finansportali.net

MAAŞLAR

Şok Market Maaşları 2022 – GÜNCEL Ücretler

ŞOK MARKET MAAŞLARI

BİM ve A101’in ardından en büyük zincir market olarak büyüme gösteren ŞOK, sürekli eleman alımı yapıyor. Bu sektörde çalışarak deneyim sahibi olmak isteyen kişiler Şok market maaşları ne kadar, Şok market çalışma şartları nedir ve Şok market çalışan yorumları ne yönde diye sayısız araştırma yapıyor.

Ben de Şok çalışma şartları ve Şok çalışan maaşları ile ilgili her şeyi detaylı bir şekilde araştırarak bu yazıda topladım.

Eğer 2022 Şok personel maaşları ne kadar olacak merak ediyorsanız hemen yazıyı okumaya başlayın. Bu yazıyı okuduğunuzda Şok market çalışanı olarak en az 4.500 TL maaş sahibi olabilirsiniz.

Advertisement

Şok Market Çalışma Şartları Nasıl?

Şok Market Çalışma Şartları

Şok Market Çalışma Şartları

Eğer Şok market maaşları ne kadar merak ediyorsanız öncelikle bilmeniz gereken birçok bilgi bulunuyor. O yüzden ilk önce Şok market çalışma şartlarının nasıl olduğuyla ilgili bilgi vermek istiyorum.

Şok markette çalışma sistemi şu şekilde;

 • Diğer market zincirlerde olduğu gibi Şok markette çalışmak için sürekli ayakta durmanız gerekiyor. Sandalye verilen çok fazla şubesi yok.
 • Sabahçı ve öğlenci olmak üzere iki vardiya sistemi var. Şok market eleman çalışma saatlerinin nasıl olduğunu inceleyelim: Sabah gelirseniz, 08.45- 17.00 , öğlen gelirseniz de 13.00 – 21.00 saatleri arasında çalışıyorsunuz. Günlük bir saat mola hakkınız var.
 • Bazen çalışma yoğunluğuna bağlı olarak aracı sistemi de uygulayabiliyorlar. Aracı sistemi de şu şekilde: Sabah 08.45’te mağazayı açıyorsunuz, 13.00’da çıkıyorsunuz. Sonra saat 17.00’da geliyorsunuz ve kapanış yapıyorsunuz. Aracılık kullandıran çok fazla Şok şube olmuyor ama dediğim gibi şartlara ve çalışan sayınıza bağlı olarak bu sistem değişebiliyor.
 • Bazı günler sabahtan akşama kadar “full” çalışmanız gerekebiliyor. Böyle olduğunda iki saat mola hakkınız var. Ayrıca buradan kalan fazla saatlerinizi de daha sonra alabiliyorsunuz. Birçok Şok market bunu saat olarak geri veriyor. Eğer mağazada yeterli eleman yoksa ya da çok yoğun iş varsa saatinizi kullanamayabilirsiniz. Ama böyle olunca da maaşınıza ekleniyor.
 • Haftalık 45 saati doldurmanız gerekiyor ve bir gün izin hakkınız var.
 • Ayrıca Şok part time çalışma şansı da sunuyor. Part time çalıştığınız zaman da iki gün tatiliniz oluyor ve haftalık 30 saat çalışıyorsunuz.
 • Bayramlarda ve resmi günlerde ek mesai ücreti alıyorsunuz. Örneğin bir günlüğünüz 90 TL’yse o gün çalıştığınızda 180 TL olarak bordronuza işliyor.
 • Aynı anda birkaç iş birden yapmanız gerekebiliyor. Örneğin, kasaya bakarken mal gelebilir. Boş oldukça mal açımı yapabilirsiniz ya da akşamları ön yüz denilen ürünleri öne çekme işlemini yapabilirsiniz.

BUNU DA BİLMELİSİNİZ! 

