finansportali.net

PARA KAZANMA

Yazın Para Kazandıran İşler – EN KAZANÇLI 14 İş Fikri!

Yazın Para Kazandıran İşler

2023 yaz tatilini fırsata çevirmeye ne dersiniz? Birazdan tek tek açıklayacağımız – Yazın para kazandıran işler – listesinde, alıcısı hazır 14 iş fikrini, ayrıntılı bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyorum!👈

Özellikle, Türkiye’nin kıyı kesimlerindeki tatil beldelerinden birinde yaşıyorsanız, bırakın 2023 yazı cüzdanınızı doldursun! Yazın para kazandıran düşük sermayeli işler için doğru adrestesiniz!

Belki yaz mevsiminde çalışmayan bir öğretmensiniz ya da okulu tatile giren bir öğrenci… Bunun dışında; ek gelir elde etmek isteyen ve boş durmayı sevmeyen bir ev hanımı da olabilirsiniz. Zaten, çalışıp çalışmadığınızın veya cinsiyetinizin hiçbir önemi yok! Aşağıda listelediğimiz 14 iş fikri ile siz de yaz mevsiminde para kazanabilirsiniz…

Advertisement

Dikkat, bu iş fikirleri ve paylaştığım görseller,  içinizi ısıtacak! Yazın para kazanma yolları arıyorsanız, hadi okumaya devam edin! 😊

1. Meyve Suyu Barı Açın

yazın para kazanma yolları
yazın para kazanma yolları

Yaz aylarının belli başlı vazgeçilmez şeyleri var: Bunlardan biri de doğal meyvelerden yapılan o serinletici meyve suları! Yazın para kazandıran işler tavsiyemde ilk olarak meyve suyu stantlarından bahsetmek istiyoruz.

En basit olarak limonata ve nar suyunu düşünebilirsiniz. Ürün çeşitliliğini artırmak elbette satışlarınızı da artıracaktır; ancak ilk etapta limonata ile başlamanız risk bakımından çok daha rahatlatıcıdır. Kim 40 derece yaz sıcağında buz gibi bir limonataya hayır der ki?

Belediyeden gerekli izinleri aldıktan sonra kendinize bir limonata standı açabilirsiniz. Ancak bu noktada barınızı açacağınız yerin doğru lokasyonda olması oldukça önemli. Mesela plaja yakın bölgeler, bulunduğunuz yerdeki işlek çarşının ortasında, parkın içinde, kordon boyunda…

Bu işletmeler, yaklaşık 4-5 metrekare alanda olup; günlük 3.000 TL‘lik ciro elde edebiliyor. Bununla birlikte; kar marjları tüm cironun yüzde 70’ine kadar ulaşabiliyor. Düşük sermayeli iş fikri ve bol kazançlı! Yazın para kazandıran işler için devam ediyorum sıkı durun!

2. Takı Tezgahı Açmak

yazın para kazanmak
Yazın para kazandıran işler

Özellikle kadınların vazgeçilmezi, o rengarenk boncuklardan takılar… Yaz aylarında, hanımların el yapımı, doğal taşların kullanıldığı kolyeleri, küpeleri, halhalları ne kadar çok sevdiğini ve kullandığını biliyoruz. Zaten bir tatil beldesine gidip de, önü boş olan bir takı tezgahı görmeniz imkansızdır.

Para kazandıran siteler  yazısını okuyarak, internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz!

Advertisement

Yazın para kazandıran işler arıyorsanız, bu başlık sizin için oldukça eğlenceli olabilir. Eğer el becerilerinize güveniyor ve  yaratıcı bir tarzınız olduğunu düşünüyorsanız, bir takı tezgahı açarak satış yapabilirsiniz. Bizden size tavsiye, otantik tarzda yapılan takılar, son yıllarda çok sayıda kişinin dikkatini çekmektedir.

Düşük sermayeli bir iş fikri olan takı yapıp satmak aynı zamanda eğlenceli de bir iştir. Tasarladığınız takıların yok satması için, el işçiliğini sağlam yapmalı ve göze hitap eden ürünler ile tezgahınızı donatmalısınız.

