finansportali.net

BAYİLİK VEREN GIDA FİRMALARI

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar 2022 – En Kârlı 15 Şirket!

dondurma bayiliği veren firmalar

Yaz aylarının en çok kazandıran işlerinden olan dondurmacı açma fikrini hiç düşündünüz mü? Sezonda aylık 40 bin TL gelire ulaşan bu sektörün artık kış aylarında da hayatımıza girmesiyle birçok girişimcinin ilgi odağı olmuştur.

Eğer siz de marka bilinirliği yüksek bir firmadan dondurma dükkanı frachisingi alarak işinizi kurmak istiyorsanız en çok kazandıran 15 şirket önerim kaçırılmaz bir fırsat. İşte sizler için derlediğim dondurma bayiliği veren firmalar listesi…

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar 2022

Bayilik Veren Dondurma Firmaları

Yaz günlerinin vazgeçilmez lezzeti olan dondurma artık birçok kişi tarafından kışın da tüketilmekte. Yüksek kar marjı nedeniyle birçok girişimcinin daha çok yatırım yaptığı bu sektörde markalar biribiriyle yarışmaktadır.

Ülkemizde yılda 400 bin tondan fazla tüketilen dondurmanın bayiliğini veren şirketlerde her yıl yüz binlerce lira kazanmaktadır. Eğer siz de bu karlı iş fikrinden kazanç sağlamak istiyorsanız dondurma bayiliği veren şirketlere göz atın.

Advertisement

İşte sizler için derlediğim en çok kazandıran dondurma bayiliği veren firmalar 2022 listesi;

 1. Mado Dondurma Bayiliği
 2. Romma Dondurma Bayiliği
 3. Cremeria Milano Bayiliği
 4. Hamido Dondurma Bayiliği
 5. Algida Dondurma Bayiliği
 6. Happy Ice Cream Bayiliği
 7. Dondurmacı Yaşar Usta Bayiliği
 8. Bitez Dondurma Bayiliği
 9. Marasta Dondurma Bayiliği
 10. Veli Usta Dondurma Bayiliği
 11. Dondurma Dükkanı Bayiliği
 12. Golf Dondurma Bayiliği
 13. Kaymak Dondurma Bayiliği
 14. Dondurmacı Amca Bayiliği
 15. Enfesdo Dondurma Bayiliği

İlginizi çekeceğini düşündüğüm 2022 Alaçatı Muhallebicisi Bayilik Alma Detayları! yazısını bu kısma ekliyorum. Siz de meşhur tatlı zincirleri hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizde yer alan Bayilik sayfasını inceleyebilirsiniz.

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar – franchise nasıl alınır

Dondurma Bayiliği Almak

Dondurma bayiliği nasıl alınır diyenler için birbirinden karlı 15 firmanın listesini sizlere sundum. Ücretsiz dondurma bayiliği almak ve bu firmalara başvurmak için aradığınız her şey mevcut. Dondurma markaları arasında franchise tercihi yaparken firmanın bilinirliğine, ürün kalitesine, bayilik bedeline ve şartlarına göz atarak sizin için en iyi olanı tercih etmelisiniz.

Dondurma Dükkanı Bayilik Fiyatları

Aşağıda detaylarına yer verdiğim dondurma bayiliği veren firmalar içerisinde sizin için en kazançlı olanı bulabilir kısa zamanda yüksek gelir elde edebilirsiniz. Firmaların bayilik sayfalarından da başvuru formlarına ulaşarak kısa sürede işinizi kurabilirsiniz.

Dondurma dükkanı bayilik fiyatları arasında bedelsiz, isim hakkı talep etmeyen firmalar olmasıyla birlikte metrekaresi 1500 Liraya bayilik veren firmalar da yer alır. Detaylara aşağıda her marka özelinde yer verdim.

Dondurma Bayiliği Veren Firmaların Şartları Nelerdir?

Bayilik alarak dondurma satışı gerçekleştirmek ve marka değeri yüksek bir firmadan franchising almak istiyorsanız sizden bir takım şartları yerine getirmeniz beklenir. Bu şartlar elbette her firma için değişiklik gösterebilir ancak genel olarak ortak şartları kapsamlı bir fikriniz olması için sıralayacağım.

