finansportali.net

PARA KAZANMA

Öğrenci İçin Para Kazanma Yolları – KAZANDIRAN 75 İŞ FİKRİ

Öğrenciyim para lazım! dediğinizi duyar gibiyim. Merak etmeyin sizi boş vaatlerle kandırmaya hiç niyetim yok. 2022 Öğrenci için para kazanma yolları maksadıyla sizlere tam tamına 75 farklı kazandıran iş fikri sunuyorum.

Ayrıca bunların içerisinde öğrenciler için online para kazandıran işler de bulunuyor. Sizlere öğrencilere internetten para kazandıran işler ile ilgili tüm ayrıntıları aşağıda vereceğim 75 maddeden istediğinizi seçebilirsiniz.

2022 Öğrenci evde para kazanma yolları ile ilgili önerilerim de olacak. Yani, para kazanmanız için ille de dışarı çıkmaya ihtiyacınız yok. Hatta ister lise öğrencisi olun ister üniversite öğrencisi…

Advertisement

Burada kolay bir şekilde para kazanmak isteyen her öğrenci için mükemmel işler var! Öğrenci için para kazanma yolları neler? Öğrenciler çevrimiçi para kazanıyor! O zaman hazırsanız, başlıyorum?

İçindekiler

1- Notlarınızı Satın!

unipubs üzerinden notlarınızı satın
Öğrenciyim paraya ihtiyacım var!

Öğrenci için para kazanma yolları listemde 1. sırada çalışkan öğrenciler için bir önerim var! Sıkı çalışmanızı iyi bir şekilde kullanın; birikmiş saatlerce not alma ve ayrıntılı çizelgeler ve diyagramlar size iyi bir nottan daha fazlasını kazandırabilir.

Unipubs gibi siteler, notlarını satarak paraya ihtiyacı olan öğrenciler için mükemmel çevrimiçi bir platform. Burada çalışma şeklinize bağlı olarak, notlarınızı yazmanız ve bir fiyat belirlemeniz ve web sitesi aracılığıyla ödeme almanız mümkün.,

Tavsiye yazı: Müzik dinleyerek para kazanma

2- Özel Ders Verin!

öğrenci para kazanma
evden para kazanma yolları

Öğrenci olarak para kazanmanın bir başka harika yolu da akademik uzmanlığınızı veya dil becerilerinizi iyi bir şekilde kullanmak…

Eğer bir üniversite öğrencisiyseniz ve herhangi bir alanda bilgi birikiminize güveniyorsanız, özel ders vererek para kazanabilirsiniz. Armut ve Sahibinden.com gibi sitelerde, profil oluşturarak kaşenizi belirleyebilir ve hemen özel vererek para kazanmaya başlayabilirsiniz!

Advertisement

Kazanç: Örnek olarak 1 saatlik Matematik özel dersini 50-100 TL arasında verebilirsiniz. Öğrenci İçin Para Kazanma Yolları ile ilgili olarak bu yazımı da okuyabilirsiniz: Evde Para Kazanmanın Yolları

3- Freelancer Olun!

Öğrenciler için para kazanma yolları arıyorsanız bu başlık kaçmaz! Birbirinden çeşitli freelance işler alarak boş zamanlarınızı kazanca çevirebilirsiniz. Eminim kendinize göre bir iş bulacaksınız.

Artık birçok hizmet, internet üzerinden rahatlıkla sunulabiliyor. Bilgisayarınızın başından siz de kendinize göre işler alabilirsiniz. Bunun için sizlere çok faydalı bir site önereceğim. İşim Düştü sitesinde birbirinden çeşitli iş fırsatları bulunuyor.

Logo tasarımından özel ders kategorisine kadar onlarca iş seçeneği mevcut. Hizmet kategorisinde Usta, Uzman ve Freelance olarak hizmet verebilirsiniz. Siz de siteye katılarak öğrenciyken para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz! isimdustu.com

4- Yarışmalara Katılın!

Herkes için olmasa da, öğrenci için para kazanma yolları listeme yarışmaları da eklemek istiyorum. Hem inanın, bu para kazanma yöntemi son derece kazançlı olabilir. Bu sayede bazı ödüller kazanırsınız.

Advertisement

Ödüller çok büyük olsa da, kazanmaktan çok kaybetmeye alışmanız gerekecek. Ancak, kazanırsanız son derece tatmin edici ödüller kazanabilirsiniz. Bahsettiğim yarışmalar, mobil uygulamalar üzerinden olan yarışmalar da olabilir TV programları da…

Ya da üniversite öğrencilerinin katılabildiği proje yarışmaları… Artık seçim size ait. Başarılı olduğunuz alanı bulun, yarışın ve ödüllerin keyfini çıkarın.

5- Gizli Müşteri Ol!

gizli müşteri olmak
Öğrenci için para kazanma yolları – Gizli Müşteri Olmak

Geçiminize yardımcı olacak bir iş olarak gizli müşteri olmayı düşünün. Okulunuzdan arda kalan vakitlerde bu işi yapabilirsiniz. Öğrenci için para kazanma yolları arasında yer alan bu işi kısaca anlatayım.

Bir dükkana gidip belirli bir şey satın almanız gerekiyor. Satın almanın ayrıntılarını not almanız gerekiyor. İşlem böyle… Şunu söylemeliyim ki bu şaşırtıcı derecede eğlenceli olabilir, ancak raporlarınızın da eksiksiz olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın!

Kazanç: Ortalama 1.000 TL ile 4.000 TL arasında değişiyor.

Advertisement

6- Müzik Yapın!

Müziğe yeteneğim var ve öğrenciyim para lazım diyorsanız, bu başlık kesinlikle sizi ilgilendiriyor! Müziği seviyorsanız ve tutkunuzu paraya dönüştürmek istiyorsanız, müzik incelemesi için Yotube kanalı açabilirsiniz.

Ya da geceleri anlı müzik yapabileceğiniz mekanlarda sahne alabilirsiniz. Artık tercih size kalmış. Enstrüman veya ses becerilerinizi paraya dönüştürmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Bu arada yukarıda öğrenci için para kazanma yolları olan özel ders verin alt başlığımda müzik örneğini de düşünebilirsiniz.

Örnek: Güzel Sanatlar Fakültesi müzik öğrencisiniz ve mükemmel bir şekilde keman çalabiliyorsunuz, özel ders verin!

Advertisement

7- Çevrimiçi Anketler

online anket yaparak para kazanmak
Online Anket Yaparak Para Kazan

Boş zamanınızı akıllıca kullanın ve  çevrimiçi anketlere katılın. Fikriniz için nakit veya kupon ödülleri sunan bir dizi çevrimiçi anket sitesi var. İş nasıl mı ilerler?

