finansportali.net

PARA KAZANMA

Sosyal Medyadan Para Kazanmak 2023 – GÜNCEL YÖNTEMLER!

sosyal medyadan para kazanmak

Sosyal medyadan para kazanmak günümüzde oldukça revaçta… Son dönemde sosyal medya hepimizin hayatının ayrılmaz bir parçası. Yolda, okulda, evde, işte her yerde aktif olduğumuz bir mecradan para kazanmak istemez misiniz?

Son dönemde hayatımızın dijitale dönmesi sonucunda sosyal medyaya herkes bağımlı oldu. Biliyorum bu bağımlılık hem zamansal hem mental hem de fiziki herkesi yoruyor.

Bu bağımlılığı kazanca dönüştürmek sizin elinizde! Siz de sosyal medya hesaplarınızdan belli stratejilerle para kazanabilir ya da sosyal medya aracılığıyla kendinize iş kurabilirsiniz.

Advertisement

Sizler için sosyal medyadan para kazanmakla ilgili tüm detayları araştırdık! Yazımızda sosyal medyadan nasıl para kazanılır? Para kazandıran sosyal medya uygulamaları ve sosyal medya para kazanma yöntemleri gibi merak edilen tüm konuların detaylarını ele aldık… O zaman hemen yazıyı okumaya başlayalım 🙂

Sosyal Medyadan Para Kazanmak

sosyal medyadan para kazanmak vergi
sosyal medyadan para kazanmak vergi

Sosyal medyadan para kazanmak son dönemlerde revaçta olan işler arasındadır. Sosyal medyadan para kazanmak ile ilgili merak ettiğiniz soruları yanıtladık.

Sosyal medyadan para kazanmak istiyorsunuz ama ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Önce sosyal medyadan nasıl para kazanacağınızı inceleyelim…

Sosyal Medyadan Para Nasıl Kazanılır?

Sosyal medyadan para kazanmak için izlemeniz gereken bir kaç yol vardır. Bu seçeneklerden herhangi birini doğru stratejilerle yaparsınız muhakkak para kazanırsınız.

Fenomen olmak

Instagram’da fenomen olmak çok popüler bir alan haline geldi. Hal hazırda yüksek bir takipçiye ulaşmanız zaten sizi fenomen haline getiriyor. Peki bu takipçiye ulaşıp fenomen olduktan sonra nasıl para kazanabilirsiniz?

Advertisement
 • Reklam ve işbirliği yaparak markalardan gelir elde etmek
 • Youtube’da yüksek takipçi ve izlenme oranına sahip olarak gelir elde etmek
 • TikTok canlı yayınlarında gelen hediyelerle para kazanma
 • Affliate pazarlama yaparak gelir elde etmek

Satış Yapmak

online para kazanma
online para kazanma

E-ticaret artık günümüzün önü açık meslekleri arasında yer almaktadır. Sizde yetenekleriniz doğrultusunda sosyal medya kanallarını kullanarak satış yapabilirisiniz. Tek yapmanız gereken yeteneğinizi keşfedip, profesyonelleşmek!

Facebook, ınstagram, twitter gibi sosyal medya uygulamalarından birinde satış hesabı açarak istediğiniz ürünü satabilirsiniz. Ama her ürünü satmanız mümkün değil! Satabileceğiniz ve sosyal medya da revaçta olan bazı ürün grupları var. Şimdi sosyal medya da neler satabiliriz öğrenelim…

 • Bez çanta
 • Takı
 • Giyim ürünleri (Şapka, tişört, pantolon,çorap vb.)
 • Defter ve kırtasiye ürünleri

İlgili İçerik: Amazondan Para Kazanmak

İçerik Üretimi

İçerik üretimi kendinizi geliştirebileceğiniz, yaratıcılığını kullanabileceğiniz sınırı olmayan bir alandır. Bir çok farklı sosyal medya platformunda farklı içerikler üreterek para kazanmanız mümkün. Burada bulunduğunuz sosyal medya platformu da çok önemli. Sosyal medyadan para kazanmak için hangi platformlarda yer almalısınız bir göz atalım 🙂

 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram
 • Youtube
 • Twitch
 • Linkedln
 • TikTok

Para Kazandıran Sosyal Medya Platformları

Sosyal medyayla para kazanmak için belli yollar izlemeniz ve yol haritası çıkarmanız önemli. Bu yolda öncelikle nasıl para kazanacağınızı belirlemeniz gerekiyor.

Diğer en önemli konuda hangi sosyal medya uygulamasını kullanarak para kazanacağınız. Para kazandıran sosyal medya platformlarını yazımızın devamında okuyabilirsiniz 🙂

Facebook

sosyal medyadan para kazanma
sosyal medyadan para kazanma

Facebook için sosyal medya platformlarından hayatımıza ilk gireni dememiz mümkün. Facebook ile para kazanmak aslında çok basit. Bir çok farklı yolla para kazanabilirsiniz. Bu yollar neler? Hadi öğrenelim!