Örnek fikirler: Bileklikler, kolyeler, saç aksesuarlar, yüzükler, halhallar ve kemerler gibi çeşitlendirilebilir.

3. Süs Eşyası ve Otantik Kıyafet Satışı

yazın nasıl para kazanılır
yazın nasıl para kazanılır?

İpek kumaşlar, fistolar, Bodrum sandaletleri, keten şortlar, şile bezi elbiseler, nakış işlemeli şapkalar, boncuklu pareolar ve daha nicesi… Türkiye’de bulunan tatil beldelerinde hemen hepsinin kendine özgü kıyafetlerinin olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun dışında, bölgelerde özdeşleşmiş bazı süs eşyalarını da hesaba katabiliriz. Mesela, buzdolabı magnetleri, bardak altlıkları, balkon süsleri, deniz kabuklarından anahtarlıklar ve çeşitli dekorasyon ürünleri… Yazın para kazandıran işler içerisinde en kazançlı olan iş fikirlerinden birisi

Zaten yapılan bir araştırmaya göre, insanların en çok para harcadığı dönem; yaz mevsimini kapsıyor. Evimizden uzak başka şehirlere tatil amaçlı gittiğimizde; muhakkak o yöreye ait bir ürünü, bir eşyayı satın almak istiyoruz. Belki de kışın evimizde otururken o ürünü görmek bizlere o güzel yaz aylarını hatırlatıyor.

Advertisement

Bunların satışı zaten yapılıyor diyebilirsiniz. Fakat, siz bir şekilde kendi ince tarzınızı ortaya koyarak farkınızı gösterebilirsiniz. Bu iş için de belediyeden gerekli izinleri alarak basit bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz. İşin kazancı, satışa koyduğunuz ürünlere ve kalitesine göre değişse de;

Örneğin: Kaliteli şile bezi bir elbiseyi 200 TL‘den aşağı satamazsınız.

4. Evcil Hayvan Bakıcılığı

yazın nasıl para kazanabilirim
yazın nasıl para kazanabilirim

Sadece ülkemizde değil; tüm dünyada, her geçen yıl evcil hayvan sahiplenen kişilerin sayısı artıyor. Haliyle, bu kişiler tatile gidecekleri zaman evcil hayvanlarını nereye bırakacakları konusunda endişe duyuyorlar. Yazın para kazandıran işler içerisinde yaz mevsimine gerçekten çok uygun bir iş fikri!

Eğer, evcil hayvanlara karşı bir korkunuz yoksa; bu kişilerin evcil hayvanlarına bakıcılık yapabilirsiniz. Evcil hayvan bakıcılığı hem çok kolay hem de oldukça yüksek kazançlı bir iş…

Özellikle öğrenci için para kazanma yolları arasında son derece uygunluk gösteren bu iş ile bütçenize katkıda bulabilirsiniz.

Bu konuda ilanlar verebilir, sosyal medyadan bu işi yapabileceğinizi insanlara duyurabilirsiniz. Bahsettiğimiz işin kazancı ise günlüğü en az 200 TL‘den başlayacak şekilde olacaktır. Yazın para kazandıran işler listesinde 5. başlığa göz atalım!

Advertisement

5. Çocuk Bakıcılığı

yazın para kazanmak
sermayesiz para kazandıran işler

Yazın para kazandıran işler arasında çocuk bakıcılığını da söylemek istiyorum. Özellikle paraya ihtiyacı olan ve okul dönemi için birikim yapmak isteyen bir öğrenciyseniz çocuk bakıcılığı işi tam da size göre. Düşük sermayeli işler arasında demeyeceğim çünkü asla bir sermayeye ihtiyacınız yok! Sermayesiz para kazandıran iş arayanlara iyi bir fırsat.

Kreşlerin ve ana okulların yaz mevsiminde tatile girmesi sonucunda çalışan ebeveynler, çocukları için yardımcı abla olarak bakıcı arayışına girerler. Akrabalarınızın ve arkadaşlarınız gibi tanıdığınız kişilerin çocuklarına, yaz aylarında kısa süreli olarak bakabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Ücret için belirli bir şey söylememiz söz konusu değil; ancak piyasada günlük 250 TL‘den aşağı çocuk bakan kişilerin sayısı yok denecek kadar az.