Ön ekran kontrolleri yapılır ve dürüst cevaplar istenir, devamında ise anket başına 1 TL ile 10 TL para kazanırsınız. Konular her şeyi içerebilir (siyaset, marka, şirket memnuniyeti, yemek, spor, bilim, gündem, astroloji, eğitim vs.) Başvur: Mobrolog

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız Anket doldurarak para kazanma başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. 

8- Yarı Zamanlı İşler

Öğrenci için para kazanma yolları arasında en popüler olanı da part time çalışmak! Mevcut becerilerinizi ve hangi sektörde çalışmak istediğinizi düşünmek iyi bir fikirdir. Perakende, konaklama, bar işleri ve daha fazlasını düşünün.

Bir kafede komi olarak işe başlayabilirsiniz. Zaten günümüzde öğrenciler için para kazanma yolları arasında en çok tercih edileni bu. Okulunuza yakın bir işletmede günde 5-6 saat çalışarak yine günde 100 TL para kazanmanız mümkün!

Bunun için aman aman bir tecrübe de gerekmiyor. Sıcak, samimi ve çözüm odaklı bir çalışan olun yeterli.

Advertisement

9- Blog Yazın!

blog yazarak para kazanmak
Öğrenci için para kazanma yolları – Blog yaz para kazan

Yazmaya çok meraklıysanız, öğrenciler için internetten para kazanma yöntemi olarak blog yazmak biraz para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

Müşteri sayınızı ve nakit akışınızı artırabilecek sponsorlu içerik ve bağlı kuruluş pazarlaması gibi bloglardan para kazanmanın çok çeşitli yolları bulunuyor. Aklınıza gelebilecek tüm konularda bloglar yazarak ayda ortalama 3.000 TL para kazanmanız mümkün.

10- Ücretli Web Araması

Web’de arama yaparak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Öğrenci için para kazanma yolları seçeneği olarak Swagbucks gibi sitelerden internette arama yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz.

Ancak şunu da eklemeliyim ki Arama Motoru Değerlendiricisi olmak, önceden SEO becerileri ve bir yeterlilik sınavını geçmeyi gerektirir.

Eğer bu konuda ilgili ve bilgiliyseniz ayda en az 2.000 TL para kazanabilirsiniz. Bu ücret bir öğrenci için bence muazzam! Çünkü evden çalışacaksınız!

Advertisement

11- Web Sitelerini İnceleyin!

web sitesi kurarak para kazanmak
Öğrenci için para kazanma yolları

Öğrencilere para kazandıran işler için önerilerim bitmiyor! Bu işlere kafanız basıyorsa web sitlerini inceleyerek ek gelir sağlayabilirsiniz. Kullanıcıların sitelerini kullanılabilirlik ve hatalar açısından test etmesine ihtiyaç duyan çok sayıda web sitesi ve uygulama sahibi var.

Tamamlanması yaklaşık 20 ile 25 dakika sürebilecek bir kullanıcı testi için 50 ile 100 TL arasında ödeme almayı bekleyebilirsiniz.

12- Çevrimiçi Pazar Ticareti!

online satış yaparak para kazanmak
Online pazar ticareti

Öğrenci için para kazanma yolları arasında bulunan bu seçenek çok para kazanmak mümkün!  Düzgün ve güvenli bir şekilde yapmayı öğrenirseniz, e-ticarete yatırım yapmak kazançlı olabilir.

Aynı şekilde, ciddiye almazsanız önemli kayıplar da yaşayabilirsiniz. Bugün çevrimiçi piyasa ticaret platformlarının yardımıyla bir öğrenci eden para kazanabilir. Bu yeni fırsatı araştırmak için saatler harcamanıza gerek yok!

Şu sıralar en popüler olan Allegro platformu ile denemeler yapabilirsiniz. Ayrıca okuyabilirsiniz: Kozalak Boyama Süsleme

13- Kendi Web Sitenizi Başlatın!

web siteniz üzerinden para kazanmak
Web sitesi oluşturarak para kazanmak

Pasif gelir elde etmekle ilgileniyor musunuz? Bir web sitesine ihtiyacınız var. Siz uyurken para kazanmanın yolu budur. Öğrenci için para kazanma yolları arasında en çok tercih edilenlerden birisi web sitesi oluşturmaktır.

Bluehost ile bir web sitesi başlatmak 20 dakikadan az sürer , neredeyse hiçbir maliyeti yoktur. İlk ziyaretçilerinizi çekmek için sosyal medyada reklam yapabilirsiniz. Bu siteden para kazanmanın onlarca yolu bulunuyor.

Advertisement

Bir web sitesini 20 dakikada nasıl başlatacağınıza ilişkin Youtube’da onlarca video var. Bence küçük bir araştırma yaparak bu konuda kendinizi geliştirin.

14- Mail Okuyarak Para Kazanın!

mail okuyarak para kazanmak
Mail okuyarak para kazanan öğrenciler

Öğrenci için para kazanma yolları listemde mükemmel bir öneri ile karşınızdayım! Üstelik öğrenci evde para kazanma seçenekleri için de bu tavsiyem son derece uygun.

Yapacağınız şey çok basit, ne kadar e-posta okursanız o kadar çok para kazanacağınızı söyleyebilirim. Büyük firmalar, maillerini okutmak için bazı şirketlere ödeme yaparlar.

Bu şirketler ise kullanıcılara mailleri toplu bir şekilde göndererek okuma karşılığında ücret ödemesinde bulunurlar.

İşte bu kadar, konu ilginizi çektiyse hemen mail okuyarak para kazanma başlıklı yazımı okuyun ve çalışabileceğiniz 4 siteyi keşfedin!

15-  Motorlu Kurye Olun!

motorlu kurye olarak para kazanmak
Motorlu kurye işi

Motosiklet ehliyeti olan ve üniversitede okurken para kazanmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir iş önerim var! Motorlu kurye olmaya ne dersiniz? Hele bir de kendi motosikletiniz varsa, harika!

Her zaman yeni sürücülerin peşinde olan Trendyol Go, Banabi ve Getir gibi gibi teslimat uzmanı şirketlere kaydolun. Ya da restoranlardan müşterilerin kapısına yemek teslim ederek, istediğiniz zaman çalışmanız için esnek bir işe başlayın.

Advertisement

Banabi kurye olmak istiyorsanız bütün bilgiler için tıklayın...

Yerel paket servisler ve Dominos gibi daha büyük zincirlerle doğrudan iletişime geçerek , herhangi bir teslimat işi olup olmadığını öğrenmek için fırsatlarınızı ikiye katlayın.

Getir kurye maaşı 2022 yazısını da okuyarak kuryeler hakkında bilgi alabilirsiniz. 

16- İkinci El Ders Kitapları Satın!

