finansportali.net

DEVLET DESTEKLERİ

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır? (2000 TL) Başvuru Detayları!

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Günümüzde ailelerin yaşamış olduğu ekonomik zorluklar, gündeme sosyal yardım paketlerinin gelmesini sağlıyor. Bu kapsamda da yapılan araştırmaların birçoğu market yardımları üzerine. Peki, Bim yardım kartı nasıl alınır? Sizler için tüm detayları açıkladık…

Bu içerikte Bim yardım kartı başvurusuna dair tüm süreci öğrenebileceksiniz. Ek olarak Bim hediye ve alışveriş kartı hususunda da bilgiler vereceğiz. Bim yardım kartı başvuru formu var mı? Bu konuda da güncel bilgileri aktardık.

Büyükşehir Belediyeleri tarafından yapılan sosyal yardım kartları sayesinde birçok kişi Migros, CarrefourSA, Bim gibi marketlerden alışveriş yapabiliyor. Kullanıcılar ise genel olarak Bim yardım kartı 2000 TL başvurusunu merak ediyor. Böyle bir şey var mı? Doğru mu? Tüm soruları yanıtlayacağız. O halde detaylar gelsin… 😊

Advertisement

Bim Yardım Kartı Nedir?

Bim Yardım Kartı Nedir?
Bim Yardım Kartı Nedir?

Bim yardım kartı nasıl alınır sorusundan önce bu kartlar hakkında bilgiler vermek istiyorum. Buna göre öncelikle Bim yardım kartı nedir sorusunu yanıtlayalım.

Bim yardım kartı; ilgili marketlerden belirli limitler dâhilinde ücretsiz alışveriş yapabilmeniz için hazırlanan sosyal yardım kartıdır. Bu kartın limitleri bulunmaktadır ve sosyal yardım yapmak isteyen kişiler tarafından satın alınmaktadır.

Eğer siz de sosyal yardımlaşma market kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, Bim Market aracılığıyla araştırmalara başlayabilirsiniz.

Genel olarak birçok markette geçerli olan bu kartlar, vatandaş tarafından en çok Bim’de kullanıldığı için bu şekilde isimlendiriliyor. Yardımların birçoğunun belediyeler tarafından tanımlandığını da eklemek gerekir.

Öneri içerik: Başkent Kart Doğalgaz Yardımı

Advertisement

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır?
Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Bim yardım kartları hakkında daha da detaya inelim. Limitler dâhilinde bu kartlar size tanımlanabilir.

Peki, Bim yardım kartı nasıl alınır? Bunun için direkt olarak başvuru yapabileceğiniz en önemli mecralardan birisi e-Devlet’tir.

E-Devlet üzerinden market yardım kartı başvuru formu doldurabiliyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken tüm hususları sizlere açıklayacağım.

Bim Marketler’de geçerli olacak bir yardım kartı sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki adımları eksiksiz uygulamanız gerekir. İşte Bim sosyal yardım kartı başvurusu adımları:

 1. İlk olarak e-Devlet sistemine giriş yapın.
 2. Arama ekranına “e-Belediye Sosyal Yardım” yazın.
 3. Uygulamaya git seçeneğine tıklayın.
 4. Sonraki aşamada yardım başvurusu yapılacak belediyeyi seçin.
 5. Yardım türleri arasında “Sosyal Destek Kartları” seçeneğini işaretleyin.
 6. Başvuru sonucuna göre sizinle iletişime geçilecektir.

NOT: Bu ekrandan istediğiniz belediyeye genel başvuru yapabilirsiniz. Ancak Bim yardım kartları belediyeden belediyeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgiyi bağlı olduğunuz belediyeden öğrenebilirsiniz.

Öneri içerik: İBB Sosyal Yardım Başvurusu

Advertisement

Bim Yardım Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?

Bim Yardım Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?
Bim Yardım Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?

Bim yardım kartı nasıl alınır sorusunu yanıtlamaya devam edelim. Başvuruların nereye yapılacağı ise ikamet ettiğiniz adrese göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle sosyal destek kartları açısından genel bir başvuru yapmanız önerilmektedir.

Bim yardım kartı başvurusunu aşağıdaki yerlerden gerçekleştirebilirsiniz:

 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 • Belediyeler
 • E-Devlet
 • Kaymakamlıklar
 • Muhtarlık
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Bim kartı başvurusu yapmadan önce bağlı olduğunuz şehirdeki uygulamanın nasıl işlediğini detaylı bir şekilde öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü Bim yardım kartları, her şehirde farklı şekillerde veriliyor olabilir.

