finansportali.net

YENİ İŞ FİKİRLERİ

2023 için Yeni İş Fikirleri – 55 EN KAZANÇLI GİRİŞİMCİLİK!

Sizlere girişimcilik fikirleri hakkında yazılar yazmaya devam ediyorum. Bu yazıda da yeni iş fikirleri 2022 için bir liste oluşturdum. Yeni iş kurma fikirleri arıyorsanız, aradıklarınız bu yazıda karşınızda olacak!

Yeni girişimde bulunacaksanız, yapılmayanı yapmak sizi kazançlı kılar. Ancak bu fikri bulabilmek kimi zaman zordur. Ben de sizlere yardımcı olacağım.

Yaptığım araştırmalara göre en yeni 2022 iş fikirleri için aklınızda planlar oluşmasını sağlayacağım. Eminim burada kendinize göre birden fazla iş fikirleri bulabileceksiniz!

Advertisement

Her başlık büyük bir donanım ya da yetenek istemiyor. Yeni iş ya da yeni fikir arayan herkes için başlıklar var diyebilirim! Ne kadar çabalar ve üzerine düşerseniz, her birinden iyi paralar kazanmanız mümkün. Hadi, yeni iş fikirleri nelermiş görelim. 🙂

İçindekiler

1- 3D Baskı Yapmak

Puan:

3D Baskı Yapmak - Yeni İş Fikirleri
3D Baskı Yapmak – Yeni İş Fikirleri

3D yazıcılar, son yılların en önemli teknolojik gelişmelerinden birisidir. Yeni iş fikirleri içerisinde de kolaylıkla yerini aldı. 3D yazıcı satın alarak tasarımdan modellemeye kadar birçok iş modeli üzerine çalışabilirsiniz. Tasarım yeteneğinizi biraz geliştirerek 3D yazıcıları kullanabilmeniz mümkün. Yeterli sermayeniz varsa, denemek isteyeceğiniz iş fikirleri arasındadır.

3D baskı yapabilmek için hammadde ve 3D yazıcı maliyetiniz olacaktır. Ancak bu işlemleri ofis içerisinde profesyonel bir şekilde gerçekleştirecekseniz, ofis maliyetlerini de eklemek gerekiyor. Günümüz şartlarında iyi özelliklere sahip 3D yazıcılar 15.000 TL’den başlıyor. Hammadde masraflarınız için ilk etapta 5.000 TL ayırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca 5.000 TL gibi bir rakamı eğitim için ayırabilirsiniz. Bu işe girmek için toplamda en az 25.000 TL olması yeterli.

Kazancınız ise farklı şekillerde olabilir. Daha doğrusu 3D yazıcı sahibi olduğunuzda birden fazla iş modeliyle kazanç sağlayabilirsiniz. Modelleme, tasarım, yazdırma, perakende satış gibi farklı iş kolları üzerinden kazanç sağlayabilmeniz mümkün. Ürün üretip satacaksanız maliyetinize göre %25 kâr marjı ile çalışabilirsiniz. Yeni iş fikirleri içerisinde ilk önerim bu şekilde.

Advertisement
 • Maliyet: En az 25.000 TL
 • Kazanç: Kâr marjı %25-30

2- 5D Sinema Açmak

Puan:

5D Sinema Açmak - Yeni İş Fikirleri
5D Sinema Açmak – Yeni İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri arasında en etkileyici örnek 5D sinemalar diyebilirim. 5D sinema deneyimi, şu sıralar oldukça popüler. Gelecekte de gelişerek daha da popüler hâle geleceğe benziyor. Çünkü insanlar, geleneksel sinema deneyiminden farklı tecrübeler edinmek istiyor. 5D sinemalar da bunlardan birisi. AVM’lerde sıklıkla karşımıza çıkan bu salonlar mobil araçların içerisine de monte edilebiliyor.

Bu işe girmek için maliyetiniz, 5D sinema salonunuzun kapasitesine göre değişiklik gösterecektir. Ortalama olarak 4 koltuk kapasitesinde bir salon açacaksanız kurulum maliyetinin 70.000 TL civarında olduğunu söyleyebilirim.

Ek olarak yer kirası, şirket açma vb. giderleriniz de olacaktır. Bunun için ortalama 30.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Toplamda en az 100.000 TL’ye ihtiyacınız var.

Peki, kazancınız ne olacak? Günümüzde 5D sinema salonları, kullanım süresine göre fiyatlandırma yapmaktadır. 5 dakikalık bir deneyim için ortalama olarak bilet fiyatları 10 – 15 TL civarındadır.

12 saat boyunca çalışan işletmenizin gün içerisinde 200 müşteri ağırladığını düşünelim. Bu durumda günlük kazancınız 2.000 TL – 3.000 TL arasında değişecektir. Rakamlar müşteri yoğunluğuna göre değişebilir.

Advertisement
 • Maliyet: En az 100.000 TL
 • Kazanç: Günlük ortalama 2.000 TL – 3.000 TL arası

3- Spotify Baskılı Ürün Tasarlamak

Puan:

Yeni İş Fikirleri
Yeni İş Fikirleri

Spotify, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun şekilde kullanılan müzik – ses dinleme uygulaması. Her kullanıcının favori şarkıları oluyor. Kişiye özel ürün üretmek istiyorsanız yeni iş fikirleri açısından harika bir öneri! Spotify playlist tasarımıyla kişiye özel ürün üretebilirsiniz.

Bunun için sublimasyon baskı makinesine ihtiyacınız olacak. Bilgisayar üzerinden tasarım yapma beceriniz varsa farklı tasarımlar da yapabilirsiniz. Bu yazıcı yardımıyla kumaş, bardak, kupa, plastik ve metal ürünlere baskı yapabilirsiniz.

Yeni iş fikirleri arasındaki bu işe girmek için başlangıç sermayenizin 25.000 TL olması yeterli olacaktır. Makine fiyatları 15.000 TL’den başlıyor ve ek masraflar için 10.000 TL’lik bir bütçe ayırmanız uygundur.

Kazancınız ürettiğiniz ürüne göre değişiklik gösterecektir. Maliyetlerinizi hesapladıktan sonra %25 kâr marjıyla çalışabilir ve satış fiyatlarını belirleyebilirsiniz.

 • Maliyet: En az 25.000 TL
 • Kazanç: Kâr marjı %25

4- Greencard Danışmanlığı Yapmak

Puan:

Greencard Danışmanlığı
Greencard Danışmanlığı

Greencard programı, ABD tarafından her yıl Ekim – Kasım ayı arasında gerçekleştiriliyor. Türkiye’den yaklaşık olarak 3.000 kişi kabul edilmektedir. Burada kabul edilmek için çeşitli kıstaslar yer alıyor. İşte tam da bu noktada kişiler, şanslarını artırmak için Greencard danışmanına ihtiyaç duyabilirler. Greencard danışmanlığı, yeni iş fikirleri içerisinde oldukça mantıklı bir tercih olabilir.

Sıfırdan iş fikirleri olarak değerlendirebileceğiniz bu iş için öncelikle süreci öğrenmeniz gerek. Eğitim masraflarınız için düşük bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. Danışmanlık ofisi açmak için şirket kurulumu dâhil 30.000 TL masrafınız olacaktır. Ek masraflar için 10.000 TL ayırırsanız 40.000 TL ile bu işe girebilirsiniz.

Advertisement

Kazancınız müşteri sayınıza göre değişkenlik gösterecektir. Danışmanlık çerçevesinde farklı hizmetler de verebilirsiniz. Greencard danışmanlığı hizmeti ortalama olarak 500 TL’den başlıyor.

