finansportali.net

PARA KAZANMA

Para Kazanma Fikirleri | 2023 Kazandıran İş Fikirleri

Para Kazanma Fikirleri

Para kazanmak, birçoğumuzun asıl amaçlarından birisi. Çünkü bir şekilde geçimimizi sağlamak zorundayız. Bunun için para kazanma fikirleri başlıklı yazıyla karşınızdayım! Burada güncel ve özgün bir şekilde para kazandıran iş fikirlerini bulabileceksiniz.

Para bulma yolları günümüzde değişiyor. İş modelleri, gelişen teknolojiyle beraber giderek artıyor ve farklılaşıyor. Nasıl para kazanırım diyorsanız bu içerik tam size göre. Yazı içerisinde online para kazanma yolları dâhil pek çok iş fikrini bulabileceksiniz.

Kolay yoldan para kazanma sağlamak istiyorsanız yazımı okumaya devam edebilirsiniz. O zaman vakit kaybetmeden para nasıl kazanılır? İncelemeye başlayalım. 😊

Advertisement

İçindekiler

Para Kazanma Fikirleri – Para Kazandıran 30 İş Fikri

Para Kazanma Fikirleri
Para Kazanma Fikirleri 2023

Çok para kazandıran işler düşünüldüğünde karşımıza pek çok seçenek çıkıyor. Kendi işini kurmaktan evde freelance çalışmaya kadar seçenekler oldukça çeşitli. Ancak bu konuda rehber bir içerik bulmak gerçekten zor. Merak etmeyin, ben sizler için hazırladım! Hadi başlayalım…

1- Glamping Tesisi Kurun

Glamping Tesisi Kurmak | Para Kazanma Fikirleri
Glamping Tesisi Kurmak | Para Kazanma Fikirleri

Glamping, oldukça yeni bir sektör. Tatil anlayışına yepyeni bir soluk getiriyor. Türkçe olarak kamp alanı gibi düşünülebilir. Araştırmalara göre önümüzdeki 5 yıl içerisinde önemli sektörlerden biri olacağı ortaya konulmuş. Dolayısıyla patlayacak iş fikirleri arasında gösterebiliriz. Şu an için 1.8 milyar dolarlık bir endüstriye sahip.

Dünya’da Tayland başta olmak üzere ABD, Slovenya, Güney Amerika gibi yerlerde oldukça popüler olan bu iş, Türkiye’de de yaygınlaşıyor.

 • Kazanç: Türkiye’nin turizm açısından gelişmiş bir ülke olduğu düşünüldüğünde ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

2- Mikro Yeşillik Satın

Mikro Yeşillik Satmak | Para Kazanma Fikirleri 2023
Mikro Yeşillik Satmak | Para Kazanma Fikirleri 2023

Mikro yeşillik üretmek, son dönemin sıra dışı iş fikirleri arasında yer alıyor. Oldukça yeni bir iş modeli. Hızlı para kazanma fikirleri için oldukça güzel bir seçenek.

Mikro yeşillikler tanımı itibariyle; filizlenmenin hemen ardından yavru bitki hâline gelmeden önce hasat edilen bitkileri ifade ediyor. Her birinin sağlık açısından muhteşem faydaları var. Vitamin, mineral, aroma yönünden zengin ve anti oksidan özelliği taşıyor.

Doğal ve organik ürünlere talebin arttığını düşünürsek bu işin tutacağını önceden tahmin edebiliriz. Üstelik maliyeti düşük ve kazancı yüksek! Dünya’da giderek yaygınlaşan iş modeli, Türkiye’de de yavaş yavaş ön plana çıkıyor. Yani rekabet avantajınız da var.

 • Kazanç: Maliyetiniz düşük olduğu için basit bir şekilde başlayabilir ve üst seviye kazançlar elde edebilirsiniz. İnanın kâr marjınız %100’leri bile bulacaktır.

3- Evcil Hayvan Oteli Açın

Evcil Hayvan Oteli Açmak | En Karlı Para Kazanma Fikirleri
Evcil Hayvan Oteli Açmak | En Karlı Para Kazanma Fikirleri

Evcil hayvan oteli açmak, Türkiye’de giderek popülerleşen bir iş. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de aileler yoğun olarak evcil hayvan besliyor.

Özellikle şehir dışı seyahatlerde arabası olmayan kişiler için evcil hayvanlarını bırakabilecekleri bir yer bulmak zor olabiliyor. Bu problemi fırsata çevirerek kuracağınız otel ile çözüm yaratabilirsiniz. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerimizde yaygın bir şekilde bu hizmet tercih ediliyor.

Advertisement
 • Kazanç: Rekabet avantajınız olduğu için daha fazla müşteriye sahip olabilir, kazancınızı bu şekilde arttırabilirsiniz.

