finansportali.net

PARA KAZANMA

Evde Para Kazanmanın Yolları – 70 KAZANÇLI İŞ FİKRİ!

Son dönemlerde çoğu insan evde para kazanmanın yolları neler bilmek istiyor. Evden kolay para kazanmak, doğru yollar ile o kadar avantajlı ki bu isteğe hak vermemek elde değil! Meşgul bir anne, evde oturan bir baba, bir üniversite öğrencisi veya sadece biraz fazladan para kazanmak isteyen biri olabilirsiniz. Çeşitli yollarla, yapacağınız bu işler sayesinde evden para kazanabilirsiniz! 🙂

Gerçekten para kazanmak istediğiniz, yalan dolan olmayan, meşru işler bulmak istediğinizi biliyorum. Bu yüzden sizler için evden para kazanma yöntemleri için araştırma yaptım. Evde çalışmanın yüzlerce yolunu araştırdım ve sizlere para kazanmanın 70 meşru yolu nedir buldum. Bu yazının tam size göre bir başlık olacağından eminim çünkü çok çeşitli burada ilginizi çekebilecek evden hızlı para kazanmak için harika başlıklar göreceksiniz.

Yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak yapabileceğiniz, evde para kazanmanın yolları neler? hepsini sıraladım. Bazıları size kolay yoldan ufakta olsa para kazandıracak. Bazıları da küçük yatırımlarla, uzun vadede güçlü para kazanmanızı sağlayacak. Burada herkese göre bir evde para kazanma yolu var! Özellikle internetten para kazanma yolu seçenekleri üzerinde yoğunlaştım ki, oturduğunuz yerden dilediğiniz imkana sahip olabilesiniz 🙂 Online para kazanma yolları çok fazla…

Advertisement

Evden para kazanma fikir arasında bazen kafa karışıklığı yaşadığınızı biliyorum. Fakat ben size her şeyi çok basit bir şekilde açıklayacağım. En kolay evde para kazanma işleri için en kolay açıklamaları okuyacaksınız. Evde nasıl para kazanılır diyenler! Anlaması kolay ve bilgi seviyesi yüksek bu işleri öğrenmeye hazır mısınız?

2022 için Evden para kazanmanın yolları neler? Öğrenmek için okumaya devam edin. Daha öncesinde hiç duymadığınız işleri bu yazıda bulabileceksiniz. Hadi hemen okuyun ve hızlı para kazanın! Sizlere 70 tane evde para kazanmanın yolları neler? Sıraladık.

İçindekiler

1- Banyo Bombası Yap!

Puan: ★★★★★

Evde para kazanmak
Ne satarak para kazanabilirim

Banyo bombaları çok popüler ve evden para kazanmanın harika bir yolu! Evet, yanlış okumadınız! Banyo bombaları yurt dışında oludğu kadar Türkiye’de de popüler olmaya başladı. Hatta ABD banyo bombası pazarının 2025 yılına kadar 350 milyon dolarlık bir sektöre dönüşmesi bekleniyor.

Instagram’a bakarsanız, bu renkli topların suya düştüğünde nasıl patladığını gösteren  milyonlarca fotoğraf olduğunu görürsünüz. Evden para kazanmak yolları çok çeşitli ama en çok ilginç fikirlerin önü açık.

Advertisement

Ben de sizlere hem kazançlı hem de ilginç olanları sıralayacağım. Evde banyo bombası yapmak hakkında internette birçok kaynak var. Onları değerlendirebilirsiniz. 🙂 Evde Para Kazanmanın Yolları için devam edelim.

Kazanç: Bir adet banyo bombasını 50 TL ve üzerine satabilirsiniz!

Zaman: Günde 10 tane banyo topunu 6 – 7 saatte yapabilirsiniz.

2- Sosyal Medya Sayfa Yönetimi Yapın!

Puan: ★★★★✩

Advertisement
Evden Para Kazan
Evden Para Kazan

Sosyal medyayla aranız iyi mi? Evde para kazanmanın en etkili yollarından birisi de sosyal medya sayfa yönetimi. Çeşitli işletmeler sosyal medya hesaplarını aktif kullanmak zorundadır. Müşteri çekme ve reklamları için bu önemlidir. Ancak sosyal medya hesaplarıyla ilgilenilmesi için çoğu zaman yardıma ihtiyaç duyuyorlar.

Siz de yerel işletmelere ulaşarak serbest zamanlı sosyal medya sayfa yönetimi yapabileceğinizi anlatın. Bu kurumsal bir şirket de olabilir, bir lokanta da… Bionluk gibi sitelerden iş alabilirsiniz ya da firmalara kendiniz ulaşabilirsiniz.

Kazanç: Ayda ortalama 3.000 – 4.000 TL arasında kazanabilirsiniz.

Zaman: Günlük 3 – saatinizi ayırmak yeterli olur. Firmaya göre de değişiklik gösterir

3- Kıyafetlerinizi Satın!

Puan: ★★★★★

Advertisement
Evde Para Kazanmanın Yolları ikinci el kıyafet satışı
kıyafet satarak para kazanmak

Yukarıda sizlere evden para kazanmanın yolları içerisinde ev eşyası satmaktan bahsettim. Şimdi de kıyafetlerinizi satarak çok iyi para kazanabileceğinizi söyleyeceğim. Eminim dolabınızın bir köşesinde artık giymediğiniz çeşitli kıyafetleriniz vardır.

Kıyafet satma, evde para kazanmanın yolları için hem çok avantajlı hem de acil para ihtiyacınızı karşılayabilecek bir seçenek!

Malum ekonomik koşullar belli… İnsanlar ikinci el kıyafetlere daha çok ilgi göstermeye başladı. Siz de bunu, tam şimdi fırsata çevirebilirsiniz. İnternetten para kazanma 2022 için tercih edilebilir bir yol. Bunlardan en popülerleri Dolap ve Gardrops. Siz de bu uygulamalara kullanmadığınız kıyafetlerin fotoğraflarını yükleyebilirsiniz.

Tişört, elbise, pantolon, ayakkabı, gözlük… Aklınıza gelebilecek, kullanmadığınız her kıyafet parçasını satabilirsiniz.

Kazanç: Satacağınız kıyafet parçalarına göre değişecektir.

Advertisement

Zaman: Hiç zamanınızı almaz! Fotoğrafları uygulamaya yükleyip, satılmasını bekleyeceksiniz.

4- TikTok Çek

Puan: ★★✩✩✩

TikTok Çek - Evde Para Kazanmanın Yolları
TikTok Çek – Evde Para Kazanmanın Yolları

Boş zamanımda nasıl para kazanabilirim diyenler için müthiş bir yöntem var! TikTok çekmek. Telefonunuza bu uygulamayı indirerek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

TikTok’da bir sürü video akımı bulunuyor. Bu akımlara katılarak izlenme oranlarınızı yükseltebiliriz. Ne kadar çok izlenirseniz o kadar para kazanırsınız. Ayrıca TikTok’ta canlı yayın açma özelliği de bulunuyor. Canlı yayınlarda izleyicilerinizin sizlere hediye göndererek para kazanmanıza yol açıyor. Canlı yayınlarda ne kadar çok hediye toplarsanız, o kadar fazla para kazanırsınız. Evde para kazanmanın yolları arasındaki bu iş fikrini kaçırmayın derim!

Kazanç: Düzenli TikTok çekerek ayda en az 3.000 TL ile 4.000 TL arasında para kazanmanız mümkün. TikTok’da ne kadar çok canlı yayın açarsanız, o kadar fazla para kazanabileceğinizi unutmayın.

Advertisement

Zaman: TikTok’ta videolarınızın izlenmesi için fenomen olmanız gerekiyor. Bunun için de günde en az 5 – 6 saatinizi ayırmanız gerek.

5- Fotoğraf Satın!

Puan: ★★★★✩

Evden Para Kazanmanın Yolları - Fotoğraf Sat
Evden Para Kazanmanın Yolları – Fotoğraf Sat

Fotoğrafçılıkla ilgileniyorsunuz ve bir fotoğraf makineniz mi var? Evde para kazanmanın yolları içerisinde bu başlık kesinlikle sizin için! Tutkunuzu harekete geçirin ve en sevdiğiniz  fotoğraflarla pasif gelir elde edin.

Telif hakkı kazanmak için her fotoğrafı iStock, AdobeStock, Shutterstock ve Getty Images gibi web sitelerinde yayınlayın. Sık sık fotoğraf yüklerseniz, çevrimiçi portföyünüz büyüyecek.

Böylece daha fazla kazanabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her iyi çekilmiş fotoğraftan hemen para kazanma şansınız var. Stok fotoğrafçılık yaparak geçimini sağlayan kişiler dahi var.

Advertisement

Kazanç: Siteler, satın alınan her fotoğraf için size 20 Dolar – 30 Doları arasında bir ücret öder.

Zaman: Belli bir zaman sıkıntısı yok.

6- Evde Reklam İzleyerek Para Kazan!

Puan: ★★✩✩✩

Evde Reklam İzleyerek Para Kazan
reklam izle para kazan

Evde para kazanmanın basit yolları içerisinden size yine bir başlık sunuyorum. Reklam izleyerek evden hızlı para kazanabilirsiniz. Bunun bir rivayet olduğunu düşünüyordunuz değil mi? Hayır, gerçek! Elbette doğru siteler aracılığıyla reklam izlemelisiniz.

Elbette reklam izleyerek sağlayacağınız kazançlar yüksek olmayacak. Ancak yine de evdeki boş vaktinizi değerlendirmenin harika bir yolu!

Advertisement

Sizlere güvenilir birkaç reklam izleyerek para kazanma sitesi bırakıyorum. Bu sitelerden nakit veya hediye çeki kazanabilirsiniz.

Daha fazlası için reklam izleyerek para kazanma yazımı okuyun!

Kazanç: Anket başı ortalama 5 TL kazanırsınız.

Zaman: Günlük 2 – 3 saat ayırmak gerek.

7- Deneyim Uzmanı Olun

Puan: ★★★✩✩

Advertisement
Deneyim Uzmanı Ol Para Kazan
Deneyim Uzmanı Ol Para Kazan

Evde para kazanma ilanları arasında deneyim uzmanlığı çok fazla dikkat çekiyor. Çoğu insan bir deneyim uzmanı ne iş yapar bilmiyor. Kısaca deneyim uzmanı, markaların ürünlerini kullanarak yorumlarını yine marka temsilcileriyle paylaşan insanların yaptığı işe deniyor.

