finansportali.net

MAAŞLAR

Gratis Maaşları 2023 – HİÇBİR YERDE Bulamayacağınız Bilgiler

gratis maaşları

Gratiste çalışmak ister misiniz? Gratis, Türkiye’de 81 ilde mağazası bulunan ve kozmetik sektöründe bir numara olan kurumsal bir firma. Gratis çalışan yorumlarıyla birlikte sizlere Gratis maaşları 2023’te yeni zamlar ile ne kadar oldu? Anlatacağım.

Ayrı olarak Gratis çalışma saatleri, primler ve daha fazlası hakkında bütün bilgiler burada. Gratis çalışma koşulları için uygun bir aday olduğunuzu düşünüyorsanız, yazının ardından Gratis iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz! Hazırsak hemen anlatmaya başlıyorum.

Önemli!! Bütün bilgiler Gratis çalışan yorumları ile doğrulanmıştır. Bilgiler güncel ve doğrudur.

Gratis Çalışma Şartları

Gratis Çalışma Sistemi Nasıl?
Gratis Çalışma Sistemi Nasıl?

Gratis maaşları çalışma sisteminizle de alakalı. Gratis çalışma sistemi ise bölgeden bölgeye değişim gösteriyor. Ama aslında yüzde 90 benzerlikle çalışma sistemi oluşturuluyor. Peki Gratiste çalışmak nasıl? İşte Gratis çalışma şartları:

 • Gratis’in eğitim sistemi son derece faydalı. Size işe başladıktan sonra bir uygulama indiriliyor ve bu uygulamaya sürekli eğitimler ekleniyor.
 • Bu eğitimler, kozmetik ürünlerin içerikleri, şampuanlar, markalar ve buna benzer birçok içerikle alakalı oluyor.
 • Gratis bire bir müşteriyle ilgilenmek zorunda olduğunuz bir yer. Bir müşteri size ürünle ilgili soru sorduğunda cevap verebiliyor olmanız gerekiyor.
 • Gratiste sürekli satış söz konusu. Bir ürün alan kişiye mutlaka kasa arkası ürünlerin satışını da yapmanız gerekiyor.
 • Gratis’te vardiyalı olarak çalışıyorsunuz. Gratis vardiya saatleri de mağaza müdürü tarafından hazırlanıyor ve bölge sorumlusunun onayına gönderiliyor.
 • Gratis vardiya sistemi de sabah- akşam ve aracı olmak üzere hazırlanıyor. Mağaza açılış kapanış saatlerinize göre 8 saatlik bir çalışma süreniz oluyor.
 • Haftalık 45 saati geçemezsiniz. Ama ful çalışmanız gereken ya da fazla mesai yapmanız gereken zamanlar oluyor. Buradan kalan saatlerinizi ya mağaza müdürü 2 ay içerisinde eritmek zorunda ya da maaşınıza 2 ay sonra mesai ücreti olarak eklenmek zorunda. Bu sayede Gratis maaşları da artabiliyor.
 • 1 yılı doldurduğunuzda yıllık izin hakkınız oluyor. 6 aydan sonra yıllık izninizin bir kısmını da kullanma şansınız oluyor.
 • Kendinize ait bir kasa olduğunda başkası sizin kasanızı kullanamıyor, aynı şekilde siz de başkasının kasasını kullanamazsınız.
 • Eğer 50 TL üzerinde açık çıkarsa kasanızda, tutanak tutuluyor.
 • Sevkiyat günleri bellidir. Sevkiyat ekibi gece kasaları bırakır eski kasaları alır. Sabah geldiğinizde hemen kasaları açmaya ve yerleştirmeye başlarsınız.
 • Ayrıca Gratis çalışan kıyafetleri de oldukça rahat. Pantolon olarak siyah giymek zorundasınız ve yazları kot olmamak şartıyla siyah şort ya da etek giyebiliyorsunuz. Üstünüzdeki Gratis tişörtlerinin rengi mor. Bir de ayakkabınız sadece üç renkten biri olabilir: Siyah, pembe ve mor. 
 • Gratiste makyaj yapmanız da ZORUNLU.

Gratis Çalışma Saatleri

Gratis Çalışma Saatleri
Gratis Çalışma Saatleri

Gratis çalışma saatleri, yaz ve kış mevsimlerinde, bulunduğu ilçeye göre değişiklik gösteriyor. Gratis normal çalışma saatleri 09.00- 21.00 arasında oluyor. Yaz mevsiminde ise bölge bölge değişiyor.