 • Maliyet: En az 40.000 TL
 • Kazanç: Müşteri sayısına göre değişmekle birlikte her bir müşteri için ortalama 500 TL

5- Organik Cafe Açmak

Puan:

Muhteşem İş Fikirleri
Muhteşem İş Fikirleri

Organik ürünlere olan talep her geçen gün artıyor. İnsanlar, evde tükettikleri içecekleri ve yiyecekleri belli bir noktaya kadar organik hâle getirdiler. Ancak dışarıya çıkıldığında organik ürünlerin çok fazla olmadığını göreceksiniz. Yeni iş fikirleri açısından burada size bir iş düşüyor 🙂 Organik cafe açmak…

Yeni iş fikirleri içerisinde organik cafe açmayı düşünebilirsiniz. İşletmenizde yiyeceklerden içeceklere kadar her şeyin organik olduğunu düşünün. Oldukça dikkat çekici değil mi?

Maliyetiniz standart cafe açma maliyetiyle aynı olacaktır. Ortalama bir dükkân kiralamak, şirket kurmak, malzemeleri almak, masa, sandalye vs… Tüm bunlar için başlangıç olarak 100.000 TL yeterli olacaktır. Ayrıca personel çalıştırmanız gerekebilir. Bunun için de personel başına yaklaşık olarak 10.000 TL masrafınız olacak.

Kazancınız ise oldukça yüksek olabilir. Çünkü organik ürünlerde satış fiyatlarını yüksek tutabiliyorsunuz. Yani yüksek fiyattan da alıcı bulabilmeniz mümkün. Çoğu durumda %75’lere varan kâr marjıyla çalışabilirsiniz.

Advertisement
 • Maliyet: En az 100.000 TL
 • Kazanç: Satılan ürün grubuna göre değişmekle birlikte ortalama %75 kâr marjı

6- Renkli Yumurta Üretimi

Puan:

Renkli Yumurtalar Satmak
Renkli Yumurtalar Satmak

Yeni iş fikirleri içerisinde renkli yumurta üretimini de sayabiliriz. Son dönemlerin popüler işlerinden birisi renkli yumurta üretmek. Peki, renkli yumurta üretimi nasıl yapılır?

Bazı tavuk türleri renkli yumurta üretebiliyor. Bu yumurtalar, görüntü olarak dikkat çekici olduğundan dolayı satış rakamlarınızı artıracaktır. Ayrıca sağlık açısından da oldukça uygun diyebiliriz. Bu nedenle son dönemde yeni iş fikirleri arasında renkli yumurta üretmeyi de sayabiliriz. Renkli yumurtalara olan talep, giderek artıyor.

Maliyetleriniz, tavuk çiftliği kurma maliyetleriyle aynı olacaktır. Renkli yumurta üretmek için Araucana, Ameraucana, Easter Eggers gibi tavuk türlerine yönelmeniz gerekiyor. Bu tavukları 250 TL’ye alabilmeniz mümkün. Çiftliğinize 100 tane tavuk alsanız 25.000 TL masrafınız olacaktır. Devamında yer kiralamanız ve çiftlik kurmanız gerekiyor. Bunun için de yaklaşık olarak 25.000 TL masrafınız olacaktır.

Kazancınız yumurtaların rengine ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Ancak bu yumurtaların tanesini 10 TL’den satabilmeniz mümkün.

 • Maliyet: En az 50.000 TL
 • Kazanç: Yumurta başına 10 TL

7- Butik Parfüm Üretimi

Puan:

Butik Parfüm Üretimi
Butik Parfüm Üretimi

Yeni iş fikirleri araştırıyorsanız fikirlerin üretim yapma etrafında toplandığını görebilirsiniz. Gerçekten de yeni iş fikirleri açısından üretim yapmak, kâr marjı yüksek işlerden birisidir. İşte size üretim yapacağınız kâr marjı yüksek bir ürün! Parfüm…

Hazır ürün satmak rekabet açısından dezavantaj sağlar. Butik parfümler ise oldukça yoğun talep görüyor. Orijinal parfümlere ikame olacak parfümler üretebilirsiniz. Esans karışımlarını doğru bir şekilde yaparak farklı kokular elde edebilirsiniz. Yeni iş fikirleri içerisinde muhteşem bir fırsat!

Advertisement

Maliyetiniz açacağınız yere göre değişiklik gösterecektir. Ancak 30.000 TL bütçe ile şirket kurup yer kiralayabilmeniz mümkün. Kullanacağınız makineler ve hammaddeler için de en az 40.000 TL bütçeye ihtiyacınız olacaktır. Yani en az 70.000 TL ile bu işe girebilirsiniz. Yeni iş fikirleri için oldukça uygun bir seçenek!

Kazancınız ise kâr marjınızla belirlenecektir. Maliyetinize göre belirleyeceğiniz kâr marjını %50 civarlarında tutabilirsiniz.

 • Maliyet: En az 70.000 TL
 • Kazanç: Ürüne göre değişmekle beraber %50 kâr marjı

8- Organik Bitkisel Sabun Üretimi

Puan:

Organik Bitkisel Sabun Üretimi Yeni İş Fikirleri
Organik Bitkisel Sabun Üretimi Yeni İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri arasında en kolay uygulayabileceğiniz üretim modelidir. Bu işi yapmak için belirli maddeleri karıştırmanız ve esans eklemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca internet üzerinden satış yaparak da kazanç sağlayabilirsiniz. Zira organik sabunlara internette yoğun talep var!

Maliyetiniz temel olarak hammadde fiyatlarıyla belirlenecektir. Sabun üretimi için ihtiyaç duyacağınız hammadde ve malzemeler, düşük bütçelidir. 20.000 TL ile bu işe girebilmeniz mümkündür.

Kazancınız ise maliyetinize oranla belirleyeceğiniz kâr marjına göre değişir. %30 kâr marjıyla satış kaybı yaşamadan işinizi devam ettirebilirsiniz.

Advertisement
 • Maliyet: En az 20.000 TL
 • Kazanç: %30 kâr marjı

9- İkinci El Mağazası Açın

Puan:

İkinci El Mağazası Açmak | Yeni İş Fikirleri
İkinci El Mağazası Açmak | Yeni İş Fikirleri

Patlayacak yeni iş fikirleri arasında ikinci el mağazası açmak bulunuyor. Bu mağazalar özellikle yurt dışında oldukça yaygın. Ülkemizde yeni yeni popülerleşiyor. Bu nedenle ilgili sektöre girerek para kazanabilmeniz mümkün. Gerek dükkân açarak gerekse de internette satış yaparak ciddi oranda kazançlar elde edebilirsiniz. Değerlendireceğiniz yeni iş fikirleri içerisine ikinci el mağaza açmayı da mutlaka ekleyin.

İkinci el mağazası temel olarak ikinci el ürünlerin satışını yapan mağazalara deniyor. Ayrıca eskimiş ürünleri yenileyip tekrar satışa sunarak da kazanç elde edebilirsiniz. Bu bakımdan oldukça geniş bir faaliyet kolu bulunuyor.

Maliyetler standart bir dükkân açma maliyetiyle sınırlı kalacaktır. Yani ortalama 50.000 TL bu iş için yeterli olacaktır. Ek olarak internetten profesyonel satış yapacaksanız 10.000 TL’lik bütçe yeterli olacaktır. Yani toplamda en az 60.000 TL ile bu işe girebilirsiniz.

Kazancınız ise maliyetinize oranla %50 kâr marjıyla belirlenecektir.

