finansportali.net

İŞ BULMA

Kariyer Fikirleri – 30 KAZANÇLI KARİYER FİKRİ!

kariyer fikirleri

Siz de kariyer fikirleri arayışındaysanız bu yazı tam size göre! Bu dönemlerde en zorlanılan şeylerden biri doğru kariyer planlaması nasıl yapılır? Sizler için doğru kariyer planlamasının nasıl yapılacağını araştırdık!

Kariyerinden memnun olmayan, değiştirmek isteyen ya da yeni bir kariyer planlaması yapacak kişilerin kafası oldukça karışık. Doğru kariyer planlaması için belli yöntemleri inceleyip sonrasında, her zaman geçerliliği olan bir kariyer planı herkesi mutlu edecektir.

Sizlere, doğru kariyer fikri nasıl oluşur? Hangi yolu izlemeniz gerektiği gibi konularla birlikte; kariyer fikirleri yurtdışı, kariyer fikirleri Türkiye olmak üzere 30 kazançlı kariyer fikrini araştırdık, yazdık. O zaman hemen doğru kariyer planını birlikte oluşturmaya başlayalım!

Advertisement

Kariyer Fikirleri Nasıl Oluşur?

kariyer fikirleri
kariyer fikirleri

Günümüzde genç- yetişkinlik döneminde olan herkesin en büyük sorunu ne istediğini bilememek… Kendini tanımamak, kişilerin ne istediğini bilememelerine de yol açıyor. Bu doğrultuda kariyerinizin nasıl şekilleneceğine dair bazı belirsizlikler endişelendirebiliyor.

Çok fazla kariyer fikri seçeneği var fakat bunları nasıl seçeceğinizi bilmiyorsunuz değil mi? Doğru kariyer seçimleri yapmak ve bu yolda ilerlemek çok önemli. Bunun için kendinize belli sınırlılıklar çizerek kariyer planlaması oluşturabilirsiniz. Aslında tek yapmanız gereken hedefe odaklanmak ve kendinizi tanımak!

Doğru kariyer planlaması yapmanız için sizlere bazı yöntemler sunduk. Bu yöntemleri takip edip, uygulayarak iyi bir kariyer planlaması yapmanız mümkün… Hadi kariyer planlamanızın yol haritasını belirleyelim!

1- Kendinizi Tanıyın, Yeteneklerinizi Keşfedin!

kariyer fikirleri nasıl oluşur
kariyer fikirleri nasıl oluşur

Doğru kariyer planlamasının başlangıcı ve belki de en önemli maddesi kendini tanımaktır. Kendinizi tanımanız sevdiğiniz ve sevmediğiniz işleri, ilgi alanlarınızı, potansiyelinizin farkında olmanızı sağlar.

Yetenekleriniz ve ilgi alanlarınız doğrultusunda bir kariyer planlaması yapmanız hayatınız boyunca sevdiğiniz işi yapmanıza ve başarılı olmanıza yol açacaktır. Bu yüzden yeteneklerinizi keşfedin ve sonrasında ilgi alanlarınızla bir iş planı oluşturun. Bu keşif sürecinde neler yapabilirsiniz;

 • Boş bir deftere sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri yazın.
 • Kişilik testleri ile kendinizi analiz edin.
 • Potansiyeliniz olan işleri listeleyin.
 • Başarılı olduğunuz alanları saptayın.
 • Kazançlı ve kendini geliştirebileceğiniz meslek gruplarını listeleyin.

2- Alanında Uzman Kişilere Danışın, Fikir Alın!

kariyer fikirleri
kariyer fikirleri

Keşif yolculuğunuz sürecinde mutlaka dışarıdan yardım almalısınız. Önce sizi tanıyan yakın çevrenize danışabilirsiniz. Çünkü sizi en iyi tanıyan kişiler analiz edecektir. Mutlaka size karakteriniz, yetenekleriniz ve ilgi alanlarınız doğrultusunda kariyer fikirleri vereceklerdir.

Yakın çevreniz dışında kendiniz için öngördüğün kariyer planlaması doğrultusunda alanında uzaman kişilerle de görüşebilirsiniz. Kariyer planlaması yaptığınız alanla ilgili olumlu ve olumsuz özelliklerinden bahsetmeleri sizin doğru kariyer seçimi yapmanızda önemli etkenlerden olacaktır.