 • Blog ya da satış sayfanızın reklamını yapmak
 • Affiliate pazarlama yapmak
 • Facebookla işbirliği yapan siteler aracılığıyla para kazanmak

Instagram

1 saatte para kazanma
1 saatte para kazanma

Instagram artık hepimizin hayatının bir parçası olmuş vaziyette. Telefonumuz elimize aldığımız an hiç bir şey yapmasak bile instagram story kısmında muhakkak dolanıyoruz. Bu şekilde hem vaktimizi boşa geçiriyoruz hem de mental olarak yoruluyoruz. Bu yorgunluğu kazanca dönüştürmek artık mümkün!

Paylaşım Yaparak Para Kazan

Advertisement

Instagramda bir hayran hesabı oluşturup 10.000 takipçiye kadar yükseltin! Akabinde firmalarla iş birliği yaparak para kazanabilirsiniz. Bu yöntemde kilit nokta takipçi sayınız… 10.000 takipçi için gönderi başına alabileceğiniz tutar aşağı yukarı 300-400 TL. Ama tabi nitelikli bir markayla iş birliği yaparsanız bu durum değişir. İşte o zaman gönderi başına 3.000- 4.000 TL alman mümkün.

Bu 10.000 takipçiye ulaşmak kesinlikle kolay değil ama yöntemleri var. Kişisel bir hesabı 10.000 takipçiye yükseltmek oldukça zorken hayran hesabını daha basit bir şekilde yükseltebilirsiniz.

Hemen takipçinizi yükselmesinin beklemeyin burada önemli olan istikrar. Bir kaç ay hiç müşteriniz olmayabilir. Siz sadece sabrederek her gün stabil olarak gönderi paylaşın.

Hesap Ticareti Yapmak

Advertisement

Instagram’da yüksek takipçili sayfaları satın alıp satmak. Bu noktada doğru bir şekilde instagram hesap ticareti yapmak çok önemli. Başlangıç olarak daha az sermayeyle daha az takipçili bir hesabı satın alıp, geliştirip çok daha yüksek meblağlara satabilirsiniz.

Bu işi sürekli hale getirip, profesyonelleştikçe kazancınız da artacaktır. Peki bu işin kazancı nasıl? Ortalama 300 TL civarında aldığınız 100.000 takipçili bir hesabı iyi bir şekilde geliştirerek 4.000 TL’ye satmanız mümkün.

İlginizi Çekebilir; Para Kazandıran Oyunlar

Instagram Müşteri Yönetimi

Advertisement

Instgarm da yer alan çoğu firma tam olarak rinstagram reklam özelliğini nasıl kullanacağını bilmiyorlar. Ya da intagram yönetimi yapmak istemiyorlar. Fakat günümüzde instagramın önemi herkes için yadsınamaz bir gerçek.

Tek yapmanız gereken instagramda ki reklam ağının içine girmek! Bu kalabalık reklam ağında kazanç sağlayamayan firmalarla görüşüp, hesap yönetimlerini yapmanız mümkün. Peki müşteri yönetimi nasıl oluyor?

 • Müşteri yönetiminde gönderi ya da metin hazırlamak gibi işler yapmacaksınız!
 • Müşteri yönetiminde hesabın reklam yönetimini sağlayacaksınız.
 • Müşteriye ne zaman ve ne yapması gerektiğini anlatacaksınız.
 • Müşterinize yeni takipçiler, müşteriler ve aboneler kazandıracaksınız.

Bu iş için çok fazla müşteriye sahip olmadan da iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Nasıl mı? Yaklaşık 12 müşteriye sahip olsanız hesap başı 750 TL’den aylık 9.000 TL gelir elde edebilirsiniz.

Sizin işiniz Sosyal Medya Yöneticiliği değil! Gönderi paylaşmadan sadece hesabın reklam ve işbirliklerini kontrol ederek müşteri yönetimini gerçekleştirebilirsiniz…

Danışmanlık Yapmak

Firmaların instagram hesapları için danışmanlık verebilirsiniz. Bunu nasıl mı yapacaksınız? Alanında iyi firmalara mail atarak ulaşabilirsiniz. Görüşüp belli bir miktar karşılığında danışmanlık verirsiniz. Peki bu danışmanlıkta neler yapıyoruz?

Advertisement
 • Firmanın instagram sayfasındaki eksiklikleri saptama.
 • Sayfa da olması gereken diğer içerikleri belirleme

TikTok

internetten para kazanma
internetten para kazanma

TikTok pandemi ile birlikte hayatımıza oldukça hızlı giriş yapan sosyal medya uygulamalarından birisidir Diğer sosyal medya uygulamalarından ayrılan en belirgin özelliği büyüme ve yükselmenin en kolay ve hızlı olduğu platformdur.