6. Bahçe İşleri Yapmak

yazın yapılacak işler
yazın yapılacak işler

Yazın para kazandıran işler arasında diğer başlığım, bahçe işleri yapmak… Şöyle huzur dolu, kötü enerjinizi toprağa basarak atabileceğiniz, mis gibi meyve ve çiçek kokuları arasında para kazanmak istemez misiniz? Bahçe işleri yaparak ek gelir elde etme şansınızın olduğunu belirtmek istiyoruz!

İster kendi bahçenizle isterseniz de başkalarının bahçeleri ile ilgilenerek para kazanabilirsiniz. Küçük bir bahçenizin olduğunu varsayıyoruz, burada bir şeyler ekip biçerek organik ürünler elde edebilirsiniz. Bu ürünleri ise daha sonrasında satarak para kazanabilirsiniz. Ya da başkalarının bahçelerinin bakımını üstlenebilirsiniz.

Çoğu zaman yaz aylarında bahçesi ile ilgilenmeye vakti olmayan kişiler, mevsimlik çalışanlara bahçelerini emanet ederler. Bu kişilerin, bahçelerinde bulunan çimlerini biçebilir, ekili ürünlerin bakımını belirli bir ücret karşılığında üstlenebilirsiniz.

Advertisement

Ev hanımı mısınız? Ev hanımlarına para kazandıran işler yazımı okuyun!

7. Rehberlik Yapmak

yazın para kazandıran işler
yazlık yerlerde iş fikirleri

Yazın para kazandıran işler arasında rehberlik yapmaktan da bahsetmek istiyoruz. Yaşadığınız bölgede turistik amaçlı yerler olduğunu düşünüyorsanız bu iş fikrini değerlendirmeye alabilirsiniz. Hele bir de İngilizceniz varsa! Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekebilecek alanlarda onlar için rehberlik yapabilirsiniz.

Bu iş için bir acenteye giderek ortaklaşa iş yapabilirsiniz. Rehberlik yapmak maaşlı veya prim üzerine kazanç sağlayabileceğiniz bir iştir. Turistleri gezdirdiğiniz bölgelerle ilgili tarihi, sofistike bilgileri derleyip üzerinde biraz çalışarak ‘Nerede ne yenir? Ne alınır? Nereler gezilir? Bu yerlerin rivayetleri var mı? gibi daha pek çok sorunun cevabını, turistler ile paylaşabilirsiniz.

Sahip olmanız gereken özellikler ise hitabet yeteneği, insan ilişiklerinde eğlenceli ve sosyal olma, yabancı dil bilgisi, güler yüzdür.  Yabancı dil bilgisi, güler yüzlü olmak, güçlü iletişim kurabilmektir. Yazın para kazandıran işler listesine devam edelim!

8. Dövme Tezgahı Açmak

yaz için iş fikirleri
yaz için iş fikirleri

Tatil beldelerinin olmazsa olmazlardan biri de dövme tezgahlarıdır. Yaz kıyafetlerinde göze çarpan estetik dövmeler, tatilcilerin en çok sevdiği şeyler arasında bulunur. Üstelik kalıcı dövme yapmanıza da gerek yok. Açık ortamlarda geçici dövme tezgahları açarak, tatilcilerin çalıştıkları işleri nedeniyle yaptıramadığı dövmeleri geçici olarak yapabilirsiniz.

Çoğunlukla Hint Kınası kullanılarak yapılan geçici dövmelerin, size maliyeti düşük; kazancı ise yüksek olacaktır. Eğlenceli ve temiz görünümlü bir stant ile ortalama geçici bir dövmeyi 150 TL‘ye yapabilirsiniz. Sürümünüz ne kadar çok olursa, kazancınız da o kadar çok olacaktır.

