finansportali.net

KURYE OLMAK

Motorlu Kurye Maaşları 2022 – Kuryeler Ne Kadar Kazanıyor?

Motorlu Kurye Maaşları 2022

Motorlu kurye olmak istiyorum diyenler ne kadar para kazanacağını merak ediyor. Motorlu kurye ücretleri hakkında öğrenmek isteyeceğiniz her şeyi bu yazıda topladım.

Trendyol, Getir, Banabi, Vigo, Hepsiburada, Paket Taxi, Dominos gibi firmalar artık motorlu kuryeleri tercih ediyor. Motorlu kurye maaşları da ortalama 6 bin TL – 25 bin TL arasında değişiyor diyebilirim.

Her motorlu kurye maaşı bağlı olduğu firmaya ve dağıtım başına belirlenen ücrete göre  farklılık gösteriyor. Esnaf kurye maaşları için en güncel bilgileri bu yazıda bulacaksınız.

Advertisement

Şimdi detaylara geçelim. İşte motorlu kurye çalışma şartları ve motorlu kurye maaşları 2022… En güncel bilgileri öğrenmek için okumaya devam edin.

Motorlu Kurye Maaşları 2022

motorlu kurye maaşları
motorlu kurye maaşları 2022

Moto kurye maaşlarında birçok değişkenin olduğunu artık biliyorsunuz. Bunları göz önünde bulundurmayı unutmayın. Şimdi sizlere düzenli olarak moto kuryelik yapan kişiler üzerinden maaşları anlatacağım. Firmalar hakkında detaylar için aşağı başlıkları okumayı unutmayın!

Ortalama olarak 2022 motorlu kurye maaşları:,

FİRMAMAAŞLAR
Getir Kurye7.000 TL – 15.000 TL
Paket Taxi Kurye7.000 TL – 14.000 TL
Banabi Kurye9.000 TL – 12.000 TL
Trendyol Go Kurye8.000 TL – 13.000 TL
KargomSende Kurye5.500 TL – 6.500 TL
HepsiJet Kurye6.000 TL – 8.000 TL
Ptt Kurye5.500 TL – 6.000 TL
Kolay Gelsin Kurye6.000 TL – 7.000 TL
Vigo Kurye8.000 TL – 12.000 TL
Dominos Kurye5.500 TL – 7.500 TL
moto kurye maaşları 2022

Motorlu kurye maaşları detayına inmeden önce şunu açıklamama izin verin. “Kendi aracımla kargo işi ne kadar kazandırır?” diye merak ediyorsanız emin olun; en az 2.000 TL fazla kazanma şansınız var.

Örneğin, normalde aldığınız maaş 6.000 TL ise kendi aracınızı kullanarak 8.000 TL kazabilirsiniz.

Advertisement

1. Getir Kurye Maaşları 2022

Getir Kurye Maaşları 2022
Getir Kurye Maaşları 2022

Getir kurye olmak size birçok açıdan avantaj sağlıyor. Motor, kask, yağmurluk gibi malzemeler size firma tarafından veriliyor. Part time ya da tam zamanlı olarak çalışabiliyorsunuz.

Eğer tam zamanlı çalışmak istiyorsanız 12 saat çalışmanız gerekiyor. Ayrıca firmanın düzenlediği sosyal etkinliklere katılma şansınız oluyor. Bahşiş de alabiliyorsunuz.

Getir kurye başvuru için sizlere hazırlamış olduğum detaylı yazıya göz atabilirsiniz.

Getir maaş ne kadar 2022?

Getir kurye maaşları ise; 7 bin TL – 15 bin TL arasında değişiyor. Getir kendi motoruyla kurye maaşlarıysa 20 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Advertisement

Getir kuryeler ne kadar kazanıyor?