 • Eğer yazlık bir mağaza ise 09.00 – 23.00 ya da 09.00- 22.00 saatleri arasında çalışma oluyor.
 • Gratis vardiya saatleri ise buna göre belirleniyor. Eğer sabahçıysanız ve mağaza 21.00’da kapanıyorsa, 08.45- 17.30, kapanış iseniz 13.00- 21.00 saatleri arasında mağaza oluyorsunuz.
 • 1 saat mola olduğunda günlük 7.5 saat çalışmanız oluyor. Bazı yerlerde 12.30 giriş yazıyor ve bu sefer de 8 saat fiili çalışmanız oluyor.

Sevkiyat günleri mağazayı bir saat erken açabilirsiniz. Yani müşteriye açılış saati asla değişmez ama siz açılıştan 15 dakika önce gelmezsiniz. Bunun yerine saat 08.00’de gelirsiniz ve 16.30’da çıkarsınız.

Gratis’in meşhur “Bütün Ürünlerde Yüzde 50” kampanyasını duymayanınız yoktur… Bu kampanyanın olduğu günler siz çalışanlar olarak ne yazık ki sabahtan akşama kadar mağazada olmak zorundasınız. Ama fazla saatlerinizi istediğinizde ücret olarak ya da saat olarak kullanabiliyorsunuz. Ücret olarak size geri verildiğinde Gratis maaşlarına ekleme yapılıyor.

Advertisement

Ayrıca okuyun: BİM personel maaşı

Gratis Maaşları 2023

gratis maaşları 2023
gratis maaşları 2023

Gratis çalışan maaşları en çok merak edilen konuların başında yer alıyor. Gratis personel maaşları aslında dudak uçuklatacak türden değil. Ama en azından başka yerler gibi fazla çalıştırıp paranızın üstüne yatma gibi durumları olmuyor.

Zaten her ay mutlaka maaşınızdan hemen sonra size bordronuz geliyor. Buradan da bütün bilgileri kesintileri ek ödemeleri görebiliyorsunuz.

O halde daha fazla merak ettirmeden size Gratis maaşlarından bahsedeyim. Aşağıya hazırladığım tabloda Gratis çalışan maaşlarını rahatça görebilirsiniz.

 • Gratis satış danışmanı maaşı: 11.400 TL
 • Gratis mağaza müdür yardımcısı maaşı: 12.600 TL
 • Gratis mağaza müdürü maaşı: 13.500 TL
 • Gratis bölge sorumlusu: 15.800 TL – 16.000 TL
 • Gratis beauty mağaza personeli maaşı: 11.600 TL – 12.000 TL

Gratis maaşlarına ek olarak firma size Sodexo yemek kartı veriyor.

Gratis Yemek Kartı Ne Kadar?

Gratis çalışanlarına yemek kartı olarak Sodexo kartı veriyor. Her ay yemek kartına yüklenen miktar ise 2.200 TL.

Advertisement

Eğer haftalık ya da aylık primleri kazanırsanız da mağaza olarak her birinize belli miktarlarda prim ödemesi yapılıyor. Böylece maaşınız 400- 500 TL artabilir.

Gratis İş Başvurusu Şartları

Gratis İş Başvurusu Şartları
Gratis İş Başvurusu Şartları

Gratis iş başvurusu yapmak isteyenler Gratis işe alım sürecini ve Gratis şartlarını merak ediyor. Hemen bu konudaki bilgilerimi de detaylı bir şekilde aktarıyorum.

 • Öncelikle güler yüzlü ve konuşkan olmalısınız.
 • Pazarlama yönünüz iyi olmalı. Müşteriye siz de farklı ürünler satabilmelisiniz.
 • İletişim beceriniz yüksek olmalı.
 • Esnek çalışma saatlerine ve yoğun tempoya ayak uydurabilmelisiniz.
 • En az lise mezunu olmanız gerekiyor. Ama bazen orta okul mezunu olarak da işe alınanlar oluyor.

Bunlara ek olarak; mağaza içerisinde çalışan kadın sayısı daha fazlayken depolarda erkek alımı daha fazla oluyor. Gratis Lojistik Merkez’de de çalışmak için başvuru yapabilirsiniz. Burada da başvuru yapabileceğiniz pozisyonlar:

 1. Sevkiyat elemanı
 2. Depo elemanı
 3. Kat sorumlusu
 4. Stok kontrol elemanı
 5. Makine operatörü…

Eğer bu şartlar size uyuyorsa o zaman Gratis iş başvurusu yapma adımlarına geçebiliriz.