Bu konuda özellikle Bim’e giderek bu yardım kartına başvuru yapamayacağınızın altını çizmek istiyorum. Yukarıdaki birimlerden detaylı bilgi alarak sosyal destek kartları için başvuru yapabilirsiniz.

1- Bim Yardım Kartı Başvurusu Formu

Bim yardım kartı başvurusu için belirlenmiş bir form bulunmamaktadır. Ancak e-Devlet üzerinden yapılacak başvurularda form mahiyetinde bazı bilgilerin doldurulması isteniyor. Ayrıca SYDV’ler aracılığıyla başvuru yaparken de bu bilgiler istenebilmektedir.

Sosyal yardım türleri arasında market yardımı istiyorsanız, başvuru esnasında bunu mutlaka belirtmelisiniz. Bim yardım kartı nasıl alınır konusunda da belirttiğimiz üzere size tanımlanacak tutar, değişiklik gösterebilmektedir.

Advertisement

2- Bim Yardım Kartı Başvurusu İçin Telefon Numarası

Bim yardım kartı nasıl alınır sorusunda vatandaşlar telefon numaralarını da merak edebiliyor. Direkt olarak başvuru yapabileceğiniz herhangi bir numara bulunmamaktadır. Ancak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden bilgiler alabilirsiniz.

Bunun için Alo 144 Sosyal Yardım Hattı’na bağlanmanız yeterli olacaktır. Bu numara üzerinden herhangi bir başvuru yapamıyorsunuz. Ancak güncel sosyal yardımlar hakkında bilgiler alabilir, bağlı olduğunuz şehirde hangi yardımları alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sosyal yardımlar için büyükşehirlerde ulaşabileceğiniz bazı numaralar şu şekilde:

 • İzmir: 444 40 35
 • İstanbul: Alo 153
 • Ankara: 153
 • Bursa: 444 16 00
 • Gaziantep: 0342 909 27 27

Öneri içerik: T.C. ile PTT Yardım Parası Sorgulama

Bim Yardım Kartı Nereden Alınır?

Bim Yardım Kartı Nereden Alınır?
Bim Yardım Kartı Nereden Alınır?

Bim yardım kartı nasıl alınır sorusunu yanıtladık. Peki, bu kartlar nereden alınıyor? İsterseniz bu konuya da açıklık getirelim.

Şunu hatırlatalım ki Bim’e özel bir şekilde üretilmiş bir kart bulunmuyor. Ancak belediyelerin sosyal destek kartları vardır ve bu kartlar Bim’de de kullanıldığından dolayı daha çok bu isimle aranıyor. Yani market yardımı için aldığınız kartları diğer süpermarketlerde de kullanabiliyorsunuz.

Advertisement

Bim yardım kartı nereden alınır sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz:

 • E-Devlet üzerinden yapacağınız başvurular genel olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından değerlendiriliyor. Olumlu sonuçlanması halinde kartınız oradan temin edebiliyorsunuz.
 • Muhtarlık aracılığıyla dağıtılan sosyal yardım kartları da olabilir. Bu konu hakkında da mahalle muhtarınızla iletişime geçebilirsiniz.
 • Belediye ve kaymakamlık aracılığıyla da bu kartlara sahip olabilirsiniz.

Bim yardım kartı nasıl alınır sorusunu yanıtladığımıza göre, diğer detaylara geçebiliriz. 😊

Bim Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Devlet ödemeleri Bim yardım kartı aracılığıyla da gerçekleştirilebilir. Başvurunuzu yaptıysanız, sonuç sorgulama ekranını nasıl takip edeceğinizi size açıklayacağım.

Genel başvurular e-Devlet üzerinden alındığı için sorgulama işlemleri de e-Devlet’ten yapılıyor. e-Belediye Sosyal Yardım uygulaması üzerinden başvuru sonucunu sorgulayabilirsiniz.

Başvurunuz olumlu sonuçlandığında sizinle irtibata geçiyorlar ve sonraki süreçler ilerliyor. Olumsuz sonuçlanması halinde ise e-Devlet üzerinden sorgulamaları yapabilirsiniz.

Advertisement

İlginizi çekebilir: Sosyal Yardım Ödemeleri Nelerdir?