2. Paket Taxi Kurye Maaşları 2022

Paket Taxi Kurye Maaşları 2022
Paket Taxi Kurye Maaşları 2022

Paket Taxi işletmelere kuryelik bir yapan şirket. Siz de isterseniz Paket Taxi motorlu kurye başvurusu yapabiliyorsunuz. Paket Taxi sayesinde işletmeler lojistikle ilgilenmek zorunda kalmıyor.

Ürünler müşterilere güvenli şekilde ve hızlıca teslim ediliyor. Bu şirkette çalışmak size birçok avantaj sağlayabilir. Paket Taxi resmi sitesinden Kurye Başvuru Formunu doldurmanız yeterli Araçlı ya da motorlu kurye olmak istiyorum seçeneklerinden birini seçin ve başvurunuzu yapın.

Paket taxi kurye maaşları ne kadar?

Paket taxi kurye olarak 8- 9 saat çalışıyorsanız aylık geliriniz ortalama 7 bin TL – 8 bin TL oluyor. Ama 12 saat çalışıyorsanız da 13 bin TL – 14 bin TL civarı maaş alma şansınız var.

Advertisement

Üstelik Paket Taxi kurye olmak için aracınızın olması da şart değil. Kira ödeyerek firmadan araç alabiliyorsunuz. Paket Taxi Maaş içeriğini okuyabilirsiniz.

3. Yemek Sepeti Kurye Maaşları 2022

Yemek Sepeti Kurye Maaşları 2022
Yemek Sepeti Kurye Maaşları 2022

En çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Yemeksepeti de motorlu kuryelere oldukça iyi maaş veriyor. Yemeksepeti kurye şartları da oldukça hoşunuza gidecek. Saat konusunda  herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Çalışmanızı ayarlamanız kolay oluyor. Bahşişler sayesinde maaşınızın üstüne ekleme yapabiliyorsunuz. Yemeksepeti size kaza sigortası ve sağlık sigortası da yapıyor. Ayrıca Yemeksepeti motorlu kurye olmak için başvuru yapmak da oldukça kolay. 

kariyer.net sitesi üzerinden Yemek sepeti kurye ilanı yayınlanıyor. Buradan takibini yapıp başvurabilirsiniz.

Yemek sepeti kurye maaşları ise 2022 güncel fiyatları 9 bin TL – 12 bin TL arasında değişiyor. Bu fiyatlar yine çalışacağınız bölgeye ya da sipariş sayınıza göre değişebiliyor.

Advertisement

4.Banabi Kurye Maaşları 2022

Banabi Kurye Maaşları 2022
Banabi Kurye Maaşları 2022

Yemeksepeti’nin bir uygulaması olan Banabi kuryelik de oldukça yükselişte. Banabi kurye olmanız için size rahat çalışma şartları sunuyor. 

Ayrıca Banabi kurye olmak istiyorum diyenler sadece motorlu kurye olmak zorunda değil, isterseniz araçlı kurye de olabiliyorsunuz. Bunu başvuru yaparken de belirtebiliyorsunuz.

Banabi  kurye maaşları ise; ayda ortalama 10 bin TL – 20 bin TL arasında farklılık gösterebiliyor. Alt ve üst limitiniz yok. Ne kadar çok sipariş götürürseniz o kadar çok para kazanma şansınız var.

5. Trendyol Kurye Maaşları 2022

Trendyol Kurye Maaşları 2022
Trendyol Kurye Maaşları 2022

Trendyol, yükselişi sürekli devam eden bir firma. Bu yüzden birkaç çeşit kurye seçeneği de bulunuyor. Genel olarak Trendyol kuryeliği oldukça karlı bir iş.

Trendyol Go kuryelik yapmak için resmi sitesine girmeniz gerekiyor. Trendol Go kuryelik için de esnek çalışma saatleri geçerli. Çalışılan saatler içinde istediğiniz zaman dilimini seçebilme hakkına sahipsiniz. Bir siparişi 30 dakikada yetiştirmeniz de gerekiyor.