Bu iş için evden çıkmanıza gerek yok. Markalar ürünleri kargo ile kapınıza kadar gönderiyor. Yapmanız gereken tek şey belirlenen zaman dilimleri içerisinde ürünle ilgili geri dönüşler sağlamak. Bu bazen bir kozmetik ürünü bazense konserve yemek olabiliyor. Böylelikle birçok ihtiyacınızı da bu iş sayesinde karşılayabilirsiniz. Bu iş hem ev hanımları hem de erkekler için uygundur. Bir erkeğe de tıraş malzemeleri gönderilebilir. Deneyim uzmanı olmak için yapmanız gereken tek şey deneyim uzmanlığı ilanlarına göz atmak!

Kazanç: Evden çalışan deneyim uzmanlarının aylık kazancı 2.500 TL ile 3.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu fiyat farkı tamamen deneyimleyeceğiniz markaya bağlı oluyor. İyi markalar size daha fazla ödeme yapıyor.

Zaman: Size bağlı. Ancak günde 5 saat ayırmak gerek.

8- Makale Yazarlığı Yapın!

Puan: ★★★★✩

Advertisement
Makale Yazarlığı Yapmak
İnternet üzerinden para kazanma

Meraklı ve araştırmayı seven biriyseniz, evde para kazanmanın yolları için makale yazarlığı sizin içim mükemmel bir fırsat olabilir. Her gün 4 – 5 saatlik bir çalışmayla gayet evden para kazanabilirsiniz. Günümüzde birçok internet sitesi, işletme kendileri için makale, içerik yazacak insanlar arıyor.

Bu internet dünyasında kazançlı çıkabilmek için önemli bir nokta. İnternet sitelerinin trafik alması için kaliteli ve özgün içerikler gerekir. Siz de makale yazarı olup, freelance çalışarak makale yazarı olabilirsiniz.

Makale yazıp, para kazanmanıza olanak sağlayacak siteler var. Bionluk, Uzman kirala, R10 gibi sitelerden faydalanabilirsiniz. Evden para kazanma yolları denildiğinde akla ilk gelen fikirlerden birisi diyebilirim.

Kazanç: Bin kelime için ortalama olarak 300 – 500 TL arasında para kazanmak mümkün.

Zaman: Günlük 4 – 5 saatlik çalışma.

Advertisement

9- Özgeçmiş Yazın

Puan: ★★✩✩✩

Özgeçmiş Yazın
Özgeçmiş Yazın

CV yani özgeçmiş nasıl hazırlanır çok iyi biliyorsanız, para kazanabilirsiniz. Bu konuda değerli bilgileriniz varsa süper! Başkalarının kendi kariyer yolculuklarına başlamalarına yardımcı olmak için özgeçmiş yazmaya ve düzenlemeye yardımcı olun. Evde para kazanmanın yolları arasında oldukça ilginç bir başlık değil mi?

Fazladan hızlı kar elde etmek için özgeçmiş yazarak para kazanmak ilginizi çekebilir. İnsanlar özgeçmiş yazma ve tasarlama konusunda çok başarılı olamayabiliyorlar. Bir işe girmek için de en önemli adımlardan birisi, iyi hazırlanmış CV’dir. İnsanlar bu konuda profesyonel insanların onlara yardımcı olmasını isterler. Siz de onlardan birisi neden olamayasınız? Güzel bir evde ek gelir yöntemi.

Kazanç: Özgeçmiş başına 350 – 450 TL kazanabilirsiniz.

Zaman: Günlük 2 – 3 saat

Advertisement

10- Yorum Yapın

Puan: ★★✩✩✩

Yorum Yaparak Para Kazan
Yorum Yaparak Para Kazan

Hepimizin Instagram kullanıyoruz, değil mi? Beğendiğimiz fotoğraflara yorumlar yazıyoruz. Peki Instagram’da yorum yaparak para kazanabileceğinizi söylesem… Ne dersiniz? Evet, yanlış okumadınız. Instagram’da yorum yazarak istediğiniz geliri elde edebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere günümüzde birçok insan Instagram üzerinden para kazanıyor. İnsanlar daha fazla kitleye ulaşmak için gönderilerde iyi yorumlara ihtiyaç duyuyor. Çoğu sosyal medya ajansı artık yorum satın alıyor. Ünlülerin fotoğraflarının altında gördüğünüz yorumların çoğu da satın alınmış oluyor.

Evde oturarak nasıl para kazanılır diye merak edenler! Sizlerde bu yöntemle kolayca para kazanabilirsiniz. Üstelik oturarak yapacağınız bu iş için kazancınız da oldukça yüksek. Yorum satma işi son zamanlarda çok popüler! Bu yeni yöntemden yararlanmanızda fayda var.

Kazanç: Haftada ortalama 800 TL ile 1.000 TL arasında yorumda yapma işinden para kazanabilirsiniz.

Advertisement

Zaman: Günlük 2 saat yeterlidir.

11- Yaşam Alanlarınızı Kiralayın!

Puan: ★★★★✩

Yaşam Alanlarınızı Kiralayın
Yaşam Alanlarınızı Kiralayın

Para kazandıran mobil uygulamalar listesinden bir başlık! Evden para kazanmanın kolay yolları arasında yaşam alanı kiralamak çok popüler. Nasıl yani? dediğinizi duyar gibiyim.

Kullanılmayan alana sahip olmak size kazanç sağlayabilir. Şöyle ki kullanılmayan bir boş odanız, hatta tam bir daireniz olsun, kiralamayı düşünün.

Bulunduğunuz konum, ev ve odanın metrekaresi, olanaklar alacağınız ücreti değiştirir. İyi ama nasıl kiralayacağım diyorsanız hemen Airbnb sitesine girin. Buradaki çeşitli https://www.finansportali.net/para-kazandiran-uygulamalar/evleri, odaları inceleyin. İnsanlar bu site aracılığıyla güvenli kiralamalar gerçekleştiriyor.

Advertisement

Kazanç: Kiralayacağınız alana göre değişir.

Zaman: Zaman ayırmanız gerekmez.

12- Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Olun!

Puan: ★★✩✩✩

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Olun
Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Olun

Haftalık işlerinizi evden yürütürken, iletişiminiz kuvvetliyse harika bir müşteri hizmetleri temsilcisi olabilirsiniz. Birçok müşteri hizmetleri uzmanı ofisten çalışırken, bazıları da e-ticaret web siteleri için uzaktan çalışır. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yarı zamanlı, tam zamanlı veya serbest müşteri hizmetleri temsilcisi olarak çalışabilirsiniz.

Evde para kazanmanın yolları arasında bulunan bu önerimde tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve belki bir telefon. Müşteri hizmetleri temsilcisi olmak için kariyet.net, Indeed.com gibi sitelerden ilanları takip edebilirsiniz. Birçok işletme uzaktan çalışabilecek müşteri hizmetleri temsilcisi arıyor.

Advertisement

Kazanç: Tam zamanlı çalışarak ayda ortalama 3.000 TL kazanç şansı bulunuyor.

Zaman: Part time – full time çalışma seçeneği mevcut. Firmaya bağlı diyebilirim.

13- Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapın!

Puan: ★★★★✩

Evde Para Kazanmanın Kolay Yolları
Evde Para Kazanmanın Kolay Yolları

Kedi, köpek gibi evcil hayvanlarla aranız çok iyiyse size harika bir önerim var! Evcil hayvan bakıcılığı yapabilirsiniz, hem de kendi evinizde… Evde para kazanmanın yolları içerisinde, hayvan seviyorsanız eğer çok eğlenceli bir başlık diyebilirim.

İnsanlar tatile gittiklerin de ya da daha farklı durumlar olduğunda evcil hayvanlarını başkalarına emanet etmek zorundalar. Bunun için ücret ödeyen birçok insan var. Bölgenizdeki evcil hayvan sahipleriyle bağlantı kurmak için Petsurfer gibi web sitelerine hemen başvurun! Sevdiğiniz hayvana evinizde bakarken para kazanabileceksiniz.

Advertisement

Kazanç: Günlük hayvan bakıcılığından ortalama 200 TL – 300 TL arasında kazanmak mümkün.

Zaman: Talebe göre değişir. Günlük 5 – 6 saat de olabilir 24 saat de…

İlgili içerik: Evde Yemek Yapıp Yemek Sepeti Üzerinden Satmak

14- Bir Podcast Başlatın!

Puan: ★★★★✩

Advertisement
Podcast Yayıncılığı Yapmak
Podcast Yayıncılığı Yapmak

Sohbet etmeyi sevenler için bir podcast başlatabilirsiniz. Son yıllarda ülkemizde de artık podcast olayı çok popüler hale geldi. Eğer uzmanlık alanınız ya da üzerinde bilgi sahibi olduğunuz konular varsa Podcast başlatabilirsiniz. Anlatabileceğiniz bir şeyler olsun yeter ki… Felsefe üzerine de konuşabilirsiniz, bir hikâye anlatıcılığı da yapabilirsiniz. Konu tamamen size kalıyor.

Ancak para kazanmak istiyorsanız, insanların ilgisini çekebilmelisiniz. Bunun için “insanlar ne dinlemek ister?” diye kafa yormanızı tavsiye edeceğim.

Ayrıca podcast yayıncılığı için kendinize ufak bir ekipman kurmanız iyi olabilir. Yayınlarınız için ses kaydınızın kaliteli olması çok önemli bir nokta. Başlamadan önce bir mikrofona, standa ve gereken diğer elektronik cihazlara yatırım yapmayı düşünün.

Kazanç: Ortalama dinlenen bir yayından aylık 2.000 TL kazanılabilir. Dinlenme sayısı arttıkça, kazanç da artar.

Zaman: Konunuza ve kendinize göre değişir.

15- Eşyaları Yenileyip Satın!