Gratis Maaşları yazısından sonra okumanız için bir yazı tavsiyesi Okul öncesi öğretmen maaşları

Gratis İşe Alım Süreci Adım Adım…

Gratis İşe Alım Süreci
Gratis İşe Alım Süreci

Gratis maaşları ne kadar? Gratis iş başvurusu yapmak için ne yapmam gerekiyor? İşte cevapları:

 • Gratis sitesine girin.  Burada Gratis Kariyer yazan yere tıkladığınızda Açık Pozisyon yazısını göreceksiniz. Burası size uygun ilanları karşınıza çıkarıyor.
 • Ayrıca Linkedin, kariyer.net, secretcv.com gibi iş bulma sitelerinde de Gratis güncel ilanları oluyor.
 • Bunların haricinde bir Gratis şubesine gidin. İş başvurusunda bulunmak istediğinizi söyleyin. Siz onlara bir CV bıraksanız bile onlar yine de size “Gratis Başvuru Formu doldur” diyorlar.
 • Bu formda da kişisel bilgileriniz, eğitim ve iletişim bilgileriniz, önceki iş deneyimleriniz ve referanslarınız gibi bilgiler yer alıyor.
 • Gratis başvurunuz değerlendiriliyor. Eğer müdür bunu olumlu görürse sizi görüşme için mağazaya çağırıyor. Burada mülakat gerçekleşiyor. Size yöneltilen sorular daha çok kendinizden bahsetmeniz yönünde oluyor.
 • Müdür eğer sizi olumlu görürse CV’niz bölge müdürüne gidiyor. Bu sefer bölge müdürü ile görüşme yapıyorsunuz. Onlarda klasik soruları soruyor ve eğer olumlu olursa çok kısa bir zamanda İnsan Kaynakları tarafından aranıyorsunuz. Bu Gratis işe alım sürecinin bir parçası.
 • İnsan Kaynakları size toplamanız gereken belgelerin bir listesini iletiyor. Daha sonra formalite gereği İnsan Kaynakları ile de kısa bir görüşmeniz oluyor.
 • Evrakları tamamladıktan sonra İnsan Kaynaklarına iletiyorsunuz  ve işe başlayacağınız  günü bildirmelerini bekliyorsunuz. Görüşme sırasında size Gratis maaşları ve Gratis çalışma koşulları gibi bilgiler de veriyorlar.

Gratis Beauty Mağazalarına Personel Alımı

Gratis Beauty Mağazalarına Personel Alımı
Gratis Beauty Mağazalarına Personel Alımı

Son yıllarda Gratis Beauty oldukça ön planda. Güzellik salonu işlevi gören Gratis Beauty mağazalarında fiyatlar da uygun. Peki, Gratis Beauty’de çalışmak için ne yapmanız gerekiyor? Nasıl bir deneyim isteniyor?

Burada öncelikle çok iyi kişisel bakım yapabiliyor olmanız gerekiyor. Saç bakımından, tırnak bakımına aklınıza gelebilecek her şey sizin uzmanlığınız olmalı. Orayı küçük bir kuaför olarak düşünün. Orada hangi işlemler uygulanıyorsa siz de bu işlemleri uygulayabilmelisiniz.

Gratis Beauty mağazaları her ilçede bulunmuyor. Randevu alarak işlem yaptırabileceğiniz Gratis Beauty mağazalarının çalışma şartları da mağaza şartlarından çok farklı değil. Gratis Beauty‘den randevu almak istiyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Gratis’te Kariyer Basamakları

Gratis'te Kariyer Basamakları
Gratis’te Kariyer Basamakları

Gratis’te yükselmeniz için belli sürelerde iş deneyiminizin olması gerekiyor.

Gratis Sıkça Sorulan Sorular

Gratis Sıkça Sorulan Sorular
Gratis Sıkça Sorulan Sorular

Gratis Çalışanları Ürünleri İndirimli Alabiliyor mu?

Gratis çalışanları için her ay yüzde 10’luk bir indirim uygulanabiliyor. Personel olarak geçilen işlemi ayda sadece bir kere kullanabiliyorsunuz ve her üründen yüzde 10 indirim sağlanıyor.