Daha çok restoranlardan, yakınlarda bulunan yerlerden Trendyol Go üzerinden sipariş verilebiliyor.

Advertisement

Trendyol kuryeler ne kadar kazanıyor?

Eğer siz de Trendyol Go motorlu kurye olmak istiyorsanız kazancınız net olarak 8 bin TL – 13 bin TL arasında değişiyor. Ne kadar çok çalışırsanız ve paket teslimi gerçekleştirirseniz, o kadar kazancınız artar.

Eğer Trendyol Go kurye şartlarını merak ediyorsanız yazıma göz atabilirsiniz. Burada aradığınız her bilgiyi bulacaksınız. Trendyol moto kurye maaşları hakkında daha fazla bilgi sahibi de olacaksınız.

Bir diğer seçenek de Trendyol Express. Trendyol Express, site üzerinden alınan birçok kargoyu iletmekle görevli. Aynı zamanda araçlı kurye sistemi olarak da biliniyor.

Advertisement

Burada taşıyıcı olmak istiyorsanız Trendyol Express Başvuru yaparken motorla mı yoksa araçla mı taşımacılık yapmak istiyorsunuz, belirtmelisiniz.  Trendyol Express kurye maaşları ise; ayda ortalama 7.000 TL – 9.000 TL arasında değişiyor.

6.Hepsijet Motorlu Kurye Maaşları 2022

Hepsijet Motorlu Kurye Maaşları 2022
Hepsijet Motorlu Kurye Maaşları 2022

HepsiJet birçok firma ile anlaşmalı olarak çalışıyor. İnternet üzerinden bir sipariş verdiğiniz zaman elinize ulaşması sadece birkaç gün sürüyor. Hatta bazı durumlarda hemen gönderilebiliyor. Siz de Hepsijet araçlı kurye olmak istiyorum diyebilirsiniz.

Hepsiburada’ya bağlı olan HepsiJet, çalışanlarına rahat çalışma koşulları sunuyor. Hepsijet kurye başvuru için yazdığım yazıyı okuyun ve bilgi sahibi olun…

Hepsijet motorlu kurye maaşları ortalama 6 bin TL – 8 bin TL arasında oluyor. Eğer kendi motorunuzu ya da aracınızı kullanmak isterseniz elde edeceğiniz para daha yüksek olacaktır. Unutmayın ki kendi motoruyla kurye maaşları her zaman daha yüksektir. Çalışma saatinizi de artırırsanız bir ayda 10.000 TL kazanmanız bile mümkün.

7. PTT Kurye Maaşları 2022

PTT Kurye Maaşları 2022
PTT Kurye Maaşları 2022

PTT dağıtıcıların parası, çalışanlarından ayrı olarak hesaplanıyor. PTT personellerinin saatleri bellidir ve buna göre bir maaş alırlar. Dağıtıcılar ise ek mesai ücreti alıyor.

Ek mesai ücreti haricinde PTT kurye maaşları ortalama 5.500 bin TL – 6.000 TL civarında oluyor. Ek mesailer de yaklaşık 2.000 TL civarında. Yani bir PTT kuryesinin maaşı 8 bin TL‘ye kadar çıkabiliyor.

Advertisement

8. “Kolay Gelsin” Motorlu Kurye Maaşları 2022

"Kolay Gelsin" Motorlu Kurye Maaşlar
“Kolay Gelsin” Motorlu Kurye Maaşlar

“Kolay Gelsin” yeni çağa ayak uyduran modern bir kargo firması. Buradan sipariş verdiğiniz zaman istediğiniz zamana göre seçim yapabiliyorsunuz ya da farklı bir yere gelmesini isteyebiliyorsunuz. Ayrıca siparişinizi takip edebilme şansınız da oluyor.

Kolay Gelsin çok fazla bilinen bir kargo şirketi değil fakat diğer şirketlere oranla daha çok müşteri isteğine odaklanıyor. Kolay Gelsin İş Ortağı olmak istiyorsanız resmi sitesinden başvuru yapabiliyorsunuz.