4- Öfke Odası Açmak

Öfke Odası Açmak | Çok Para Kazandıran İşler
Öfke Odası Açmak | Çok Para Kazandıran İşler

Öfke odaları, dünyada giderek yaygınlaşıyor ve Türkiye’yede şu sıralar oldukça popüler. İnsanlar, değişen yaşam koşulları içerisinde daha fazla stres altında ve bu stresi atacak bir yer arıyorlar. Para kazanma fikri için en mükemmel önerilerimden birisi öfke odası açmaktır.

Türkiye’de öfke odalarını bilen fakat gidilecek yer bulamayan birçok insan var. Yoğun nüfuslu bölgelerden birine işletmenizi açarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. 😊

 • Kazanç: Türkiye’de yeni ilgi duyulan bir alan olduğu için yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En Karlı İş Fikirleri

5- Dropservice Yapın

Dropservice Yapmak | 1 Saatte Para Kazanma
Dropservice Yapmak | 1 Saatte Para Kazanma

Eminim bedava para kazanma denilince akla ilk olarak dropshipping kavramı geliyor. Son dönemde bu kavram popüler olsa da birçok kişi yaptığı için aslında artık rekabet çok yüksek. Benzer bir işin rekabeti düşük olan versiyonunu tanıtacağım.

Dropservice; hizmet işlerini ucuza alıp pahalıya satma sistemi üzerine kuruludur. Örneğin 1000 TL’ye SEO hizmeti satın alacak bir müşteri buldunuz, fakat SEO hakkında fikriniz yok. Bu işi 500 TL’ye yapacak birini bularak işi yaptırabilir ve aradaki 500 TL’lik farkı siz alabilirsiniz.

 • Kazanç: Müşteri ve çalışan bulduğunuz sürece kazancınızın bir sınırı yok!

Para kazanma fikirleri içerisinde en önemli önerilerimden birisidir. Vergi anlamında gerekli işlemleri yaptığınızda önünüzde hiçbir engel de yok.

6- Web Sitenizi Geliştirin ve Reklam Alın

Web Site Geliştirme | İnternetten Para Kazanma 2023
Web Site Geliştirme | İnternetten Para Kazanma 2023

Web site kurmayı biliyorsanız ve Google’ın sıralama faktörlerine göre sitenizi optimize edebiliyorsanız, ilgili siteyi kısa süreler içerisinde belirli yerlere getirmeniz oldukça yüksek ihtimaldir. Bu noktada vereceğim iş fikri devreye giriyor. Ek gelir sağlamak için mükemmel bir seçenek. Reklam alın!

Örneğin bir diş hekiminin muayenehanesini düşünün. Sıfırdan web sitesi kurup onu geliştirmekle uğraşmayacaktır. Bunun yerine zaten sıralaması yüksek bir web sitesine reklam vermeyi tercih edecektir. İnanın çoğu işletme sahibi böyle yapıyor. Siteniz üzerinden reklamcılık geliri olarak ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

 • Kazanç: Sitenizin popülaritesine göre değişiklik gösterecektir.

7- Lofi Müzik Üretin

Lofi Müzik Üretmek | Bedava Para Kazanma
Lofi Müzik Üretmek | Bedava Para Kazanma

Para kazanma fikirleri müzik sektörü için de geçerlidir. Eğer müzik yapmayı biliyor ve seviyorsanız harika bir önerim var! Lofi… İlgili müzik türü, kusurlu müzik anlamına geliyor. Yani arka plan uğultusu ya da gürültü oluşturmaya dayalı.

Peki, neden popüler? Yani insanlar gürültüyü neden sevsin? Bu müzik türünün odaklanmaya ve çalışmaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Popülaritesi buradan geliyor.

Advertisement

Siz de Lofi müzik stüdyosu kurarak ürettiğiniz müziklerin satışını yapabilirsiniz. Hatta YouTube kanalı açıp yüksek izlenme sayılarına ulaşarak internetten para kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanma 2022 yılında lofi müzikler, oldukça popüler.

 • Kazanç: Freelance çalışacağınız için kazancınız değişiklik gösterir fakat ilgili talebi karşılamanız hâlinde ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

8- Kaçış Odası Açın

Kaçış Odası Açmak | Günlük 1000 TL Kazandıran İşler
Kaçış Odası Açmak | Günlük 1000 TL Kazandıran İşler

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de eğlence sektörü artan bir gelişim içerisinde. İnsanların eğlenmeye her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Çünkü yaşam koşullarımız bunu gerektiriyor. Peki, insanların eğlenmesini sağlayarak para kazanmak istemez misiniz? Kaçış odası açın!