Puan: ★★★★★

Advertisement
Eşya Yenileyip Satmak
Eşya Yenileyip Satmak

Evde para kazanmanın yolları içerisinde sizlere çok orijinal bir fikir sunacağım. Çeşitli eşyaları yenileyip, satarak çok iyi gelir elde edebilirsiniz. Üstelik evden çıkmanıza asla gerek yok. Şehrinizdeki çeşitli hurdacıları gezerek eski, yıpranmış eşyaları ucuza alabilirsiniz. Aynı zamanda Letgo gibi siteler aracılığıyla, internetten de böyle eşyaları çok rahatlıkla bulabilirsiniz.

Aldığınız eski ve yıpranmış ürünleri çok düşük maliyetlerle yenileyebilirsiniz. Sonrasında antika eşya olarak, yenilediğiniz eşyaları satabilirsiniz. İnanın çok kârlı ve keyifli bir iş. Antika eşyaların ne kadar değerli olduğunu biliyorsunuz. Son zamanlarda insanların antika eşyalara da ilgisi ortada.

Kazanç: Ürüne göre değişir. 50 TL’ye aldığınız bir abajuru yenileyerek, 200 – 300 TL’ye satmanız mümkün.

Zaman: Size bağlı.

16- El Sanatlarınızı Satın!

Puan: ★★★✩✩

Advertisement
El Sanatlarınızı Satın
El Sanatlarınızı Satın

El sanatlarıyla uğraşmayı seviyorsanız, bunu ek gelire çevirmek ister misiniz? İnsanlar evde boş zamanlarını gelire çevirmenin çeşitli yollarını arıyorlar. Evde para kazanmanın yolları arasında çeşitli el sanatlarını gerçekleştirip, satmak da bulunuyor.

Örneğin çeşitli tablolar, takılar, aksesuarlar yapıp satabilirsiniz. Bu sizin yaratıcılığınıza ve becerilerinize kalıyor. N11, GittiGidiyor, Instagram gibi platformlardan satışısınız için faydalanabilirsiniz.

Kazanç: Satacağınız ürünlere göre değişir.

Zaman: Günlük 4 – 5 saat yeterli olacaktır.

17- Evde Catering Hizmeti Verin!

Puan: ★★★✩✩

Advertisement
Evde Catering Hizmeti Verin
Evde Catering Hizmeti Verin

Evde para kazanmanın yolları içerisinde donanımlı olmanızı gerektirecek bir başlıktan bahsedeceğim. Catering hizmeti yani yemek hizmeti vererek ciddi paralar kazanabilirsiniz. Evde mutfakla aranız çok iyiyse, el lezzetinize güveniyorsanız bu iş tam size göre!

Çeşitli organizasyonlar için yemek yapıp, para kazanabilirsiniz. Örneğin bir doğum günü partisine ya da davet yemeğine yemek yapabilirsiniz. Bunun için kendinize bir web sitesi ya da sosyal medya platformu oluşturmanız, müşteri çekebilmenize olanak sağlar.

Kazanç: Catering hizmeti vereceğiniz organizasyon büyüklüğüne göre değişir. Ortalama olarak 5.000 –  6.000 TL kazanmak mümkün.

Zaman: Alacağınız organizasyonun büyüklüğüne göre değişir. 

İlgili içerik: Evde Mum Yaparak Para Kazanma

Advertisement

18- Evde Paketleme İşi Yapın!

Puan: ★★★★★

Evde Paketleme İşi Yapın
Evde paketleme işi

Evde para kazanmak isteyen bayanlar buraya! İlk önce Evde Paketleme İşi başlıklı yazımı okumanızı öneriyorum. Son zamanlarda çok fazla ilgi gören bir iş fırsatı.

Evde para kazanmanın yolunu arayan birçok insan olduğundan bahsetmiştim. Son yıllarda evde para kazanmak için çok popüler bir yöntem var. Birbirinden çeşitli firmalar, evlere paketleme hizmeti veriyor.

Firmalar, bünyelerinde paketleme işçisi çalıştırmak yerine, daha avantajlı olduğu için evden çalışabilecek insanlar arıyor. Siz de bu sayede evden paketleme işi yaparak para kazanabileceksiniz. Size rehber olması açısından aşağıdaki ilgili içerikleri mutlaka okuyun.

Kazanç: Evde paketleme işi sayesinde ortalama 3.000 TL kazanabilirsiniz.

Zaman: Günlük 6 – 7 saat

Advertisement

19- Ütü Yaparak Para Kazan!

Puan: ★★✩✩✩

Evde Para Kazanma Yolları - Ütü Yapmak
Evde Para Kazanma Yolları – Ütü Yapmak

Evde boş vakitlerinizde ütü yapmak kolay para kazanmak için bence ideal! Çevrenizde yoğun insanlar varsa, kimi zaman ütü gibi konularda yardıma ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu insanlara Facebook, mail aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Evdeki boş vakti değerlendirmek için iyi bir yöntem.

Kazanç: Ne kadar kıyafet ütülerseniz o kadar kazanırsınız. Ortalama olarak 10 parça kıyafet ütüleyerek 300 TL kazanç elde edebilirsiniz.

Zaman: Günlük 5 – 6 saat.

20- Çocuk – Bebek Bakıcılığı

Puan: ★★★✩✩

Advertisement
Bakıcılık Yaparak Evde Para Kazan
Bakıcılık Yaparak Evde Para Kazan

Bayanlar için kolay para kazanma yolları için önerebileceğim bir başlık. Günümüzde artık her iki ebeveynin de çoğu çalışıyor. Bu nedenle gün içerisinde, çocuklarıyla ya da bebekleriyle ilgilenmeleri için başka insanlara ihtiyaç duyuyorlar.

Endişelenmeyin sizin evinizden çıkmanıza gerek kalmayacak. Kimi ebeveynler çocuklarını ya da bebeklerini bakıcının evine bırakabiliyorlar. Böylelikle siz de evinizde günlük işlerinizi yerine getirirken, bakıcılık yapacaksınız.

Kazanç: Günlük çocuk – bebek bakıcılığı yaparak ayda ortalama 5.000 TL kazanç elde etmek mümkün.

Zaman: Talebe göre değişir.

21- Online Kurs Eğitimi Verin!

Puan: ★★★★✩

Advertisement
Evden Para Kazanmak
Evden Para Kazanmak

Günümüzde birçok insan belli bir alanda uzmanlaşmak için artık internet eğitimlerinden yararlanıyor. Fiziksel olarak kurslara katılmak oldukça azaldı diyebilirim. Siz de bunu fırsata çevirerek evden para kazanabilirsiniz.

Uzmanlık olduğunuz herhangi bir konuda kurs oluşturabilirsiniz. Bu Google Ads eğitimi de olabilir, fotoğrafçılık eğitimi de… Uzmanlık alanınıza göre değişir. Online kurs eğitimi vermenizi sağlayacak çeşitli platformlar var. Bunlardan en popüleri Udemy. Detaylarını araştırabilirsiniz.

Kazanç: Kursunuzu alan kişi sayısına göre kazancınız değişecektir. Ortalama olarak 4.000 TL kazanç elde etmek mümkün.

Zaman: Size bağlı. Günlük 1 – 2 saatlik eğitimler verebilirsiniz.

22- Tişört Tasarlayıp Satın!

Puan: ★★★✩✩

Advertisement
Tişört Tasarlayın
Tişört Tasarlayın

Grafik tasarımda yetenekli gençler! Evde para kazanmanın yolları arasında tişört tasarlamak da bulunuyor. Tasarımlarınızı tişörtlere uyarlayarak para kazanma yöntemini deneyin. Artık tişört tasarlayıp satmak kadar kolayı yok.

Birçok online satış platformu üzerinden tişörtlerinizi oturduğunuz yerden satabilirsiniz. Popüler simgeleri takip ederek tasarımlar yapmanız para kazanma miktarınızı artırır. İnsanın sahip olduğu bir yetenekle para kazanması kadar güzeli yok 😊

Günümüzde tişörtler artık basit bir kıyafet parçasından ziyade, kendini ifade etme şekli. Çeşitli mesajlar içeren, eğlenceli tişörtler herkes tarafından tercih ediliyor. Siz de değişik tasarımlarla tişörtler bastırıp, satabilirsiniz.

Evde para kazanmanın yolları için hem çok karlı bir iş hem de eğlenceli! Elbette iyi satış gerçekleştirebilmeniz için reklamınızı da iyi yapmanız gerekiyor. Ne satarak para kazanabilirim diyorsanız, ayrıca internetten ne satabilirim? yazımı okuyabilirsiniz.

Kazanç: Bir tişörtü ortalama 60 – 150 TL arasında satabilirsiniz.

Advertisement

Zaman: Size bağlı!

23- Terzilik Yapın!

Puan: ★★★✩✩

evde terzilik yaparak para kazanmak
Evden para kazanmak

Tasarımdan, modadan, dikişten anlıyorsanız evde terzilik yaparak para kazanabilirsiniz. Evden para kazanma yolları için harika bir fırsat! Kıyafet tamir edebilir ya da kişiye özel kıyafetler dikebilirsiniz. Böylelikle geniş müşteri ağına sahip olabilirsiniz.

İhtiyacınız olacak tek şey dikiş makinesi. Malzemelerini dilerseniz internetten, dilerseniz şehrinizdeki alakalı yerlerden alabilirsiniz.

Kazanç: Dikim yapacağınız kıyafete göre kazancınız değişir. Mesela bir gece elbisesi dikerek ortalama 500 TL kazanabilirsiniz.

Advertisement

Zaman: Günlük 4 – 5 saat.

İlgili içerik: Penye Fason İş Veren Firmalar

24- Birebir Özel Ders Verin!

Puan: ★★★★✩

birebir özel ders vermek
evden para kazanma yolları

Evinizde özel ders dersler verebilirsiniz. Yukarıda online kurs vererek evden nasıl para kazanabileceğinizi anlatmıştım. Bu da yine ona benzer ancak toplu eğitim vermeyeceksiniz. Bireysel olarak ders vermekten bahsediyorum. Böylelikle müşteri ağınız daha da genişlemiş olur.

Hem online olarak hem de evde ders vermeyi seçebilirsiniz. İngilizce, matematik, resim hatta yoga dersi bile verebilirsiniz. İnsanlar çok çeşitli özel derslerden faydalanmak istiyor.

Advertisement

Kazanç: Özel dersten saatlik ortalama 200 TL – 300 TL arasında kazanç elde edebilirsiniz.

Zaman: Ortalama  1 – 2 saat

25- Amazon İçin Çalışın!

