finansportali.net

ÖĞRENCİ BURSLARI

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar – 2022 Güncel

öğrenci burs yardımı veren kurumlar

Sevgili öğrenciler, eğitim hayatınızın kalitesini arttırmak için burs yardımı aradığınızı biliyoruz. İlkokul, ortaokul, lise, lisans, lisansüstü, doktora, yabancı dil, spor ya da sanat burslarını sizler için bir araya getirdik. Amacımız, öğrenci burs yardımı veren kurumlar arasından size yardımcı olabilecek en iyi kurumu bulabilmeniz.

Birçoğumuz son zamanlarda maddi zorluklar çekiyor olabiliriz. Okul okumak için şehir değiştirmek zorunda kalmış ya da yaşadığımız şehirde okul masraflarımızı karşılayamıyor hale gelmiş de olabiliriz. Öğrencilik hayatı boyunca bu tarz sorunlar oldukça normaldir.

İnanın bana, her öğrenci en az sizin kadar okul masraflarını karşılayabilmek için yeni bir yol arıyor. Öyle ki Türkiye’de yüzlerce kurum, öğrencilere özel burs imkanı tanıyor. Size öncelikli olarak söylemek istediğim şey, kendinizi asla yalnız hissetmeyin. Hadi gelin, öğrenci burs yardımı veren kurumlara birlikte göz atalım.

Advertisement

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, İstanbul’da Öğrenci Bursu Veren Kurumlar yazımız daha faydalı olabilir.

2022 Yılı Öğrenci Burslarına Nasıl Başvurulur?

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar

Türkiye’de ilkokul, ortaokul, lise, lisans, lisansüstü ve doktora seviyelerindeki öğrencilere burs veren binlerce kurum, kuruluş, dernek ve vakıf bulunmaktadır. Eğitim kalitenizi üst seviyelere taşımak için sizlere yardımcı olan bu kuruşların başvuru seçenekleri hakkında daha çok bilgiye sahip olabilmeniz için sizlere güzel tüyolar vereceğim.

Burs Başvurusu Ve Takibi

Bu kuruluşların her birinin ayrı başvuru dönemleri oluyor. Başvuru dönemlerini yakından takip ederek istediğiniz bursu elde edebilirsiniz. Özellikle bursunu almak istediğiniz kurumları not alarak takviminize eklerseniz, başvuru ve sonuçlanma tarihleri kaçırmazsanız.

Çoğu başvuru internet üzerinden açıklanır ve bu açıklama panolarını sizlerin takip etmesi beklenir. Yani birçok kurum sizi özellikle arayarak burs başvurunuzun onayladığını söylemez. Bu süreç tamamen sizi sorumluluğunuzdadır. Bu sebeple burs başvuru tarihlerini ve başvuru yaptıktan sonraki süreci iyi yönetmeniz gerekiyor. Bunu unutmayın.

İlginizi çekebilir: Öğrenciler için para kazanma yolları

Burs Şartları ve Bilgilendirme Süreci

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Öğrenci Bursu Başvurusu 2022

Burs veren kurumların tüm şartları ve koşulları çoğunlukla internet sitelerinde bulunmaktadır. Teker teker maddeler halinde listelenmiş olan bu şart ve koşulları iyi inceleyerek kendinize en uygun bursu verecek olan kurumu seçmeniz olumlu geri dönüş alabilmeniz açısından çok önemlidir.

DİKKAT! Şartlar ve koşullar aşamasından sonra kuruma ulaştırmanız gereken çeşitli belgeler bulunuyor. Bunlar sizin kim olduğunuzu, nerede ikamet ettiğinizi, ailenizin maddi durumunu gösteren belgeler.

Advertisement

Kısmen bazı burs başvurularında sizden kendinizi tanıtmanızı da rica edebilirler. Hobilerinizden ve ilgi alanlarınızdan bahsetmeniz gerekebilir. Bu noktada geleceğe dair tüm hedef, hayal ve umutlarınızdan söz ederek burs başvurunuzun olumlu sonuçlandırılma ihtimalini arttırabilirsiniz.

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar

Kurumların bazılar başvuru evraklarını kargo yoluyla göndermenizi isteyebilir. Size en yakın kargo şubesine giderek kurumun vereceği burs başvurusu teslim alma adresine evraklarınızı postalayabilirsiniz.

Evrak postalama işlemi günümüz 10 TL’yi geçmeyen oldukça uygun bir işlemdir. Bilgileriniz kuruma ulaştıktan sonra başvuru sonuçlarının açıklama tarihleri duyurulur. Bu tarihlerde burs başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını öğrenebilirsiniz.

ÖNEMLİ! Eğer öğrenci burs yardımı veren kurumlardan biri, burs başvurunuzu onayladıysa direkt hesap işlemleri başlatılır. Bu hesap işlemleri, size her ay ya da kurumun belirlediği süre aralığında yatacak olan burs ücretiniz içindir.

