finansportali.net

DEVLET DESTEKLERİ

ALO 153 Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? ALO 153 Nedir?

ALO 153 yardım başvurusu

ALO 153 yardım başvurusu hattı ne işe yarar sorusunun cevabı bu içeriğimizde sizin için hazır. Tarafından arandığınız ALO 153 neyin numarası merak ediyorsanız işte cevabı:

ALO 153 belediyelerin yurttaşlarına hizmet vermek için kullanıma sunduğu 7/24 hizmet veren bir telefon hattıdır. Bu hat üzerinden alabileceğiniz hizmetlerin tamamını burada bulabilirsiniz.  İşte detaylar…

Belediye Yardım Numarası Nedir? Nasıl Ulaşabilirim?

Belediyelerin vatandaşlarına sunduğu sosyal hizmetler 1990’lardan günümüze kadar sosyal devlet olan Türkiye Cumhuriyeti bünyesinde devam etmektedir.

Advertisement

Günümüzde tek bir telefonu hattı üzerinden ikamet ettiğiniz yerin belediyesine ulaşmanız mümkündür.

Bu hizmetlerin hepsinin geçmişte her belediye için farklılık gösterdiği biliniyor. Ancak günümüzde tek bir telefon numarası çatısı altında toplanmış bulunuyorlar. Belediyelerin sunduğu hizmetler karşısında vatandaşlarına faydalanarak ihtiyaçlarını gidermek için başvuru yapmak kalıyor.

ALO 153 yardım başvurusu işlemlerinden tüm belediyecilik hizmetleri hakkında bilgi alabilir, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

ALO 153 Nerenin Numarası?

153 no’lu numaradan mı arandınız? İşte bu aramanın olası nedenlerini sizin için sıraladık;

Advertisement
 • Belediye hizmetleri hakkında yaptığınız bir şikayetiniz varsa sürecinizin çözümü hakkında bilgilendirilmek üzere aranmış olabilirsiniz.
 • Daha önce belediyecilik hizmetlerinden faydalandıysanız aldığınız hizmetler hakkında memnuniyet ve geri dönüşlerinizin alınması için aranmış olabilirsiniz.
 • ALO 153 yardım başvuru sonuç ve süreçleriniz hakkında bilgilendirilmek üzere aranmış olabilirsiniz.

ALO 153 hattı Türkiye Cumhuriyeti bünyesindeki tüm belediyelerin ortak kullandığı destek hattıdır. Belediyecilik hizmetleri kapsamında tüm öneri ve şikayetlerinizi bu numara üzerinden iletebilirsiniz.

Aynı zamanda ALO 153 yardım başvurusu üzerinden belediyelerin ihtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşlar için hazırlamış olduğu farklı başlıklardaki yardım haklarınızdan da faydalanabilirsiniz.

alo 153 yardım başvurusu
ALO 153 BELEDİYE HATTI

ALO 153 Beyaz Masa Ne Yardımı Yapıyor?

ALO 153 ya da diğer adıyla bilinen Beyaz Masa tüm belediyelerin ortak kullanımında olan bir çözüm merkezidir. Bu merkez kapsamında tüm şehirlerden arayarak dilek ve önerilerinizi ilgili belediyeye iletebilirsiniz. ALO 153 şikayet hattını kullanarak belediyelerle ilgili sorunlarınızı da aktarabilirsiniz.

ALO 153 mesai saatleri tüm belediyeler için 7/24 saat hizmet verecek şekilde çalışmaktadır. Belediyeniz her an her sorununuz için yanınızda! Peki arayacağımız zaman ALO 153 ücretli mi sorusunun cevabı hazır; ALO 153 şikayet hattı ücretsizdir.