Bim Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Bim Yardım Kartı Kimlere Verilir?
Bim Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Belediyeler aracılığıyla Bim 1000 TL hediye çeki kimlere verilir? Bu konuda da net bilgiler maalesef bulunmuyor. Çünkü belediyelerin kendi içerisindeki uygulamaları farklı olabiliyor. Bim yardım kartı nasıl alınır konusunda bu kartın kimlere verileceğini şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Hane geliri asgari ücretin altında olan kişiler,
 • Çalışmasına engel olacak derecede hastalığı bulunan kişiler,
 • 65 yaş üstü yardıma muhtaç kişiler,
 • Dar gelirli aileler,
 • Hiçbir şekilde geliri olmayan kişiler,
 • Eşi vefat eden dul kadınlar,
 • Muhtaç, gazi, şehit ya da asker yakınları,
 • Afetzedeler,

bu kartları alma noktasında daha şanslıdır. Bim alışveriş kartı başvurularında kendi belediyenizin uygulaması hakkında mutlaka bilgi alın. Başvuru sonucunun olumlu gerçekleşmesi için bu çok önemlidir.

Bim Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Bim yardım kartı nasıl alınır sorusunu yanıtlamaya devam ediyoruz. Bu yardım kartlarının belirli limitleri olduğunu söylemiştik. Ancak bu miktarları belirleme yetkisi genel anlamda belediyelerdedir.

Her belediyenin belirlemiş olduğu limit farklı olduğundan dolayı kesin bir bilgi verebilmemiz mümkün değildir. Bu konuda tam bir belirsizlik olduğu için kişiler Bim hediye kartı ne kadar sorusunu sıkça soruyor.

İlgili içerik: Market Yardım Kartı Başvuru Formu

Advertisement

1- Bim Yardım Kartı İçinde Ne Kadar Para Var?

Bim yardım kartlarının içerisinde yer alan miktarlar, ailenin gelir durumu, yardıma muhtaçlık seviyesi vb. kriterlere göre belediyeler tarafından belirleniyor. Ancak sosyal yardım kartlarının içerisinde yer alan miktarlar ortalama olarak şu şekildedir:

 • 500 TL
 • 1.000 TL
 • 2.000 TL

Bu limitler şu an için 2.000 TL’yi geçmiyor. Bim deprem yardımı gibi bazı spesifik yardım çeşitlerinde limitler haricinde de rakamlar belirlenebilmektedir.

Bim yardım kartı nasıl alınır, artık biliyorsunuz! Umarım başvurunuz olumlu sonuçlanır ve ücretsiz bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. 😊

Bim Deprem Yardımı Yapıyor Mu?

Bim Deprem Yardımı Yapıyor Mu?
Bim Deprem Yardımı Yapıyor Mu?

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremler sonrasında birçok kişi hayatını kaybetti. Geriye kalan kişiler ise maddi manevi zorluk içerisinde mücadele ediyor. Birçok kişinin merak ettiği Bim deprem yardımı yapıyor mu sorusunu şu şekilde yanıtlayalım:

 • Mevcut haberlere baktığımızda Bim’in deprem bölgesine 100 milyon TL ayni ve nakdi yardım için bütçe ayırdığını görüyoruz.
 • Nakdi yardımların birçoğu Bim kartlar aracılığıyla depremzedelere verilmektedir.
 • Bim kartı nasıl alınır diye soruyorsanız, öncelikle depremzede olduğunuzu kanıtlamanız istenecektir.
 • İlgili incelemeler sonrasında size bir kart tanımlanacak ve bu karta nakdi yardım yapılacaktır.
 • Bim hediye kartı sorgulama işlemlerinden sonra yatırılan tutarı görebilir ve Bim Market zincirinden alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Bim yardım kartı depremzedelere bu şekilde veriliyor.

İlginizi çekebilir: Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar

Bim Yardım Kartı 2000 TL Başvuru İpuçları

Bim yardım kartı nasıl alınır konusunda en yüksek tutar olan 2000 TL yardımı almanız için sizlere birtakım ipuçları vereceğim.

 • İlk olarak market yardım kartı başvuru formuna yanlış, yanıltıcı ve yalan bilgi girmemeniz önemlidir. Bu tür başvurularda doğru beyan esastır.
 • Geliriniz yoksa, bu durumu net bir şekilde ispatlayın. Devletin ilgili kademeleri gelir durumunuzu başarılı bir şekilde tespit etse de ek beyanlar da dikkate alınmaktadır.
 • Başvurular internet üzerinden yapılabilse de şahsi başvuru yapmanızı öneriyorum. Belediyelere ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek şahsi başvuru yapabilirsiniz.
 • Şahsi başvuru yaptığınızda kendinizi ifade edebilmeniz için ek bir şans daha bulacaksınız. Burada durumunuzu anlatın ve başvuru sonucunu bekleyin.