Para kazanmanın harika bir yolu, yıl sonunda diğer öğrencilerin ders kitaplarını satın almak ve daha sonra onları yeni başlayanlar haftasından hemen sonra satmaktır.

Elbette bunun i.in iyi bir network ve insan ilişkilerinde güçlü kişiler olmanız oldukça önemli. Kampüste reklam verebilir veya üniversitelerin Facebook gruplarında sayfalar açarak pazarlamanızı yapabilirsiniz.

Elinizde bulunan ve ihtiyaç duyulan tüm kitapları burada çok kolay bir şekilde çevrimiçi olarak listeleyebilirsiniz.

Advertisement

17- Stok Fotoğrafçısı Olun!

stok fotoğrafçısı para kazanma
Üniversitede okurken para kazan

Elinizde kamerası iyi bir akıllı telefon veya fotoğraf makinesi mi var? Ya da profesyonel olarak fotoğraf ile ilgileniyor musunuz?

Bu becerilerinizi nakit paraya çevirin! İyi bir şansınız ve biraz yaratıcılığınızın olduğunu düşünüyorsanız, fotoğraflarınızı ücretsiz olarak stok web sitelerine yüklemeyi deneyin.

Bu konuda, öğrenci için para kazanma yolları kapsamında en iyi başlangıç ​​noktaları Adobe Stock veya Getty Images‘dir.

Daha az arama sonucu olan ancak biraz talep göreceğini düşündüğünüz fotoğraf konularını satarak daha fazla para kazanın.

18- Valelik Yapın!

valelik yaparak para kazanma
Vale olun

Bazı öğrenci konaklama birimleri bir araba veya garaj ile birlikte gelir. Park yerinizi kullanmıyorsanız ve yoğun bir bölgede yaşıyorsanız, şansınız yaver gidebilir.

Şehir merkezinde çalışabilecek ve günlük otopark için çatıdan ödeme yapmaktan bıkmış bir sürü insan var.

Advertisement

19- Bebek Bakıcılığı

Bebek bakıcılığı yapmak, öğrenciler için klasik bir para kazanma aracıdır ve bunun da iyi bir nedeni vardır.

Bu işte ne kadar ücret alacağınızı merak ediyorsanız, yerel reklamlara bir göz atın. Ancak çocuk bakımı konusunda eğitim almamış olsanız ortalama 7 saatlik bir bakım için günde en az 200 TL almanız mümkün!

Kendi reklamınızı yapmanın yanı sıra, Sahibinden.com‘da bir profil oluşturmak ücretsizdir.

20- Evcil Hayvan Bakıcısı Olun!

evcil hayvan bakıcı olmak
Öğrenciler için ek kazanç

Çalışanlar köpeklerini gezdirmeye vakit bulamıyorlar. Kimi zaman evlerindeki kedi veya köpeklere bakmaları için bakıcı arıyorlar.

İşte bu durum öğrenciler için para kazanmak işinde oldukça iyi bir fırsat. Eğer hayvanları seviyorsanız, hem bir evcil hayvan dostu ile vakit geçireceksiniz hem de bunu için saatte yaklaşık 50-60 lira para kazanmış olacaksınız.

Advertisement

Daha ne olsun? Bakım saatine yaklaşık 50 TL kazanabilirsiniz.. Bunun için bakıcıburada.com adresine giderek üye olabilir ve işler almaya başlayabilirsiniz!

21- Film Setlerine Evinizi Kiralayın!

TV ve film yönetmenleri her zaman film çekecek ev arayışındadır. Eğer, ilginç bir evin veya odan olduğunu düşünüyorsan kolları sıva ve evini sinemacılara kirala. Al işte sana harika bir pasif gelir.

Öğrenci için para kazanma yolları listesinde daha ne olsun. Üstelik öyle tanımadığınız insanlara evinizi kiralayın da demiyorum.

Mis gibi ajans çalışanları, oyuncular, reklamcılar… Ayda 1 gün bile evinizi kiralarsanız aylık ortalama 10 bin TL para kazanabilirsiniz. Bence bir düşünün!

Advertisement

AYRICA OKUYUN: Koton evlere iş

22- Instagramda Model/Manken Ol!

instagramda modellik yaparak para kazanmak
Instagramda model ol, para kazan!

Vücuduna güveniyor musun? Belki bir Victoria’s Secret meleği değilsin; ama Instagram meleği olabilirsin. Belki fark etmişsinizdir, artık herkesin bir instagram butiği ve kişisel mankeni var.

Mesela takı mankeni, ayakkabı ve çanta mankeni, kıyafet mankeni, tesettür mankeni… Daha bu şekilde onlarca örnek verebilirim. Kendinize güveniyorsanız, okulunuza yakın bir butikte modellik yaparak sosyal medya paylaşımlarını üstelenebilirsin.

Hem bir şey söyleyeyim mi? Bu işte en az 4.000 TL para var! Üstelik bazı ürünler de senin oluyor!

23- Bitcoin Ve Kripto Para Birimleri

bitcoin ile para kazanmak
Bitcoin ile para kazanan öğrenciler

Güncelleme. Bitcoin’den (ve diğer kripto para birimlerinden) nasıl para kazanılacağı konusunda giderek daha fazla soru soruluyor. Sürekli büyüyen hype ve milyonlar kazanan öğrencilerin hikayeleri göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değil.

Lütfen para kazanmak için Bitcoin almak için acele etmeyin. Neye bulaştığınızı bilmek gerçekten önemlidir. Bunun için konuyla ilgili en güncel ve doğru bilgilerin olduğu Bitcoin ilk başlayanlar ile ilgili yazımı okuyun!

24- Bloglar ve İşletmeler İçin Serbest Yazım!

serbest yazarlık yaparak para kazanmak
blogger olmak

Serbest yazarlık, özellikle hızlı bir yazarsanız, para kazanmaya başlamanın en kolay yollarından biridir. Bloglar için serbest yazmaya başlamanın birçok yolu bulunuyor.

Artık birçok işletme, genel nasıl içeriğe, teknik yazıya, broşürleri bir araya getirmeye kadar birçok farklı yazı türü konusunda yardımcı olacak yazarlar arıyor. Diğer işletmelerde yazmak için, listeleri arayabileceğiniz ve serbest işlere başvurabileceğiniz Bionluk gibi sitelere bakın.

Advertisement

Şu anda popüler bir iş, redaksiyondur. Bloglar, web siteleri ve yazarlar için düzeltme okuması yapabilirsiniz ve bu iş neredeyse her zaman ve her yerde yapılabilir.

25- Sanal Asistan Olun!

sanal asistanlık yapara para kazanmak
Öğrencilere para kazandıran işler

Öğrenci olarak çevrimiçi para kazanmak için bir diğer önerim: Sanal asistan olmak. Pek çok kişi ve işletme, e-postalara yanıt verme, temel yazma ve düzenleme işlemlerini, araştırma görevlerini ve daha fazlasını yapmak için birilerine ihtiyaç duyuyor.

