finansportali.net

MAAŞLAR

McDonald’s Çalışma Şartları ve Maaşları 2023 – En Güncel

McDonald's Çalışma Şartları

McDonald’s hem Türkiye’de hem de dünyada binlerce kişiye iş imkanı sunmaktadır. Durum böyle olunca Mcdonald’s çalışma şartları ve maaşları en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.

Biz de sizler için tüm bilgileri topladım. Yapılan zamlardan sonra yeni McDonald’s maaşları için de en güncel bilgileri burada bulacaksınız. Çalışma saatleri gibi tüm McDonald’s iş başvurusu yapmak isteyenlere bilgileri araştırıp derledik. Yazımızı okumaya devam ediniz!

McDonald’s’da Çalışmak

mcdonald's çalışma şartları
mcdonald’s çalışma şartları

Oldukça fazla zincire sahip fast food firması olan Mcdonalds’ın Türkiye distribütörlüğünü Anadolu Grubu yapmaktadır. Ülkemizde 1986 yılından itibaren faaliyete geçmiştir. İlk şube Taksim’de açılmış olup günümüzde yaklaşık 300 şubeye ulaşmıştır.

Şuan 6 binden fazla çalışanı olduğu bilinen Mcdonald’s, oldukça fazla personel ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı McDonald’s da çalışmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Advertisement

Günümüzde işsizlik fazla olduğu için buraya talep epey fazladır. Mcdonald’s şirketine girmeyi düşünüyorsanız iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Firmada personel alımları farklı pozisyonlarda gerçekleşmektedir. Hem maaş hem çalışma şartları buna göre değişmektedir. En az lise mezunu ve üzerinde eğitimi olan herkes bu firmada çalışmak için başvuru yapabilmektedir.

McDonald’s Çalışma Şartları Nelerdir?

McDonald's Çalışma Şartları
mcdonald’s çalışma şartları

McDonald’s çalışma şartlarına uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, şartlar size uygunsa Mc Donald’s iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. 2023 yılında McDonald’s çalışma şartları şunlardır;

 • Her personelin 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.
 • Çalışmasını engelleyecek bir fiziki engeli bulunmamalıdır.
 • Tercihen İngilizce bilmesi gerekmektedir.
 • Güler yüzlü ve iletişimi güçlü olması gerekir.
 • Tercihen hizmet sektöründe deneyim kazanmış biri olmalıdır.
 • Günlük 8 saat çalışmak zorundadır.
 • Günlük 1 saat yemek molası vardır.
 • Haftalık sadece 1 gün izin kullanılabilir.
 • McDonalds restoranlarında tüm çalışanlar SGK’lıdır
 • 1 yılı dolduran personeller 14 günlük yıllık izne sahip olurlar.
 • Tam zamanlı çalışanlar haftalık 45 saat çalışır.
 • Yarı zamanlı çalışanlarsa haftalık 30 saat çalışır.

Mcdonald’s çalışma şartları temel olarak bu şekildedir.

Editörün önerisi: Carrefoursa Çalışma Şartları.

McDonald’s Personel Maaşları 2023

mc donalds maaşları
mc donalds maaşları

Maaşlar çalışma saatlerine ve kıdeme göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle McDonald’s firmasına tam zamanlı yeni giren bir kişi asgari ücretle başlamaktadır. Pozisyon yükseldikçe maaşta artmaktadır.

McDonald’s bünyesinde görev yapabileceğiniz pozisyonlar ve McDonald’s personel maaşları:

Advertisement
PozisyonMaaşı
Ekip üyesi11.400 TL
Ekip lideri12.328 TL
Bölüm müdürü13.400 TL
Vardiya müdürü12.730 TL
mc donalds maaşları

Mc Donald’s, çalışanlarını memnun etmeye çok önem vermektedir. Sigorta ve maaş aksatmama konusunda hassas davranan bir şirkettir.

Yani McDonald’s ilk giren kişi 11.400 almaktadır. Bunun dışında çalışanların yemek ve prim hakları da vardır.