Advertisement

3- Deneyim Kazanın!

Teorik olarak edindiğiniz bilgilerle uygulamada başarılı olup olmayacağınızı anlamak için deneyim kazanın! Staj ve gönüllülük esaslı çalışmalarla kendini ölçün. Aynı zamanda topluluklara ve kuruluşlara katılarak iyi kariyer fikirleri edinebilirsiniz. Bu deneyimler sizin doğru kariyer seçiminiz için oldukça faydalı olacaktır.

İlgili İçerik: İngiltere İş İmkanları

4- İstikrarlı ve Kararlı Olun!

Seçenekleri değerlendirdiğiniz keşif sürecinizin sonunda kendinize alternatif kariyer planları hazırlayın. Sadece bir kariyer fikri aksi bir durum olduğunda sizi tekrar başa götürecektir. Bu yüzden bir kaç fikir olumsuz bir durumda diğer kariyer planlarınızı denemenizi sağlar.

Hazırladığınız kariyer yolunda istikrarlı olun ve çabuk pes etmeyin. Çünkü dış etkenler sürekli olacaktır. Bu etkenlerden olumsuz etkilenmenize izin vermeyin. İstikrarlı ve hedef odaklı olursanız mutlak başarıya ulaşabilirsiniz!

Advertisement

2023 Popüler Kariyer Fikirleri

Kariyer planlamanız için uygulamanız gereken yöntemleri sizlere sıraladık. Peki bu planlamayı yaparken yeteneklerin doğrultusunda güncel ve popüler kariyer fikirleri neler biliyor musunuz?

Her geçen gün farklı iş kolları ve kariyer fikirleri hayatımıza girmekte. Bu kariyer fikirlerini aktif olarak takip etmek bazen çok zorlaşabiliyor. Biz de sizlere

Kariyer Fikirleri Finans

Bir çok alanda, çok fazla sayıda kariyer fikri mevcut. Fakat bunların hepsini aynı süzgeçten geçirmek çok zor olacaktır. Bu yüzden bizde farklı alanlardaki kariyer fikirlerini ayrı ayrı değerlendirdik…

Eğer sizde sayısal zekaya sahipseniz, para ile ilgileniyor ve analiz yeteneği güçlü biriyseniz buradaki kariyer fikirleri tam size göre!

Advertisement

1- Bankacı

kariyer fikirleri türkiye
kariyer fikirleri türkiye

Bankacılık, her zaman kazançlı ve popüler olan kariyer fikirleri arasındadır. En alt kademeden bankacı olsanız bile kariyer basamaklarını çıkabilirsiniz. Sizi geliştirecek bir meslek olan bankacılıkta, kıdem atlarken aynı zaman da kazancınız da sürekli artacaktır.

Bir çok yan hakkı olan bu meslek hem yaşam standardı olarak hem de kariyer planı olarak zengin bir içeriği sahiptir. Parayla ve rakamlarla aranız iyiyse aynı zaman da disiplinli bir karaktere sahip biriyseniz bu kariyer fikri tam size göre!

Bankacı olmak ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak için Bankacı Nasıl Olunur? yazımızı okuyabilirsiniz!

2- Mali Müşavir

Mali müşavirlik, finans alanında en aktif meslek kollarından birisidir. Aynı zamanda kariyer anlamında da sizi oldukça besleyecek bir iştir. Hem insanlarla sürekli iletişimde kalacağınız hem de finans alanında kariyer basamaklarını çıkacağınız bir iş istiyorsanız tam size göre!

Mali müşavir olduktan sonra kendi ofisinizi açıp mükelleflerinizin (müşterilerinizin) mali takibini yapabilirsiniz. Aynı zamanda eğer sabit kalmak istemiyorsanız yeminli mali müşavir olabilir ve kariyerinizi daha üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Advertisement

3- Veri Analisti

veri analisti
veri analisti

Güncel popülerliği artan kariyer fikirlerinin en başında veri analisti geliyor. Kimsenin tam olarak ne iş yaptığını bilmediği ama sürekli duyduğu veri analistine bir göz atalım…

Veri analistleri çok sayıda datanın takibini yapan kişilerdir. Dijital sektörün ve finans alanının birleştiği bir iş kolu dememiz mümkündür. Karmaşık bilgi ve birikimleri çözüp analiz ederler. Bu karmaşık birikimlerin içine bazen para ve rakamlar bazense sadece bilgi ve araştırmalar girmektedir.