Bu tür bir işi çevrimiçi yapmak istiyorsanız, sanal asistan olmayı düşünün ve ayda birkaç bin lira kazanmak için çalışın.

26- Çevrimiçi Tasarım Çalışması Yapın!

Bir sanatçıysanız ve grafik tasarım konusunda uzmansanız, web siteleri ve işletmeler için çevrimiçi tasarım çalışmaları yapabilirsiniz.

Bu, reklamlar için küçük grafikler yapmaktan tam site yeniden tasarımlarına kadar her şey olabilir. Başlamak için, tasarım yarışmalarına katılabileceğiniz ve kazanan olarak seçilirseniz ödeme alabileceğiniz creativemarket.com gibi siteleri araştırın.

Advertisement

27- T-Shirt Tasarla ve Sat!

tshirt tasarlayarak para kazanma
T-shirt tasarla ve sat

Sanatınız için ödeme almanın bir başka yolu da T-Shirt tasarlamak ve onları çevrimiçi satmaktır. Bununla ilgili harika olan şey, Tişörtlerin sadece resimlerden daha fazlası olmasıdır. Mesela, tasarımlarınıza komik sözler, logolar, takım görselleri gibi baskılar yapabilirsiniz.

Öğrenci için para kazanma yolları arasında bu seçenek özellikle Avrupa’da son derece popüler. İnternetten ucuza toptan bir şekilde düz renkte tişörtler alarak üzerlerine tasarım ve baskı işi yapabilirsiniz.

Ortalama maliyeti 20-30 TL olan bu işin kazancı ise en az 100 – 200 TL civarında olacaktır. Tişört satmak için en popüler sitelerden ikisi Zazzle ve Cafepress’tir.

İlgili içerik: Hediyelik eşya yapıp satmak

28- Transkripsiyon Çalışması Yapın!

Adeta hızlı bir daktilo iseniz ve dinleme ile yazma için para kazanmak istiyorsanız, transkripsiyon çalışması harikadır.

Advertisement

Birçok farklı sektör, sesi metne dönüştürecek insanlar arıyor. Örneğin: Podcast yayıncıları, çevrimiçi olarak yayınlamak için bölümlerinin metne dönüştürülmesini severler.

29- Hattat Olun!

Kaligrafi yapmayı biliyor musun? El yazınızı Etsy gibi sitelerde harika bir fiyata satabilirsiniz. Birçok kişi, özellikle davetiye ve özel günler için kırtasiye malzemeleri gibi ürünlere kaligrafi yazacak kişi arıyor.

Bunun için Bionluk ve Armut gibi sitelerde profil oluşturabilir, sosyal medya hesaplarınızda reklamınızı yapabilirsiniz!

30- Çevirmen Olun!

çevirmen olarak para kazanma
Çevirmen olarak para kazan!

Başka bir dil konuşuyor musunuz? Ya da yabancı dil, mütercim tercümanlık öğrenci misiniz? Dil yetkinlikleriniz üzerinden para kazanmanız mümkün. Eğer öyleyse, bir çevirmen olabilirsiniz.

Konuşan insanlardan yazılı çeviri çalışmalarına kadar çeşitli platformlarda ihtiyaç duyulan çeviri çalışmaları bulunuyor. Mesela, Netflix’te – Blu TV’de veya dizipub gibi platformlarda dizi ve filmlerin çevirmenliğini üstlenebilirsiniz!

Advertisement

31- Sanal Çağrı Merkezi Olun!

sanal çağrı merkezi iş ilanı
Öğrenciler için sanal çağrı merkezi iş ilanı

Çağrı merkezleri birçok işletme için hayati öneme sahiptir. Aklınıza gelebilecek her sektörü, bu iş için düşünebilirsiniz.

Mesela ya evde bir çağrı merkezi operatörü olabilseydiniz? Endişelenmeyin, bu işi kesinlikle yapabilirsiniz. Öğrenciyim para lazım diyorsanız; bu gibi siteler herkesin katılmasına ve isteğe bağlı çağrı merkezi temsilcisi olmasına izin verir.

Atmanız gereken bazı adımlar var, başarır ve bu işe başlarsanız harika bir yan gelir akışı elde edebilirsiniz!

32- Seslendirme Sanatçısı Olun!

seslendirme yaparak para kazanmak
Seslendirme Yap Para Kazan!

Seslendirme işi yapmak, özellikle video ve podcasting’in yükselişiyle inanılmaz derecede popüler hale geliyor. Harika bir sesiniz varsa ve evde basit bir mikrofon kurulumunuz varsa, insanlar ve işletmeler için seslendirme yapabilirsiniz.

Mesela, basit bir şekilde çocuk sesi çıkartabiliyor musunuz? Ya da bir hayvanı seslendirebilir misiniz? Belki de dublaj yapma yeteneğiniz mükemmel!

Bunun için Başkent İletişim Akademisi gibi başarılı uzmanların eğitim verdiği kurumlardan kısa bir eğitim alabilir ve ilgili yerlere başvurabilirsiniz. Hem belli mi olur, belki bu sizin asıl mesleğiniz olacaktır!

Advertisement

33- Evinizde Bir Oda Kiralayın!

Öğrenciyim nasıl para kazanabilirim? Bir yeteneğim de yok diyorsanız ve yurtta değil de evde yaşıyorsanız, bu önerimi iyi okuyun! Gayrimenkule yatırım yapmaya başlamanın en iyi yollarından biri de evinin diğer odalarını kiralamaktır.

Bunun için Airbnb gibi uygulamaları kullanmanızı rahatlıkla önerebilirim. Özellikle Erasmus programı ile yurt dışından gelen öğrencilere boş odalarınızı kiralamak size mükemmel bir pasif gelir getirecektir.

34- Düğünlerde Görev Alın!

kolay para kazanma öğrenci
kolay para kazanma öğrenci

Hah, işte bu mükemmel. Bunu üniversite öğrencilik yıllarımda bizzat ben de denemiştim. Sonuç ise mükemmel. Hem çok eğlenceli hem de gerçekten düğünlerde görev almak iyi paralar kazandırıyor.

Özellikle yaz okuluna kaldıysanız, gündüzleri dersinize gidebilir, akşamları ise bir organizasyon şirketi ile anlaşarak düğünlerde kapı hostesi, masa düzenleme ve süsleme personeli, temizlik elemanı veya garson olarak çalışabilirsiniz.

İlginizi çekecek: Yazın para kazandıran işler

Advertisement

35- Marketlerde Tadımcı Olun!

marketlerde tadımcı olmak
Öğrenciyim para lazım!

