finansportali.net

PARA KAZANMA

Instagram Takipçi ile Para Kazanma – 2022 Kazandıran İpuçları

instagram takipçi ile para kazanmak

Eğlenerek, instagram üzerinden para kazanmak isteyenler buraya! Instagram takipçi ile para kazanma seçeneği sayesinde kısa sürede sosyal medya üzerinden para kazanmak artık mümkün. Instagram  aracılığıyla para kazanmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla… Hal böyle olunca Instagram para kazanma rehberi bir yazı gerekiyordu!

Peki, Instagramdan para kazanma ne şekilde gerçekleşiyor? Instagram’dan kazanılan paraların çoğu;

 1. Ürün satışları,
 2. Reklam ve pazarlama,
 3. Takipçi ile para kazananlar,
 4. Satışlarını Instagram üzerinden gerçekleştirenler
 5. Tavsiyeler ve ilgi çekici ”reels” kategorisi

gibi seçenekler üzerinden elde ediliyor. Kısacası Instagram, bir fotoğraf paylaşımı ağından daha çok; para kazandıran kocaman bir şirket gibi.. Ben de bu yazımda Instagram takipçi ile para kazanma sürecinin nasıl olduğunu harika ipuçlarıyla anlattım! İnstagram fenomenleri nasıl para kazanıyor ? Siz de onlardan birisi olabilirsiniz.

Hem eğlenceli hem de faydalı bir yazı oldu. Hazırsanız instagram ile para kazanmak hakkında ayrıntılara  başlayalım!

Advertisement

Instagram ile Para Kazanmak

Instagram ile Para Kazanmak
Instagram para kazanma 2022

Instagram takipçi ile para kazanma için ipuçları arayanlar buraya! Günümüzde en yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformları arasında olan Instagram’da her gün milyarlarca veri paylaşımı gerçekleşiyor.

Çok ilginç ama bu platformun ilk kullanılmaya başlandığı dönemler, sadece 7 saniyelik görüntü iletişimi temeline dayanıyordu. Ancak çok kısa bir sürede kullanıcılar tarafından beğenilerek popülerleşmesi ve geçmişte bir ara ilgi odağı Vine uygulamasını eklemesi ile işlevselliğini artırarak yükselen bir ağ haline geldi.

Artık adeta bir sektör diyebiliriz.

Instagram para veriyor mu?

İnstagram direkt olarak kullanıcılarına para vermiyor. Ancak instagram aracılığıyla para kazanmak için birçok yol var.

Yani instagramdan para kazanılıyor mu? diye bir soru varsa, cevabı kuşkusuz evet. Instagramdan para kazanmak için çeşitli yöntemler var. Bunların detaylarını yazının devamında anlatacağım.

Advertisement

Instagram üzerinden yapılan video, canlı yayın ve reklam gibi paylaşımlarla bu sosyal ağ üzerinden para kazanmak elbette mümkün. Ancak bunun için her şeyden önce sabırlı olmanız ve bazı koşulları sağlamış olmanız gerekiyor. Instagram takipçi ile para kazanma işinde yükselmek istiyorsanız, aşağıda vereceğim tavsiyeleri muhakkak denemelisiniz.

Instagramdan para kazanma için Reels çekmeyi düşünün. İyi bir Reels nasıl çekilir öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyin. 🙂

Şunu unutmayın ki hesabınız ne kadar çok etkileşim alırsa o kadar çok para kazanırsınız. instagramdan nasıl para kazanılıyor? Etkileşimle! ‘Etkileşim ne ya?’ diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Merak etmeyin, bir sonraki başlıkta onu da anlattım. Instagramdan para kazanmak için çok önemli bir başlık!

Instagram Etkileşim Nedir?

Instagram Takipçi ile Para Kazanma
Etkileşim Nedir?

Peki, Instagram ile para kazanmak mümkün mü? Etkileşim nedir, takipçi nasıl arttırılır ve etkileşim ile takipçi sayısı niçin önemlidir?

Etkileşim, gönderi bazında sizi takip eden kişiler tarafından gelen beğeni, yorum, paylaşma, izlenme ve kaydetme gibi konuları içermektedir. İnstagram üzerinden para kazanmak istiyorsanız, yüksek takipçiye sahip olmaktan ziyade, etkileşim oranlarınızın yüksek olmasına önem vermelisiniz.