 • Maliyet: En az 60.000 TL
 • Kazanç: Kâr marjı %50

10- Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Puan:

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı
Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Yurt dışında eğitim görmek pek çok açıdan öğrencilere büyük avantaj sağlıyor. Ancak yurt dışında eğitim görmenin bazı koşulları bulunmaktadır. Bu şartlar üniversiteden üniversiteye göre değişiklik gösteriyor. Bu nedenle öğrenciler genelde yurt dışı eğitim konusunda bir danışmana ihtiyaç duyuyor.

Siz de yurt dışı eğitim danışmanlığı açarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için yabancı dilinizin olması gerekir. Eğer yoksa üzülmeyin! Yabancı dil bilen personel çalıştırabilirsiniz.

Advertisement

Maliyetleriniz ofis açma maliyeti ve personel gideri olarak belirlenecektir. Bunun için yaklaşık 75.000 TL’ye ihtiyacınız bulunuyor.

Kazancınız ise danışmanlık hizmetinin süresine ve niteliğine göre değişiklik gösterir. Günümüzde kısa süreli danışmanlık hizmetleri 1.000 TL civarından başlamaktadır.

 • Maliyet: En az 75.000 TL
 • Kazanç: Kapsama göre değişmekle birlikte kişi başı ortalama 1.000 TL

11- Seyyar Kahve Dükkanı

Puan:

Seyyar Kahve Dükkanı
girişimcilik fikirleri

Girişimcilik fikirleri arıyorsanız, seyyar kahve dükkanı açmayı düşünebilirsiniz. Yurt dışında çok popüler hale gelen seyyar kahveciler Türkiye’de yavaş yavaş açılmaya başlandı. Yeni iş kurma fikirleri arasından ilginizi çeken bir başlık olduğunu düşünüyorsanız harika! Çünkü bol kazançlı en yeni iş fikirleri içerisinde yer alıyor.

Üstelik maliyeti de normal bir kahve dükkanı açmaktan çok daha ucuz. İnsanlar günün birçok saatinde kahve içiyorlar. Kolay ulaşabildikleri bir seyyar kahve dükkanı onlar için de sizin için de mükemmel olacaktır. Konumu işlek yerlerde kahve satarak iyi paralar kazanabilirsiniz! Yeni iş fikirleri 2022 yılı için çok çeşitli!

İlgili İçerik: Seyyar Satıcılık Ruhsatı Nasıl Alınır?

Advertisement

12- Drone Pilotluğu

Puan:

Drone Pilotluğu
Drone Pilotluğu

Dronelar son yılların inanılmaz rağbet gören teknolojik ürünlerinden bir tanesi. Bundan dolayı drone, adeta insanlara yeni iş fikirleri sunuyor. Bu kamera donanımlı insansız hava araçlarına birçok alanda ihtiyaç duyuluyor. Çeşitli çekimlerde (Youtube çekimleri, tanıtım çekimleri, özel günlerin çekimleri, istihbarat haritacılık, çevre düzenlenmesi, film çekimleri) gibi…

Eğer imkanınız varsa bir drone sahibi olarak bu tür hizmetlere eşlik ederek çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Drone pilotluğu yapabilmeniz için drone ehliyeti almanız şart. Belirli bir kilogramı geçen droneların kullanılması için ehliyetinizin olması gerekiyor.

Okumak isteyebileceğiniz, Kolay Zengin Olmanın Yolları adlı yazımızı buraya bırakıyorum!

Sonrasında kendimize bir drone alıp, internet mecrasında bir sayfa oluşturabilirsiniz. Örneğin bir web sitesi kurabilir ya da Instagram’da drone çekimi yaptığınızı belirten bir sayfa açabilirsiniz. Seçenekler inanılmaz fazla. Ben size en önemli bilgiyi veriyorum ve geri kalan işi size bırakıyorum. Yeni nesil iş fikirleri içerisinde drone pilotluğu inanılmaz bol kazançlı.

13- Aromaterapi Salonu Açmak

Puan:

Advertisement
girişimcilik fikirleri
girişimcilik fikirleri 2022

Yeni iş fikirlerinden devam ediyorum. Aromaterapi ve masaj salonu açmayı düşünebilirsiniz! Yurt dışında çok popüler olan bir iş olduğunun altını çizeyim. İnsanlar artık aromaterapinin ne olduğunu biliyor ve bunu önemsiyor. Siz de bunu baz alarak bir salon açabilirsiniz.

Bu noktada reklamınızı başarılı bir şekilde yapmanız gerekiyor. Her seanstan saatlik çok iyi ücretler kazanacaksınız!

14- Vegan Restoran Açmak

Puan:

Vegan Restoran Açmak
Vegan Restoran Açmak

En yeni iş fikirleri arıyorsanız, sizlere harika başarılı olacak bir fikir sunacağım… Son yıllarda vegan yaşamı seçenlerin sayısı bir hayli arttı. İşlek yerlerde insanlar yemek yerken, kolaylıkla vegan yiyecek bulabilecekleri yerlere arıyorlar.

Türkiye’de ise vegan restoran sayısı çok az ancak ihtiyaç fazla diyebilirim. işlek konuma sahip caddelerde bir vegan restoran açabilirsiniz ve aylık cironuz inanılmaz yüksek olabilir. 2022 iş fikirleri arasında oldukça yeni bir fikir.

Bunu da okuyun!Hızlı Para Kazanma

Advertisement

15- Antika Yenileme

Puan:

Zekice iş fikirleri
Zekice iş fikirleri

Zekice iş fikirleri mi arıyorsunuz! Harika bir cevabı burada… Antikalara yeni bir soluk getirmek, zeki insanlar için harika bir yeni iş fikri!  Antikacılık eskisi kadar hareketli değil. Ancak, nadir bulunan eski şeyleri seviyorsanız ve onları eski ihtişamına kavuşturma becerisine sahipseniz, şansınız var!

Örneğin ucuza eski ve yıpranmış bir eşyayı alıp, yenileyip daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Elbette bunun için biraz işin mutfağını öğrenmek gerek. Bunun çabası size kalıyor. 😉

16- Vintage Kiralık Dekor İşi

Puan:

yaratıcı iş fikirleri
yaratıcı iş fikirleri

Özellikle yurtdışında yeni iş fikri olarak anılan bir işten bahsedeceğim. Vintage kiralık dekor eşyalar kiralayarak çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Nasıl mı? Bunun için özel günleri hedef almalısınız. Örneğin düğünlere dekor ürünler kiralayabilirsiniz.

Çoğu gelin, düğün için ihtiyaç duydukları her şeyi satın alma zahmetine girmek istemez ve düğün tamamlandıktan sonra bunları satmak zorunda kalırlar. Vintage modası hiç bir zaman geçmiyor. Hal böyleyken eşyaların kiralanması çok kolay olacaktır. Eşsiz, güzel düğün eşyaları kiralayarak yüksek meblağlar kazanabilirsiniz.

Advertisement

2022 iş fikirleri arasında bol kazançlı olanlardan birisi! Yeni iş imkanları için diğer başlıklara geçelim.

17- Stüdyo Kiralama!

Puan:

Stüdyo Kiralama!
yeni nesil iş fikirleri

Avrupa’da yeni iş fikirleri arasında bu başlık çok popüler. Küçük bir alanı çekimler için hazır hale getirerek kiralayıp para kazanabilirsiniz. Yeni işler yeni fikirler gördüğünüz üzere farklı farklı alanları kapsıyor. Hangisi seçeceğiniz tamamen sizlere ve araştırmalarınıza kalıyor.

2022 yılına baktığımızda E-Ticaretin ve YouTube gibi video içeriklerin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Buna bağlı olarak birçok insan çekim yapacakları alanlara ihtiyaç duyuyorlar.

Hızlı Para Kazanmak ister misiniz? Hemen yazıyı okuyun!

