finansportali.net

MAAŞLAR

McDonald’s Çalışma Şartları ve Maaşları 2023 – En Güncel

McDonald's Çalışma Şartları

McDonald’s hem Türkiye’de hem de dünyada binlerce kişiye iş imkanı sunmaktadır. Durum böyle olunca Mcdonald’s çalışma şartları ve maaşları en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.

Biz de sizler için tüm bilgileri topladım. McDonald’s maaşları için de en güncel bilgileri burada bulacaksınız. Çalışma saatleri gibi tüm McDonald’s iş başvurusu yapmak isteyenlere bilgileri araştırıp derledik. Yazımızı okumaya devam ediniz!

McDonald’s’da Çalışmak

Oldukça fazla zincire sahip fast food firması olan Mcdonalds’ın Türkiye distribütörlüğünü Anadolu Grubu yapmaktadır. Ülkemizde 1986 yılından itibaren faaliyete geçmiştir. İlk şube Taksim’de açılmış olup günümüzde yaklaşık 300 şubeye ulaşmıştır.

Şuan 6 binden fazla çalışanı olduğu bilinen Mcdonald’s, oldukça fazla personel ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı McDonald’s da çalışmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Advertisement

Günümüzde işsizlik fazla olduğu için buraya talep epey fazladır. Mcdonald’s şirketine girmeyi düşünüyorsanız iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Firmada personel alımları farklı pozisyonlarda gerçekleşmektedir. Hem maaş hem çalışma şartları buna göre değişmektedir. En az lise mezunu ve üzerinde eğitimi olan herkes bu firmada çalışmak için başvuru yapabilmektedir.

McDonald’s Çalışma Şartları Nelerdir?

McDonald's Çalışma Şartları
mcdonald’s çalışma şartları

McDonald’s çalışma şartlarına uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, şartlar size uygunsa Mc Donald’s iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. 2023 yılında McDonald’s çalışma şartları şunlardır;

 • Her personelin 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.
 • Çalışmasını engelleyecek bir fiziki engeli bulunmamalıdır.
 • Tercihen İngilizce bilmesi gerekmektedir.
 • Güler yüzlü ve iletişimi güçlü olması gerekir.
 • Tercihen hizmet sektöründe deneyim kazanmış biri olmalıdır.
 • Günlük 8 saat çalışmak zorundadır.
 • Günlük 1 saat yemek molası vardır.
 • Haftalık sadece 1 gün izin kullanılabilir.
 • McDonalds restoranlarında tüm çalışanlar SGK’lıdır
 • 1 yılı dolduran personeller 14 günlük yıllık izne sahip olurlar.
 • Tam zamanlı çalışanlar haftalık 45 saat çalışır.
 • Yarı zamanlı çalışanlarsa haftalık 30 saat çalışır.

Mcdonald’s çalışma şartları temel olarak bu şekildedir.

Editörün önerisi: Carrefoursa Çalışma Şartları.

McDonald’s Personel Maaşları 2023

mc donalds maaşları
mc donalds maaşları

Maaşlar çalışma saatlerine ve kıdeme göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle McDonald’s firmasına tam zamanlı yeni giren bir kişi asgari ücretle başlamaktadır. Part time çalışan birinin çalışma saatine göre fiyat değişmektedir. Pozisyon yükseldikçe maaşta artmaktadır.

McDonald’s bünyesinde görev yapabileceğiniz pozisyonlar ve McDonald’s personel maaşları:

Advertisement
PozisyonMaaşı
Ekip üyesi8.500 TL
Ekip lideri9.200 TL
Bölüm müdürü10.000 TL
Vardiya müdürü9.500 TL
mc donalds maaşları

Mc Donald’s, çalışanlarını memnun etmeye çok önem vermektedir. Sigorta ve maaş aksatmama konusunda hassas davranan bir şirkettir.