Kaçış odaları, eğlence sektörü içerisinde son yılların niş alanlarından birisi. Bir yer kiralamanız ve odayı tasarlamanız yeterli. Orta düzey sermaye ile bu işi rahatlıkla çözebilirsiniz. İşletmenizde başarıya ulaşmak için işlek bir yer kiralamayı ihmal etmeyin.

 • Kazanç: Kazancınız müşteri sayınıza göre değişiklik gösterir. Ancak ortalama müşteri sayısıyla dâhi yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Çünkü bu işin kazanç potansiyeli çok yüksek.

9- Vintage Oyuncak Mağazası Açın

Vintage Oyuncak Mağazası Açmak
Vintage Oyuncak Mağazası Açmak

Ticaret yaparak para kazanmak istiyorsanız harika bir önerim var. Vintage oyuncak mağazası açın.

Oyuncaklar, genel olarak çocuklara hitap ettiği için daha ilk baştan hedef kitlenizi sınırlamış olursunuz. Ancak Vintage konsepti belirleyerek hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap edebilir, müşteri potansiyelinizi artırabilirsiniz.

Vintage, nostaljik anlamına geliyor. Yani nostaljik oyuncaklar satacaksınız. Mağazanızı yoğun nüfuslu şehirlerde açmanız hâlinde dükkânınızın müşteriyle dolacağını göreceksiniz. Sadece internette satış yaparak evde girişimcilik fikirleri açısından da bir geliştirme yapabilirsiniz.

Advertisement
 • Kazanç: Başlangıç maliyetleri ideal seviyelerde olduğu için yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

10- Online Kurs Verin

Online Kurs Vermek
Online Kurs Vermek

Uzmanı olduğunuz bir konu varsa kolay para kazanma fikirleri içerisinde online kurs vermeyi düşünebilirsiniz. Çünkü yapmanız gereken tek şey, internet ortamında ders anlatmak! Canlı ders yapabileceğiniz birçok uygulama var.

Bir konuda uzman değilseniz ilgi duyduğunuz alan üzerine eğitim alarak uzmanlaşabilirsiniz. Evden para kazanma yolları için mükemmel bir seçenek.

 • Kazanç: Öğrenci sayınıza göre değişiklik gösterir. İlgi duyulan alanlarda ders verirseniz, öğrenci sayınızı artırarak kazancınızı katlayabilirsiniz.

11- E-Kitap Yazın

E-Kitap Yazmak | Sermayesiz İş Fikirleri
E-Kitap Yazmak | Sermayesiz İş Fikirleri

Her ne kadar birçok okuyucu fiziki olarak kitabı alıp okumayı tercih etse de e-Kitap’lar da giderek yaygınlaşıyor. Kitap yazmanızdan kastım roman ya da hikâye yazmak değil. O bambaşka bir konu ve yetenek olduğu için başka alanlara yönelin.

Örneğin çokça araştırılan bir konu hakkında her şeyi açıklayan rehber bir kitap oluşturabilir, çeşitli platformlarda satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yazacağınız konuyu iyi bir şekilde bilmek ve araştırma yapmak yeterli.

 • Kazanç: Satış tutarına ve miktarına göre değişiklik gösterir. Etsy, Google Play Kitaplar gibi platformlarda satış yaparak iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Pasif Gelir Kaynakları

12- Online Olarak Tasarım Satın

Grafik Tasarım Yapmak
Grafik Tasarım Yapmak

Grafik tasarım alanında profesyonel kişilere ve o kişilerin üreteceği işlere ihtiyaç her geçen gün artıyor. Piyasada kaliteli iş yapan kişi sayısı ne yazık ki çok az. Eğer iyi bir şekilde grafik tasarımı yapabiliyorsanız, bunu internet ortamında pazarlayabilirsiniz. Ülkemizde Bionluk gibi platformlarda grafik tasarım işlerine yoğun ilgi var.

Ayrıca 99Designs gibi kitle kaynağı platformlarında da tasarımlarınızı değerlendirebilirsiniz.

 • Kazanç: Freelance işler içerisinde en çok kazandıran iş modelinden birisidir.

13- Metin Yazarlığı Yapın

Freelance Metin Yazarlığı Yapmak
Freelance Metin Yazarlığı Yapmak

Özellikle içerik üreticiliği alanında ihtiyaç çok fazla. İnternet site sahipleri, kaliteli içerik üretebilecek kişiler arayışındadır. Sözel yeteneklerinize güveniyorsanız bence deneyebilirsiniz. SEO metin yazarlığı başta olmak üzere pek çok iş yapabilirsiniz.