Dijitale yönelen dünyamızda veri analistliği önü açık meslek gruplarından ve kariyer fikirlerinden bir tanesidir.

4- İstatistik Uzmanı

Eğer sizin de analiz yeteneğiniz yüksekse bu kariyer fikri sizin için biçilmiş kaftan! İstatistik uzmanlığı finans alanında en önü açık mesleklerden birisidir. Firmaların ve şirketlerin performans verilerini analiz eder ve raporlarlar. Bu kariyer fikrinden ilerlemek isterseniz düzenli ve disiplinli olmanız gerekir.

5- Kripto Para Danışmanlığı

kripto para uzmanı
kripto para uzmanı

Herkesin dilinde olan kripto para, pandemi ile birlikte hayatımızın bir parçası haline geldi. Bu yüzden kripto para danışmanlığı da popüler kariyer fikirlerinin arasında hemen yerini aldı. Yatırım yapmak isteyen herkes kripto para danışmanlarıyla çalışabilirler.

Kripto para piyasası ile ilgili tüm dataları analiz ederek, müşterilerine tavsiye ve değerlendirme raporları hazırlarlar. Geleceğin yükselen kariyer fikirlerinden olan kripto para danışmanlığı prestiji oldukça yüksek meslek arasında şimdiden yerini aldı.

Advertisement

6- CEO

ceo
ceo

Kendinize bir kariyer planı oluşturuyorsanız CEO’luk varabileceğiniz en yüksek kariyer hedefi olacaktır. CEO olmak için iletişim ve yönetim kabiliyetlerinizin üst seviyede olması gerekir.

Çünkü CEO’lar bir şirketin tüm yönetiminden sorumlu kişilerdir. Bu yüzden düzenli, disiplinli, lider, analitik ve kontrollü karakter özellikleri gibi yetkinlikleri olması gerekir. Kariyer fikirlerleri finans kategorisinde en prestijli mesleklerden brisidir.

Daha detaylı bilgiye sahip olmak için Ceo Olmak linkine tıklayın!

Kariyer Fikirleri Eğitim

1- Akademisyen

kariyer fikirleri yurtdışı
kariyer fikirleri yurtdışı

Araştırma, sorgulama ve merak gibi karakteristik özelliklere sahipseniz akademisyenlik sizin mesleğiniz. Eğitim anlamında en yüksek kıdemli meslek grubudur.

Alanınızda meraklı ve araştırmayı seven bir kişiyseniz akademisyenlik sizin için hayatınız boyunca hiç sıkılmayacağınız bir iş demektir.

2- Koç/ Danışman

Günümüzde herkes yaşam şekli, kariyer planlaması gibi sorunları için danışacakları bir uzman ararlar. Burada devreye koçlar ya da bir diğer deyişle danışmanlarla girmektedirler.

Advertisement

Kişilerin yol haritalarını ve planlamalarını belirlemede koçlar çok etkili. Yaşam koçu olarak da bilinen bu meslek grubunda sabırlı, gözlemci ve ikna kabiliyeti yüksek biri olmanız çok önemlidir.

3- Çevirmenlik

kariyer fikirleri yurtdışı çalışma
kariyer fikirleri yurtdışı çalışma

Eğer birden çok dil biliyorsanız çevirmenlik kariyer fikirleri arasında en cazip olanı! Hem çok kazançlı hem de her zaman ihtiyaç duyulan meslek grupları arasında olan çevirmenlik önü açık mesleklerden bir tanesidir.

Çevirmenliğin çok fazla çalışma alanı mevcuttur. Dilerseniz yayınevlerinde kitap çevirmenliği, konsolosluklarda tercümanlık ya da freelance çevirmenlik yapabilirsiniz. Çok fazla çalışma alanının olması size kariyer olarak sürekli kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlar sunmaktadır.