Kolay gelsin maaşları ne kadar?

Kolay Gelsin kurye maaşları ortalama 6 bin TL – 7 bin TL oluyor. Çalışma saatini artırır ve teslim edilen paket sayınızı bu doğrultuda artırırsanız daha çok kazanırsınız.

9. KARGOMSende Kurye Maaşları 2022

KARGOMSende Kurye Maaşları 2022
KARGOMSende Kurye Maaşları 2022

Birçok firmayla ortaklığı bulunan KARGOMSende, genelde araçlı dağıtım yapıyor. Ama kendi aracınızla kurye olma şansınız da var. Bununla ilgili KARGOMSende resmi sitesinden iletişim kurabilmeniz mümkün.

D&R, E-bebek gibi birçok firmayla anlaşmalı olan KARGOMSende kurye maaşları da aylık ortalama 5.500 TL – 6.500 TL arasında değişiyor. Motorlu kurye maaşları için devam edelim.

Advertisement

10. Vigo Kurye Maaşları 2022

Vigo Kurye Maaşları 2022
Vigo Kurye Maaşları 2022

Son zamanlarda oldukça adını duyuran bir firma olan Vigo, markaların ve işletmelerin kurye ihtiyacına çözüm oluyor. Vigo kuryeler diğer kuryelerle kıyaslandığı zaman oldukça iyi para kazanıyorlar.

Vigo kuryelere özel sağlık sigortası yapılıyor ve bahşişler sayesinde de ek para kazanabiliyorlar. Kesintisiz kurye hizmeti veren Vigo’nun referansları ise Getir, Köfteci Yusuf, ÇiçekSepeti gibi firmalar. Vigo maaşları çok merak ediliyor.

Vigo kurye maaşları 2022’de ne kadar?

Vigo motorlu kurye maaşları ise bir ayda 12 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. 26 gün tam gün çalışan bir Vigo kurye rahatlıkla 10 bin TL’nin üzerinde kazanç sağlar.

Bu da oldukça iyi işler yapılması ve hemen hizmet verebilmesinden kaynaklanıyor. Vigo Kurye şartları hakkında yazdığımız detaylı yazıya göz atabilirsiniz.

Advertisement

11. Dominos Kurye Maaşları 2022

Domino's Kurye Maaşları 2022
Domino’s Kurye Maaşları 2022

Motorlu kurye maaşları denilince merak edilenlerden biri de Domino’s oluyor. Peki dominos kurye maaşları 2022’de ne kadar?

Aslında Domino’s Pizza motorlu kuryeleri, garson ve mutfak personelleri genelde asgari ücret üzerinden çalışıyor. Fakat ek mesai ücretleri, primler sayesinde bu ücret artıyor.

Bütün bunlar göz önüne alındığında Domino’s motorlu kurye maaşları 2022 yılı için ortalama  5.500 – 7 bin 500 TL arasında olacak.

Kendi Motoruyla Kurye Maaşları

Yazının aralarında sizleri konuyla alakalı olarak birkaç kere bilgilendirdim. Her zaman hangi firma olduğu fark etmeksizin kendi motoruyla kurye maaşları daha fazladır. Çünkü bu sistemle çalışan kuryeler, bütün giderlerini kendileri öderler.

O nedenle firma onlara direkt maaş olarak bir ödeme yapmazlar. Kendi kazançları direkt ellerine kalır. Ortalama olarak esnaf kurye maaşları ise 15 bin TL – 23 bin TL arasındadır. Sigorta, vergi gibi sorumlulukları kendilerinindir. O nedenle esnaf kurye maaşları daha yüksektir.

Advertisement

Moto Kurye Nasıl Olurum?