Yani McDonald’s ilk giren kişi 8.500 almaktadır. Bunun dışında çalışanların yemek ve prim hakları da vardır.

McDonald’s Çalışma Saatleri

McDonald’s çalışma saatleri iş başvurusu yaparken çok merak edilen diğer bir konudur. Hafta içi sabahları tüm mağazalarda 08:00 saatinde açılış yapılıyor. Akşamları ise 22:00’da kapanıyor. Bu sebeple vardiyalı sitemleri vardır. Bazı personeller sabah bazıları akşam çalışmaktadır. Bu sürekli kendi aralarında değişmektedir.

Çalışma saatleri çalıştığınız restoranın müdürü tarafından hazırlanan shift ile belirlenmektedir. Ekstra çalışmanız gereken saatler maaşınıza mesai olarak yansımaktadır. Bazı bölgelerde 24 saat açık olduğu bile görülmektedir. O yüzden iş başvurusu yaparken, çalışmak istediğiniz restoranı iyi araştırıp size uyup uymadığına bakmalısınız.

McDonald’s Tam Zamanlı Çalışma Saatleri

McDonald’s’ta çalışmak isteyen kişiler kendi tercihlerine göre part time veya tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. 3 vardiyası olan McDonal’s şubelerinde tam zamanlı çalışma saatleri şu şekildedir;

Advertisement
 • Sabah vardiyasındaki personeller: 08:0014:00
 • Öğlen vardiyasındaki personeller: 12:00 20:00
 • Akşam vardiyasındaki personeller: 14:00 – 22:00 saatlerinde çalışırlar.

İlginizi çekebilir; VODOFONE ÇALIŞMA ŞARTLARI.

McDonalds Part Time Çalışma Saatleri Nedir?

McDonalds’ta part time çalışan kişiler haftalık ortalama 30 saat çalışabilmektedirler. Part time çalışan kişilere verilen izin de 1 gündür. Part time çalışan kişilere göre genellikle vardiyalar belirlenir. Fakat yoğunluk olması durumuna göre part time çalışacak kişinin istekleri kabul edilmeyebilir.

Bu çalışma sisteminde de vardiyaları şube müdürü hazırlayıp 1 hafta öncesinden verir. Gerekli olması durumunda vardiya saatlerinde değişiklik yapılabilir.

McDonalds İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

McDonalds’ta çalışmak için başvuruları internetten veya direkt çalışmak istediğiniz şubeye giderek elden yapabilirsiniz. Şubeden başvuru yapmak isteyen kişiler öncelikle CV hazırlaması gerekmektedir. Daha sonra gerekli belgeleri de alarak şubeye teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru sırasında hiçbir evrakta eksik olmaması gerekmektedir.

Daha sonra uygun görüldüğü takdirde yeniden şubeye çağırılıp, prim ve iş detayları konuşulur. Uygun pozisyon üzerinden eğitim verilip deneme süreci başlatılır. Deneme sürecini başarılı şekilde atlatan kişi işe alınır.

McDonald’s Online İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

McDonalds online iş başvurusu yapmak isteyen kişiler, resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler. İş başvurusunu yaparken gerekli evrakların doğru ve eksiksiz yüklendiğinden emin olunmalıdır. Daha sonra uygun gördükleri kişileri şubeye çağırıp aynı süreçten geçirilirler.

Advertisement

McDonals İş Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İş başvurusunda bulunan herkesin bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekmektedir. McDonald’s iş başvurusu için gerekli evraklar şu şekildedir;

 • Kimlik fotokopisi
 • Sağlık raporu
 • İkamet belgesi
 • Diploma
 • Mezun olmayan kişiler için öğrenci belgesi
 • Sabıka kaydı
 • Fotoğraf
 • SGK hizmet dökümü

Bu evraklarla birlikte iş başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir: FLO ÇALIŞMA ŞARTLARI.