İnanır mısınız, bunu da denedim. Ev arkadaşımla birlikte Migros ve Carrefour gibi büyük zincir marketlerde sucuk, salam, peynir, zeytin, çikolata, lokum gibi ürünlerin denemesini yaparak 8 saat çalışıp 100 TL kazanıyorduk.

Verdiğim örnek birkaç yıl öncesine ait. Sizler de eminim şu an bu işi yaparak çok daha fazla rakamlarda para kazanabilirsiniz. Bunun için belirli büyük zincir marketlere giderek, danışman kişilerle bizzat görüşmenizi tavsiye ediyorum.

Bir de yaşadığınız şehirde bulunan bazı organizasyon şirketleri de bu işleri size verebiliyor. Bence öğrenci için para kazanma yolları arasında hem en eğlencelisi hem de en kazandıranı, tadımcı olmak!

36- ​​Web Sitesi Hacklerini Bulun!

Özellikle yazılım ve bilgisayar bilgisi olan öğrenci için para kazanma yolları arasında web sitesi hacklerini bulmak da yer alıyor.

Nasıl mı? Programlama hatalarını bulmaya benzer şekilde şirketler, web sitelerinde hack ve kusurları bulan insanlara ödeme yapıyor ve onları ödüllendiriyor.

Advertisement

Örneğin, United Airlines kısa süre önce, hack bulan kişilere sık sık uçuş milleri vereceğini duyurdu. Google, açıkları bulan ve rapor eden kişilere verdikleri nakit ödülleri herkese açık bir şekilde gösteriyor. Bence denemeye değer!

37- YouTube ile İlgilenin!

youtube ile para kazanmak
Öğrenci için para kazanma yolları – Youtube ile para kazanmak

Öğrenci için para kazanma yolları arasında bulunan Youtuber’lık işinde yaptığınız içeriğin hiçbir önemi yok! Herhangi bir alanda kanal açarak içerik yükleyebilirsiniz.

Bu arada YOUTUBE’da 1.000 izlenmeden sonra para kazanmaya başlıyorsunuz. Youtube kazanç hesaplama ile ne kadar kazanabileceğinize şaşıracaksınız. Örnek olarak, herhangi bir bilgisayar programının kullanımını anlattığınız bir kanal açabilirsiniz.

38- Figüran Olun!

Oyunculuk yeteneğiniz var mı? O zaman hemen bir ajansa gidip kaydolun. Fiziksel özellikleriniz hiçbir önemi yok, çünkü figüran olacaksınız. Özellikle büyük şehirlerde okuyan bir öğrenciyseniz dizi, film ve reklam çekimlerinde figüranlık yaparak ek gelir kazanabilirsiniz.

Hatta şu an üniversite öğrencisi olan kuzenim de bu şekilde geçimini sağlıyor. Yaklaşık birkaç ay önce Netflix yapımı bir dizi için 4 farklı sahnede birkaç saniye figüran olarak görünerek 200 TL kazandı.

Advertisement

Öğrenci için para kazanma yolları arasında bulunan network oluşturmada da etkili olan bu seçeneği bence değerlendirmeye alın!

39- Resim Yeteneklerinizi Sergileyin!

resimlerinizi sergileyin
Öğrenciler için para kazanma yöntemleri

İyi bir kara kalem çalışması yapabilirsiniz? Mesela güzel portre çalışırım diyebiliyor musunuz? O zaman hemen bir Instagram hesabı açın. 20-30 TL vererek reklam çıkartın. Ardından tüm yeteneklerinizi sergileyin.

Güzel, eğlenceli, farklı bir profil oluşturun. İnsanlar sizi merak edip hesabınızda dolansınlar, bırakın biraz etkileşiminiz artsın. Çalışmalarınızı yükleyin. Fiyat politikanızı, çalışma şeklinizi, teslim sürenizi belirten profesyonel bir bilgi paylaşımında bulunun.

Üstelik ayda bir sipariş alsanız bile mükemmel. Çünkü siz sanatınızı icra ediyorsunuz. Yaptığınız çalışmayı 50 -100 TL’ye değil en az 300 TL’den başlayarak satabilirsiniz! İlgili içerik: Evde Mum Yaparak Para Kazanma 

40- Tatiller İçin Yol Kenarında Hediyeler Satmak

Öğrenci için para kazanma yolları arasında ilginç bir önerim daha var! Sevgililer Günü ve Anneler Günü etrafındaki yol kenarındaki stantları hiç gördünüz mü? Çiçek ve ikram satanları bilirsiniz. Bu neden siz olmayasınız?

Advertisement

Bir üniversite öğrencisi olarak, şehrinizde bulunan bit pazarlarına gidin ve ilginç ürünleri yakalayın. Sonrasında ise yol kenarlarında bu ilginç, dikkat çekici tasarım ürünleri tatilcilere satın. Topladığınız para ile siz de tatil yapın!

Bunun için yoğun bir kavşağın yakınında veya bir yolun kenarında bir stand kurmak için izin almayı da unutmayın. Her tatilde ilk yatırımınızı ikiye veya üçe katlayacaksınız.

41- Saçını Sat

Çok yüksek paralara saçlarınızı satabileceğinizi biliyor muydunuz? İnsanlar aslında saçınız için para ödeyecek! Bu harika değil mi? Eğer uzun, sağlıklı, boyasız bir saçınız varsa en az 5.000 TL‘ye saçınızı satabilirsiniz.

Mesela, doğal kızıl rengi bir saça sahipsiniz. O zaman bu rakam en az 2 katına çıkacaktır. Bunun için BuyandSellHair.com gibi siteleri inceleyebilirsiniz.

Advertisement

Bu site, saçınızın bir listesini yayınlayabileceğiniz en büyük çevrimiçi saç pazarıdır ve dünyadaki diğer insanlar listenizle ilgili olarak sizinle iletişime geçecektir.

42- Eski Video Oyunu Hesaplarınızı Satın!

Öğrenciler için internetten para kazanma yolları mükemmel bir fırsattır! Dışarıdaki oyuncular için bu para kazanma işi tam size göre. Harika karakterlerinizin ve oyun varlıklarınızın boşa gitmesine neden izin vermelisiniz?

Neden onları çevrimiçi olarak diğer oyunculara satmıyorsunuz? PlayerAuctions.com‘un yapmanıza izin verdiği şey tam olarak budur .

Eski video oyun hesaplarını, karakterleri ve hatta oyun içi varlıkları alıp satabilirsiniz. Ne sattığınıza bağlı olarak, bu size birkaç yüz dolar kazandırabilir.

Advertisement

43- Hafta Sonları Catering İşine Girin!

catering işi yaparak para kazanmak
Öğrenciler için kazançlı işler

Yemek şirketleri, programları çok tuhaf olduğu için her zaman ekstra yardım ararlar. Çoğu catering şirketinin hafta içi çok az işi vardır, ancak hafta sonları büyük bir personele ihtiyaç duyar.