Yazın para kazandıran işler arıyorsanız bu başlık en karlı olanlardan diyebilirim… 😉

9. Dondurma Standı

yaz için iş fikirleri
yazın yapılacak seyyar işler

Dondurmayı unuttuk sanmadınız umarım! Yazın ne satabilirim? Sorusuna ilk cevabımız elbette dondurma olacaktı değil mi?

Dondurma satışlarının patladığı mevsim elbette yaz aylarıdır. Açtığınız dondurma tezgahı için lokasyonun aslında pek bir önemi olmasa da biz önerimizi yine de sahil kenarı bölgelerden yana kullanmak istiyoruz.

Advertisement

Yazın para kazandıran işler içerisinde en yazlık iş fikri! Özellikle güneşin tepede olduğu o öğle vakitlerinde, denizden çıkıp lezzetli buz gibi bir dondurmayı tüketmek gibisi yok.

Peki akşam ne iş yapabilirim? diye düşünüyor musunuz? Hemen yazıyı okuyun ve akşam yapabileceğiniz iş fikirlerine erişin!

Türkiye’de son 4 yılda dondurma sektörü yüzde 85 büyüme kaydetmiştir. Yaz aylarında en az sermaye ile yapılabilecek bir iş fikri olarak dondurma standı açmak, hem eğlenceli hem de kazançlı bir iş fikridir. Ayrıca lise öğrencilerininin çalışabileceği işler arasında da yer alıyor.

10. Bisiklet Kiralama

Yazın Para Kazandıran İşler
Yazın Para Kazandıran İşler

Yazın para kazandıran işler arasında yerini sağlama alan bir diğer önerim bisiklet kiralama işine girmektedir. Belirleyeceğiniz güzergahlarda, müşterilerinize bisiklet kiralayarak yaz aylarında para kazanabilirsiniz. Yazlık yerlerde iş fikirleri için karlı bir iş.

Bu işin, bisiklet alımı dışında herhangi bir ek masrafı yoktur. Özellikle; turistik lokasyonlarda, sahil şeritlerinde veya yokuşlu Şirince sokakları gibi bölgelerde bu işi yapabilirsiniz.

Advertisement

Başlangıç için ilk etapta 3-4 bisiklet yeterli olacaktır. Müşteri potansiyelinize göre kazandığınız paralar ile birkaç bisiklet daha alabilirsiniz. Kiralama ücretini saatlik veya günlük olarak belirleyebilir, teminat için nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaport gibi belgeleri, bisikletin kullanım süresinde elinizde tutabilirsiniz.

Az para ile ne iş yapabilirim? Diyenlere güzel bir öneriydi. Dikkate alın derim. 😉

11- Cankurtaran Olun

yazın para kazanma yolları
yazın para kazanma yolları

Yazın para kazanma yolları arayanlardansanız, bu başlık kaçmaz! Garanti para kazandıran işler için iyi bir fırsat. Otellerde plajlarda cankurtaran olabilirsiniz. Bir cankurtaran, tüm çocukların ve yetişkinlerin güvenliğini sağlamak için kapalı ve açık havuzlardaki, plajlardaki faaliyetleri izler.

Kazaları veya yaralanmaları önlemek için güvenlik ve güvenlik standartlarını korumaktan sorumludur. Özellikle yazlık bölgelerde cankurtaran olarak işe girebilirsiniz. Kimi yerler bunun için kurs belgesi isterken, kimi yerler istemiyor. Bunun için fırsatları kendiniz bulmalısınız. Yazın para kazandıran işler içerisinde en kazançlı olanlardan…

Uyurken para nasıl kazanılır? Pasif Gelir Kaynakları hakkındaki yazımı okuyabilirsiniz!

12- Barmenlik Yapın

yaz için iş fikirleri
turistik yerlerde yapılacak işler

Yazın para kazanmak kış aylarına göre daha kolay! Peki yazın nasıl para kazanılır? Mesela barmenlik yapmayı düşünebilirsiniz. Yaz aylarında özellikle otellerde ve sahil şeridindeki mekanlarda çok sık barmen ihtiyacı oluyor.