Şok marketlerin her üç ayda bir sayımları oluyor. Envanter olarak  bilinen bu süreç, mağaza kapanışından hemen sonra başlıyor. Mağazanızda bulunan bütün ürünlerin tek tek sayılarak her ürünün adedi ilgili yere konuluyor. Ardından bölge sorumlusu tarafından kontrol ediliyor ve bitiyor. Bu yüzden işten çıkışınız gece geç saatlere kadar sürebiliyor.

Ertesi sabah da erken gidilerek envanter kontrolü yapılıyor. Böylece mağaza içerisinde ne kadar açık var, hırsızlık olmuş mu gibi soruların cevapları aranıyor. Bu envanter sayımı bir personeli ilgilendiriyor mu diye düşünebilirsiniz ama başta müdür olmak üzere bütün çalışanlar bu sonuçtan sorumludur.

Şok’ta Çalışmak İçin Gereken Koşullar

Şok Başvuru Şartları

Şok Başvuru Şartları

Şok markette çalışmak için sizin de sağlamanız gereken bazı koşullar bulunuyor. Peki Şok’ta çalışmak için gereken şartlar neler? Şok market maaşları neye göre belirleniyor?

Şok Market Mağaza Personeli

Eğer personel olarak iş başvurusu yapacaksanız şu koşulları sağlıyor olmanız gerekiyor:

Advertisement
 • Lise ya da dengi okullardan mezun olmalısınız
 • Sorumluluk almayı bilmelisiniz
 • Aynı anda birkaç işi yapabiliyor olmalısınız ve bu yüzden de hızlı olmalısınız.
 • Erkekler için askerlik şartı bulunuyor. Ama bazı Şok market şubesi askerliği tecil olan öğrenciliği devam eden kişileri de işe alabiliyor.

Şok Market Mağaza Yöneticisi

Eğer mağaza yöneticisi ya da yönetici yardımcısı olmak için iş başvurusu yapıyorsanız da şu şartları sağlıyor olmanız gerekiyor:

 • Lise ya da dengi okuldan mezun olmalısınız
 • Sorumluluk alabilmelisiniz
 • Yönetim gücünüz yüksek olmalı.
 • Planlı, titiz, disiplinli çalışabilmelisiniz.
 • Genelde 35 yaşını aşmamış olmanız da bazı yerler açısından önemli.
 • Perakende market sektöründe en az 2 yıl deneyiminiz olması gerekiyor.
 • Bölge sorumlusunun istekleri yönünde mağaza çalışma düzenini kontrol edebilmelisiniz.

Eğer Şok market maaşları konusu ilginizi çektiyse BİM iş başvurusu şartları yazımı da okumanızı öneririm.

Şok Market Bölge Yöneticisi

Şok market bölge yöneticisi olmanız için aslında temel prensipleri şu şekilde oluyor: En uygun BS adayları Şok market müdürleri arasından seçiliyor. Ama bazen bu pozisyon için iş ilanları da açılabiliyor. İstenilen şartlar ise;

 • Üniversitelerin lisans bölümünden mezun olmalısınız.
 • Ciro takibi, envanter sistemi ve ekip yönetimi gibi konularda bilgi sahibi olmalısınız.
 • Organizasyon ve planlama yeteneğiniz son derece iyi olmalı.
 • Perakende sektöründe en az 2- 3 yıllık deneyiminiz olmalı.

Şok market çalışan yorumları ile ilgili araştırma yaparsanız bu pozisyonlarla ilgili daha fazla bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Şok Market İş Başvurusu Nasıl Yaparım?

Şok Market İş Başvurusu

Şok Market İş Başvurusu

Şok market maaşları ne kadar konusuna girmeden önce Şok market iş başvurusu nasıl yapacaksınız bunu kısaca anlatmak istiyorum. Çünkü Şok market iş başvurusu yapabileceğiniz birkaç seçeneğiniz var.