Popüler akımlara göre hazırladığınız TikTok videoları sizleri yüksek takipçi sayısına ulaştırabilir. TikTokta canlı yayın açarak para kazanabileceğinizi söylemiştik. Fakat herkes canlı yayın açamaz. Öyleyse canlı yayın açmak için olması gerekenler neler?

 • En az 1.000 takipçiye sahip olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Canlı yayında kullanmak için jeton sahibi olmak

Youtube

internetten para kazanmanın yolları
internetten para kazanmanın yolları

Youtube en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından birisi. Açtığınız youtube kanalı sayesinde yüksek gelir etmeniz mümkün. Bu gelire nasıl ulaşabilirsiniz?

Öncelikle kendine ait bir youtube kanalınızın olması gerekiyor. Aynı zamanda yetenekleriniz ve ilgi alanlarınız doğrultusunda içerik üretmelisiniz. Bu içerikler istenen seviyeye ulaştıktan sonra para kazanabilirsiniz. Öyleyse para kazanmak için istenenler neler?

 • 1.000 takipçiye ulaşmak
 • Videoların toplam 4.000 saat izlenmeye ulaşmış olması

Editörün Önerisi: Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak

Twitter

internet üzerinden para kazanma
internet üzerinden para kazanma

Twitter online para kazanmaya uygun bir platform gibi görünmese de aslında diğerlerinden neredeyse hiç bir farkı yoktur. Bu platformda blogunuzun ya da satış sayfanızın reklamını yaparak para kazanabilirsiniz.

Twitter takipçinizi yükseltin ve okuyucunun dikkatini çekecek yazılarla satış sayfanıza yönlendirin. İşte bu kadar basit! Ayrıca yüksek takipçiye ulaştıktan sonra sponsorlu tweetlerden de yararlanabilirsiniz. Bu sponsorlu tweetler sayesinde reklamcılarla iletişime geçip takipçilerinizi influence ederek de para kazanabilirsiniz.

Satış sayfanızın veya blogunuzun yönlendirmesini yapmak için profilinize ya da paylaştığınız yazıya LİNK eklemeyi unutmayın!

Linkedln

yatırımsız para kazanma
yatırımsız para kazanma

Linkedln kariyer hesabı gibi görülse de, para kazanmak oldukça mümkün! Kendi linkedln sayfanızda yer alan müşterileriniz ve meslek arkadaşlarınızla iletişimde kalarak satış yapmanız mümkün.

Hem kişilerle iletişime geçerek pazarlama fikirlerini öğrenebilirsiniz hem de linkedln’de yer alanpazarlama ile ilgii topluluklara katılarak fikir edinebilirsiniz. Ayrıca satış yaptığınız bir ürün ya da kendinize ait bir markanız varsa linkedln sayfasını açıp sektördeki tanınırlığını arttırabilirsiniz.

Advertisement

Twitch

twitch
twitch

Twitch son zamanların popüler uygulamalarından bir tanesi. Diğerleri gibi sosyal medyayla para kazanmak için tercih ediliyor. Twitchte bazı şartları yerine getirdikten sonra gelir elde etmek çok basit! Bu şartlara göz attığımızda;

 • Belli bir takipçi sayısına ulaşmak,
 • Düzenli yayın oluşturarak belli izleyici kitlesine sahip olmak,
 • Ekipmanlarınızın olması gerekmektedir.

Artık hazırsınız! Şartları yerine getirdiyseniz seçeceğiniz oyunlar, ekipmanlar, yorumlarınız ve görüntünüz iyiyse para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medyadan Para Kazanmak İçin Stratejiler

İlgili İçerik: Para Kazandıran Kazançlı Siteler

Influencer Olmak

para kazanma yolları
para kazanma yolları

Sosyal medyadan para kazanmak için ilk düşünülen en çok tercih edilen yöntem influencer olmak. Eğer sizde çevrenizi ve belli başlı toplulukları etkileyebilecek enerjiye sahipseniz influencer olmak tam size göre!

İyi fotoğraf çekmek, yaratıcı içerik oluşturmak, farklı fikirlerle takipçilerinizi karşılamak burada en dikkat etmeniz gereken şey. Peki influencer olarak takipçilerinizle neler paylaşabilirsiniz;

 • Lifestyle denilen günlük yaşantınızdan kesintiler paylaşarak hayatınıza dahil edebilirsiniz.
 • Yeme-içme profili açıp hem önerilerde bulunabilir hem de güzel restaurantları gezerek takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.
 • Güzellik/ makyaj blogu ya da kanalı açarak takipçilerine öneri de bulunabilirsiniz.
 • Mimariye ilginiz varsa, farklı şehirler gezebilir, tanıtabilir, yapı ve tasarımları inceleyip paylaşabilirsiniz.