Yani instagram para kazanma şartları arasındaki en önemli şey etkileşim sağlayabilmek. Instagram takipçi ile para kazanma için nasıl etkileşim arttırabilirsiniz?

Advertisement

Son zamanlarda Dolap uygulamasından para kazanmak çok popüler! Tüm bilgileri yazdığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Instagram Etkileşimi Nasıl Arttırılır?

Instagram takipçi ile para kazanma için yazıma devam ediyorum… Instagram’da etkileşimlerinizi arttırmak istiyorsanız, en önemli konu paylaşımlarınızın kaliteli olmasıdır. Ayrıca takipçilerinizin yaş aralığına uygun paylaşımlar hazırlamalısınız.

Örneğin Eğer kitapçı veya kozmetik gibi bir hesabınız varsa paylaşımlarınızı takipçileriniz için ilgi çekici hale getirmeniz gerekiyor. Kitap hesabınızda kitaplarda ilgi çekici ve uzun olmayan söz ve yazılar, kozmetik hesabınızda ürününüzü doğru ve takipçileriniz isteklerine uygun tanıtmanız, alacağınız etkileşimi kesinlikle arttıracaktır.

İlgili Reklam İzleyerek Para Kazanmak

Advertisement

Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?
İnstagram para veriyor mu

Instagram takipçi ile para kazanma için takipçi sayısı çok önemli. Instagram üzerinden para kazanabilmeniz için takipçi sayınızın yüksek olması gerekmektedir. Yani, aslında bir nevi, insanlar sizi beğenmeli. Sizin paylaşımlarınızı vs. merak etmeliler. Dolayısıyla kendinize ilk olarak bir motto belirlemelisiniz.

İnsanlar sizi niye takip etsin?

 • Çok mu komiksiniz ya da bir şey mi satıyorsunuz?
 • Son derece obsesif misiniz, insanlara mutluluk ve enerji mi yayıyorsunuz?
 • Belki de inanılmaz lezzetli ve farklı sunumlarda yemekler, atıştırmalıklar yapıyorsunuz?
 • Hangi alanda uzmansınız? Mesela astroloji ile mi ilgileniyorsunuz?
 • Psikoloji bilimi ile ilgili yetkinlikleriniz mi var?
 • Çok güzel ve farklı enstantanelerde fotoğraflar da çekiyor olabilirsiniz?
 • Ya da ressamsınız?

Aslında bunları daha da çoğaltabiliriz. Fakat sizin de düşünmenizi istiyoruz. Instagram hesabınızın takipçi sayısını artırmak için elinizde bulunan tüm verileri değerlendirin ve en öne çıkanı seçerek çalışmalara başlayın! Böylece Instagram takipçi ile para kazanma şansına daha da yaklaşacaksınız.

Instagram Takipçi Arttırma Yolları

Instagram Takipçi ile Para Kazanma
Instagram Takipçi ile Para Kazanma

Instagram’dan para kazanmak için nasıl takipçi artırılır? Anlatacağım. Instagram üzerinden kazanç sağlamayı düşünüyorsanız, hesaplarınızın gerçek kullanıcılar olması gerekmektedir. Instagram takipçi artırma yolları şu şekildedir:

 • Paylaşımlarınıza dikkat edin: Instagram’da takipçi kazanmak ve etkileşimi arttırmak için uymanız gereken ilk kural, paylaşımlarınızı özenli bir şekilde yapmanızdır. Özgün ve kaliteli paylaşımlar, takipçilerinizin hızlı bir şekilde artmasına imkân sağlayacaktır. Paylaşımlarınızın kalitesi bir süre sonra bozulmamalı, istikrarlı bir şekilde artarak devam etmelidir.
 • Güncel hashtag’lari takip etmek: Instagram’da hashtagler, konuları ayırt etmek için kullanılmaktadır. Her konu, dünya genelinde takipçileri içermektedir. Güncel hashtag kullanmanız paylaşımlarınızı o kategori içerisine alarak, görüntülenme sayısını arttıracaktır.