Moto Kurye Nasıl Olurum
Motorlu Kurye Olmak

Öncelikle moto kurye olmak isteyen kişilerin A1 ya da A2 ehliyetine sahip olması gerekiyor. Eğer başvuru yapacağınız yer arabalı kurye arıyorsa o zaman B sınfı ehliyet gerekiyor. Aynı şekilde çevrenizi iyi tanımalısınız.

Motorlu kurye olmak için iki seçeneğiniz var: Kendi motorunuzla kuryelik yapabiliyorsunuz ya da şirketin motorunu kullanan bir kurye olabiliyorsunuz. Her ikisinde de motorlu kurye maaşları farklı oluyor. Bunların detaylarını az sonra anlatacağım.

Motorlu kurye olmak için kendinize de güvenmeniz gerekiyor. Çünkü trafikte motor kullanmak ve siparişleri yetiştirmek biraz yorucu olabiliyor. Bu yüzden dikkatli olunması lazım. Şimdi gelelim moturlu kurye maaşları ne kadar konusuna…

Moto Kurye Maaş Farklılıkları Neden Olur?

Sizlere motorlu kurye maaşları için detay vermeden önce bir bilgi vereceğim. Moto kurye ücretleri firmadan firmaya değişiklik gösterir. Hatta aynı firma içerisindeki kuryelerinde aldıkları ücretler de farklı olabiliyor. Bunun bazı nedenleri var:

  • Firmanın ücretlendirme politikası
  • Kuryenin çalışma saati
  • Kilometre başına ücretler
  • Toplu paketler
  • Teslim edilen paket sayısı
  • Bonus sistemleri

gibi durumlar alınan ücreti etkiler. Sizlere şimdi ortalama olarak piyasadaki kazançlardan bahsedeceğim.

SONUÇ

İnternet siparişlerinin artmasıyla birlikte kuryelere olan ihtiyaç da artıyor. Eğer kendi aracınız varsa kuryelik yapma fikrini düşünmelisiniz.

Advertisement

Çünkü kendi aracınızla kuryelik yaptığınızda daha fazla para kazanma şansınız oluyor. Bu durumlarda aracınızla ilgili gideler size ait oluyor ama gittiğiniz bütün sipariş ücretleri de sizin paranıza ekleniyor.

Eğer firmaların motoruyla ya da aracıyla kuryelik yapıyorsanız alacağınız ücretler de ona göre belirlenecek. Motorlu kurye maaşları hakkında artık bilgi sahibisiniz. Aklınıza takılan soruları yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Trendyol Go Motorlu Kurye Şartları ve Kazançları (2023 YENİ) başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Advertisement

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

KURYE OLMAK

Trendyol Go Motorlu Kurye Şartları ve Kazançları (2023 YENİ)

trendyol go motorlu kurye olmak

Trendyol motorlu kurye olarak ayda 25.000 TL‘ye yakın para kazanmak ister misiniz?🛵 Öyleyse sıkı durun… ” Motorlu kurye olmak istiyorum” diyorsanız bu fırsat tam size göre! Trendyol Go başvurusunda bulunarak şahsi motosikletiniz ile hemen bu işe başlayabilirsiniz. Trendyol kurye başvuru için detaylara bu yazıdan erişebileceksiniz. Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki Trendyol’un sağlamış olduğu bu iş […]

Okumaya devam et

KURYE OLMAK

Fiyuu Kurye Olmak – 2023 MAAŞLARI AÇIKLANDI!

fiyuu kurye olmak

Motorlu kurye olmak mı istiyorsunuz? O zaman seçenekleriniz tahmin ettiğinizden de geniş. “Fiyuu kurye olmak” hakkında bilinmesi gereken her şeyi sizler için hazırladım. En merak edilen Fiyuu başvuru şartları ve en güncel verilerle Fiyuu kurye maaşları 2023 bilgisini de yazıma ekledim. Son zamanlarda giderek popülerliği artan ve kazanç sağlamak konusunda bi hayli iyi olan moto […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.