Bu sürede kurumun sizden istediği tüm resmi bilgileri kusursuz şekilde aktarmaya odaklanmalısınız. Aksi taktirde yanlış bir hesap bilgisi verirseniz burs alma süreniz uzayabilir. Ya da bursunuzu onaylayan kurum yanlış ve eksik bilgi nedeniyle bursunuzu iptal edebilir. İşte bu şekilde öğrenci burslarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Advertisement

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar için sizlere hazırladığımız videoyu şimdi izleyebilirsiniz.


Öğrenci Burslarına Başvururken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Madde

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Okul Bursları 2022
 1. Kişisel bilgilerin eksiksiz olması
 2. Aile maddi durumunun doğru belirtilmesi
 3. Sabıka kaydınızın olmaması
 4. Tanıtım yazılarında uygun Türkçe kullanımı
 5. Evrakların düzgün teslim edilmesi
 6. Eğitim seviyesi seçiminin yanlış yapılmaması
 7. Başvurulan kurumun değerlerine sahip olunması
 8. Bursun süresi ve bütçesini iyi araştırmak
 9. Geri ödemeli burs mu yoksa geri ödemesiz burs mu olduğunu bilmek
 10. Bursun yatacağı en az bir banka hesabınızın bulunması

Yukarıda belirtmiş olduğum 10 maddeye dikkat ederek istediğin bursu alabileceğinizden eminim. Burada önemli olan kişisel hayatınıza dair resmileşmiş yani e-Devlet’te bulunabilecek her türlü bilgiyi doğru ve eksiksiz olarak kuruma iletmeniz çok önemli.

Sonrasında elbette başvurduğunuz kurumun değerlerini taşıdığınızı gösteren tanıtım yazıları, özgeçmişler yükleyebilir ve şansınızı artırabilirsiniz. Öğrenci burs yardımı veren kurumlar dürüstlüğe ve güvenilirliğe çok önem verirler. Bu sebeple olabildiğinde kendinizi ve hayatınızı kuruma açmaya ve size yoldaşlık yapmasına izin vermenizde fayda var.

2022 Güncel Öğrenci Yardım Bursları

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Öğrenci Bursları 2022

Türkiye genç nüfusu yüksek olan ülkeler arasında üst sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle özellikle eğitim öğretim dönemlerinde “öğrenci bursları” arayışında oldukça yoğunlaşma görülmektedir. 2022 yılında güncel öğrenci yardımı bursları veren kurumları şimdi sizlerle paylaşacağım.

İlk Öğretim Bursları

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
İlkokul Bursları 2022

Öğrenci burs yardımı veren kurumlar arasında bazıları ilkokul öğrencileriyle bu yardım serüvenine başlıyor. İlk öğretimde okumakta olan öğrencilere sağlanan yardımların ve burs başvurularının detayları için kurum isimlerinin üzerine tıklayabilirsiniz.

Ortaöğretim Bursları 2022

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Ortaokul Bursları 2022

Ortaokul burs veren kurumlar 2022 yılında hangileri? Orta öğretim öğrencileri, bulundukları eğitim seviyesi açısından birçok materyale ihtiyaç duyuyor. Bu materyalleri karşılamak ve ortaokul öğrencilerine destek olmak isteyen birçok vakfı sizler için bir araya getirdim. Ortaokul bursları aşağıda listelendi:

Lise Bursları

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Lise Bursları 2022

Lise öğrencilerine burs veren kurumlar 2022 yılında hangileri? Lise seviyesindeki öğrencilerin eğitim öğretim yıllarında tüm ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ya da aylık belirli bir miktar yardım yaparak destek olmak isteyen kurumların listesini buraya bırakıyorum.

Lisans (Üniversite) Bursları

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Üniversite Bursları 2022

Karşılıksız burs başvurusu için üniversite bursları elbette çok çeşitli. Öğrenci burs yardımı veren kurumlar, genellikle lisans seviyesinde öğrencilerle daha çok ilgilenmektedir. Bunun sebebiyse Türkiye’deki yükseköğretim öğrencilerinin artık meslek seçimi yolunda ilerlemeleri ve ekonomik açıdan desteklenmeye daha çok ihtiyaçları oluşudur.

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Öğrenci Bursları 2022

Lisansüstü Burslar

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Lisansüstü Burslar 2022

Lisans hayatını başarıyla tamamlayıp lisansüstü eğitim programlarına kaydolan öğrencilerin yararlanabileceği kurumları sizler için sıraladım. Öğrenci burs yardımı veren kurumlar arasında lisans üstü öğrencilere burs veren kurumlar:

Doktora Bursları

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Doktora Bursları 2022

Türkiye’de öğrenci burs yardımı veren kurumlardan bazıları doktora seviyesindeki öğrencilerle özel olarak ilgileniyor. Doktora bursu arayanlar için doktorada burs sağlayan kurumları özenle hazırladım.