Bu, fazladan birkaç yüz lira kazanmak isteyen üniversite öğrencileri için iyi iştir. Ayrıca konuyla ilgili olarak Catering hizmeti vermek başlıklı yazımı da muhakkak okumalısınız. Belki ilham kaynağı olabilecek önerilerimle tanışabilirsiniz! 

44- Bilgisayar Onarımı!

Öğrenciye gelir için şu önerimi de dinleyin! Bilgisayar konusunda becerikliyseniz, insanların bilgisayarlarını tamir ettirmelerine yardımcı olmak ekstra para kazanmanın harika bir yoludur.

Tipik olarak bu, yazılım kurma, virüs kontrolü, format atma ve daha fazlasını içerir. Elektronik cihazlarla aranız iyiyse ve bir şeyleri nasıl düzelteceğinizi biliyorsanız, tamir işi yaparak ekstra para kazanabilirsiniz.

Bunun için armut uygulamasını kullanabilir ve yeni müşterilerinizle tanışabilirsiniz!

Advertisement

45- Profesörünüz İçin Çalışın!

profesör asistanlığı yapmak
Öğrenciyim para lazım

Birçok profesör, her sömestr 1-2 öğrenciyi ödevlere not vermelerine, dersleri hazırlamalarına ve hatta onlar için araştırma yapmalarına yardımcı olması için işe alır.

Belirli bir çalışma alanıyla ilgileniyorsanız, profesörünüzle ortak olun ve sizin için bir işi olup olmadığına bakın!

46- Spor Eğitmeni Olun!

spor eğitmeni olarak para kazanmak
Öğrenciler için ek işler

Okuldayken para kazanmanın başka bir harika yolu. Spora ilgiliyseniz insanlara kişisel olarak eğitmenlik yapabilirsiniz. Sosyal medyadan reklamınızı yapabilirsiniz.

Bu sayede kolayca müşteri bulabilir ve gelirinizi artırmak için uygun bir ücret talep edebilirsiniz. Sadece 2 danışanınız olsa bile aylık ortalama geliriniz 4.000 TL olacaktır!

47- Sokak Sanatçısı Olun!

Bir sokak köşesinde, otobüste veya metroda gösteri yapmak özel bir yetenek ister. Ancak bunu iyi yapan sanatçılar günde en az 300 TL kazanabilirler.

Bunu haftada birkaç gün yaparsanız, kazançlı olabilir. Hatta kendinize bir grup kurabilir ve etkinizi daha da artırabilirsiniz. 🙂

Advertisement

Öğrenci için para kazanma yolları için hadi devam edelim.

48- Kahve seviyor musunuz? Barista olun!

barista olarak para kazanmak
Öğrenciler için yan gelir fırsatı
Türkiye’de insanlar artık güne kahve içerek başlıyorlar. Kahve dükkanlarının sayısı artıyor. Zincir kahvecilerin yanı sıra bağımsız butik kahve dükkanları da açılıyor. Bu nedenle buralarda çalışacak insan ihtiyacı da giderek artıyor.Önce Barista ne demek onu açıklayayım, İşin kendisi kahve ile ilgili olduğuna göre Barista’da kıssadan hisse kahveyi yapan kişi demek. Saatlik kazancınızın yanında bahşişleri de unutmayın! Öğrenci için para kazanma yolları ile ilgili bir başka içerik: Evde Yapılacak Ek İşler

49- Girişimcilik size göre olabilir mi?

girişimcilik yaparak para kazanmak
Öğrenci için para kazanma yolları girişimcilik

Günümüzde girişimcilik oldukça popüler: Kendi işinizi kurabilirsiniz. Önce okulunuzdaki iş-girişim fırsatlarına bakın, rektör hocanızla görüşün, fakülte dekanlarınıza gidin, okulun ihtiyaçlarına göre üniversiteye katkı sağlamak istediğinizi belirtin, iş fikirlerinizi anlatın.

Destek isteyin, bir çay-kahve makinesi getirip; konferanslarda servis sağlayabilirsiniz. Konferansa davet edilen misafirlerin ulaşım işini üstlenebilirsiniz, yemek işini üstelenebilirsiniz. Tüm buralardan iyi paralar kazanabilirsiniz. Yeter ki etrafınıza iyi bakın ve fırsatları görün.

50- Okulunuzun Yarı Zamanlı İşleri

Kolay para kazanma Yolları
Kolay para kazanma Yolları

Öğrenci için para kazanma yolları listemde son olarak okul içi görevler, boş pozisyonlar yer alıyor. Her üniversitede öğrencilerin çalışabileceği işler mutlaka vardır. Bunun en yaygın örneği, üniversitenin kütüphanesinde çalışmak.

Bunun için öğrenci işlerine bir uğramanız yeterli olacaktır. Kütüphanede çalışarak  derslerinize- ödevlerinize zaman ayırmanız da mümkün olabilir.

Üniversitedeki işler için panoları takip edin, buralara bakmayı unutmayın, çünkü mutlaka üniversiteye dışarıdan gelen konferans duyuruları- iş ilanları bu panolara asılır!

51- Kıyafetlerinizi Satın

ikinci-el-kıyafet
öğrenciler için internetten para kazanma yolları

“Öğrenciyim para kazanmak istiyorum” diyenlere güzel bir seçenek daha! Eğer giymediğiniz kıyafetler, ayakkabılar veya aksesuarlar varsa, dolap gibi uygulamalarda satmayı mutlaka düşünün! Artık insanlar ikinci el kıyafetlere çok sıcak bakıyorlar.

Dolabınızın arkadasında kalan bir kıyafet, başkası için aranılan parça olabilir! Hatta şehrinizdeki kıyafet pazarlarından güzel parçaları ucuza alıp, biraz daha pahalıya satmayı düşünebilirsiniz.

Advertisement

52- Para Kazandıran Uygulamaları İndirin!

Öğrenciler için para kazanma yolları için zahmetsiz seçenekler de elbette var. Elimizde telefonla ne kadar boş vakit geçiyoruz öyle değil mi? Peki, bu boş vakti para kazandıran uygulamalar ile değerlendirmeye ne dersiniz?

Birbirinden farklı mobil uygulamalar ile anlık ufak da olsa cep harçlığı kazanabilirsiniz. Kırmızı yazıyı tıklayın ve hangi uygulamaları kullanabileceğinizi görün.

53- Domain Alıp Satmak

nasıl para kazanabilirim öğrenciyim
nasıl para kazanabilirim öğrenciyim

Domain yani alan adı alıp satarak birçok kişinin olduğunu biliyor musunuz? Domainler internet çağında her geçen gün değerleniyor. Öğrenciyken para kazanmak için rahatlıkla uygulamayabileceğiniz bir yöntem.

