finansportali.net

KURYE OLMAK

Motorlu Kurye Maaşları 2023 – Kuryeler Ne Kadar Kazanıyor?

Motorlu Kurye Maaşları 2022

Motorlu kurye olmak istiyorum diyenler ne kadar para kazanacağını merak ediyor. Motorlu kurye ücretleri hakkında öğrenmek isteyeceğiniz her şeyi bu yazıda topladım.

Trendyol, Getir, Banabi, Vigo, Hepsiburada, Paket Taxi, Dominos gibi firmalar artık motorlu kuryeleri tercih ediyor. Motorlu kurye maaşları da ortalama 10 bin TL – 25 bin TL arasında değişiyor diyebilirim.

Her motorlu kurye maaşı bağlı olduğu firmaya ve dağıtım başına belirlenen ücrete göre  farklılık gösteriyor. Esnaf kurye maaşları için en güncel bilgileri bu yazıda bulacaksınız.

Advertisement

Şimdi detaylara geçelim. İşte motorlu kurye çalışma şartları ve motorlu kurye maaşları 2023… En güncel bilgileri öğrenmek için okumaya devam edin.

Motorlu Kurye Maaşları 2023

motorlu kurye maaşları
motorlu kurye maaşları

Moto kurye maaşlarında birçok değişkenin olduğunu artık biliyorsunuz. Bunları göz önünde bulundurmayı unutmayın. Şimdi sizlere düzenli olarak moto kuryelik yapan kişiler üzerinden maaşları anlatacağım. Firmalar hakkında detaylar için aşağı başlıkları okumayı unutmayın!

Ortalama olarak 2023 motorlu kurye maaşları:,

FİRMAMAAŞLAR
Getir Kurye15.000 – 17.000 TL
Paket Taxi Kurye13.000 TL – 15.000 TL
Yemeksepeti Vale Kurye15.000 TL – 18.000 TL
Trendyol Go Kurye15.000 TL – 16.000 TL
HepsiJet Kurye12.000 TL – 15.000 TL
Ptt Kurye8.500 TL – 10.000 TL
Kolay Gelsin Kurye10.000 TL – 12.000 TL
Vigo Kurye15.000 TL – 16.000 TL
Dominos Kurye8.500 TL – 10.000 TL
moto kurye maaşları 2023

Motorlu kurye maaşları 12 saat çalışan esnaf kuryelerin maaşlarından ve toplam kazançlardan giderler çıkarılarak hesaplanmıştır.

Ayrıca şunu açıklamama izin verin. “Kendi aracımla kargo işi ne kadar kazandırır?” diye merak ediyorsanız emin olun; en az 2.000 TL fazla kazanma şansınız var. Örneğin, normalde aldığınız maaş 15.000 TL ise kendi aracınızı kullanarak 17.000 TL kazabilirsiniz.

Advertisement

1. Getir Kurye Maaşları 2023

Getir Kurye Maaşları
Getir Kurye Maaşları

Getir kurye olmak size birçok açıdan avantaj sağlıyor. Motor, kask, yağmurluk gibi malzemeler size firma tarafından veriliyor. Part time ya da tam zamanlı olarak çalışabiliyorsunuz.

Eğer tam zamanlı çalışmak istiyorsanız 12 saat çalışmanız gerekiyor. Ayrıca firmanın düzenlediği sosyal etkinliklere katılma şansınız oluyor. Bahşiş de alabiliyorsunuz.

Getir kurye başvuru için sizlere hazırlamış olduğum detaylı yazıya göz atabilirsiniz.

Getir maaş ne kadar 2023?

Getir kurye maaşları ise masraflar çıkarıldığında 15 bin TL – 17.000 TL arasında değişiyor.

Advertisement

Getir kuryeler ne kadar kazanıyor?

2. Paket Taxi Kurye Maaşları 2023

Paket Taxi Kurye Maaşları
Paket Taxi Kurye Maaşları

Paket Taxi işletmelere kuryelik bir yapan şirket. Siz de isterseniz Paket Taxi motorlu kurye başvurusu yapabiliyorsunuz. Paket Taxi sayesinde işletmeler lojistikle ilgilenmek zorunda kalmıyor.

Ürünler müşterilere güvenli şekilde ve hızlıca teslim ediliyor. Bu şirkette çalışmak size birçok avantaj sağlayabilir. Paket Taxi resmi sitesinden Kurye Başvuru Formunu doldurmanız yeterli Araçlı ya da motorlu kurye olmak istiyorum seçeneklerinden birini seçin ve başvurunuzu yapın.

Paket taxi kurye maaşları ne kadar?