 • Öncelikle Şok market resmi sitesine girmelisiniz. Buradan İş Başvuru Formu‘na tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Bir diğer seçeneğiniz ise elden CV vermektir. Yakınınızdaki bir Şok’a giderek CV bırakabilirsiniz. Böylece Bölge Sorumlusu ile görüşme sağlayarak internet başvurularından daha önce değerlendirmeniz dikkate alınabilir.
 • kariyer.net üzerinden de Şok market iş ilanı yayınlıyor. Bu sayfayı takip ederek güncel Şok iş ilanlarına bakabilirsiniz.
 • İŞKUR üzerinden de Şok iş ilanı açıyor. Şok market İŞKUR maaşı hakkında az sonra bilgilendirme yapacağım.

ÖNEMLİ: Şok iş başvurusu için olumlu görüldüğünüzde bir sınava girmeniz gerekiyor. “Genel kültür genel yetenek” sınavına benzer sorularla karşılaşıyorsunuz. Belli bir puan aldığınızda iş başvurunuz tamamen olumlu oluyor ve sizden istenilen evraklar tarafınıza bildiriliyor. 

Şok Market Maaşları 2022

Şok Market Maaşları 2022

Şok Market Maaşları 2022

Şimdi hepinizin en çok merak ettiği konuya sıra geldi. Şok market çalışan maaşları ne kadar?

BİM, A101 ve Şok en büyük üç zincir market olarak şöyle bir özellikleri var: Bu üç market de çalışanlarına asgari ücret vermiyor. Mutlaka alacağınız en düşük ücret asgari ücretin üstünde oluyor.

Şok market eleman maaşları ile ilgili bütün detayları hemen açıklıyorum.

 • Şok market maaşları dediğimizde ilk akla gelen Şok reyon elemanı maaşları ne kadar sorusu oluyor. Ama şu yanlışlığı da düzeltmek isterim: Reyon elemanı diye bir pozisyon yoktur. Kasiyer, hepsini aynı anda yapmakla yükümlü. O yüzden ayrı bir pozisyon olarak sınıflandırılmıyor.
 • Şok kasiyer maaşları 2022: Şok’ta çalışan bir kasiyer 4.250- 4.500 TL arasında maaş alıyor.
 • Şok mağaza yönetici yardımcısı maaşı: Şok müdür yardımcısı maaşları ise 4.600- 5.000 TL arasında değişiyor.
 • Şok mağaza yönetici maaşı: Şok müdür maaşı da 5.000- 5.500 TL arasında oluyor.
 • Şok bölge yöneticisi maaşı:  Şok Bölge Sorumlusu maaşı ise en az 6.000 en fazla 8.000 TL arasında oluyor.
 • Şok market İŞKUR maaşı: Eğer İŞKUR üzerinden işe alındıysanız sizin paranızı SGK yatırıyor. Tam olarak asgari ücret yatıyor. Ancak fazla mesainiz ya da resmi günlerde çalışmanız olursa fazla ücret alabiliyorsunuz.

NOT: Şok market maaşlarını etkileyen asıl faktör, mağazanın cirosudur. Bir mağazanın ne kadar çok cirosu varsa o kadar fazla maaş alınıyor. Ama bir mağazanın hem metrekaresi az hem de cirosu düşükse o mağazada bir personel en fazla 4.350 TL alabilir. Ama tam tersiyse o zaman bir personel 4.600 TL’ye kadar maaş alabiliyor. 

Bu yazıyı da okumanızı tavsiye ediyorum! A101 maaşı ne kadar 2021 

Advertisement

Böylece karşılaştırma yapabilirsiniz.

Şok Hangi Banka ile Anlaşmalı?

Evet, Şok market maaşları 2022 yılı için ne kadar olacak sorusunu cevapladım. Bu detaylar haricinde birçok kişi de şunu merak ediyor: Şok market maaşları ne zaman yatıyor? Şok market maaşı hangi bankadan alınır?

Şok market maaşları her ayın 5’inde Yapı Kredi Bankası’na yatıyor. Sizden başvuru için istenilen belgeler arasında Yapı Kredi Hesap açılışı isteniyor.

