finansportali.net

ÖĞRENCİ BURSLARI

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar 2022 – 2023 LİSTESİ!

öğrenci burs yardımı veren kurumlar

Sevgili öğrenciler, eğitim hayatınızın kalitesini arttırmak için burs yardımı aradığınızı biliyoruz. İlkokul, ortaokul, lise, lisans, lisansüstü, doktora, yabancı dil, spor ya da sanat burslarını sizler için bir araya getirdik. Amacımız, öğrenci burs yardımı veren kurumlar arasından size yardımcı olabilecek en iyi kurumu bulabilmeniz.

Birçoğumuz son zamanlarda maddi zorluklar çekiyor olabiliriz. Okul okumak için şehir değiştirmek zorunda kalmış ya da yaşadığımız şehirde okul masraflarımızı karşılayamıyor hale gelmiş de olabiliriz.

Birçok öğrenci en az sizin kadar okul masraflarını karşılayabilmek için yeni bir yol arıyor. Öyle ki Türkiye’de yüzlerce kurum, öğrencilere özel burs imkanı tanıyor. Üniversite öğrencilerine burs, lise öğrencilerine burs veren kurumlar 2022 için en güncel liste burada! Hadi gelin, öğrenci burs veren vakıflar, kurumlar için bilgileri öğrenelim.

Advertisement

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar 2022 – 2023 Listesi

burs veren vakıflar
burs veren vakıflar

Aşağıda sizlere ilkokul burslarından başlayarak doktora burslarına kadar hangi burslara başvuruda bulunabileceğinizden bahsedeceğim. Dilerseniz ondan önce öğrenci burs yardımı veren kurumlar 2022 – 2023 listesini görelim…

 • Vehbi Koç Vakfı
 • Türk Eğitim Derneği
 • Köksal Eğitim Vakfı
 • Hüsnü M. Özyeğin Vakfı
 • Rüştü Akın Vakfı
 • Galatasaray Eğitim Vakfı
 • Türk Eğitim Derneği
 • Ankara Büyükşehir Belediyesi
 • İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı
 • Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
 • TEMA Vakfı
 • İlim Yayma Vakfı
 • Yücel Kültür Vakfı
 • Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı
 • Ahbap Platformu
 • Macahel Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı
 • Mehmet Zorlu Vakfı
 • Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Türkiye Eğitim Derneği
 • Sabahcı Vakfı
 • Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı
 • Anadolu Vakfı
 • Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı
 • Girişimcilik Vakfı
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Burs veren kurumlar 2022 yılında bu şekilde. Şimdi başvuru süreci ile birlikte eğitim düzeyine göre hangi vakıf ve derneklerin burslarına başvuruda bulunabileceğinizin ayrıntılarına göz atalım.

2022 Yılı Öğrenci Burslarına Nasıl Başvurulur?

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar

Türkiye’de ilkokul, ortaokul, lise, lisans, lisansüstü ve doktora seviyelerindeki öğrencilere burs veren binlerce kurum, kuruluş, dernek ve vakıf bulunmaktadır. Öğrenci burs yardımı veren kurumlar 2022 için en yenilerini sizlere sıraladık. Ondan önce burs veren vakıflar ve burs başvurusu hakkında bazı dikkat etmeniz gereken hususları ele aldım. Önce bunları okuyup, sonrasında burs veren kurumlar listesini okuyabilirsiniz.

Burs Başvurusu Ve Takibi

Bu kuruluşların her birinin ayrı başvuru dönemleri oluyor. Başvuru dönemlerini yakından takip ederek istediğiniz bursu elde edebilirsiniz. Özellikle bursunu almak istediğiniz kurumları not alarak takviminize eklerseniz, başvuru ve sonuçlanma tarihleri kaçırmazsanız.

Çoğu başvuru internet üzerinden açıklanır ve bu açıklama panolarını sizlerin takip etmesi beklenir. Yani birçok kurum sizi özellikle arayarak burs başvurunuzun onayladığını söylemez. Bu süreç tamamen sizi sorumluluğunuzdadır. Bu sebeple burs başvuru tarihlerini ve başvuru yaptıktan sonraki süreci iyi yönetmeniz gerekiyor. Bunu unutmayın.