Puan: ★★★★✩

Evde Kolay Para Kazanma Yolları - Amazon
Evde Kolay Para Kazanma Yolları – Amazon

Amazon Mechanical Turk‘ten  mikro görevler seçin. Bunlar insan etkileşimi gerektiren hizmetlerdir. Evden, esnek çalışma saatleriyle istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Dünyanın en büyük perakendecilerinden biri tarafından güvenle ödeme alabilirsiniz.

İşte çalışanların tamamladığı görevlerden bazı örnekler:

Advertisement
 • Bu arama terimleri için doğru yazımı seçin.
 • Bu web sitesi genel bir kitle için uygun mu?
 • Bu resimdeki ürün için ürün numarasını bulun.
 • Bu anahtar kelimeler için arama sonuçlarını derecelendirin.
 • Bu iki ürün aynı mı?
 • Ürünler için uygun kategoriyi seçin.
 • İngilizce ‘den Fransızca ‘ya bir paragraf çevir.

Kazanç: Ortalama her görevden  2 – 20 dolar arasında ücret alırsınız. Üstlendiğiniz görevlere göre kazancınız değişebilir.

Zaman: Görev uzunluklarına göre değişir. 

26- Bir Yan İş Başlatın!

Puan: ★★★★★

Yan İş Başlatın
Yan İş Başlatın

Çevrimiçi bir kişisel stilist olabilirsiniz veya kişisel bakım ürünleri satabilirsiniz. Çok fazla seçenek var. Emek alacak, ancak gidebileceğiniz birçok farklı yol var.

Başlamanıza yardımcı olacak AvonOriflame gibi markalarla çalışabilirsiniz. Başarılı satış yapabilmek için sosyal medya mecralarından faydalanın.

Kazanç: Bu işin kazancı tamamen ne kadar çok satış yaptığınıza bağlı.

Advertisement

Zaman: Günde 2 – 3 saat çalışabilirsiniz. Size bağlı…

27- Alan Adı Alıp – Satın!

Puan: ★★★★✩

Domain Alıp Satın
Domain Alıp Satın

Domain yani alan adı alıp satarak milyonlar kazanan insanlar olduğunu biliyor muydunuz? Hatta geçimini bu şekilde sağlayan insanlar var. Evde para kazanmanın yolları arasında en çılgın fikirlerden birisi diyebilirim. Elbette bu işin riskleri var. Çok iyi alan adları alabilmeniz gerekiyor.

Hangi alan adını ne zaman satacağınızın garantisi de yok. Ancak iyi araştırmalar yaparak iyi para kazanma şansınız var. Başlarda uygun fiyatlı domainler alıp, satabilirsiniz. Böylelikle işin nasıl yürüdüğünü çözmüş olursunuz.  Evde para kazanmak isteyenler için güzel bir fikir!

Kazanç: Her alan adı için farklı ücret alırsınız. İyi bir alan adı sayesinde tek seferde 7.000 TL para kazanmanız mümkün.

Advertisement

Zaman: Ne kadar çalışırsanız o kadar kazanırsınız. Size bağlı.

28- Kripto Para Alıp Satın!

Puan: ★★★✩✩

Evde Para Kazanmak - Kripto Oynamak
Evde Para Kazanmak – Kripto Oynamak

Nasıl hızlı para kazanabilirim? sorusunu soruyorsanız, bu başlık size! Son dönemlerde bitcoin gibi kripto para birimlerini duymayan kalmamıştır. Çeşitli kripto paraların takibini yaparak milyon dolar kazanan insanlar oldu. Evde oturduğunuz yerden paranızı bu şekilde katlayabilirsiniz.

Aman dikkat! Kripto para tıpkı borsa gibidir. Sürekli takibini yapmanı gerekir. Bu olayda zarar etmemeniz adına sizlere yüksek paralarla giriş yapmanızı tavsiye etmiyorum.

Ufak adımlarla paralarınızı katlayabilirsiniz. Bunun için bol araştırma ve takip yapmaya hazır olmalısınız.

Advertisement

Kazanç: Günlük al sat işlemleri yaparak her gün 500 TL civarında para kazanabilirsiniz. Aylık vadeli işlemler sayesinde ise 10.000 TL’ye varan kazançlar elde edebilirsiniz.

Zaman: Günlük 2 – 3 saat ayırmak yeterli

İlgili içerik: Bedava Kripto Para Veren Uygulamalar

29- Twitch Yayıncısı Olmak!

Puan: ★★★✩✩

Advertisement
Oyun-para-kazanmak
evde para kazanmak

Evden para kazanmanın kolay yolları içerisinde en popüleri diyebilirim. Hatta en eğlencelisi desem yeridir. Twitch platformu üzerinden, oynadığınız oyunların yayınını evinizden yayın yaparak para kazanabilirsiniz. Tabi popüler olmasından kaynaklı rekabetin çok fazla olduğunu söyleyebilirim.

Bilgisayarda oyun oynayıp, hem de yayın yapacağınız için ekipmanınızın çok iyi olması gerekebiliyor. Kulaklığından ekran kartına kadar biraz masraflı bir olay. Ancak bir oyun bağımlısıysanız bu sizin için hiç önemli değil!

Bir yandan eğlenip, bir yandan evden para kazanmak çok keyifli olacak.

Kazanç: İzlenme, abone sayınız, bağışlar gibi durumlar kazancınızı etkiler. Ortalama izlenen bir kanal aylık 5.000 TL gelir elde edebiliyor.

Zaman: Günlük 5 – 6 saat ayırmak gerek.

Advertisement

30- Freelancer Olun!

Puan: ★★★★✩

freelancer olmak
freelancer olmak

Video düzenleme, grafik oluşturma, yazma veya podcasting için bir tutkunuz var mı? Serbest çalışan bir web sitesine başvurarak becerilerinizi kullanın. Başlamak için özgeçmişinizi, saatlik ücretinizi ve uzmanlığınızı ekleyin.

Portföy oluşturun. Becerilerinize ihtiyaç duyanlar sizi işe almak için iletişime geçecekler. Ayrıca, bu para kazanmak ve yeni kariyer fırsatları bulmak için harika bir yoldur.

Kazanç: İşinize bağlı.

Zaman: İşinize bağlı.

Advertisement

Evde para kazandıran muhteşem yöntemlerle ilgili güzel bir video hazırladık. İzlemeden geçmeyin 🙂

evde iş fikirleri

31- Online Anket Doldurun!

Puan: ★★✩✩✩

Online Anket Doldurun
Online Anket Doldurun

Evde para kazanmanın yolları denilse, sanırım akla ilk olarak anket doldurmak gelebilir. Anketler; şirketlerin ürünlerini, hizmetlerini ve tüketici çıkarlarını kontrol etmelerine yardımcı olarak, onlara daha fazla para kazandırabilir. Bu bilgileri toplamak için işletmeler, insanlara anket sorularını yanıtlamaları için ödeme yapıyorlar.

Ekstra para kazanmak için boş zamanlarınızda bu anketlere katılabilirsiniz. Swagbucks , Toluna, Fikir Pazarı, MyPoints ve LifePoints gibi web siteleri çeşitli şirketlerden ücretli anketler sunar. Böyle sitelere üye olup, anket doldurarak evden para kazanabilirsiniz. Sitelerin çoğu nakit veya hediye kartları aracılığıyla ücretinizi öder.

Kazanç: Anket başına 100 TL ile 200 TL arası para kazanırsınız.

Zaman: Günlük 1 – 2 saat yeterli olacaktır.

Advertisement

32- E – kitap Yayınlayın!

Puan: ★★✩✩✩

E - Kitap Yayınlayın
E – Kitap Yayınlayın

Evde para kazanmanın yolları 2022 için e – kitap oldukça yaygınlaşmaya başladı. Artık insanlar kitapları tabletten, telefondan veya bilgisayardan okumayı tercih edebiliyor. Sizin de üzerinde bilgili olduğunuz konular varsa e – kitap yayınlamayı düşünebilirsiniz. Bilimsel, hikaye, roman gibi her konuda yazabilirsiniz.

Yazdığınız kitapları çeşitli e – kitap platformlarında rahatlıkla yayınlayabilirsiniz. Site elbette satışınızda sizden komisyon kesecektir. E – kitap yayınladığınızda reklamınızı iyi bir şekilde yapmanız gerekir.

Kazanç: Kitabınızın ne kadar satın alındığına göre sürekli değişir.

Zaman: En önemli süreç kitabın yazılma süresidir. O da sizlere bağlı…

Advertisement

33- Satış Ortaklığı Yapmak!

Puan: ★★★★✩

Evde Para Kazanmanın Yolları
Evde Para Kazanmanın Yolları

Eğer takipçisi bol bir bloğunuz, web siteniz ya da sosyal medya hesabınız varsa satış ortaklığı yaparak, pasif gelir elde edebilirsiniz. Satış ortaklığını, bir ürünün, hizmetin reklamını yapmak olarak açıklayabilirim.

Satışını olumlu etkilerseniz para kazanırsınız. Dediğim gibi satış ortaklığı yapabilmek için başarılı bir mecraya sahip olmanız gerek. Evde para kazanmanın yolları içerisinde en kazançlı yollardan birisi.

Kazanç: Aylık ortalama 3.000 TL kazanç elde etmek mümkün.

Zaman: Günlük 7 – 8 saat ayırmak gerek.

Advertisement

34- Çevirmenlik Yapın

Puan: ★★★✩✩

Çevirmenlik Yaparak Evde Para Kazanma
Çevirmenlik Yaparak Evde Para Kazanma

Eğer ikinci bir diliniz varsa, evden para kazanmanın yolları 2022 için bu başlık tam size göre! Çeviri yaparak para kazanmak gayet mümkün. Çeşitli şirketlerin, kurumların, kişilerin devamlı olarak çeviri işleri oluyor.

Bunun için internet aracılığıyla çevirmenlerden yardım alıyorlar. Sizin de iki veya daha fazla dil bilginiz varsa, evinizden çok kolay para kazanabilirsiniz. Alakalı müşterileri bulmak için Bionluk, UzmanKirala gibi platformlardan yararlanabilirsiniz.

Kazanç: 1.000 kelimelik bir çeviri için 500 TL – 800 TL arasında kazanç elde edebilirsin.