Çekim yapabilecekleri işe yarar yerler arıyorlar. Siz de bir girişimde bulunabilir ve bu ihtiyaca cevap olabilirsiniz. Birkaç saat stüdyo kiralama sayesinde oldukça yüksek kazançlar elde edebilmeniz mümkün. Yeni iş fikirleri içerisinde stüdyo kiralamak aklınızın bir köşesinde bence bulunmalı. Unutmayın, stüdyo konumunuzun ulaşılabilir bir yerde olması önemli bir mevzu.

18- Tişört Tasarlayıp Satmak

Puan:

Advertisement
Tişört Tasarlayarak Para Kazanma
Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Sanatsal anlayışınız varsa veya bir başkasının tasarımlarını alıp boş bir tişört üzerine serigrafi basmaktan hoşlanıyorsanız, bir t-shirt baskı işi başlatmaktan keyif alabilirsiniz. Her iki durumda da, bir t-shirt baskı kurulumu için alanınız varsa, gerekli araçları kolayca edinebilir ve başlayabilirsiniz.

Hatta ücretsiz olarak tasarım yapıp, satış gerçekleştirebileceğiniz siteler bile var. Detayları öğrenmek için Tişört Tasarlayarak Para Kazanma yazımı okuyabilirsiniz.

19- Dilim Pizzacı Açmak!

Puan:

Dilim Pizzacı Açmak!
yeni girişimciler için iş fikirleri

Yurt dışında popüler olan bir iş fikri var! Ufak bir sermayeniz varsa ve yeni girişimcilik fikri arıyorsanız, dilim pizzacı açmayı düşünebilirsiniz. Hem büyük bir sermaye gerektirmiyor hem de kâr oranı bir hayli yüksek. İnsanlar dışarıda vakit geçirirken atıştırmalık yemek yiyebilecekleri yerler arıyorlar.

Bir restorana oturmak yerine hemen lezzetli bir atıştırmalığı tercih edebiliyorlar. Pizza onlardan birisi… Pizza sevmeyen ne kadar azdır öyle değil mi? Tüm bir pizza satmak yerine dilim pizza satmayı deneyebilirsiniz. İnanın fazlasıyla rağbet görüyor.

Özellikle kalabalık bir konumda açtığınız dilim pizzacının günlük müşteri sayısı bir hayli çok olacaktır. Şimdi en iyi iş fikirlerinden birinden bahsedeceğim…

Advertisement

20- Ejder Meyvesi Yetiştiriciliği

Puan:

Ejder Meyvesi Yetiştiriciliği
ejder meyvesi yetiştiriciliği yapmak

Ejder meyvesini son yıllarda duymuşsunuzdur. Orta ve Güney Amerika kökenli olan bu meyve, ülkemizde oldukça nadir ve sevilen bir meyvedir. Özellikle son yıllarda faydalarının ortaya çıkması ile birlikte birçok insan ejder meyvesi almak istiyor. yeni yeni duyulan bu meyvenin üreticilerini yaparak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Ben ejder meyvesini nasıl yetiştireceğim diye aklınızda bir soru işaretinin olduğunu biliyorum. Endişelenmenize hiç gerek yok çünkü ejder meyvesi yetiştirmek sandığınız kadar zor bir iş değil.

Ejder meyvesi nasıl yetiştirilir nasıl satılır? hepsini bu yazı aracılığı ile öğreneceksiniz. Bu iş sayesinde 100.000 TL kazanç sağlayan insanların olduğunu biliyorum. Sizin için mükemmel bir girişimcilik fikri olabilir.

21- İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

Puan:

Advertisement
İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği
İstiridye Mantarı yetiştiriciliği

Girişimcilik fikirleri arıyorsanız 2022 iş fikirleri içerisinde sizlere yine kazançlı bir başlık sunacağım. İstiridye mantarını duydunuz mu? Son yıllarda çok popüler olan bu mantarın satışı hızla artmaya devam ediyor. Nadir ve yararlı bir besin olduğu için fiyatı da yüksek diyebilirim. oteller lokantalar ve restoranlar istiridye mantarını büyük ilgi gösteriyorlar.

Sizde son yıllarda yani 2022 yılında oldukça popüler olan bu iş fikrini değerlendirebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Hatta evinizden dahi bu işi yapma fırsatınız bile var!

22- WordPress Web Sitesi Danışmanı

Puan:

WordPress Web Sitesi Danışmanı
girişimcilik fikirleri

Yeni nesil iş fikirler arasında WordPress sitesi danışmanlığı var. Artık birçok web sitesi WordPress üzerinden kuruluyor. Haliyle bu konuda iş bilirlerin desteğine ihtiyaç var. Bu iş fikri üzerinde çalışmak için kesinlikle doğru teknik becerileri bilmeniz gerektiğini belirtmem gerek. Ancak sıfırdan bir web sitesi kurmaktan daha kolay.

WordPress aşırı popüler hale gelmeye başladığı için yeni iş fikirleri 2022 yılı içinde değerlendirebilirim. Sayısız işletme, en iyi web barındırma planlarından birine sahip bir WordPress web sitesi kullanarak web varlıklarını başlatırlar.

Birçoğu, web sitelerini WordPress üzerinden kurması için birilerine para ödemeye hazır! Kendiniz bir blog başlatmayı öğrenmek için sabrınız varsa , bu son derece değerli bir beceridir. WordPress temalarından biriyle yeni başlıyor olsanız bile çok kazançlı bir yeni iş fikri haline dönüştürülebilir.

Advertisement

23- Uygulama Geliştiricisi

Puan:

Uygulama Geliştiricisi
Yeni iş fikri arıyorum

Bir sorunu çözebilen ya da insanları çeken bir uygulama, düşük yatırım gerektiren harika bir iş fikri olabilir. Dünyayı kasıp kavuran TikTok uygulamasını bir düşünün. Hayatımıza dâhil olalı uzun yıllar ama şimdi birçok insana yüksek meblağlar kazandırıyor. İlla bu kadar zirveyi düşünmenize de gerek yok.

İnsanların ihtiyacı olan bir uygulama sayesinde mükemmel kazançlar elde edebilirsiniz. Girişimcilik fikirleri arasında sermaye gerektirmeyen bir fikir. Tabi uygulama geliştirmek için gerekli bilgilere, becerilere sahip olmak lazım. Tüm dünyada yeni iş fikirleri denildiğinde akla gelen işlerden birisi.

Sadece uygulama fikrinizi çok ileri gitmeden önce doğruladığınızdan emin olun. Uygulama iş fikriniz en çok satanlar arasında yer almasa bile, yine de değerli beceriler kazanacaksınız.

İlgili Olarak: En Çok Para Kazandıran Meslekler

Advertisement

24- Alan Adlarını Al ve Sat!

Puan:

Alan Adlarını Al ve Sat!
domain alıp satmak

Alan adı ticareti son on yıldır var ve birçok kişi alan adı alıp satarak yüksek paralar kazanabildi. Şimdi rekabetten dolayı değerli alan adları ne kadar satılmış olsa da hala yan iş olarak bu fikri değerlendirebilirsiniz. ( Insure.com 2009’da 16 Milyon Dolara satıldı ! )

Hala nispeten ucuza elde edebileceğiniz birçok başka isim var. Alan adı, yani Domain Alıp Satmak hakkında bir bilginiz yoksa hemen şimdi kırmızı yazıyı tıklayarak detayları öğrenin.

Bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebileceksiniz. Yeni nesil iş fikirleri arasında hala domain alıp satmak yerini koruyor!