HATIRLATMA: Sosyal yardım kapsamında Bim hediye çeki aldığınızda, sadece temel ihtiyaçlarınız için gerekli ürünleri satın alabilirsiniz. Buna göre sigara, alkol vb. ürünler satın alınamamaktadır.

Bim Hediye Kartı Nedir?

Bim Hediye Kartı Nedir?
Bim Hediye Kartı Nedir?

Buraya kadar Bim yardım kartı nasıl alınır sorusunun devlet ödemeleri kısmını yanıtladık. Yani devlet tarafından yapılan yardımlardan bahsettik. Ancak söz konusu Bim olduğunda, hediye kartı uygulamasından da bahsetmek gerekebilir.

Bim hediye kartı; içerisine en az 200 TL olmak üzere yükleme yapılabilen, içerisindeki tutar dâhilinde alışveriş yapılabilen bir karttır. Hayırsever vatandaşlar tarafından bu kartlar sıkça tercih ediliyor.

Advertisement

Örneğin hediye kartı alarak içerisine yükleme yapıp ihtiyaç sahiplerine veren birçok kişi bulunuyor. Bizce en az Bim yardım kartı nasıl alınır konusu kadar önemli…

Bim Hediye Kartı 1000 TL Doğru Mu?

Bim hediye kartı uygulaması hakkında pek çok spekülasyon dolaşabiliyor. Örneğin Bim’in 1.000 TL’lik hediye kartı dağıttığı yönünde birçok haber görebilirsiniz. Ancak bunlar gerçeği yansıtmamaktadır. Yani, Bim hediye kartı 1000 TL doğru mu sorusunun yanıtı, yanlış olacaktır.

Bim hediye kartları, tamamen kişilere açık bir uygulamadır. Yani kamu tarafından kullanılmamaktadır. Daha çok hayırsever vatandaşlar tarafından kullanılmaktadır.

Bim yardım kartı nasıl alınır sorusu için devam edelim…

Advertisement

Bim Hediye Kartı Bakiye Sorgulama

Bim Hediye Kartı Bakiye Sorgulama
Bim Hediye Kartı Bakiye Sorgulama

Eğer Bim hediye kartınız varsa, bakiye sorgulama işlemlerini de detaylı olarak anlatalım. Bim hediye kartı bakiye sorgulama için herhangi bir mobil uygulamanın olmadığını hemen söyleyeyim. Peki, sorgulama işlemlerini nasıl yapacaksınız? Bunun da tek bir yanıtı var: Bim Mağazalarından!

Size tanımlanmış bir hediye kartı varsa, bu kart ile Bim Mağazaları’na giderek sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemler genel olarak kasada gerçekleşiyor. Dolayısıyla kasiyerlerden destek alarak Bim hediye kartı limit sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bim yardım kartı nasıl alınır konusunun tüm başlıklarını açıklamaya devam ediyoruz…

İlgili içerik: Kaymakamlık Öğrenci Yardım Parası Başvurusu

Bim Hediye Kartı Hangi Ürünlerde Geçerlidir?

Bim hediye kartları, market içerisindeki birçok üründe geçerlidir. Yani elinizde bir kart varsa, içerisindeki limit dâhilinde hemen her ürünü dilediğiniz gibi alabiliyorsunuz. Sadece iki ürün grubu haricinde tüm alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Advertisement

Bim hediye kartları için şu ürün grupları alışveriş dışı tutulmuştur:

 • Alkollü içecekler
 • Tütün ve Tütün Ürünleri

Bu iki ürün gruplarının Bim’de satışı olmadığından dolayı, hediye kartları aracılığıyla ilgili marketlerdeki her ürünü alabilirsiniz diyebiliriz. 😊

Bim Hediye Kartlarının Kulanım Süresi

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır
Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır

Bim hediye kartları, belirli süreler dâhilinde kullanılabilmektedir. Yükleme işlemleri, Bim Mağazalarından yapılabilmektedir. Bu kartların içerisinde yer alan miktarlar ise, kartın teslim tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1 yıl ile sınırlandırılmıştır.