4- Yayınevi Editörlüğü

Kitap okumayı seviyorsunuz ve dil bilgisi kurallarına oldukça hakimseniz editörlük iyi bir kariyer fikri olacaktır! Rahat fakat bir o kadar da dikkat isteyen mesleklerden birisidir. Sizden basılacak yeni kitapların redaksiyon hizmetini isterler. Eğer okumayı seven bir yapınız varsa daha zevkli bir meslek bulamazsınız!

Editörün Önerisi: Önü Açık Meslekler

Advertisement

Kariyer Fikirleri Sağlık

1- Doktorluk

doktorluk
doktorluk

Her zaman geçerliliği olan meslekler arasında doktorluk gelir. Hem prestijli, hem kazançlı hem de kariyer olarak sürekli gelişim göstereceğiniz bir iş alanı olması da bir o kadar cazip.

Mezun olduktan sonra pratisyen hekim olarak atıldığınız iş hayatınıza, gireceğiniz sınavlar doğrultusunda uzman olarak devam edebilirsiniz. Eğer dilerseniz uzman olduğunuz alanda cerrah hatta başhekim bile olmanız mümkün.

Sadece azimli, çalışkan ve istikrarlı olmanız bu noktada önemi. Ayrıca titiz ve disiplinli biriyseniz sizin için iyi bir kariyer fikri olabilir. Unutmayın! Doktorluk her zaman varlığını koruyacak mesleklerden birisidir.

2- Diş Hekimliği

kariyer fikirleri yürüyüş
kariyer fikirleri yürüyüş

Sağlık sektöründe doktorluktan sonra en prestijli mesleklerden birisi diş hekimliğidir. Diş hekimliğini belli özeliklere sahip olmayan insanlar seçmemesi oldukça önemli. Çünkü kendi alanında zor ve istek gerektiren bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Titiz ve dikkatli olursanız diş hekimliği tam size göre!

Çalışma alanı olarak çok çeşitli bir iş kolu olduğu için kariyer planlamanızda da kendinize göre bir alanı seçmeniz mümkün. İsterseniz diş hekimliğinin daha çok estetik kısmında yer alıp gülüş tasarımı, ortodonti tedavisi gibi alanlarına yönelerek kendi muayenehanenizi açabilirsiniz. Ya da daha çok diş sağlığında ilerleyip hastanelerde yer alabilirsiniz.

3- Psikiyatri Uzmanlığı

İnsan var olduğu sürece psikiyatri uzmanlarına her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Küreselleşen dünyamızda sürekli çoğalan sorunlar insan psikolojisini etkiliyor. Psikiyatri uzmanları ise sinirsel ve ruhsal hastalıklarımızla ilgilenen kişilerdir.

Advertisement

Kişilerin nörolojik ve mental sağlıklarını kontrol altında tutmak sabır gerektiren bir iştir. Bu yüzden bu kariyer fikrini düşünen kişilerin sabırlı, anlayışlı ve sistemli olmaları önemlidir.

4- Diyetisyen

diyetisyen
diyetisyen

Günümüzde sağlıklı yaşam ve iyi vücut tipi popülerleşen yaşam standartlarından birisidir. Bu yüzden diyetisyenlik önü oldukça açık bir meslektir.

Diyetisyenlik aynı zamanda sizin tercihinizde kariyer planlaması yapacağınız bir iştir. Dilerseniz kendi ofisinizi açıp danışanlarınızla özel ilgilenirsiniz dilerseniz hastanelerde sağlık hizmeti verebilirsiniz.

5- Eczacılık

Eczacılık, sağlık sektöründe yer alan en rahat meslektir. Hem aktif olabileceğiniz hem de sağlık sektöründen ulaşamayacağınız temiz bir iştir. İnsanlarla birebir iletişim kurup, sohbet edebilirsiniz. Aynı zamanda ticari yanı da mevcut olan işin kazancı da oldukça yüksektir.

Doktor, diş hekimi gibi mesleklere nazaran ticari yönü de olan eczacılıkta, insanlarla kuvvetli iletişimin yanı sıra parayla da aranızın iyi olması gerekir. Bu özellikler sahipseniz ve sağlık sektöründe yer almak istiyorsanız eczacılık iyi bir kariyer fikri.