Paket taxi kurye olarak 8- 9 saat çalışıyorsanız aylık geliriniz ortalama 8 bin TL 10 bin TL oluyor. Ama 12 saat çalışıyorsanız da 13 bin TL – 15 bin TL civarı maaş alma şansınız var.

Advertisement

Üstelik Paket Taxi kurye olmak için aracınızın olması da şart değil. Kira ödeyerek firmadan araç alabiliyorsunuz. Paket Taxi Maaş içeriğini okuyabilirsiniz.

3. Yemeksepeti Vale Kurye Maaşları 2023

Yemek Sepeti Kurye Maaşları
Yemek Sepeti Kurye Maaşları

En çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Yemeksepeti de motorlu kuryelere oldukça iyi maaş veriyor. Yemeksepeti vale kurye şartları da oldukça hoşunuza gidecek. Saat konusunda  herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Çalışmanızı ayarlamanız kolay oluyor. Bahşişler sayesinde maaşınızın üstüne ekleme yapabiliyorsunuz. Yemeksepeti size kaza sigortası ve sağlık sigortası da yapıyor. Ayrıca Yemeksepeti motorlu kurye olmak için başvuru yapmak da oldukça kolay. 

kariyer.net sitesi üzerinden Yemek sepeti kurye ilanı yayınlanıyor. Buradan takibini yapıp başvurabilirsiniz.

Yemek sepeti kurye maaşları ise 2023 güncel fiyatları 15 bin TL – 18 bin TL arasında değişiyor. Bu fiyatlar yine çalışacağınız bölgeye ya da sipariş sayınıza göre değişebiliyor.

Advertisement

4. Trendyol Kurye Maaşları 2023

Trendyol Kurye Maaşları
Trendyol Kurye Maaşları 2023

Trendyol, yükselişi sürekli devam eden bir firma. Bu yüzden birkaç çeşit kurye seçeneği de bulunuyor. Genel olarak Trendyol kuryeliği oldukça karlı bir iş.

Trendyol Go kuryelik yapmak için resmi sitesine girmeniz gerekiyor. Trendol Go kuryelik için de esnek çalışma saatleri geçerli. Çalışılan saatler içinde istediğiniz zaman dilimini seçebilme hakkına sahipsiniz. Bir siparişi 30 dakikada yetiştirmeniz de gerekiyor.

Daha çok restoranlardan, yakınlarda bulunan yerlerden Trendyol Go üzerinden sipariş verilebiliyor.

Trendyol kuryeler ne kadar kazanıyor?

Eğer siz de Trendyol Go motorlu kurye olmak istiyorsanız kazancınız net olarak 15 bin TL – 16 bin TL arasında değişiyor. Ne kadar çok çalışırsanız ve paket teslimi gerçekleştirirseniz, o kadar kazancınız artar.

Advertisement

Eğer Trendyol Go kurye şartlarını merak ediyorsanız yazıma göz atabilirsiniz. Burada aradığınız her bilgiyi bulacaksınız. Trendyol moto kurye maaşları hakkında daha fazla bilgi sahibi de olacaksınız. Trendyol moto kurye maaşları hakkında yeni bilgiler içeren şu videoyu da izleyebilirsiniz:

kurye maaşları

5.Hepsijet Motorlu Kurye Maaşları 2023

Hepsijet Motorlu Kurye Maaşları
Hepsijet Motorlu Kurye Maaşları

HepsiJet birçok firma ile anlaşmalı olarak çalışıyor. İnternet üzerinden bir sipariş verdiğiniz zaman elinize ulaşması sadece birkaç gün sürüyor. Hatta bazı durumlarda hemen gönderilebiliyor. Siz de Hepsijet araçlı kurye olmak istiyorum diyebilirsiniz.

Hepsiburada’ya bağlı olan HepsiJet, çalışanlarına rahat çalışma koşulları sunuyor. Hepsijet kurye başvuru için yazdığım yazıyı okuyun ve bilgi sahibi olun…

Hepsijet motorlu kurye maaşları ortalama 12 bin TL – 15 bin TL arasında oluyor. Eğer kendi motorunuzu ya da aracınızı kullanmak isterseniz elde edeceğiniz para daha yüksek olacaktır. Unutmayın ki kendi motoruyla kurye maaşları her zaman daha yüksektir. Çalışma saatinizi de artırırsanız bir ayda 10.000 TL kazanmanız bile mümkün.

6. PTT Kurye Maaşları 2023

PTT Kurye Maaşları
PTT Kurye Maaşları

PTT dağıtıcıların parası, çalışanlarından ayrı olarak hesaplanıyor. PTT personellerinin saatleri bellidir ve buna göre bir maaş alırlar. Dağıtıcılar ise ek mesai ücreti alıyor.