İlginizi çekebilir: Öğrenciler için para kazanma yolları

Burs Şartları ve Bilgilendirme Süreci

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Öğrenci Bursu Başvurusu 2022

Burs veren kurumların tüm şartları ve koşulları çoğunlukla internet sitelerinde bulunmaktadır. Teker teker maddeler halinde listelenmiş olan bu şart ve koşulları detaylı şekilde incelemelisiniz. Öğrenci burs yardımı veren kurumlara başvurmak ve olumlu sonuç almak için bu şartlara uygun olmanız gerektiğini unutmayın.

DİKKAT! Şartlar ve koşullar aşamasından sonra kuruma ulaştırmanız gereken çeşitli belgeler bulunuyor. Bunlar sizin kim olduğunuzu, nerede ikamet ettiğinizi, ailenizin maddi durumunu gösteren belgeler.

Advertisement

Kısmen bazı burs başvurularında sizden kendinizi tanıtmanızı da rica edebilirler. Hobilerinizden ve ilgi alanlarınızdan bahsetmeniz gerekebilir. Bu noktada geleceğe dair tüm hedef, hayal ve umutlarınızdan söz ederek burs başvurunuzun olumlu sonuçlandırılma ihtimalini arttırabilirsiniz.

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar

Kurumların bazılar başvuru evraklarını kargo yoluyla göndermenizi isteyebilir. Size en yakın kargo şubesine giderek kurumun vereceği burs başvurusu teslim alma adresine evraklarınızı postalayabilirsiniz.

Evrak postalama işlemi 50 TL’yi geçmeyen oldukça uygun bir işlemdir. Bilgileriniz kuruma ulaştıktan sonra başvuru sonuçlarının açıklama tarihleri duyurulur. Bu tarihlerde burs başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını öğrenebilirsiniz.

ÖNEMLİ! Eğer öğrenci burs yardımı veren kurumlardan biri, burs başvurunuzu onayladıysa direkt hesap işlemleri başlatılır. Bu hesap işlemleri, size her ay ya da kurumun belirlediği süre aralığında yatacak olan burs ücretiniz içindir.

Bu sürede kurumun sizden istediği tüm resmi bilgileri kusursuz şekilde aktarmaya odaklanmalısınız. Aksi taktirde yanlış bir hesap bilgisi verirseniz burs alma süreniz uzayabilir. Ya da bursunuzu onaylayan kurum yanlış ve eksik bilgi nedeniyle bursunuzu iptal edebilir. İşte bu şekilde öğrenci burslarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Advertisement

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar için sizlere hazırladığımız videoyu şimdi izleyebilirsiniz.

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar

Öğrenci Burslarına Başvururken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Madde

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Okul Bursları 2022

Karşılıklı ya da karşılıksız burs başvurusu yapma düşünceniz varsa, aşağıda sizlere sıralayacağım 10 maddeye dikkat etmeniz gerek. Öğrenciye burs veren kurumlar için bu maddelerin çok önemli olduğunun altınız çizmiş olayım…

 1. Kişisel bilgilerin eksiksiz olması
 2. Aile maddi durumunun doğru belirtilmesi
 3. Sabıka kaydınızın olmaması
 4. Tanıtım yazılarında uygun Türkçe kullanımı
 5. Evrakların düzgün teslim edilmesi
 6. Eğitim seviyesi seçiminin yanlış yapılmaması
 7. Başvurulan kurumun değerlerine sahip olunması
 8. Bursun süresi ve bütçesini iyi araştırmak
 9. Geri ödemeli burs mu yoksa geri ödemesiz burs mu olduğunu bilmek
 10. Bursun yatacağı en az bir banka hesabınızın bulunması

Burada önemli olan kişisel hayatınıza dair resmileşmiş yani e-Devlet’te bulunabilecek her türlü bilgiyi doğru ve eksiksiz olarak kuruma iletmeniz çok önemli.

Sonrasında elbette başvurduğunuz kurumun değerlerini taşıdığınızı gösteren tanıtım yazıları, özgeçmişler yükleyebilir ve şansınızı artırabilirsiniz. Öğrenci burs yardımı veren kurumlar dürüstlüğe ve güvenilirliğe çok önem verirler. Bu sebeple olabildiğinde kendinizi ve hayatınızı kuruma açmaya ve size yoldaşlık yapmasına izin vermenizde fayda var.

