanma Şartları

youtube kazanç hesaplama
youtube kazanç hesaplama

Sizlere YouTube kazanç hesaplama bilgilerini vermeden önce YouTube’dan para kazanmak için hangi şartları gerine getirmek gerektiğinden bahsedeceğim.

Ancak bu koşulları yerine getirenler YouTube üzerinden para kazanabilir. YouTube para kazanma şartları şöyle;

 • Kanalınızın YouTube kanal para kazanma politikalarına uyduğundan emin olmak gerekiyor.
 • YouTube bunun için kanalınızı inceliyor.
 • Para kazanabileceğiniz listedeki ülkelerden birisinde olmanız gerek. Türkiye bu listeye dahil.
 • Kanalınızın son 1 yılında en az 4 bin saat izlenme süresi olması gerek.
 • Bin aboneye sahip olmak
 • Google AdSense hesabına sahip olmak

Evet, bu şartları yerine getirebilenler artık para kazanabilecekleri bir YouTube kanalına sahiptirler demek. Şimdi YouTube kazanç hesaplama ayrıntılarını öğrenebiliriz!

Son zamanların en popüler uygulamalarından birisi olan TikTok’tan para kazanmak ister misiniz? Öyleyse yazımı okuyun! 🙂

YouTube Kazanç Hesaplama Programı 2022

Sizlere youtube kazanç hesaplama programı sunuyorum. Buradan gerekli ayarlamaları yaparak Youtube kazanç hesaplaması yapabilirsiniz!

Advertisement

Bu araç kanalınızın aylık ve yıllık kazancını hesaplamak için günlük izlenme sayınızı ve etkileşim oranınızı kullanır. Hesaplanan değer tahmini değerdir. Doğruluğu reklamlarınıza ve izleyici kitlenize göre değişebilir.

YouTube gelir hesaplama nasıl çalışır ?

 1. Birinci barı videonuzun günlük izlenme sayısına kaydırın.
 2. Kanalınızın geçmiş verilere göre ortalama etkileşim oranını(CTR) kaydırarak belirleyin.
 3. Ne kadar kazanacağınızı görün!

Youtube Kazanç Hesaplama Kriterleri

youtube para kazanma hesaplama
youtube para kazanma hesaplama

YouTube kazanç hesaplama yapacağız. Ancak öncelikle hesaplama için bazı kriterler söz konusu. Aşağıdaki kriterler ne kadar kazanç elde edeceğinizi belirleyen faktörler:

 • Hangi ülkeden izlendiğiniz
 • Videoları 8 dakika ve üzeri yapmak
 • Videonuzun kategorisi
 • Reklamların rekabeti
 • Videonun ortalama izlenme dakikası

Yani herkes YouTube 100.000 TL ne kadar kazandırır? gibi Youtube para hesaplama sorusuna net bir cevap vermek hata olur.

Gördüğünüz gibi izleyici kitlenizin bulunduğu ülke, videonuzun kategorisi gibi mevzular değişiklik gösteriyor. Örneğin eğlence videoları daha az kazandırırken, eğitim, teknoloji gibi videolar daha çok kazandırıyor.

Ya da videonuzun 8 dakikadan uzun olması ve daha çok video reklamından faydalanmanız da fazla para kazanmanızı sağlıyor.

Videonuzun bazıları daha çok izlenme alsa diyelim. Ancak ortalama izlenme dakikası azsa, diğer az izlenen videolarınızla benzer kazanç sağlayabilir.

Advertisement

YouTube gelir hesaplama konusu için birçok değişkenin olduğunu artık biliyorsunuz!

Elbette sizlere ortalama kazançlardan ve Youtube aylık kazanç hesaplama için genel bilgileri aktaracağım.

Youtube Kaç İzlenmeye Para Veriyor?

YouTube en az 1.000 izlenmeye para veriyor. 1.000 izlenmeye ortalama 8 TL veriyor. Elbette kanaldan kanala, videodan video değişiklik gösterebiliyor.

Tiktok Kazanç Hesaplama yazısı ilginizi çekebilir!

Advertisement

Youtube Kazanç Hesaplama Nasıl Yapılır?

youtube gelir hesaplama
youtube gelir hesaplama

Youtube para hesaplama için artık şartları ve kriterleri biliyorsunuz. Şimdi Youtube kazanç hesaplama nasıl yapılır? Bunu öğreneceğiz. Belli başlı terimler var ve hesaplama için çok önemliler.

 1. BGBG: Bin gösterim başı gelir
 2. BGBM: Bin gösterim başı maliyet
 3. TBM: Tıklama başı maliyet

Google Adsense’den yayıncı başvurusu gerçekleştirdiğinizde YouTube iş ortağı programına dahil olmuş olursunuz. Sonrasında da en az 1.000 izlenme başına gelir elde etmeye başlarsınız.