McDonald’s Part Time Maaş

Part time çalışan birinin çalışma saatine göre fiyat değişmektedir. Mcdonalds part time çalışanlar genellikle haftalık 30 saat çalışırlar. Haftalık 120 saat çalışmış olurlar. Bu şekilde hesaplandığında McDonald’s part time maaşları 6.080 TL‘dir.

McDonald’s Çalışma Saatleri

mcdonald's çalışma şartları
mcdonald’s çalışma şartları

McDonald’s çalışma saatleri iş başvurusu yaparken çok merak edilen diğer bir konudur. Hafta içi sabahları tüm mağazalarda 08:00 saatinde açılış yapılıyor. Akşamları ise 22:00’da kapanıyor. Bu sebeple vardiyalı sitemleri vardır. Bazı personeller sabah bazıları akşam çalışmaktadır. Bu sürekli kendi aralarında değişmektedir.

Çalışma saatleri çalıştığınız restoranın müdürü tarafından hazırlanan shift ile belirlenmektedir. Ekstra çalışmanız gereken saatler maaşınıza mesai olarak yansımaktadır. Bazı bölgelerde 24 saat açık olduğu bile görülmektedir. O yüzden iş başvurusu yaparken, çalışmak istediğiniz restoranı iyi araştırıp size uyup uymadığına bakmalısınız.

Advertisement

McDonald’s Tam Zamanlı Çalışma Saatleri

McDonald’s’ta çalışmak isteyen kişiler kendi tercihlerine göre part time veya tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. 3 vardiyası olan McDonal’s şubelerinde tam zamanlı çalışma saatleri şu şekildedir;

 • Sabah vardiyasındaki personeller: 08:0014:00
 • Öğlen vardiyasındaki personeller: 12:00 20:00
 • Akşam vardiyasındaki personeller: 14:00 – 22:00 saatlerinde çalışırlar.

İlginizi çekebilir; VODOFONE ÇALIŞMA ŞARTLARI.

McDonalds Part Time Çalışma Saatleri Nedir?

McDonalds’ta part time çalışan kişiler haftalık 30 saat çalışabilmektedirler. Yani aylık 120 saate kadar çalışabilirler. Part time çalışan kişilere verilen izin de 1 gündür. Part time çalışan kişilere göre genellikle vardiyalar belirlenir. Fakat yoğunluk olması durumuna göre part time çalışacak kişinin istekleri kabul edilmeyebilir.

Bu çalışma sisteminde de vardiyaları şube müdürü hazırlayıp 1 hafta öncesinden verir. Gerekli olması durumunda vardiya saatlerinde değişiklik yapılabilir.

mcdonald's çalışma şartları
mcdonald’s çalışma şartları

McDonalds İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

mcdonald's çalışma şartları
mcdonald’s çalışma şartları

McDonalds’ta çalışmak için başvuruları internetten veya direkt çalışmak istediğiniz şubeye giderek elden yapabilirsiniz. Şubeden başvuru yapmak isteyen kişiler öncelikle CV hazırlaması gerekmektedir. Daha sonra gerekli belgeleri de alarak şubeye teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru sırasında hiçbir evrakta eksik olmaması gerekmektedir.

Daha sonra uygun görüldüğü takdirde yeniden şubeye çağırılıp, prim ve iş detayları konuşulur. Uygun pozisyon üzerinden eğitim verilip deneme süreci başlatılır. Deneme sürecini başarılı şekilde atlatan kişi işe alınır.

Advertisement

McDonald’s Online İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

McDonalds online iş başvurusu yapmak isteyen kişiler, resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler. İş başvurusunu yaparken gerekli evrakların doğru ve eksiksiz yüklendiğinden emin olunmalıdır. Daha sonra uygun gördükleri kişileri şubeye çağırıp aynı süreçten geçirilirler.

McDonals İş Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İş başvurusunda bulunan herkesin bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekmektedir. McDonald’s iş başvurusu için gerekli evraklar şu şekildedir;

 • Kimlik fotokopisi
 • Sağlık raporu
 • İkamet belgesi
 • Diploma
 • Mezun olmayan kişiler için öğrenci belgesi
 • Sabıka kaydı
 • Fotoğraf
 • SGK hizmet dökümü

Bu evraklarla birlikte iş başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir: FLO ÇALIŞMA ŞARTLARI.