Yani bu hediye kartını aldığınız zamandan sonra 1 yıl içerisinde ilgili alışverişinizi yapmanız gerekiyor. Aksi halde hediye kartı içerisindeki tutar silinmektedir. İçerisindeki miktarlar da hiçbir şekilde geri yüklenmemektedir.

Bim yardım kartı nasıl alınır sorusunu tüm detaylarıyla yanıtladık. Peki, Bim ramazan kartı var mı? Bu konuya da kısaca değinelim.

Bim Ramazan Kolisi 2024

Ülkemizde Ramazan ayı içerisinde erzak yardımları da sıkça yapılıyor. Bu kapsamda Bim Ramazan kolisi uygulaması da yer almaktadır. Yani, Ramazan ayı içerisinde Bim Mağazalarından Ramazan kolisi siparişi verebiliyorsunuz.

Advertisement

Bim Ramazan kolisi 2024 yılında da önceki yıllara benzer şekilde uygulanacaktır. Ancak fiyat ve diğer detaylar henüz belli değildir. Belli olması halinde içeriğimizin bu bölümü güncelleyeceğiz.

Bim yardım kartı nasıl alınır sorusunu yanıtlamaya devam edelim.

Sosyal Yardımlaşma Market Kartı Başvurusu

Sosyal yardımlaşma aracılığıyla market kartı başvurusu yapabileceğinizden bahsetmiştik. Bu sürece dair de detayları paylaşmak istiyorum.

 • Bağlı olduğunuz ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giderek başvuru yapabiliyorsunuz.
 • Buraya gittiğinizde sosyal yardım destek kartı istediğinizi söyleyebilirsiniz.
 • Size bir form verilecek ve bu forma eksiksiz bir şekilde doğru bilgileri girmeniz gerekiyor.
 • Yanlış beyanda bulunarak sosyal yardım alan kişiler, vakıf tarafından kolayca tespit edilmektedir. Tespit edilmesi durumunda size yapılan yardımları faiziyle geri ödeme yükümlülüğünüz doğmaktadır.

İlginizi çekebilir: Freelance Para Kazanma Yolları

Sıkça Sorulan Sorular

bim hediye kartı nedir – hediye çeki

Bim yardım kartı nasıl alınır sorusunu yanıtladık. Konuyla ilgili sıkça sorulan sorular ise şu şekilde:

Advertisement

1- Bim hediye kartı nereden alınabilir?

Bim hediye kartları, mağazalardan alınabiliyor. Başvuru ve bakiye yükleme işlemlerinin tamamını kasada yapabiliyorsunuz.

2- Bim hediye kartları kaç TL’lik?

Bim hediye kartları en az 200 TL olacak şekilde düzenlenir. Yüklemeleriniz en az 200 TL olabilir.

3- Bim yardım kartı başvurusu olumlu sonuçlanır mı?

Bim yardım kartı başvurusunun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağı hakkında kesin bilgi veremeyiz. Ancak bu kartları kimler alabilir başlığında açıkladığımız kriterlere uyuyorsanız, başvurunuzun olumlu sonuçlanması yüksektir.

Advertisement

Bir önceki yazımız olan MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Formu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

DEVLET DESTEKLERİ

PTT Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır? 2023 Detayları

PTT Sosyal Yardım Kartı

PTT sosyal yardımları, yurt içi ve yurt dışı işlemlerinde kullanılabilen PTT Kart aracılığıyla yapılıyor. Bu kart ile ATM’lerden nakit çekimi yapabilir, para yatırabilir veya havale ile başka hesaba para gönderebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal yardım paraları da PTT kart aracılığı ile alınabilir. PTT sosyal yardım kartı nedir ve nerelerde kullanılır gelin daha detaylı inceleyelim. PTT sosyal […]

Okumaya devam et

DEVLET DESTEKLERİ

Maddi Yardım Yapan Dernekler! Başvurular ve Detayları…

Maddi Yardım Yapan Dernekler

Ülkemizde maddi yardım yapan dernekler birinci sırada gündeme gelen konulardan biridir. Maddi yardım yapan dernekleri sizler için araştırdık… Başvuruları sakın kaçırmayın! Maddi yardım yapan vakıflar ve dernekler ülkemizde yaşayan dar gelirli ailelere destek olmak adına çalışmalar yapmaktadırlar. Maddi yardım yapan kuruluşları incelemeye başlayalım! Maddi Yardım Yardım Yapan Derneklere Kimler Başvurabilir? Maddi yardım yapan derneklere dar […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.