finansportali.net

DEVLET DESTEKLERİ

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Formu

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak dağıtılan tabletler, öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacıyla ihtiyaç sahiplerine verilmeye devam ediliyor. Siz de MEB ücretsiz tablet başvurusu yapmak istiyorsanız, doğru adrestesiniz.

Sizlere E-devlet tablet başvurusu 2023 yılında nasıl yapılır? Adım adım, tüm ayrıntılarıyla aktaracağım. Bedava tablet başvurusu formunu doldurarak siz de başvuru gerçekleştirebileceksiniz. İşte detayları…

MEB Ücretsiz Tablet Nedir?

tablet başvurusu yap
tablet başvurusu yap

Daha önce bu fırsatı duymayanlar için kısaca bu Milli Eğitim Bakanlığı’nın sunduğu hizmeti kısaca anlatacağım. Meb tarafından ücretsiz olarak dağıtılan tabletler, öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bu tabletler, öğrencilerin derslerinde kullanabileceği materyalleri, e-kitapları, eğitim videolarını, ödevlerini yapabilecekleri uygulamaları ve diğer eğitim kaynaklarını içermektedir.

Advertisement

Android işletim sistemiyle çalışan, dokunmatik ekranlı ve Wi-Fi bağlantısı olan tabletlerdir. Şimdi tablet başvuru formu ve daha fazla detayı öğrenebiliriz.

2023 MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Şartları

MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Şartları
MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Şartları

MEB ücretsiz tablet başvurusu gerçekleştirebilmek için bazı şartları yerine getirebiliyor olmanız gerek. MEB ücretsiz tablet kimlere verilir? Şimdi kısaca sizlere onlardan bahsedeceğim. MEB ücretsiz başvuru şartları şunlardır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Muhtaçlık sınırının altında geliri olan hanede yaşamak. (Hanedeki kişilerin asgari ücretin 1/3’ün altında bir gelir elde etmesi)
  • İlkokul, ortaokul veya lise öğrencisi olmak.

Bu üç şartı karşılayan kişiler MEB ücretsiz tablet başvurusu gerçekleştirebiliyorlar. Bunun dışında afetzede, şehit ve gazi yakını, engelli, kronik hastalığı bulunan, yetim kişiler de bedava tablet başvurusu yapabiliyorlar.

Devletin dar gelirli ailelere yaptığı sosyal yardım ödemeleri için ayrıca hazırlanan yazımızı okuyabilirsiniz.

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?
MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şimdi gelelim asıl konumuza… Gerekli şartları yerine getirebiliyorsanız, siz de kolayca başvuru yapabileceksiniz. MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Adım adım açıklayacağım.

MEB’in şu an 700 binden fazla tablet dağıttığı biliniyor. Öncelikle belirtmem gereken bir durum söz konusu. Çünkü yanlış bilenen bazı bilgiler söz konusu. MEB tablet başvurusu formu diye bir formun olmadığı belirtmem gerek.

Başvuru süreci ise şöyle anlatabilirim: Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz tabletleri ihtiyaç sahiplerine kendisi veriyor. Bunu da okullardaki, belediyelerdeki, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarındaki kayıtlara göre yapıyor.

Bunun için ücretsiz tablet başvurusu yapmak istiyorsanız, asıl belediyelere ya da sosyal yardımlaşma vakıflarından hane başvuru formu doldurmanız gerek.

Advertisement

Eğer önbaşvuru gerçekleştirmek ve konuyla alakalı daha detaylı bilgi almak isterseniz, 444 06 32 telefon numarasını arayın. Numarayı arayarak maddi olarak tablet almaya gücünüz olmadığından ve ihtiyacınızdan bahsedebilirsiniz.

Kaymakamlık öğrenci yardım parası başvurusu için okuyun.

milli eğitim bakanlığı tablet başvurusu

E-Devlet Tablet Başvurusu 2023

E-Devlet Tablet Başvurusu
E-Devlet Tablet Başvurusu

E-devlet tablet başvurusu direkt olarak yapılmıyor. Ancak sosyal yardım talebinde bulunma sayfasından durumunuzu belirtip, tablet alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama sayfasına ilerlemeli ve gerekli başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tablet dağımı yaparken, gerçekten ihtiyaç sahibi öğrencilere öncelik tanıyor. Bu nedenle maddi durumunuzu belirtmeniz ve ihtiyaç sahibi olduğunuzu göstermeniz, tablet alabilmeniz için önemlidir. Hiç bir başvuru gerçekleştirmeseniz dahi milli eğitim bakanlığı öğrencilerin kayıtlarından da ihtiyaç sahibi öğrencileri tespit edip, tablet dağımı gerçekleştiriyor.