Süre: Çevirme hızına ve çevirme metninin uzunluğuna bağlı.

Advertisement

35- Danışmanlık Yapın!

Puan: ★★★★✩

danışmanlık yaparak para kazan
danışmanlık yaparak para kazan

İnsanların problemlerine çözüm olmak da başarılıysanız, danışmanlık yapmayı düşünebilirsiniz. Elbette danışman olabilmek için kanıtlanmış bir başarınızın olması gerekiyor.

Finans, yatırım gibi çeşitli konularda danışmanlık yapabilirsiniz. İnsanların sizi seçmesi için konuyla alakalı iyi bir özgeçmişe sahip olmalısınız. İnsanların size güvenebilmesi, önemli bir nokta

Kazanç: 1 saatlik danışmanlık hizmetinden ortalama 500 TL kazanabilirsiniz.

Zaman: Genellikle saatlik hizmet verilir.

Advertisement

36- Google Reklam Uzmanlığı

Puan: ★★★★★

google reklam uzmanı olun
google reklam

Online pazarlama konusunda birçok işletme, reklam uzmanlarından destek alıyor. Dijital pazarlama çok önemli. Yani dijital dünyada işler artık bu şekilde yürüyor. Evde para kazanmanın yolları neler arıyorsanız, bu başlığı bir değerlendirin derim.

Siz de Google reklamları konusunda kendinizi geliştirirseniz, evden para kazanabilirsiniz. Üstelik bu başlığı tam zamanlı bir iş olarak dahi düşünebilirsiniz. Google reklam uzmanlığı yaparak aylık düzenli gelir elde edenler var. Udemy, İienstitü gibi online eğitim platformlarından yararlanarak eğitimler alabilirsiniz.

Kazanç: Düzenli olarak Google reklam uzmanlığı yapan birisi ayda ortalama 3.000 – 4.000 TL kazanıyor.

Zaman: Günde 7 – 8 saat ayırmak gerek.

Advertisement

37- YouTube Kanalı Açmak!

Puan: ★★✩✩✩

YOUTUBE kanalı açmak
YOUTUBE kanalı açmak

YouTube sayesinde ne kadar büyük paralar kazanıldığını artık bilmeyen yoktur, öyle değil mi? Biliyorum biraz iddialı bir evde para kazanma yolu ancak bunu pas geçemezdim. Çok iyi bir kazanç sağlamasından dolayı artık YouTube mecrasında rekabet inanılmaz fazla.

Eğer gerçekten orijinal bir kanal, içerik fikriniz varsa hala sizin için geç olmayabilir. İnsanlar için bir fark oluşturmanız sizi ön plana çıkartabilir. Organik takipçi ve izlenme sayısıyla ufak da olsa para kazanmaya başlayabilir, zamanla işi daha da büyütebilirsiniz.

Kazanç: İzlenme ve abone sayınıza göre değişmektedir.

Zaman: Uzun vadede günlük 4 – 5 saat en az ayırmak gerek.

Advertisement

38- Sanal Asistanlık Yapın!

Puan: ★★★✩✩

Sanal Asistanlık Yapmak
Sanal Asistanlık Yapmak

Çevrimiçi işletmeler büyüdükçe, ekstra yardım ihtiyaçları da artar. Becerilerinizi internet üzerinden, evden çıkmanıza gerek kalmadan, gelire çevirebilirsiniz. Sanal asistanlık, evden para kazanmanın yolları içerisinde, son yıllarda çok popüler hale gelen bir iş.

Biliyorsunuz ki artık çoğu firma da homeoffice, yani evden çalışma modelini sürdürüyor.Sanal asistanlıkta bunlardan bir tanesi…

Sanal asistan olduğunuzda çeşitli görevleriniz olacak. Sitelere fotoğraf yükleme, randevuları planlama, telefon görüşmeleri yapma gibi. Bahsettiğim bu başlığı, evden para kazanmanın kolay yolları içerisinde değil de tam zamanlı ya da yarı zamanlı bir ek iş olarak düşünebilirsiniz.

Evden hızlı para kazanmanın yolları arasında en düzen gerektiren işlerden birisi. Ben yaparım diyorsanız harika bir evde kazanç yöntemi olabilir.

Advertisement

Kazanç: Beceri seviyenize bağlı olarak kazancınız değişecektir. Ortalama olarak ayda 3.000 TL kazanmak mümkün.

Zaman: Günlük 6 – 7 saat.

39- Logo Tasarlayın

Puan: ★★★★✩

Logo Tasarlayın
Logo Tasarlayın

Evden para kazanma işleri arasında logo tasarlamak da bulunuyor. Yaratıcılığını kullanarak kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Evden gelir elde etmek isteyenler için muhteşem bir fırsat! Logo tasarlayarak oturduğunuz yerden iş sahibi olabilirsiniz.

Adobe Phoshop veya InDesign programları gibi yaratıcılık programlarını kullanarak logo tasarlayabilirsiniz. İsterseniz sipariş üzerine çalışabilirsiniz. Dilerseniz de yazısız logolar yaparak markalara satabilirsiniz. Tasarladığınız logoları grafik tasarım sitelerine yükleyerek rahatça para kazanmanız mümkün. Eğer resim yeteneğiniz yüksekse bu iş tam size göre!

Advertisement

Kazanç: Logo tasarlama işi sayesinde aylık ortalama 6.000 TL kazanabilirsiniz.

Zaman: Logo başı ortalama 1 – 2 saat gerekli.

40- Kurgu Yapın!

Puan: ★★★★✩

Kurgu Yapın
Para kazanma yolları evde

Sinema ve videoculukla ilgilenenler burada mı? Bu işin içine dahil olmak ve para kazanmak ister misiniz? Cevabınızın evet olduğunu duyar gibiyim. Oturduğunuz yerden kurgu yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik insanın ilgi alanları sayesinde para kazanması kadar güzel bir şey yok!

İnternetten para kazanma yolu olarak video / film kurgusu yapabilirsiniz. Birçok insanın montaj olarak bildiği kurgu işi çok para kazandırıyor. Özellikle kısa film ya da Youtube videolarının montajını yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bu iş için yalnızca bir bilgisayarınız olması ve kurgu yapacak Adobe Premiere gibi bir uygulamaya üye olmanız yeterli. Çeşitli kurgu programları üzerinden de bu işi yapabilirsiniz.

Advertisement

Kazanç: Video kurgusu yapmanın aylık kazancı ortalama 1.500 TL’dir. Fakat bir kısa filmin kurgusunu yapmanın kazancı film başına 5.000 TL’den başlıyor.

Zaman: Kurgulanması gereken video göre değişecektir. Ortalama olarak 3 – 4 saat gerekli.

41- Manikür – Pedikür Yapın

Puan: ★★★★✩

Manikür – Pedikür Yapın
Manikür – Pedikür Yapın

Evde para kazanmak isteyenler bayanlar için çok iyi bir önerim var. Özellikle günümüzde birçok kadın kuaföre gidecek zaman bulamıyor. Sizler de oturduğunuz bölgedeki kadınlara manikür – pedikür hizmeti sunarak para kazanabilirsiniz.

Bir sitede oturuyorsanız, apartman kapılarına ilan asarak komşularınızı işinizden haberdar edebilirsiniz. İş dönüşü kadınlar evinize gelerek manikür – pedikür yaptırabilir. Böylelikle evinizden hiç çıkmadan bolca para kazanabilirsiniz. Bu iş için yalnızca tırnak makası, törpü, tırnak yağı gibi basit malzemelerinizin olması yeterli. İşte evde manikür – pedikür yapma işi bu kadar basit! Kendi paranı kazanmak gibisi yok 😊

Advertisement

Kazanç: Evde manikür – pedikür yaparak haftada ortalama 500 TL kazanabilirsiniz. Günümüzde bir lüks haline gelen bu işlem için insanlar çok para ödüyor.

Zaman: Ortalama bir manikür pedikür için 1 – 2 saat gerekli.

42- Maske Yapın!

Puan: ★★★★✩

Maske Yapın
Evde çalışarak para kazanma

Evinizde artık kumaşlar mı var? Hemen değerlendirin! Birbirinden farklı çeşit çeşit maskeler yaparak satabilirsiniz. Evde para kazanma yöntemleri arasında bulunan maske yapma işini seveceğinizden eminim. Rengarenk, desenli ya da düz maskeler dikip satabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz maskeleri online satış platformları üzerinden satabilirsiniz. Böylelikle e-ticaret işine de el atmış olursunuz! Evde çalışmak zorunda olanlar için “Ne iş yapıyorsun?” sorusuna cevap vermek oldukça güç. Soranlara “E-ticaret işi yapıyorum.” Diyerek işinizi açıklayabilirsiniz 😊 Evde satış yaparak para kazanmak sizlere çok iyi gelecek. Bu yöntemle dilediğiniz ek gelir imkanına kavuşabilirsiniz.

Advertisement

Kazanç: Maske yapmanın aylık ortalama kazancı 2.000 TL ile 3.500 TL arasında oluyor. Ne kadar çok maske dikimi yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız. Maskelerinizin görselliği de kazancınızı etkileyen faktörler arasında.

Zaman: Günde 4 – 5 saat ayırmak yeterli olacak.

43- Hashtag Yaz!

Puan: ★★✩✩✩

Hashtag Yazarak Para Kazan
Hashtag Yazarak Para Kazan

Fotoğraflarının altına hashtag yazmadan duramayanlara müjde! Bunu bir işe çevirebilirsiniz. Evde oturarak para nasıl kazanılır diye merak ettiğinizi biliyorum. Hashtag yazarak bunu gerçekleştirmeniz mümkün. Peki ama nasıl mı? Anlatıyorum…

Belirli temalar oluşturarak hashtagler yazabilirsiniz. Örneğin, yemek fotoğraflarının altına yazmak için hashtagler bulabilirsiniz. Bir tema için en az 20 hashtag yazmanızda fayda var. Bu hashtagleri internet üzerinden satabilirsiniz. Sosyal medya ajanları tarafından bu hashtagler otomatik olarak satın alınıyor. Nasıl ek para kazanabilirim diyenler! Hashtag yazarak istediğiniz ek gelir imkanına kavuşabilirsiniz. Bu fırsatı değerlendirmeden geçmeyin derim.