Advertisement

Dondurma bayiliği veren firmaların şartları şu şekildedir;

 • Dondurma bayiliği açacağınız konumda markanın ikinci bir dükkanının yer almaması,
 • Aynı dükkan içinde farklı bir dondurma firmasına ait ürünler yer almaması,
 • Bayilik açacak kişinin ticari sicilinin temiz olması,
 • Bayilik bedelinin karşılanması veya bankadan alınacak teminat mektubu,
 • Satış yapılacak dükkanın gıda hizmetine uygun bir konum, büyüklük ve temizlikte olması,
 • Bayilik başvurusu yapan kişinin müşteri memnuniyetine önem veren girişimciler olması,

Belirttiğim şartlara ek olarak sizden talep edilen hususlar yer alabilir veya buradaki şartlardan birkaçı göz ardı edilebilir. Bu konu markanın çalışma sistemiyle ilişkili olup detaylar firmayla iletişime geçildikten sonra daha net şekilde öğrenilebilir.

Dondurma Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?

Eğer dondurma firmaları arasından sizin için uygun bir bayilik seçecekseniz elbette dondurmacılar ne kadar kazanıyor araştıracağınız ilk konu olacaktır. Ben de sizler için 2022 güncel fiyat listesi ve verilerden yola çıkarak ortalama dondurma bayiiliği kazançlarını derledim.

Dondurma bayileri elbette sezonda yani yaz aylarında en yüksek cirolara ulaşmaktadır. Ülkemizde yaz ayları her bölgede sıcak geçtiği ve dondurma kültürü yaygın olduğu için Nisan-Eylül ayları arasında kazançları artmaktadır. Özellikle tatil yerlerinde ve turistik yerlerde bu tüketim iki üç katına çıkmaktadır.

Dondurmacılar Ne Kadar Kazanıyor 2022 Aylık Gelirleri

Dondurmacı dükkanları ortalama olarak Nisan-Eylül ayları arasında ayda 30-40 bin TL kazanç sağlamaktadır. Sonbahar ve kış aylarında ise bu kazanç aylık 6-7 bin Liralara gerilemektedir. Fakat sezonda kazandığınız kazancın yüksekliği ile yıllık bazda ortalama ayda 20 bin TL kazanç elde etmiş olursunuz.

Advertisement

Dondurma Bayiliği Kar Marjı Ne Kadar?

Dondurma bayilerinde açıkta dondurmak satmak istiyorum diyorsanız kar marjı %100 gibi yüksek bir ordanda olmaktadır. Paketli dondurmalarda satış üzerinden kalan kar oranları daha düşük olsa da, bayilik alarak satacağınız kilo ile satışlarda veya külahta, porsiyonda rahatlıkla yüzde 100 kar elde edebilirsiniz. İyi bir konumda dükkan açmak ve diğer maliyetleri azaltmak da bu oranı elbette yükseltecek nedenler arasındadır.

Dondurma Bayiliği Veren Firmalar 2022 Listesi

dondurma bayiliği veren firmalarmado dondurma bayilik şartları

1. Mado Dondurma Bayilik

Kahramanmaraş merkezli firmanın şuanda Türkiye’de 300’ü aşkın bayisi ve Avrupa’dan Çin’e kadar frachising sistemiyle verdiği yurtdışı bayileri vardır. 1991 yılında Maraş Dondurması’nın baş harflerinden kısaltmayla bayilik vermeye başlayan firmanın satış mağazalarında zengin bir menü bulunmaktadır.

Dondurma konusunda iddialı olan markanın kafe-pastane konseptine ait mağazalarında yüksek kar marjlı ürünler yer almaktadır. Ortalama 500 bin TL ile 1 Milyon TL arasında değişen maliyetleri yer almaktadır. Mado franchising sayfası üzerinden firmayla iletişim sağlayarak bayilik başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için Mado Dondurma Bayilik yazımıza göz atarak detaylı şartlar ve kazançlara ulaşabilirsiniz.

2. Romma Dondurma Bayilik

Romma dondurma markası 1965 yılında beri bu sektörde hizmet vermekte olup isterseniz AVM isterseniz de cadde dükkanı konseptiyle bayilikler vermektedir. Dilerseniz anahtar teslim bayilik imkanı sunan markanın franchise yetkilileri ile iletişime geçerek açacağınız konum bilgisi üzerinden fiyat ve şartları öğrenebilirsiniz.

