finansportali.net

ÖĞRENCİ BURSLARI

İzmir’de Burs Veren Kurumlar 2022 Listesi!

izmir'de burs veren kurumlar

İzmir’de öğrenci bursu arayanlar için oldukça faydalı bir içerik hazırladık! İzmir’de yaşayan öğrencilerin başvurabileceği en kapsamlı bursları araştırarak muhteşem bir liste hazırladım. İzmir’de burs veren kurumlar 2022 için her şey bu yazımda!

Her yıl binlerce öğrenci, daha rahat standartlarda yaşamak için burs arayışına giriyor. Binlerce seçenek arasından kendilerine en uygun bursu arayan öğrencilerin kafası bir hayli karışık.

İzmir'de Burs Veren Kurumlar
İzmir Öğrenci Bursları

Şimdi gelelim İzmir’de burs veren kurumlara dair tüm sorularınızı cevaplamaya…

Kurumlar arasında en doğru ve faydalı bursu bulabilmeniz için detaylara hemen geçmek istiyorum. Öğrenci burs seçim ve başvuru süreçlerinden başlayalım.

Advertisement

İzmir’de Öğrenci Bursu Seçimi

İzmir'de Burs Veren Kurumlar
İzmir Burs Veren Kurumlara Başvuru 2022

Türkiye’nin en önemli üniversitelerinin bulunduğu İzmir’de öğrenci bursu veren yüzlerce kurum bulunuyor. Peki ya bu kurumlardan hangilerinin sizler için en faydalısı olduğunu biliyor musunuz? Bu yazı sayesinde kendinize en uygun kurumu bulabileceksiniz.

İzmir’de burs veren kurumlar arasında tercih yapmak için şu yöntemleri izleyin;

 • Yaşadığınız bölgedeki kurumların listesini çıkarın.
 • Öğrenci bursu veren kurumların şartlar ve koşullarını iyi inceleyin.
 • Başvuru sürecinden önce ihtiyacınız olan tüm evraklarınızı hazırlayın.
 • Kurumda burs almakta olan öğrencilerle kontak kurun.
 • Kurum öğrenci bursu danışmanlarıyla iletişime geçerek başvuru süreci yakınlaşmadan bilgi edinin.

Özellikle İzmir’de öğrenci bursu veren kurumların şartlar ve koşullarını iyi incelemeniz gerekiyor. Çünkü kurumlar, kendi ideolojileriyle uyum gösteren öğrencilere öncelik tanırlar. Eğer başvurmak istediğiniz kurumun şartları size uymuyorsa, vaktinizi boşa harcamayın.

İzmir’de Öğrenci Bursları Başvurusu

İzmir'de Burs Veren Kurumlar
İzmir Öğrenci Bursu Alma Tüyoları

İzmir’de burs veren kurumlar yılın belirli dönemlerinde burs başvurularını açarlar. Bu dönemleri öğrenebilmek için kurumların web sitelerine göz atabilir ya da iletişim numaralarından onlarla görüşme sağlayabilirsiniz.

İzmir’de Burs Başvurusu Tavsiyeleri

 • Burs veren kurumlardan hangilerine başvuru yapacağınıza karar verdikten sonra, kendinize bir burs başvuru takvimi oluşturmanızı öneririm.
 • Oluşturduğunuz takvimi telefonunuza kaydederek alarm kurabilirsiniz. Böylelikle başvuru zamanlarında bir bildirimle bilgilendirilirsiniz.

DİKKAT! Burs başvuruları dönemini kaçırırsanız, burs alma haklarınızı kaybedersiniz.

 • Burslara başvurmadan önce tüm evraklarınızı hazırlamanız gerekiyor. İhtiyacınız olan evrakları İzmir Burs Başvurusu Gerekli Evraklar kısmından öğrenebilirsiniz.
 • Evraklarınızın resmi ve doğru olması çok önemli.
İzmir'de Burs Veren Kurumlar
İzmir Öğrenci Bursu Veren Kurumlar 2022

ÖNEMLİ: Çoğu evrak çıktısı e-Devlet üzerinden isteniyor. Bu sebeple e-Devlet hesabınızın şifresini biliyor olmanız gerekiyor. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız, en yakın PTT’den ilk e-Devlet şifrenizi oluşturabilirsiniz.