Advertisement

Kazanç: Hashtag yazarak haftada 1.000 TL  para kazanmanız mümkün. Popüler konular hakkında hashtagler yazarak bu fiyatı daha da yükseltebilirsiniz.

Zaman: Günlük 1 – 2 saat ayırmak yeterli olacak.

44- Ev Eşyaları Satın!

Puan: ★★★★★

Evde Para Kazan
Evde Para Kazan

Evinizde bir şey kullanmıyorsanız, satmayı düşünün. Evde para kazanmanın yolları için bu başlık çok popüler! Örneğin, artık kullanmadığınız bir kanepeniz veya daha farklı bir eşyanız olabilir. Bunları boş yere evinizde bekletmeyin.

Kim alacak diye düşündüğünüz eşya dahi, birisinin almak için sabırsızlandığı şey olabilir.  Onları satabilirsiniz! Bir hesap oluşturarak başlayın, satılabilir ürünlerinizin fotoğraflarını çekin ve bunları N11, Sahibinden, GittiGidiyor gibi sitelerde satışa koyun. Her bir öğeyi sizin için en uygun fiyata listeleyin.

Advertisement

Kazanç: Kazancınız sattığınız her öğeye göre değişir.

Zaman: Zamana gerek yok!

45- Bitki Yetiştirin!

Puan: ★★★✩✩

Evde Para Kazanmanın Yolları - Bitki Yetiştir
Evde Para Kazanmanın Yolları – Bitki Yetiştir

Evden para kazanma fikirleri arasında en basit yöntemlerden biri de bitki yetiştirmek! Evinizde birinden çeşitli bitkiler yetiştirerek yüzlerce satış yapabilirsiniz. Yapı marketlere, dükkanlara veya insanlara bitkilerinizi satarak para kazanabilirsiniz.

Bitki yetiştirmenin en iyi yönü maliyetinin düşük olması. İhtiyacınız olan malzemeler; tohum, toprak ve saksı. Bu üç malzeme ile ne kadar çok para kazandığınızı görünce şaşkına döneceksiniz 😊 Özellikle günümüzde pek çok insan çalıştığı için evine vakit ayıramıyor. Bu nedenle bitki yetiştirme yerine satın almayı tercih ediyor. Bu durum da ne satarak para kazanabilirim diyen sizler için muazzam bir fırsata dönüşüyor. Mevsim bitkilerini yetiştirmeye başlayın, hemen para kazanın. Maliyeti düşük bu evden iş imkanını kaçırmayın derim.

Advertisement

Kazanç: Bitki yetiştirme işinin aylık ortalama 4.000 TL ile 5.000 TL arasında bir kazancı bulunuyor. Yetiştireceğiniz bitkilerin türleri kazancınızı artırıyor. Örneğin, son zamanlarda kaktüs oldukça moda. Kaktüs yetiştirerek kazancınızı yükseltebilirsiniz.

Zaman: Günde yarım saat, bir saat ayırarak bitki yetiştirmek mümkün!

46- Sesli Kitap Okuyun!

Puan: ★★★★✩

Sesli Kitap Okuyarak Para Kazan
Sesli Kitap Okuyarak Para Kazan

Kitapseverlerin dikkatine! Okuduğunuz kitapların size para kazandırmasını ister misiniz? Benimki de soru… Elbette isteyeceğinizi biliyorum 😊 Kitaplarını sesli okuyup kayıt alarak evden para kazanabilirsiniz. Böylelikle hem kendinize zaman ayırmış olursunuz hem de bütçenize katkı sağlarsınız.

Kitap okuma işinin pek çok kazançlı alternatif yöntemleri bulunuyor. Sesli kitap okumak da bunlardan biri! Dilediğiniz hikayeyi, romanı ya da öyküyü okuyarak evinizden çıkmadan gelir sahibi olabilirsiniz. Hatta öyle ki bu kitap okuma işi zamanla sizin mesleğiniz haline de gelebilir. Bu tamamen size bağlı! Yine de evden para kazanma işi için sesli kitap okumak oldukça uygun. Kitaplarınızı insanlarla paylaşmaya hemen başlayın.

Advertisement

Kazanç: Sesli kitap okumanın aylık kazancı ortalama 2.000 TL oluyor. Kitaplarınızın popülerliği kazancınızın yüksekliği belirliyor. İnsanların en çok ilgi gösterdikleri kitapları okuyarak siz de bu ücreti kazanabilirsiniz.

Zaman: Günde 2 – 3 saat seslendirme yapmanız yeterli

47- Verileri Çevrimiçi Girin!

Puan: ★★✩✩✩

Evde Para Kazanmanın Yolları
evden para kazanma yolları

Evde para kazanmanın yolları için araştırmalar yapıyorsanız doğru adrestesiniz! Sizlere evden para kazanabileceğiniz başka bir yolu sunacağım.

Birçok şirketin veri tabanlarına dosya ekleme konusunda yardıma ihtiyacı var. Örneğin, bir sağlık ofisinin, müşteri belgelerini her gün veri tabanına eklemek için zamanı olmayabilir. Yardımcı olmak için, boş zamanlarınızda çevrimiçi platformlara veri eklemek için saat başı ödeme alabilirsiniz.

Advertisement

Bu tarz işleri bulmak için InDeed, Jooble gibi iş bulma sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Kazanç: Saatte ortalama olarak 200 TL – 300 TL arasında kazanabilirsiniz.

Zaman: Alınan işe bağlıdır.

48- Falcılık ile evden para kazanın

Puan: ★★✩✩✩

Advertisement
Evde Para Kazanmanın Yolları - Fal Bak
Evde Para Kazanmanın Yolları – Fal Bak

Ne zaman evde kahve içilse mutlaka bir fal bakan çıkar. Eğer o kişi sizseniz, çok şanslısınız. Çünkü bu yeteneğiniz, evden hiç çıkmadan para kazanmanıza vesile olacak. Yalnızca etrafınızdaki insanlara değil, tanımadığınız insanlara da fal bakarak para kazanabilirsiniz. Evde para kazanmanın yolları arasındaki en kolay işlerden biri de fal bakmak 🙂

İsterseniz kahve isterseniz tarot falı bakın. Artık birçok fal baktırma sitesi ve uygulaması bulunuyor. Bu siteler ve uygulamalarda iletişime geçerek online falcılık yapabilirsiniz. Üstelik bu platformlarda fal baktırmak isteyen insanların yaşları, ilişki durumları, eğitim seviyeleri gibi bilgiler de sizinle paylaşılıyor. Yani fal bakacağınız insana dair bilgileri de ediniyorsunuz. Böylelikle yorum yapmanız daha da kolaylaşıyor. Ev hanımları evde nasıl para kazanır? İşte bu yöntemle! Hemen fal baktırma platformlarıyla iletişime geçin ve oturduğunuz koltuktan para kazanmaya başlayın.

Kazanç: Evinizden fal bakarak aylık ortalama 3.000 TL gelir elde edebilirsiniz. Bu işe ne kadar çok vakit ayırırsanız o kadar çok para kazanacağınızı unutmayın.

Zaman: Bir fal için yarım saat, 1 saat yeterli olacaktır.

49- Tweet Atın!

Puan: ★★✩✩✩

Advertisement
Tweet At Para Kazan
Tweet At Para Kazan

Twitter uygulamasının Türkiye’de milyonlarca online kullanıcısı bulunuyor. Bu fırsatı değerlendirerek Twitter üzerinden para kazanmak işini yapabilirsiniz. Evde para kazanmanın yolları arasındaki en havalı işlerden biri de bu! Peki ama nasıl mı yapacaksınız? Hemen anlatıyorum.

Para kazanmak istiyorum diyenler! İyi okuyun 😊 Twitter’ın “bağış kutusu” özelliği bulunuyor. Hesabınızda bu kutuyu aktif hale getirerek insanların size bağış yapmasını isteyebilirsiniz. Yardıma muhtaç olanlar, tedavi masraflarını karşılayamayanlar, yorumcular… Çok daha fazlası artık bu sayede para kazanıyor.

Evde yaptığınız işleri paylaşarak sizler de Twitter üzerinden rahatlıkla bağış kutusu aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Örneğin, işlerinizi satabilirsiniz. Ya da yalnızca bilgi sahibi olduğunuz bir konu hakkında gönderiler paylaşarak; insanların size destek olmasını rica edebilirsiniz. İşte Tweet atarak böyle para kazanılır!

Kazanç: Ne kadar Tweet atarsanız o kadar çok bağış alırsınız. Tweetlerinizin içeriğine bağlı olarak ayda 1.000 TL ile 2.000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Zaman: Günlük 1 – 2 saat

Advertisement

50- Web Tasarımı Yapın!

Puan: ★★★★✩

Web Tasarımı Yapın
İnternetten para kazanma yolları

Evden iş arayan öğrenciler! Lise ve üniversite yıllarından itibaren hepiniz bir web sitesi nasıl tasarlanır öğrendiniz. Bu bilgilerinizi kullanarak markalar ve şirketler için web sitesi tasarlayarak para kazanabilirsiniz.

Web tasarımı yapmak için birçok kullanıcı dostu platform bulunuyor. Bu platformlar sayesinde yazılımı bilmeden web sitesini tasarlamanız mümkün. Bu işi evden çıkmadan yapabiliyor olmanızda cabası.

Yapmanız gereken tek şey web site tasarımına ihtiyacı olan insanlara ulaşmak. Bu işlemi de bionluk ya da armut gibi web sitelerinden halledebilirsiniz. Orada web tasarımı yaptığınızı belirterek kolayla iş sahibi olabilirsiniz.

Kazanç: Web sitesi tasarlayarak ayda 5.000 TL ile 7.000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Advertisement

Zaman: Günlük 5 – 6 saat.

51- Örgü Örün!

Puan: ★★★✩✩

Evde Para Kazanmanın Yolları - Örgü Ör
Evde Para Kazanmanın Yolları – Örgü Ör

Evde para kazanmanın yolları arasında eli maharetli hanımlara iş çok! Örgü örerek para kazanma işi tam maharetli hanımlara göre! Evinizdeki iplikleri değerlendirerek sıfır maliyetle örgü işine başlayabilirsiniz.