ALO 153 hizmetleri kapsamında belediyeler hemşerilerine farklı alanlarda destek sağlıyorlar. Belediyelerin sunduğu hizmetler kapsamında alabileceğiniz yardımlar şu şekildedir;

 • Para yardımı(nakdi yardım)
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Yakacak yardımı(odun ve kömür)
 • Doğalgaz yardımı
 • Fatura yardımı
 • Eşya ve mobilya yardımı
 • Aşevi yardımı
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Çocuklar için eğitim, burs ve kırtasiye yardımları
 • Çocuklar için giysi yardımı
 • Kıyafet yardımı
 • Sağlık yardımları
 • Tıbbi malzeme ve cihaz yardımları
 • Engelliler için yapılan yardımlar(tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye vb.)
 • Kronik hastalar için yapılan yardımlar(havalı yatak vb.)
 • Afetzedeler için yapılan yardımlar(çadır, yemek, barınma, giysi vb.)
 • Yaşlılar için yapılan yardımlar
 • Şehit, gazi ve asker yakınları tarafından yapılan yardımlar
 • Evde yaşlı bakım hizmetleri
 • Mülteciler ve sığınmacılar için yapılan yardımlar
 • Sosyal destek kartı yardımı
 • Ev tamirat, bakım ve onarım yardımı
 • Diğer yardımlar

ALO 153 Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaçlarınız  doğrultusunda belediyelerinize ALO 153 no’lu hattan ulaşarak, hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için ikamet ettiğiniz belediye binalarına ulaşarak ilgili birimlere başvuru yapabilirsiniz.

Vatandaşlar e-devlet üzerinden de ALO 153 sosyal yardım başvurusu süreçlerini başlatabilirler.

ALO 153 yardım başvurusunu e-devletten gerçekleştirmek ve 153 Yardım Başvuru Formu sayfasına erişmek   için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Advertisement

ALO 153 Yardım Başvuru Formu Erişimi

Vatandaşlar ikamet ettikleri bölgenin kendisine ait web sitesinden kolayca ALO 153 yardım başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilir.

ALO 153 yardım başvurusu
İBB ALO 153 yardım başvurusu

ALO 153 Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Belediyelerin yerel yardım desteklerinden faydalanmak için yaptığınız başvuruları ilgili belediye web sitesinden, başvuru yaptığını linkler üzerinden takip edebilirsiniz.

ALO 153 Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

ALO 153 yardım başvurusu talepleriniz belediyelerin ilgili birimleri tarafından incelemeye alınmaktadır. İncelemeye alınan talepleriniz ortalama 2 hafta süreyle sonuçlanmaktadır.

ALO 153 yardım başvuru sonuçlarınızı başvuru zamanınızdan itibaren ilgili web site kanalları üzerinden belirli aralıklarla kontrol etmeyi unutmayın.

ALO 153 hattı üzerinden tüm belediyelerin destek ve şikayet hatlarına ulaşmanız mümkün. Peki buradan alacağınız hizmetlerin detayları nelerdir? Yardım paketlerinin detaylarını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz…

Advertisement
ALO 153 NEDİR

ALO 153 Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

ALO 153 hattı tüm belediyeler için 7/24 hizmet veren bir iletişim merkezidir. Büyükşehir ve yerel yönetim belediyeleri için bu çalışma geçerlidir.

Bu telefon numarası üzerinden ALO 153 yardım başvurusu yapmak istediğinizde yetkililer sizlere hangi alanlarda destek istediğinizi sorarak ihtiyaçlarınıza göre taleplerinizi oluşturacaklardır.

ALO 153 erzak yardımı için farklı bir işlem yapmanıza gerek yoktur. ALO 153 gıda yardımı sorgulama işlemleriniz için yine süreci başvuru yaptığınız kanallar üzerinden takip edebilirsiniz.

700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu Nereden Sorgulanır?

ALO 153 hattı üzerinden belediyenizden bulunduğunuz yardım taleplerinizin ne zaman sonuçlanacağını mı öğrenmek istiyorsunuz, işte cevapları…

Tüm talep, şikayet ve desteklerinizin takibini ALO 153 hattını arayarak yapabilirsiniz.

Advertisement

ALO 153 Nakdi Yardım Başvurusu Var Mı? Nasıl Başvurabilirim?

ALO 153 hattı üzerinden alabileceğiniz hizmetler arasında nakdi yardım da mevcuttur. Nakdi yardım talepleriniz için ikametgahınızın olduğu ilgili belediyeye başvurmanız yeterli olacaktır.

ALO 153 yardım başvurusu için tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde beyan etmeyi unutmayın.