25- Yeni İş Fikirleri – Organik Dükkan Açmak

Puan:

Advertisement
Organik Dükkan Açmak
yeni iş fikirleri 2022

Tamamen organik ürünlerin satıldığı bir dükkan çok kazançlı bir yeni iş fikridir. Türkiye’de de tüm dünyada olduğu gibi doğal ürünlere olan ilgi arttı. İnsanlar doğal meyve sebze gibi ürünlere erişmek istiyorlar. Bunu fırsata çevirin ve organik gıdalar ile insanlar arasında bir köprü olun! Yeni iş fikirleri 2022 için güzel bir fırsat.

Sirke, reçel, bal, sebze, meyve, konserve gibi gibi birçok ürünü satabilirsiniz. Organik olduğu için bir pazardan daha çok kazanç elde edebileceğinizin garantisini veriyorum. Burada önemli olan ürünleri tedarik edebilmek. Girişimcilik fikirleri arıyorsanız, bence bu işi başarabilirsiniz!

26- İş Fikri – Podcasting!

Puan:

Podcasting!
en yeni iş fikirleri

Yurt dışında çok popüler olan, Türkiye’de ise yeni yeni bilinirlik kazanan bir iş fikriyle size geldim. Araştırma yapmaktan, bildiklerinizi aktarmaktan, sohbet etmekten ve hikâyeler anlatmaktan hoşlanıyorsanız mükemmel bir iş.

Belirli bir konuda podcast’iniz için düzenli bir izleyici kitlesi oluşturabilirseniz, reklam almanın ve bu yan iş fikrini finanse etmenin harika bir yoludur.

Önemli olan yapacağınız podcast yayınlarının sesinin kaliteli olması. Bunun için mikrofon, ses düzenleme programı gibi şeylere ihtiyacınız olacak. En yeni iş fikirleri içerisinde evde rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bir iş.

Advertisement

27- Instagram Satışı

Puan:

Instagram Satışı
en yeni nesil iş fikirleri

Yeni iş fikirleri için internetin nimetlerinden faydalanmanız, sizin büyük yararınıza olacak! Farkında mısınız? Artık Instagram üzerinden satışların gerçekleştiğini görüyoruz. Hatta birçok kişi, fiziksel mağaza açmak yerine sadece Instagram’ı bir dükkanmışçasına kullanıyor…

Ürünlerini Instagram’da sergileyip satıyorlar. Yeni nesil iş fikirleri için siz de Bunu düşünebilirsiniz. Instagram’dan satabileceğiniz birçok şey var. Dilerseniz bir kıyafet butiği oluşturun, dilerseniz ayakkabı satın. Hatta mum yapıp Instagram’da satarak bile para kazanabilirsiniz.

Ayrıca evinizden çıkmanıza bile gerek yok… Peki, nasıl mı? Evde Mum Yaparak Para Kazanma yazısını okuyarak, bütün detayları erişebilirsiniz. Bu da bol kazançlı bir fikir. Elbette Instagram’dan satabileceğiniz binlerce ürün fikri var. Sosyal medya içerisinde özellikle Instagram satış konusunda neredeyse bir numara.

28- Diyet Marketi Açmak

Puan:

Advertisement
Diyet Marketi Açmak
girişimciler için iş fikirleri

Yurtdışında çok popüler olan ancak Türkiye’de henüz yaygınlık kazanmış yeni bir iş fikrinden bahsedeceğim. Kim bilir belki siz de bu işi yaparak hızlıca para kazanmaya başlayacaksınız. İnsanlar özellikle son dönemlerde, bulunduğunuz yılda sağlıklı fit gıdalara ilgi gösteriyorlar.

Ancak marketler bunun için çok da elverişli yerler değil. Tamamen sağlıklı ürünlerin satıldığı, diyet programlarına uygun yiyeceklerin, besinlerin bulunduğu bir yer açmak şu an oldukça yeni iş fikri olarak karşımızda.

Bu konuya tamamen odaklanarak satış yapan yer neredeyse yok diyebilirim. Sizlere bu fırsatı sunuyorum ve işi geliştirmek tarafınıza kalıyor. 2022 iş fikirleri içerisinde belki de en yeni olanı diyebilirim!

Popüler yazı: Ne İş Yapabilirim?

29- Amigurumi Satışı

Puan:

Advertisement
Amigurumi Satışı
Kazançlı yeni iş fikirleri

Evde girişimcilik fikirleri için de sizlere tavsiyelerde bulunacağım. Amigurumi sanatını daha önce duydunuz mu? Son yıllarda özellikle ön plana çıkarak, ebeveynlerin çocukları için tercih ettiği bir oyuncak çeşidi oldu.

En büyük sebebi ise tamamen organik olması ve herhangi bir zarar verici malzemenin kullanılmıyor oluşu. Bu iş o kadar popüler hale geldi ki, çeşit çeşit amigurumi bebek tasarımları yaparak aylık harika kazanç sağlayan ev hanımları var.

El sanatlarında başarılıyım diyorsanız, siz de amigurumi bebek yapımı öğrenip sonrasında bunları yapıp satarak kazanç elde edebilirsiniz. N11.com, sosyal medya platformlarında yaptığınız amigurumi bebeklerini satabilirsiniz.

Yeni girişimciler için iş fikirleri sunarken, sizlere oldukça maliyetsiz iş fikirlerini de sunuyorum. Bu da onlardan bir tanesi…

30- E-Ticaret Fikirleri – Etsy Satışı

Puan:

Advertisement
Etsy Satışı
ETSY

Son yıllarda Türkiye’de popüler hale gelen bir site aracılığı ile satış yapmaktan bahsedeceğim. Bu başlığı özellikle ev hanımları ve öğrenciler çok sevecekler. Çünkü evinizden çıkmanıza bile gerek kalmayacak. 😊

Eğer el işlerini seviyorsanız, yaptığınız çeşitli ürünleri uluslararası bu e-ticaret sitesinde satabilirsiniz. Elbette bunun için gerçekten yaratıcı bir fikriniz olmalı ve insanların satın alacağı ürünler yapmalısınız. E-ticaret fikirleri arayanlar değerlendirsin…

Eğer İnternetten Ne Satabilirim? diye düşünüyorsanız, size fikir sunan bu yazıyı okuyabilirsiniz. 2022 yılı için çok güzel fikirler var!

Sitede 250 milyondan daha fazla kullanıcı var ve dünyanın her yerinden insanlar alışveriş yapıyor. Türkiye daha düşük bir ücretle satıcınız ürünü bu sitede daha yüksek fiyatlarla satabiliyorsunuz. Yeni nesil iş fikirleri çoğu zaman evden çalışılabilecek işler oluyor bu başlıkta değerlendirilmeye layık görünüyor.

31- Sosyal Medya Yöneticisi

Puan:

Sosyal Medya Yöneticisi
yeni işler yeni fikirler

Sosyal medya yöneticiliğini duymayan yok. 2022 yılında en revaçta olan iş fikirleri arasında yer aldığı için sizlerle paylaşıyorum. Udemy gibi online eğitim platformları aracılığıyla siz de eğitim alarak sosyal medya yöneticiliği yapabilirsiniz.

Bu şekilde freelance çalışarak aylık geçimini sağlayan birçok insan var. Daha çok uzun seneler sosyal medya yöneticiliği rağbet görecek bir iş. Zamanla, çeşitli sosyal kanallarını yönetme becerinizi geliştirdikçe, yüksek getirili Facebook reklam kampanyaları yürütmek gibi daha fazla hizmet alanlarına kayabilirsiniz.