Eğer ayın 5’i pazar gününe ya da resmi tatile geliyorsa Şok market maaşları ayın 3’ünde hesabınıza yatıyor.

Advertisement

Şok Market Terfi Sistemi

Şok Market Terfi Sistemi

Şok Market Terfi Sistemi

Şok market maaşları konusundan sonra aklınızda şu soru oluşmuş olabilir: Şok market terfi sistemi nasıl oluyor? Şok markette ne kadar çalışırsam yükselme şansım oluyor?

Bu sorunun da cevabını şu şekilde verebilirim:

 • Şok markette personel olarak başlayan birisi bir ay içinde de yükselebilir bir sene içinde de. Peki, nasıl bir ay içinde yükselebilir? Bazen mağaza içi personel değişimleri, sürekli işten çıkmalar ya da personel eksikliğinden kaynaklanan boş pozisyonlar oluşabiliyor. Eğer bir mağazanın hatta kendi mağazanızın bir müdür yardımcısına ihtiyacı varsa ve siz de gayet başarılıysanız sizi aday olarak görebiliyorlar. Bölge sorumlusu bu iş için uygun olduğunuza emin olursa sizi deneme süresine alabiliyor. Bu süreçte müdür yardımcılığınızı nasıl yaptığınızı görüyor ve sonrasında olumlu olursa sizi sınava sokuyor. Şok müdür yardımcısı sınavına giriyorsunuz ve başarılı olursanız artık müdür yardımcısı olarak çalışmaya devam ediyorsunuz.
 • Aynı şekilde müdür olabilmek için de müdür yardımcılığında belli bir süre geçirmeniz gerekiyor. Çünkü müdürün sorumlu olduğu asıl kişi bölge sorumlusudur. Eğer siz bu işte yükselmek istediğinizi belirtirseniz ve ne kadar sıkı çalışırsanız yükselmeniz o kadar çabuk olacaktır. Müdür yardımcısının müdür olabilmesi için de “müdürlük sınavı” na girmesi gerekiyor. Başarılı olursa  ihtiyacı olan bir mağazanın müdürü olarak işine devam ediyor.
 • Bölge sorumlusu olmak isteyenler için durum biraz daha farklı. Onlar da satış müdürlerine ve genel müdüre karşı sorumlular. Sorumlu oldukları birçok mağaza bulunuyor. Bu yüzden sorumlulukları daha  fazla.

Ayrıca okuyun: Okul öncesi maaşı 2022

Cepte Şok Sistemi Nasıl İşliyor?

Cepte Şok Sistemi

Cepte Şok Sistemi

Son zamanlarda Cepte Şok da oldukça ön planda. Artık insanlar Şok markete gitmek yerine Cepte şok uygulamasına girerek sipariş vermeyi tercih ediyor. Peki, sizin çalıştığınız şube Cepte Şok uygulamasını aktif olarak kullanan bir mağazaysa bu sizin çalışma şartlarınızı nasıl etkiliyor? Cepte Şok uygulaması Şok market maaşlarını artırıyor mu?

Örneğin A101 Kapıda uygulaması olduğu zaman A101 kendi arabasını yolluyor ve mağazadan ürünü alarak sipariş veren kişilere ulaştırıyor. Ama Cepte Şok için bu durum farklı. Herhangi bir araç tahsis etmiyor. Eğer Şok market çalışanıysanız Cepte Şok siparişi sisteme düştüğünde siz götürüyorsunuz. Ama birkaç Şok market şubesi çalışanlarına kolaylık olsun diye motor tahsis ediyor. Eğer motor yoksa ne yazık ki yürüyerek götürmek zorundasınız. Ayrıca şu sorunun da cevabını vereyim: Cepte Şok, Şok market maaşlarını etkilemiyor.