McDonalds’ta Çalışmak İçin Merak Edilen Sorular

İş başvurusu yapmak isteyen veya başvuru yapmış kişilerin en çok merak ettiği sorulara cevap vermeye çalıştık.

Advertisement

McDonalds’ta Çalışabilmek İçin En Az Kaç Yaşında Olmak Gerekiyor?

McDonalds’ta çalışmak için yaş sınırı vardır. Resmi olarak 16 yaşını dolduran 18 yaşını doldurmak gerek. 16 ve 18 yaş arası çalışmak isteyen kişiler ailesinden izin belgesi almalıdır.

Başvurumdan Ne kadar Süre Sonra Benimle İletişime Geçilir?

Şirket ihtiyaçları doğrultusunda, başvurularınız incelenir ve ihtiyaçlar ile özgeçmişinizin örtüşmesi durumunda görüşme için sizinle iletişim kurulur. Bu durum değişkenlik göstermektedir.

SGK Primi Ödeniyor mu?

Evet, McDonalds’ta çalışmaya başladığınız ilk günden itibaren sigortanız yatırılır. Aksi söz konusu değildir.

Ekip Üyesi Olarak Başlarsam Kariyerimde İlerleyebilir miyim?

Evet. Restoranlarımızda ekip üyesi olarak başlayan çoğu çalışan Restoran Yönetim Takımı’nda ve daha sonrasında da Destek Ofis’in çeşitli pozisyonlarında kariyerlerine devam etmektedirler.

Advertisement

Gündüz Okula Gidiyorum Sadece Akşam 5’ten Sonra Çalışma İmkanım Var mı?

Evet, şubeyle görüşüp çalışma saatlerini ayarlama şansınız bulunmaktadır. Part time çalışma fırsatıyla uygun saatlerinize göre çalışabilirsiniz.

İlgili içerik; KOTON ÇALIŞMA ŞARTLARI.

ÖNERİ

Yoğun iş temposuna hazır veya alışkın değilseniz buraya başvurmanız doğru bir karar olmaz. En yoğun zincir restoranların arasında olduğu için mesai saatleri boyunca dinamik olmanız gerekecektir.

Advertisement
mcdonald's çalışma şartları
mcdonald’s çalışma şartları

Sizler için McDonalds’ta çalışma şartları ve maaşları hakkında tüm bilgileri vermeye çalıştık. Yazımızı beğendiyseniz aşağıya yorum bırakmayı unutmayınız.

Bir önceki yazımız olan Tıbbi Sekreterlik Maaşları 2023 | Kadrolu ve Sözleşmeli… başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

MAAŞLAR

Gardiyan Maaşları 2023 – İnfaz Koruma Memuru Maaşı Ne Kadar?

gardiyan maaşları

Gardiyan, bir diğer adıyla infaz koruma memurları birçok kişinin meslek hedefinde bulunuyor. Peki, gardiyan maaşları ne kadar? Yeni atanan, bekar, lise mezunu, sözleşmeli, 4/1 gardiyan maaşı için yapılan zamlardan sonra güncel bilgileri bu içerikten öğreneceksiniz… İnfaz koruma memuru maaşlarından tek tek bahsettikten sonra sizlere en özet haliyle gardiyan nasıl olunur? Şartları neler? Bunlardan da bahsedeceğim. […]

Okumaya devam et

MAAŞLAR

Tıbbi Sekreterlik Maaşları 2023 | Kadrolu ve Sözleşmeli…

tıbbi sekreterlik maaşları

Tıbbi sekreterlik, sağlık sektörü için oldukça önemli bir meslek kolu. Bu alanda çalışmak isteyenler, tıbbi sekreterlik maaşları ne kadar? bunu çok merak ediyor. Tıbbi sekreterlik maaşı 2023 bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz! Maaşlar; yeni atanan, önlisans mezunu, kadrolu ve sözleşmeli olmak üzere farklı senaryolara göre düzenlendi. Ek olarak tıbbi sekreter nedir, ne iş yapar gibi soruları yanıtladık. […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.