 • Kazanç: Önceden bu alanda kazanılan tutarlar oldukça düşüktü. Ancak iş giderek yaygınlaştığı için şu anki kazanç durumları oldukça ideal seviyelerde. Yeter ki kaliteli iş çıkarın. 😊

İlgili içerik: Makale Yazarak Para Kazanmak

14- İkinci El Ürünleri Yenileyip Satmak

İkinci El Eşyaları Yenilemek
İkinci El Eşyaları Yenilemek

1 saatte para kazanma nasıl olur diyorsanız mükemmel bir önerim var. İkinci el ürünleri alıp yenileyecek ve daha yüksek fiyattan satacaksınız. Üstelik bunu fiziki mağazalarda yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de yapabilirsiniz. Müşterileriniz her yerde ve kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz!

İkinci el ürünlerin çoğu yıprandığı için tercih edilmez. Bu ürünler oldukça ucuz olduğu için kolayca satın alabilirsiniz. Yenileme işlemlerinde kendinizi geliştirdikten sonra faaliyete başlayabilir, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Advertisement
 • Kazanç: Kazanç oranları %50 kâr marjından başlayabilir. Rekabetçi fiyatlarla satışlarınızı artırabilirsiniz.

15- Mobil Uygulama Geliştirin

Mobil Uygulama Geliştirmek
Mobil Uygulama Geliştirmek

Yapılan araştırmalara göre mobil cihaz kullanımı giderek artıyor. Haliyle mobil uygulamaların kullanım oranları da yükselişte. Yazılım bilginiz varsa kesinlikle mobile yönelin derim. Çünkü bu sektörden yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 • Kazanç: Bir şirkete bağlı olarak çalışabileceğiniz gibi freelance olarak da çalışabilirsiniz. Her iki durumda da kazanç oranları değişiklik gösterir. Fakat her halükârda kazancınız yüksek olacaktır.

16- Etsy ile Satış Yapın

Etsy ile Satış Yapmak | Ticaret Yaparak Para Kazanmak
Etsy ile Satış Yapmak | Ticaret Yaparak Para Kazanmak

Etsy, ürün ve hizmet satışı yapabileceğiniz dünyaca ünlü bir pazaryeri. Üstelik dijital ürün satışı da yapabiliyorsunuz. Örneğin çok iyi derecede Excel biliyorsunuz diyelim. Excel üzerinde bir problemi çözen araç geliştirerek bunun satışını Etsy aracılığıyla yapabilirsiniz.

 • Kazanç: Etsy, döviz kazanmak için en güvenilir platformlardan birisidir. Kazancınız döviz olacağından dolayı oldukça yüksek kazançlara ulaşabilirsiniz.

17- Fotoğraf Satın

Fotoğraf Satmak
Fotoğraf Satmak

Bayanlara evde para kazanma fikirleri açısından güzel bir önerim var. Fotoğraf satmak! Günümüzde fotoğraf satışı yapabileceğiniz birçok platform yer alıyor. Shutterstock bunlardan birisi. Tabii bu önerim sadece bayanlara özel değil, erkekler de yapabilir. 😊

Tek yapmanız gereken profesyonel bir makineyle mükemmel kadrajı yakalamak ve satış için beklemek. Ne satarak para kazanabilirim diyorsanız bence sıra dışı bir seçenek.

 • Kazanç: Fotoğraf satışı yapabileceğiniz siteler ağırlıklı olarak yurt dışı kaynaklıdır. Dolayısıyla kazancınız döviz üzerinden olacağı için ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

İlgili içerik: Fotoğraf Çekerek Para Kazanma

18- Drone Kiralayın

Drone Kiralamak
Drone Kiralamak

Yeterli sermayeniz varsa drone alabilir ve kiralayabilirsiniz. Droneların kullanım alanı giderek yaygınlaştığı için müşteri bulmanız çok kolay. İnternette araştırma yaparak bütçenize uygun droneları bulabilirsiniz.

 • Kazanç: Maliyetinize oranla %50’den başlayan kâr marjlarıyla çalışabilirsiniz.

19- Tişört Tasarlayın

Grafik tasarım başlığında değindiğim gibi tasarım yaparak para kazanmak için yapacağınız işlerden birisi de tişört tasarlamaktır. Tekstil firmaları, bünyesinde bir tasarımcı çalıştırmak yerine dışarıdan iş talebinde bulunabiliyor. Tasarımcı olarak kaliteli işler çıkarıyorsanız bence denemeniz için mükemmel bir fırsat!

 • Kazanç: Freelance çalışacağınız için satış miktarına göre kazancınız değişecektir.

İlgili içerik: Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

20- Amazon Mechanical Turk ile Kazanın

Amazon Mechanical Turk
Amazon Mechanical Turk

Görev yaparak para kazanma için Amazon güvencesiyle üretilmiş bir uygulama var. Mechanical Turk Burada anket doldurmak başta olmak üzere çeşitli görevler veriliyor. Siz de bu görevleri yaptıkça para kazanıyorsunuz. Evde para kazanmanın yolları açısından mükemmel bir seçenek. Çünkü kazancınız, döviz üzerinden hesaplanıyor.