Elbette bunun için işin püf noktaları biliyor olmanız gerek. Sizler için domain alıp satarak para kazanma yazısı hazırladım. Okuyup, bilgileri öğrenebilirsiniz.

54- Uygulama Geliştirebilirsiniz

Bu başlık herkese göre değil ancak yapılabildiği taktirde çok kazançlı… Bir uygulama geliştirerek çok iyi kazançlar elde edilebilir. Oyun, hizmet uygulaması yapabilirsiniz. Ya da bir hizmet verenle anlaşıp, uygulamasını geliştirebilirsiniz.

Advertisement

Bunun için freelance çalışma platformlarında ilan açan birçok kişi var. Yazılım öğrencisiyseniz hem kendinizi geliştirirken hem de para kazanabilirsiniz!

55- Eşyalarınızı Kiralayın!

Eşyalarınızı kiralamayı düşünür müsünüz? Kolay para kazanma yolları öğrenciler için bu başlık kaçmaz. Aslında aklınıza gelebilecek birçok eşyayı kiralayarak para kazanabilirsiniz.

Örneğin bisiklet, motosiklet, fotoğraf makinesi, hobi ürünleri gibi… Listeyi uzatmak mümkün. Bu da aklınızın bir köşesinde olsun!

56- Ürün Fotoğrafçılığı Yapın!

para kazanma yolları
öğrenci para kazanma yolları

Son zamanların çok popüler işlerinden birisini sizlere sunacağım! Eğer fotoğraf çekmekle aranız iyiyse, ürün fotoğrafçılığı yapmayı düşünebilirsiniz.

Hatta iyi bir kameraya sahip telefonunuz varsa dahi bu işi yapabilirsiniz. İnternette ürün fotoğrafçılığıyla alakalı birçok püf noktayı barındıran video var.

Advertisement

57- Ödev Yapın!

Ödev yaparak para kazanabileceğinizi söylesem? İnsanlar ödevlerini internetten bu işi yapabilecek kişilere yaptırtabiliyorlar.

Eğer boş vaktiniz var ve kendinize güveniyorsanız ödev yapıp satarak para kazanmayı düşünebilirsiniz. Bu iş için tertipli ve bilgili olmanız gerektiğini unutmayın. Sadeceodev.com sitesi gibi birçok site var. Bunları inceleyebilirsiniz.

58- Sanatınızı Satın!

Sanatla aranız nasıl? Öğrenciler için para kazanma yolları arasındaki en eğlenceli olanlardan birisi. Örneğin heykelcilikle uğraşıyor olabilir ve son dönemlerin popüler seçeneği tel sanatıyla heykeller imal edip satabilirsiniz.

Bu sadece bir seçenek! Daha farklı bir sanat koluyla uğraşıyor olabilir ve sanatınızı internette satabilirsiniz.

Advertisement

59- Hafta Sonları Temizlik Yapın!

Öğrenciler için para kazanma yolları için fiziksel yapılacak işler de çok kazançlı. Haftasonları boşsanız eğer evlere, ofislere temizlik yapmaya gidebilirsiniz.

Armut gibi sitelere üye olarak hızlıca müşterilere ulaşabilirsiniz. Hatta haftaiçi boş vakitlerinizi de bu yöntemle nakite çevirebilirsiniz.

60- Güzellik Hizmeti Verin!

kolay para kazanma yolları öğrenci
kolay para kazanma yolları öğrenci

Nail art, manikür, pedikür gibi konularda başarılıysanız, başkalarına hizmet vermeyi düşünebilirsiniz. Üniversitede para kazanma yolları için güzel bir yol.

Örneğin yurtta kalıyorsunuzdur ve yurttaki öğrencilere böyle bir hizmet vererek cep harçlığı kazanabileceksiniz. Eminim adınız duyuldukça müşterileriniz de artacak. 🙂

61- Garsonluk Yapın!

Bu başlığı ayrıca ele almak istedim. Öğrenciler için para kazanma yolları denildiğinde ilk akla gelenlerden birisi olduğuna şüphe yok. Part time garson arayan birçok mekan var. Okuldan sonraki zamanlarınızı garsonluk yaparak doldurabilirsiniz.

Advertisement

Ben de öğrenciyken garsonluk yaparak çok iyi cep harçlığı kazanmıştım. 🙂 Özellikle bahşişler sayesinde kazancınızı daha da artırmak mümkün!

62- Stant Hostesliği

Fuarlarda, marketlerde, caddelerde stant hostesliği yaparak para kazanabilirsiniz. Öğrenciler için çok uygun bir iş. Stantlarda müşteri çekmek ve hizmet satmak için stant hostesleri çok sık aranıyor.

Devamlı bir iş olmadığı için öğrenciler için arada para kazanmak için iyi bir fırsat. Bunun için alakalı Facebook gruplarına katılabilirsiniz.

63- Anketörlük Yapmak

Anketler bazı firmalar için çok önemli! Bunun için anketörler aranıyor. Okuldan arda kalan vakitlerinizde part time anketörlük yaparak para kazanın.

Advertisement

Bunun için kariyer.net gibi iş ilanları sitelerine göz atabilirsiniz. Sokaklarda anketör olabilirsiniz.

64- Sosyal medya

üniversitede para kazanma yolları
üniversitede para kazanma yolları

Sosyal medya artık tüm işletmelerin vazgeçilmezi! İyi bir sosyal medya hesabı, işletmeler için vitrin demek… Bundan dolayı sosyal medya hesaplarını yönetmeleri için insanlar ile anlaşıyorlar.

Öğrenciler için iş fikirleri içerisinde değerlendirebiliriz. Freelance çalışma platformlarından iş bulabilirsiniz.

65- Stok Sayımcı

Bazı şehirlerde stok sayımcı şirketleri bulunuyor. Bu şirketler marketlerde, mağazalarda stok sayım işlemi gerçekleştiriyorlar.

Sayım için de belli dönemlerde kendileriyle çalışabilecek insanlar arıyorlar. Siz de sayım zamanlarında bu şirketler aracılığıyla sayım yapabilir ve günlük paralar kazanabilirsiniz.

Advertisement

66- Podcast Yayıncılığı

Online para kazanma
Online para kazanma

Podcast furyası her geçen gün artıyor. Özellik Spotify aracılığıyla yayın yapanların ve para kazananların sayısı bir hayli arttı.

Geçen gün ben de psikolojiyle alakalı bir podcast yayını dinledim. Bir öğrencinin yayınıydı ve çok güzeldi! Birçok dinleyeni de var.

Siz de kendinize bu konuda güveniyorsanız, Podcast yayını başlatabilirsiniz. Ne kadar çok dinleyeciniz olursa, o kadar kazanırsınız.