İlginizi çekebilir: Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar

MEB Tablet Başvurusu Formu

meb tablet başvurusu formu
meb tablet başvurusu formu

MEB ücretsiz tablet başvurusu için form doldurmanız gerekmiyor. İhtiyaç sahibiyseniz ve maddi yetersizliğiniz bulunuyorsa, sistemden tespit edilen öğrencilere ücretsiz olarak tablet dağıtılıyor. Bunun için ayrı olarak belediyelerdeki, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuruda bulunabilirsiniz.

MEB Tablet Başvurusu Linki

Direkt olarak tablet başvurusu formu olmadığı gibi, tablet başvurusu linki de bulunmuyor. Bu nedenle önünüze çıkabilecek MEB tablet başvurusu linki diye paylaşılan bilgilere karşı dikkatli olun. MEB ücretsiz tablet başvurusu internet üzerinden gerçekleşmiyor. Zira öyle bir durum söz konusu olduğunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde duyurulacaktır.

Advertisement
tablet başvurusu nasıl yapılır
tablet başvurusu nasıl yapılır

2023 MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımı Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı en son geçtiğimiz yıl nisan ayında tablet dağıtımı gerçekleştirmişti. 2023 yılında MEB ücretsiz tablet dağıtımı için açıklanan bir tarih yok. Yine nisan ayında ve eylül aylarında bir açıklama yapması bekleniyor.

MEB Tarafından Dağıtılan Tabletin Markası Ne?

Milli Eğitim Bakanlığı tüm öğrencilere aynı marka tablet dağıtımı gerçekleştiriyor. General Mobile ile yaptığı anlaşmayla birlikte en son modeli öğrencilere dağıtıyor.  General Mobile E-Tab 20 öğrencilere dağıtılan tablettir.

Ücretsiz Tablet Dağıtımı Durdu Mu?

MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımının durduğuna dair bir açıklama yapmadı. Nisan veya yeni eğitim öğretim yılının başladığı ayda konuyla ilgili açıklamanın 2023 yılı için yapılması bekleniyor.

MEB ücretsiz tablet başvurusu hakkında sizlere sunabileceğim tüm bilgiler bunlar. Aklınıza takılan sorular varsa aşağıya yorum bırakmaya çekinmeyin. Sizlere en kısa süre içerisinde geri döneceğim.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Sosyal Yardım Ödemeleri | 2023 Devlet Yardımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yorum

  1. Battal merk

    14 Mart 2023 at 08:50

    Siz aradınız mı böyle bir şey yok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

DEVLET DESTEKLERİ

PTT Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır? 2023 Detayları

PTT Sosyal Yardım Kartı

PTT sosyal yardımları, yurt içi ve yurt dışı işlemlerinde kullanılabilen PTT Kart aracılığıyla yapılıyor. Bu kart ile ATM’lerden nakit çekimi yapabilir, para yatırabilir veya havale ile başka hesaba para gönderebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal yardım paraları da PTT kart aracılığı ile alınabilir. PTT sosyal yardım kartı nedir ve nerelerde kullanılır gelin daha detaylı inceleyelim. PTT sosyal […]

Okumaya devam et

DEVLET DESTEKLERİ

Maddi Yardım Yapan Dernekler! Başvurular ve Detayları…

Maddi Yardım Yapan Dernekler

Ülkemizde maddi yardım yapan dernekler birinci sırada gündeme gelen konulardan biridir. Maddi yardım yapan dernekleri sizler için araştırdık… Başvuruları sakın kaçırmayın! Maddi yardım yapan vakıflar ve dernekler ülkemizde yaşayan dar gelirli ailelere destek olmak adına çalışmalar yapmaktadırlar. Maddi yardım yapan kuruluşları incelemeye başlayalım! Maddi Yardım Yardım Yapan Derneklere Kimler Başvurabilir? Maddi yardım yapan derneklere dar […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.