Advertisement

Romma dondurma bayileri ortalama olarak ayda 25 bin TL‘ye varan cadde dükkanları yer aldığını açıklamakta olup, %80’e yakın bir kar marjıyla çalışmaktadırlar. Bergama merkezli şirketin şuan uygun fiyatlı bayilik imkanları devam etmektedir.

dondurma bayiliği veren firmalarcremeria milano dondurma bayiliği

3. Cremeria Milano Bayilik

Dondurma konusunda lüks bir hizmet sunan markanın Türkiye’nin birçok noktasındaki AVM ve caddelerde bayilik dükkanı yer almaktadır. Ürünlerinin fiyatı rakiplere göre daha yüksek olsa da kar marjının %100‘lere ulaşması nedeniyle ve çok tercih edilen bir marka olması sebebiyle ayda rahatça ortalama 20 bin TL gelir elde edebilirisiniz.

Şuan 14 şubesi olan Cremeria Milano bayilik başvurusu için resmi sitesindeki franchising sayfasını ziyaret etmeniz ve iletişim bilgileriyle irtibat sağlamanız yeterlidir.

4. Hamido Dondurma Bayilik

Hamido dondurma bayilik şartları arasında yer alan bir özellik elinizi çabuk tutmanız için size bir kısıtlama getiriyor. Her ilde yalnızca bir distribütör bayilik sınırı olan markadan isim hakkı bedelini ödemeniz koşulunda birçok konuda esneklik gösterilerek bayilik veriyor.

Hamido dondurma bayilik başvurusu için resmi sitedeki iletişim bilgilerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Distribütör bayilik almanız şartıyla ildeki diğer noktalara da satış yaparak ayda 40 bin TL‘den fazla kazanmanız mümkündür.

Advertisement

5. Açıkta Dondurma Satmak İstiyorum Diyenler İçin: Algida Dondurma Bayilik Önerisi

Elbette dondurma denince akla gelen ülkemizdeki en büyük markalardan birisi de Algida dondurmasıdır. Algida dondurmaları marka bilinirliği en yüksek firma olmanın yanı sıra uygun fiyatlı satış imkanlarıyla yalnızca paketli değil açık dondurma satmak isteyenlerin de en sık tercih ettiği marka olmaktadır.

Açıkta dondurma satışında %100-150 kar marjına sahip Algida markası toptan olarak satış yaptığı için çok düşük fiyatlı maliyetler ile ürün tedariği sağlamaktadır. Siz de işletmenizde Algida bayiliği alarak satış yapmak istiyorsanız firmanın resmi sitesinde yer alan iletişim numaraları üzerinden satış şartlarını görüşebilirsiniz.

Eğer bir tatlı dükkanı açarak yatırım yapmayı düşünüyorsanız Özsüt Bayilik Şartları yazısı tam sizler için! Hemen tıkla, detayları öğren!

6. Happy Ice Cream Bayilik

Happy Ice Cream bayilik başvurusu yapmak isteyenler için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. İsim hakkı bedelsiz bayilik veren firma sadece güleryüzlülüğünüz ve samimiyetiniz ile francihse vermektedir. Ücretsiz dondurma bayiliği almak isteyenler aynı zamanda yüksek kar marjları elde etmek istiyorsa Happy Ice Cream tercihleriniz arasında üst sıralarda yer almalıdır.

Sizler için soft dondurma seyyar satış imkanı sunan markanın tanıtım videosunu da yazının bu kısmına ekliyorum.

Advertisement
soft dondurma bayilik almak – dondurma bayiliği veren firmalar

7. Dondurmacı Yaşar Usta Bayilik

Dondurma konusunda markalaşmış isimlerden olan Yaşar Usta Sorbe ve Dondurma firması bayilik veren firmalar arasında özel bir yere sahiptir. İsim hakkı bedeli diğer firmalara nazaran yüksek olsa da rengarenk dondurmaları ve gerçek meyvelerden oluşan aromalı sorbeleri ile Yaşar Usta dondurmaları bayilik kazancı yüksek firmalar arasındadır.

Mininum 30 metrekare dükkkan şartı olan ve YUSDO adıyla İstanbul’un birçok noktasında bayilikleri yer alan dondurmacının diğer illere ait franchising başvurusu için resmi sitesindeki iletişim numaralarından irtibata geçebilirsiniz.