Advertisement

Bakmak isteyebilirsiniz: TikTok Para Kazanma

32- Google Ücretli Reklam Uzmanı

Puan:

Yeni İş Fikirleri
Yeni İş Fikirleri

Ücretli reklam kampanyalarını optimize edebiliyorsanız, bol kazanç elde edebilirsiniz. En yeni iş fikirleri arasında bu uzmanlık alanı büyük bir istihdam sağlıyor. Google ADS hakkında eğitimler alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bir şirketin Google reklam kampanyalarını yönetmekle işe başlayabilir, sonrasında işlerinizi daha da büyütebilirsiniz. Önünün çok açık bir iş fikri olduğunu belirtmeme gerek yok! Yeni nesil iş fikirler arasındaki dijital pazarlama sektörünce yerinizi alarak kazançlı çıkın…

2022 yılında Google reklam uzmanlığı sayesinde aylık olarak 5.000 TL‘nin üzerinde kazanan birçok insan var!

Advertisement

33- Kişisel Fitness Antrenör

Puan:

Google Ücretli Reklam Uzmanı
yeni iş kurma fikirleri

Yeni iş fikirleri için sizlere sunacağım bir diğer başlık da sıra… Son dönemlerde insanlar formda kalabilmek için özel dersler alıyor. İnsanların formda kalmasına yardımcı olmak her zaman kazançlı bir iş fikri olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni iş kurma fikirleri arıyorsanız, kendinize bir fitness salonu kurabilir ve antrenör olabilirsiniz. Ya da fitness eğitiminizi var olan salonlarda değerlendirebilirsiniz. Birçok kişi kişisel olarak kendilerini yönlendirecek antrenör arıyor. Kendiniz için bir itibar ve müşteri tabanı oluşturduğunuzda, bu sizin için kolayca kazançlı bir işe dönüşebilir.

34- Yoga veya Meditasyon Eğitmeni

Puan:

Yoga veya Meditasyon Eğitmeni
2022 iş fikirleri

Yeni iş fırsatları için bu başlık kaçmaz! Yoga giderek daha popüler hale geliyor, bu da yoga eğitmenlerinin her zamankinden daha fazla talep gördüğü anlamına geliyor. En yeni iş fikirleri arasında yoga ve meditasyon eğitmenliğini düşünebilirsiniz. Tabi ki eğitmen olabilmek için önce bu konularda uzmanlaşmanız gerekiyor.

Ne kadar başarılı bir eğitmen olursanız, o kadar çok müşteriniz olur. Zaman içerisinde müşteri ağı kazanarak, kendi işletmenizi dahi oluşturabilirsiniz. Eğer girişimcilik fikirleri arıyorsanız, eğitmen olmasanız dahi kendi işletmenizi kurup, eğitimciler alarak adım atabilirsiniz.

Advertisement

35- Affiliate Marketing Yapmak!

Puan:

Affiliate Marketing Yapmak!
en yeni iş fikirleri

Affiliate Marketing yaparak son yıllarda para kazananların sayısı bir hayli arttı. Affiliate Marketing, kısaca satış ortaklığıdır. Bir link üzerinden satış yaptığınızda, asıl site sizlere komisyon ödüyor. Örneğin; Trendyol, Hepsiburada, N11 gibi siteler satış ortaklığı veriyor. Instagram fenomenlerinin link paylaşması da buna bir örnek.

Link aracılığıyla sizden yapan insanlar sayesinde para kazanıyorsunuz. Stok bulundurmanız vs. gerekmiyor. Özetle, alışverişe aracı oluyorsunuz. Sizin de tıklama aldığınız bir mecranız varsa, Affiliate Marketing yaparak para kazanabilirsiniz.

Özellikle blog yazarlarının bundan faydalandığını biliyorum. Yeni nesil iş fikirleri için güzel bir kâr elde etme yöntemi.

Evden çıkmadan da para kazanabilirsiniz! Evde Para Kazanma Yolları yazısını okuyarak evinizden kazanç sağlayın!

Advertisement

36- Tırnak Salonu Açmak!

Puan:

Tırnak Salonu Açmak!
yeni iş fikirleri 2022

2022 yılında çok rağbet gören bir iş fikrinden bahsedeceğim. Tırnak süsleme, protez tırnak çok popüler hale geldi. Bu işlerin profesyonel kişiler tarafından yapılması için insanlar tırnak salonlarına gidiyorlar. Eğer sermayeniz varsa ve kendinize bu konuda güveniyorsanız bir tırnak salonu açmayı düşünebilirsiniz.

İşi bilen insanlarla çalışarak da kazanç elde edebilirsiniz. Salonunuzu açarken en dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi, ulaşılabilir bir yerde olması. Doğru stratejiler ile açacağınız salon sayesinde girişiminiz ile başarıyı yakalayabilirsiniz.

37- Freelance İşler Yapın!

Puan:

Freelance İşler Yapın!
Yeni iş fikirleri

2022’de birçok insan evlerinde freelance işler yaparak aylık geçimlerini sağladı. Eğer bilgi sahibi olduğunuz bir yetkinliğiniz varsa, çeşitli freelance çalışma platformları sayesinde işler alabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek bir çok işi freelance olarak günümüzde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Web tasarım, metin yazarlığı, seslendirme, video kurgu, reklam yöneticiliği, çeviri işleri gibi sınırsız iş seçeneği var. Kendinize bir yetkinlik edinip, bilgisayarınızın başından para kazanmak günümüzde çok kolay. Yeni nesil iş fikirleri için seçenekler fazlasıyla geniş… Siz yeter ki çalışmayı sevin! Hepinize göre bir yeni iş fikri burada var.

Advertisement

38- İş Kurma Fikirleri – Fason Marka Kurun!

Puan:

Fason Marka Kurun!
yeni iş fikirleri 2022

Üretim maliyetlerinizi düşürmek için harika bir fikrim var! Girişimcilik iş fikirleri arıyor ve bir marka oluşturmak istiyorsanız, bu büyük bir adım olacaktır. Yani maliyeti yüksek olacaktır. Mesela bir kozmetik markası kurmak istiyorsunuz ama sıfırdan marka kurmak zor olabilir. İş kurma fikirleri için değerlendirebilirsiniz.

Onun yerine var olan bir marka altında üretimi gerçekleştirerek fason bir marka kurabilirsiniz! Fenomenlerin bir çoğu da aslında bu yöntemi kullanarak marka oluşturuyorlar. Yoksa sıfırdan marka kurmak her zaman o kadar kolay değil. Bu yöntemi siz de kullanabilirsiniz! Yeni iş fikirleri içerisinde çok tercih edilen bir yöntem.

İlgili yazı: Sermayesiz Para Kazanma

39- Tur Şirketi Kurmak

Puan:

Advertisement
Tur Şirketi Kurmak
Tur Şirketi Kurmak

Gezginlerin sıklıkla ziyaret ettiği bir destinasyonda mı yaşıyorsunuz? Dünyanın dört bir yanından yeni insanlarla tanışmayı ve aynı zamanda yaşadığınız şehri tanıtmayı seviyorsanız, kendi yerel tur şirketinizi kurabilirsiniz. Yeni iş fikirleri arasında almamın sebebi, bu iş fikrinizi geliştirebilme fırsatınız bulunuyor.

İnsanların sizi tercih etmesi için yeni nesil sizin hedef kitleniz olabilir! Örneğin tarihi yerlerin yanında gençlerin bol eğlenceli vakit geçireceği yerleri de tanıtabilirsiniz. Tur şirketinizin vizyonunu bu şekilde belirtebilirsiniz. Bölgenizi iyi tanıyorsanız, bu iş sayesinde yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

40- Kruvasan Kafe Açın!