Vardiyalı olarak çalışacak elemanlara ihtiyaç duyuluyor. Ben bu işi yaparım diyorsanız, kendinizi şimdiden eğitmeye başlayın derim. Hatta kurslara gidip belge alırsanız, yazın iş bulmanız çok daha kolay olacaktır! Turistik yerlerde yapılacak işler içerisinde barmenlik bol kazançlı! Bahşişler sayesinde baya bir kazanacaksınız. 😉

Yazın nasıl para kazanabilirim? Diyenler için yazımın sonuna yaklaşıyorum!

13- Kuryelik Yapın

kuryelik yapmak
yazın nasıl para kazanabilirim

Yaz için iş fikirleri vermeye devam! Son yılların en popüler işlerinden birisi de kuryelik yapmak. Yaz aylarında kuryelere ihtiyaç çok artıyor. Siz de bazı firmalara kuryelik yapabilirsiniz. Ya da sadece belli bir restoranın kuryeliğini yapabilirsiniz.

Çok fazla seçeneğiniz olduğunu söyleyebilirim. Ancak bunun için motor ehliyetinizin olması gerektiğini söylemem gerek. Yazın yapılacak işler arasında çok karlı bir iş fikri! Yazın para kazandıran işler için bir de bonus önerim olacak!

Advertisement

İlginizi çekebilir: Motorlu Kurye Maaşları

BONUS: Turist Fotoğrafçılığı

yazın yapılabilecek işler
yazın yapılabilecek işler

Yaz tatilinde nasıl para kazanılır? Son ve eğlenceli bir iş fikri ile önerilerimi sonlandırmak istiyorum.  Eğer, turistik alanların yoğun olduğu bir bölgede yaşıyorsanız kesinlikle bu işi yapmanızı tavsiye ediyorum.

Profesyonel olarak basılı turist fotoğrafçılığı için yaz ayına girmeden önce online olarak fotoğrafçılık eğitimi alabilirsiniz. Halihazırda bir şipşak fotoğraf makinanız varsa süper. Yoksa burayı inceleyerek bütçenize uygun bir makine de alabilirsiniz.

Ayrıca Letgo ve benzeri platformlarda bu makinelerin 2. ellerini daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafı turistik yerlerde 50 TL’ye rahatlıkla satabilirsiniz. Yazın para kazandıran işler için sizlere sunacağım son başlık da buydu!

Not: Fotoğrafı basılı hale getirmek için ise renkli yazıcıya ihtiyacınız olacaktır.

Advertisement

Ne İş Yapabilirim? ilginizi çekebilecek bir içerik! 


Yazın ne iş yapılır diye düşünenler için yapılabilecek 14 harika iş fikrini sizlerle paylaştık. Aklınıza gelen başka iş fikirleri olursa, yorum kısmında bizimle ve diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz. 🙂

Bir önceki yazımız olan Para Kazandıran Uygulamalar 2023 – 40 EN KAZANÇLI APP başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2024 – 12 KAZANÇLI SİTE!

müzik dinleyerek para kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak hakkında neler duydunuz? Hazır olun çünkü bu yazıda sizlere gerçekten şarkı dinleyerek para kazanmanın yollarını sunacağım. Bu içerikte Radioearn ile para kazanma detaylarını da öğreneceksiniz. Siz de, müzik dinleyerek nasıl para kazanabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm sorularınızın cevabı bu yazıda. Müzik dinle para kazan sistemini çok seveceksiniz. 🙂 Yani gerçekten müzik […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Yorum Yaparak Para Kazanma 2023 – Youtube, Amazon, Trendyol!

yorum yaparak para kazanma

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Ya da ek gelir mi arıyorsunuz? O halde size bir önerim olacak… Yorum yap para kazan! Evet yanlış okumuyorsunuz. Yorum yaparak para kazanmak son dönemin popüler işleri arasında. Yorum yaz para kazan sistemi nedir? Açıkladık! Yaşadığımız çevrimiçi dünyada para kazanma yöntemleri gittikçe artıyor. Buna bağlı olarak sürekli yeni yöntemler çıkıyor. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.