Satış Sayfası Açmak

Sosyal medyada para kazanmanın bir diğer yolu satış sayfası açmak. E-ticaret yapan biriyseniz sosyal medya platformlarınızda markanızın sayfasını açarak tanıtabilir, reklamını yapabilir ve satışlarınızı uygulama üzerinden gerçekleştirebilmeniz mümkün. Satış yapmak için bulunabileceğiniz sosyal medya platformları;

 • Instagram
 • Twiiter
 • Facebook
 • Linkedln

Sosyal Medya Reklamlarından Yararlanmak

Markalar ve firmaların son yıllarda en çok kullandığı pazarlama stratejisi sosyal medya reklamları. Sizde takipçi sayınızı arttırarak firmaların ve markaların reklamlarını yapmak istemez misiniz?

Hem bu şekilde hesabınıza içerik üretmiş hem de para kazanmış olursunuz. Sosyal medya reklamlarıyla etkileşiminizi ve takipçi sayınızı arttırabilir, kitlenizi müşterilerinize yönlendirerek gelirinizi de arttırabilirsiniz.

Editörün Önerisi: Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

Advertisement

Affiliate Pazarlama

Affiliate pazarlama ile kişi bir markanın ya da işletmenin ürününü sosyal medya hesabından tanıtarak satış yapar. Bu yapılan satıştan belli bir komisyon alarak gelir elde etmektedir. Bu şekilde pazarlama stratejisi geliştiren oldukça fazla marka ve işletme vardır. Mail atarak bu markalarla iletişim kurabilirsiniz.

Affiliate linki verebileceğimiz en güzel örnek Trendyol olacaktır. Bildiğiniz gibi Trendyol bloogerlar ya da fenomenlerle işbirliği yaparak ürün tanıtımını yaptırıyor. Bu şekilde tanıtımı yapan kişiler satışını sağladığı üründen %10 komisyon alarak kazanç elde ediyorlar.

Sık Sorulan Sorular

Sosyal medyadan para kazanmak için kaç takipçi gerekir?

Sosyal medyadan para kazanmak için çeşitli seçenekler mevcuttur. Bu yüzden yaptığınız işe ve bulunduğunuz mecraya göre edinmeniz gereken takipçi sayısı değişecektir. Biz yine de sizlere ortalama takipçi tablosunu aşağıda sunduk 🙂

Sosyal Medya PlatformuTakipçi Sayısı
Instagram10.000
Youtube1.000
TikTok1.000

Instagram’da para kazanmak için ne yapmalıyım?

Sosyal medyada para kazanmak için en çok seçeneğin bulunduğu mecra Instagram. Instagramda para kazanmak için izleyeceğiniz yollar:
-İçerik üretmek
-Marka işbirliği yapmak
-Affiliate pazarlama yapmak

Advertisement

Sosyal medyadan nasıl gelir elde edilir?

Sosyal medyadan para kazanmak artık çok basit! Nasıl gelir edeceğinize dair stratejileri öğrendikten sonra sizde sosyal medyada gelirinizi yükseltebilirsiniz. Nasıl mı?
-Reklamlar aracılığıyla
-Satış yaparak
-İçerik üreterek

Sizlere sosyal medyadan para kazanmak için gerekenlerin tümünü yazdık. Konu ile ilgili sormak istediğiniz diğer soruları YORUMLAR kısmından bize iletebilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Gerçek Para Kazandıran Oyunlar 2023 -AYDA 10 BİN TL KAZAN! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

PARA KAZANMA

Gerçek Para Kazandıran Oyunlar 2023 -AYDA 10 BİN TL KAZAN!

para kazandıran oyunlar

Oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü? Evet! Hatta ayda 10.000 TL kazanabilirsiniz. 2023 yılında para kazandıran oyunlar pek çok kişinin kazançlı çıkmasınız sağladı. Sizlere tam 30′ farklı ‘dan fazla yatırımsız para kazandıran oyunlar önerisi sunuyorum. Giderek daha fazla insan, sevdikleri oyunlara para ve zaman harcıyor. 2023’de video oyunu endüstrisi 180 milyar dolara yakın bir gelirle […]

Okumaya devam et

PARA KAZANMA

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak – GÜNDE 200 TL KAZAN!

köpek gezdirerek para kazanmak

İnsanoğlunun en yakın arkadaşı olan köpekleri seviyor musunuz? Peki onlarla keyifli zaman geçirirken bir yandan para kazanmak? Evet diyorsanız bu yazımız tam size göre. Amerika’da ya da İngiltere’de köpek gezdirerek para kazanmak oldukça yaygın. Bu uygulama ülkemizdeki hayvan severlerin de ilgisini çekiyor. Giderek daha çok insan evde hayvan beslemeye başladı. Bu durum başka gelişmelere de […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.