Puan:

Kruvasan Kafe Açın!
Yeni iş fikri

Kruvasan kafe açmak girişimcilik fikirleri içerisinde oldukça yeni bir fikir. Türkiye’de olmayan iş fikirleri arıyorsanız, ilginç bir seçenek. Çeşit çeşit kruvasanlar ile içecekler satarak büyük kâr elde edebilirsiniz. Atıştırmalık olarak kruvasan çok seviliyor ve yeni yeni ülkemizde tanınıyor. Tamamen kruvasan üzerine kurulu bir kafe benim bildiğim kadarıyla yok…

Bunu bir fırsata çevirebilirsiniz! Kahveciler her zaman tercih edilir bir de yanında mükemmel eşlik edecek bir ürün varsa, bir de o zaman düşünün! İnsanlar kahvecilerde atıştırmalıkları sık sık tercih ediyor. Çeşit çeşit kruvasanlar satarak kendi farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

41- DJ’lik Yapın!

Puan:

Advertisement
DJ'lik Yapın!
2022 iş fikirleri

Müzik yapmayı seviyorsanız, bu iş en yeni iş fikirleri arasında yer alıyor. Bu alanda kendinize güvenmeniz gerekiyor. Kendi müziğinizi yapma veya miksajda profesyonel olma becerilerinizi geliştirmek için zaman ayırmalısınız.

Yerel etkinliklerde DJ’lik yapmak bol kazançlı bir iştir. Ancak mekânların sizi tercih etmesi için bu işte gerçekten iyi olmalısınız. Sağlam bir ses tasarımı, miksaj ve müzik prodüksiyonu bilgisine sahip olmanız gerekecek.

TAVSİYE: Yeni iş fikirleri bayilik için güzel bir yol. Sermayenizi bayilik alarak değerlendirebilirsiniz. Bunun için BAYİLİK yazı kategorini inceleyin.

42- Kripto Para Ticareti Yapın!

Puan:

Kripto Para Ticareti Yapın!
kripto para ticareti yapmak

Ufak bir para ile bile kripto para ticareti yapabiliyorsunuz. Yeni iş fikirleri içerisinde bu başlığı değerlendirmemin en büyük nedeni, son yıllarda bu yöntem sayesinde zengin olan birçok insanın olması. Eğer paranız varsa, geleceğin para birimi olan kripto paraya yatırım yapabilirsiniz.

Kripto para ticareti için al – sat yapmak gerekiyor. Nasıl mı? Kripto Para Al Sat Yaparak Para Kazan yazısını okuyarak fikir edinebilirsiniz!  Oldukça karlı bir yöntem olduğunu söylemeliyim…

43- Çevrimiçi Kurs Oluşturun

Puan:

Advertisement
Evde Girişimcilik Fikirleri
Evde Girişimcilik Fikirleri

Becerilerinizden, yetkinliklerinizden para kazanmaya ne dersiniz? Bir konuda uzmansanız, çevrimiçi öğrenmeye açık bir kitle her zaman vardır. Bilgilerini başkalarına da öğreten çevrimiçi bir kursa dönüştürmek istiyorsanız, Udemy Kurs Oluşturma için hazırlanan eğitimi alabilirsiniz.

Siz de eğitimin sonunda Udemy’den online kurs oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak uzman olduğunuz bir konu olması gerektiğini unutmayın! Kimsenin aklına gelmeyen iş fikirleri için yazımın sonuna yaklaşıyorum. Hadi son iki başlığı da okuyun!

44- Çevrimiçi Koçluk 

Puan:

Yeni İş Fikirleri İnternetten
Yeni İş Fikirleri İnternetten

Artık internet çağındayız. İnsanlar almak istedikleri hizmetleri ilk olarak internetten bulmaya çalışıyorlar. Yukarıda da online kurs oluşturmak bahsetmiştim. Şimdi önereceğim çevrimiçi koçluk hizmeti de rahatlıkla evden yapabileceğiniz bir iş. Ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız, yaşam koçu, kariyer koçu vs. olabilirsiniz.

Elbette koç olmak öyle birden bire olan, kolay bir şey değil. Yeni nesil iş fikirleri arayanlara yönelik iyi bir seçenek. Güzel paralar kazanma şansınız var!

45- E – Kitap Çıkart!

Puan:

Advertisement
E – Kitap Çıkart!
e-kitap yayınlamak

İnsanlar 2022 yılında teknolojinin nimetlerinden faydalanmaya devam ediyor. Yeni girişimciler için iş fikirleri araştırırken bu konuya da dikkat ettim. İnsanlar son yıllarda e-kitaplara yoğun ilgi gösteriyor. Herkesin bir kitap çıkaramayacağını biliyoruz ancak sizin aklınıza yatarsa bu başlığı bir değerlendirmeye alabilirsiniz.

Uzman olduğunuz bir konu varsa bunu kitap haline çevirebilirsiniz. Eğer belli bir eğitim konusunda uzmansanız çok yararlı bir yeni iş fikri olabilir. İnsanlar genellikle eğitimleri için e-kitaplardan yararlanıyorlar.

Türkiye’de yazılmamış, nadir konular hakkında yazabilirsiniz. 30 TL’den 5 bin kitap satabildiğinizi düşünürsek 150 bin TL gelir elde etmiş olursunuz. Bu konuda reklam yapabilmek de önemli bir mevzu.

46- Yeni Nesil Düğün Fotoğrafçısı

Puan:

Yeni Nesil Düğün Fotoğrafçısı
Yeni nesil düğün fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafçıları oldukça tatmin edici ücretler alırlar. Yeni iş fikirleri arasında bu başlığı değerlendirmemin bir nedeni var. Son yıllarda özel projeler gerçekleştirerek düğün fotoğrafçılığı yapanların sayısı arttı. İnsanlar artık özel çekimler istiyorlar.

Siz de bunu bir konsept ile taçlandırabilirseniz, yeni bir girişimde bulunarak fark yaratabilirsiniz. Yeni nesle hitap etmelisiniz! Burada iş sizin ilginç fikirlerinize kalıyor. Sonuçta, bir çiftin en önemli yaşam anlarından birini yakalıyorsunuz. Bu da onu çok kazançlı bir yeni iş fikri haline getiriyor.

Advertisement

Kendinize bir portföy oluşturabilirseniz, özel işler alabilirsiniz. Birçok profesyonel düğün fotoğrafçısı, bir düğünü çekmek için 2.500 TL – 10.000 TL ( veya daha fazla ) arasında ücret alıyor. Siz de o kişilerden birisi olabilirsiniz.

47- Ofis Kiralama

Puan:

Ofis Kiralama
Ofis kiralama iş fikri

2022 yılı için yeni iş fikirleri arıyorsanız eğer ofis kiralamayı düşünebilirsiniz. Son yıllarda birçok küçük şirket evden çalışıyor. Bu nedenle kendilerine bir ofis tutma gereği duymadılar. Ancak zaman zaman bu işletmelerin bir ofise ihtiyacı oluyor. Bu nedenle ofis kiralamak için yer arıyorlar.

Yeni girişimciler için iş fikirleri arasında oldukça mantıklı olabilecek bir başlık. Konumu iyi olan bir ofisi kiralayarak aylık çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Kiralanabilir ofisleri araştırarak bu konu hakkında daha detaylı bir bilgi edinebilirsiniz. Ofis dizaynının olması önemli bir konu. Yani eşyalarına kadar ofis haline getirebilmelisiniz.

48- Ürün Fotoğrafçılığı Yapmak!