Instagram haricinde son zamanlarda çok popüler olan, hayatlarımıza giren diğer bir uygulama sayesinde de para kazanabilirsiniz. Tiktok para kazanma yazısını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Takipleşme: Takipçi kazanmak için bir diğer yöntem de karşılıklı olarak takip yapmanızdır. Bu yöntemde bir ay içerisinde elde edeceğiniz sayı, anlaştığınız kullanıcı sayısına bağlı olarak değişmekle beraber yavaş bir artış sağlayacaktır. Eğer hesabınızı yeni açmışsanız, bu yöntem kullanmak bir başlangıç olabilir.
 • Yorum Atmak: Instagram’da yorum yaparak birçok takipçi edinebilirsiniz. Nasıl yorumlar yapılmalı? Konu hakkında fikir edinmek için instagram yorum fikirleri gibi aramalar yapabilirsiniz
 • Çekiliş Yapmak: Instagram linkle çekiliş yaparak takipçi ve para kazanan insanlar var. Bir çekiliş gerçekleştirerek, takip şartıyla çekilişe katılabileceklerini söyleyebilirsiniz. Instagram takipçi ile para kazanma için takipçileri bu yöntemlerle kazanabilirsiniz hadi devam edelim…

Bunları Instagram para kazanma şartları olarak da düşünebilirsiniz. Bu adımları yerine getirmeden takipçi kazanmanız zordur.,

Instagram bot takipçi işe yarıyor mu?

Instagram’da bot takipçi ve takipçi satın almanın size herhangi bir yararı olmayacaktır. Çünkü Instagram’ın algoritması bot takipçi ve beğeni etkinliklerini fark ederek sizin keşfede düşmenizi engeller. Haliyle tüm emekleriniz boşa gider.

İnstagram Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

instagramdan nasıl para kazanılır
instagramdan nasıl para kazanılır?

Şimdi instagram para kazanmak için kaç takipçi gerekir ? Buna yanıt vereceğim. Aslında tam olarak net bir takipçi sayısından bahsetmek doğru olmaz. Ancak elbette etkilerinize tepki verecek bir kitleniz olması gerek.

Örneğin Instagram Story’de link paylaşmak için 10 bin takipçinizin olması gerekiyor. Markalar da tamamen organik takipçi sayınıza ve etkileşim durumunuza bakar.

Ortalama olarak organik 50 bin takipçi ile para kazanmaya başlayabilirsiniz diyebilirim. İnstagram kaç takipçiden sonra para kazanılır? İnstagram kaç takipçi olunca para veriyor? Sorularının yanıtı bu şekilde.

Advertisement

Tavsiye yazı: Udemy’den Para Kazanmak

Instagram Para Kazanma Aktif Etme

Öncelikle akıllardaki bir kafa karışıklığına açıklık getirmek istiyorum. Instagram para kazanma aktif etme diye bir seçenek olduğu düşünülüyor. Hayır, böyle bir aktifleştirme durumu söz konusu değil. Instagram rakipçi ile para kazanma için sınırlama da aslında yok.

Örneğin 200.000 bin takipçisi olan birisinin takipçileri bot takipçiden oluşuyorsa para kazanmak zordur. Ancak 100.000 organik takipçiniz vardır ve böylece reklam vs. gibi para kazanma durumlarından etkileşim sayesinde para kazanabilirsiniz.

İnstagramda 1 Milyon Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanır?

İnstagram kaç takipçiye para ödüyor?  Sizlere açıkladım. Şimdi instagramda 1 milyon takipçisi olan ne kadar kazanır? Kaç takipçi ne kadar kazandırır ona bakacağız. İnstagram kazancı hakkında aklınızda fikir oluşmuş olacak.

Advertisement

1.000 Takipçi – 200 TL

10.000 Takipçi – 1.000 TL

100.000 Takipçi – 10.000 TL

1.000.000 Takipçi – 100.000 TL

Advertisement

Bu kazançların değişir olduğunu söylemem gerek. Alacağınız reklamlar, satışlar vs. durumları kazancınızı belirler 1 milyon takipçisi olan bir hesap her gün Instagramdan para kazanmak için faaliyette bulunsa, aylık çok daha yüksek paralar kazanabilir! Takipçi sayısının organik olması çok önemli bunu da unutmayın…

Instagram Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?
instagram üzerinden para kazanmak

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Eğer Instagram takipçi ile para kazanma furyasına katılmak istiyorsanız bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor. Takipçi ve etkileşim elde etmişseniz, para kazanmaya başlayabilirsiniz. Para kazanmak için belirli bir takipçi sayısı yoktur.