McDonalds’ta Çalışmak İçin Merak Edilen Sorular

İş başvurusu yapmak isteyen veya başvuru yapmış kişilerin en çok merak ettiği sorulara cevap vermeye çalıştık.

McDonalds’ta Çalışabilmek İçin En Az Kaç Yaşında Olmak Gerekiyor?

McDonalds’ta çalışmak için yaş sınırı vardır. Resmi olarak 16 yaşını dolduran 18 yaşını doldurmak gerek. 16 ve 18 yaş arası çalışmak isteyen kişiler ailesinden izin belgesi almalıdır.

Advertisement

Başvurumdan Ne kadar Süre Sonra Benimle İletişime Geçilir?

Şirket ihtiyaçları doğrultusunda, başvurularınız incelenir ve ihtiyaçlar ile özgeçmişinizin örtüşmesi durumunda görüşme için sizinle iletişim kurulur. Bu durum değişkenlik göstermektedir.

SGK Primi Ödeniyor mu?

Evet, McDonalds’ta çalışmaya başladığınız ilk günden itibaren sigortanız yatırılır. Aksi söz konusu değildir.

Ekip Üyesi Olarak Başlarsam Kariyerimde İlerleyebilir miyim?

Evet. Restoranlarımızda ekip üyesi olarak başlayan çoğu çalışan Restoran Yönetim Takımı’nda ve daha sonrasında da Destek Ofis’in çeşitli pozisyonlarında kariyerlerine devam etmektedirler.

Gündüz Okula Gidiyorum Sadece Akşam 5’ten Sonra Çalışma İmkanım Var mı?

Evet, şubeyle görüşüp çalışma saatlerini ayarlama şansınız bulunmaktadır. Part time çalışma fırsatıyla uygun saatlerinize göre çalışabilirsiniz.

Advertisement

İlgili içerik; KOTON ÇALIŞMA ŞARTLARI.

ÖNERİ

Yoğun iş temposuna hazır veya alışkın değilseniz buraya başvurmanız doğru bir karar olmaz. En yoğun zincir restoranların arasında olduğu için mesai saatleri boyunca dinamik olmanız gerekecektir.

Sizler için McDonalds’ta çalışma şartları ve maaşları hakkında tüm bilgileri vermeye çalıştık. Yazımızı beğendiyseniz aşağıya yorum bırakmayı unutmayınız.❤

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Tıbbi Sekreterlik Maaşları l 2023 YENİ MAAŞLAR! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

MAAŞLAR

2023 Gardiyan Maaşları – İnfaz Koruma Memuru Maaşı Bilgisi!

gardiyan maaşları

Gardiyan, bir diğer adıyla infaz koruma memurları birçok kişinin meslek hedefinde bulunuyor. Peki, gardiyan maaşları ne kadar? Yeni atanan, lise mezunu, sözleşmeli gardiyan maaşı için yapılan %30 zamlarından sonra en güncel bilgileri burada bulabileceksiniz. İnfaz koruma memuru maaşlarından tek tek bahsettikten sonra sizlere en özet haliyle gardiyan nasıl olunur? Şartlar neler? Bunlardan da bahsedeceğim. Akıllarında […]

Okumaya devam et

MAAŞLAR

Köfteci Yusuf Maaşları – Çalışma Şartları 2023

Köfteci Yusuf Maaşları

Köfteci Yusuf maaşları, çalışmayı düşünen kişiler tarafından sıkça araştırılan konulardan birisi. Son dönemde şube ve çalışan sayısını arttıran firma, Türkiye’nin farklı şehirlerinde hizmet vermektedir. Peki, Köfteci Yusuf çalışma şartları nasıldır? Sizler için bu konuyu detaylıca araştırdım. Yazı içerisinde çalışma saatlerine dair bilgilerden maaş bilgilerine kadar tüm detayları bulabileceksiniz. Maaşları açıkladıktan sonra Köfteci Yusuf çalışan yorumları […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.