İnternetten gerçek para kazanma için Mechanical Turk uygulamasını kullanabilirsiniz. Site içerisinde birçok görev sizleri bekliyor!

 • Kazanç: Tahmin edeceğiniz üzere kazancınız düşük tutarlıdır. Ancak döviz kurunun yüksek olmasından kaynaklı olarak aylık bazda güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

21- Dijital Pazarlama Yapın

Dijital Pazarlama
Dijital Pazarlama

Mevcut tüm işlerde olduğu gibi pazarlama yöntemleri de dijitalleşiyor! Yapılan araştırmalara göre geleceğin meslekleri arasında dijital pazarlama da yer alıyor.

Dijital pazarlama eğitimi alarak uzmanlaşın ve sonrasında işletmelerin pazarlama işlemlerini dijitale taşıyarak gelir elde edin. Para kazanma fikirleri arasında öğrenciler için de harika bir seçenek olabilir. Geleceğin popüler mesleklerinden olacak dijital pazarlamayı bir an önce öğrenin ve hizmet vermeye başlayın. 😊

 • Kazanç: Freelance çalışabilirsiniz. Ayrıca bir şirkete bağlı olarak da çalışabilirsiniz. Her iki durum için de yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

22- VR/AR Uygulamaları Geliştirin

VR/AR Uygulama Geliştirme
VR/AR Uygulama Geliştirme

Sanal gerçeklik yazılım sektörünün önümüzdeki 3 yıl içerisinde 29 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Pazarın büyüklüğünü hayal edin. Burada oluşan gelirin ideal bir kısmını kendinize kazanç olarak sağlamak istemez misiniz?

Eğer yazılım biliyorsanız, VR/AR alanına ağırlık verebilirsiniz. Şu an için mobil uygulamalar daha fazla kazandırsa da VR/AR yazılımlarının gelecekte en çok kazandıran sektörlerden biri olması bekleniyor.

Advertisement
 • Kazanç: Yeni bir alan olduğu için yüksek kazanç oranları mevcut.

23- VR Oyun Salonu Açın

VR Oyun Salonu
VR Oyun Salonu

Dünyada yeni yeni yayılan, Türkiye’de ise hala fikir aşamasında olan; para kazanma fikirleri içerisinde yaratıcı bir önerim var. VR oyun salonu açın. Hayatımıza sanal gerçeklik, metaverse vb. terimler girdi ve giderek popülerleşiyor. Kullanıcı deneyimleri geliştikçe bu sektörün pazar payının daha da artacağı bekleniyor.

VR oyun salonu açarak oyunculara bambaşka deneyimler yaşatabilirsiniz. Bu iş için sermayenizin yeterli olması gerekiyor. Başlangıç maliyetleri biraz yüksek.

 • Kazanç: Rekabet düzeyi yok denecek kadar az olduğu için yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

24- 3D Baskı Hizmeti Verin

3D Baskı Hizmeti
3D Baskı Hizmeti

3D baskı, dünyada olduğu gibi ülkemizde de popüler. Sadece bir adet 3D yazıcı alarak bu işe girebilirsiniz. 3D baskı alanında ürün üretmekten tasarıma kadar birçok iş yapabilirsiniz. Ayrıca pasif gelir fikirleri açısından bir iş yapmak istiyorsanız aldığınız yazıcıyı kiralama seçeneğiniz de mevcut. Yani tek bir ürünle bu işleri yapabilirsiniz.

 • Kazanç: Kiralama ya da üretim yapmanıza göre değişiklik gösterir. Yüksek kazanç sağlayabilmeniz mümkün.

İlgili içerik: 3D Yazıcı ile Para Kazanmak

25- Veri Girişi Yaparak Para Kazanın

Veri Girişi Yapmak
Veri Girişi Yapmak

İşletmelerin sahip olduğu veriler, çok büyük boyutlara ulaşabiliyor. Bunların düzenlenmesi, dijitale aktarılması, raporlar oluşturulması vb. işler için çalışacak kişiye ihtiyaç duyulabiliyor. Veri girişi; kopyala – yapıştır gibi basit bir işten Excel’de profesyonel tablolar yapmaya kadar birçok fonksiyonu içerir. Kendinizi geliştirerek kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Kazanç: Freelance çalışabileceğiniz gibi bir şirkete bağlı çalışan da olabilirsiniz. Kazancınız, satışınıza göre değişiklik gösterir.

26- Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Sosyal Medyadan Para Kazanmak
Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Günlük 1000 TL kazandıran işler listesine rahatlıkla sosyal medyayı ekleyebilirim. Çünkü belirli bir kitleye sahipseniz birçok yolla para kazanabiliyorsunuz. Özellikle influencer konumuna gelerek reklam iş birlikleriyle güzel kazançlar elde edebilmeniz mümkün. Ayrıca sosyal medya pazarlaması ve danışmanlığı da yapabilirsiniz.

 • Kazanç: Takipçi sayınıza ve etkileşim oranınıza göre değişiklik gösterecektir.

İlgili içerik: Sosyal Medyadan Para Kazanmak

27- Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak
Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanılır mı demeyin. Online para kazanma fikirleri içerisinde müzik dinlemek, oldukça popüler bir iş. Müzik dinleyerek kazanç sağlayabileceğiniz birçok uygulama mevcut. Bunlar aracılığıyla döviz kazancı elde edebiliyorsunuz. Ancak yüksek kazançların söz konusu olmadığını belirtmem gerekiyor. Dolayısıyla ek iş olarak düşünebilirsiniz.

 • Kazanç: Aylık olarak maksimum 50 – 100 dolar arası kazanabilirsiniz.

İlgili içerik: Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

28- Online Çeviri Yapın

Çeviri Yaparak Para Kazanmak
Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Online para kazanma fikirleri içerisinde çeviri yapmak, oldukça popüler. Daha çok basit çeviriler için müşteriler, internetten tercüme yapacak kişiler arıyor. Yani sözleşme çevirisi ya da hukuki metin çevirileri gibi önemli işleri değil de; ödev çevirisi, metin çevirisi gibi basit işler yaparak para kazanabilirsiniz. Bunu yapabileceğiniz birçok freelance siteler var.

 • Kazanç: Kazancınız yazdığınız kelime sayısına göre belirlenir. Düzenli olarak çeviri yaptığınızda ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

Konuyla alakalı olarak yazdığım Çeviri Yaparak Para Kazanmak yazısını da inceleyebilirsiniz.

29- Sanal Asistanlık Yapın

Sanal Asistanlık Yapmak
Sanal Asistanlık Yapmak

Sanal asistan kavramı, son dönemde ortaya çıkmış en popüler kavramlardan birisi. İşletmeler, randevu yönetimi, zaman yönetimi, e-mail gönderme, basit raporlamalar gibi iş portföyü için freelance çalışanlara başvurabiliyor. Siz de bu hizmetleri vererek sanal asistanlık yapabilirsiniz.

 • Kazanç: Fiyat tarifesini kendiniz belirleyerek güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

30- Web Tasarımı Yapın

Web Tasarımı Yapmak
Web Tasarımı Yapmak

Para kazanma fikirleri içerisinde web tasarım yapmak, kulağa klasik bir öneri olarak gelebilir. Ancak bu sektörde hala para var. Gün geçtikte hemen her şey dijitalleşiyor. Dijitalleşmenin en iyi yollarından birisi de web sitesi açmaktır. Tasarım ve kodlama bilgisine sahipseniz hiç düşünmeden web tasarımına başlayın derim.

 • Kazanç: Freelance çalışabilirsiniz. Kazancınızı tamamen siz belirlersiniz. Düzenli olarak iş aldığınızda aylık bazda iyi rakamlar kazanabiliyorsunuz.

İnternetten Para Kazanma Fikirleri 2023

Sizlere güncel olarak para kazandıran ve kazandırma potansiyeli yüksek olan iş fikirlerini listeledim. Şimdi ise bu iş fikirlerini kategoriler şeklinde vereceğim. İnternetten para kazanma fikirleri 2023 yılında da önceki yıllara benzer şekilde fazlaca ilgi görecek gibi duruyor. Yukarıdaki iş fikirlerinden hangilerini internet aracılığıyla yapabilirsiniz, sizler için sıraladım. 😊

İnternetten Para Kazanma Fikirleri
İnternetten Para Kazanma Fikirleri
 • Dropservice yapmak,
 • Web sitesi geliştirmek,
 • Lofi müzik üretmek,
 • Online kurs vermek,
 • E-kitap yazmak,
 • Tasarımları online platformlarda satmak,
 • Metin yazarlığı yapmak,
 • Etsy ile satış yapmak,
 • Fotoğraf satmak,
 • Tişört tasarlamak,
 • Amazon Mechanical Turk,
 • Dijital pazarlama yapmak,
 • Veri girişi yapmak,
 • Çeviri yapmak,
 • Sosyal medyadan para kazanmak,
 • Müzik dinleyerek para kazanmak,
 • Sanal asistanlık yapmak.