8. Bitez Dondurma Bayilik

Bodrum merkezli firmanın Ege bölgesinde yüksek bir marka bilinirliği yer almaktadır. Firmanın kafe konseptli mağazaları yer almakta olup yüksek kar marjına sahip ürün çeşitliliği yer almaktadır.

Bitez Dondurma bayilik şartlarında 70 metrekareden büyük dükkan olması aranan şartlarından başındadır. Bayilik fiyatı ve detayları için firmanın resmi sitesi üzerinden iletişime geçmeniz dahilinde gerekli şartları öğrenebilirsiniz.

Advertisement

Son zamanların popüler tatlı zinciri Ekleristan Bayiliği almak için gerekli şartlar ve ücretleri öğrenmek için bıraktığım linkte aradığınız her şey mevcut!

9. Eve’s İceCream Dondurma Bayiliği

Antalya merkezli firmanın yakın zamanda tüm illerde bayilik verme planı yer almaktadır. Bayiliklerinde yüzde %65-85 arasında kar marjı bulunan markanın 5 yıllık franchising sözleşmesi (+5 uzatılabilir) ile tedarik imkanı yer almaktadır.

Firmanın reklam katkı payı da cirodan %3 olacak şekilde belirtilmiştir. Markanın resmi sitesinden franchising başvurusuna ulaşabilirsiniz.

Advertisement

10. Veli Usta Dondurma Bayilik

Veli Usta Dondurma markası İzmir/Çeşme merkezli tatlı mağazası olarak 30 yıl önce kurulmuştur. Firmanın sitesinden yapacağınız bayilik başvurusu sonrası uzman ekip keşif ve maliyet hesabı yaptıktan sonra size fiyatlandırma raporu sunmaktadır.

Dondurma konusunda markalaşan firmanın kahvaltı ve tatlı ürünleri seçenekleri kar marjını %150’lere varan bir seviyeye çıkarmıştır. Siz de Veli Usta Dondurma bayiliği alarak yalnızca sezonda da değil her mevsim ayda 20-25 bin TL kazanç sağlayabilirsiniz.

dondurma dükkanı bayilik fiyatlarıSoft dondurma Bayiliği veren firmalar

11. Antalya Dondurma firmaları: Dondurma Dükkanı Franchise

Antalya’nın ünlü dondurmacısı Dondurma Dükkanı’ndan bayilik alarak şık dekorlarıyla kısa sürede yatırımlarınızı büyütebilirsiniz. Yıllık ortalamada ayda 20 bin TL‘yi aşan yüksek kar marjlı kazançlar elde edebilirsiniz. Antalya harici bayiliklerde franchise bedeli ve şartları için firmanın iletişim numaralarından bilgi edinebilirsiniz.

Eğer klasik bir tat ile her ay binlerce lira kazanmak istiyorsanız Baklavacı Şemsettin Bayilik yazım sizler için kaçırılmaz bir fırsat! Hemen oku, hemen öğren!

12. Golf Dondurma Bayilik

Golf dondurma Ülker güvencesinde hizmet sunan bir dondurma markasıdır. Dolap desteği gibi girişimcilere imkanlar sunan markanın paketli ürünlerinde satış karı %10-20‘lerde yer almakta olup, açık dondurma seçeneklerinde satış sorumluluğu size ait olduğu için %100-120 oranında yüksek bir kar marjı sunmaktadır.

Yaz aylarında Golf dondurma bayiliği alarak ayda 30 bin TL‘nin üstünde kazanç sağlayabilirsiniz. Firmanın isim hakkı yerine sizden banka teminat mektubu isteme hakkı yer almaktadır. Detaylar için firmanın resmi sitesindeki iletişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Advertisement

13. Kaymak Dondurma Bayilik

Metrekaresi 1500 TLye anahtar teslim bayilik veren Kaymak Dondurma markasında 30-35 metrekareye kadar küçük bir dükkan bile açmanız için imkan yer almaktadır. Kar marjı %100 olan firmada 5-6 ay içerisinde yatırım geri dönüşü sağlanmaktadır. Gelirden pay istemeyen marka bayilerine yalnızca ürün tedariği sağlamaktadır.

14. Dondurmacı Amca Bayilik

Keçi ve inek sütü dondurmalarıyla rakiplerinden bir farkla öne çıkan Dondurmacı Amca bayilikleri için 400 bin TL civarında bir sermaye yeterlidir. Ortalama 300 metrekare dükkanlarıyla şunda 65 ilde hizmet veren firmanın her ile bayilik imkanı yer almaktadır.