Yeteneklerinizi kullanmanın tam sırası. Evden ek iş ihtiyacı olan ev hanımları için örgü işi çok kazançlı oluyor. Örneğin örgü çantalar, örgü bluzlar ve örgü bereler gibi ürünleri yaparak hemen satış yapabilirsiniz.

Kazanç: Örgü yapma işinin kazancı, öreceğiniz ürüne göre değişiklik gösterir. Bu noktada kazancınız tamamen size bağlı.

Advertisement

Zaman: Günlük 4 – 5 saat

Ev hanımları evde nasıl para kazanır? Sizlere ev hanımları için para kazanma yolları sıraladım.

52- Takı Yapın!

Puan: ★★✩✩✩

Takı Yapın
Takı Yapın

Hepimiz günlük hayatta aksesuar kullanıyoruz. Bu aksesuarları satın almak yerine kendiniz yaparak para kazanabilirsiniz. Evet, evde para kazanmanın yolları arasında takı yapıp satmak da bulunuyor. Ayrıca evde takı yapma işi oldukça popüler iş imkanlarından biri olma özelliğini taşıyor.

Maliyeti düşük ve kazancı yüksek bu iş sayesinde aradığınız evden iş fırsatını yakalamanız mümkün. Takı yaparken kolye, küpe ve bilezik gibi alternatifleri deneyebilirsiniz. Evde para kazanmanın yolları neler, diyenler bu yöntemi mutlaka değerlendirmeli.

Advertisement

Kazanç: Evde takı yapıp satarak ayda 3.000 TL para kazanırsınız.

Zaman: Size bağlı.

53- Alt Yazı Yazın!

Puan: ★★★✩✩

Alt Yazı Yazın
Alt Yazı Yazın

Türkçesi iyi olanlar buraya! Türkçe alt yazı yaparak para kazanma yöntemlerini biliyor musunuz? Hemen kısaca bahsedeyim.

Sosyal medya reklamlarına ya da Youtube videolarına Türkçe alt yazı ekleme işi yapabilirsiniz. Artık alt yazılar yalnızca yabancı dilde yapılmıyor. Birçok insan, dikkat çekmek adına videolarında kendi dilinde alt yazılar da istiyor.

Advertisement

Bu iş fırsatından yararlanarak evinizden çıkmadan para kazanmanız mümkün. Üstelik alt yazı yapmak işi oldukça havalı bir iştir. Evde para kazanmanın yolları arasında yapabileceğiniz en artist işlerden biridir 🙂

Kazanç: Alt yazı yapacağınız videoların uzunluğuna göre işin kazancı değişir.

Zaman: Yayının süresine bağlı. Ortalama olarak 6 – 7 saatinizi alabilir.

54- NFT Satışı Yapın!

Puan: ★★★★✩

Advertisement
NFT Satışı Yapın
NFT Satışı Yapın

Dijital kreasyonlar yapıp satmak son zamanların en popüler işi! Evde bilgisayarınızın başında otururken kolayca NFT tasarlayabilir ve binlerce liraya satabilirsiniz. NFT nedir diyenler için kısaca açıklayacağım.

NFT, değiştirilmek token anlamına geliyor. Aslına bakarsanız bir çeşit kripto işi. Genel olarak NFT işi, dijital ortamda grafik tasarımlar, videolar ve gifleri alıp satma işidir diyebiliriz. Orjinal görsel içerikler tasarlayarak hemen kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

Özellikle kripto para işiyle ilgilenenler, NFT alım satımında çok daha başarılı olacaktır. Çünkü NFT’ler kripto paralarla satın alınıyor. Ethereum gibi kripto paralar aracılığıyla satışınızı gerçekleştiriyorsunuz. Bu nedenle de çok para kazanabiliyorsunuz.

Kazanç: Bir NFT satışı gerçekleştirerek aylık 20.000 TL ile 30.000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Zaman: Günde 2 – 3 saat ayırmanız gayet yeterli.

Advertisement

55- Çamaşır Yıkayın!

Puan: ★★✩✩✩

Çamaşır Yıkayın
Çamaşır Yıkayın

Günümüzde evden iş imkanı arayanlar kadar evine vakit ayıramayan insanlar da var. Çalışan insanlar için ev işi yapmak bir yük haline geldi. Bu yükü hafifleterek para kazanmak da iyi bir fırsat!

Evinizde başkalarının çamaşırlarını yıkayarak para kazanabilirsiniz. Üstelik bu iş için çoğu insan deterjanını ve yumuşatıcısını alıyor. Böylelikle yalnızca çamaşır makinenizi kullanarak iş yapabilirsiniz.

Kazanç: Çamaşır yıkamanın kazancı, makine başına 100 TL’dir.

Zaman: Günde 3 – 4 saatinizi alır.

Advertisement

56- Seslendirme Yapın!

Puan: ★★★★✩

Seslendirme Yapın
Seslendirme Yapın

Ses tonunuz çevreniz tarafından övgü mü alıyor? Bunu hemen bir işe dönüştürebilirsiniz. Evinizden hiç çıkmadan yalnızca telefonunuzun ya da bilgisayarınızın mikrofonu sayesinde işe başlayabilirsiniz. Evde para kazanma yolları arasındaki en iyi seçeneklerden biri de budur.

Seslendirme işi yaparak oturduğunuz yerden kazanç elde edebilirsiniz. Seslendirme işleri arasında; Youtube videoları, Reels videoları ve kısa filmler bulunuyor. Küçük sosyal medya kampanyalarına da seslendirme yapabilirsiniz.

Kazanç: Seslendirme yapmanın kazancı iş başına ortalama 500 TL oluyor. Haftada bir seslendirme yaparsanız, aylık 2.000 TL kazanabilirsiniz.

Zaman: Seslendirme metnine bağlıdır.

Advertisement

57- Seyahat Planlayın!

Puan: ★★✩✩✩

Seyahat Planlayın
Seyahat Planlayın

Evde para kazanmanın yolları arasında seyahat planlayıcı olmak da var. Oturduğunuz yerden seyahat rotaları planlayarak para kazanın! Birçok çalışan, seyahatlerini planlamakta zorluk çekiyor. Bu zorluğu, kolaylığa dönüştürerek kendinize bir fırsat yaratabilirsiniz.

İnsanların istek ve beklentilerine yönelik seyahat planlamaları yapabilirsiniz. Üstelik bu işin hiçbir maliyeti de yok. Yalnızca internet üzerinden araştırma yaparak yeni yerleri keşfedebilirsiniz.

Kazanç: Seyahat planlama işinin kazancı seyahatin süresi ve bölgesine göre değişiklik gösterir.

Zaman: Günlük 5 – 6 saatinizi alır.

Advertisement

58- Instagrammer Olun!

Puan: ★★★✩✩

Instagrammer Ol Para Kazan
Instagrammer Ol Para Kazan

Instagram’daki influencerları hepimiz takip ediyoruzdur. Neden siz de onlardan biri olmayasınız? Instagram’da marka içerikli gönderiler paylaşarak bu işin bir parçası olmanız mümkün.

Düzenli olarak Instagram için içerik üretebilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin, kendi imkanlarınızla aldığınız marka ürünleri paylaşarak etiketleme yapabilirsiniz. Böylelikle markaları kendinizden haberdar ederek size bedava ürün göndermelerini sağlayabilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz de artar. Reels videoları da çekerek akımlara katılın derim.

Kazanç: Instagrammer işinin kazancı takipçi sayınız ve sayfanızın aldığı etkileşim oranlarına göre değişiklik gösterir. Ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar para kazanırsınız.

Zaman: Zaman yok… Tamamen size bağlı.

Advertisement

59- Seramik Yapın!

Puan: ★★★★✩

Seramik Yapın
Seramik Yapın

Evden iş imkanı arayan yetenekli insanlar! Seramik yaparak para kazanmak tam size göre! Son yılların en meşhur işlerinden olan seramik yapmak ile çok para kazanabilirsiniz.

Yalnızca seramik hamuru alarak birbirinden farklı ev eşyaları yapabilirsiniz. Bardaklar, tabaklar, çerçeveler, tepsiler… Ürün çeşidi bol bu işten çok para kazanmak için evden çıkmanıza gerek yok. Seramik yapmak, evde para kazanma yolları arasında en çok kazandıran işlerden biri 🙂 Birçok ürünü yerinizden hiç kalkmadan üreterek binlerce lira kazanabilirsiniz.

Kazanç: Evde seramik yapıp satmanın aylık kazancı 2.500 TL’yi buluyor.

Zaman: Günlük 4 – 5 saat ayırmanız yeterli

Advertisement

60- Organik Yoğurt Yapın!

Puan: ★★★★✩

Organik Yoğurt Yapın
Organik Yoğurt Yapın

Günümüzde pek çok ürün kimyasallarla üretiliyor. Artık bizler de bu kimyasalları tüketmekten yorulduk. Neyse ki organik ürün pazarları sayesinde doğal ürünleri satın alabiliyoruz.

Evde organik yoğurt yaparak bu işten faydalanabilirsiniz. Evinizde üreteceğiniz katkısız yoğurtlarınızı etrafınızdaki insanlara satabilirsiniz. Ya da online satış platformları üzerinden evinizden çıkmadan para kazanabilirsiniz. Organik ürün satan siteler ve uygulamalarda iletişime geçerek bu işi gerçekleştirmeniz mümkün. Satış işini üstlenen insanlar evinize kadar gelip yoğurtlarınızı teslim alacaktır.

Kazanç: Bir adet 500 gr. Organik yoğurdun fiyatı 80 TL oluyor.

Zaman: Günlük 3 – 4 saatinizi alır.

Advertisement

61- Bir E-ticaret Sitesi Başlatın!

Puan: ★★★✩✩

Evde para kazanmanın yöntemleri
Evde para kazanmanın yolları

E-ticarette patlama yaşıyor. Ülkemizde de birçok başarılı E – ticaret sitesi var… Aslında, insanların geleneksel e-ticaret mağazalarını inşa etmeleri ve küçük bir servete mal olması; aylar, hatta yıllar aldığı hakkında düşünmelerini doğru değil. İyi bir fikirler, farklı bir şey yaparsanız siz de piyasada yerinizi alabilirsiniz.

Bunun için iyi bir girişimci ruhuna sahip olmanız gerektiğini söylemem gerek. Kendinize bu konuda güveniyorsanız, evden para kazanmanın yolları için tercih edebilirsiniz.