2022 Güncel Öğrenci Yardım Bursları

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Öğrenci Bursları 2022

Türkiye genç nüfusu yüksek olan ülkeler arasında üst sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle özellikle eğitim öğretim dönemlerinde “öğrenci bursları” arayışında oldukça yoğunlaşma görülmektedir. 2022 yılında güncel öğrenci burs yardımı veren kurumları şimdi sizlerle paylaşacağım. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü, doktora, yetenek, yabancı dil, engelli bursları veren kurumlar aşağıdaki gibidir…

İlk Öğretim Bursları

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
İlkokul Bursları 2022

Öğrenci burs yardımı veren kurumlar ilköğretimde bursa ihtiyacı olan öğrencilere de destek veriyor. İlk öğretimde okumakta olan öğrencilere sağlanan yardımların ve burs başvurularının detayları için kurum isimlerinin üzerine tıklayabilirsiniz. İlk öğretim bursları veren kurumlar aşağıdadır:

Ortaöğretim Bursları 2022

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Ortaokul Bursları 2022

Ortaokul burs veren kurumlar 2022 yılında hangileri? Orta öğretim öğrencileri, bulundukları eğitim seviyesi açısından birçok materyale ihtiyaç duyuyor. Bu materyalleri karşılamak ve ortaokul öğrencilerine destek olmak isteyen birçok vakfı sizler için bir araya getirdim. Ortaokul bursları aşağıda listelendi:

Lise Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar 2022

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Lise Bursları 2022

Karşılıksız burs başvurusu yapmak isteyen, buna ihtiyacı olan bir çok lise öğrencisi olduğunun farkındayım. Lise eğitim seviyesindeki öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamak adına bus veren birçok kurum ve vakıf var. Lise öğrencilerine burs veren kurumlar 2022 yılı listesi:

Lise bursları veren kurumlar işte yukarıdaki gibi. Yakın takipte kalarak başvuru tarihlerinde işlemlerinizi gerçekleştirin.

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
üniversite öğrencilerine burs

Karşılıksız burs başvurusu için üniversite bursları elbette çok çeşitli. Öğrenci burs yardımı veren kurumlar, genellikle lisans seviyesinde öğrencilerle daha çok ilgilenmektedir. Bunun sebebiyse Türkiye’deki yükseköğretim öğrencilerinin artık meslek seçimi yolunda ilerlemeleri ve ekonomik açıdan desteklenmeye daha çok ihtiyaçları oluşudur. Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar aşağıda listelendi:

Vehbi Koç Burs Başvurusu detaylarını sizlere ayrıca anlattık!

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Öğrenci Bursları 2022

Gördüğünüz üzere üniversitelilere burs veren birçok vakıf ve kurum var. Bunların hemen hemen hepsi karşılıksız burs veren kurumlardan oluştuğunu belirteyim.

Hepsinin başvuru tarihi ve şartları farklılık gösteriyor. O nedenle yukarıda sıraladığım üniversite öğrencisine burs veren kurumları ayrıntılı olarak incelemeli ve takipte kalmalısınız.

Lisansüstü Burslar

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Lisansüstü Burslar 2022

Lisans hayatını başarıyla tamamlayıp lisansüstü eğitim programlarına kaydolan öğrencilerin, burs için yararlanabileceği kurumları sıraladım. Lisansüstü bursları sayesinde daha rahat bir şekilde eğitimine devam eden öğrenciler var.

Siz de bu fırsatlardan faydalanın. Öğrenci burs yardımı veren kurumlar arasında lisans üstü öğrencilere burs veren kurumlar:

Doktora Bursları

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Doktora Bursları 2022

Türkiye’de öğrenci burs yardımı veren kurumlardan bazıları doktora seviyesindeki öğrencilerle özel olarak ilgileniyor. Doktora bursu arayanlar için doktorada burs sağlayan kurumları özenle hazırladım. Doktora bursu veren kurumlar listesi:

Doktora bursu veren kurumlar yukarıdaki gibi. Başvuru tarihleri hemen hemen yakın olsa da siz yine de takipte kalın!