Yüksek kar marjlarına sahip bu markadan franchise almak için resmi sitesindeki iletişim bilgileri üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

15. Enfesdo Dondurma Bayilik

Enfesdo dondurma bayiliğinde ürünleri taşıma sisteminde kar oranlarının düşmemesi için size distribütör olma imkanı da sunmaktadır. Enfesdo dondurma bayilik başvurusu sonrasında siz de toptan aldığınız ürünleri diğer bayilere satarak ayda 40 bin TL‘den fazla kazancı rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Advertisement

İsim hakkı bedeli olamayan Enfesdo dondurma bayiliğinde paketli ürünlerin kar marjı %25 olsa da toptan satışlarda çok yüksek cirolara ulaşmanız mümkün. Çok düşük bir bütçeyle bile başlayabileceğiniz bu ücretsiz bayilik imkanı için detaylara firmanın resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

soft dondurma bayiliği veren firmalar 2022

Soft Dondurma Bayiliği Veren Firmalar

Son dönemde dondurma denince akla Tayland dondurması veya soft dondurma seçenekleri de gelmektedir. Özellikle soft dondurma hem yapımı hem de maliyeti açısından tercih nedenleri arasında yer almaktadır. McDonald veya Burger King firmalarında bulunan soft dondurma satışları büyük rağbet gördüğü için soft dondurma makineleri satışı da artmaktadır.

Soft dondurma bayiliği veren firmalar listesi şöyledir;

 • Ci Gusta
 • Happy İce Cream
 • Ice Cloud
 • Dondurmamia

Dondurma Bayiliği Alacakların Sıkça Sorduğu Sorular

Dondurma işi karlı mı?

Dondurma dükkanı açmak ve bayiliği almak size %100 kar marjı ile çok yüksek kazançlar sağlayan iş fikirleri arasındadır.

Dondurma dükkanında neler satılabilir?

Dondurma dükkanında ekstra diğer tatlılar, çay, kahve ve soğuk meşrubatlar satarak hem her mevsim satış yapılma imkanı hem de daha yüksek kazançlar sağlama imkanı yaratılabilir.

Advertisement

Dondurmacılar kaç para kazanıyor?

Dondurma satışı yapan dükkanlar sezonda ayda 30-40 bin TL para kazanmaktadır. Diğer aylarda ise 6-7 bin liraya gerilemektedir. Ortalaması alındığında yıllık bazda ayda 20 bin TL’ye yakın bir kazanç sağlar.

Dondurma dükkanı bayilik veriyor mu?

Antalya’nın ünlü firması Dondurma Dükkanı bayilik vermektedir. Franchise şartlarına firmanın ilgili sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Börekçi Dükkanı Açmak – 2022 Kazanç ve Maliyet Bilgisi! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

BAYİLİK

Börekçi Dükkanı Açmak – 2022 Kazanç ve Maliyet Bilgisi!

Börekçi dükkanı açmak

Türkiye’de girişimciler için en kârlı sektörlerin başında, gıda sektörü ön plana çıkıyor. Gıda sektöründe hızlı bir! şekilde büyüyen bir alan da börekçi dükkanı açmak diyebilirim. Eğer, siz de “börekçi dükkanı açmak istiyorum!” diyorsanız, doğru yerdesiniz! Hamur işi denildiğinde akla gelen börek de kolay ulaşılabilen bir gıda olduğu için bir hayli rağbet görüyor. Peki börekçi dükkanı […]

Okumaya devam et

BAYİLİK

2022 Simit Sarayı Bayilik Ücreti ve Maliyet Hesaplaması!

Simit sarayı bayilik

Simit Sarayı bayilik almak hakkında tüm bilgiler burada! Sizlere 2022 yılında Simit Sarayı franchise sistemi nasıl işliyor? En güncel haliyle anlatıyorum. Popüler ve marka değeri olan, yurt dışına bayilikler veren Simit Sarayı ile iş ortağı olarak yaptığınız yatırımın karşılığını alacaksınız. Elinizde belirli bir miktar sermaye varsa; kısa sürede büyümek, inanılmaz paralar kazanmak istiyorsanız, Simit Sarayı […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.