Ek mesai ücreti haricinde PTT kurye maaşları ortalama 8.500 bin TL – 10.000 TL civarında oluyor. Ek mesailer de yaklaşık 1.500 TL civarında. Yani bir PTT kuryesinin maaşı 10 bin TL‘ye kadar çıkabiliyor.

Advertisement

7. “Kolay Gelsin” Motorlu Kurye Maaşları 2023

"Kolay Gelsin" Motorlu Kurye Maaşlar
“Kolay Gelsin” Motorlu Kurye Maaşlar

“Kolay Gelsin” yeni çağa ayak uyduran modern bir kargo firması. Buradan sipariş verdiğiniz zaman istediğiniz zamana göre seçim yapabiliyorsunuz ya da farklı bir yere gelmesini isteyebiliyorsunuz. Ayrıca siparişinizi takip edebilme şansınız da oluyor.

Kolay Gelsin çok fazla bilinen bir kargo şirketi değil fakat diğer şirketlere oranla daha çok müşteri isteğine odaklanıyor. Kolay Gelsin İş Ortağı olmak istiyorsanız resmi sitesinden başvuru yapabiliyorsunuz.

Kolay gelsin maaşları ne kadar?

Kolay Gelsin kurye maaşları ortalama 10 bin TL – 12 bin TL oluyor. Çalışma saatini artırır ve teslim edilen paket sayınızı bu doğrultuda artırırsanız daha çok kazanırsınız.

8. Vigo Kurye Maaşları 2023

Vigo Kurye Maaşları
Vigo Kurye Maaşları

Son zamanlarda oldukça adını duyuran bir firma olan Vigo, markaların ve işletmelerin kurye ihtiyacına çözüm oluyor. Vigo kuryeler diğer kuryelerle kıyaslandığı zaman oldukça iyi para kazanıyorlar.

Vigo kuryelere özel sağlık sigortası yapılıyor ve bahşişler sayesinde de ek para kazanabiliyorlar. Kesintisiz kurye hizmeti veren Vigo’nun referansları ise Getir, Köfteci Yusuf, ÇiçekSepeti gibi firmalar. Vigo maaşları çok merak ediliyor.

Advertisement

Vigo kurye maaşları 2023’te ne kadar?

Vigo motorlu kurye maaşları ise bir ayda 20 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. 26 gün tam gün çalışan bir Vigo kurye rahatlıkla 16 bin TL‘nin üzerinde kazanç sağlar.

Bu da oldukça iyi işler yapılması ve hemen hizmet verebilmesinden kaynaklanıyor. Vigo Kurye şartları hakkında yazdığımız detaylı yazıya göz atabilirsiniz.

9. Dominos Kurye Maaşları 2023

Domino's Kurye Maaşları
Domino’s Kurye Maaşları

Motorlu kurye maaşları denilince merak edilenlerden biri de Domino’s oluyor. Peki dominos kurye maaşları 2023’te ne kadar?

Aslında Domino’s Pizza motorlu kuryeleri, garson ve mutfak personelleri genelde asgari ücret üzerinden çalışıyor. Fakat ek mesai ücretleri, primler sayesinde bu ücret artıyor.

Advertisement

Bütün bunlar göz önüne alındığında Domino’s motorlu kurye maaşları 2023 yılı için ortalama  8.500 – 10.00 TL arasında olacak.

Kendi Motoruyla Kurye Maaşları

Yazının aralarında sizleri konuyla alakalı olarak birkaç kere bilgilendirdim. Her zaman hangi firma olduğu fark etmeksizin kendi motoruyla kurye maaşları daha fazladır. Çünkü bu sistemle çalışan kuryeler, bütün giderlerini kendileri öderler.

O nedenle firma onlara direkt maaş olarak bir ödeme yapmazlar. Kendi kazançları direkt ellerine kalır. Ortalama olarak masraflar çıkartıldığında esnaf kurye maaşları ise 10 bin TL – 20 bin TL arasındadır. Sigorta, vergi gibi sorumlulukları kendilerinindir. O nedenle esnaf kurye maaşları daha yüksektir.

Moto Kurye Nasıl Olurum?

Moto Kurye Nasıl Olurum
Motorlu Kurye Olmak

Öncelikle moto kurye olmak isteyen kişilerin A1 ya da A2 ehliyetine sahip olması gerekiyor. Eğer başvuru yapacağınız yer arabalı kurye arıyorsa o zaman B sınfı ehliyet gerekiyor. Aynı şekilde çevrenizi iyi tanımalısınız.