Advertisement

İlgili İçerik: Kadınlar İçin Meslekler

Kariyer Fikirleri Dijital

1- Sosyal Medya Uzmanı

Günümüzün yükselen mesleklerinin en başında sosyal medya uzmanlığı geliyor. İyi bir kariyer planlaması ile sosyal medya uzmanlığında her geçen zaman yükselmeniz mümkün…

Son yıllarda ayrılmaz bir parçamız haline gelen sosyal medya aynı zamanda yeni bir ticari pazar olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden kurum ve kuruluşlar pazarlama stratejilerini sosyal medyaya yönlendirmişlerdir.

Siz de bu alanda kendinizi geliştirirseniz, bu alanda oldukça hızlı bir şekilde yükselirsiniz. Bu doğrultu da sosyal medya uzmanlığının nitelikli kariyer fikirleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Advertisement

2- Grafik Tasarımcı

tasarımcı olmak
tasarımcı olmak

Dijital dünyanın olmazsa olmaz kariyer fikirlerinden birisi grafik tasarımcılıktır. Grafik tasarımcılar dergi, kurumsal kimlik, web sitesi gibi çok farklı alanlarda çalışabilirler. Mesleğe başladığınızdan itibaren farklı programlar ve farklı tasarımlar öğrenerek kendinizi sürekli geliştirebilirsiniz.

Kariyer fikirlerinin arasında önü açık meslek gruplarındandır. Aynı zaman da grafik tasarımcı kazancı oldukça yüksektir. Kariyerinizde atladığınız her kademede yükselmeye devam edecektir.

3- Yazılımcı

Geleceğin yükselen kariyer fikirlerinin en başında yazılım geliyor. Dijitalleşen dünyamızda herkesin yazılıma ihtiyacı günden güne artmakta.

Yazılımcı peki ne yapar? Freelance ya da bir kurumda çalışabilir. Aldığı işe göre araştırma, geliştirme yapar. Bununla birlikte yazılım programları tasarlayan kişidir.

4- Reklam ve Pazarlama Müdürü

Çalışma şekillerinin homeoffice, remote, hybrid gibi ev-ofis bölünmesi yaşamasından beri, bu durumun reklam ve pazarlamacılara yaradığını söylememiz mümkün. Herkesin daha çok evde vakit geçirmeye başladığı bu dönemlerde dijital reklam sektörü aldı başını gidiyor!

Advertisement

Kariyer fikirleri içinde reklam ve pazarlama sektörü en kazançlı iş alanlarından birisi olacaktır. Bu alanda yükselmekte bir o kadar kolay. Eğer sizin de kreatif yanınız güçlü ve yönetme kabiliyetiniz varsa bu mesleği seçmelisiniz.

5- UX/ UI Tasarımcı

Başka bir deyişle kullanıcı deneyimini sağlayan UX/ UI tasarımcılar yazılım ve bilişim sektöründe çok fazla ihtiyaç duyulan kişilerdir. Sürekli gelişime açık ve yükselişte olan bu mesleği seçerek doğru kariyer seçimi yapmış olursunuz.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey yaratıcı ve analitik yönünüz kuvvetli mi değil mi olmalıdır. Çünkü bu alanda en etkili olan şey tasarım kaynaklı yaratıcı olmak ve kullanıcı deneyimi açısından analitik düşünebilme olacaktır. Aynı zamanda sabırlı olmanız kariyer anlamında sürekliliğinizi de sağlayacaktır.

6- İçerik Uzmanı

Her şirket, kurum ve kuruluş web sitelerinin, sosyal medya ve e-ticaret kanalları gibi içerik üretmeleri gereken alanlarında oldukça zorlanıyorlar. Burada devreye içerik uzmanları girmektedir.

Advertisement

Kariyer ivmenizi sürekli yükseltecek mesleklerden biri bu yüzden içerik uzmanlığı olacaktır. Eğer yaratıcı içerikler bulacağınızı düşünüyorsanız, stratejik içerik yöntemleri geliştirebileceksiniz ve dijital sektörde yer almak istiyorsanız doğru bir kariyer seçimi yapmıs olursunuz.