Yetenek (Sanat-Spor) Bursları

Öğrenci Bursu Yardımı Veren Kurumlar
Yetenek Spor – Sanat Bursları

Öğrenci burs yardımı veren kurumlar arasında Türkiye’nin sanat ve spor alanındaki yetenekli gençlerini desteklemeyen isteyen kurumlar da yer alıyor. Birçok yetenekli öğrenciye öğrenim hayatları boyunca başarılarını devam ettirdikleri sürece burs veren kurumları sizler için araştırdık.

Yabancı Dil Bursları

Öğrenci Bursu Yardımı Veren Kurumlar
Yabancı Dil Bursu Veren Kurumlar 2022

Öğrenci burs yardımı veren kurumlar için devam edelim. Yabancı dil bursu arayanlar için son olarak yabancı dil bursu sağlayan bir kurum buldum.

 • Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursları, 18 – 26 yaşları arasındaki tüm gençlerin başvurabileceği bir yabancı dil bursu imkanı veriyor.
 • Bu bursu kazandığınız taktirde temel kurlar için burs alabiliyorsunuz.

Öğrenci burs yardımı veren kurumları sizler için yukarıda gördüğünüz şekilde listeledim. Fakat TC Vakıflar Genel Müdürlüğü üzerinden sizler de şehrinizde bulunan vakıfları bulabilirsiniz. Vakıfların adresleri ve telefon numaralarını kaydederek iletişime geçebilirsiniz. Kendi şehrinizdeki burs veren vakıfların listesi için tıklayınız.

Engelli Öğrenciler için Burs Veren Kurumlar

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Türkiye Burs Yardımı Veren Kurumlar

Karşılıksız burs veren kurumlar 2022 yılında engelli öğrencileri de elbette unutmuyor. Çeşitli vakıf ve kurumlardan burs alabiliyorsunuz. Engelli öğrenci bursu veren kurumlar aşağıdadır:

 • TESYEV Bursu: Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV), engelli öğrenciler için burs imkanları sağlayan bir kurum olma özelliği taşıyor. TESYEV’in burs şartlarını okumak için TESYEV Burs Duyurusu sayfasına göz atabilirsiniz.
 • Sabancı Vakfı
 • Dem Derneği Bursu

Yurt Bursu Veren Kurumlar

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Öğrenci Yurt Bursları 2022

Türkiye’de öğrenciye yurt bursu veren kurumların başında Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) gelmektedir. Öğrencilerin ilk tercihlerinden olan KYK yurtlarını, yıllardır 1 milyondan fazla öğrencinin öğrenim süreci boyunca onlara ev sahipliği yapmıştır.

KYK yurdu için başvurular ÖSYM yerleştirme sınavları açıklandıktan sonra e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle mutlaka bir e-Devlet şifresiniz olmalıdır. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa, kimliğiyle birlikte PTT’ye giderek ilk e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Daha sonra sistem üzerinden şifrenizi kendiniz değiştirebilirsiniz.

Advertisement

TÜRGEV burs başvurusu hakkında tüm bilgileri sizlere anlattım. Şimdi okuyun!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

ÖĞRENCİ BURSLARI

Öğrenci Banka Hesabı Açma – 2023 TÜM GEREKENLER!

öğrenci banka hesabı açma

Eğitim öğretim yıllarında öğrenciler birçok işlemlerini dijital yoldan kolayca gerçekleştirebiliyor. Bu sebeple özellikle milyonlarca kişi öğrencilik döneminde banka hesabı açıyor. Peki öğrenci banka hesabı açma işlemi nasıl yapılır? 2023 yılında tüm güncel detaylarıyla öğrenciler için banka hesabı açmak için gerekenleri sıraladım. İş bankası öğrenci hesabı açma, Ziraat, Vakıfbank gibi büyük bankaların bilgilerini vereceğim. Öğrenci Banka […]

Okumaya devam et

ÖĞRENCİ BURSLARI

İBB Sen Oku Diye Bursu 2022 – 2023 Başvuruları Başlıyor!

İBB sen oku diye bursu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sen Oku Diye projesiyle eğitimine yardımcı oluyor! Sen Oku Diye projesi kapsamında her yıl binlerce öğrenciye burs imkanı sağlanıyor. Sen Oku Diye Eğitim Desteği 2022 – 2023 eğitim öğretim yılında da verilmeye devam edecek. “Sen Oku Diye” başvuru tarihini yazının aşağısında bulacaksınız. Peki, İBB Sen Oku Diye başvuru nasıl yapılır? sonuçları […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.