Puan:

Advertisement
Ürün Fotoğrafçılığı Yapmak!
yeni nesil iş fikirleri 2022

En yeni iş fikirleri içerisinde yer alan bir diğer başlık ürün fotoğrafçılığı. Normal fotoğrafçılık aklınıza gelmesin. Biliyorsunuz ki son yıllarda e-ticaret zirve yaptı. Tabi e-ticaret sitelerinde yer alan ürün fotoğraflarının da bir şekilde çekilmesi gerekiyor.

Herkes elinde telefonla bunu yapamaz. Ürünlerin fotoğrafları satış konusunda çok etkili olduğu için birçok firma profesyonel ürün fotoğrafçılarından hizmet alıyor. Yeni iş kurma fikirleri arıyorsanız kendinize buna uygun mini bir stüdyo açabilirsiniz. Arka fon, ışık, fotoğraf makinesi gibi ekipmanlar ile rahatlıkla çekim yapabilirsiniz.

49- Blog – Web Sitesi Yenilemek

Puan:

girişimcilik fikirleri
girişimcilik fikirleri

Chip ve Joanna Gaines adında bir çift duydunuz mu? HGTV’de Fixer Upper adlı bir şovları vardı. Onları hiç duymadıysanız, iyi mahallelerdeki en kötü evlerden bazılarını alıp sanat eserlerine dönüştüren küçük bir işletmeleri vardı.

Şimdi küçük işletme fikirleri multi-milyon dolarlık büyük bir işletmeye dönüştü.  Peki bunun bir blog veya web sitesi yenilemeklene ilgisi var? Aynı prensibi kullanacağız da o yüzden! İnternette artık kullanılmayan, bir köşede kalmış birçok web sitesi ve blog bulunuyor.

Bu sitelerin sahiplerine ulaşarak çok ucuza satın alabilirsiniz. Aldığınız bu siteleri geliştirip, bir okuyucu kitlesi oluşturduğunuzda, sıfırdan bir blog veya web sitesi başlatmak istemeyen birine yüksek fiyattan satarsınız. Pasif gelir elde etmeyi tercih ederseniz, blogları düzgün bir şekilde yapılandırdıktan sonra elinizde de tutabilirsiniz.

Advertisement

Alakalı yazı: Pasif Gelir Kaynakları

50- Tel Heykelciliği Yapmak

Puan:

e-ticaret fikirleri
e-ticaret fikirleri

Sanata düşkün biriyseniz bu işi yaparak iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Evde imalat fikirleri arayanlar için harika bir yöntem. Az sermayeli işler yapmak istiyorsanız bu işi düşünün derim.

Hatta sadece heykellerinizin fotoğrafları bulunan bir Instagram sayfası oluşturabilir ve satış gerçekleştirebilirsiniz. E-ticaret fikirleri için çok uygun. Özel siparişler de alabilir ve daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

51- Dondurulmuş Gıda Dükkanı

Puan:

Advertisement
girişimcilik fikirleri
girişimcilik fikirleri

Girişimcilik fikirleri mi arıyorsunuz? Gıda sektörünün önü asla kapanmaz ve bu sektörde bulunacağınız girişimciliklerle bir sıfır önde olabilirsiniz. Mevsiminde donduracağınız sebzelerden, meyvelerden para kazanabilirsiniz.

Ayrıca dondurulmuş mantı, börek, poğaça gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. İnsanlar her geçen gün yemek yapmak için daha az zaman harcıyorlar. Donmuş gıdalar bu noktada kurtarıcı oluyor.

52- Yabanmersini Yetiştiriciliği

Puan:

yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri 2022

Yeni iş fikirleri için popüler bir önerim var! Yurt dışında çok sevilen ve tüketilen bir meyve olan yaban mersininin üretimi ülkemizde çok fazla gerçekleştirilmiyor. Satılan yerlerde de fiyatı da az satıldığı için baya bir yüksek.

Talebi olan ancak üretimi az olan yaban mersininin üretimini gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. yazısını okuyarak nasıl girişimde bulunabileceğinizi öğrenebilirsiniz!

53- Esnaf Kuryelik Yapmak

Puan:

Advertisement
en karlı işler
en karlı işler

En iyi iş fikirleri içerisinde son zamanlarda esnaf kuryelik çok sevildi. Bunun en büyük sebebi elbette kârlı iş olması diyebilirim. Esnaf kurye modeliyle bir nevi kendi işinizin patronu oluyorsunuz.

Üstelik büyük firmalar ile çalışarak kazancınızı garantileyebilirsiniz. Yeni iş fikirleri 2022 için bu seçenek kaçmaz! Hemen Esnaf Kurye Nedir? Nasıl olunur? öğrenmek için yazıya tıklayın!

54- Bahçe Düzenleme Hizmeti

Puan:

yapılabilecek işler
yapılabilecek işler

İnsanlar artık bahçelerine çok önem veriyorlar. Büyük sitelere, müstakil evlere, ve ofislerdeki bahçelere düzenleme hizmeti verebilirsiniz. Özellikle büyük şehirler için iyi bir yeni iş fikri diyebilirim. Peyzaj işi zor ve zahmetli bir iş olduğu kadar çok kazançlıdır. O nedenle ilgi alanıza giriyorsa bence seçeneklerinizin arasına almalısınız.

55- Stok Fotoğrafçılığı

Puan:

Stok Fotoğrafçılığı
Stok Fotoğrafçılığı

Yeni iş fikirleri arasında olmasa da popüler sayılan bir iş daha var! Stok fotoğrafçılığı… Son yıllarda bu işe olan talep yükselmiş ve artmaya devam etmektedir. İnternet ve telif uygulamaları bu işin önemini daha da artırıyor. Stok fotoğrafçılığına adım atarak para kazanabilmeniz mümkün. Profesyonel fotoğraf makinesi alarak bu işe girebilirsiniz. Nasıl fotoğraflar çekeceğinize dair eğitimler de alabilirsiniz. Daha sonra stok fotoğrafı satabileceğiniz sitelerde bunları satabilirsiniz.

Sizlere birbirinden farklı en yeni iş fikirleri 2022 için başlıklar sundum. Umarım beğenmişsinizdir ve sizlere yol gösterebilmişimdir! Sizlerin de fikirleri olursa bizimle paylaşabilirsiniz! Aşağıda yorumlarda buluşabiliriz. 😊

Sizlere yeni iş fikirleri için daha farklı fikirler sunmaya devam edeceğim… GİRİŞİMCİLİK yazı kategorimize göz atabilirsiniz! Takipte kalın!

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Paket Taxi Nedir? 2023 Maaşları ve Şartları (YENİ) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

YENİ İŞ FİKİRLERİ

Oto Lastikçi Açmak – 2023 Maliyetleri ve Kazançları

Oto Lastikçi Açmak

Yüksek kazançlı iş fikirleri arasında son dönem popüler olan oto lastik dükkanı açmak hakkında kapsamlı bir yazı hazırladım. Oto lastikçi açmak için bilmeniz gereken her şey bu yazıda. Eğer ki oto lastik işinden anlıyorum diyorsanız iyi kar getirisi olan bu iş önerim tam size göre! En güncel araştırmalar ile oto lastik dükkanı açma maliyeti ve […]

Okumaya devam et

YENİ İŞ FİKİRLERİ

En Çok Para Kazandıran İşler | 2023 Güncel Liste

En Çok Para Kazandıran İşler

En çok para kazandıran işler her zaman için araştırılıyor. Para kazanmak için kendi işimizi yapabileceğimiz gibi başka bir yere bağlı olarak da çalışabiliriz. Merak etmeyin, her ikisi için de güncel işleri ve meslekleri sizler için sıraladım. Türkiye’de en çok para kazandıran işler, genel anlamda sektöre bağlı olarak değişiyor. Ancak teknoloji, sağlık, hizmet sektörlerinde kazançların yüksek […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.