7- E-Ticaret Uzmanı

kariyer fikirleri sabun paketleme
kariyer fikirleri sabun paketleme

Alışverişin bile sanala döndüğü bu dönem de e-ticaret uzmanlığı önü açık meslek gruplarının arasında yerini çoktan aldı. E-ticaret uzmanları, e-ticaret sitelerinde yer alan ürünlerin pazarlaması, marka bilinirliğini arttırma, stok kontrolünün yapılması gibi görevlerde rol oynarlar.

Dijital pazarın süreceğini öngördüğümüz gibi bu iş kolunun da doğru kariyer fikirleri arasında yer alacağını söylememiz gerekmektedir.

Editörün Önerisi: Almanya İş İmkanları

Kariyer Fikirleri Yemek

1- Aşçı/ Şef

aşçılık
aşçılık

Geçmişten günümüze mevcut meslekler arasında yer alan aşçılık; günümüz deyişiyle mutfak şefliği kazançlı mesleklerdeki yerini hala korumakta. Mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız ve yemek yapmakta kabiliyetiniz yüksekse size göre doğru bir meslek seçimi olacaktır.

Mutfak şefliği aynı zamanda kariyer planı yapacağınız önü açık bir meslek. Kendinizi spesifik olarak bir mutfakta geliştirerek iyi restaurantların, otellerin mutfak şefi olabilirsiniz. Türk mutfağı dışında Dünya mutfağından Asya mutfağı, İtalyan mutfağı, İran mutfağı gibi farklı kültürlerin mutfaklarını deneyimleyerek tek bir alanda uzman olabilirsiniz.

Advertisement

Böylece hem kazancınız daha yüksek olacaktır hem de kariyerinizde kendini sürekli geliştirebileceğiniz bir konumda olacaksınız.

2- Pastacılık

kariyer fikirleri nikah şekeri
kariyer fikirleri nikah şekeri

Yemek sektörünün en eğlenceli iş alanları arasında pastacılık yer almaktadır. Herkesin, özellikle kadınların çocukluğundan itibaren hayalini kurduğu şeylerden biri pastahane açmak olunca basit bir iş alanı olarak görülebiliyor. Bu noktada asla öyle olmadığını söylememiz gerekiyor.

Özellikle yetenek, el lezzeti ve yatkınlık gerektiren meslekler arasındadır. Bunların dışında tatlıyla aranızın iyi olması ve iyi bir damak zevkine sahip olmanız gerekir. Tabi dünya mutfaklarını tadarak kariyerinizde iyi bir çıkış yakalayabilirsiniz.

Farklı tatalar ve yaratıcı sunumlarla marka bir pastahane açıp, tanınırlığını arttırmış bir pastacı olmanızda mümkün. Ayrıca kazancı da çok yüksek bir meslektir.

İlginizi Çekebilir; Para Kazandıran Meslekler

Advertisement

Kariyer Fikirleri Moda

1- Moda Tasarımcılığı

kariyer fikirleri hollanda
kariyer fikirleri hollanda

Moda tasarımcılığı. yaratıcı ve iyi zevk sahibi olan kişiler tarafından tercih edilmesi gereken mesleklerden birisidir. Kariyer fikirleri arasında en kreatif ve eğlenceli olanı dememiz mümkündür.

Moda tasarımcıları, eşi benzeri olmayan kıyafet, aksesuar, ayakkabı ve çanta tasarlayan kişilerdir. Özgün bir şey ortaya çıkardıkları için bu kariyeri seçen kişilerin yaratıcı olması beklenmektedir.

2- Moda Editörlüğü

Modayla ilgileniyorsanız ve yazmayı seviyorsanız bu iş tam size göre! Moda editörleri web sitesi, dergi ya da moda programlarında içerik oluşturabilir ve geliştirirler. Hem aktif bir iş hem de ilgi alanınıza yönelik bir kariyer planlaması yapıyorsanız moda editörü olarak hobinizi mesleğe dönüştürebilirsiniz.

3- Stylist

Görsel sanatlara önem verenler ve modayı takından takip edenler buraya… Model ve aktörleri giydirip üzerine bide para alacağınız harika bir iş stylistlik. Film, dizi, reklam ve fotoğraf çekimlerinde bu kişileri giydirenlere stylist denilmektedir. Stylistlik hem freelance olarak çalışabileceğiniz hem de belli kurumlara, mağazalara ve kişilere çalışabileceğiniz bir kariyer fikri.