İlgili içerik: İnternetten Para Kazanma

Kolay Para Kazanma Fikirleri 2023

Kolay İş Fikirleri
Kolay İş Fikirleri

Para kazanma fikirleri içerisinde kolayca yapabileceğiniz seçenekler de mevcut. Sermaye ve fazla bilgi gerektirmeyen bu işlerle iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

 • Dropservice yapmak,
 • Metin yazarlığı yapmak,
 • İkinci el ürünleri yenileyip satmak,
 • Fotoğraf satmak,
 • Amazon Mechanical Turk,
 • Veri girişi yapmak,
 • Sosyal medyadan gelir elde etmek,
 • Müzik dinleyerek gelir elde etmek,
 • Sanal asistanlık yapmak.

Evden Para Kazanma Fikirleri

Verdiğim 30 iş fikri içerisinde aşağıdaki listede olan seçenekleri evinizden gerçekleştirebilirsiniz. Evden para kazanma fikirleri için en ideal seçenekler şunlardır;

Evden Para Kazanma Fikirleri
Evden Para Kazanma Fikirleri
 • Web site geliştirmek,
 • Çevrimiçi kurs vermek,
 • E-Kitap yazmak,
 • Mobil uygulama geliştirmek,
 • Etsy ile satış yapmak,
 • Tasarım yapmak,
 • Fotoğraf satmak,
 • Tişört tasarlamak,
 • Amazon Mechanical Turk,
 • Dijital pazarlama yapmak,
 • VR/AR uygulama geliştirmek,
 • 3D baskı hizmeti,
 • Veri girişi yapmak,
 • Müzik dinleyerek ve sosyal medyadan para kazanmak,
 • Sanal asistanlık yapmak,
 • Web tasarımı yapmak.

İlgili içerik: Evde İş İmkanı ile Evinizden Para Kazanın!

Günlük Para Kazandıran İşler

Para kazanma fikirleri içerisinde günlük olarak kazanç sağlayacağınız işler de mevcut. Ağırlıklı olarak freelance işlerle günlük olarak para kazanabilirsiniz. Freelance çalışma modelinde işi bitirdiğinizde ve hizmetinizi alan kişi siparişi onayladığında para hesabınıza tanımlanır. Ayrıca fiziki olarak işletme kurmanız durumunda da günlük olarak para kazanabilirsiniz.

Sermayesiz Para Kazanma Fikirleri

Sermayesiz Para Kazanma Fikirleri
Sermayesiz Para Kazanma Fikirleri

Sermayesiz para kazanma fikirleri ağırlıklı olarak freelance işler içerisinde mevcut. Yani çeviri yapmak, metin yazarlığı yapmak, sosyal medya pazarlaması, dijital pazarlama, grafik tasarım, yazılım vb. gibi işleri yapabilmeniz için herhangi bir sermaye gerekmez. Tek yapmanız gereken Fiverr gibi freelance iş sitelerine üye olup müşteri bulmak.

İlgili içerik: Sermayesiz Para Kazanma

Para Kazanma Fikirleri Hakkında Bazı Tavsiyeler!

Para Kazanma Hakkında Tavsiyeler
Para Kazanma Hakkında Tavsiyeler

Söz konusu para kazanma fikirleri olduğunda birkaç tavsiye ile devam etmek istiyorum. Kazancınızı artırmaya yönelik olarak vereceğim bazı tavsiyeler şu şekilde;

 1. Kendinizi Geliştirin: Gördüğünüz üzere para kazanma fikirleri içerisindeki pek çok iş, belirli bir gelişim seviyesi istiyor. Örneğin grafik tasarım yapacaksanız, işinizi iyi yapmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle alanınızda uzmanlaşın. Bunu, kendinizi geliştirerek sağlayabilirsiniz. Diğer iş fikirlerinde de kendinizi geliştirerek farklı işler yapabilir ve kazancınızı katlayabilirsiniz.
 2. Planlı Hareket Edin: Planlı olarak hareket etmek, hayatınızın her alanında işinize yarayacaktır. Örneğin sermayenizi işletme kurarak değerlendirecekseniz planınız olmadan hiçbir işe girmemelisiniz. Öncelikle planlama yapın. Sonrasında her şeyin kolayca ilerlediğine şahit olacaksınız.
 3. İşinizi Profesyonel Bir Şekilde Tamamlayın: Hangi işi yapıyor olursanız olun iyi iş çıkarmak, çoğu zaman yetmiyor. Aynı zamanda belirli prensiplerinizin olması gerekiyor. Bunu, profesyonel olarak yapabilirsiniz. Örneğin freelance SEO danışmanlığı hizmeti veriyorsanız, belirli bir hizmet için zamanında teslim prensibini belirleyebilirsiniz. İşinizi iyi yapmanız durumunda bahsettiğim ek özellikler, sizi daha tercih edilebilir kılar. Bu nedenle prensiplerinize göre hareket edin.
 4. Rakip Analizi Yapın: Özellikle işletme kuracak kişilere tavsiyem bu yönde. Ancak bireysel çalışmalarınızda da rakiplerinizi analiz etmeniz gerekiyor. Rakip analizi yapmadan hiçbir işte başarılı olamazsınız. Rakipleriniz kim? Faaliyetleri ne? Nasıl iş çıkarıyorlar? Farklı olarak ne yapıyorlar? gibi soruları yanıtlandırarak rakip analizine başlayabilirsiniz.
 5. Hedef Kitlenize Göre Hareket Edin: Hedef kitleniz, potansiyel müşterilerinizdir. İster freelance çalışın ister işletme kurun, her halükârda müşterilerinize göre hareket etmek zorundasınız. En az rakip analizi kadar hedef kitle analizi de önemlidir. Ürün ve hizmet gruplarını ilgili analiz sonuçlarına göre şekillendirebilirsiniz.
 6. Kaliteli İş Yapın: İşinizde kalite yönünden farklılaşarak diğer rakiplerinizden pozitif anlamda ayrışabilirsiniz. Yani bir iş hakkında akla ilk gelen isimlerden birisi olmanızdan bahsediyorum. Para kazanma fikirleri içinde yer alan tüm iş fikirlerinde, başarıyı bu şekilde sağlayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular

Para kazanma fikirleri konusunda en sık sorulan soruları sizler için yanıtladım.

1- Evde para kazanmak istiyorum ne yapabilirim?

Evden para kazanma fikirleri başlığını ve yazımızın tamamını incelemenizi öneriyorum. Mutlaka size uygun bir iş bulacaksınız.

Advertisement

2- Sermaye olmadan nasıl para kazanılır?

Önceleri bu soruya sermaye olmadan para kazanılmaz şeklinde yanıt veriliyordu. Ancak günümüzde internetten para kazanma fikirleri ile sermayesiz de kazanç sağlayabilmeniz mümkün. Kolay para kazanma fikirleri başlığını inceleyebilirsiniz.

3- İnternet üzerinden ne iş yapabilirim?

İnternet üzerinden yapabileceğiniz birçok iş var. Sanal asistanlık, metin yazarlığı, grafik tasarım, uygulama geliştirme bunlardan sadece birkaçı. İlgili başlıkta tüm detaylara yer verdim.

4- Sıfırdan ne iş yapabilirim?

Sıfırdan bir işe girmeniz için öncelikle yeterli bilgiye ve sermayeye ihtiyaç duyacaksınız. Sermayesiz iş fikirlerine de yönelebilirsiniz ancak çok fazla kazanç sağlamayacaktır. Bu nedenle para kazanma fikirleri içerisinde sıfırdan yapabileceğiniz işleri bularak başlayabilir, kendinizi geliştirerek ilerleyebilirsiniz.

5- Günlük ne iş yapabilirim?

Günlük olarak çalışabileceğiniz online işler genel olarak freelance çalışma modeline sahip. Freelancer olarak çalışabileceğiniz işlerden size uygun olanını seçerek başlayabilirsiniz. Metin yazarlığı, bunun için harika bir başlangıç olabilir.

Advertisement

Para kazanma fikirleri hakkındaki rehber içeriğimizde bahsedeceklerim bu kadar. Öneri, fikir, görüş ve yorumlarınızı aşağıdaki YORUM bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gerçek Para Kazandıran Oyunlar 2023 -AYDA 10 BİN TL KAZAN! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Gerçek Para Kazandıran Oyunlar 2023 -AYDA 10 BİN TL KAZAN!

para kazandıran oyunlar

Oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü? Evet! Hatta ayda 10.000 TL kazanabilirsiniz. 2023 yılında para kazandıran oyunlar pek çok kişinin kazançlı çıkmasınız sağladı. Sizlere tam 30′ farklı ‘dan fazla yatırımsız para kazandıran oyunlar önerisi sunuyorum. Giderek daha fazla insan, sevdikleri oyunlara para ve zaman harcıyor. 2023’de video oyunu endüstrisi 180 milyar dolara yakın bir gelirle […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak – GÜNDE 200 TL KAZAN!

köpek gezdirerek para kazanmak

İnsanoğlunun en yakın arkadaşı olan köpekleri seviyor musunuz? Peki onlarla keyifli zaman geçirirken bir yandan para kazanmak? Evet diyorsanız bu yazımız tam size göre. Amerika’da ya da İngiltere’de köpek gezdirerek para kazanmak oldukça yaygın. Bu uygulama ülkemizdeki hayvan severlerin de ilgisini çekiyor. Giderek daha çok insan evde hayvan beslemeye başladı. Bu durum başka gelişmelere de […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.