Kazanç: E – ticaret sitenizin başarısına ve sattığınız ürüne göre değişiklik gösterir.

Zaman: Günlük 7 – 8 saat gerekli.

Advertisement

62- Otopark Yeri Kiralama!

Puan: ★★★✩✩

Evden para kazanma yolları
Evden para kazanma yolları

Özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde yaşayanlar için güzel bir para kazanma yolu! Merkezi konumlarda oturuyor ve otopark yerine sahipseniz, saatlik, günlük, haftalık olarak kiralama yapabilirsiniz.

Gerçekten iyi bir konumdaki otopark için oldukça fazla rağbet olacaktır. Bunun için müşterilerinize ulaşmak sizin yaratıcılığınıza kalıyor.

Kazanç: Saatlik 20 TL kazanabilirsiniz.

Zaman: Zaman yok!

Advertisement

63- Web Seminerleri Oluşturun!

Puan: ★★★✩✩

Evde çalışarak para kazanma
Evde çalışarak para kazanma

Otomatik web seminerleri oluşturmak, sahip olabileceğiniz en yararlı becerilerden birisi olabilir. Örneğin, web seminerleri aracılığıyla kendi ürünlerini değil, yalnızca başkalarının ürünlerini satarak 100 milyon dolarlık satış yapan girişimci Jason Fladlien gibi.

Web seminerleri belirli bir şablon ve formatı takip eder. Onlar formüldür. Bu formülde ustalaşabilirseniz, bu alana kelimenin tam anlamıyla hakim olabilirsiniz. Büyük miktarlarda değer sağlayan, satabileceğiniz harika bir iş fikri veya fırsatı bulun. Web seminerleri, oldukça etkili oldukları ve belirli bir format ve şablonu takip ettikleri için ürünlerinizi satmanın harika bir yoludur.

 Etkili web seminerlerini nasıl sunacağınızı öğrendikten sonra, bu alanda büyük bir başarı elde edebilirsiniz. Katılımcılarınız için muazzam bir değer sunabilir ve ürün veya hizmetinizi satın aldıklarında ne kadar ek değer elde edeceklerini gösterebilirsiniz.

Kazanç: Satabildiğiniz ürün veya hizmete göre değişir.

Advertisement

Zaman: Seminer başı 1 – 2 saat

65- Dropshipping ile Para Kazanmak

Puan: ★★★✩✩

İnternet üzerinden para kazanma
İnternet üzerinden para kazanma

Özellikle stoksuz satış konseptini kullanıyorsanız, kendi çevrimiçi mağazanızla evden çalışmak da mümkündür. Bu, toptancının malları doğrudan müşteriye gönderdiği anlamına gelir. Onunla temas etmiyorsunuz ve bir depoya ihtiyacınız yok. Ayrıca hiçbir şeyi önceden finanse etmeniz de gerekmez. Bu nedenle, bu varyant aynı zamanda kurucular için iyi bir başlangıçtır.

Göreviniz başlangıçta Shopify’ı kullanabileceğiniz çevrimiçi mağazayı kurmaktır. En zor kısım da uygun toptancılar bulmaktır. Ancak mağaza çalışmaya başladığında ürün yelpazesinin bakımı, reklam ve müşteri ilişkileriyle ilgilenirsiniz. Tamamen evden çalışabilirsiniz. Detaylıca bir araştırma yaparak daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kazanç: Hangi ürünü satabildiğinize göre değişir.

Advertisement

Zaman: Günlük  5 – 6 saat.

66- Blog Başlatın!

Puan: ★★★✩✩

Evden Para Kazanmak - Blog Açın
Evden Para Kazanmak – Blog Açın

Evde para kazanmanın yolları içerisinde ilk başlığım blog oluşturmak. Kendilerine bir blog yazarak para kazanmak hayal değil. 15 dakika içerisinde kendinize bir blog açabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz nokta düzenli olarak bloğunuz ile ilgilenmeniz.

İlk başlarda blog işinden para kazanmamanız çok normal. Düzenli ilgilenilen bir blog, zaman içerisinde size para olarak büyük fayda sağlayacaktır. Blog oluşturun ve bunu bağlı kuruluş pazarlaması veya reklamlarla destekleyin.

Diğer bir tavsiyem bloğunuzun bir konusu olması. Hedef kitlenizin belli olması sizin için daha faydalı olacaktır. Şu gibi konuları düşünün:

 • Seyahat
 • Yemek Pişirme
 • Moda
 • Sağlık
 • Kültür – Sanat
 • Teknoloji
 • Kişisel Finans
 • Astroloji
 • Siyasi Gündem

İlgili İçerik: Öğrenci İçin Para Kazanma Yolları

Kazanç: Aylık iyi bir blog sayesinde 3.000 TL kazanabilirsiniz.

Advertisement

Zaman: Günlük 5 – 6 saat.

67- Uzaktan Muhasebeci Olun!

Puan: ★★★★✩

evden para kazanmanın yolları
evden para kazanmanın yolları

evde ne iş yaparak para kazanabilirim? Diye soranlar! Elektronik tablolara yakınlığınız varsa, sanal bir muhasebe işi, evden çıkmadan istikrarlı bir gelir elde etmek için ihtiyacınız olan şey olabilir. Evden para kazanmanın yolları içerisinde en garanti işlerden birisi.

Defter tutma, yetenekli profesyonelleri sağlam itibarlarla ödüllendiren rekabetçi bir sektör olduğundan, işe girmenin en kesin yolu bir sertifika kursuna yatırım yapmaktır.

Kazanç: Aylık düzenli olarak yaparsanız ortalama 4.500 TL kazanabilmek mümkün.

Advertisement

Zaman: Firmaya bağlı.

68- Ücretli Arama Yapın!

Puan: ★★✩✩✩

Evde para kazanmanın yolları
Evde para kazanmanın yolları

Aramalarınızı izleyen ve tamamladığınız her sorgu için size ödeme yapan bir dizi web sitesi ve eklenti sayesinde, şüphesiz her gün yaptığınız aynı çevrimiçi aramalardan küçük ama anlamlı meblağlar kazanabilirsiniz.

Ücretli arama sorguları, JustAnswer gibi uzman yanıt platformları kadar kazançlı değildir. Tek bir arama için birkaç sentten fazlasını almak nadirdir. Ancak, bir saat içinde yüzlerce aramayı tamamlayabileceğiniz için gelir potansiyeli gerçektir. Şunları kullanabilirsiniz.

 1.  InboxDollars
 2. Swagbucks 
 3. Qmee

Kazanç: Aylık 200 TL kazanabilmek mümkün.

Zaman: Günde 1 – 2 saat.

Advertisement

69- Web Sitesi ve Ürün Testi Yapın!

Puan: ★★★✩✩

para kazanmak
Evde Para Kazanmanın Yolları

Web sitelerinin ve ürünlerin de test edilmesi gerekiyor.  Peki, bunları kim yapıyor? Yeni web siteleri ve mobil uygulamaları denemek için UserTesting‘e kaydolmayı düşünebilirsiniz.. UserTesting’in web sitesi test gösterileri; odaklanma ve titizlik gerektirir. Ancak merak etmeyin çok zamanınızı almaz.

Çalışkansanız, genel iş hacmi bazen zayıf olsa da, güvenilir bir şekilde saatte 20$ kazanabilirsiniz. Testleri tamamlamak için iyi, nispeten yeni bir bilgisayara veya akıllı telefona ihtiyacınız var. Erkeklerin evde para kazanma yolları daha az. Erkekler de bu yolu rahatlıkla tercih edebilir.

Kazanç: İnceleme başına 200 TL alınabilir. 

Zaman: Firmaya bağlı.

Advertisement

70-  Arabanı Kirala!

Puan: ★★★★✩

evde para kazanma yolları
Erkeklerin evde para kazanma Yolları

Evde Para Kazanmanın Yolları için son başlığımı sizlerle paylaşıyorum… Aracınızı kullanmadığınız dönemlerde kiralayarak, zahmetsizce para kazanmak ister misiniz?

Rentiva ve Arabakiramerkezi gibi şahsi araba kiralama sitelerine katılarak, kolaylıkla ve güvenceyle arabanızı kiralayabilirsiniz. Arabası olan kişiler için iyi bir para kazanma yöntemi diyebilirim. Siz evinizde otururken, arabanızı kiralayıp para kazanacaksınız!

Kazanç: Aylık ortalama olarak 5.000 TL kazanma fırsatı var.

Zaman: Size bağlı.

Advertisement

Sıkça Sorulan Sorular

Hiç para olmadan nasıl para kazanılır?

Online para kazanma yollarını tercih edebilirsiniz. Online para kazanma yöntemleri için çoğunlukla ihtiyacınız olan iki şey; internet ve internete bağlanabileceğiniz bir cihaz.

Evde iş yaparak ne kadar kazanırım?

Tamamen yapacağınız işe göre farklılık gösterir. İşin zorluk ve emek verme dereceğine göre değişkenler söz konusu. Sizlere önerdiğim yöntemlerle günde 20 TL’de kazanabilirsiniz 200 ‘TL’de…

Evde ne iş yaparak para kazanabilirim?

Evde para kazanmak için yapabileceğiniz birçok iş seçeneği var. Freelance çalışmak, evde paketleme işleri yapmak, online para kazanma sitelerine üye olmak gibi…

Evde maliyetsiz iş yapabilir miyim?

Evet. Cebinizden hiç para çıkmadan yapabileceğiniz işler sayesinde para kazanabilirsiniz. Özellikle çevrimiçi olarak yapacağınız işlerin birçoğu için maliyete gerek yok.

Advertisement

Sizlere  evde para kazanmanın yolları hakkında 70 etkili başlık sundum. Bunlardan dilediklerinizi seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Daha fazla para kazanma yöntemi için takipte kalın!

Bir önceki yazımız olan 50.000 TL ile Ne İş Yapabilirim? – 2022 EN KARLI İşler! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

2 Yorum

 1. Özlem karul

  13 Mayıs 2022 at 22:48

  Merhaba Uzaktan muhasebeci olmak için başvuru yapmak istiyorum.

 2. Özlem karul

  13 Mayıs 2022 at 21:50

  Merhaba çamaşır yıkama için başvuru yapmak istedim.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.