4- Moda Fotoğrafçılığı

kariyer fikirleri katar
kariyer fikirleri katar

Ticari amaçla yapılan ürün, model çekimleri yapan kişiye moda fotoğrafçısı denir. Fotoğraf çekmeyi seven ve odaklanma becerisi yüksek kişilerin seçmesi gereken meslektir. Kariyer fikirleri arasından kendinizi her geçen gün geliştirebileceğiniz ve ulaşabileceğiniz en üst kademeye ulaşabileceğiniz iştir.

İlgili İçerik: Amerika İş İmkanları

Advertisement

Kariyer Fikirleri Türkiye

kariyer fikirleri almanya havalimanı
kariyer fikirleri almanya havalimanı

Kariyer fikirleri Türkiye içerisinde çok sayıda vardır. Fakat bu kariyer fikirleri doğru bir planlama yapılmadığı sürece hiç bir anlam ifade etmez. Belli yöntemler uygulayarak doğru kariyer planlaması ile siz de iyi bir iş ve yaşam sahibi olabilirsiniz. Peki Türkiye’de uygulayabileceğiniz kariyer fikirleri neler?

 • Ceo olmak
 • Akademisyen olmak
 • Yazılımcı olmak
 • Cerrahlık

Bu kariyer fikirleri çalışmak istediğiniz alana göre daha çoğaltılabilir. Fakat en çok tercih edilen yaşam standardı yüksek meslekler listemizde yer alanlardır.

Kariyer Fikirleri Yurtdışı

kariyer fikirleri almanya
kariyer fikirleri almanya

Kariyer fikirleri yurtdışı, Türkiye’ye nazaran daha fazla çalışma imkanına ve opsiyona sahiptir. Sadece iyi bir kariyere sahip olmak için iyi bir eğitim almanız şarttır. Yurtdışında iyi bir kariyere sahip olmak için hangi eğitimleri almanız gerektiğiniz biliyor musunuz? Hemen eğitimleri incelemeye başlayalım;

 • MBA
 • MsC
 • pHd

Bu eğitimler, lisans eğitiminiz üzerine koyacağınız yüksek öğrenim eğitimleridir. Kariyerinizde bir kaç farklı yüksek öğrenim eğitimi almanız sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir.

Sizlere farklı kariyer fikirleri ve kariyer fikri planlaması ile ilgili detaylı tüm bilgileri sunduk. Konu ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruları YORUMLAR kısmından bize iletebilirsiniz 🙂

Advertisement

Bir önceki yazımız olan Yemeksepeti Mahalle Başvuru – 2023 GÜNCEL BİLGİLER! başlıklı makalemizde bu konuda bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapmak için tıklayn.

İŞ BULMA

Yemeksepeti Mahalle Başvuru – 2023 GÜNCEL BİLGİLER!

yemeksepeti mahalle başvuru

Yemeksepeti mahalle başvuru için esnafların merak ettiği konular var. Yazımda konuyla alakalı her şeyi bulabileceksiniz… Yemeksepeti Mahalle müşteriler kadar esnafında merakla beklediği bir uygulamaydı. Bu uygulama sayesinde müşteriler mahallelerindeki esnaflarda hızlıca alışveriş yapabilecekler. Mahalle esnafları da satışlarını böylece artırmış olacaklar. Yemek sepeti mahalle üye işyeri nasıl olunur? Sizlere anlattım. Yemeksepeti prestijiyle çalışmak esnaflar için bol […]

Okumaya devam et

İŞ BULMA

Gizli Müşteri Olmak! Nasıl Gizli Müşteri Olunur?

Gizli Müşteri Olmak

Müşteri gibi davranarak, gizlice denetleme yaparak para kazanmak çok kolay. Üniversite öğrencisisin ve “çok yorulmadan para kazanmak istiyorum” mu diyorsun? Ya da zaten işin var ama ek gelir istiyorsun. Kim yorulmadan ek geliri olsun istemez ki? Gölge müşteri veya diğer adıyla gizli müşteri olmak tam da sizlere göre! Peki, gizli müşteri nasıl olunur? Öncelikle ajanslara […]

Okumaya devam et

Trendler

© 2015 finansportali.net | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.