Motorlu kurye olmak için iki seçeneğiniz var: Kendi motorunuzla kuryelik yapabiliyorsunuz ya da şirketin motorunu kullanan bir kurye olabiliyorsunuz. Her ikisinde de motorlu kurye maaşları farklı oluyor. Bunların detaylarını az sonra anlatacağım.

Advertisement

Motorlu kurye olmak için kendinize de güvenmeniz gerekiyor. Çünkü trafikte motor kullanmak ve siparişleri yetiştirmek biraz yorucu olabiliyor. Bu yüzden dikkatli olunması lazım. Şimdi gelelim moturlu kurye maaşları ne kadar konusuna…

Moto Kurye Maaş Farklılıkları Neden Olur?

Sizlere motorlu kurye maaşları için detay vermeden önce bir bilgi vereceğim. Moto kurye ücretleri firmadan firmaya değişiklik gösterir. Hatta aynı firma içerisindeki kuryelerinde aldıkları ücretler de farklı olabiliyor. Bunun bazı nedenleri var:

 • Firmanın ücretlendirme politikası
 • Kuryenin çalışma saati
 • Kilometre başına ücretler
 • Toplu paketler
 • Teslim edilen paket sayısı
 • Bonus sistemleri

gibi durumlar alınan ücreti etkiler. Sizlere şimdi ortalama olarak piyasadaki kazançlardan bahsedeceğim.

SONUÇ

İnternet siparişlerinin artmasıyla birlikte kuryelere olan ihtiyaç da artıyor. Eğer kendi aracınız varsa kuryelik yapma fikrini düşünmelisiniz.

Çünkü kendi aracınızla kuryelik yaptığınızda daha fazla para kazanma şansınız oluyor. Bu durumlarda aracınızla ilgili gideler size ait oluyor ama gittiğiniz bütün sipariş ücretleri de sizin paranıza ekleniyor.

Advertisement

Eğer firmaların motoruyla ya da aracıyla kuryelik yapıyorsanız alacağınız ücretler de ona göre belirlenecek. Motorlu kurye maaşları hakkında artık bilgi sahibisiniz. Aklınıza takılan soruları yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Trendyol Go Motorlu Kurye Maaşları 2023 – AYLIK KAZANÇ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

2 Yorum

 1. çöl bedevisi

  30 Aralık 2023 at 17:32

  Masraflar elendiktan sonra denmiş. Yani muazzam miktarda bi gider tahmin ediyorum. Bu şekilde cok ciddi bir brüt para kazanılmış olması gerekir ki, o düştüğünde verilen rakam sonuç olsun.

 2. çöl bedevisi

  30 Aralık 2023 at 17:27

  Yazıda kendi işini yap, esnaf kuryelik getirisi diğer seçeneğe göre daha iyi denmiş hatta rakam sunulmuş. O rakamlardan geçtim motor yakıt masrafını, bi düzine masrafı, sadece bağkur pirimini düşsek kazancın dörtte biri gidiyor. Hangi hesaba göre böle denilmiş anlamadım. Açıklık yok. (Ben işsizim ve araştırma yapıyorum)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum

KURYE OLMAK

Trendyol Go Motorlu Kurye Maaşları 2023 – AYLIK KAZANÇ!

trendyol go motorlu kurye olmak

Trendyol Go motorlu kurye olarak günde 12 saat çalışıp ayda 40.000 TL kazanmak ister misiniz? Kurye olmak istiyorum diyenler! Bu içerikte sizler için Trendyol kurye maaşlarını inceliyoruz… Trendyol Go başvurusunda bulunarak şahsi motosikletiniz ile hemen bu işe başlayabilirsiniz. Trendyol kurye başvuru için detayları da sizlere açıklıyoruz… Trendyol Go motorlu kurye iş başvurusu için pratik ipuçlarını […]

Okumaya devam et

KURYE OLMAK

Hepsijet Araçlı Kurye Başvuru – Şartlar ve Maaş Bilgileri!

Hepsijet araçlı kurye başvuru

Son zamanlarda kuryeliğin popüler meslekler arasına girmesiyle, Hepsijet araçlı kurye başvuru nasıl yapılır? Merak ediliyor. Size hazırladığım bu yazıda Hepsijet ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi anlatıyorum. Hepsijet araçlı kurye maaşları 2023 yılında ne kadar öğreceksiniz! Eğer araçlı kurye olmak istiyorsanız, Hepsijet başvuruda bulunabileceğiniz başarılı bir firma. Hemen Hepsijet araçlı kurye başvurusu yaparak siz de […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.