Örneğin 1000-2000 arası bir takipçiniz ve bu rakamla doğru orantılı bir etkileşiminiz varsa da para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu rakam ne kadar artarsa kazanacağınız para da artacaktır. Instagram üzerinden para kazanmak istiyorsanız şu yolları uygulayabilirsiniz:

1. Instagram’da Ürün Satarak Para Kazanmak

Instagram’da ürün satarak para kazanmak eskiye göre daha rekabetli. Bu platform üzerinden satış yapmak, para kazanmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biridir. Ancak dikkat etmeniz gereken şey, takipçilerinizi sattığınız ürünlere göre toplamış olmanızdır. Yani hedef kitleniz ile takipçilerinizin profilleri birbiriyle eşdeğer olmalıdır.

Örneğin Kadınlarla ilgili kozmetik ürünlerinin satışını yaptığınız hesabınızda, erkek takipçilerinizin sayısı yüksekse, satışlarınız istediğiniz seviyede gerçekleşmeyecektir.

Advertisement

2. Instagram’da Ürün Tanıtımı Yaparak Para Kazanmak

Instagram’da ürün tanıtımı yaparak da para kazanmak mümkün. Bunun için ilk önce tanıtacağınız ürünün iznini almanız gerekmektedir. Hashtag (#)  kullanımı arttırarak tanıttığınız ürünü, takipçilerinizin keşfetine düşürebilirsiniz.

Tanıtım yaptığınız ürünlerde önemli olan ürünü güzel; ancak kısa anlatmaktır. Ürünün tanıtımını yeterince yapmalı ve ilgili hashtagleri kullanmalısınız.

instagram para kazanma şartları
instagram para kazanma şartları

3. Instagram’da Reklam Vererek Para Kazanmak

Instagram reklam paylaşarak para kazanma şansınız var. Instagram’da reklam vererek para kazanabilirsiniz. Ancak diğer seçeneklerde olduğu gibi reklam vererek gelir elde etmek de Instagram takipçi ile para kazanma işi ile doğru orantılıdır.

 • Reklam başı kazanacağınız ücret, ürün tanıtımda olduğu gibi takipçi ve etkileşim sayınızla yakından ilgilidir.
 • Reklamını yapacağınız ürün, yer veya marka, paylaşımlarınızla uygun olmalıdır.
 • Bunun için ilk önce reklamını yapacağınız konuyu güzel bir şekilde belirleyerek, reklamı nasıl yapacağınızı belirlemelisiniz.
 • Mantıklı ve doğru bir şekilde düşündükten sonra firma ile iletişime geçerek, fikrinizi belirtebiliriz.
 • Firma teklifinizi uygun bulur ve kabul ederse ardından fiyat konusunda da anlaşma sağlayabilirsiniz.

Eğer hesabınız oldukça iyi ve tanınır bir hesapsa firmalar da sizinle iletişime geçerek çeşitli reklam taleplerinde bulunmaya başlayacaktır. Reklam verirken dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise aldığınız reklamları takipçilerinizi sıkmadan, aralıklı şekilde yapmaktır.

4. Instagram’da Hesap Satarak Para Kazanmak

Son olarak Instagram takipçi ile para kazanma önerilerimizde hesap satma yani devretme seçeneğini de anlatmak istiyoruz. Instagram’da hesap satarak para kazanmak için takipçisi fazla olan hesapları ister ucuza alıp satabilir; isterseniz de takipçi kasıp öyle satabilirsiniz.

Takipçi ve etkileşim ile geliştirdiğiniz hesabı internet üzerinde forumlar, online e- ticaret siteleri gibi yerler üzerinden de satarak yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Advertisement

5. Diğer Sosyal Medya Hesaplarına Yönlendirme

İnstagramdan para kazanmak için sizlere çeşit çeşit yol sundum. Şimdi Instagram aracılığıyla başka bir para kazanma yolu sunacağım. Artık birçok sosyal medya birbiriyle bağlantılı. İnsanlar sadece tek bir platformda kitleye sahip değiller.

Örneğin Tiktok sayesinde bir kitleye erişen kişi, Instagram hesabına yönlendirme yaparak oradan da takipçiye sahip oluyor. Böylece instagramda para kazanma şansını yakalıyor. Siz de bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Instagram hesabınızdaki takipçileri başka sosyal medya hesaplarına yönlendirebilirsiniz. Ya da tam tersini uygulayabilirsiniz. Elinizdeki kitlenin değerini mutlaka bilin. 🙂

Advertisement

Bir önceki yazımız olan 50.000 TL ile Ne İş Yapabilirim? – 2022 EN KARLI İşler! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.