İzlenme ve tık alan reklamlardan gelir elde edilmeye başlanır. Reklamlardan elde edilen kazancın yüzde 67’si yayıncılara ödenir. Videoların uzunluğu, videoda kaç reklam olduğu ve rekabeti kazancı etkiler. Youtube izlenme ücreti için bilgiler vermeye devam ediyorum…

Tavsiye yazı: Sermayesiz Para Kazanmak

youtube izlenme başına para
youtube izlenme başına para veriyor

Youtube 10.000 İzlenme Kaç TL?

Ortalama olarak 80 – 200 TL arasında değişiyor. İzlenilen reklamların rekabeti yüksekse, video 8 dakikadan uzunsa ve izlenme dakikası yüksekse bu kazanç daha da artabiliyor.

Youtube 100.000 İzlenme Kaç TL?

Ortalama olarak 1.000 TL – 3.000 TL arasında değişiyor. Video kategoriniz, reklam sayınız, videoda kalınma süreniz kazancınızı değiştirebilir.

YouTube 1.000.000 İzlenme Kaç TL?

8.000 TL – 50.000 TL arasında değişmekte. İzlenmelerdeki reklamlardan gelen kazanç diyebilirim. Youtube 1 milyon izlenme kaç para diyenler için çok net bir rakam vermek zor. Değişkenler çok fazla.

Advertisement

Yukarıda sıraladığım kazançlar izlenme üzerinden ortalama olarak hesaplandı. Ekstra olarak videolardan kazanç sağlayabilmek mümkün.

Mesela YouTube Premium, Süper chat özelliklerinden de gelir elde edilebiliyor. Videoya sponsor bulunabilir. Sponsor ürünlerin kullanılması gibi pek çok ek seçenekler sayesinde izlenmeye ek olarak paralar kazanılabilir.

Youtube Para Hesaplama Sitesi

youtube kazanç hesaplama sitesi
youtube kazanç hesaplama sitesi

Yukarıda sizlere YouTube tahmini kazanç hesaplama sitesi gibi bir seçenek sundum. Ancak farklı olarak youtube kazanç sorgulama için programlara göz atmak isterseniz diye birkaç seçenek daha sunacağım.

Bu sitelerin tamamen tahmini olarak sizlere bir kazanç sunacağının altını çizmiş olayım. YouTube para hesaplama sitesinin birçoğu değişkenleri göz önünde bulundurmadan kabataslak sonuçları sizlere aktarır.

Ayrıca evde para kazanmanın onlarca yolu mevcut. Evde para kazanma yolları hakkında yazmış olduğum yazıyı okumanızı öneririm! Mutlaka kendinize göre bir iş fikriyle karşılacaksınız.

YouTube Kanal Kazanç Hesaplama

youtube izlenme parası hesaplama
youtube izlenme parası hesaplama

YouTube kazanç hesaplama konusundan bahsettik. Burada genel olarak izlenme başına kazançları size anlattım. Peki bir kanalın kazancını nasıl hesaplarız? Yukarıda sıraladığım youtube gelir hesaplama programlarından faydalanabilirsiniz.

Kanal kazanç hesaplama için link girilebilen programları kullanmalısınız. Yani gelirini öğrenmek istediğiniz kanalın linkini kopyalayıp, programa atmanız gerekiyor. Tahmini olarak kazancı size gösterecektir.

YouTube Tahmini Kazancınızı Görün!

Var olan bir YouTube hesabınız mı var? Videolarınız var ve tıklama alıyorsanız, tahmini kazancınızı YouTube sizlere gösterecektir. Şu adımları izleyin:

Advertisement
 • YouTube Studio‘ya giriş yapın
 • Sol taraftaki menü kısmından “Analytics”e basın
 • Yukarıdaki menüden “Gelir” butonuna basın.

Youtube aylık kazanç hesaplama için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Aylık tahmini gelir raporunu görüntüleyebilirsiniz. Youtube kazanç hesaplama için yazımızın sonuna yaklaşıyoruz…

youtube kazanç sorgulama
youtube kazanç sorgulama

YouTube Hangi Reklamlara Fazla Para Veriyor?

YouTube kazanç hesaplama da parayı en çok etkileyen kriterin reklamlar olduğunu fark etmişsinizdir. Peki en çok hangi reklamlara para ödeniyor? Bu bilerek Youtube kanalınız için yol almanız sizin için faydalı olacaktır.

YouTube’da en çok finans, araba, konut gibi reklamlara daha çok ödeme yaptığı biliniyor. En çok ödeme yapan firmanın reklamı, yapan zeka ön plana çıkartır.

Bu nedenle rekabetteki reklamlar için her zaman daha yüksek ödeme olur. Bu reklamlardan sağlanan kazançlar çok daha yüksek olacaktır. Youtube izlenme parası hesaplama yaparken bu noktaya da dikkat etmek gerek.

Bir önceki yazımız olan Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

1 Yorum

 1. Pingback: YouTube’da Nasıl Para Kazanılır? (Evden Para Kazanma)

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.