 • Birçok kurum, öğrenci bursu başvuruları alırken sizden kendinizi tanıtan bir adet kompozisyon da istiyor. Bu kompozisyonda ilgi alanlarınızdan, hayallerinizden ve hedeflerinizden bahsetmeniz büyük ölçüde önem taşıyor. İzmir’de burs veren kurumlar, bünyelerinde tutacakları öğrencileri tanımak ister. Kendinizi olabildiğince yalın ve iyi tanıtmaya özen gösterin.

İzmir Burs Başvuruları Şartlar ve Koşullar

İzmir’de burs veren kurumların tamamının belirli şartları ve burs almak isteyen öğrencilere yönelik koşulları bulunuyor. Bu koşullar genellikle görselde gördüğünüz gibi sıralanmaktadır.

İzmir'de Burs Veren Kurumlar
İzmir Burs Başvurusu Şartları

İzmir Burs Başvurusu Gerekli Evraklar

İzmir’de burs veren kurumlar, başvuruları onaylanan öğrencilerden birtakım belgeler istemektedir. Bu belgelerin kapsamı kurumlara göre değişiklik gösterebilir. Fakat her kurumun istediği asıl belgeler,

 1. Öğrenci Belgesi (Genellikle e-Devlet üzerinden çıktı isteniyor)
 2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 3. Adli Sicil Belgesi
 4. İkametgah
 5. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aile bireylerini göstermesi gerekiyor)
 6. Okul Transkriptiniz
 7. Ailenizin Aylık Gelir Bordrosu
 8. Kardeş Öğrenci Belgesi (Eğer kardeşiniz varsa)

şeklinde sıralanmaktadır. Bu belgelerde dürüstlük en önemli kıstastır.

DİKKAT: Eğer belgelerde sahtecilik yaparsanız, başvurduğunuz kurum dahil tüm kurumların burs başvurularından men edilebilirsiniz.

İzmir’de Burs Veren Kurumlar 2022 Güncel

İzmir'de Burs Veren Kurumlar
İzmir’de Burs Veren Kurumlar 2022

İzmir’de burs veren kurumlar listesini sizler için özenle sıraladım. Öne çıkan kurum isimlerinin üzerine tıklayarak web sitelerine ulaşabilirsiniz.

İzmir’de burs veren kurumlar arasından en öne çıkan kurumlar bu şekilde. Daha fazla İzmir’de burs veren kurumlar listesine göz atmak isterseniz, TC Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıf Sorgulama sitesine bakabilirsiniz. Arama butonları kısmına “İzmir” yazarak, İzmir’de kayıtlı olan ve öğrenciye burs veren tüm vakıfların iletişim adreslerine ulaşabilirsiniz.

Türkiye geneli Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar listesini incelemek için tıklayın.

İzmir'de Burs Veren Kurumlar
İzmir’de Burs Veren Kurumlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrencilere aylık ve yıllık burslar sağlıyor. Öğrencilerin İzmir’deki eğitimlerine kaliteli bir şekilde devam edebilmelerini amaçlayan bu burs yardımlarıyla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ilgileniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Şartları

İzmir'de Burs Veren Kurumlar
İzmir Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım alabilmeniz için belirlenen iki şarttan birine uymanız bekleniyor. Bu şartlar,

 • Sosyal yoksunluk,
 • Ekonomik yoksunluk,

İzmir’de sosyal ya da ekonomik yoksunluk çeken öğrenciler, belediyeden yardım bursu alabiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu Evrakları

İzmir'de Burs Veren Kurumlar
İzmir Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • TC Kimlik Fotokopisi
 • İkametgah Belgesi
 • Vesikalık Fotoğraf
 • Öğrenci Belgesi
 • Transkript
 • Sağlık raporu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden öğrenci bursu alabilmek için bu evrakları teslim etmeniz gerekiyor. Evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi çok önemli. Herhangi bir evrakta eksiklik olursa başvurunuz iptal edilir.