Şok Market Ek Avantajları

Şok Market Ek Avantajları

Şok Market Ek Avantajları

Şok market maaşlarının ne kadar olduğunu söyledikten sonra şunu da eklemek istiyorum: Şok market size ek avantajlar sunuyor. Paycell karta her ay 300 TL yüklüyor. Bu 300 TL’yi sadece Şok markette kullanabiliyorsunuz. O da gıda ürünlerinde geçiyor.

Şok kart hesabınız oluyor ve her üç ayda bir Şok karta 400 TL yatırılıyor.

Buna ek olarak, Şok market maaşları yatmadan bir hafta önce ön avans da yatırıyor. Örneğin maaşınız 4.300 TL ise bir hafta önce hesabınıza 100 – 200 TL arasında para yatırılıyor.

Advertisement

Ev Hanımlarının da DİKKATİNE 🙂

Şok market ev hanımlarına evde iş imkanı sunuyor.  Bütün Şok marketlerde geçerli “Ben de Varım” projesi kapsamında ev kadınlarının yaptığı el işi bez çantaları satışa sunuyor. Böylece hem doğaya katkı sağlanıyor hem de ev kadınları kazanıyor.

Peki bu proje nasıl işliyor?

Hemen cevap vereyim. Ev hanımlarının yaptığı bu bez çantalar Şok marketlerde 5 TL’ye satılacak. Stopaj ve KDV oranları düşürülecek ve her satış başına ev hanımına 4.50 TL nakit ödenecek.  Ev hanımlarının çantaları teslim ederken isim-soy isim ve TC kimlik numarası vermesi yeterli.

Örneğin, birisi evde 100 tane bez çanta diktiyse ve satışa konulduysa Şok market maaşları öder gibi ev hanımına 450 TL para verecek.

Advertisement

Ek olarak şunu da belirteyim: Getirilen çantalar kesinlikle el emeği olacak. Hazır ya da fabrikasyon olmamalı. Boyutları 40 cmx 40 cm ölçülerinde olmalı. Bu boyutlardan küçük de olabilir ama büyük olmamalı. Ayrıca sağlam olmalı. Hemen kopmayacak kumaşlar tercih edilmeli.

İşte ev hanımlarına evde iş imkanı. “Ben de Varım” diyorsanız linke tıklayıp formu hemen gönderin.

Yazıyı okuduktan sonra hızlıca bir göz atmanız için de bu yazı başlığını buraya ekliyorum. İyi okumalar 🙂 :Tıbbi sekreter maaşı 2022

 

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Motorlu Kurye Maaşları 2022 – Kuryeler Ne Kadar Kazanıyor? başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yapmak için tıklayn.

MAAŞLAR

Motorlu Kurye Maaşları 2022 – Kuryeler Ne Kadar Kazanıyor?

Motorlu Kurye Maaşları 2022

Motorlu kurye olmak istiyorum diyenler ne kadar para kazanacağını merak ediyor. Motorlu kurye ücretleri hakkında öğrenmek isteyeceğiniz her şeyi bu yazıda topladım. Trendyol, Getir, Banabi, Vigo, Hepsiburada, Paket Taxi, Dominos gibi firmalar artık motorlu kuryeleri tercih ediyor. Motorlu kurye maaşları da ortalama 5 bin TL – 15 bin TL arasında değişiyor diyebilirim. Her motorlu kurye […]

Okumaya devam et

MAAŞLAR

Migros Çalışan Maaşları 2022- BÜTÜN Detayları…

MİGROS ÇALIŞAN MAAŞLARI

En büyük market zincirlerinden biri olan Migros, binlerce çalışana istihdam sağlıyor. Aynı zamanda çalışanlara sağladığı şartlar ve verdiği maaşlar sayesinde de diğer marketlere göre daha çok tercih ediliyor. Eğer Migros ya da Migros Sanal Markette çalışmak istiyorsanız ve bu konuyla ilgili bütün detayları merak ediyorsanız işte cevabı burada. Hemen okumaya başlayarak, Migros çalışan maaşları, Migros […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.