Gratis Maaşları Ne Zaman Yatar?

Gratis personel maaşları her ayın 5′inde mutlaka yatırılmış oluyor. Eğer ayın 5’i Pazar gününe geliyorsa bir ya da iki gün önce yatırılma ihtimali de oluyor. Ama asla 5’ini geçmez.

Advertisement

Gratis’te Çalışmak İçin Yaş Sınırı Kaç?

Gratis iş başvurusu yapmak için en az 18 yaşında olmak gerekiyor. Reşit olan herkes iş başvurusu gerçekleştirebilir.

Ayın 1’inde de 130 TL Sodexo avans olarak Sodexo bakiyenize eklenir. Ayın 5’inde de Gratis maaşları ile birlikte kalan bakiye hesabınıza geçer.

Ayrıca Gratis maaşları Garanti Bankası‘na yatırılıyor.

A101 İş başvurusu yazısına da bir bakın isterseniz… 🙂

İşe gelmediğinizde kesilen parayı geri alabilir miyiz?

Gratis maaşları her işe geldiğiniz gün üzerinden hesaplanıyor. Bu yüzden işe gelmediğiniz günler eksik olarak sisteme girer. SGK ise ilk iki günü ödemez sonraki günleri öder ve PTT’ye yatırır. Ayrıca gelmediğiniz günler Sodexo’nuzdan da kesiliyor.

Advertisement

Eğer yıllık izin hakkınızı kullanıyorsanız yine Gratis maaşlarından ve Sodexo’dan kesiliyor.

Eğer Gratis maaşları, Gratis çalışan yorumları ya da bu konuyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa YORUM kısmına ekleyebilirsiniz. Hemen cevaplayayım 🙂

Yazıdan hemen sonra bunu da okuyarak para kazanma ihtimallerinizi değerlendirin: Öğrenci evde para kazanma

Bir önceki yazımız olan Tıbbi Sekreterlik Maaşları 2023 | Kadrolu ve Sözleşmeli… başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Advertisement

7 Yorum

 1. Ayse

  16 Eylül 2022 at 10:38

  Sigortan ful yapiliyormu o onemli mesela

 2. Şeymanur

  21 Temmuz 2022 at 16:53

  Sözleşme imzalanıyor mu?

  • Gizem

   22 Temmuz 2022 at 12:16

   Sezonluk çalışan olarak girmiyorsanız evet sözleşme yapılıyor.

   • İrem

    28 Kasım 2022 at 20:35

    Sözleşme kaç aylık peki ?

   • Şinasi

    1 Şubat 2023 at 16:31

    Gratis çalışanları banka promosyonu neden alamıyor???

    • Hülya

     17 Mart 2023 at 22:26

     Yol parası ve pirim var mı

   • Cansu

    13 Temmuz 2023 at 18:07

    Sözleşme imzalanınca birkaç ay sonra işten ayrılmak isteyip istafa edersek ne oluyor?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 yorum

MAAŞLAR

Gardiyan Maaşları 2023 – İnfaz Koruma Memuru Maaşı Ne Kadar?

gardiyan maaşları

Gardiyan, bir diğer adıyla infaz koruma memurları birçok kişinin meslek hedefinde bulunuyor. Peki, gardiyan maaşları ne kadar? Yeni atanan, bekar, lise mezunu, sözleşmeli, 4/1 gardiyan maaşı için yapılan zamlardan sonra güncel bilgileri bu içerikten öğreneceksiniz… İnfaz koruma memuru maaşlarından tek tek bahsettikten sonra sizlere en özet haliyle gardiyan nasıl olunur? Şartları neler? Bunlardan da bahsedeceğim. […]

Okumaya devam et

MAAŞLAR

Tıbbi Sekreterlik Maaşları 2023 | Kadrolu ve Sözleşmeli…

tıbbi sekreterlik maaşları

Tıbbi sekreterlik, sağlık sektörü için oldukça önemli bir meslek kolu. Bu alanda çalışmak isteyenler, tıbbi sekreterlik maaşları ne kadar? bunu çok merak ediyor. Tıbbi sekreterlik maaşı 2023 bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz! Maaşlar; yeni atanan, önlisans mezunu, kadrolu ve sözleşmeli olmak üzere farklı senaryolara göre düzenlendi. Ek olarak tıbbi sekreter nedir, ne iş yapar gibi soruları yanıtladık. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.