Yardım başvurularınızı İzmir Büyükşehir Sosyal Hizmetler Dairesi ve ilgili ilçe belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüklerine yapmanız gerekiyor.

Advertisement

Adres: Laleli, Menderes Cd. No 418, 35380 Buca/İzmir

İzmir Öğrenci Yurdu Bursları

İzmir'de Burs Veren Kurumlar
İzmir Öğrenci Yurt Bursu 2022

İzmir’de konaklama imkanlarına sahip olmayan öğrencilere özel yurt bursu sağlıyor. İzmir’de yurt bursu veren kurumlardan bazıları;

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yurtları

Türk Eğitim Vakfı (TEV)

İzmir’de Öğrenci Ulaşım Bursu

İzmir'de Burs Veren Kurumlar
Askıda İzmirim Kart

İzmirli vatandaşlar, şehirler bulunan öğrenciler için Askıda İzmirim Kart projesini uyguluyorlar. Bu proje kapsamında öğrenciler ücretsiz ulaşım kartları alabiliyor.

Askıda İzmirim Kart projesinin detayları ve ücretsiz İzmirim Kart alabilmek için tıklayın.

Advertisement

Bizizmir Burs Başvurusu Devam Ediyor mu?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik başlattığı Bizizmir burs başvuruları şuan devam etmiyor. 5 bin öğrenciye yönelik burs başvurulara 20 bin öğrenci başvurmuş olup, ihtiyacı olan öğrenciler seçilmiştir.

Bizizmir burs başvurularını ilerideki zamanlar için takip etmek isterseniz Bizizmir sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sevgili öğrenciler, sizlerle bu yazımda İzmir’de burs veren kurumlar listesini ve bu kurumlara nasıl başvurular yapmanız gerektiğini anlattım. Daha fazla aklınıza takılan detaylar varsa YORUM olarak bırakabilirsiniz. Şimdiden iyi şanslar!

Bir önceki yazımız olan Ankara Öğrenci Bursu Veren Kurumlar – 2022 Burs İmkanları başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

ÖĞRENCİ BURSLARI

Eskişehir Öğrenci Bursu Veren Kurumlar – 30 VAKIF BİLGİSİ!

eskişehir öğrenci bursu veren kurumlar

Türkiye’nin en kalabalık öğrenci nüfuslarından birine sahip olan Eskişehir’de her sezon öğrenciler kendilerini destekleyecek kurumların arayışına giriyor. Burs veren kurumlar arıyorsanız birazdan detayları öğreneceksiniz. Bu noktada pek çok seçenek arasında kafası karışan öğrencilerin aklındaki soruları cevaplamaya geldim! Bugün sizlerle Eskişehir Öğrenci Bursu Veren Kurumlar 2022 listesini paylaşacağım. Ayrıca başvuru dönemleri, burs ödemeleri ve burs takipleri […]

Okumaya devam et

ÖĞRENCİ BURSLARI

Ankara Öğrenci Bursu Veren Kurumlar – 2022 Burs İmkanları

ankara öğrenci bursu veren kurumlar

Ankara’da yaşayan öğrencilerin dikkatine! Eğitim hayatınızı rahat geçirebilmek için Ankara’da burs veren kurumları araştırdığınızı duydum. Öğrencilik süresince ek gelire ihtiyaç duymanız çok normal. Hepimiz aynı yollardan geçtik. Bu noktada daha öncesinde birçok öğrenci bursu almış biri olarak sizlere tüyolar vermeye geldim! Türkiye genelinde Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumların listesini sizlerle daha önce paylaşmıştım. Şimdi ise […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.