Yetenek (Sanat-Spor) Bursları

Öğrenci Bursu Yardımı Veren Kurumlar
Yetenek Spor – Sanat Bursları

Öğrenci burs yardımı veren kurumlar arasında Türkiye’nin sanat ve spor alanındaki yetenekli gençlerini desteklemeyen isteyen kurumlar da yer alıyor. Birçok yetenekli öğrenciye öğrenim hayatları boyunca başarılarını devam ettirdikleri sürece burs veren kurumları sizler için araştırdık.

Yabancı Dil Bursları

Öğrenci Bursu Yardımı Veren Kurumlar
Yabancı Dil Bursu Veren Kurumlar 2022

Yabancı dil bursu arayanlar için son olarak yabancı dil bursu sağlayan bir kurum buldum.

Öğrenci burs yardımı veren kurumları sizler için yukarıda gördüğünüz şekilde listeledim. Fakat TC Vakıflar Genel Müdürlüğü üzerinden sizler de şehrinizde bulunan vakıfları bulabilirsiniz. Vakıfların adresleri ve telefon numaralarını kaydederek iletişime geçebilirsiniz. Kendi şehrinizdeki burs veren vakıfların listesi için tıklayınız.

Engelli Öğrenciler için Burs Veren Kurumlar

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Türkiye Burs Yardımı Veren Kurumlar

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV), engelli öğrenciler için burs imkanları sağlayan bir kurum olma özelliği taşıyor. TESYEV’in burs şartlarını okumak için TESYEV Burs Duyurusu sayfasına göz atabilirsiniz.

Yurt Bursu Veren Kurumlar

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Öğrenci Yurt Bursları 2022

Türkiye’de öğrenciye yurt bursu veren kurumların başında Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) gelmektedir. Öğrencilerin ilk tercihlerinden olan KYK yurtlarını, yıllardır 1 milyondan fazla öğrencinin öğrenim süreci boyunca onlara ev sahipliği yapmıştır.

KYK yurdu için başvurular ÖSYM yerleştirme sınavları açıklandıktan sonra e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle mutlaka bir e-Devlet şifresiniz olmalıdır. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa, kimliğiyle birlikte PTT’ye giderek ilk e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Daha sonra sistem üzerinden şifrenizi kendiniz değiştirebilirsiniz.

TÜRGEV burs başvurusu hakkında tüm bilgileri sizlere anlattım. Şimdi okuyun!

Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
Üniversite Öğrencilerine Karşılık Burs İmkanı
 • Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Okutma Vakfı
 • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı
 • 21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı
 • Vehbi Koç Vakfı
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı Bursu
 • Mehmet Zorlu Vakfı
 • Milli Eğitim Bakanlığı
 • Türk Eğitim Vakfı
 • TÜBİTAK

Öğrenciye karşılıksız burs yardımı veren kurumlar arasında elbette Milli Eğitim Bakanlığı da bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, üniversitelerin öğretmen yetiştiren fakültelerini ilk beş tercihi içinde yazan ve bu bölüme girmeye hak kazanan öğrencilere özel dört yıl boyunca her ay karşılıksız burs verdiği biliniyor.

KYK Burs Başvuruları Ne Zaman?

Öğrenci Burs Yardımı Veren Kurumlar
KYK Başvuru Tarihleri 2022

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün yüz binlerce öğrenciye sağlamış olduğu burs ve geri ödemeli kredi imkanlarının başvuruları her yıl Eylül ayının sonuna doğru yapılmaktadır. 2022 yılında da Eylül ayının sonlarında ya da Ekim başında burs ve geri ödemeli kredi başvurularının açılacağı tahmin ediliyor. KYK bursları hakkında daha fazla bilgi almak için Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Kredi Burs Hizmetleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

ÖĞRENCİ BURSLARI

Eskişehir Öğrenci Bursu Veren Kurumlar – 30 VAKIF BİLGİSİ!

eskişehir öğrenci bursu veren kurumlar

Türkiye’nin en kalabalık öğrenci nüfuslarından birine sahip olan Eskişehir’de her sezon öğrenciler kendilerini destekleyecek kurumların arayışına giriyor. Burs veren kurumlar arıyorsanız birazdan detayları öğreneceksiniz. Bu noktada pek çok seçenek arasında kafası karışan öğrencilerin aklındaki soruları cevaplamaya geldim! Bugün sizlerle Eskişehir Öğrenci Bursu Veren Kurumlar 2022 listesini paylaşacağım. Ayrıca başvuru dönemleri, burs ödemeleri ve burs takipleri […]

Okumaya devam et

ÖĞRENCİ BURSLARI

İzmir’de Burs Veren Kurumlar 2022 Listesi!

izmir'de burs veren kurumlar

İzmir’de öğrenci bursu arayanlar için oldukça faydalı bir içerik hazırladık! İzmir’de yaşayan öğrencilerin başvurabileceği en kapsamlı bursları araştırarak muhteşem bir liste hazırladım. İzmir’de burs veren kurumlar 2022 için her şey bu yazımda! Her yıl binlerce öğrenci, daha rahat standartlarda yaşamak için burs arayışına giriyor. Binlerce seçenek arasından kendilerine en uygun bursu arayan öğrencilerin kafası bir […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.