67- E – Ticaret Yöneticiliği

Trendyol, Hepsiburada, n11 gibi birbirinden çeşitli e – ticaret sitesi var. Bu e – ticaret sitelerinin yönetilmesi için bazı kişilere ihtiyaç duyuluyor.

Örneğin ürün bilgilerinin girilmesi, fiyatlandırmalar, kategorilendirmeler kişiler aracılığıyla yapılıyor. Siz de boş zamanlarını bu şekilde değerlendirerek kazanabilirsiniz.

Advertisement

68- Hosting Kiralamak

Bu iş için biraz sermaye gerektiğini söyleyeyim. 500 TL gibi bir sermaye ile aldığınız sunucuyu 10’a bölerek tanesini aylık 100 TL’den kiralayabilirsiniz.

Böylece aylık size kazancı çok fazla olacaktır. Tabi bu iş için biraz araştırma yapmanız gerektiğini söyleyeyim.

69- Ürün veri girişi

Web sitelerin, e – ticaret sitelerinin ürün veri girişini yapabilir ve cep harçlığı kazanabilirsiniz. Öğrenciyim para kazanmak istiyorum diyorsanız, bu başlık için iş arayışına başlayın derim. 🙂

70- Excel İşleri Yapın!

Excel ile aranız nasıl? Öğrenciyken para kazanmak için Excel size birçok fırsat sunuyor. İnsanların excel işlerini tutabilirsiniz.

Advertisement

Bionluk gibi sitelerde ilan oluşturabilir ve Excel hizmeti verebilirsiniz. Excel programı ile yapılabilecekler çok fazla. Youtube aracılığıyla Excel’i iyice  öğrenebilirsiniz.

71- Oyun Oynayarak Kazanmak

öğrenci para kazanma
hızlı para kazanma yolları öğrenci

Oyun oynamaktan hoşlanıyorsanız, bu seçenek sizi çok mutlu edecek! Oyun oynayarak para kazanmak hayal değil.

Hangi oyunlarla nasıl para kazanabileceğinizi öğrenmek için para kazandıran oyunlar yazısını okuyun. Boş vakitlerinizde hem eğlenip, hem para kazanabileceksiniz.

72- Video Kurgu Hizmeti

öğrenciyken para kazanmak
öğrenciyken para kazanmak

Video kurgu programlarından herhangi birini kullanmayı biliyorsanız, anında para kazanmaya başlayabilirsiniz! Youtube, sosyal medya gibi platformlara video video kurgu yapacak kişi arayanların sayısı bir hayli var.

Bu sayede binlerde TL kazanan arkadaşım var. Kendisi Bionluktan kurgu işi için ilan oluşturdu ve sürekli iş alabiliyor!

73- Influencer Olun!

tıp okurken para kazanmak
tıp okurken para kazanmak

Influencer olarak para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Ben çok geç kaldım diye düşünmeyin… Farklı olanı ortaya koyarsanız, bence şansınız hala var! Influencer olarak ilk önce kendinize bir platform belirleyebilirsiniz.

Belli bir oranda kitle edindikçe, işbirlikleri ve reklamlar sayesinde çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu iş gençlerin işi! Öğrenciyken para kazanmak için değerlendirmeyi bir düşünün!

Advertisement

74- Tiktok Yayıncısı Olun

öğrenciyim para kazanmak istiyorum
öğrenciyim para kazanmak istiyorum

Tiktok her geçen gün adından söz ettirmeye devam ediyor. Tiktok fenomenleri o kadar çok arttı ki bu sayede hem Youtube hem de Instagram fenomeni de oluyorlar.

Siz de Tiktok’ta videolar çekerek kitlenizi büyütmeye başlayabilirsiniz. Öğrenci para kazanma yolları arasında çok popüler! Tiktok izlenmeye para veriyor mu? Nasıl para kazanılır hemen okuyup öğrenin!

SON! Öğrenci İçin Para Kazanma Yolları: En iyi yaptığınız şey nedir?

Tüm bunları yapabilirsiniz ama en iyi yaptığınız işi bulmaya çalışın. En becerikli olduğunuz alan nedir? Sizi tanımlamayan meslek nedir? Kendinizi en iyi ifade edebileceğiniz yer neresidir? Bulmaya çalışın.

İyi yemek mi yapıyorsunuz aşçı olun, okulun kantinine gidin belki yapacak bir şeyler vardır. Satış fikirleriniz mi var, satış-pazarlama alanına girin. Belki yazı yazma işinde iyisinizdir, yazı yazın. En iyi ne yaptığınızı en iyi siz biliyorsunuz, en iyisini yapın!

İşte, yukarıda paylaştığım öğrenci için para kazanma yolları listem içinden size en yakın olanı yapmamanız için hiçbir neden yok. Kolları sıvayın ve  parayı kazanın! Ayrıca sitemizde güncel olarak ev hanımları  ve öğrenci için para kazanma yolları ile ilgili birçok yazı yer alıyor. Mutlaka kendinize uygun bir ek iş bulacaksınız. 🙂

Advertisement

Bir önceki yazımız olan 50.000 TL ile Ne İş Yapabilirim? – 2022 EN KARLI İşler! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

2 Yorum

 1. Sudenaz

  2 Şubat 2022 at 22:36

  Instagramda model/mankenlik yapmak istiyorum yardım edermisiniz

 2. Amber

  4 Ekim 2021 at 11:43

  İş arıyorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum

PARA KAZANMA

İzlenmeyi Artıracak YouTube İçerik Fikirleri- 30 VİDEO FİKRİ

youtube içerik fikirleri

Youtube içerik fikirleri arayanlara birbirinden farklı ve izlenmesi yüksek fikirler önerdim. En popüler Youtube video fikirleri sayesinde 2022 yılında kazançlı çıkacaksınız. Youtube mecrasından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Rekabet çok fazlayken video içerikleri bulma konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. İzlenmesi en yüksek olan ve Türkiye’de olmayan Youtube içeriklerini sizlere sıraladım. Eminim bu listenin içerisinden size […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Evde İmalat Fikirleri – EN İYİ 35 ÜRETİM FİKRİ!

evde imalat fikirleri

Sürdürülebilir ve karlı bir işletmeye dönüştürebileceğiniz birçok küçük ölçekli imalat fikirleri var… İster mum, ister çanta veya kıyafet üreten bir imalat iş fikri düşünebilirsiniz. Seçenek çok fazla! Aklınıza fikir gelmiyorsa ya da farklı seçenekler görmek istiyorsanız, bu yazı sizin için yazıldı! Bu yazıda evde ne üretebilirim? Ne imal edebilirim? Diyenlere bir çok cevap vereceğim. Eminim […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.