ALO 153 hattı üzerinden alabileceğiniz diğer hizmetlerin detayları yazımızın devamında bulunmaktadır. İçeriğimizi inceleyerek ihtiyacınız olan destek hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. İşte detaylar…

ALO 153 Koli Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

ALO 153 yardım başvurusu kapsamında alabileceğiniz bir diğer hizmet ise koli(gıda) yardımı bulunmaktadır. Bu yardım talebiniz için ALO 153 hattını arayarak durumunuzu ve ihtiyaçlarınızı bildirmeniz gerekmektedir.

Advertisement

ALO 153 hattı belediyelerin dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların taleplerini karşılamak için çalışan bir hizmettir. Bu aksamda yalnızca belirli bir ihtiyaç grubuna hizmet etmez.

ALO 153 yardım hizmetleri kapsamında yaşlılar, bakıma gereksinimli bireyler, dar gelirli kişiler, doğum desteği, giyim desteği gibi kapsamları oldukça geniş bir hizmettir.

ALO 153 hizmetlerinin verilmesindeki amaç ihtiyacı olan vatandaşların tespit edilerek sağlık, giyim, sosyal ve maddi alanda eksiklerinin giderilmesini sağlamaktır.

ALO 153 uygulaması sosyal devlet anlayışı kapsamında uygulanan bir hizmettir.

Advertisement
ALO 153 yardım başvuruları
ALO 153 yardım başvuruları

ALO 153 Bebek Yardımı Nedir?

ALO 153 bebek yardımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni doğacak bebeği olan dar gelirli ailelere sunduğu bir hizmettir.

İBB’nin sunduğu bu hizmet kapsamında ALO 153 hattını arayarak talepte bulunabilirsiniz.

Bebek yardımı başvurunuzu e-devlet sistemi üzerinden başlatmak ve kontrol etmek için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

ALO 153 hizmetleri kapsamındaki bu bebek bakım hizmeti yeni doğum yapmış annelerin ilk 4 ay tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış paketlerden oluşmaktadır.

Belediyelerin anneler ve çocuklar için sunduğu diğer hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için içeriğimizin devamını inceleyebilirsiniz.

Advertisement

ALO 153 yardım başvurusu detaylarının devamı içeriğimizde… İşte o detaylar:

ALO 153 Süt Yardımı Detayları Nedir?

ALO 153 belediye yardım destekleri kapsamında SGK ile sağladığı bir çalışmadır süt yardımı. Bu yardım kapsamında annelere bir kereliğe mahsus olmak üzere SGK’ya başvuruda bulundukları halde emzirme parası verilmektedir.

Bununla birlikte süt yardımı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere her ay 8 litre süt dağıtımı sağlamaktadır.

Bu uygulama sayesinde ihtiyaç sahibi aileler çocuklarına, üretimi ve denetlemesi belediyeler tarafından sıkı bir şekilde sağlanan sağlıklı sütleri ulaştırabiliyor

Advertisement

Sizde belediyelerinizden alabileceğiniz tüm hizmetler hakkında daha detaylı bilgi için ALO 153 hattını arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Kart Nasıl Çıkarılır? 2023 Başvurusu Hakkında… başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

DEVLET DESTEKLERİ

PTT Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır? 2023 Detayları

PTT Sosyal Yardım Kartı

PTT sosyal yardımları, yurt içi ve yurt dışı işlemlerinde kullanılabilen PTT Kart aracılığıyla yapılıyor. Bu kart ile ATM’lerden nakit çekimi yapabilir, para yatırabilir veya havale ile başka hesaba para gönderebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal yardım paraları da PTT kart aracılığı ile alınabilir. PTT sosyal yardım kartı nedir ve nerelerde kullanılır gelin daha detaylı inceleyelim. PTT sosyal […]

Okumaya devam et

DEVLET DESTEKLERİ

Maddi Yardım Yapan Dernekler! Başvurular ve Detayları…

Maddi Yardım Yapan Dernekler

Ülkemizde maddi yardım yapan dernekler birinci sırada gündeme gelen konulardan biridir. Maddi yardım yapan dernekleri sizler için araştırdık… Başvuruları sakın kaçırmayın! Maddi yardım yapan vakıflar ve dernekler ülkemizde yaşayan dar gelirli ailelere destek olmak adına çalışmalar yapmaktadırlar. Maddi yardım yapan kuruluşları incelemeye başlayalım! Maddi Yardım Yardım Yapan Derneklere Kimler Başvurabilir? Maddi yardım yapan derneklere dar […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.